Jak vyměnit napájecí kabel v pračce

Připojení pračky k elektrické síti vlastníma rukama: pokyny

Připojení pračky k elektrické síti je zodpovědným krokem, protože i v záručním listu k zařízení je uvedeno, že jej nelze vrátit z důvodu poruchy po nesprávné instalaci. V tomto případě je kupujícím nabízena služba připojení spotřebiče za poplatek. Ne vždy je však za tímto účelem vyslán prodejce nebo přepravce. Ale můžete připojit spotřebič k elektrické síti vlastními silami, pomůže vám to ušetřit peníze a jen tak budete moci kontrolovat správnost fází práce.

Před připojením zařízení je třeba si přečíst následující požadavky:

 • Zásuvka, do které chcete spotřebič připojit, musí mít třetí vodič. uzemnění.
 • Jmenovitý příkon pračky znamená, že ji lze zapojit do vhodné zásuvky.
 • Místo, kde má být jednotka instalována, musí být suché a rovné. Pračka se sušičkou je často umístěna na povrchu s keramickými dlaždicemi a pogumovanou podložkou pod ní, která zajišťuje tlumení.

Příznaky poškozené pupeční šňůry

Poškození napájecího kabelu je indikováno absencí jakýchkoli indikací nebo reakcí na zásahy uživatele. Pokud přijdete ke spotřebiči, spustíte jej a zjistíte, že nereaguje, nejprve zkontrolujte, zda je k dispozici síťové napájení.

Někdy není zásuvka na jednotce snadno přístupná, v takovém případě můžete zkontrolovat, zda v rozvaděči nejsou jističe. Pokud jednotka „aktivovala“ proudový chránič, před zapnutím pečlivě zkontrolujte, zda jednotka nejeví známky tavení, zápach spáleného vedení a neporušenost síťového kabelu. Pokud tyto příznaky nejsou přítomny, lze dávkovač zapnout. Pokud se opět vypne, měli byste zavolat odborníka, protože toto chování naznačuje problém se zařízením nebo s napájením.

Jak sami zkontrolovat, zda je síťový kabel vadný

Pokud nevidíte tavení, fyzické poškození po celé délce drátu, je těžké říci, že problém je v něm. Příčina může být skryta v chybné elektronické jednotce. Je nepohodlné testovat vedení pomocí zkoušečky. To trvá dlouho.

Samotná výměna napájecího kabelu je nebezpečná a časově náročná. Je třeba odšroubovat vnější plášť pračky. Každý model má své jemnosti. Výměna šňůry u spotřebičů značky Bosch je obzvláště obtížná. Mnohem jednodušší je zavolat technika. Cena služby je minimální. Technik vymění nejen síťový kabel v pračce. Odstraní také příčinu, která poruchu způsobila:

 • Průřez drátu je nesprávný;
 • Napájecí kabel je odřený, protože byl pod spotřebičem;
 • Stálé přepětí při absenci síťového filtru.
READ  Jak umýt přehoz v pračce

Naši specialisté jsou připraveni vyrazit, jakmile zavoláte. Čekací doba je kratší než 15 minut. Model spotřebiče je uveden na telefonu. Všechny potřebné náhradní díly jsou dodávány okamžitě. Technik neodejde, dokud pračka nebude opět fungovat.

Pokud máte nějaké dotazy, zavolejte nám. Manažer zodpoví všechny vaše dotazy do 15 sekund.

Výměna staré zástrčky

Pokud je některý z kolíků zlomený, může být nutné vyměnit elektrickou zástrčku. Síťová zástrčka má jednoduchý postup výměny, který zahrnuje:

 • Nyní je třeba odstřihnout všechna vlákna tak, aby zůstaly holé dráty o délce 10 cm. To bude stačit k výměně zástrčky vlastníma rukama.
 • Výměna poškozené eurozástrčky má nejdůležitější krok, který zahrnuje propojení vodičů. Všechny šňůry mají zpravidla tři vodiče. Modrý kolík je uzemnění, žlutý kolík je uzemnění a hnědý kolík je fáze. Chcete-li zástrčku správně vyměnit vlastníma rukama, musíte připojit zemnicí přípojku ke středovému kolíku.

Jak vidíte, konstrukce elektrické zástrčky je poměrně jednoduchá. Pokud se vaše chladnička nevypíná, měli byste si přečíst o tomto problému. Proto můžete výměnu snadno provést sami. Tento proces můžete sledovat na videu níže.

Výměna staré euro zástrčky

Pokud je jeden z kolíků zlomený, může být nutné zástrčku vyměnit. Elektrické zástrčky mají jednoduchý postup výměny:

 • Nyní je třeba odstřihnout všechna vlákna tak, aby odizolovaný drát byl dlouhý pouze 10 cm. To stačí k výměně zástrčky vlastníma rukama.
 • Výměna rozbité eurozástrčky má nejdůležitější krok, který zahrnuje propojení vodičů. Všechny šňůry mají zpravidla tři vodiče. Modrý kontakt je neutrální, žlutý kontakt je zem a hnědý kontakt je fáze. Abyste mohli správně vyměnit zástrčku vlastníma rukama, musíte připojit zemnicí přípojku ke středovému kolíku.

Jak vidíte, konstrukce elektrické zástrčky je poměrně jednoduchá. Pokud se vaše chladnička nevypíná, měli byste si přečíst o problému. Výměnu proto můžete snadno provést sami. Postup si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Vezměte prosím na vědomí, že zástrčku síťového kabelu lze vyměnit na jakémkoli stroji. Indesit, Bosch, Ariston a další značky se v tomto ohledu zásadně neliší.

READ  Kde se plní prášek do pračky Whirlpool

Jak si sami vyměnit zástrčku v pračceOdkaz na hlavní příspěvek

Pokud potřebujete vyměnit síťový kabel v pračce, neměli byste tuto opravu odkládat. Podezřelé stopy hoření, silné zalomení nebo zjevné poškození vedou rychle ke zkratu a požáru, a to až k požáru. Nemůžete doufat v zázrak. raději vypněte napájení, zavolejte servisního technika nebo to udělejte sami. Uvolněný vodič je třeba rovněž vyměnit. Pokud se rozhodnete provést ji sami, prostudujte si pokyny krok za krokem.

Promluvme si o závadách

Lité zátky jsou obvykle stejně trvanlivé jako samotný spotřebič, pokud neporušíte provozní a bezpečnostní předpisy. Tyto zátky je třeba vyměnit v následujících případech:

Hledání závady

Nezřídka se stává, že se porucha objeví při jednoduché kontrole. Existují pouze dvě znamení:

Důležité! Pokud závadu nenajdete okamžitě, budete muset vzít tester. Abyste však mohli vodiče otestovat, musíte se dostat na opačné konce vodičů. V některých zařízeních je to možné, ale ne ve všech.

Pokud nemůžete drát odpojit, potřebujete nejběžnější kovovou šicí jehlu, nijak zvlášť silnou:

 • Lehce trhněte vodičem a zástrčkou v opačném směru, abyste zabránili náhodnému kontaktu s konci přerušeného vodiče.
 • Propíchněte jehlou izolaci v místě propíchnutí jednoho z vodičů.
 • Zkratujte jehlu vidlicovým kolíkem.
 • Pokud první vodič není vadný, vyzkoušejte druhý vodič.

Kontrola pomocí indikátoru fáze

I k tomu budete potřebovat jehlu. Při kontrole musíte být velmi opatrní. v žádném případě se nesmíte dotknout jehly nechráněnou rukou:

 • Propíchnutí izolace.
 • Zapojte zástrčku do zásuvky. testovaný vodič by měl být ve fázi. Dotkněte se jehly s ukazatelem fáze.
 • Pokud se kontrolka nerozsvítí, máte přestávku.
 • Zkontrolujte druhý vodič.
 • Vytáhněte zástrčku.
 • Vytáhněte jehlu.

Důležité! Po vyjmutí jehly se otvory rychle utáhnou.

Pokud je vodič v pořádku

Je možné, že v drátu nenajdete přerušení. To znamená, že chyba musí být jinde. Kde je??

Zástrčka často nefunguje, pokud je v zásuvce špatný kontakt. Například nemá téměř žádný kontakt s kolíky. V tomto případě probíhá proces následovně:

Nemusíte nic rozebírat, abyste zjistili, zda je zástrčka v dobrém kontaktu se zásuvkou. Po ukončení provozu spotřebiče a jeho odpojení od sítě se jednoduše dotkněte tyčí. Měly by být teplé, ale ne horké. Pokud je teplota příliš vysoká, je nutné zásuvku okamžitě opravit.

vyměnit, napájecí, kabel, pračce

Jak opravit napájecí kabel notebooku svépomocí.

Od roku 2016 Apple nevydává macbooky s kdysi revolučním portem MagSafe. Jak se říká, je to minulá éra. A s ním i problémy s neustále se lámajícím kabelem v oblasti napájení a zástrčky.

vyměnit, napájecí, kabel, pračce

Je to problém, kterým se zabývám už velmi dlouho. Dokud se můj notebook prostě odmítne nabíjet.

READ  Jak prát cestovní tašku v pračce

Připojím kabel a můj MacBook Pro nereaguje. Nabíjení prostě nefunguje. Po 10-15 pokusech o zapojení a odpojení se stále daří začít nabíjet, ale nemělo by to tak být.

K tomu vede ucpaný port pro zásobník. Bylo by asi divné, kdyby nabíječka fungovala správně.

Podrobná prohlídka odhalila, že plusové kolíky konektoru MagSafe 2 jsou jednoduše zuhelnatělé a trochu se prohnuly. To znamená, že se banálně nedostanou do kontaktní skupiny portu v notebooku.

vyměnit, napájecí, kabel, pračce

Čištění, odstraňování vodního kamene ani odvápňování problém neřeší. Bylo jasné, že je třeba radikálně zasáhnout. Po prostudování cen originálních napájecích zdrojů pro MacBook Pro 2018, konkrétně MagSafe 2 85W, jsem nechtěl dát 6 890 Kč.

Zdá se, že mám ruce na správném místě, nemám rád servisní střediska, takže jsem si to musel udělat sám. Konkrétně výměna napájecího kabelu MagSafe 2 spolu se zástrčkou.

Je možné připojení přes prodlužovací kabel??

Ne každá vana má elektrickou zásuvku (zejména ve starších „chruščovkách“). Pračku musí připojit pomocí prodlužovacího kabelu. To je přípustné, ale pouze v případě, že je síťová zásuvka dimenzována na takovou zátěž a prodlužovací kabel má průřez 2,5 mm nebo větší. (Povolena je pouze měď, uzemnění je rovněž povinné). Nejdůležitější je spolehlivé připojení s minimem adaptérů.

Poznámka! Při připojování pomocí prodlužovacího kabelu použijte co nejdelší prodlužovací kabel. Zbývající vodiče nesmí být stočeny nebo „shlukovány“ na jednom místě. i to by mohlo způsobit přehřátí.

Souhrnně řečeno, při připojení pračky k elektrickému systému je třeba zvážit řadu nuancí, počínaje úsekem vodiče, po kterém je přivedeno elektrické napájení, konče instalací proudového chrániče, automatických praček, uzemňovacím závěrem. Pokud není zohledněn alespoň jeden parametr, existuje velká pravděpodobnost předčasného selhání zařízení bez možnosti záruční opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS