Jak vypnout Aquastop v pračce

Hadice Aquastope pro myčku. Jak Aquastope pracuje v myčce, jak nahradit systém Aquastop v myčce Bosch

Aquastop je zařízení, které vám umožní nastavit tok vody do myčky. Představuje systém sestávající ze 2 bran: jeden prochází vodou, když je tato technika zapnuta. A druhý otevírá přímo při práci. Takže vytvářejí mocnou bariéru, ne umožnující netěsnost. Je jasné, že mohou poškodit opravy bytů.

 • Mechanické brány jsou upraveny pružinou, vodní tlak. To znamená, že pokud je silně lisován na ventilech, přístroj se překrývá tok vody, dokud majitel nebude rozeznat v důsledku příčiny úniku. Jednoduché a pohodlné, ale opravníci poznamenali, že systém někdy dává selhání.
 • Absorbent. paleta pro sběr vody naplněnou absorpčním prvkem. Když se vlhkost dostane, bobtne a překrývá tok vody.
 • Elektromechanický. nejmodernější typ úniku. Speciální „float“ při změně hladiny vody překrývá jeho krmivo. Všechno je jednoduché a systém prakticky nedává neúspěchy.

V tomto článku budeme analyzovat výměnu Aquastopu na myčku vhodné pro všechny její typy. Takže ujistěte se, že je také vhodný pro vaše!

Ventily „Aquastop„: Nalijte sousedy? Nemožný! Obchodní dům „Santehure

Ventily „Aquastop„: Nalijte sousedy? Nemožný!Ventil „Aquastop“ musí být instalován na přívodu vodovodního baterie a může automaticky vypnout podávání, pokud tlak ve vodovodním systému spadne.

Pokud porovnáte ventil „Aquastop“ s elektronickou ochrannou ochranou senzory, nebo například s práškovými ventily, Aquastop ventil má velký počet výhod.

Mezi nimi je možné odlišit, zaprvé, okamžitou reakci na pokles tlaku v systému zásobování vodou, za druhé, je to jednoduchost a ergonomie v instalaci, třetí, je to absence potřeby připojení k výkonu mřížka, a nakonec (který, mimochodem, je velmi ziskové ventily „akvastop“ z práškových ventilů) schopnost opakovaně použitelné.

Princip provozu ventilu „Akvastop“

Pokud systém přívodu vody ve všech fázích pracuje normálně, tlak vody před a po ventilu Aquastop je stejný. Pokud je náhle, dochází k prasknutí hadice nebo zničení výztuže a tlak po prudkém tlaku a ventil, pod tlakem vody, bude blokovat další podání.

vypnout, aquastop, pračce

Chcete-li obnovit normální dodávky vody, je nutné hladit tlak před a po ventilu „Aquastop„, je nutné vyměnit poškozenou hadici nebo poškozenou výztuhu. Poté musíte odšroubovat ventil „Aquastop“ k charakteristickému kliknutí.

Rozsah ventilu „Aquastop„, extrémně široký. To je připojeno k instalatérským zařízením a připojením k míchačům a připojením k myčbě a t.D.

Specifikace ventilů „Akvastop“

Ventily „Aquastop“ mohou být použity jak pro studenou, tak teplou vodu s teplotou až 90 s. Ventil může vydržet maximální tlak do 0,8 MRA. Hydrostatický tlak, který ventil vydrží, je 0,30. 0,36 mr. Ventil „Aquastop“ překrývá v případě, že průtok přesahuje 12 l / min. Životnost ventilů AKVASTOP je více než 10 let (podléhá včasné výměně filtrů pro čištění vody).

READ  Jak odšroubovat filtr v pračce

Všechny ventily „Aquastop“ jsou baleny v průhledném blistru s vložkou, což ukazuje všechny potřebné informace o ventilu.

Příčiny úniku v pračce

Únik v pračce může být způsobeno různými důvody:

Vodní médium a neustálé vibrace působí na vnitřních komponentách. hadice, čerpadla a další detaily. Typicky je lokalizace úniku určena vizuálně, pak to ukazuje, jakou část se zlomil.

Pokud voda unikne ze stroje, mohlo by to způsobit takové členění jako:

 • Mechanické poškození hadice přívodu vody.
 • Deformace nebo blokování prášku a dávkovače.
 • Nosit luke manžeta.
 • Ložiskový uzel funguje nesprávně.
 • Poškození odtokové hadice.
 • Poruchová vypouštěcí čerpadlo.

Dočasná zastávka

Předpokládejme, že jste spustili mytí, ale najednou si vzpomněl, že dáme všechny věci v pračce. Nebo například náhle viděl, že cizí předmět se otáčí v bubnu (USB flash disk, peněžní účet, telefon, plastová karta a t.D.). Nyní potřebujete dočasně zastavit práci pračky a získat věci, které nejsou vhodné pro mytí.

Chcete-li dočasně zastavit mytí, stačí kliknout na tlačítko „PAUSE“ (zpravidla, příkaz „Start“ je umístěn na stejném tlačítku). Pak nějaký čas po asi 1 minutě), dveře pračky je odemčeno a dostanete přístup k obsahu bubnu. Buďte opatrní, protože voda umístěná uvnitř psacího stroje, když se otevírá dveře. Je plný záplavy vaší koupelny, stejně jako sousedé níže. Proto předem postarat o přítomnost jakékoli kapacity drenáže vody. Ideální, pokud má pračka horní prádlo zatížení. V tomto případě nebude potřeba vypustit vodu, protože při otevírání dveří nahoře bude celá voda níže. Po extrahování cizích předmětů ze stroje zavřete dveře a pokračujte v mytí stisknutím tlačítka „Start“.

Pokud máte situaci, když je naléhavě potřebujete opustit dům, a promývání právě začalo, pak znovu vyvstává otázka o zastavení načasování stroje. V tomto případě musí být nezbytné zavěšení provozu pračky, protože je nemožné nechat bez dozoru. Co dělat? Odpověď je jednoduchá: Vypněte pračku ze sítě. A žádné další akce. Takové nouzové vypnutí technologií nedovolí nerušit nastavený prací program a po opětovném zapnutí po určité době bude pračka automaticky pokračovat v mycím cyklu. Nezapomeňte, že takové vypnutí pračky je plné následky, takže musí být uchýlen pouze v extrémních případech.

Ne vždy závisí na nás. Například ve vašem domě náhle vypnul elektřinu a v tu chvíli pračka pracovala. Otázka okamžitě vzniká: Jak se bude pračka chovat po zapnutí elektřiny? Zde je zde několik možností. Pokud je původně pračka vybavena vnitřní pamětí, poté po zapnutí světla bude jednoduše pokračovat ve svém pracím programu. Pokud není paměť integrována do zařízení, nebo je navržena na krátkou dobu, poté po obnovení dodávky elektřiny se promývací program akumuluje, resetujte. V tomto případě musíte restartovat mytí, to znamená, že je zcela vypnout stroj, vypusťte vodu a pak zapněte znovu. Je také možné automaticky restartovat prací program po zapnutí světla. je ještě snadnější, stroj sám začne mýt věci.

Stojí za to připomenout, že nouzové vypnutí pračky ze sítě je extrémní opatření. Může vést k různým selháním v práci elektronických a mechanických sestav zařízení a také ohrožují mikroobvodu.

Senzory

Po výše uvedené manipulaci se přichází následující krok instalace zařízení Aquastop. Instalace systému ochrany proti úniku vody zahrnuje nyní instalaci senzorů.

READ  Kde nalít v pračce

S jejich bezdrátovými možnostmi je vše jednoduché. Takové senzory jsou instalovány v místech pravděpodobného úniku. Ale s drátovými odrůdami budou muset tinker. Dráty mohou být ponechány nebo skrýt za soklem, mezi švy, senzor je obvykle připevněn k pásku nebo šroub na podlahu. Zavírá se s ozdobným víčkem.

Kde je a jak Aquastop funguje

S ohledem na zvláštnosti přívodu vody do mycího zařízení, zranitelné místo může být hadicí zátoky. Jak již bylo řečeno, v průběhu času, jeho integrita může být rozbitá, a proto je vhodné vybavit jeho ochranný mechanismus. Také druhé místo úniku může být vnitřní mechanismus stroje. Ochrana je tedy nastavena:

Bosch Washing Machine AquaStop Explained

Ventil na úvodní hadici

Instalovaný mechanismus v plnicí hadici vypadá jako pružný ventil vyrobený z spolehlivého materiálu, který nepodléhá korozi. V okamžiku prudkého poklesu tlaku v napájecím systému voda se lumen hadice zavře. V tomto případě můžete slyšet charakteristické kliknutí, po kterém tok vody do auta. Toto zařízení se spustí pouze s významným tokem příchozí tekutiny. Na malém, ale hmatatelném a nepříjemném pro úniku uživatelů, nemůže reagovat.

V případě nevýznamného objemu příchozí vody se dobře vyrovnávají absorpční acastery. Vypadají jako duální nástěnná trubka. Pokud voda prosakuje poškozeným vnitřkem trubky, pak vstupuje do prostoru naplněného aktivního prášku. V důsledku rychlé chemické reakce je voda absorbována látkou a lumen trubice překrývá zvýšenou hmotnost. Tento systém je krátkodobý, protože se vztahuje na jednorázové použití s ​​následnou výměnou. Současně, velký únik, tento druh Aquastop nelze eliminovat.

Vnitřní acastop

Takový typ ochrany poskytuje umístění druhu plováku v paletě zařízení. V případě vody, aby se nad rámec nádrže, růže plovák s opracovaným přepínačem překládá provoz stroje do nouzového režimu. Poté čerpadlo začne pracovat, čerpá tekoucí vodu.

Nejspolehlivější je považována za současnou dostupnost v jednotce vnitřní a vnější ochrany.

Co dělat po Aquastop Reages?

Bez ohledu na příčinu spouštění musíte v tomto pořadí jednat:

 • Odpojte myčku nádobí ze sítě. Nevstupujte v louži. Pokud zařízení nemůžete vypnout bez vstoupení do vody, je lepší vypnout elektřinu do štítu.
 • Získejte vodu s ventilem v koupelně.

Všimněte si, že po odezvě acastopu je automobilový provoz nebezpečný. Diagnostika potřebná. přístroj musí kontrolovat magisterku, zjistit příčinu úniku a najít své místo. V případě potřeby budou vyčištěny blokády, vadné části jsou nahrazeny novým.

Když jsou všechny závady odstraněny, systém se aktivuje stisknutím tlačítka RESET. V případě potřeby je založen nový systém „Akvastop“.

Další opatření

Je třeba poznamenat, že kromě instalace Aquastopu existují i ​​jiné způsoby, jak zabránit úniku v psacím stroji.

 • Vodní trubky, dodávané do pračky, musí být vyrobeny z trvanlivého materiálu. Jako pravidlo se používají polypropylenové nebo metalplastické trubky. Použité trubky z mědi a pozinkované oceli. Je třeba poznamenat, že trubky z pozinkované oceli mají nejmenší provozní období mezi všemi výše uvedenými možnostmi (až třiceti let). Polypropylenové potrubí se ukázaly jako špatné. Mohou však být poškozeny silnými mechanickými účinky. Mistři nedoporučují instalaci montážních systémů a hliníkových jeřábů. Takový detail může prasknout při velkém tlaku.
 • Udělejte podlahu v koupelně od hydroizolačního materiálu. To zabrání záplavu sousedů zdola. Pokud je taková podlaha správně přilepená, voda bude samostatně jít do kanalizace.
 • Překrývající se stoupací ventily, když nejste doma. Tato akce musí být provedena nejprve v případech, kdy má stroj vypouštěcí hadice poškození. Toto doporučení je obsaženo téměř ve všech pokynech pračce, ale většina lidí by neměla dodržovat tuto radu.
READ  Jak vyměnit těsnění na pračce

Top 5 „myčky nádobí“ s plnou únik ochranou

Tyto fráze uživatelů domácích spotřebičů založených na používání vody jsou trvale vyslechnuty: Ve specializovaných prodejnách, mnoho prodejců často vloží tato slova ve svém projevu, když vysvětlují výhody prodejního domácího vybavení. Co se nazývá Akvastop System, jak se používá k aktivaci chránit myčku, ze kterého se skládá a jak jej nahradit sami. pokusíme se odpovědět na všechny tyto otázky.

Ve světové praxi se žádná obrana proti úniku nazývá Aqua-Stop nebo Aqua-Control. V zásadě se jedná o běžnou hadici zásobování vodou pro domácí spotřebiče, uzavřená pouze ve speciálním ochranném pouzdře se zařízením, které se překrývá vodu v případě nepředvídaných okolností: poryv hadice, jeho průtok v důsledku trhlin a t.D. Vestavěný ochranný systém vás chrání před nežádoucí povodní. Jejím úkolem je okamžitě vypnout přívod vody do domácích spotřebičů, myčku nebo asistenta v praní prádla, aby se zabránilo proudění vody do podlahy.

Mnoho majitelů domů si ani nepředstavují, že tlak v instalatérskému systému je poměrně velký, a hydrowardy. náhlý nárůst vnitřního tlaku. často nastane. Bez spolehlivého systému ochrany hadic, prostě neuděláte.

Standardní systém Aquastopu z následujících hlavních částí se skládá z:

 • blok mechanických nebo elektromagnetických ventilů;
 • naplněná vodní hadice do zařízení;
 • paleta;
 • plovák;
 • bezpečnostní drát;
 • Tlačítko spící vody.

Aquastope Zařízení: A. Elektromagnetický ventil, C. sací hadice B. řídicí kabel D. únik (vodní hadice)

vypnout, aquastop, pračce

Všechny moderní domácí spotřebiče, ve kterých se používá voda, je chráněna před nechtěnými únikem v procesu výroby. Každý výrobce si přeje uživatelům nakupovat pouze svůj model, takže kromě zásobní hadice dodávají své produkty Speciální palety

s elektromechanickými zařízeními.

Celý systém funguje jednoduše a docela efektivně:

 • V zásobní hadici (2) jsou namontovány elektromagnetické nebo mechanické ventily (1) (1).
 • Když je technika zahrnuta do napájení, pak zapnuto Bezpečnostní ventilSlouží napětí, otevírá se a pracovní ventil je stále uzavřen.
 • Pokud uživatel stiskne tlačítko Start a stroj spustí cyklus, pak ventilOtevře se.
 • Ve výskytu úniku, všechna voda vstupuje do palety (3), kde následuje jeho úroveň Float Control(4). Pokud se zvyšuje hladina vody, jsou kontakty blokovány. Bezpečnostní drát (5) je navržen tak, aby vypínal napájení k podobnému ventilu, proud napájení je přerušeno. ventil překrývá zásobování vodou.
 • Po upevnění všech chyb musíte stisknout tlačítko reset a systém je připraven znovu pracovat.

Každá známá značka domácích spotřebičů dnes používá takový systém ochrany proti úniku, protože se jedná o dvojitý typ: Aquastop z výplní hadice. externí ochranu a technika samotná chrání vnitřní systém kontroly aqua.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS