Jak vytvořit zástrčku pro troubu

Připojte troubu a povrch vaření do jednoho vývodu

Moderní kuchyně je vybavena elektrotechniky náhle než hvězdné lodě ve starých filmech. A vyžaduje odpovědný přístup k výběru a montáži elektroinstalačních a elektrických instalačních produktů.

Začněme tím, zda jste se rozhodli potěšit hostesku kuchyně a nastavit hmotnost moderních domácích spotřebičů, mělkých a velkých. nejprve přichází s novým elektrickým vedením. Chcete-li začít, rozdělte obrys osvětlení a výživy, a pak spočítat množství technologie a kolik kuchyňských jednotek bude „jíst“.

S největší pravděpodobností, zásobovací obvody budou potřebovat několik. Takže ne viset na domácí impozantní pravidla ve stylu „mytí a myčky nádobí současně nezahrnout!“. Pamatovat.

Elektrické varné panely a mosazné skříně konzumují větší výkon (od 2,5 do 10 kW). Proto podle moderních pravidel elektrické bezpečnosti vyžadují zásuvky pro ně oddělené vybrané elektrické vedení ze štítu.

A pokud se varná deska a trouba poskytují nezávislou instalaci, budou pro ně vyžadovány dva zásuvky, se samostatnými připojovacími body na distribučním panelu.

Otázka Jaká je výstup, který si vybere pro vaření panel, pak to vše závisí na vlastnostech techniky. Vařící panely a mosazné skříně jsou jednoduché, tak třífázové a mohou mít výkon od 2,5 do 10 kW.

Je možné, že bude vhodnější, aby byl napájecí kabel od štítu pro připojení přímo k svorkovniku panelu, nebo provést připojení kabelů přes mini-štít, pokud povrch je dodáván s kabelem. V tomto případě nebude potřeba zásuvka pro vaření.

Ale o stroji a červené zapomene, neměli bychom být zapomenuty, dát je na linku pro vyžínače elektrický sporák. Jak je vybrat. popsané níže.

„Vaření“ a / nebo kapacita trouby do 3.5 kW jsou připojeny ke standardní růžici na 16 A / 220 V. Ve většině případů je ve většině případů instalována běžná drát a 16 ampérová zástrčka (s nezávislým připojením) (s nezávislým připojením), takže bude vyžadována pouze zásuvka. Na vařícím panelu není zástrčka, takže vidlice a výstup.

Pro silnější jednofázové modely elektrického sporáku a skříní od 3.6 až 7 kW bude potřebovat napájecí vývod s charakteristikami 32 A / 220 V a v případě potřeby. zvláštní zástrčka na 32a.

Třífázový povrch vaření a / nebo trouba vyžadují výživu s napětím 380 V a třífázový výstup pro 20 ampérů, pokud moc není vyšší než 3.5 kW nebo v 32 ampérech pro silné vaření od 3.6 až 7 kW.

Pokud je zástrčka připojena v konfiguraci skříně mosazné skříně a / nebo vařícího panelu, budete také potřebovat 3-fázové vidlice s příslušným amperem.

Nelze tedy možné vyměnit speciální zásuvky pro varný panel a troubu na modelu pro osvětlení a malé domácí spotřebiče.

V otázce, kde nainstalovat zásuvky pod vařením, pak neexistují žádné zvláštní požadavky. Obvykle je to základní plocha kuchyně a výška montáže 10 cm (horní část editace). Pokud je trouba namontována nad hladinou tabulky, pak je výstup také v blízkosti.

Skrytá instalace nebo venkovní

Je to vaše volba, která je vhodnější. Jediné pravidlo. vnější vedení se provádí v dřevěném domě a všechna zařízení jsou instalována stejná. Tento požadavek elektrické bezpečnosti, jako strom. materiál hořlavé a skrýt vodiče v něm a další zdroje ohně, je kategoricky zakázán.

Tímto způsobem, obavy a kuchyňský nábytek. Pokud potřebujete nainstalovat výstup pro troubu, a skříň je naplánován, pak otvor v zadní stěně rozřezat a namontovat všechno do zdi nebo na stěnu, ale ne na skříni!

V případě betonových nebo cihlových stěn, můžete použít oba možnosti pro montážní vývody pro elektrický sporák. Pokud jde o bezpečnost, je vhodnější skrytá instalace.

Pokud je však dlouho dokončena doba opravy, použije se vnější instalace s kabelovými kanály. Při instalaci eliminujte kontakt drátu s hořlavým materiálem, jako je strom, neo-topení plasty.

Jak připojit napájecí kabel samostatně

Takže jsme si vybrali způsob, jak připojit naše prioritní kuchyňská zařízení. Naše krmné kabely jsou však podmíněny. Zjistěte, jak to udělat opravdu. Tradičně zvážit samostatně, troubu a povrch vaření.

Pro mosazný kabinet (ne více než 3).5 kW, p = 3.5 kW) Je nutné zakoupit kus kabelu PVA 32,5 a konvenční domovskou konektor na 16A. Délka kabelu by měla být taková, že po připojení kabel nebyl natažen. Při připojení k vidličku (zániku, kabel má hnědé, modré a žluté žíly), je důležité připojit žlutou (žlutou zelenou). Postup pro připojení fáze a nulu je následující: Hnědá tato fáze žila, modrá je nula. V elektrické zásuvce můžete určit pomocí fázového indikátoru (jakýkoliv spotřebič pro domácnost neodpovídá na pořadí fázového nuly. pokud televizorová zástrčka prochází opakem aktuální polohy, pak televizor stále funguje, nicméně to bude lepší dodržovat provozní podmínky tohoto elektrického spotřebiče). Dále je odstraněn malý plastový kryt v místě připojení kabelu.

READ  Skříňka na troubu a mikrovlnnou troubu

Uvidíme připojení pro každou kabelovou žílu.

Připojení bude provedeno následujícím způsobem: L je fáze, n-nula, znamení Země. žlutá (žlutozelená. to jsou barvy Země, pokud jde o elektrikáři) podle živých barev. Velmi důležité: Barvy živé dráty ve vidličce s kombinací země-fázi-nulu musí odpovídat podobné kombinaci v zásuvném zařízení. Pokud je v zástrčce fáze žil hnědý kabel, pak v troubě tento hnědý žije. Podobně s nulou a země. čistě v barvách.

Vaření povrchu. Zpravidla jsou modely vaření povrchů univerzální. To znamená připojení na 220V i 380V. Přechod obou stejných napětí je implementován za použití instalace odpovídajících propojek. Ve většině varných panelů, v místě napájecího kabelu (pohodlně dostupný plastový kryt) můžete vidět podobné schéma připojení:

V případě bytu, kde je přidělené napětí 220V zřejmé (v případě soukromého domu, se zvýrazněným 380V, Elektrikáři upravují výkonový výkon na povrch vaření 220V).

Aby se povrch vaření, aby pracoval od 220 V, by měly být propojky instalovány podle řádku 3 schématu připojení. Pro napětí 380V vyberte řetězec 1. Téměř to může vypadat takto:

Pokud jde o napájecí kabel, je lepší používat PVS 36 (s výjimkou případu, kdy je kabel v menším průřezu 34 mm2). V každém případě se doporučuje přilnout k principu. část přívodního kabelu nemůže být menší než průřez kabelu v výstupu (vodiče vyčnívající ze stěny, pro připojení povrchu vaření). Možná možná. Jak bylo uvedeno výše, vaření spotřebitele elektrické energie. S výkonem 7,3 kW (p = 7,3kw) je nutné nainstalovat zásuvku a zástrčku vypočítanou na proud 32A.

Kombinace barev žil kabel s půdou, fází a nulovou zcela podobnou případu mosazné skříně.

Při připojování přívodních kabelů skříně mosazné skříně a povrchu vaření byla indikována značka kabelu PVS. PVS je flexibilní napájecí kabel v izolaci PVC. Ale s delinovým připojením s kabelovým kabelem (a to je ve většině případů značkové kabely VG-NG, s monolitickými neflexibilními jádrem) by bylo účinnější používat podobný značkový kabel. Z hlediska snadnosti připojení. možná. Z hlediska operace. všechny stejné budeme zabývat se spotřebiči pro domácnost a nějaká mobilita je inherentní. Monolitický kabel je určen pro nehybnost, pravděpodobnost členění, ale ne velký. Pravděpodobnost poruch připojení uvnitř zařízení je již vyšší. Proto je uvízlý kabel (PVA) pohodlnější, v tomto případě.

Při provádění práce s elektrickými zařízeními, přísně dodržovat bezpečnostní opatření od úrazu elektrickým proudem.

Blok: 2/4 | Počet znaků: 3856

Spojení varné desky

Při zvažování postupu pro připojení vaření je věnována zvláštní pozornost následujícím bodům:

 • Ohřev jeho pracovního povrchu se provádí téměř okamžitě, což indikuje velkou spotřebu energie (až 7 kW);
 • Ve stanovené situaci je nutné „umýt“, je nutné, aby se zásuvka připojená k samostatnému vedení se strojem;

Poznámka! Při určených zařízení musí být automatické zařízení navrženo pro přibližně 32 ampérů. Povrch vaření můžete připojit sami (pokud máte všechny komponenty, které musíte být plně nainstalovány)

Povrch vaření můžete připojit sami (pokud máte všechny komponenty, které musíte být plně nainstalovány).

Hlavní věc o tomto přístupu je zjistit, jakou výstup musí být instalován pro panel na vaření, stejně jako dohodu s pořadím připojení existujícího kabelu v jeho sadě. Chcete-li vyřešit druhou otázku, stačí umístit jeden konec aplikovaný na šňůdové desky ve formě, vhodné pro připojení produktu do sítě (ve formě vidlice).

Pokud jsou v bytě dva dráty v bytě dvouvodičového (jednovinfázového) elektrických elektroinstalací, jsou k zástrčce připojeny dva vodiče, z nichž jedna je fáze, a druhá je nula. Třetí století dostupné v kabelu může být ponecháno zdarma nebo připojit k „Země“ Terminem. Pokud dojde třetí vodič v bytu zapojení třetího vodiče ve žlutozelené izolaci, měl by být připojen k samostatnému (uzemnění) tvarované vidlice.

Aby bylo možné jasně určit, které z připojených konců by měla být fáze, která je nulová, a co. uzemňovací vodič, je nutné řešit svorkovnici obsažený v konstrukci produktu.

Připojovací schéma vaření povrchu s vestavěným dojížděním podložkou je uveden na obrázku níže.

Schéma připojení CAPBOAT

V pokynech pro připojení zakoupené jednotky musí být toto schéma nutně nutně, takže si to můžete pochopit

S ohledem na jeho zvážení věnujte pozornost 3 terminálům s propojkami určené k připojení fáze

Ty musí připojit kabel fázového kabelu v izolaci červené nebo hnědé. Následující dvě svorky s propojkou se používají pro připojení nulového pracovního drátu n (nebo jednoduše nuly), jehož izolace má modrou barvu. Na jmenování posledního nebo šestého, terminály mohou hádat bez vysvětlení. to je kontakt pro připojení ochranné uzemnění žíly ve žlutozelené izolaci, označené jako PE.

V případě, že je panel Casted z třífázové sítě (která se často nachází ve výrobních podmínkách), bude řádný příkaz vypadat takto:

 • Nejprve se propojka odstraní z první kontaktní skupiny 3. terminálů;
 • Pak je odpovídající fáze (A, B a C) připojena k každému z těchto kontaktů;
 • Připojení nulového pracovního drátu N se provádí stejným způsobem jako v předchozím případě: na jeden ze dvou terminálů dalšího páru;
 • Stejně tak ochranný vodič, šestý, pokud počítá od začátku první skupiny.
zástrčku, troubu

Všimněte si, že při výběru zásuvky pro elektrický sporák nebo mosazný skříň by měla být hlavní pozornost věnována oběma spotřebě energie, tak i typu elektrického napětí. Pro každou ze stávajících režimů napájení (220 nebo 380 voltů) by mělo být použito odpovídající schéma připojení

READ  Jak vypnout odmrazování u staré chladničky

Instalace vložených větrných skříní

Instalace elektrické trouby může být v libovolném místě vhodný pro hostitelku, avšak praní a myčka musí být z trouby v určité vzdálenosti.

Výstup může být umístěn alespoň vlevo alespoň, ale ne nižší než deset centimetrů od podlahy. Lepší než ostatní zde budou vyhovovat výkonové zásuvce, určené pro čtyřicet amp. Plynové větry musí být instalovány ve vzdálenosti přibližně 1,2 metru od zdroje paliva.

V blízkosti chladničky Nainstalujte troubu. Zároveň je však třeba vzít v úvahu, že tuk z trouby může spadnout na stěny chladicího zařízení, a to nebude zdobit svůj vzhled. Proto instalace mosazné skříně v určité vzdálenosti od chladničky se stane rozumnějším řešením.

Umístění Arktic v Niche

Před připojením trouby je nutné připravit výklenek pro instalaci. Je nutné zajistit, aby ani sebemenší kázy nebyly vytvořeny (můžete ji ovládat pomocí úrovně), jinak bude teplo distribuováno nesprávně a zařízení se rychle nezdaří.

Během práce trouby je v tomto ohledu teplo, je nutné opustit vzdálenost mezi stěnami výklenku a pecí, také zabránit předčasnému rozpadu výrobku.

Specifické vzdálenosti od stěnách výklenku do částí trouby:

Jak připojit troubu pro elektřinu

Po stojanech trouby na správném místě můžete pokračovat. Pokud dojde k elektroinstalaci hliníku, je nutné připravit měďjší tříkrajinový drát z elektrického panelu do výstupu trouby.

Tento proces je velmi důležitý, takže je nutné jej provádět bez chyb a podle pravidel:

 • Pokud je napájení zařízení od 3 do 3,5 kilowatta, spotřeba proud bude 16 ampérů. Samostatný automatický počítač pro 25 ampérů je instalován ve štítu pouze na jednom zapnutí zařízení. Pak v kabelovém kanálu z něj do zásuvky, který potřebujete natáhnout vodič VG. 32.5.
 • V případě, kdy je síla zařízení více než 3,5 kilowatt, bude spotřeba proud asi 32 ampérů. Budete muset provést stejný proces, ale stroj, který má být na 40 ampérů. Drát bude také potřebovat další, VG. 34.0.

Zbývá spojí vestavěnou troubu do napájecího zdroje. To bude vyžadovat tři terminálové euro šaty, které budou připojeny k drátu položenému v kuchyni.

Pokud je schéma zapojení v bytě dvouvodičový, ve kterém není uzemnění, bude nutné zavolat elektrikář tak, že přinese „zeminu“ z hlavního dveří vchodu.

Dnes jsou pece vyrobeny s různými parametry, charakteristikami a konfiguracemi. Na zadní stěně některých výrobků je jack se třemi kontakty, díky ní je připojen třížlový kabel.

Jiné jednotky jsou instalovány pouze se šroubovým terminálem. Pro připojení takové trouby musíte utáhnout kabel šrouby, ale připojit euro. Před instalací vestavěné trouby s vlastními rukama a provést elektrickou prací, musíte určitě vypnout napětí sítě.

Auto Protection

Nezapomeňte na automatickou ochranu elektrické skupiny sporáku. Pro náš výpočet (5,9 kW) je elektrický kabel pro desku (panel) potřebný 32 amp jistič (podle tabulky 27 A).

Přeceňovat jmenovitý stroj, nepotřebujete. Jeho úkol včas vypnout napájení, aby se zabránilo přehřátí, když je výkon překročen. Proto, pokud výpočty poskytnou proud 27 A, pak vybereme automatický počítač o větší hodnotě nomenklatury, a to je 32 ampérů, a ne 40 ampérů.

Vyberte místo pro výstupní místo

Pokud se výběr spadl na připojení trouby a na vaření panelu k výstupu, pak vzniká důležitá otázka: kde přesně ji umístit? Samozřejmě, že výstup nad pracovním povrchem není esteticky, takže je nutné najít místo skryté instalace s dobrým přístupem k povolení / zakázání zařízení.

Варильна панель і духова шафа. Підключаємо самі.

Výrobci zařízení doporučujeme umístit připojené elektrické spotřebiče. Nejlepší volbou umístění bude spodní část stěny na úrovni kuchyňské headsetu pod přístrojem nebo na zdi s přístupem z přilehlé skříňky.

Blok: 4/6 | Počet znaků: 611

Požadavky na post

Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě elektroinstalace, ze které je závislá na bezpečnosti a správnosti fungování celého systému.

Následující faktory zohledňují:

 • Trouba a povrch vaření jsou spojeny přes uzemnění. 3 nebo 5 kontaktů by mělo být přítomno ve vidlici nebo zásuvce pro troubu (v prvním případě pro síť 220 Volts, ve druhé. pro 380 voltů). V úkolech staré konstrukce tohoto stavu není vždy dodržován. Moderní požadavky jsou však jiné, takže bude nutné stanovit nový kabel.
 • Elektrické vedení je připojeno k distribuční jednotce pouze pomocí UZO (ochranné vypnutí zařízení).
 • Malé napájecí zařízení (až 2,5 kilowatt) je připojeno k existující elektrické zásuvce (pokud splňuje moderní požadavky). Pro připojení výkonného vybavení budete potřebovat specializovanou linku pro zastřihovač.
 • Optimální průřez kabelu. 6 čtverečních milimetrů. Drát s takovým průřezem vydrží dlouhodobé zatížení na úrovni 10 kilowatt. Doporučená třída automatické ochrany. C32. Pokud napájení panelu nepřesahuje 8 kilowatt, bude kabel s průřezem 4 milimetrů a strojem s třídou zabezpečení C25.
 • Správný výběr kabelu. WGG nebo NYM. Kupovací kabel, bere v úvahu dimer vodiče. Pro drát s průřezem 4 milimetrů, průměr bude 2,26 milimetrů a pro vodič 6 mM. 2,76 milimetrů.
 • Údaje pro ochranné vypnutí zařízení na jeden odstavec převyšuje jmenovitý ochranný stroj. Pro zařízení pro 32 ampér, budete potřebovat Uzo o 40 ampérů.
READ  Jak lokalizovat troubu v kuchyni

Poznámka! Uzemnění elektrického zařízení. integrální bezpečnostní stav.

Připojení trouby do elektrické zásuvky. 3 podmínky. Výběr drátu, Automaton, Zásuvky a vidlice.

Pro připojení celkového kabinetu s maximálním výkonem ne více než 3,5 kW je nutné mít k dispozici následující materiály:

Mosazná elektrická skříňka by se měla vždy připojit samostatným strojem. Může stát buď v vačkového hřídele, nebo v těsné blízkosti elektrického spotřebiče (o mírně nižší).

zástrčku, troubu

Pokud máte byt ve fázi opravy, začněte pracovat se stěnami stěnách a těsnění kabelu VOGNG-LS 32.5 z elektrického panelu do budoucí zásuvky. Pokud je oprava již provedena, kabel může být položen v plastovém kanálu nebo dekoračním soklu bez spořlení tapety.

Mnozí mají otázku, a je možné připojit elektrickou troubu z existující konvenční výstup, který byl dříve instalován v kuchyni pro konvici, mikrovlnnou troubu a t.P.?

Je možné, že hlavní věc je třeba dodržovat 3 podmínky:

zástrčku, troubu

Ve třetím stavu, někteří mohou mít nepříjemnosti a malé problémy. Zpravidla má mnoho ještě jeden automatický na 16A-25A, plus další na osvětlení.

Při výměně jediného automatu na rozložení 16A a připojením trouby přes něj bude prakticky možné použít jiné elektrické spotřebiče, zatímco pracuje na troubě a potravinách.

Zde budete muset rozhodnout, a to buď ve prospěch úspor (nenastavit nové elektroinstalace, samostatný vývod a t.D.) Nebo ve prospěch pohodlí a pohodlí. Opusťte obvyklý modulární stroj do štítu bez ochrany před únikovými proudy, při připojování mosazné skříně ke starému výstupu, nedoporučeno.

Výška instalace nové výstupy pod troubou musí být více než 90 cm od podlahy. Ačkoli to také není zřídka dát na úroveň kuchyňské nohy.

Nejdůležitější je zde je pohodlí provozu. Při bezpečnosti, s mokrým čištěním a otírá mokrý hadr troubu, je nutné jej odpojit od sítě.

A vylézt pokaždé pod spodní částí kuchyně, abyste vytáhli zástrčku, ne vždy vhodné. Kromě toho je nutné vzít v úvahu takové možné situace, jako je únik vody a kuchyňské záplavy. Proto, 5-10 cm nad podlahou, výstup by měl být stále zvednut.

Hlavním požadavkem pro umístění zásuvky není mít jej přímo za troubou. Můžete ho nainstalovat vlevo, vpravo nebo jak je uvedeno výše. pod ním, přímo u podlahy.

Další moment na bezpečnostní techniku ​​při instalaci zásuvky: Pokud je přívod plynu prošel v blízkosti, například na povrchu vaření (řekněme, že je plyn, a ne elektrický), pak se zásuvka musí být z něj nejméně 60 cm.

Když bylo stanoveno umístění zásuvky, musíte jej připojit.

Fáze a nulový kabel Living Connect k extrémním kontaktům Zásuvky. Současně není důležité, pokud bude fáze umístěna, a kde je nula správné nebo vlevo. Uzemňovací rezidenční (žlutozelená) Připojení k zemnicím terminálu (obvykle průměrný).

Dát rám nebo dekorativní víko.

Pokud trouba jde s továrním vidličkou, pak to nemusí být skládací, ale pevně obsazený. A pak odřízne ztrátu záruky, buďte pozorní v této věci.

Ale zpravidla, v posledních modelech s mosaznou skříňkou, neexistuje žádná instalační zástrčka, takže je také nutné jej připojit. To je vysvětleno skutečností, že v různých zemích může být trouba připojena alespoň několika typy absolutně odlišných prodejen.

A odhadněte výrobce, který zapojte tam, kde potřebujete, není prostě není ziskový.

zástrčku, troubu

Proveďte drát z trouby, stisklo tipy NSW a projít pouzdrem vidlice. Fáze a nula (obvykle je to vodiče šedé = hnědé a modré) na extrémních kontaktech vidlice.

Shrňte se

Způsob připojení je založen na napájení varného panelu a trouby. Vyberete si, jakou techniku ​​k nákupu, na základě podmínek a kvality elektrolyne. Některé modely mohou být instalovány samostatně, ale pro instalaci povrchu vaření plynu nebo mosazný kabinetu je vhodné zavolat mistry. Na základě požadavků kapacity si myslí, jaký stroj nainstalovat zařízení, v případě potřeby konzultovat s odborníky.

Připojení trouby a povrchu vaření na jeden vývod. to je dobrý výstup, když není dodatečná zásuvka předem. Je důležité rozhodnout o typu zařízení. Pak můžete nainstalovat komplex nebo mosazný skříňka odděleně od povrchu vaření, ale je také důležité zvážit všechny podrobnosti o spojení a správnou cestu ven situace.

Blok: 8/8 | Počet znaků: 822

Počet bloků: 7 | Celkový počet znaků: 11404 Rozsah použitých dárců: 4Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS