Jak vysoko by měl být zvlhčovač umístěn?

Jak dlouho by měl zvlhčovač vzduchu v místnosti běžet

Kvalita vnitřního ovzduší má vliv na celkovou pohodu a vitalitu. Kvalita ovzduší je obzvláště důležitá, protože může mít negativní nebo pozitivní vliv na zdraví obyvatel.

Tekutiny nemusí stačit k úplnému obnovení rovnováhy organismu. Příroda se o vše postarala, aby tělo mohlo čerpat vlhkost ze vzduchu.

Za tímto účelem byla vynalezena speciální zařízení. Při jejich nákupu je třeba vědět nejen to, jak vybrat ten správný, ale také jak dlouho by měl zvlhčovač v místnosti fungovat.

Kde by měl zvlhčovač vzduchu v místnosti stát?

Než se budeme zabývat hlavními typy zvlhčovačů vzduchu, upozorňuji vás na skutečnost, že každý druh vyžaduje správné umístění a volbu podle čtverečních metrů místnosti, ve které bude odpařovač umístěn.

Plocha ke zvlhčování v domácím prostředí, obvykle od 20 do 50 metrů čtverečních.м. Aby nedošlo k přesycení vzduchu a k nízkému procentu zvlhčení, musí být objem nádržky zvlhčovače správný. Je to od 500 ml. Až 9 l.

Rozhodnout se je snadné. Stačí znát rozlohu místnosti, do které plánujete umístit zvlhčovač vzduchu, a požadovanou funkčnost. Prodejci na spotřebičích uvádějí velikost litrů a doporučenou plochu postřiku, jakož i další vlastnosti výparníku.

Většina výrobců zvlhčovačů vzduchu pro domácnost zdůrazňuje, že správné místo pro zvlhčovač vzduchu je uprostřed místnosti. Vždy je umístěte mimo dosah nábytku, stěn a rostlin. Zajistit, aby se rozprašovaná vlhkost nedostala do kontaktu s předměty v místnosti, protože neustálé působení vlhkosti poškozuje povrchy a škodí domácí flóře.

Měla by být umístěna na stabilním povrchu, alespoň 50 cm nad zemí. z podlahy. Výjimkou jsou miniaturní stolní verze.

Jinak záleží na vás, kam zvlhčovač umístíte:

zvlhčovač, umístěn
 • umístěte na nejpohodlnější místo, kde je minimální možnost nárazu a převržení výparníku;
 • během topné sezóny přesuňte zvlhčovací centrum na stranu topení, aby se vlhkost účinněji odpařovala a proudy horkého vzduchu ji rozváděly po místnosti;
 • mimo dosah dětí, zvířat, rostlin, domácích spotřebičů a elektroniky;
 • Nepřemisťujte odpařovač z místa na místo, pokud je naplněný a připojený k elektrické síti;
 • Denně proplachujte nádrž a vyměňujte vodu, abyste zabránili růstu spor plísní a bakterií.

Pokud zvolíte noční stolek, nezapomeňte zajistit, aby se výpary nedostaly na ložní prádlo. V opačném případě může kondenzace zanechat na ložním prádle „spálené“ stopy nebo bílé „vločky“ v podobě povlaku.

Výběr místnosti pro zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu pro vaši domácnost se liší velikostí, výkonem a vestavěnými funkcemi. Průměrná plocha místnosti, pro kterou je parní generátor určen, je 20 až 50 metrů čtverečních. м. Některé nádoby se dají postavit na podlahu, například 60-90litrové, jiné mají menší objem, přibližně 500 ml, a lze je umístit na polici nebo okenní parapet. Dodržujte provozní předpisy a ujistěte se, že víte, kam zvlhčovač vzduchu v místnosti umístit, aby vydržel déle.

Je třeba vzít v úvahu správné umístění parního generátoru. Musí být rovná a bez sklonů; nízkoobjemová zařízení by měla být zvednuta do výšky 50 cm až 1 m pro rovnoměrné stříkání páry. Směřujte proud do středu místnosti, protože působení vlhkosti může poškodit nábytek a spotřebiče. Aby nedošlo k poškození zvlhčovače, udržujte jej ve vzdálenosti alespoň 30 cm od stěn a jiných povrchů.

Zvlhčovač vzduchu v kuchyni

Plocha kuchyně menší než 20 čtverečních stop. м. Nevhodné pro instalaci parního generátoru. Při plánování umístění zvlhčovače v místnosti se řiďte těmito pokyny

zvlhčovač, umístěn
 • V dostatečné vzdálenosti od sporáku a dřezu, raději ponechte 2-3 metry k pracovnímu prostoru.
 • Umístěte zvlhčovač vzduchu do blízkosti sazenic, například na okenní parapet.
 • Nastavte režim, abyste zabránili nadměrnému zvlhčování.
 • Použití mobilních a maloobjemových zvlhčovačů vzduchu.

Nadměrná tvorba páry může zničit nábytek, podpořit růst plísní a namísto pozitivního efektu situaci ještě zhoršit.

READ  Kotel FERROLI jak aktivovat letní režim

Zvlhčovač vzduchu v obývacím pokoji

Obývací pokoj je největší prostor v domě, kde se schází rodina, přátelé a příbuzní na oslavách. Vytvoření mikroklimatu v místnosti je obtížnější, ale při dodržení pravidel otázka, kam umístit zvlhčovač, sama zmizí.

Při instalaci výkonného parního generátoru je třeba věnovat pozornost podlahové krytině. Musí být rovnoměrná a odolná vůči vlhkosti, proto je nejlepší volbou linoleum. Pokud je podlahový zvlhčovač umístěn na koberci, hromadí se mezi žmolky vlhkost, která podlahovou krytinu poškozuje.

Mobilní zvlhčovače vzduchu se lépe ovládají. Jsou lehké, takže je lze umístit na stůl, okenní parapet, polici skříně nebo do zásuvky. Nesměrujte proud páry na nábytek, ale do středu místnosti. To pomáhá zabránit poškození majetku a bílé patině.

K aranžování květin se často využívá obývací pokoj v kombinaci s velkými okny. Někteří mají jeden strom, jiní vytvářejí celé kompozice. Zvlhčovače vzduchu pro květiny jsou v tomto případě nepostradatelné. Nastavte frekvenci vodní páry tak, abyste vytvořili co nejlepší podmínky pro jejich růst. Je třeba upravit způsob zavlažování, aby rostliny nezahnívaly.

Zvlhčovač vzduchu v ložnici nebo dětském pokoji

Ložnice nebo dětský pokoj je místem, kde dítě tráví většinu času. Kromě spánku jsou děti aktivní, hrají si a učí se, a nadměrné sucho je může ovlivnit. Zvlhčovače vzduchu pro děti mají mnoho výhod. Pokud vaše dítě onemocní, bude pro rychlé uzdravení rozhodující, aby byl zvlhčovač vzduchu na správném místě.

Pro dětské pokoje nabízejí výrobci zajímavé nápady. Vyrábějí se ve všech tvarech, barvách a provedeních, takže je snadné najít ten správný. Po zakoupení přístroje je důležité zjistit, kam zvlhčovač v dětském pokoji umístit. Nejlépe je umístit ji mimo podlahu, aby na ni dítě nedosáhlo. A další funkce nočního světla, která kombinuje obě příslušenství.

Parní generátory do ložnice musí mít nízkou hladinu hluku, jinak by se staly problémem pro spánek. Některé modely mají noční režim a snadné ovládání. raději na místě mimo lůžko, aby se vzduch nenasytil.

Zvlhčovač vzduchu v pracovně nebo v pokoji školáka

Kam umístit zvlhčovač vzduchu v moderním školním kabinetu nebo třídě, kde se nachází citlivé počítačové vybavení a řada papírových výrobků? Papír velmi dobře absorbuje vlhkost. Zvlhčovač vzduchu by měl být umístěn mimo police a skříně s knihami a počítači. Vlhkost by neměla být vysoká. Univerzální model UW s vlhkoměrem pro kontrolu převlhčování a čidlem automatického vypnutí je vhodný pro školní dětské pokoje.

Zvlhčovač vzduchu v zimní zahradě nebo skleníku

Pro majitele zimní zahrady nebo skleníku je aktuální instalace větrání a zvlhčovače vzduchu. Instalací těchto zařízení přispívá majitel k udržení příjemného režimu v rostlinné oáze, což je dobré pro zdraví rostlin. Pro vegetaci se upřednostňují modely s výpary. Pokud je skleník nebo zimní zahrada velká, je zapotřebí více než jedno svítidlo. A umístěte je tak, aby vlhkomilné rostliny byly v těsné blízkosti jednotky. Zbytek vhodně rozmístěte podle potřeb jednotlivých rostlin.

Na konferenčním stolku

Tento typ umístění je ideální pro obývací pokoj.

Při výběru reflektoru dbejte nejen na jeho funkci, ale také na jeho vzhled, aby dobře zapadl do obývacího pokoje. Existují také osvětlené verze, které vypadají obzvlášť dobře a mohou částečně nahradit stolní lampu.

Jak používat zvlhčovač vzduchu v bytě

Snížení vlhkosti si možná zpočátku nevšimnete, ale to neznamená, že je pro člověka bezpečné. Vyskytuje se nejméně šest faktorů, které mají negativní dopad na živé organismy. A hydratační krém pomáhá se jim vyhnout.

 • Zmizí suché sliznice. Příroda je vytvořila jako ochrannou bariéru, která zachycuje bakterie a viry. Sliznice potřebují být zvlhčovány, aby mohly plnit svou funkci. V opačném případě se ztenčí a dokonce popraskají. Zvláště škodlivé jsou pro nos a oči, které se stávají „otevřenou branou“ pro infekce.
 • Předchází očním problémům. Kůže kolem nich je velmi tenká, bez mazových a potních žláz. Proto tato oblast vyžaduje zvláštní péči. Snadno ztrácí vlhkost a řídne. Dehydratovaná pokožka očních víček a sliznice v neustálém stresu ze sezení u počítače, sledování televize apod.п. Snadno se vznítí. Vyskytují se různé záněty spojivek.
 • Snižuje množství prachu, který létá kolem. Prachové částice jsou velmi lehké a mohou létat vzhůru. Kromě toho snadno absorbují vodu ze vzdušných mas, ztěžknou a usazují se na povrchu. Pokud nemáte dostatek vlhkosti, létají stále dokola. Vyvolává astmatické záchvaty nebo bronchospazmy u alergiků a astmatiků i u těch, kteří se dosud cítili zdraví.
 • Lepší vlasy, pleť a nehty. Z vlasů se neustále odpařuje vlhkost. Suchý vzduch tento proces urychluje. Doplňování z interních zdrojů nefunguje.
 • Problémy se spánkem se zmírňují. Nepohodlné podmínky ovlivňují délku a intenzitu vašeho spánku. Nedostatek spánku vede k depresím a ztrátě pracovní schopnosti. Lepší je mít v ložnici zvlhčovací jednotku s ionizátorem. Ten vytváří záporně nabité částice, které účinně zachycují molekuly vody.
 • Rostliny se začínají lépe vyvíjet. Pokojové rostliny přestávají kvést, objevuje se méně nových výhonků, vznikající listy jsou menší, jejich špičky zasychají. Rostliny onemocní a odumřou. Produkce kyslíku je výrazně snížena, což ovlivňuje mikroklima v místnosti.
READ  Za jak dlouho zvlhčí zvlhčovač vzduchu místnost?

Nyní je jasné, proč je zvlhčovač vzduchu potřeba. Zvýšené množství vodní páry ve směsi vzduchu zlepšuje situaci u všech popsaných faktorů. Kromě toho snižuje riziko zhoršení chronických onemocnění a zlepšuje celkový stav.

Volba umístění zvlhčovače vzduchu

Instalace zvlhčovače vzduchu v bytě se s nástupem topné sezóny stává nutností. Důvodem obliby těchto klimatizačních zařízení je nadměrná suchost vzduchu v místnostech. vysychání sliznic, které má za následek kašel, zhoršené dýchání nosem a poruchy spánku, zejména u dětí.

Zvlhčovače vzduchu by měly být umístěny pokud možno v místech, kde se nacházejí radiátory, protože ty způsobují nízkou vlhkost vzduchu.

Dětský pokoj

Pediatři uvádějí, že zvlhčovač vzduchu v místnosti určené pro novorozence je nezbytně nutný.

Pro správnou instalaci zařízení je třeba vzít v úvahu několik bodů:

 • Ultrazvukové modely jsou vhodnější pro dětské pokoje. Parní spotřebiče mohou způsobit opaření, zejména u malých, rozjívených dětí.
 • Elektrický spotřebič by měl být umístěn mimo dosah dětí. Pokud se jedná o skříň, je nejlepší zvolit model odolný proti naklonění a s dálkovým ovládáním.

možnost spustit zvlhčovač, když v místnosti nejsou děti. Postačí stabilní židle uprostřed místnosti.

V pokoji teenagera by měly být spotřebiče umístěny dále od stolu, aby nedošlo k poškození knih, notebooků a počítačového hardwaru. Vhodný prostor je uprostřed místnosti.

Ložnice

Správná funkce klimatizačního zařízení je možná pouze tehdy, pokud je umístěno na stabilním, rovném povrchu. nočním stolku nebo kompaktním stolku o výšce 50 až 100 cm. Pokud je přístroj umístěn níže, může dojít k poškození nábytku v důsledku nedostatečného rozptylu páry a vzniku kaluží v okolí zvlhčovače.

V ložnicích a dětských pokojích je zvlhčovač často v provozu v noci. Proto se při výběru zvlhčovače vzduchu zaměřují na noční režim. Jeho zvláštností je nízká hlučnost.

Kuchyně a koupelna

Tato místnost je spolu s koupelnou a předsíní jedinou místností, kde instalace zvlhčovacího zařízení nemá smysl. Stálý kontakt s vodou a vodní párou pomáhá udržovat optimální hodnoty. Naopak, pokud je místnost špatně větraná, stěny začnou vlhnout. Proto se v kuchyni, koupelně věnuje pozornost dobře organizovanému větrání.

Výjimkou je prostorná kuchyň o rozloze větší než 20 m2 nebo její kombinace s pokojem v garsonce. V tomto uspořádání je zvlhčovací klimatizační jednotka instalována na straně, která není v kontaktu se sporákem a dřezem.

Dekorativní ultrazvukové přístroje s funkcí aromaterapie jsou ideální do koupelny. Spotřebiče jsou zapnuty pouze po dobu úpravy vody.

Obývací pokoj

Při plánování zvlhčovače vzduchu v místnosti, která je kombinací jídelny, pokoje pro hosty, relaxační zóny, berte v úvahu umístění nábytku. Při provozu zvlhčovače by měl proud páry směřovat do volného prostoru. Žádný kontakt se stěnami, nábytkem (na tvrdých površích se časem tvoří usazeniny). Optimální vzdálenost od vnitřních instalací je 30 cm.

Pokud je v obývacím pokoji hodně pokojových květin, umístěte zvlhčovač vzduchu do blízkosti zeleně. Rostliny mají rády zavlažování a vlhkost, takže jejich blízkost k parnímu zvlhčovači je povolena. Zajistěte dobré větrání, aby se v místnosti nehromadila vlhkost.

Kritéria pro výběr místa instalace

Volba umístění závisí především na typu zvlhčovače vzduchu. Technické specifikace a vlastnosti samotného modelu. Například objemný podlahový přístroj nelze umístit na police nebo stoly, zatímco kompaktní dekorativní přístroj si pravděpodobně neporadí se zvlhčováním vzduchu v hale nebo obývacím pokoji, ať už je umístěn kdekoli.

Pro začátek se podívejme, jakým vlastnostem zvlhčovače vzduchu byste měli při nákupu věnovat pozornost, abyste se později nečekaně nesetkali s nepříjemnými „překvapeními“. Každý z uvedených prvků tak či onak ovlivňuje výběr místa instalace, ať už dočasného nebo trvalého.

Vzhledem k vlastnostem a rozhodnutí, kam nejlépe umístit zvlhčovač vzduchu doma: do prostorného obývacího pokoje nebo do malé kanceláře, na podlahu nebo na stůl, do rohu nebo doprostřed místnosti, na noční stolek nebo mimo místa odpočinku.

Je jednodušší, pokud si jednotku nekupujete k instalaci na jedno trvalé místo. pak si můžete vybrat jednotku přesně podle svých parametrů. Zařízení, které se často „přenáší“ z místa na místo, by mělo být univerzální, s možností nastavení a instalací na libovolný povrch.

READ  Měl by být v létě zapnutý zvlhčovač vzduchu?

s nejlepšími zvlhčovači vzduchu pro váš dům a byt, které jejich majitelé uznávají a oceňují.

Kam nejlépe umístit zvlhčovač vzduchu

Tento přístroj si kupujete s konkrétním účelem. zvlhčovat vzduch a je lepší jej umístit na konkrétní místo v každé místnosti. Určete, kde by měl být zvlhčovač vzduchu umístěn, na základě stupně jeho užitečnosti.

Možnost 1. Parapet kuchyňského okna

Malá kuchyně zvlhčovač vzduchu nepotřebuje, protože už tak má vyšší vlhkost než obývací pokoj kvůli používání vody na vaření a mytí nádobí.

Nadměrná vlhkost neprospívá materiálům na stěnách, podlaze, nábytku a má vliv na zdraví lidí. Výjimku lze udělat, pokud jsou na okenním parapetu sazenice, které by zvlhčovač vzduchu mohly využít k péči. Pak ji lze umístit do blízkosti rostlin.

Pokud je plocha kuchyně větší než 20 m2, může být zvlhčování již problémem. Nejlepším řešením je umístit zvlhčovač vzduchu u stěny naproti sporáku a dřezu.

Možnost 2. Ložnice nebo dětský pokoj

Pokud zvolíte zvlhčovač vzduchu v místnosti s dostatečnou vlhkostí, je to ložnice, protože během spánku potřebujete normální vlhkost vzduchu, abyste se mohli dobře vyspat a odpočinout si. V dětském pokoji se doporučuje také zvlhčovač vzduchu, protože vlhkost vzduchu je důležitá pro zdraví dětí i dospělých.

Kam zvlhčovač vzduchu v ložnici umístit: ne příliš blízko postele, ne tam, kde by se mohl ve tmě náhodně převrhnout.

Zvlhčovač vzduchu pro děti předškolního věku by měl být umístěn mimo dosah dětí, aby jej náhodou nepřevrhly.

Pokud jde o model, měli byste si vybrat zařízení s nízkou hlučností pro ložnici, s „nočním“ režimem, aby nerušilo spánek lidí citlivých na zvuk.

Možnost 3. Kancelář nebo pokoj teenagera

Tyto místnosti jsou určeny k práci nebo studiu, což znamená, že jsou v nich umístěny knihy, učebnice, počítačové vybavení, pro které představuje vysoká vlhkost riziko.

Vyberte proto místo pro zařízení tak, aby bylo daleko od stolu a polic s knihami.

Možnost 4. Obývací pokoj nebo salonek

Tyto místnosti v bytě obvykle využívají rodinní příslušníci a hosté. Pokoje jsou obvykle velké, prostorné a dobře vytápěné. Vzhledem k velké ploše může být několik možných umístění.

Nejvhodnější místo pro jeho umístění můžete určit podle doporučení výrobců modelů. Pokud se jedná o podlahové zařízení, musí být umístěno na podlaze, na rovném a stabilním podkladu. Pokud se jedná o výkonný model, musíte se ujistit, že se kolem něj netvoří kondenzát. Ten může být škodlivý pro koberce, parkety, laminátové, dřevotřískové a dřevěné podlahy.

Kompaktní modely lze umístit na stůl, okenní parapet nebo polici. Stříkací pistole by měla být umístěna uprostřed místnosti, aby pára nepoškodila nábytek.

Možnost 5. Skleník nebo zimní zahrada

Vlhkost a teplo z jednotky mají na rostliny pozitivní vliv. Kam umístit zvlhčovač vzduchu v zimní zahradě: do blízkosti zvlhčujících rostlin a dále od rostlin, které mají rády sušší vzduch.

Vyberte si model, který je nastavitelný, protože některé druhy nesmí mít na listech žádnou vlhkost.

Bez ohledu na to, jaké zařízení a kde bude instalováno, musí být místnost dobře větraná, jinak může vydýchaný a vlhký vzduch vést k hnilobě částí rostlin a jejich odumření.

zvlhčovač, umístěn

Výroba vlastního zvlhčovače vzduchu

Pokud si nemůžete dovolit koupit zvlhčovač vzduchu, můžete si ho postavit sami. Spotřebič bude plnit svou funkci i bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Zařízení lze vyrobit z běžné dvoulitrové plastové láhve. Algoritmus tvorby krok za krokem:

 • Nůžkami udělejte otvor o šířce 5 cm a délce 10 cm. Drážka musí být na boku láhve.
 • Poté vezměte látku a ustřihněte dva stejně velké pruhy. Zavěsí láhev na trubku chladiče. Ujistěte se, že otvor směřuje nahoru. Délka pásů se volí libovolně.
 • Místa spojení tkáňových pásků se doporučují pro zpevnění pásky.
 • Pak vezměte gázu a několikrát ji přeložte. Obdélník o šířce nejméně 10 cm a délce přibližně jeden metr. Jeden konec by se měl uvolnit do otvoru v láhvi a druhý konec by se měl omotat kolem trubičky.

Zařízení je připraveno. Po naplnění vodou bude provizorní zvlhčovač vzduchu plnit svou funkci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS