Jak získat lepší kávu bez kávovaru

Vlastní barista: jak si doma připravit vlastní cappuccino a latté

V karanténě se mnoha lidem stýskalo po jejich oblíbené kávě. Samozřejmě si můžete připravit nápoj z kávovaru stejně dobrý jako v sousední kavárně. Ale co když žádnou nemáte?? Známe několik tajemství, jak začít den osvěžujícím cappuccinem nebo latté.

Cappuccino nebo latte. jaký je mezi nimi rozdíl??

Složení obou italských specialit je stejné. Espresso, mléko a šlehaná pěna jsou hlavními složkami latté a cappuccina. Jejich hlavní rozdíl není ve vzhledu, jak by si mnozí mohli myslet, ale v poměru složek a způsobu jejich smíchání. Cappuccino je považováno za silnější verzi mléčné kávy. skládá se z 1/3 americana, 1/3 mléka a 1/3 pěny. Latté se však připravuje z menšího množství kávových zrn (asi 1/4) a zbylé 3/4 tvoří mléko a pěna.

Pro cappuccino a latté zvolte kvalitní moka kávu nebo espresso. Nejlepší je koupit si zrnkovou kávu, namlít ji doma v mlýnku a uvařit v hmoždíři, ale můžete si koupit i předem namletou kávu. Kávu nemusíte nechávat na plotně dlouho. stačí ji přivést k varu. Mimochodem, správný poměr je 1/9 kávy a vody (180 ml vody na 20 g kávy). Mléčnou pěnu zpracovávejte současně s kávou, aby byla káva připravena současně.

Jak připravit pěnu pomocí french pressu

Mléko ohřejte správným způsobem: v mikrovlnné troubě nebo na sporáku. Pak ji nalijte do french pressu. 2. Zavřete french press. Nyní po dobu 15 sekund snižujte a zvyšujte píst a jemně snižujte amplitudu vibrací, dokud se mléko nevyšlehá. 3. Nakonec tekutinu krouživými pohyby jemně vyšlehejte.

Jak vyrobit pěnu pomocí ponorného mixéru

Mléko ohřejte na sporáku nebo v mikrovlnné troubě a nalijte do nádoby mixéru. 2. Mléko šlehejte mixérem při nízkých otáčkách. trvá to asi minutu. Mimochodem, pro vyšší pěnu držte mixér téměř u hladiny, aby se do mléka dostalo co nejvíce vzduchu.

Jak vytvořit pěnu pomocí napěňovače pěny

Mléko ohřejte tak, jak máte rádi. 2. Nalijte mléko do hluboké sklenice a spusťte šlehací nástavec na její dno. Zapněte přístroj a pevně držte sklenici a šlehejte mléko asi 20 sekund. Pak opatrně zvedněte šlehač a pokračujte ve šlehání horních vrstev tekutiny. Pozor: čím vyšší je, tím větší je šance, že se mléko rozstříkne po celé kuchyni (proto doporučujeme pořídit si co nejvyšší hrnek).

Jak připravit napěněnou kávu s mlékem

Pokud připravujete cappuccino, naplňte šálek nejprve z 1/3 kávou, poté opatrně přilijte mléko a případně lžičkou přidejte zbytek pěny. Latte se musí připravovat jinak. Pořiďte si sklo s vysokou tepelnou odolností. Do nádoby nalijte nejprve 1/3 mléka, pak stejné množství kávy a nahoru lžičkou mléčnou pěnu. A na ledové latté se hodí kostky ledu. Než smícháte zbývající přísady, dejte na dno sklenice 5-7 cm3.

Jak ozdobit cappuccino a latte

Mléčnou pěnu na cappuccinu a latté lze snadno ozdobit a dodat nápoji další chuť. Můžete například posypat čokoládou nebo lískovými oříšky, kakaem nebo skořicí. Nakonec na krém nakreslete párátkem srdce nebo jiný motiv, který se vám líbí.

READ  Jak udělat studenou kávu v kávovaru

Hrncová metoda

Pokud máte s sebou omezené množství zásob, tato možnost vám pravděpodobně bude vyhovovat. Pomocí základního kuchyňského náčiní si můžete připravit hrnek nebo celý džbán kávy přímo na sporáku.

Jak připravit kávu

 • Nalijte vodu do hrnce. Použijte o něco větší objem kapaliny. Co potřebujete k přípravě nápoje. Část vody se během varu odpaří nebo se vsákne do mouky.
 • Mletou kávu nasypte přímo do vody. Použijte stejné množství produktu. do kávovaru se stejným množstvím vody.
 • Zapněte hořák na středně vysoký výkon, dokud se směs kávy a vody nezačne vařit. Jednou za čas ji promíchejte. aby se částečky kávy nelepily na dno konvice.
 • Odstraňte pokličku z hrnce a kávu vařte dvě minuty.
 • Odstavte hrnec z ohně a nechte nápoj čtyři minuty louhovat. Tím se zabrání tomu, aby nerozpuštěná káva klesla na dno. Nezapomeňte vypnout sporák.
 • Pomocí naběračky přelijte plnou kávu do šálku, aniž byste nabrali nerozpuštěné zbytky. Obzvláště vhodná je malá naběračka. Pokud žádnou nemáte. Kávu můžete z konvice vylévat velmi pomalu. Nerozpuštěná mletá káva je těžká, takže částice obvykle zůstávají na dně.

Sada 4 hrnků na kávu z nerezové oceli CucinaPrime. 60 ml, 120 ml, 180 ml, 240 ml

Nepotřebujete kávovar na espresso

Nemáte tedy přístroj, který by napěnil mléko nebo připravil espresso. Ale to není problém! Zařízení, jako je toto. Proces je mnohem jednodušší, ale latté si můžete vychutnat doma i bez něj.

Stačí si jen naplánovat proces, který si vyžádá trochu práce.

K domácí přípravě latté budete potřebovat víc než jen obyčejný kávovar. Pokud si nemůžete dovolit kávovar, doporučujeme pořídit si několik nástrojů, které vám usnadní přípravu kávy.

Možná nebudete muset kupovat vůbec nic, záleží na tom, co už máte. Obecně budete potřebovat:

 • Zařízení na výrobu mléka v páře.
 • Napěňovač mléka.
 • kávovar na espresso.

Jak připravit espresso v kávovaru s gejzírem

Evropští a latinskoameričtí milovníci kávy milují kávovar gejzír. Není to samozřejmě kávovar na espresso, ale i tak je to zázrak italského inženýrství. Tento kávovar připravuje espresso s charakteristickým aroma a chutí po stlačení vodní párou.

Umíte si připravit espresso nebo jen dobrou kávu, aniž byste byli odborníci? K tomu je užitečný kávovar s gejzírem.

 • kávovar gejzír;
 • Do horního zásobníku vložte čerstvě upražená kávová zrna;
 • mlýnek na kávu;
 • odměrku na měření objemu kávy (stačí čajová lžička);

Jakmile máte veškeré potřebné vybavení a kávová zrna, je čas naučit se kávovar gejzír používat.

 • Připravte si mletou kávu, odměřte 4 až 4,5 čajové lžičky (20-22 g) kávy. Stejně jako u Aeropressu musí být moučka velmi jemná a mít strukturu podobnou moučkovému cukru.
 • Do kávovaru s gejzírem nalijte tolik vody, aby tekutina dosáhla vyznačené čáry na spodní straně přístroje. Nádržku nepřeplňujte, jinak voda zaplaví kávu a utrpí její chuť.
 • Vložte mletou kávu do filtru kávovaru gejzír.
 • Připojte horní zásobník kávovaru.
 • Postavte sestavený kávovar na hořák na střední teplotu. Voda ve spodní nádrži se při zahřátí vaří. Tlak způsobuje únik kávy přes filtr do horní nádržky.
 • Počkejte na prskavý zvuk.
 • Než se káva zcela uvaří, objeví se světle hnědá pěna. Jakmile je horní nádržka gejzíru naplněna kávou, sejměte spotřebič z varné desky.
 • Kávu v horní nádržce promíchejte malou lžičkou. Nyní je možné nápoj podávat.
READ  Co je lepší termosum nebo lednicí sáček

Zvládnutí gejzíru je stejně tak umění jako věda, což není překvapivé, když uvážíme, že původ tohoto zařízení sahá až do doby, kdy se narodil Da Vinci. Abyste si to osvojili, budete to muset pravděpodobně několikrát vyzkoušet.

Jakmile pochopíte, jak proces funguje, získáte elegantní, klasický způsob, jak si vychutnat espresso doma.

Příprava kávy v kbelíku

Výběr sítka

Konvice je známá již od dob Osmanské říše a její název vypovídá o jejím původu. Ve své historické vlasti se nazývá jezva, ale v ruštině se vžila obě jména.

Tlakové hrnce se dnes vyrábějí z různých materiálů: mědi, hliníku, nerezové oceli, mosazi a dokonce i z keramiky. K dispozici jako malý 100 ml nebo velký 100 ml hrnek.

Měděný malý kávovar je oblíbenou volbou mezi milovníky kávy.

Měď se zahřívá rovnoměrně a malý objem umožňuje správné rozvinutí chuti zrna.

Hliníkové nádobí se rychle zahřívá, ale obecně je nežádoucí pro veškeré vaření, protože při zahřívání reaguje s potravinami. Teplo se v nerezové oceli vyvíjí nerovnoměrně, což vytváří nejžhavější místo uprostřed konvice a přivádí kávu k varu, i když teplota na okrajích ještě nedosáhla správné úrovně.

Keramika a hlína se také zahřívají, ale tyto materiály uvolňují teplo i po sejmutí hrnce z vařiče: pěna bude nadále stoupat a hrozí přehřátí stolu nebo vařiče. Protože jsou hliněné kašičky porézní, dobře pohlcují pachy, takže se chuť kávy časem zlepšuje, ale můžete je používat pouze pro jeden druh kávy.

Pokud máte indukční vařič, nemá smysl mít keramické sítko: jednoduše se nezahřeje. Pokud si koupíte měděný, mějte na paměti, že ve spodní části destilátoru musí být speciální vložky pro indukci.

Nejsprávnějším tvarem varné nádoby je tradiční kuželovitý tvar s nálevkovitou výlevkou. Kužel zabrání přílišnému zhoustnutí sedliny a plášť zabrání příliš rychlému stoupání pěny, což je důležité zejména pro ty, kteří tento typ hrnce dosud nepoužívali. Rukojeť může být libovolně dlouhá, ale čím je delší, tím snadněji se sítko z ohně vyjímá.

Naběračka, kterou výrobci mylně nazývají krocan / maxidom

Nyní vařte ve varné nádobě

Vypláchněte kávovar, přidejte 1 lžičku jemně mleté kávy a 75 ml studené vody. Než dáte cedník na nízký plamen, přidejte cukr nebo několik zrnek soli. Tyto složky poněkud zpomalují var a zhušťují pěnu.

získat, lepší, kávu, kávovaru

Dejte ji na oheň, zahřejte ji, ale nepřivádějte ji k varu. Vaším hlavním úkolem je nenechat se rozptýlit a počkat, až pěna vystoupá. Pamatujte na trychtýřovitou trysku? Zvýšíte tak šanci, že ten okamžik zachytíte a nenecháte kávu přejít přes plotnu.

Sundejte vařič z ohně, nechte pěnu usadit a přiložte jej zpět na oheň. Třikrát se pěna musí zvednout a třikrát ji musíte položit. Jak to funguje, se můžete podívat v tomto videu.

Výrobník cappuccina není jednoduchá věc a vyžaduje velkou pozornost a mnoho zkušeností. Tento způsob vaření kávy má však poměrně dost příznivců, protože vyžaduje minimální vybavení: jen správné nádobí a vařič.

READ  Jak nastavit broušení kávy v kávovaru

Téměř každý ji musí mít rád, ale ne každý má kávovar, který dokáže takové zázraky. Tato verze cappuccina s improvizovanými prostředky a všemi finesami 🙂 dopadne výborně.

Sbírky

Nový rok 1427

Vánoce 260

Velikonoce 209

Postní menu 3300

získat, lepší, kávu, kávovaru

Masopust 803

Konzervy 1347

Pečivo 1296

Piknik/BBQ 207

Narozeniny 385

Halloween 31

Cappuccino s instantní kávou

Pospěšte si a sdílejte tento recept na instantní kávu cappuccino. Tento recept jsem viděla na internetu a byla jsem velmi překvapená. Okamžitě jsem to chtěl vyzkoušet. Šíleně mě baví šlehat kávovou pěnu, je to ještě jednodušší než šlehat smetanu s cukrem. To je výsledek. mmm. V tomto receptu není smetana, pouze mléko, což má samozřejmě své výhody, pokud jde o kalorie. Pokud máte rádi tučnější mléko, můžete ho samozřejmě nahradit smetanou.

Obecně platí, že pokud se rozhodnete proces opakovat, najděte si šikovnou odměrku, například odměrku nebo skleničku, jako mám já. Všechny míry jsem uvedl v mililitrech, což je důležité. Protože když něco zvážíme, dostaneme stejnou hmotnost, ale ne stejný objem, takže vše měříme stejnou mírou, v tomto případě. s panákem.

Chcete-li z instantní kávy získat zaručeně pěnu, pořiďte si kvalitní výrobek, například Nescafe Barista nebo Gold. Pěnu z kávového prášku jsem nezkoušela šlehat, takže za výsledky nemohu ručit.

Sestavíme si tedy seznam ingrediencí a odměříme je pomocí skleničky. Použijte správné množství mléka. Je tam spousta pěny, ještě jsme ji celou nepoužili.

Nasypte všechny ingredience do pohodlné, nejlépe vysoké mísy. káva, cukr a voda. Vše začněte šlehat ponorným mixérem. s metličkou na turbo. Pokud nemáte šlehací metlu, můžete zkusit použít mixér, ale nádobí bude muset být širší nebo můžete použít pouze jednu lopatku. Na obrázku. můj odměrný džbán.

Po minutě směs výrazně zesvětlá a zvětší svůj objem, ale stále bude tekutá. A jaká vůně se začne šířit po kuchyni.

získat, lepší, kávu, kávovaru

Po několika minutách se vám vytvoří pěkná stálá pěna, podobná krému. Lze ji vložit do plastové nádoby s víčkem a použít podle potřeby. Skladujte v lednici. Zatím jsme netestovali, jak dlouho pěna vydrží. Zbytky pěny nezměnily své vlastnosti ani po dni v lednici.

Chcete-li si připravit cappuccino, dejte do šálku několik lžic kávové pěny. Přilijte požadované množství mléka. V případě potřeby přidejte další cukr a promíchejte. Nad stránkami. Ještě jedna nebo dvě lžičky pěny a můžete si doma připravit instantní kávu cappuccino bez kávovaru. Věřte nám, je to vynikající!

Domácí káva Raff

Božský nápoj na bázi espressa. To je nejjemnější káva, jakou jsem kdy ochutnal. Horká, voňavá, krémová vanilková příchuť. Mmmmmmmmmm. Pokud máte rádi jemnou kávu, máte rádi latte a cappuccino. tuto variantu kávy si zamilujete!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS