Jak zabudovat mrazák do skříně

Lze mrazničku zabudovat do skříně??

Mnoho lidí chce do skříně zabudovat obyčejnou ledničku.

Důvody jsou různé: neprezentativní vzhled, bílá barva lednice je v rozporu s celkovým barevným řešením a další důvody, které často mnohé přimějí k tomu, aby se nad ní zamysleli.

Zeptali jsme se ředitele salonu kuchyňského nábytku „Kuhmaster“ (Saratov, Rusko).Saratov) Lyudmila Gennadyevna Bazarova.

Kdysi dávno, asi před 10 lety, jsme na velkou žádost naší zákaznice vyšli vstříc a zabudovali do skříně lednici.

S výsledkem jsme nebyli spokojeni a zde je důvod.

Než si řekneme, jak zabudovat běžnou chladničku do skříně, nebo spíše proč byste to neměli dělat, podívejme se krátce na to, co je to vestavná chladnička a jak se liší od běžné chladničky.

Jak zabudovat chladničku do skříně

Skříňka (nebo zásuvka) s chladničkou je skvělým řešením pro ty, kteří oceňují praktičnost a designovou krásu umístění spotřebičů do kuchyně. A to i v případě, že vaše chladicí jednotka není ve formě vestavěné chladničky.

Mohu do skříně zabudovat normální lednici?

Pokud se design chladničky nehodí k celkovému designu kuchyně, lze ji umístit tam, kde je potřeba, aby nerušila výhled.

V naší diskusi se setkáváme se dvěma typy chladniček:

Je zde také několik užitečných věcí, o kterých je třeba přemýšlet! Běžná chladnička. může být zabudována i do skříňky.

U obou variant je nutné vzít v úvahu některé aspekty, které budou popsány níže.

 • Zadní stěna skříně nesmí být těsně přitlačena k vyhřívaným prvkům chladničky. Vzniklé teplo může začít nepříznivě působit na barvu nebo předměty nalepené mezi stěnami. Ty by mohly způsobit požár nebo ohrozit technické vlastnosti skříně.
 • Pokud je to možné, měly by být nožičky chladničky odstraněny nebo by nemělo být použito dno zásuvky. Chladničky určené k zabudování do skříně mohou být vybaveny nožičkami, které nelze použít. U běžných chladicích jednotek jsou nožičky obvykle pevné, což zvyšuje tlak hmotnosti jednotky na dno skříně. Správné umístění těchto přístrojů je nezbytné pro úspěšný provoz.
 • Vnitřní prostor zásuvky nesmí být vystaven teplu z varné desky nebo jiných prvků. Vezměte prosím na vědomí, že plynové trouby mohou chladničku ohřívat i přes oddělení od skříně. Umístěte tyto spotřebiče ve vhodné vzdálenosti od sebe, stejně jako u běžných jednotek.

Návod k použití:

 • Pravidelně kontrolujte zadní stěnu, zda na ní nejsou pavučiny a odpadky. Ucpání může způsobit nejen požár, ale také zhoršení termoregulace a následné selhání chladicího výkonu kompresoru mrazničky.
 • Nepokládejte nic na horní část skříně. Na tento povrch nepatří věci ani zavazadla: jednak mohou poškodit celkovou konstrukci a jednak zvyšují riziko požáru.
 • Vyvarujte se náhlých otřesů nebo fyzických zásahů, které by mohly chladicí jednotku posunout z jejího montážního místa. Toto pravidlo platí pro všechny domácí spotřebiče bez výjimky, a to i s ohledem na jejich konkrétní umístění.
READ  Jak udělat vzduchový chladič to udělat sami

Tip od! Nikdy nenechávejte ozdobné magnety na dveřích ledničky. Magnety mohou poškodit činnost citlivých klimatizačních zařízení uvnitř chladničky (elektronické teploměry, které jsou umístěny ve dveřích, a další) a také vypadají obyčejně staře.

Můžete se zbavit magnetických pásků nebo magnetů a poté je přilepit na dveře skříně pomocí oboustranné pásky.

Možné nápady: jak skrýt ledničku v kuchyňské skříňce

Hlavní myšlenkou je zvolit zásuvku, která nebude v designu vaší kuchyně působit křiklavě a výrazně.

Vystouplá klika je okamžitě viditelná a prozrazuje „tajemství“, že za dveřmi něco je. Doporučujeme používat speciální neviditelné úchyty. Jsou téměř neviditelné, praktické a dodají vaší kuchyni technologický nádech.

Pokud máte dostatek místa, můžete použít zvukově izolační materiály (vyžadují více místa) pro čalounění, které podstatně sníží celkovou hladinu hluku.

Uvnitř skříňky můžete nainstalovat speciální světlo napájené baterií, které vám usnadní vyndávání potravin z chladničky i v případě problémů s napájením (výpadek proudu).

Co potřebujete k zabudování chladničky do skříňky

Přístup k napájení. První věc, kterou je třeba předem zvážit, je zapojení a přístup k zásuvce. Kupte si prodlužovací kabel s náhradními dráty, abyste mohli v budoucnu měnit uspořádání.

Fyzická síla pro provedení instalace. Je lepší se o tento úkol podělit s partnerem (nebo dokonce s více pracovníky). Chladničku je lepší předem odmrazit, což sníží její celkovou hmotnost. Těžké domácí spotřebiče je lepší zvedat pomocí zvedáků.

Jak skrýt lednici do skříně vlastníma rukama

Během pokládky je nejlepší chránit podlahu tvrdým hadrem, aby nedošlo k poškrábání a jinému mechanickému poškození.

K přesnému umístění krytu chladicí jednotky použijte konstrukční pásky. Můžete je použít k instalaci do plánované polohy.

Dvířka skříně můžete pro větší pohodlí vyjmout, takže se nemusíte obávat jejich poškození.

Možné nápady: Jak skrýt ledničku v kuchyňské skříňce

Instalace volně stojící chladničky do skříně přináší řadu problémů. Problémy pramení z nedostatku funkcí, které jsou k dispozici u vestavěných modelů. Lze je však také minimalizovat rozumným výběrem celého sloupce:

 • Ergonomii řeší speciální neviditelné rukojeti a bateriové osvětlení;
 • Tichosti je dosaženo použitím zvukově izolačních materiálů v čalounění prvků stroje.

Co je potřeba k tomu, aby se lednice vešla do skříně

Pro instalaci chladničky do modulu nábytkové sestavy je nutné provést následující kroky:

 • Zvolte optimální velikost prodlužovacího kabelu, abyste jej mohli v budoucnu v případě potřeby přemístit;
 • Zajistit volný přístup k dodávkám elektřiny;
 • Pokud jste přístroj již používali, rozmrazte jej předem. Uvolněte nový model z přepravního materiálu;
 • Instalaci je možné provést s předem určenými pomocníky nebo odborníky. Zvláště těžké konstrukce mohou vyžadovat speciální vybavení. zvedák.
zabudovat, skříně

Řezání a lemování

Někdy není možné udělat všechno sám a ručně. Pak se můžete obrátit na jakoukoli nábytkářskou firmu. Nákup vhodných položek a zadání objednávky jsou záležitosti, které lze snadno vyřešit během několika minut. V případě potřeby řemeslníci pomáhají lepit hrany. Je důležité nezapomenout na otvory, do kterých jsou zasunuty závěsy dveří. Velký průměr ztěžuje vlastní výrobu dílů. Vždy je lepší najít v kuchyni předpřipravenou ledničku.

READ  Jak aplikovat vosk pro epilaci

Shrneme-li to, je možné zabudovat chladničku do skříně. Výhody a nevýhody této metody ji však činí nežádoucí.

Měli byste si také uvědomit, že přehřátí může výrazně zkrátit životnost chladničky, která není příliš stabilní. Pokud si tedy můžete objednat vestavný spotřebič, raději tak učiňte.

Pokyny pro instalaci chladničky do kuchyňské linky

Dodržujte následující pořadí operací:

 • V případě potřeby vyjměte starý spotřebič. Snažte se pracovat s maximální pečlivostí a pozorností.
 • Vyjměte starý spotřebič z obalu, odstraňte přepravní úchyty. Je třeba poznamenat, že při výběru vhodného zařízení je třeba vzít v úvahu velikost skříně a umístění upevňovacích prvků.
 • Pečlivě zkontrolujte spotřebič a proveďte zkušební provoz. Pozornost věnovaná způsobu fungování motoru, kontrola funkčnosti vnitřních obvodů.
 • Dávejte pozor na směr otevírání skříněk. Pokud je to praktické, namontujte závěsy na požadovanou stranu.
 • Přeneste chladicí jednotku na požadované místo a ujistěte se, že je instalována ve svislé poloze, a to tak, že přemístíte nastavovací prvky ve spodní části jednotky. Doporučuje se použít vodováhu.
 • Abyste zajistili pevnou polohu spotřebiče, použijte speciální pěnové podložky a pečlivě zvolte správnou tloušťku. Doporučuje se umístit je v blízkosti zadní části jednotky.
 • Namontujte přední část a všechny předpokládané montážní součásti. Zkontrolujte, zda se dveře otevírají hladce a zda je konstrukce stabilní a bezpečná.
 • Připojte stroj k elektrické síti a zkontrolujte, zda je plně funkční.

Doporučujeme, abyste měli potřebné dovednosti k provedení práce. Pokud tomu tak není, je nejlepší povolat odborníky, kteří instalaci provedou rychle a kvalifikovaně. V opačném případě se práce může změnit v naprostou katastrofu a velkou finanční ztrátu.

Vestavěný chladič:

Pokud se rozhodnete podnikat v této oblasti, budete se potýkat s následujícími problémy.

zabudovat, skříně
 • Běžná chladnička stojící na podlaze. V důsledku toho není přítomna základna skříně, do které ji chcete nainstalovat. Konstrukce skříně je proto křehká a nespolehlivá.
 • Hloubka skříně bude mnohem větší než hloubka skříněk a pracovní desky.
 • Je také objemná na šířku, protože běžná chladnička je hluboká pouze 60 cm a musí se zcela zavřít. Hloubka skříně pro standardní chladničku by tedy musela být 70 cm místo 60 cm.
 • Tato skříň bude mít nejméně 4 dveře, ne-li všech 6! Musely se přece volně otevírat, aby bylo možné otevřít i dveře chladničky.
 • Kvůli lepšímu větrání by běžná chladicí skříň neměla mít zadní stěnu z dřevovláknitých desek, která také snižuje stabilitu konstrukce. Skříň by byla chatrná a zásuvky by se vysouvaly.
READ  Jak šít dvojjehlou na stroji Janome

Když jsme se jednou pokoušeli do skříně umístit normální lednici, měli jsme problém: skříň nestála rovně.

Našli jsme východisko tak, že jsme boční stranu skříně opřeli o zeď, což bylo možné.

Další. Otevírání dveří chladničky je nepohodlné.к. k tomu bylo nutné otevřít dveře skříněk po třech.

Podívejte se na obrázek, bude vám dávat smysl.

Pokud vás tedy zajímá, jak integrovat běžnou chladničku do skříně, naše odpověď zní. v žádném případě!

Lze do skříně zabudovat normální chladničku?? Naše odpověď. Ne, rozhodně ne!

Buď si v kuchyni pořiďte volně stojící chladničku bez skříněk, nebo si kupte vestavnou.

Nevýhody vestavěné chladničky

Vestavěná chladnička má své výhody i nevýhody. Po zvážení všech pro a proti je zřejmé, že tato možnost má své místo, ale ne ve všech případech je tato práce proveditelná.

Nezapomeňte, že každý spotřebič na elektřinu potřebuje volný přístup vzduchu. Jinak by se přehříval. Kompaktnost je hlavním důvodem, proč jsou vestavné spotřebiče žádané. Zvláštní pozornost věnujte umístění chladničky ve skříni. Je důležité dodržovat několik základních pravidel:

 • Doporučuje se odstranit spodní a zadní stěnu skříně nebo do nich vyvrtat otvory. To umožňuje volnou cirkulaci vzduchu.
 • Pro správnou funkci je nutná vzdálenost mezi stěnami chladničky a skříní alespoň 2-3 cm.
 • Není praktické otevírat dvířka skříněk a následně chladničky.

Tipy a triky pro umístění

Vestavné spotřebiče jsou nejoblíbenějším způsobem, jak skrýt kuchyňské spotřebiče za dekorativní panel. Díky tomu lze snadno navrhovat ve všech barvách, stylech a texturách.

V závislosti na velikosti místnosti a technologii se rozlišují následující řešení skrytého umístění.

Standardní

Jedná se o běžné a velmi časté řešení ve středně velkých kuchyních. Spotřebiče lze umístit do vysoké skříňky na jedné straně kuchyňské linky. Čtvercová skříňka může narušit kompoziční symetrii místnosti, takže je třeba přidat nějaké nástěnné skříňky nebo podobnou nástěnnou skříňku na druhém konci, aby se symetrie obnovila.

V některých případech může plochý odsavač par zajistit rovnováhu. spolu s obklady může vytvořit potřebnou svislou ořezovou linii.

Stěna

U obrovských kuchyní doporučujeme zvolit „nástěnné“ řešení, což je obrovská zapuštěná skříň, která za svými dvířky skrývá vše, dokonce i čtyřdílné skříňky. A můžete zkusit uhodnout, za kterým panelem se skrývá. Skvělá volba pro designové interiéry.

V dolní řadě

Existují vysoké stojaté chladničky a nízké horizontální chladničky, kde je několik chladniček a mrazniček v jedné řadě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS