Jak získat anestezii před epilací epilátorem

Průvodce depilací. odpovědi na otázky

Otázka, která trápí téměř každou ženu a mnoho mužů. Průvodce voskováním se pokusí odpovědět na tuto otázku.

Moderní kosmetický průmysl nabízí spoustu způsobů, jak trvale i krátkodobě odstranit chloupky na obličeji i na těle. Každá metoda má své výhody a zvláštnosti, které je dobré znát předem.

Doba čtení 30-40 minut

anestezii, před, epilací

Intenzita bolesti v závislosti na oblasti

Aby kosmetička zjistila, zda je před laserovou epilací nutné podat anestetikum, zkontroluje práh bolesti klienta.

anestezii, před, epilací

Pokud jste alergičtí na některou ze složek anestetika, měli byste o tom informovat svého lékaře.

Intenzita bolestivých pocitů závisí na ošetřované oblasti:

 • Klientky popisují laserovou epilaci obličeje, včetně horního rtu, různě: od mírného brnění až po nesnesitelný pocit. Doba trvání zákroku na obličeji nepřesáhne 10 minut;
 • Na hrudníku je epilace v oblasti bradavek bolestivá kvůli jemné a tenké kůži. Procedura končí za 1-3 minuty. Odstranění ochlupení na mužském hrudníku nepřesahující 30 minut. Bolestivé pocity bývají výraznější u mužů;
 • Zákrok na břiše je prakticky bezbolestný a nezpůsobuje velké potíže. Není nutná anestezie;
 • Na mužských zádech je epilace bolestivá kvůli velkému množství hustě usazených chloupků;
 • Na pažích je ošetření prakticky bezbolestné;
 • V podpaží nevyžaduje epilace anestezii díky chladicímu systému, který musí být přítomen v každém moderním epilačním laseru;
 • V oblasti bikin vyžaduje ošetření úlevu od bolesti kvůli tenké kůži a mnoha nervovým zakončením. 1 sezení za méně než 20 minut. Po jednom sezení nepříjemné pocity rychle zmizí;
 • Na nohou je odstranění chloupků prakticky bezbolestné.

To, zda laserová epilace bolí, závisí na ošetřované oblasti a vaší individuální citlivosti.

tipy pro snížení bolesti

Nepochybně se jedná o jednu z nejbolestivějších zón pro odstraňování chloupků, a to kvůli kombinaci husté a houževnaté vegetace a tenké, citlivé kůže s neuvěřitelným počtem smyslových receptorů.

Bohužel zatím nebyl vynalezen příjemný způsob, jak závoj odstranit, ale existuje poměrně jednoduchý algoritmus, jak tuto manipulaci co nejvíce usnadnit.

Zpevní pokožku, usnadní odstraňování chloupků a sníží nepříjemné pocity.

Navzdory rozšířenému názoru, že alkohol má příznivý vliv na stres, je lepší se tohoto požitku před návštěvou odborníka zříci.

Sklenička vína a podobné nápoje totiž zužují póry a brání vlasovému stvolu opustit otvor. Samozřejmě vám to nepomůže se uvolnit.

Odmítněte tolik oblíbený šálek kávy před sezením ze stejného důvodu, proč ji pijeme my.

Působí stimulačně na výše zmíněné citlivé senzory a znásobuje nepříjemný zážitek. Ale jak je příjemné dopřát si poté za odměnu voňavý nápoj.

S čištěním dané oblasti začněte několik dní před akcí.

Proč to stojí za to? Nejprve uvolníme epidermis od přiléhajících šupin, což pomůže otevřít vstup do vlasového folikulu.

READ  Kotel Buderus se po bouřce nespustí

A čím větší je díra, tím snáze se „obyvatel“ dostane ven.

Bonusem k vyrovnání bolesti bude zrychlený postup.

To ale není všechno! Oškrábáním odumřelé kůže se krátké chloupky „prodlouží“, takže váš údržbář nebude muset stejnou oblast procházet vícekrát.

Jemně přejděte k délce klíčení. Příliš krátké kousky vosk neudrží, ale příliš dlouhé způsobí, že proces bude mnohem obtížnější a pocit nesnesitelný.

Nejlepší je přijít na kliniku s upravenými vlasy. 0,5 centimetru.

Pokud můžete, je dobré se před procházkou naložit na 20 minut do teplé vany.

Tím se otevřou póry a změkčí krytí, což kosmetičce pomůže zvládnout.

Pár aspirinů a sklenice vody 45 minut předtím by měly citlivost otupit.

Má smysl věnovat pozornost svému menstruačnímu plánu.

Práh bolesti je bezprostředně po menstruaci mnohem nižší než bezprostředně před ní. Proto je schůzka v salonu chytře načasovaná na 5.-10. den, abyste cítili méně bolesti.

Možná jste dlouho odkládali zhlédnutí zajímavého videoklipu nebo videa svého oblíbeného blogera?

Nyní je čas vzít svůj chytrý telefon na proceduru a „vrhnout se po hlavě“ do příběhu.

Je známo, že soustředění se na dojmy je zhoršuje, a změna zaměření působí jako anestetikum.

Zde se zdá, že jde o naprosto hloupé doporučení, ale ve skutečnosti se ukazuje, že v okamžiku, kdy materiál odtrhnete, je váš dech automaticky zadržen.

Jste napjatí a celý zážitek se zintenzivňuje. Při voskování se vědomě zhluboka nadechujte a vydechujte.

Další dobrou možností je kašel. V tu chvíli otočte hlavu na stranu a zakašlete.

To okamžitě odvede pozornost od pocitu. Jen nezapomeňte terapeuta informovat o svých plánech, abyste ho nepřekvapili.

Pravidelné návštěvy kosmetičky. Řídké chloupky se odstraňují snadněji, což přináší téměř příjemný zážitek.

Pečlivě si vyberte někoho, kdo má lehkou ruku, dobré zkušenosti a vyladěnou techniku. Pokud během ošetření pocítíte nepříjemné pocity, zkuste jiného odborníka.

V našich bikini centrech se provádí pouze shugaring. Je to časově srovnatelné s očkováním, ale šetrnější, protože se dotýká pouze chloupků, nikoliv kůže.

Na rozdíl od voskových pásků se odstranění provádí ručně po malých částech.

anestezii, před, epilací

V neposlední řadě je oblast bikin nejvíce náchylná k zarůstání chloupků.

Pasta se odstraňuje v souladu s růstem chloupků, nikoli proti němu: chloupky se méně lámou a neodlamují. A proto shugaring trvale vykazuje nižší procento dorůstání než voskování.

Medicínsky napsala a recenzovala: Julia Nicholson, dermatoložka, fyzioterapeutka Vydala: Olesya Smagina, asistentka ředitele depilačních center Beauty Universe

Existuje několik způsobů, jak depilaci voskem učinit méně bolestivou

Na závěr dodejme, že čím častěji budete epilovat pomocí technik, které odstraňují chloupky u kořínků (zejména cukr a vosk), tím snazší a bezbolestnější bude vaše další epilace v budoucnu.к. Chloupky se postupně zjemňují a kořínky postupně slábnou. V některých případech mohou vlasy nakonec přestat růst. Přečtěte si více: Jak zastavit růst chloupků pomocí depilace voskem?

Naše recepční vám zavolá zpět a poskytne vám další rady. Pro kontaktní údaje používejte své telefonní číslo.

READ  Co nelze provést před laserovým epilací

Jak postup probíhá

Na rozdíl od klasické depilace bikin, při které se chloupky odstraňují pouze podél linie kalhotek, se však hluboký laser LightSheer zaměřuje na odstranění chloupků v intimní oblasti. Zvýšená citlivost se může objevit na okraji kožní sliznice, pokud tam rostou chloupky.

Několik hodin před ošetřením by se měl klient osprchovat a ošetřovaná oblast by měla být oholena na nulu.

 • V závislosti na anatomii klienta ošetřující lékař ošetřuje oblast bikin pomocí vakuové rukojeti HS pouze během prvního sezení.
 • Poté jsou zbývající chloupky odstraněny pomocí druhého unikátního ramene ET s kontaktním chladicím systémem ChillTip.
 • V ojedinělých případech používá kosmetička od začátku kurzu pouze rukojeť ET.

Co dělat, když se bojíte bolesti při epilaci

Nyní je čas seznámit se s možnostmi anestezie. Zde je několik tradičních i netradičních způsobů, jak se vyhnout nepříjemným pocitům. Pokud jste nikdy předtím depilaci voskem nepodstoupili, nemusí to být tak děsivé, jak se zdá.

Především je třeba poznamenat, že lidé jsou různě citliví. Záleží na nervovém systému každého jedince. Obecně lze lidi bezpečně rozdělit do dvou skupin podle jejich reakce na bolest.

Tito jedinci pociťují menší nepohodlí a jejich kůže je náchylnější k nežádoucím reakcím. Obvykle se to týká mladých lidí (od předpubertálního věku do 30 let); čím mladší člověk, tím je tato tendence výraznější.

Nejbolestivějšími oblastmi na obličeji jsou obočí a oblast nad horním rtem, protože pokožka je velmi tenká. Nejcitlivějšími oblastmi na těle jsou bikiny a podpaží. Předloktí a dolní končetiny mohou být naopak bezbolestné.

Mladá pokožka je také více hydratovaná, což je spojeno s větším množstvím nežádoucích reakcí (otoky a olupování). Lékař by proto měl používat nižší parametry a kratší dobu zákroku.

Všimněte si, že minimální věk pro elektroepilaci není stanoven. Obecně se obličej ošetřuje od 15-16 let a tělo může být ošetřeno již od 13-14 let. Horní věková hranice pro zákrok není stanovena.

Citlivost na bolest je zde mnohem nižší a kůže lépe reaguje na léčbu. Do této skupiny patří lidé ve věku 50 let a více. Epidermis této kategorie je tenčí a obsahuje mnohem méně vlhkosti, takže není tak náchylná k tepelným reakcím.

V důsledku toho pociťujete menší nepohodlí a snižuje se riziko zarudnutí a otoku. A někteří lidé často nepociťují žádné potíže.

V naší praxi jsme měli jednu klientku, která přiletěla do Moskvy ze svého rodného města na pár dní jen kvůli depilaci. Protože měla málo času, přihlásila se na celých 12 hodin najednou. A spánek. Jo, jo, nesměj se. Voskování prospala!

Přesto je toto rozdělení spíše relativní. Bez ohledu na váš postoj k dané kategorii, aplikace prostředků proti bolesti mnohonásobně zvýší pohodlí.

Jak lidokain funguje

Tento typ léku má výrazný anestetický účinek, působí lokálně. Jeho účinek je zaměřen na potlačení vodivosti nervových vláken, konkrétně jejich zakončení. K tomu slouží sodík obsažený v lidokainu.

READ  Proč sklízet vlasy po epilaci vosku

Je schopen působit poměrně dlouho, až jednu hodinu; v některých případech může být účinek mírně prodloužen. Specialisté kombinují lidokain s jiným lékem. epinefrin, který následně umožňuje analgetický účinek trvající až 2 hodiny. Epilace lidokainem výrazně snižuje citlivost pacienta na bolest a dlouhodobě snižuje hmatovou citlivost a pocit tepla.

Sodík ve spreji bez problémů proniká do tkání a buněk těla a má analgetický účinek. Lidokain začíná působit ihned po aplikaci. Po vstřebání do krevního oběhu dosahuje maximální absorpce po 60 minutách.

Jeho vlastnosti jsou důvodem, proč se přípravek používá při výrobě speciálních krémů na odstranění nežádoucích chloupků. Uvědomte si však jeho kontraindikace: přípravek může způsobit závažné alergické reakce v důsledku nesnášenlivosti. Proto je vhodné se předem poradit s odborníkem a provést test na alergii.

Co použít pro znecitlivění pokožky před epilací?

Pokud se vám během zákroku honí hlavou slovo „bolest“, měli byste se zamyslet nad tím, jak proces znecitlivit. Dobré je, že dnes existuje ještě více léků proti bolesti, než potřebujeme.

V případě silné bolesti je u některých typů epilace lepší použít léky na její zmírnění. Je to nejúčinnější a nejtrvalejší. A používat lidová tajemství jako lékařské pomůcky.

Protizánětlivé tablety pomáhají usnadnit postup odstraňování chloupků. Mají řadu kontraindikací a nežádoucích účinků, proto byste si měli pečlivě přečíst návod k použití. Pokud se rozhodnete, můžete použít léky proti bolesti, jako jsou např.:

 • Indometacin;
 • Diklofenak;
 • Ketoprofen;
 • Naproxen;
 • Ibuprofen;
 • Tempalgin (nejbezpečnější a volně prodejný přípravek v lékárně);
 • Lidokain;
 • Emla.

Častou chybou žen je užívání aspirinu před laserovým ošetřením. Nezapomeňte, že může mít neočekávané účinky v podobě modřin.

O krémech a o tom, jak si vybrat dobrý analgetický krém pro depilaci, budeme hovořit v následující části. A teď to nejhorší: injekce.

Injekce se používají zřídka, nejčastější přímá aplikace: úleva od bolesti při bolestivé depilaci bikin. Pod kůži je aplikován 2% roztok lidokain-hydrochloridu, a to v rozestupech 2,5 až 3 cm. Jednou injekcí lze vstříknout 0,1 až 0,6 mm léku.

Nepřehánějte to, protože má mnoho nevýhod a vedlejších účinků. Před prvním použitím je vhodné zkontrolovat případnou individuální nesnášenlivost výrobku.

anestezii, před, epilací

Souhrn

S každou provedenou epilací se počet chloupků výrazně sníží, začnou být tenčí a slabší. Čím častěji se epilujete, tím snáze to snášíte, a to i bez léků proti bolesti.

Zaměstnanci salonu „Epil Salon“ dokonale chápou, že všichni lidé mají různý práh citlivosti, takže jsme připraveni nabídnout vám epilaci bez anestetik a s nimi. Zaručujeme, že naše procedura nezpůsobuje závažné vedlejší účinky (v některých případech se může objevit zarudnutí, které po krátké době samo zmizí).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS