Jak zjistit model mikrovlnné trouby podle výrobního čísla

Označení chladniček LG

Chladničky LG jsou oblíbené mezi zákazníky po celém světě díky své spolehlivosti, integraci nejnovějších technologií a široké modelové řadě. Řada LG zahrnuje chladničky InstaView, Door-in-Door, s mrazákem dole, s mrazákem nahoře, Side-By-Side, s více přihrádkami a chladničky s vinotékou.

Všechny druhy chladniček LG jsou dodávány s jedinečným alfanumerickým označením, ve kterém jsou uvedeny všechny základní charakteristiky techniky. Pokud víte, jak rozluštit zkratku označení, můžete získat údaje o vlastnostech chladničky: rok výroby, design, pro kterou zemi byl model vyroben, uspořádání mrazicího prostoru atd.д.

Označení chladničky naleznete jak v technickém pasu, který je dodáván s každým zařízením, tak i přímo na samotné chladničce: na zadní stěně nebo uvnitř komory (obvykle na boční stěně).

Označení chladničky LG se skládá z deseti znaků:

První písmeno v písmenech G označuje typ výrobku: chladnička.

Další písmeno je země, ve které byla chladnička LG vyrobena. Výchozí označení společnosti je následující:

 • A. chladnička LG vyrobená v Rusku.
 • S. Chladnička vyrobená v Číně.
 • N. Vyrobeno v Indonésii.
 • R. Chladnička LG. Vyrobeno v Koreji.
 • W. Země původu Polsko.

Další písmenný symbol (obvykle následovaný pomlčkou) odpovídá umístění mrazicího oddílu nebo specifické funkci chladničky LG:

 • H. Horní mrazicí oddíl.
 • B. Spodní mrazicí oddíl.
 • Q. Chladnička Side-by-Side s technologií Door-in-Door.
 • S. Chladnička Side-by-Side s technologií Door-in-Door s výdejním prostorem.
 • M. Chladnička Side-by-Side.

Dalšími číslicemi v označení chladničky LG jsou dvě číslice označující objem chladničky. U modelů Side-by-Side se tato hodnota udává v metrech krychlových. Ostatní modely. symbol.

Další číslo (méně často písmeno) označuje typ chladničky:

Následující písmenné označení označuje typ dveří chladničky LG:

S. Přední dveře se skrytou klikou.

T. Skryté dveře s osvětlením.

Y. Dveře s normální klikou.

U. Dveře s plnou výškou (dvojité dveře).

J. Dveře s plnou výškou (jednokřídlé dveře).

Následuje písmeno označující barvu těla chladničky, protože barevná škála, v níž LG chladničky vyrábí, je velmi široká a umožňuje, aby spotřebiče organicky zapadly do designu každé kuchyně.

Chladničky LG jsou doplněny dvěma písmeny pro typ ovládání a design.

Q / F. LED osvětlení uvnitř nebo vně chladničky.

J. LCD displej na předních dveřích chladničky.

R. Dávkovač a LCD displej.

Poslední písmeno označuje energetickou třídu: od A (vysoká třída) po G (nízká třída). Nejúspornější jsou spotřebiče třídy A.

Označování chladniček LG Side-by-Side

Chladnička side-by-side je označena jinak. Kromě obecných (výše uvedených) označení lze nalézt také následující označení

Chladničky LG Side-by-Side jsou označeny následujícími symboly za písmenným symbolem typu výrobku a země montáže:

B. základní model chladničky.

Rozlišuje se také označení typu povrchu:

C, D, G. standardní povrch.

M, N. zrcadlový povrch.

B. zaoblený povrch.

Rozdíly jsou také ve speciálních funkcích chladničky s mrazničkou Side-by-Side:

Jak to napravíme?

Při prezentaci soCialu.karta. 5% sleva

Vážení zákazníci. Vzhledem k nestabilní situaci na měnovém trhu a rychlému růstu kurzu dolaru a eura vás žádáme, abyste si před objednáním ověřili aktuální cenu u našich konzultantů.

Na seznamu. Nejsou zastoupeny všechny modely. Pokud v seznamu nenajdete svůj model, neznamená to, že požadovaný díl nemáme. Informace o dostupnosti dílů získáte na telefonním čísle: 7 (495) 278-02-26 (pro volání v Moskvě a Moskevské oblasti) 8 (800) 222-64-30 (pro volání z regionů bez omezení) Před objednáním si připravte model vašeho zařízení → (Jak zjistit model)

Speciální nabídka! Nabízíme vysoce kvalitní odbornou montáž / výměnu vadného dílu za originální nový díl. Se zárukou a bezplatnou diagnostikou v Moskvě a regionu. Pokud zákazník souhlasí s instalací našich odborníků zakoupených u nás, sleva na díly až 10 %

2010-2022. Opravy domácích spotřebičů Bosch a Siemens a Moskevská oblast Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ ve formulářích na webových stránkách souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu se zde uvedeným textem. Mapa stránek Vytvoření a propagace stránek Newwave

Jak opravujeme?

O prezentaci sociálních.5% slevová karta

Vážení klienti. Vzhledem k nestabilní situaci na měnovém trhu a prudkému nárůstu kurzu dolaru a eura požádejte před objednáním naše konzultanty o upřesnění aktuálních cen.

Na seznamu. Nejsou zastoupeny všechny modely zařízení. Pokud v seznamu nenajdete svůj model, neznamená to, že potřebujete díly, které nemáme. Zjistit dostupnost detailu je možné telefonicky: 7 (495) 278-02-26 (pro volání v Moskvě a Moskevské oblasti) 8 (800) 222-64-30 (pro volání z regionů zdarma) Před objednáním si připravte model vašeho zařízení → (Jak zjistit model)

READ  Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě sinbo

Speciální nabídka! Nabízíme kvalitní odbornou montáž / výměnu vadného dílu za originální nový díl. Se zárukou a bezplatnou diagnostikou techniky v celé Moskvě a okolí. Pokud zákazník souhlasí s tím, že díly zakoupené u nás budou montovat naši technici, získá slevu až 10 % na díl

2010-2022. Opravy domácích spotřebičů Bosch a Siemens a Moskevská oblast Kliknutím na tlačítko Odeslat na formulářích na této stránce souhlasím se zpracováním svých osobních údajů v souladu s textem uvedeným zde. Mapa stránek Vytvoření a propagace stránek Newwave

Užitečné tipy

Sériová čísla Airpods

Bezdrátová sluchátka Airpods od společnosti Apple jsou nyní ceněným snem téměř každého milovníka hudby. Spolu s popularitou se však na trhu vždy objevuje spousta padělků. Existuje několik způsobů, jak rozeznat falešné Airpody od pravého zařízení Apple. Jeden z nich. Kontrola originality Air Podů podle sériového čísla. Nejprve zjistěte sériové číslo.

Podvodníci Avito

Podvodníci z Avito mohou být více než jen prodejci. Povíme vám o chytré vyděračské technice, kterou kupující používají. Tento podvodný systém bude zajímat ty, kteří prodávají svůj smartphone na Avito. Následující text vychází z reálných zkušeností po kontaktování podpory LoSToleN.

Průvodce přístupem k iPhonu

Představme si situaci, kdy potřebujete svůj iPhone na chvíli předat nebo přenechat jiné osobě nebo dítěti. Chcete však omezit možnosti smartphonu, např. povolit pouze jednu aplikaci nebo zakázat náhodné klepnutí. Pro tyto případy je k dispozici funkce Guide-Access.

Jak zjistit, v jakém roce byl váš iPhone vyroben

K nákupu nového mobilního zařízení Apple je třeba přistupovat zodpovědně. Kromě kontroly kvality zakoupeného zařízení musíte vědět, jak zkontrolovat rok iPhone. Hlavním důvodem je vyhnout se koupi drahého zařízení od podvodníka, ať už ho kupujete z ruky, nebo v obchodě.к. Ne všichni prodejci jsou poctiví a existují případy, kdy jsou použité telefony vydávány za nové.

Kolik paměti má iPhone

Jednou ze základních specifikací každého chytrého telefonu je jeho paměť. Velikost paměti telefonu přímo souvisí s tím, kolik místa se do zařízení vejde. ať už jde o hudbu, video, fotografie nebo aplikace. V tomto článku najdete podrobné pokyny, jak zjistit, kolik úložného prostoru máte v iPhonu.

Tento web používá soubory cookie ke zlepšení uživatelského prostředí. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Přečtěte si více. Souhlasím!

a sériové číslo výrobku?

K vyhledání náhradního dílu mohou být zapotřebí přesné informace o modelu a sériovém čísle hledaného výrobku. Pokud potřebujete zkontrolovat údaje v nich uvedené, měli byste se podívat na servisní štítek (nálepku, výrobní štítek), který je individuální povahy a nachází se přímo na těle výrobku.

zjistit, model, trouby, podle, čísla

Na této nálepce jsou uvedeny všechny údaje o výrobku a měla by být uchovávána po celou dobu jeho používání.

Servisní nálepky mohou být v závislosti na spotřebiči a značce umístěny na různých místech. Zde jsou některá nejčastější místa, kam je výrobce umisťuje, a jak podle nich určit modely a sériová čísla.

Identifikace modelu pračky a sušičky prádla

Nejpravděpodobnější umístění nálepky s číslem modelu na pračce je na dveřích poklopu. U strojů značek Ariston, Indesit, Samsung, Beko, Candi, Hansa a mnoha dalších stačí otevřít dveře a pozorně sledovat tělo.

Nálepka se správnými informacemi může být také na prostoru filtru, na spodní straně pračky nebo na zadní straně

Identifikace modelu na myčkách nádobí

U myček nádobí je správný štítek viditelný vždy po otevření dvířek. Nálepka se umisťuje na boční nebo horní stranu dveří

Určení čísla modelu elektrického nebo plynového spotřebiče

U elektrických a plynových varných desek najdete číslo modelu na vnitřní straně zásuvky spotřebiče. Pokud zde typový štítek nenajdete, vyjměte zásuvku s příslušenstvím a pozorně si prohlédněte spodní povrch varné desky. Typový štítek se nachází také na zadní straně spotřebiče.

Určení podrobností modelu varné desky

Na varné desce je nálepka s číslem modelu umístěna na spodní straně varné desky. Pro kontrolu varné desky je nutné spotřebič vyjmout z otvoru v pracovní desce.

Může se jednat o složitou operaci, proto před montáží varné desky zkontrolujte model a sériové číslo v záručním listě s údaji na servisním štítku a může být nutná odborná pomoc.

READ  Jaký je rozdíl mezi mikrovlnnou troubou a sporákem?

Servisní štítek na troubě lze velmi snadno najít. Za tímto účelem otevřete dvířka trouby a zkontrolujte otvor skříňky a vnitřní stranu dvířek. Nejpravděpodobnějším místem je přední rám otvoru trouby.

Identifikace údajů modelu chladničky

Výrobci chladniček umísťují výrobní štítek na nejčastěji přístupná místa uvnitř chladicího prostoru. U chladniček Indesit, Stinol, Ariston, Elgy, Ardo, Samsung, Beko je štítek umístěn na boční stěně uvnitř chladicího prostoru; u chladniček Bosch, Zanussi, Electrolux jsou informace umístěny uvnitř chladicího prostoru v oblasti zásuvky na zeleninu.

U některých modelů chladniček Samsung a Elgy je nálepka umístěna na boční stěně vně skříně. Pokud typový štítek nenajdete ani na jednom z výše uvedených míst, vytáhněte jej a pečlivě prozkoumejte zadní stěnu skříně. Nejpravděpodobněji se to týká Nordů a Atlanťanů.

Jak vypadá informační štítek:

Spotřebiče Bosch, Siemens

Informační štítek

Pod značkou Bosch, Siemens se vyrábí mnoho spotřebičů, proto je pro nás důležité vědět, o který se jedná, abychom vám mohli pomoci, protože potřebujeme číslo modelu (E-Nr.) a datum výroby spotřebiče (FD) na štítku na dveřích, uvnitř nebo na zadní straně spotřebiče.

Podrobnější informace na výrobním štítku na webových stránkách výrobců spotřebičů: Siemens a Bosch

Bílá technika AEG, Electrolux, Zanussi

Informační štítek

Další informace a registraci spotřebiče naleznete na webových stránkách výrobců těchto spotřebičů: AEG, Electrolux, Zanussi

Spotřebiče Hotpoint-Ariston, Indesit

Informační štítek

Model a výrobní číslo najdete na první straně servisního listu a na výrobním štítku připevněném na spotřebiči, na dvířkách, uvnitř nebo na boku spotřebiče

Další podrobnosti jsou k dispozici na internetových stránkách výrobců spotřebičů: Hotpoint-Ariston a Indesit

Spotřebiče Smeg

Informační štítek

Chcete-li opravit nebo objednat náhradní díly pro spotřebiče Smeg, uveďte číslo položky na typovém štítku na dveřích nebo na vnitřní či zadní straně spotřebiče.

Spotřebiče Zelmer

Informační štítek

Informační štítek (výrobní štítek) spotřebiče obsahuje:

Spotřebiče Gorenje

Informační štítek

Model, číslo modelu a výrobní číslo jsou uvedeny na záručním listu a na výrobním štítku připevněném ke spotřebiči, na dvířkách, uvnitř nebo na zadní straně spotřebiče

Vysvětlení čísel modelů Bosch

Výrobci obvykle šifrují označení různých modelů s informacemi o parametrech těchto spotřebičů. Neexistují žádné obecné normy pro označování, každý výrobce má svůj vlastní způsob uvádění informací.

Kód názvu modelu obsahuje abecední a číselné znaky s informacemi o funkcích spotřebiče. Výrobci tak dávají možnost poznat, čím se tato konkrétní chladnička liší od ostatních modelů.

Než budete moci rozluštit, co označení znamená, musíte zjistit umístění samotného kódu. Kombinaci písmen a čísel najdete na servisním štítku (kde najdete výrobní štítek)?).

Podívejme se na pravidla označování chladniček vyráběných pod značkou Bosch

První symbol označuje typ spotřebiče:

„K“ pro chladničku; písmeno „G“ na prvním místě v označení znamená domácí mrazničku.

Druhý symbol označuje konstrukční vlastnosti spotřebiče:

 • A. výklopná chladnička s mrazicím prostorem vedle sebe (Side by Side);
 • D. Kombinovaná chladnička s mrazničkou (mraznička nahoře);
 • G. Kombinovaná chladnička s mrazničkou (mrazicí oddíl na dně);
 • I. Vestavěný model;
 • K. Extra silná izolace;
 • M. spotřebič se třemi komorami, horními výklopnými dveřmi a dolními posuvnými přihrádkami (francouzské dveře);
 • S. jednodveřová chladnička s mrazničkou (nad 85 cm).
 • T. Jednodveřová chladnička (pod pracovní deskou. do 85 cm).

Třetí písmeno poskytuje informace o technologickém vybavení:

 • V. chladnička má jeden kompresor;
 • S. dvoukompresorová chladnička;
 • E. jednokompresorová dvouokruhová jednotka s elektromagnetickým ventilem;
 • F. čerstvá zóna (0 stupňů). Vitafresh;
 • X. Cool Vario;
 • W. vinotéka;
 • R. výparník v zadní stěně;
 • N. žádný systém Frost; N.

V našem případě se jedná o dvoukomorovou chladničku KGN se systémem No Frost s mrazicím prostorem ve spodní části.

Čtvrté číslo v označení udává šířku skříně: „3“. 60 cm; „4“. 70 cm; „5“. 90 cm.

5 označuje výšku chladničky: „6“. 185 cm; „9“. 200 cm.

v našem příkladu 3 a 9 znamená, že šířka chladničky je 60 cm a výška 200 cm.

Pro vaši informaci: na našem trhu se chladničky Bosch o šířce 60 cm montují v Rusku, 70 cm ve Španělsku a Řecku, 90 cm (Side by Side) v Jižní Koreji. Vestavné modely a mrazničky. německá výroba.

Písmena na šesté pozici kódují funkční vybavení modelu.

 • N. označuje ekonomický model;
 • V. základní sada pro rozšíření (technologie LOW FROST, zásuvka na zeleninu s regulací vlhkosti, LED osvětlení);
 • X je vylepšený model Value se sadou Vario XL;
 • A. Přidaná hodnota. maximální výbava (Vario XL, LED osvětlení, alarm otevřených dveří, povrchová úprava AntiFingerPrint).
READ  Jak zjistit, co je špatně s pračkou

Sedmou pozici v označení zaujímá symbol označující barvu modelu:

 • W znamená bílá;
 • K. béžová;
 • L. povrchová úprava z nerezové oceli (Inox Look);
 • I. nerezová ocel (Inox) s úpravou proti otiskům prstů (Anti Finger Print).

V našem příkladu znamená X modernizovanou verzi Vario XL, K béžovou barvu.

Další položka poskytuje informace o spotřebě energie spotřebiče. A „1“ pro třídu energetické účinnosti A, „2“ pro třídu A; „3“ pro třídu účinnosti A.

Bosch KGN39XI32. podívejme se na příklad. K. chladnička. G. mraznička pod ním. N. dostupnost systému No Frost. 3. šířka chladničky 60 cm. 9. výška 200 cm. X. vylepšený model Value se sadou pro rozšíření Vario XL. I. nerezová ocel (Anti Finger Print). 3. třída energetické účinnosti A.

Označení prvních modelů se mírně liší z výše uvedeného rozluštění. Konkrétně za číselnými znaky, které vyjadřují rozměry, následují písmena Z (elektronické ovládání), Y (mechanické ovládání) a informace o barvě jsou vyjádřeny číslicemi:

 • 00-39. bílá;
 • 40-49. nerezová ocel Inox-Look;
 • 50-59 jsou barevné;
 • 60-69. stříbrná metalíza;
 • 80-89. hliník;
 • 90-99. dveře a plášť z nerezové oceli;

Pokud vezmete v úvahu modely, jako je KA58NP90. pořadí údajů je následující: 1. typ spotřebiče, 2. výkon, 3-4. vnitřní objem, 5. technologické vybavení, 6. design, 7-8. návrhy.

Vezměte v úvahu pravidla pro označování praček Bosch

Pokud se podaří označení jednoznačně rozluštit, poznáte hlavní technické parametry stroje, aniž byste museli studovat návod k obsluze. Níže se budeme zabývat rozluštěním modelů praček Bosch z let 2014-2019.

W. pračka; E. celotělová pračka.

zjistit, model, trouby, podle, čísla

Druhé písmeno označuje konstrukční prvky:

 • A. hloubka 60 cm, přední plnění;
 • L. hloubka 40 cm, přední plnění (úzké pračky);
 • I. model s přední montáží;
 • E. plně integrované, výklopné dveře;
 • M. čelní nakládání;
 • O. vertikální zatížení;
 • V. automatická sušička;
 • K. vestavěná pračka se sušičkou;
 • B. WorldWasher.

Označování kompresorů

Téměř všechny řady chladniček Bosch jsou vybaveny kompresory dánské společnosti Danfoss. Písmena a číslice na výrobním štítku kompresoru chladničky Bosch označují řadu, ochranu motoru, energetickou účinnost, účinnost jednotky a režim chlazení. Rozluštění modelů kompresorů chladniček Bosch, typické hodnoty.

 • První písmeno P, T, N, F nebo S označuje řadu a druhé písmeno umístění ochrany motoru.
 • E, Y a X označuje hospodářskou operaci.
 • Písmeno S označuje použití standardní sací přípojky.
 • V znamená motor s proměnlivými otáčkami.
 • Číslo v označení udává objem kompresoru v cm3.
 • Písmeno za kapacitou označuje typ chladiva a zamýšlené použití kompresoru.
 • LBP znamená nízké odpařovací teploty, použití těchto kompresorů v mrazírnách a mrazírnách s mrazícími boxy.
 • MWP označuje průměrný bod varu, např. v chladírnách.
 • Kombinace HWS označuje vysoký bod varu, při kterém kapalinové sušičky pracují.
 • Přidání symbolu T označuje schopnost pracovat při vysokých okolních teplotách, nestabilním síťovém napětí.
 • Poslední symbol označuje spouštěcí charakteristiky kompresoru, které závisí na namontovaném elektrickém zařízení.
 • Písmeno K označuje provoz kapilárních trubic.

Energetické třídy: A, B, C, D

Pro tento index existuje celkem sedm tříd. od G do A, kde G je nízká a A je vysoká.

Spotřebiče třídy A jsou považovány za nejúspornější. Existují dvě podkategorie: A, A, A. Spotřebičů třídy A je na trhu více, tvoří více než 70 % spotřebičů této kategorie. Rozdíly v podtřídě A jsou malé, ale spotřebiče třídy A jsou dvakrát úspornější než spotřebiče třídy A.

Třídy B, C a D jsou méně hospodárné než předchozí kategorie. Úroveň B je lepší než úroveň C, ta je lepší než úroveň D.

Nyní víte, jaké informace obsahuje číslo modelu chladničky LG. tento přístup vám pomůže vybrat spotřebič podle vašich preferencí.

Mimochodem, společnost v čísle modelu neuvádí rok výroby spotřebiče. Zjistíte to podle sériového čísla.

Značka LG je celosvětově proslulá svými nanotechnologiemi. Označení chladniček LG odráží rozdíly mezi jednotlivými modely. Doufáme, že vám tento článek pomůže pochopit všechna písmena a číslice v názvu jakéhokoli modelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS