Jak whiten záclony v pračce

Jak a jak efektivně whiten tylu ze žluté a šedé

Bílý tylu se rychle stává špinavý. Pouliční prach letí z okna, saze, cigaretový kouř. Letní závěs ztrácí sněhově bílý pohled na slunce. Pokud závěs visí v kuchyni, přidají se tučné skvrny. Kromě toho, běžný prach v látkových vláknech. To se jeví jako šedé nájezdy.

Volba způsobu bělení záclon doma závisí na materiálu, ze kterého jsou záclony šité. Tyl pro okno je vyroben z organza, viskózy, capon, bavlny. Často prováděny ve formě sítě nebo krajky. Jedná se o tenký materiál, který nemůže být vystaven agresivním látkám a teplou vodou.

  Bavlněná tkanina. nejlépe odolný materiál, který nebude trpět bělicím chlorem a vařením. Nicméně, tylu. vzduchová tkáň, takže nemusíte zneužívat agresivní metody. Syntetický sedí z horké vody. Domácí recepty s peroxidem, ammonním alkoholem, zeleným a jinými látkami budou vhodné pro bělení. Je dovoleno vymazat ve stroji na delikátním režimu pomocí jemných činidel. Záclony z CAPRON, CHIFON, SILKA, ORGANZA Doporučuje se umýt rukou s přidáním speciálních prostředků pro tenké tkáně. Může použít kyslíkový bělidlo. Je nepřijatelné umýt horkou vodou a stiskněte kroucením.

Vhodná teplota pro bělení tylu. 30-40 ° C. Bez ohledu na způsob praní nemůže tkanina lisovat.

Domácí prostředky

Dnes, na policích obchodů, tam je obrovský výběr různých bělitelů a skvrn, nicméně, většina z nich zahrnuje chlor, což je škodlivé pro některé typy tkáně a navíc je silným alergenem. Co dělat, pokud z nějakého důvodu není hotový lék není k dispozici nebo nehodí? V tomto případě pomohou jednoduché a efektivní domácí prostředky, které jsou vždy po ruce.

Pokud je v domě malé dítě nebo někdo z domáckých trpí alergiemi. použití agresivních chemických bělicí činidel je extrémně nežádoucí. Lepší aplikovat domov

Pro bělící tkaniny často používají bělost. Pro tenký tylu se však tato metoda nedoporučuje. Bílá rychle zničí jemný hadřík a přes 2-3 bělicí postupy, tyle spěchá z nějakého neopatrného pohybu.

Sůl

Rychle Whiten Tulle pomůže obvyklé soli. V povodí s teplou vodou se rozpustí velkou sůl (v poměru: 1 st. L. Na 1 l vody) a standardní množství pracího prášku. Opatrně promíchejte a ponořte tyle ve fyziologickém roztoku. Nechte pro namáčení po dobu 3-4 hodin (se silným znečištěním. přes noc). Pak post tyle na ruce nebo pomocí jemného způsobu pračky. Pro zvýšení účinku promytého tylu můžete opláchnout v roztoku čerstvého soli po dobu dalších 5-10 minut.

Použijte hlavní krystaly soli Cook. Pro bělení nehodí purifikovanou jemnou nebo jodizovanou sůl

Sůl je neškodná pro tkáně, má antibakteriální účinek a nezpůsobuje alergie. Opláchněte tylu v roztoku soli po každém mytí. to pomůže zabránit vzhledu šedé a žloutnutí.

Peroxid vodíku a alkohol amoniaku

Můžete snadno a snadno bělit tyle s pomocí amoniaku a peroxidu. V pánvi s horkou vodou (cca 60 ℃) nerozpustí 1 st. L. Amoniak a 2 st. L. peroxid vodíku (proporce jsou indikovány pro pánevní s kapacitou 3-5 litrů). Roztok důkladně promíchejte a namočte 30 minut. Po čase opláchneme tyle a zablokují suchou. Tkanina se přirozeně a hladká pod vlastní hmotností. V žádném případě nestiskněte tyle odšroubováním! Raději to vložte do listu a opatrně obejmout.

Uklízíme s Lucií: Péče o bílé prádlo, zašedlé prádlo a záclony

Ovládejte teplotu vody na základě typu tkaniny. Teplá voda je vhodná pro bavlněné výrobky, pro jemné tkaniny, teplota by neměla překročit 35.

Škrob

Zkontrolovat tylu může být škrob (bramborová, kukuřičná nebo rýže). Rozdělte 250 g škrobu v pánvi s teplou vodou a namočte tyle před-wistted tylu ve výsledném roztoku po dobu 5-6 hodin. Po době, kdy přetáhnete tyle pro sušení. Tisková tkanina není potřeba.

Díky škrobu se tkanina nejenže stane sněhem bílou, ale bude také dobré

Mangan

Sattail na mělkém střáte mýdlo (lepší než 72% ekonomický) a rozpustí se v pánvi s vodou. Více manganové krystaly ve sklenici teplé vody ve sklenici (musí být jemný růžový roztok) a ponechat čas tak, aby se mangally mohou zcela rozpustit, bez srážení. Výsledný roztok naplňte do mýdlové vody, důkladně promíchejte a namočte na 30 minut. Po proceduře post tyle obvyklým způsobem.

Pomocí manganu pro bělení hlavní věci. nepřehánějte to. Roztok by se měl ukázat jako slabý, jemně růžový a bez srážení

Zelenk

Bez ohledu na to, jak zvláštní to nezní, ale slabé řešení GreenBetu se opravdu objeví s bělením. Je důležité dodržovat proporce a důkladně míchat roztok a je lepší jej napětím.

READ  Manžeta pračky po výměně skřípe

Míchejte 5-7 kapek zelené pásky ve sklenici velmi teplé vody. Počkejte, až se sraženina rozpustí. Pokud se částice zelených částic nerozpustily, roztok by měl být namontován těžbou se několikrát přeloženo. Roztok se nalije v pánvi s teplou vodou, promíchejte a namočte předehřáté tylu po dobu 3-5 minut. Během této doby se několikrát otočte a udělejte hadřík s rukama. Pak opláchněte tylu, dávejte odtok vody a zavěste suché.

Pokud jste špatně míchání zelené, Tyle získá ne sněhově bílý, ale lehký zelený stín

Modrý

Whiten starý tylu může být modrý. Nejprve se obvyklým způsobem umyjte tylu, pak:

 • Pro ruční mytí. Rozdělte 0,5 CH. L. Spadá u 7-10 litrů teplé vody, důkladně promíchejte roztok a několik minut opláchněte tylu. Po postupu opláchněte tkaninu v čisté vodě a zvedněte suché;
 • Pro mytí stroje. Přidat 1-1,5 kapránku do rinket přihrádka a pochopit tylu v delikátním režimu (bez stlačení).

Prostokvash

Namočte tyle v prostokwash po dobu 24 hodin a opláchněte klimatizací, abyste se zbavili kyselého zápachu. Dej vodu odtok a zavěsit tylu. Nepoužívejte rozložitelný kefir namísto Prostovasch, mléko Skis Shop.

Aspirin

Distribuujte aspirin do drobky, rozpustí se ve vodě rychlostí: 1 tablety na 1 litru vody a namočte předběžně zabalené tylu ve výsledném roztoku po dobu 3-4 hodin. Látky opláchněte, dávejte odtok vody a stromy zaschnout.

Používejte pouze obvyklé aspirin. šumivé tablety obsahují přísady, které mohou nepříznivě ovlivnit bělení

Teď se obrátme na původ, který koupil předci. Je čas se naučit, jak whiten záclony doma, bez použití průmyslových chemikálií. Budete příjemně překvapeni, když chápete, že všechny následující fondy nejsou méně účinné, a s látkou jsou ošetřit mnohem opatrnější. Další důležitou funkcí je hypoalergenicita domácí bělidlo.

Ano, ano, obvyklá sůl, která je k dispozici v každé kuchyni. Nevěří? Pojďme zjistit, jak whiten tylu se solí. Budete potřebovat neurální sůl velkých broušení (6 st. Lžíce), prací prášek (polovina stolu) a obyčejná voda (10 litrů). Záclony by měly být v tomto roztoku bátrovány nejméně 4 hodiny a ještě lepší celou noc. Po čase jíst závěsy v pračce.

Tato metoda poskytuje zaručenou výsledek a velmi snadno použitelný.

Zelena

Tato volba zní podivnější, nezdá se tak? No, pojďme řešit, jak whiten starý tylo s řešením diamantové zeleně. Zelená (10-15 kapek) smíchejte s vodou (přibližně sklo) a nechte několik minut. Pak musíte zkontrolovat, zda nebyl sediment vytvořen. Pokud se sraženina objevila, pak se připojí k kapalině a znovu se promíchají, dokud nebude úplné rozpouštění. Roztok nalijte kapacitancí s teplou vodou (10 litrů), důkladně se míchá a spusťte záclony, nejsou delší než 5 minut. Dostáváme se a zavěsíme, nechte vodu proudí.

Modrý

Ekonomická sinsa je kombinací pigmentu a obyčejného škrobu. Jak whiten tulové záclony doma s nápovědou? Mnohem jednodušší, než si myslíte. Tato metoda podzimu je podobný předchozímu, rozdíl je pouze v barvách bělidla. Jeden víčko se rozpustí modrým práškem na 10 litrech teplé vody, zkontrolujte sedimentární hrudky. Několik minut spusťte záclony do roztoku, pak opatrně opláchněte v čisté vodě. Spát hadřík a zavěsit.

Letní alkohol a peroxid vodíku

Tyto levné nástroje jsou dokonale vyrovnány, když problém vzniká, jak bělit zažloutlý tylu doma. Tato metoda se nevztahuje na syntetické hadřík. První věc, kterou je třeba udělat, je míchat tři procenty peroxidu vodíku (2. lžíce), alkohol amoniaku (1. st. Lžíce) v horkých vodních nádržích (5-7 litrů). Umístěte záclony po dobu 15 minut, pak na ochranné rukavice, opláchněte látku čistou vodou a stromy zaschnout.

Škrob

Dříve je třeba umýt tylu rukama nebo ve stroji, potom smíchejte bramborový škrob (1 šálek) teplou vodou (1 šálek). Výsledný roztok nalijte do nádoby s objemem 7-10 litrů, míchá se. Necháme záclony, které mají být vzrostlé po dobu 5 hodin, pak bez stlačení visí na sušení.

Škrob nejen směšuje závěsné dokonale, ale také jim dává objem, tvar reliéfu, vytváří krásné záhyby. Kromě toho je nejlepší film tvořen na tkanině, která je po určitou dobu schopen odpuzovat nečistoty. Takže vaše záclony zůstanou čisté déle.

Mýdlo prádla

Nejběžnější mýdlo, které lze zakoupit v jakémkoliv ekonomickém obchodě, může vrátit bělost na vaše tauli. Měli byste mít mýdlo (1 briketu) a rošt to na velkém struhovači. Výsledné drobky s vodou (3-4 litrů) a boitite. Sledujte studenou vodu (3-4 litry) a položte záclony v roztoku mýdla. Nechť 6-12 hodin závěsů jsou v pánvi, pak je musí dostat a zabalit.

Základní typy bělení doma

Lidové metody pro čištění bílých gardinů jsou velmi populární. To je způsobeno jejich ziskovostí (většina složek lze nalézt v každém domě) a efektivnosti (Koneckonců, naše matky, babičky byly úspěšně použity.

Předtím, naše maminky a babičky úspěšně vrátili Wildess WC pomocí lidových léků

Peroxid vodíku a alkohol amoniaku

Jeden z nejúčinnějších možností pro poskytování starého gabardinu nového typu. Pro jeho aplikaci bude nutné:

READ  Jak vyměnit ohřívač v pračce

Metoda použití je také dostatečně jednoduchá:

 • Kombinujte všechny kapalné komponenty v jednom nádobě, dobře je promíchejte;
 • Namočte předem prodloužená opona ve výsledném roztoku po dobu 30 minut;
 • Opláchněte hadřík pod tekoucí vodou;
 • Squeeze (bez kroucení) Záclonu a zavěsit.

Není nutné čekat na úplné sušení, když se voda zastaví odkapávání, okamžitě zavěsit další mokrý závěs do římsy

Kromě své jednoduchosti a rychlosti je tato metoda velmi zisková. Peroxid a amoniak lze zakoupit pro Stern Penny. A výsledek z takového postupu bude opravdu stojí za to.

Pamatovat! To může být běleno výhradně bavlněné tkaniny. KAPRON WEB nebo ORGANZA produkty nevydrží takovou vysokou teplotu a poškození jeho struktury.

Mýdlo prádla

Ekonomický mýdlo slouží také jako odpověď na otázku, jak rychle bělit tyle doma od šedé nebo žloutnutí. Jeho vysoké vlastnosti čistění jsou obeznámeni všem. Ale ne každá hosteská střediska k použití takové jednoduché (ale účinné) metody bělení.

Tato metoda lze považovat za nejvíce rozpočtu. je zapotřebí pouze kus běžného ekonomického mýdla

Pro použití této metody bude vyžadován pouze kus ekonomického mýdla (100 g). Musíte jednat na následujícím algoritmu:

 • uchopte mýdlo na velké / střední struhadlo;
 • Koupit výsledný prášek do pánve tím, že jej zapálí;
 • Po varu se směs odstraní ze sporáku a směs se studenou vodou na průměrnou teplotu;
 • V důsledku výsledného kapalného materiálu po dobu 5-7 hodin;

Silné znečištění je lepší, aby se dále ztratil kus mýdla

Přidejte směs manganem. Posílí bělicí účinek tím, že sníží čekací doba před půlhodinou. K tomu je třeba zředit několik kapek léku ve sklenici vody a přidat jej do celkového roztoku. Voda musí koupit mírně narůžový stín.

Manganová žena se rychleji rozpouští v teplé vodě

whiten, záclony, pračce

Pozornost! Při přidávání manganu se musíte ujistit, že ve vodním roztoku s manganem neexistuje žádná sraženina. To může vést k vzhledu skvrn na záclonách. Směs by měla být zcela rozpuštěna. Můžete ji také namáhat přes gázu.

Ekonomický mýdlo pomůže v případě, že staré záclony nejen uklidňují, ale byly pokryty mastnými skvrnami nebo dokonce sazí.

S nečinností obvyklého řešení můžete použít detergent pro nádobí. Pomůže to, pokud nevíte, jak rychle a spolehlivě umýt tukové skvrny na tylu. Stačí, aby se roztok praní prášku a prostředků pro nádobí (na jedné lžíci každé složky), namočte závěsy ve výsledné kapalině, po kterém je ručně mytí nebo v typickém režimu.

Závěs se silnými tukovými skvrnami musí být během několika hodin rozmačkána

Bílé a chemické bělidlo

Nejzávažnější bělení je považováno za použití bělosti. Přístup k němu pouze v případě, že žádná jiná volba nepomohla. Pro takový postup je nutné:

  rozpustí se v 5-7 litrech vody malé množství bělosti (uvedené v pokynech);

Všimněte si, že doba zpracování produktů v řešením bělosti závisí na teplotě vody

Pozornost! Bílý. vážný alergen. Aplikujte to pro čištění záclon dětí je zakázáno! Charakteristický vůně lze odstranit pouze s klimatizací pro ložní prádlo.

Bílý je schopen čistit tylu neposkvrdlý, ale konstantní použití prostředků obsahujících chlor, vede k rychlému opotřebení tkaniny

Nepříjemná skutečnost také slouží, že po použití bělosti je pravděpodobnost odpuštění zapomenuté o jemnějších metodách čištění, t.na. Nebudou schopni poskytnout žádný výsledek.

Pamatovat! Před použitím Chlorks stojí za to platit pokyny. S nesprávnými proporcemi je šance rozloučit s vašimi oblíbenými záclony navždy!

whiten, záclony, pračce

Více Sparing je použití speciálních bělení chemikálií. Můžete si je koupit v téměř každém obchodě. O pečlivě působí na tkáň samotné a mohou být kombinovány s obvyklým práškem a klimatizací, což zjednodušuje proces čištění v pračce.

Užitečné poradenství

Chemikálie nepoužívají bez drsné potřeby. A použití chloru je obecně kontraindikováno. Dávají přednost kyslíkovým gelům. Vždy zvažte složení tkaniny, v úmyslu provádět manipulace s tkání.

Pravidla mytí tylu z jemné a lehké tkaniny:

 • Mechanické čištění. O ní a řeč nemůže být, pokud je složení tylu delikátní: žádné kartáče, abraziva a prášky. Způsob čištění zahrnující tkaniny tkaniny o tkanině, také jsme si všimli. plná táhla, deformace nabídkové tkáně.
 • Squeeze a poklepání. Pro mytí tylu pouze s lehkými kompresemi a poplácal znečištěné místo. V případě, že poprvé nebylo schopno neutralizovat lokalizovaný problém související s skvrn, roztok použitý pro namáčení, praní, změny a mytí je znovu použito.

Bez ohledu na kompozici a metodu před křídlem tullu je třeba vyčistit. Leží v oblasti vysvobození od velkých klastrů prachu. Je vhodné provést postup na ulici. stačí jen potřásnout závěsu několikrát.

V žádném případě nelze použít kartáče, brusiva. to může vést k tvorbě sladkostí, nehybných žloutených, válečků a dokonce i otvorů.

Jak se vyschnout

Aby se zabránilo deformaci tkání, kroucení a odstředění přichází na minimum. V ideálním případě dávejte vodu, aby se vypustil na vlastní pěst. pro tento tul by měl být nadšen na lano.

Suché potřebné od topných zařízení. Bez přímého slunečního světla.

Když se voda zastaví od opony, mohou být vráceny na obvyklé místo. pro záclony. Tenký tyl nejen suchý, ale také vyhlazený, bez náročných žehlení s železem.

READ  Kde je čerpadlo v pračce

Pravidla žehlení

Téměř všechny tyle, kromě bavlny, neplatné pro žehlení. Aby se zabránilo potřebě použít železo, sušené zvuku.

Je-li nemožné vyhnout se procesu, používejte nízké teploty, použijte tkaninu (například gázu) k mrtvici přes něj, a ne na tkáně samotné tkáně. Železo v hedvábném režimu.

Velmi jednoduché a efektivní rady Jak udělat tylu zasněžené bílé.

Navzdory předsudkům: Čím více umyje, čistší bude tulák. časté mytí nevyhnutelně povede ke ztrátě bližšího vzhledu. To je správný způsob, jak poškodit tkaninu, což je obtížné neutralizovat nebo je nemožné vůbec. Tak smaže tyle ne více než čtyřikrát ročně, ale to vpravo.

Jak Whiten Tulle v pračce

Takže po bělení na tkanině není obtížné odstranit skvrny, blueboard musí zcela rozpustit.Projít tak, že nejsou žádné modré tekuté svazky.

 • Škrob. Umyjte záclony z organza a capron s škrobem. skvělý způsob, jak dát hmotnou bělost a dát formu. Připravte deset litrů teplé vody a přidejte 250 g. Stachmala. Umístěte přednastavenou rychlost v vařené kapalině po dobu pěti minut, pak opláchněte.
 • Mangan. Od rozpouštění v deseti litrech teplé vody tolik mangalls tak, aby voda získala jemný růžový stín. Házet na stropu kus vysoce kvalitního domácího mýdla a zamíchejte do vody na zmizení hrudek. Po úplném rozpuštění mýdla držte záclony za půl hodiny. Pak post jako obvykle, ale opláchnutí stojí dvakrát.

Jak škrobní tkáň v pračce

Za prvé, záclony potřebují škrobu, aby jejich bělost a forma déle. Prostorný materiál tak déle udržuje elegantní vzhled, ne rozdrcený. Vše vzhledem k tomu, že škrob pokrývá materiál, tvoří tenký film, chrání před znečištěním, ne chybět prach ve samotné struktuře.

Škroby dává pružnost tkaniny, bude se dotýkat méně a znečištěných

Škrob také přispívá k bělení bílému tylu, dává mu oslnivou čistotu. Ready Clayster Jemně nalijte na popruhy. Na konci mytí záclon v takovém řešení bude dokonce slyšet charakteristický „pouzdro“ zvuk. to znamená, že materiál je zcela nasáklý a stal se odolnější vůči znečištění. Pak si můžete všimnout, že tyle udržuje svou bílou barvu déle, nedostane se špinavé a téměř ne rozdrcené.

Vaření Ceaster

První věc, která bude vyžadována, je rozpustit 2,5 g škrobu na 1 litr vody. Pro mytí je Tuli dost dva litrů. Pokud váš škrob získal šedou barvu, je nutné jej vyčistit: nejprve se zředí ve studené vodě, nechte ji stát 20 minut, pak vypusťte vodu. Vrchol škrobu musí být také odstraněn, protože je to tam, že je to zbytek plevele.

Je nutné zcela rozpustit škrob tak, aby nezůstaly žádné hrudky

Pak musíte přidat další vodu a namáhat vodu přes gázový hadřík. Dále potřebujete vařit vodu. V průběhu varu se postupně vyuvili škrobu, pomalu se míchá.

Tekutina by měla být vařena asi 5 minut na nízké teplo, dokud se hmota škrobu zcela transparentní. Konečná konzistence se podobá Kisel / tapety lepidlo.

Mělo by být průsvitný clauster homogenní konzistence

Vyjměte z desky, uveďte obsah hrnce Cool. Před přímou infuzou v pračce musí být roztok zředěn vodou. Na konci mytí musí tulle dostat, nejlépe naléhat, fandit na čerstvý vzduch. Pokud taková možnost neexistuje, zavěste přímo na okapu, dokud nedojde k úplnému sušení. Zatímco materiál visí, voda bude volně odtékat, Tulle se bude zabývat.

Bělení soli vaření

Užitečné rady pro ženy v domácnosti

Mezi známými a populárními tipy pro bělení tylu existují doporučení pro varování, ale tato metoda není dostatečně bezpečná a spolehlivá. Mnohem důležitější než namáčení pečlivě, vydržet textilie tak, aby byl akumulovaný prach absorbovat vlákna. Pak dát bílou na záclony schopné a měkčí látky, například škrob.

Nejprve musí být tyl přesně odstraněn a vyříznut na ulici

Při bělení by nemělo být nalijeme příliš horkou vodu, maximálně 40 stupňů je dostačující, optimální. 30-35. Teplá voda nepomůže umýt znečištění, a „těsnění“ skvrny. Zvláště nemá rád teplou vodu a chemický organza bělidlo. Nevyfoukejte hadřík při mytí a nevyšroubujte jej, že nevytvoříte šance. Po opláchnutí mohou být záclony jen viset a dát vodu.

Jemné tkaniny závěsy vyžadují opatrný oběh

Dát textilní lesk, který stojí za to přidat do vody při spěchu lžíce octa. On bude nejen udělat látkou lesk, ale také odstranit pachy, absorbované do záclon. Žehlení jho není nutné. Po sklo je sklo, mokré závěsy jsou odloženy do záclonů. Tak oni sami zmizí pod vlastní váhou, a nemusí čekat, až se záclony suší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS