Jak změnit kabel v pračce

Připojení pračky k výkonové mřížce s vlastními rukama: instrukce

Připojení pračky k výkonové mřížce je odpovědná fáze, protože i v záručním listu, technika indikuje, že nepodléhá návratu v důsledku rozbití po nesprávné instalaci. Zároveň jsou kupující pozváni, aby zařízení připojili za příplatek. S takovým cílem však není vždy posílán na adrese mistrů, protože to může být prodávající nebo nákladní dopravce. Jednotku můžete také připojit k elektrické zásuvce. to pomůže ušetřit peníze, kromě toho bude fungovat pouze pro kontrolu správnosti provádění pracovních kroků.

Než začnete připojit zařízení, musíte se seznámit s následujícími požadavky:

 • Zásuvka, ve které plánujete připojení jednotky, musí mít třetí vodič. uzemnění.
 • Síla pračky zahrnuje možnost připojení k výstupu odpovídající parametry.
 • Místo instalace jednotky by mělo být suché, dokonce. Často je pračka instalována na povrchu, kde je keramická dlažba, a pogumovaný koberec je umístěn pod přístrojem, který je potřebný pro odpisy.

Opravte vidlice Cord

Před otevřením a nahrazením Eurovinky se doporučuje zajistit, aby měl poškození. Za tímto účelem se strojní zástrčka extrahuje z výstupu, kontrola jeho části a drátů. Známky Nagar, tavení nebo zápach hořáku potvrdí potřebu opravy.

Pracovat, potřebovat ostrý nůž, šroubovák, kleště. Akční algoritmus vypadá takto:

 • Řez starý prvek;
 • Pro několik centimetrů z kabelu odstraňujeme horní izolaci;
 • Čistíme každý drát;
 • Vnitřní žíly kroucení a řez, aby zůstaly jedním centimetrem zrušeného drátu;
 • Kleště Sweep Wire tipy;
 • Zkontrolujeme každý drát. Standardní šňůra, zpravidla, je dodávána se třemi dráty. modrý nebo modrý vodič na nulu, nažloutlé zelené značené uzemnění, černý, hnědý nebo růžový drát se odstraní ve fázi;
 • Dráty jsou připojeny k novému vidličku, zatímco „Země“ je odvozena z centra umístěného ve středu.

Oprava jednoduché staré zástrčky

Každý stroj pračky v moderním výkonu má evrovilku. Ale pokud je touha, evropský model může být změněn nastavením jednoduché vidlice starého sovětského vzorku. Doporučuje se provést stejnou úlohu, pokud není ve vašem bytě žádný zemní drát v elektrickém obvodu. V zásadě jsou všechny akce prakticky podobné předchozími událostmi, ale určitými funkcemi pro změnu zástrčky, stále existují:

 • Vyjměte zástrčku, otočíme pouzdro;
 • Pro několik centimetrů odstraňujeme horní izolaci;
 • Pro pár centimetrů čistíme každý drát, řez nadměrnou délku nůžkami;
 • Na konci každého řečníka děláme kruh;
 • Připojení k kontaktům „Zero“ a „fáze“, zatímco polarita nelze zadat. Pokud má strojový kabel uzemněný vodič, jednoduše je řezat. ve vidličce starého vzorku, jeho přistání není poskytováno.
READ  Kde se plní prášek do pračky Whirlpool

Je možné rozebrat?

Před upevněním zástrčky pro výstupu je nutné pochopit, rozumí nebo ne.

Skládací vidlice jsou několik druhů. Standard Spojeného světa bohužel neexistuje na těchto zařízeních a způsobuje mnoho problémů. Například jste si koupili zařízení v zahraničí, zkuste zapnout, a kolíky nejsou zahrnuty, protože vzdálenost mezi nimi je větší nebo méně otvorů na výstupu. Nebo je zde další tyč nepochopitelného tvaru, který není nikde hloupý.

Adaptér můžete použít, ale nejčastěji v takových případech je zástrčka odstraněna:

Pro opravu zástrčky v této situaci, nový je vložen na místo, vhodný přesně na výstup. Při práci zařízení taková operace obvykle neovlivňuje.

Má ochranné vypnutí zařízení (UZO)?

Uzo, v tomto uzemnění není k dispozici, takže drát je odvozen přímo na uzemněné desce v panelu

Požadavek na instalaci UZO v pokynech pro pračku není specifikován. Ale to je způsobeno tím, že ve vyspělých zemích jsou tato zařízení standardně instalována ve stíně. Ve stejném případě je to mnohem horší. Proto je nutné nastavit červenou.

Co je nezbytné pro ochranné vypnutí zařízení? Jeho funkce je vypnutí výkonové sítě v zapojení významných „netěsností“ elektřiny, a to šokem. V souladu s tím i v případě, že pračka selže nebo poškodí izolaci přívodního kabelu, pro které se někdo provede, bude okamžitě pracovat UDO a výkon se automaticky vypne.

Co by měla být nainstalována urodla? Mezní zatížení se vypočítá jako stejný jako na výstupu (označené i v zesilovače), ale nastavení by nemělo být více než 30 mA. V opačném případě se riziko nerozvojového rozvoje UZO dochází při krátkodobém proudu.

Doporučujeme vám přečíst související s tímto tématem, článek o čištění pračky s kyselinou citrónovou z měřítka a nečistot. Informace o výhodách a nevýhodách kyseliny citrónové, krok za krokem pro čištění pračky.

READ  Pračka Hotpoint ariston kam nalít klimatizaci

Výměna zástrčky napájecího kabelu

Stává se, že je poškozena pouze zástrčka kabelu. Například jeden z zubů se rozbil. Nebo přehřátá a roztavená. V takové situaci můžete jednoduše odříznout vidličku, která je poškozena. Pak vodiče vyčistěte na konci kabelu a vytvořte instalaci nového vidlice. Je důležité se ujistit, že vidlice, který použijete, má velikost, která je vhodná pro senzor kabelu kabelu.

Postup je velmi podobný připojení nové kabely k přístroji. Se liší pouze skutečností, že zařízení nepotřebuje. Místo toho prostě potřebujete demontovat zástrčku. K tomu potřebujeme oslabovat šroub nebo vytáhnout jádro z vnějšího pláště, aby šroubové svorky byly nahé.

Vyjměte z vnějšího vidlice. Skrz otvor ve vnějším plášti vložte kabel. A pak ji připojit k svorkám šroubů, které je na hlavě vidlice.

DŮLEŽITÉ! Připojte horký vodič k mosaznému terminálu na zástrčce. V případě, kdy mají šrouby stejnou barvu, horký hrot se stane ten, který je užší dva.

Připojení neutrálního drátu k šroubovému svorce stříbra. Když šrouby stejné barvy, neutrální zub vede k zubu širší. Pozemní vodič musí být připevněn k zelenému zemnímu šroubu, který na zástrčce.

Všechny vodiče jsou připojeny. Jádro se musí zlomit zpět do vnějšího skořepiny, aby pak mohlo být pevně pevné. Existují takové zástrčky, které drží spolu se šrouby, zatímco jiní jsou vloženy do místa jednoduše kliknutím.

DŮLEŽITÉ! Vyžaduje se kontrola přístroje. Musíte se ujistit, že správnost jeho práce.

Drátová sekce pro pračku

Pro připojení pračky se doporučuje připravit oddělený drát s průřezem alespoň 2,5 kV. mm. Podzemní vodič se doporučuje spojit s pouzdrem pračky a s výkonovou zásuvkou. Tato volba zajistí maximální bezpečnost. Zvláštní pozornost by měla být věnována připojovacím místům s rattomatomem a zásuvkou, což zajišťuje největší kontaktní plochu. Zvýšení průřezu drátu je obvykle nevhodný.

Závěrem si všimneme, že zásuvka a ochranné vypnutí zařízení musí být snadno přístupné místo pro rychlé odpojení od elektrické sítě v případě poruchy. Níže uvedená fotografie ukazuje příklad montáže v štítu vedle pračky. Pokud je v bytě samostatný štít v bytě, je vhodné umístit ochranu a uzemňovací zařízení v něm, zejména pokud je u málo vedle pračky nebo nechce zkazit vzhled stěn. Je třeba mít na paměti, že dodržování všech doporučení uvedených v článku výrazně zvyšuje vaši bezpečnost.

READ  Jak vyměnit napájecí kabel v pračce

Jak změnit spuštěný program na pračce Beko? ��

Blok: 4/4 | Počet znaků: 1103

Problémová čtvrť mědi s hliníkem

Pro většinu obytných budov staré budovy, použití hliníkového drátu jako hlavní elektroinstalace. Jeho spojení s měděným kabelem není přímo povoleno, t. na. V interakci, tyto kovy vstupují do chemické reakce, v důsledku které je umístění kontaktu oxidována, tvořící dielektrický film na povrchu vodiče. Takové spojení se rychle začne ohřát a bez ohledu na tloušťku drátového úseku, pračky, zejména při vysokém zatížení, nevyhnutelně spaluje kontaktní pár. To může vést k selhání zařízení a dokonce i vznik ohně. Aby se zabránilo takové situaci, jsou specializované propojovací svorky pro konjugování vodičů z mědi a hliníku.

Síla nejmodernějších praček se liší od 2 do 2,5 kW. Tato data jsou určena k dokumentaci zařízení. Vědný výkon, určete požadovanou část podávacích vodičů.

kabel

Pozornost. Pro napájení pračky, provést měděný tří-core kabel (fáze, nula, Země).

Nejčastěji v apartmánech pro pračku stroje, průřez drátu 2,5 kV. M. Taková sekce vám umožní připojit fén ve stejném výstupu fén, elektrického holicího strojku a další malé techniky. V souladu s tím se používá jistič s jmenovitým proudem 16 (a) pro ochranu této outtage linie, charakteristika C a RCOS o 25 (a), 30 (MA).

Kabeláž

Před položením kabelu se stanoví umístění zásuvky. Současně zohlednit výšku jeho umístění a odstranění z rozvaděče.

Rozhodování s jízdou na lanovce se slaví na zdi se značkou, jako místo pro peaver. Ve zdi, kanál a otvor pro vývod, odstraňování podél cesty, s pomocí úhlové brusky. Poté se elektrický kabel táhne ze štítu k výstupu.

Blok: 11/11 | Počet znaků: 314

Počet bloků: 17 | Celkový počet symbolů: 19638 Sortiment použitých dárců: 7Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS