Jak vyrobit stůl ze šicího stroje

master_klass

Jste-li milovníky retromateriálů, možná i sběrateli, nebo vás jen trápí, že jste vyhodili starý kufr či dokonce kufr a samovar z minulého století, pak je to místo, kam byste měli přijít. Toto téma je určeno především vám. A začnu tím, že vám řeknu, jak chodit. v noci na schodišti nebo na skládce. Nechápejte mě špatně, nejsem žádný flákač, jsem velmi hezká mladá dáma.

Ale někdy cestou domů nečekaně narazím na tolik potřebné věci. Všechno to začalo tím, že jsem se vrátil domů pozdě (kolem 23. hodiny). Vcházím do našeho vchodu a vidím v rohu schodiště lůžko šicího stroje Singer.! Moje oči okamžitě nabyly zběsilé kulaté velikosti a já rychle vyletěla do 8. patra, zakřičela na syna a táhli jsme tu litinovou postel do předsíně bytu. Musím říct, že můj manžel byl v té době nepřítomen! Přinesl jsem tuto těžkou krabici, téměř okamžitě jsem šel spát, ani nevím o bitvě tvůrčích projektů a fantazií, které vypuknou v naší rodině následující den. Prakticky mě probudil hlasitý výkřik mého ŠŤASTNÉHO manžela, HURAAAH. Pěkné nohy pro MANGALA! No, ne, přerušila ho spokojená dcera, stolek v předsíni! Můj syn se k všeobecnému veselí stavěl lhostejně a já pak ospale a neochotně zamručel: „Komoda do ložnice!“a znovu usnul. Řekl to a odřízl! Protože jsem ten rám táhl až do 8. patra pěšky! Skutečnost, že na půdě chaty mých rodičů se dlouho prášilo na stůl se šicím strojem Singer. Jak se tam dostala a kde je z ní rám, historie tají. Jako vždy se však hvězdy sešly a vše do sebe zapadlo.

Vraťme se k historii značky Singer a její výroby v Rusku. Můj šicí stroj má sériové číslo T280032. Při hledání na internetových stránkách Singeru jsem zjistil, že tato řada strojů se vyrábí v Podolsku od roku 1906. Vzhledem k tomu, že se ročně vyrobilo asi 600 000 kusů Singerů, domnívám se, že stroj byl vyroben v letech 1906 až 1910. Je tedy stará asi 100 let! Při této příležitosti jsem se rozhodl ji obnovit a vyzdobit.

Hledání kreativního řešení. Je třeba poznamenat, že tento krásný stroj není jediný, který se v mé rodině dochoval. Spousta rodin si uchovává tento skutečně cenný majetek. Přestože se jedná o šicí stroj s jedním stehem, je to skvělý šicí stroj. Lze s ním šít nejjemnější kambrík a zároveň šít pytle na brambory. Bělení šicího stroje. Tak tomu říká mnoho sofistikovaných hospodyněk. I dnes stále existují řemeslníci, kteří tyto stroje opravují, a z původních webových stránek Singer si můžete stáhnout popis šicího stroje. Pro ty, kteří již tento stroj nemají, můžete stále najít dokonalé řešení.

To je takový stroj obecně jsem měl, Musím říci, že to není moje fotografie, protože mám horní část a spodní část byly z různých strojů. A ty se neshodovaly. A nebylo možné je vyfotit společně!

Litinový rám. Začněme odspodu, tedy od litinového rámu!

Pro začátek jsem odtáhl ten příšerný rám, který příšerně páchl štěnicemi nebo lacinou kořalkou, jak chcete. do ostřikovače automobilu!

Ano, a právě tady poprvé v životě ožil myčův vytřeštěný pohled. Rám bylo třeba důkladně vyčistit, protože se na něm během let nahromadil strojní olej a drobné částečky prachu. Po umytí rámu v myčce jsem si všiml, že má na jedné straně stroje 2 kola, která předtím nebyla za vší špínou vidět. Také jsem si uvědomil, že v litinovém lůžku jsou praskliny. Zjevně nebyl příliš „jemně“ snesen ze schodů. Ale vynalézavost. je to všechno naše! Odvezl jsem tedy auto do pneuservisu. Za malý poplatek pro mě kluci udělali 2 důležité práce a nestálo to moc, prakticky „za nápad“. Konkrétně svařili litinu a obrousili zbytky starého nátěru. Ano, teď můžete říct, proč pískování a už mají rez barvy, ale věřte mi, že po svařování to bylo nutné!

Poté byl rám naložen do auta a odvezen na chatu. Na venkově jsem rám natřel lesklou černou barvou. Použil jsem barvu ALPINA odolnou proti korozi, jako je tato.

Tuto barvu mám ráda, je mnohem levnější než drahý Hammerite, je velmi účinná, rychle schne a má pěkné barvy. Nátěr rámu ve dvou vrstvách mi zabral necelou čtvrtinu plechovky barvy. Malováno syntetickým úzkým štětcem. Šmouhy jsem vydrhla acetonem. Barva se loupe 2 hodiny a poté 24 hodin zcela zasychá. Udělal jsem toto:

Poté, co jsem během jednoho dne dokončila lakování rámu, jsem se s nadšením pustila do demontáže šicího stroje. Začal jsem tím, že jsem jednoduše odšrouboval samotný stroj z dřevěné části komody. Pak se pustil do rozebírání komody. Několik slov o tom, jak jej rozebrat. Myslíte si, že je to snadné? NE! Hluboce se mýlíte, po vyšroubování každého šroubku, odtažení každého hřebíku je třeba pamatovat na „původní“ kování. Právě tyto šrouby nebo podobné šrouby následně zašroubujete zpět. Budete tedy potřebovat papír a třídičku. Na kus papíru si nakreslete postup montáže/demontáže. A v případě potřeby také umístění KAŽDÉHO šroubu a hřebíku. Na každý kus hardwaru vyčleňte jednu zásuvku.

Přistoupíme tedy k demontáži. Budete potřebovat elektrický šroubovák, malý šroubovák a kladivo.

Po rozebrání všeho musíme posoudit rozsah poškození způsobeného časem a člověkem. Za léta používání na něm zůstala spousta stop po lidech a hmyzu.

READ  Světlo pro šicí stroje s magnetem

Na mnoha površích se odlupuje dýha. Po posouzení výše „poškození“ jsem došel k závěru, že můj talent na OPRAVU této komody nestačí. Mohu ji pouze DEKOROVAT.

Písek, tmel a lepidlo.

Po demontáži komody a posouzení jejího stavu je nutné otřít všechny části octem. Dřevo je staré a ocet skvěle hubí brouky. Nyní několik slov o bezpečnosti a nářadí, které budete při broušení potřebovat: Bruska a elektrický šroubovák nebo elektrický šroubovák.

Zvolil jsem tmel na vodní bázi. Tmel na dřevo se dodává v různých odstínech pro jednotlivé druhy dřeva.

Pokud chcete dosáhnout tón v tónu se dřevem, je důležité zvolit odstín, pokud není k dispozici přírodní barva a lazura, pak lze barvu vybrat z nejbližší nabídky.

Jak vyrobit elegantní vintage stůl z babiččina šicího stroje

Prvním vynálezcem, který vytvořil prototyp moderního šicího stroje, byl velký Leonardo da Vinci. První patent na vynález šicího stroje byl udělen v roce 1755 britskému gentlemanovi Charlesi Weisenthalovi. jednalo se o poněkud neohrabanou verzi, která se nesetkala s velkým úspěchem. Téměř o sto let později, v roce 1845, představil americký vynálezce Elias Howe revoluční myšlenku. raketoplán.

Od té doby se šicí stroj vydal na vítězný pochod. zaujal své místo v každé šicí dílně a domácnosti švadlen po celém světě a neustále se zdokonaluje. Navíc se změnil nejen mechanismus, ale i vzhled psacích strojů. Staly se nejen pracovním nástrojem, ale i kusem nábytku, který harmonicky zapadne i do toho nejnáročnějšího interiéru.

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Tělo psacího stroje mohlo být jak asketicky rovné, tak půvabně zakřivené. Mohlo být ručně malované, vykládané perletí a šperky atd. Z estetického hlediska však byla nejzajímavější spodní část. i dnes má mnoho domácností nohy šicího stroje vyrobené z litiny a s nejsložitějším figurálním tvarováním. Mezi nejoblíbenější značky Singer patří Singer (dodnes známá značka) a několik dalších velkých firem, jako jsou Wilcox and Gibbs, Wheeler and Wilson, Seidel a Naumann.

Od té doby uteklo hodně vody, ale stará Singerova mistrovská díla z našeho života nezmizí. Litinové rámy už nejsou potřeba k podpírání zastaralých babičkovských spotřebičů, ale mnohé z nich dostaly šanci na nový život a proměnily se v něco jiného. například v historický stůl, lavici do předsíně nebo gril na venkov.

Rádi bychom vám představili podle našeho názoru nejúspěšnější příklady toho, jak můžete proměnit starý šicí stroj. můžete to udělat sami, nebo se můžete obrátit na odborníky, kteří se proměnou historických věcí zabývají již mnoho let.

Rám šicího stroje.

Víte, kolik vzorů vintage nábytku můžete vytvořit ze základny starožitného šicího stroje?? Odpověď je spousta! Vybrali jsme však ten nejzajímavější, protože tabulka. Nezbytná výbava každé domácnosti. Stůl vyrobený ze starého šicího stroje. Nejjednodušší vintage nábytek, který si můžete vyrobit vlastníma rukama.

Potřebujeme tedy velmi starý šicí stroj s pedálem: Singer, Pfaff, Husqvarna, a dokonce i modely ze sovětské éry. To hlavní, co mají společné, je to, co potřebujeme. Brilantní litinový podstavec (nohy), originální vintage. Na stavu nezáleží, i rezavá je v pořádku (pokud je to to, co to je). Kupte si barvu na kov „přímo na rez“ a získejte úhledný vzhled základny).

Zbytek je velmi jednoduchý. Odstraňte dřevěnou část nebo jen stroj a namontujte na něj to, co se stane deskou stolu. A mohou mít mnoho podob. V závislosti na vašich preferencích materiálů a velikosti stolu.

Takto může vypadat historický šicí stroj. Máte jednu z nich? Možná ho má někdo z vašich známých nebo příbuzných? Když vidíte, jaké krásné vintage stoly z něj můžete vytvořit. naléhavě ji hledat. A když už máte to štěstí a nějaký vlastníte, neomezujte se jen na pult z výroby. Vytvořte si vlastní, originální.

konzolové stolky ze starého šicího stroje:

Podstavce šicích strojů lze přeměnit na originální konzolové stolky. Protože je to nejjednodušší, tam začneme. Jak víte, konzolový stolek. Velmi kompaktní verze stolu, která se hodí prakticky do každého koutu, který se díky tomuto elegantnímu vintage nábytku promění. A na horní stranu můžete umístit drobné předměty, které potřebujete, nebo jen. lahodí oku.

Položte na něj skleněnou desku. A jsou skvělým doplňkem klasického obývacího pokoje. Zdrsněná deska nebo prkna vytvoří rustikální stůl ve venkovském stylu. Natřete nohy na bílo. a získáte okouzlující konzolu ve stylu vintage. Černý stůl s kovanými nohami, který doplní marocký interiér.

Nemusíte ji však umístit do obývacího pokoje. Neobvyklý podstavec doplňte dřevěnými rámečky nebo sklem v opotřebovaném rámu. Vytvořte si krásný květinový stolek, vhodný do skleníku i na chodbu. Z podstavce šicího stroje můžete také vytvořit luxusní vitrínu pro svou sbírku (nejjednodušší varianta). Umístěte na něj akvárium obrácené dnem vzhůru).

Stoly ze starého šicího stroje

Víte, kolik možností velkolepého vintage nábytku lze vyrobit ze základny starožitného šicího stroje?? Odpovědí je spousta! Vybrali jsme však tu nejzajímavější, protože tabulka. Nezbytný doplněk do každé domácnosti. Stůl vyrobený ze starého šicího stroje. Nejjednodušší vintage nábytek, který si můžete vyrobit sami.

Potřebujeme tedy velmi starý šicí stroj s pedálem: Singer, Pfaff, Husqvarna a dokonce i modely ze sovětské éry. To, co mají společné, je to hlavní, co potřebujeme. Brilantní litinový podstavec (nohy), pravý vintage. Na stavu nezáleží, dokonce i rezavý je v pořádku (pokud je to to, co to je). Pořiďte si barvu na kov „straight-to-rust“ a dodejte základně elegantní vzhled).

Vše ostatní je jednoduché. Odstraňte dřevěnou část nebo jen stroj a připevněte na ni to, co se stane stolní deskou. A mohou být různé. Záleží na vašich preferencích ohledně materiálů a velikosti stolu.

READ  Solární baterie plusy a nevýhody

Takto může vypadat historický šicí stroj. Máte nějaký takový?? Možná ji má někdo z vašich známých nebo příbuzných? A až uvidíte, jak skvělé jsou vintage stoly, budete mít představu, co z nich můžete vytvořit. naléhavě ji hledat. A když se stanete jeho šťastným majitelem, neomezujte se na vyrobenou stolní desku. vyrobte si vlastní, originální.

Konzolový stolek ze starého šicího stroje:

Z podstavce starého šicího stroje lze vytvořit konzolový stolek na míru. Vzhledem k tomu, že se jedná o. Je to nejjednodušší místo, kde začít. Konzolový stolek je známý jako. velmi kompaktní verze stolu se vejde téměř do každého rohu, který se díky tomuto elegantnímu vintage nábytku promění. A navrch můžete umístit potřebné drobnosti nebo jednoduše. poutavé.

Navrch položte skleněnou desku. a jsou skvělým doplňkem klasického obývacího pokoje. Stolní deska ze surového dřeva nebo prken pomůže vytvořit rustikální stůl ve venkovském stylu. Natřete nohy na bílo. a máte okouzlující vintage konzoli. Černý stůl s kovanými nohami pro doplnění marockého interiéru.

Nemusí však být umístěn v obývacím pokoji. Doplňte neobvyklý podstavec dřevěnými žebry nebo sklem v opotřebovaném rámu. Pořiďte si pěkný květinový stolek, který se hodí do zimní zahrady i do předsíně. Podstavec šicího stroje lze navíc použít k vytvoření luxusní vitríny pro vaši sbírku (nejjednodušší varianta). Zpevněte horní část akvária dnem vzhůru).

Jak vyrobit stůl ze starého šicího stroje Singer

existují šicí stroje Singer, které zná mnoho lidí. A co se stane, když se stroj porouchá nebo máte novější model?? Můžete ji prodat nebo darovat svým přátelům. Ale často se na něj prostě zapomene a dál se na něj práší v koutě. Mnozí ji odvezou do garáže, na chatu nebo na vrakoviště. A tady může příběh legendárního psacího stroje skončit.

Dědictví Isaaca Merrita Singera však v poslední době sklízí obrovský úspěch a jako rarita je velmi zajímavé pro lidi s tvůrčím přístupem: profesionály i pouhé amatéry. Protože existuje poměrně hodně nápadů, jak využít nepotřebné nohy stroje.

A pokaždé můžete najít něco nového a originálního. Takže nespěchejte, abyste se zbavili „haraburdí“, vždy můžete vyhodit, ale pak najít podobný stroj bude těžší.

Šicí stroj má litinový podstavec, na kterém je stroj upevněn. Ažurový litinový podstavec je elegantní a atraktivní. Dokáže dokonale zapadnout do interiéru a vytvořit domácí pohodu a harmonii minulého století.

Pokud máte takový stroj, máte štěstí. Stačí trocha času a fantazie a váš domov bude nový a zajímavý. A co to může být, si vyberete sami. Můžete si vyrobit počítačový nebo jídelní stůl, toaletní stolek do ložnice nebo stojan na květiny na balkoně.

Než začnete vytvářet své mistrovské dílo, je třeba připravit patky šicího stroje. Za léta používání se na něm nahromadil prach, nečistoty a částečky oleje. Proto je třeba lůžko stroje před zahájením práce důkladně umýt.

Nohy lze natřít libovolnou barvou. Nejlepší je použít antikorozní nátěr, protože v průběhu let mohly ztratit svůj původní vzhled.

Jídelní stůl vyrobený ze starého šicího stroje Singer

Z litinového podstavce si můžete vyrobit krásný jídelní stůl. Připravte a natřete nohy libovolnou barvou. Pracovní deska může být kulatá, obdélníková nebo čtvercová.

V bytě nebo v rekreačním domě se díky němu jistě sejde celá rodina u šálku čaje.

Kromě jídelního stolu si můžete vyrobit také počítačový stůl.

A jaký nádherný vintage toaletní stolek v ložnici lze vyrobit ze stejných nepotřebných nohou od šicího stroje. Barvy je nejlepší volit v jemnějších odstínech, ale skvěle by vypadala světle béžová.

A malé zásuvky lze použít k uložení kosmetiky a dalších drobných předmětů. Stůl pod umyvadlem

Další nápad na použití nohou stroje Singer, umyvadlový stolek.

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Pokud máte rádi pokojové rostliny a máte jich hodně, můžete si pro ně vyrobit zajímavý stojan. Takový stůl s rostlinami by vypadal velmi pěkně. Může být umístěn na balkoně i v místnosti.

Desku stolu lze ozdobit mozaikou. A pokud umíte kreslit, ozdobte ji zajímavým vzorem. Skleněné desky stolů nebudou vypadat o nic méně originálně než dřevěné. Někdy můžete mít zajímavé vlastní nápady, jak jinak vyzdobit stůl. Hlavní je popustit uzdu své fantazii.

master_klass

Starobylé a složité. Tehdejším švadlenám nezávidím.

A nohy (stroj, podle pokynů). Úžasné! Ne nějaký plastový čínský materiál. Je to působivý kus kovu! Casting! S dlouhou historií a hrdým logem „PMZ“). Nevím, kam a kdy zmizel zbytek, ale nepřekvapuje mě to. Procestoval jsem s ním spoustu měst a městeček a v posledních letech se na něj práší v garáži na chalupě. Před několika lety jsem se ho pokusil upravit, ale nepodařilo se mi to.

Celkově jsem nabral sílu a vrátil se do svého).Nejdříve jsem udělala desku.Potřebovali jsme 40x20x1000 kusů nábytkových desek, barevné dlaždice, stavební lepidlo PVA (disperzní, je pevnější) a maltu.

Rozbil jsem dlaždice kladivem na malé kousky. (celofán nahoře). aby se dobré látky nerozlétly, zejména do očí.)

Kousky se rozmístily po obvodu, od okrajů směrem ke středu (to jsem se dočetla někde na chytrých webových stránkách). Na okraji dřeva jsem posbíral kousky, které byly okraji dlaždic. Jsou mírně zaoblené, takže mají úhledný okraj. Malým štětečkem jsem nanesla lepidlo na každý kousek.(Meziprodukt se někde ztratil).

Nechal jsem ji den schnout, až když se s drkotavým zvukem dostaly dovnitř poslední třísky.Fugu jsem zředila vodou ve sklenici s korejskou mrkví (to je klíč. jinak nebude fungovat) do konzistence jílové pleťové masky.nebo zubní pasty.nebo kečup. Nevím, co je pro mě nejlepší. Na špachtli jsem nepomyslel, ale opravdu jsem chtěl naléhavě pracovat. Tak jsem si musel narychlo vyrobit domácí špachtli. z víčka téže sklenice).

READ  Jak odstranit škrábance na ocelové chladničce

Švy jsem utěsnil v různých směrech a nezapomněl jsem ani na malé mezery na konci pracovní desky.

Dokud je vrchní vrstva fugy čerstvá. Zbytek jsem odstranil vlhkým hadrem.

Zbytek jsem odstranil tuhým kartáčem, když konečně zaschl. Je to tak jednodušší, i když je to zaprášené. Existují speciální štětce, ale opět mám provizorní verzi.Možná si celá tato činnost zaslouží prokletí z pohledu profesionálního obkladače, ale myslím, že to dopadlo dobře.

Vrchní část jsem natřel alkydovým lakem. Pro stabilitu a větší lesk.

Nyní stroj.Také zbytky červené barvy si na svou chvíli slávy musely pár let počkat. Přišlo mi to velmi vhodné pro jarní náladu.

Zbývá už jen zašroubovat šrouby. nejprve kolejničky zásuvek a poté desku.

Tam jsem původně chtěl skončit, ale ve skutečnosti se mi krosna zdála příliš červená a příliš lesklá.

Chtěl jsem akrylovou barvou a lakem vytvořit úhledné praskliny, ale nevyšlo to. Je mi to úplně jedno, snažím se, jak můžu.

Musel jsem ji vyškrábat pomocí šikovných nástrojů.

Maloval jsem po malých částech.Nastříkané barvy. Mám rychleschnoucí akrylový.

Po několika vteřinách jsem ji otřela suchým hadříkem. a uvědomil jsem si, že je lepší použít hadr. zbývá méně vláken).

po minutě ji můžete jemně otřít drátěným kartáčem. k odstranění stop po nalepeném papírovém prachu a k vytvoření oděrek. Stopy po kovových kartáčích jsou jemnější než po smirkovém papíru. škrábance jsou vícesměrné a méně výrazné.

Mám tento efekt. Líbí se mi víc, nejen z hlediska klidnější barvy, ale také proto, že zakrývá nedokonalosti laku, které byly. nohy nebyly natřeny poprvé, na některých místech byly viditelné otlaky a odštěpky.

Obecně vypadá konečná verze takto

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Dobře! Co si to namlouvám?Konečná verze vypadá [ TAKTO! ]

Trochu amatérsky, samozřejmě: můj bratr tomu říká „lopatková brekcie“). Základy sovětské socialistické výstavby jsou mi méně známé, takže mé asociace sahají až ke Gaudímu a jejich odnože mají kořeny v Perníkové chaloupce v parku Guell).

Barvení

Dalším krokem změny vozu byl lak. Pro lepší efekt jsem použil aerosol.

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Na obarvení jsem použila modrou barvu. Chtěl jsem něco světlého, sytého, zajímavého, a pokud se mi to později nebude líbit, vždycky to můžete přemalovat.

Pak už zbývala jen pracovní deska. Původním záměrem bylo použít ten, který byl dodán se strojem. Ale nelíbila se mi barva ani tvar. A k základně se to nehodilo. Tak jsem se rozhodl, že to udělám tak, jak to vidím já.

Řezané díly

Protože jsem se rozhodla vyrobit stůl ze starého šicího stroje, potřebovala jsem dřevěný materiál. Nejdřív jsem si pro ně chtěla zajít do obchodu, ale vzpomněla jsem si, že jsem si loni objednala několik beden rostlin na venkovskou výsadbu a ty mi přivezli ve velkých dřevěných paletách. Rozhodl jsem se je nevyhazovat, pro jistotu jsem si říkal, že by se mohly hodit.

A určitě se to hodilo. Přesně o rok později. Vyndali jsme ji, nechali několik dní vyschnout na slunci a pak ji ošetřili. První fáze zpracování. broušení brusným papírem nebo speciální bruskou. Druhá fáze. Natřete dřevo speciálním ochranným prostředkem, který ho ochrání před korozí, protože stůl bude vystaven pouze slunečnímu záření, větru nebo dešti.

Nezapomeňte, že barva potřebuje čas na úplné zaschnutí. Přečtěte si pokyny na obalu. Pak jsme dřevěné desky trochu ořízli a přizpůsobili je velikosti budoucího stolu. Po broušení vždy přejděte všechny dřevěné povrchy vlhkým hadrem, abyste zachytili dřevěný prach. Při práci se dřevem a kovem nezapomeňte používat ochranné pomůcky.

Stůl ze šicího stroje s nožním motorem

Dělat něco vlastníma rukama, oživovat staré (a někdy i vzácnější) věci, je nepředstavitelná radost.

V dnešním článku si vyrobíme originální stůl, který lze použít jak v dílně, tak doma.

Podpěrou stolu bude kovový rám ze starého šicího stroje s nožním pohonem.

Potřebujete také základní materiály pro výrobu stolu:

Prkna; úhelník; šrouby.

Použití základny šicího stroje je opravdu praktické, protože nemusíte vyrábět nohy. Již máme prefabrikovanou podporu. Bude se muset jen „osvěžit“. Nejprve rozeberte základnu na náhradní díly.

Pak je třeba každý kus obrousit. Nejlépe se to dělá pomocí pískovače. Pokud nemáte pískovačku, budete se muset obrnit trpělivostí a úhlovou bruskou. Díly můžete předem namočit do benzínu. Čím lépe se budete snažit, tím lepší bude konečný výsledek.

Poté rám sestavíme, kovový povrch odmastíme rozpouštědlem a natřeme základním nátěrem na kov. Se stříkací pistolí je to rychlejší a jednodušší. Nakonec zbývá už jen ten nejmenší detail. základna musí být natřena.

V dalším kroku vyřízneme čtyři díly ze stavebního úhelníku a svaříme obdélníkový rám. Základní nátěr a barva.

Poté odřízneme potřebné množství prken (v závislosti na jejich šířce), natřeme je minerálním olejem na dřevo a přišroubujeme ke kovovému rámu, do kterého jsme předem vyvrtali otvory.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS