Jak změnit kartáče na pračce

Proč pračka elektromotorické kartáče zpívat. Rychlá výměna kartáčů na pračce motoru s vlastními rukama

Poruchy v pračkách nejčastěji se vyskytují neočekávaně a nutí své majitele naléhavě hledat pomoc od specialistů. Existují však poruchy, jako by varování o problémech, které se objevily v práci pračky. Zpočátku, když mytí, auto začíná zveřejňovat charakteristiku prasknutí, ale stále pokračuje v práci.

Nejsilnější praskání je slyšet, když je stroj prováděn v režimu Lict, když jeho buben otáčí nejvíce rychle. Někdy spolu se zvukem, neobvyklý pro normální provoz zařízení se objeví i nepříjemný zápach. Moment přichází, když se buben pračky zastaví vůbec.

Pokud se zastavení bubnu předcházel taková varování, pak si můžete být jisti, že příčinou těchto problémů byla porucha kartáčů elektromotoru. Tyto důležité detaily motoru nepodléhají zotavení. Budou muset být změněny.

Když potřebujete vyměnit kartáče a jakou dobu jejich „život“?

Ve většině případů vzniká porucha s pračkou v důsledku problémů v elektromotoru, který majitel není schopen odečíst. Problémy s kartáči jsou možné, protože jsou to spotřební materiál, který je na rozdíl od motoru možné opravit s vlastními rukama bez použití na opravu domácích spotřebičů.

Odhadovaný životnost života kartáčů s poměrně častým použitím pračky po dobu 5 let. Je tu šance, že vám auto bude sloužit mnohem více, pokud není tak často používáno. pak životnost je až 10 let.

Štětce pro pračky jsou vyrobeny z křehkého měkkého materiálu, takže pravděpodobnost opotřebení je vysoká, ale je mnohem snazší nahradit je než samotný stroj. V sadě se ukázaly případy, jak praxe, elektroléry přestávkují dostatečně často než například další „důležitou“ část souhrnu.

Několik příznaků nečinných kartáčů:

  Zastavte pračku, nesouvisí s problémy s elektřinou a napětím;

 • Vznik různých typů hluku, jako je zaklepání nebo praskání, během provozu pračky;
 • Špatné spodní prádlo, na kterém můžete definovat problém s poklesem výkonu motoru;
 • Nepříjemný zápach podobný malované gumové nebo vyhřívané plasty, v jednom slova. gare;
 • Program selhání. Můžete definovat kód chyby na elektronické tabulce.

Pokud máte jednu z výše uvedených značek, měli byste naléhavě změnit kartáče v motoru jednotky.

Pokud chcete v budoucnu zabránit problémům tohoto charakteru, doporučujeme učit se mytí a držet se k němu.

Provozní tipy Machine

1) Není nutné přetížit buben podle věcí pod řetězcem. je lepší rovnoměrně produkují zatížení mytí;

2) Nezahrnujte pračku více než 3krát v řadě;

3) Rozdělte spodní prádlo pro několik stahů, možná v různých dnech.

Fotografování pořadí práce

Před výměnou kartáčů si budete pamatovat jejich umístění a na které straně se nachází. Pokud se mýlíte na instalaci, může být motor přehlédnut.

Štětce můžete odstranit pomocí šroubováků, pak zkontrolovat kolektor motoru.

Pokud jsou nalezeny různé druhy defektů, jako jsou škrábance nebo jen prach, musí být odstraněny.

Škrábance se vyčistí jemnozrnným emárním papírem a prach může být vyčištěn štětcem. Poté můžete nainstalovat nové elecklatáty (nejlepší ze všech originálů), což jim dává samoobsluhy.

Pokud jste zaznamenali svou práci, nebudete těžké strávit zpětnou sestavu. Po instalaci kartáčů vložte motor na místo, upevněte jej, vložte elektrickou trubku a zavřete zadní panel.

READ  Výměna topného prvku v pračce

Kolik potřebných nástrojů?

Chcete-li změnit grafitové tyče, potřebujete minimální sadu nástrojů. Nejdříve musíte koupit nové komponenty, se zaměřením na model a sériové číslo podložky. I když pouze jeden štětec vymazal, mění dvojice nutně. Kromě toho bude pro opravy užitečné:

Oprava opravy by měly být připraveny. Ujistěte se, že mytí zařízení, rozbít kohoutek na trubku, která je zodpovědná za přívod vody. Po tom, odchýlit se od pouzdra vypouštěcí hadice.

Konečná fáze přípravy. Odvodňovací vodní zbytky ze systému. Chcete-li to provést, namontujte podlahu pod hadry psacího stroje, nahraďte malou nádobu na místě odpadního filtru a odšroubujte jej. Z otvoru v pánvi, celá kapalina existující v trubkách. Dále bude zůstat strávět stroj ze zdi a přejděte na výměnu kartáčů.

Demontáž případu

Před zahájením demontáže práce byste měli techniku ​​de-energizovat. Chcete-li se dostat na motor, musíte odstranit zadní kryt stroje. Zpravidla drží několik spojovacích prvků, odšroubujte, které lze použít pomocí běžného šroubováku.

Dále jednat na takové opakovaně prokázané mistři Schéma:

 • Vyjměte hnací řemen tím, že jej vytáhněte samo o sobě, přičemž v tuto chvíli posouvejte kladku. Pokud děláte vše v pořádku, pás je snadno skákat. Vypočítat pás stranou, zároveň kontroloval jeho stav (možná by měl být nahrazen).
 • Odpojte zapojení z motoru, abyste ji získali. Chcete-li vodiče snadno, vytáhněte konektor sám sobě.
 • Obvykle je motor připevněn uvnitř pouzdra na šroubů nebo šroubech. Odšroubujte je, abyste dostali část.

Kartáče pro elektromotor

Hlavní účel

Kartáče jsou jedním z hlavních speciálních dílů v strojovném stroji zodpovědném za kontakt. Electrokers během jejich práce vysílají energii externího řetězce do konstrukce motoru.

Proto dochází k rotaci bubnu a stroj sám funguje.

Všechny kartáče pro pračky jsou vybaveny ocelovými pružinami a kontaktem mědi, ale jsou zde také různé prvky, například lisovací část.

Štětce pro elektromotor jsou tři typy:

Uhelný grafit;

Podle názorů a názorů odborníků se doporučuje koupit speciální (originální) podrobnosti od výrobců, jako jsou:

Zaměnitelnost

Existují takové případy, kdy elektřiny jednoho výrobce mohou přistupovat k strojům s kulometem zcela jiných značek. Uveďte příklad:

Univerzální kartáče jsou levnější než originální, ale cena ovlivňuje kvalitu a vlastnosti. kartáče nemusí být přiblíženy velikostí, mohou být špatná kvalita a rychle nosit.

Samozřejmě je lepší koupit originální detaily, které se v budoucnu dostat do závažnějších peněz.

Podle provádění anketů mezi majiteli praček a zaměstnanců servisních středisek bylo zjištěno, že hlavní problémy a poruchy mezi pračkami jsou modely od výrobců indexu a Aristonu.

33% praček bylo dáno opravit v důsledku velkého počtu různých typů problémů.

Několik užitečných tipů

Chcete-li změnit kartáče na pračku Samsung po dlouhou dobu a nepamatujte si je po dobu pěti nebo sedm let, je nutné si pamatovat některá doporučení. Pokud nezanedbávají, pak budou mít opravy brzy. Seznam těchto doporučení.

 • Kompetentní výběr dílů. Nejpopulární odstranění zkažených kartáčů, přepsání značky podložky a elektromotoru, aby se ukázal v obchodě. Je prezentována široká škála univerzálních modelů, ale je lepší zvolit „nativní“ tovární detaily. Získejte položky ex-inu položky se nedoporučují.
 • Symetrická výměna. Štětce se mění pouze ve dvojicích, i když jeden z nich není zkažen.
 • Pravidelná kontrola. Jednou za šest měsíců je nutné zkontrolovat instalované kartáče. Vyčnívající hrot by měl být delší než kritická značka 1,5 centimetrů.
 • Jemný režim. Prvních 10-15 styrices nemůže načíst nádrž na maximum. kartáč musí být zvyklý na nové místo.
 • Trvalé pozorování. Je nutné znát známky vadných elektromotorů, mezi nimiž náhlý zastavení stroje, vzhled non-charakteristického hluku, špatného stoupání a vzhledu zápachu gary.

Namísto zkaženého umístění nových kartáčů. úkol je jednoduchý, zejména pokud budete postupovat podle pokynů uvedených výše a ve skutečnosti přesně. Hlavní věc není spěchat, dodržovat bezpečnostní předpisy a získat vysoce kvalitní vhodné díly vhodné. Nicméně, ti, kteří nejsou v jejich silách jistotu, je lepší kontaktovat službu.

READ  Jak změnit ohřívač v Aikosu

Kolik potřebných nástrojů?

Chcete-li změnit grafitové tyče, potřebujete minimální sadu nástrojů. Nejdříve musíte koupit nové komponenty, se zaměřením na model a sériové číslo podložky. I když pouze jeden štětec vymazal, mění dvojice nutně. Kromě toho bude pro opravy užitečné:

Oprava opravy by měly být připraveny. Ujistěte se, že mytí zařízení, rozbít kohoutek na trubku, která je zodpovědná za přívod vody. Po tom, odchýlit se od pouzdra vypouštěcí hadice.

změnit, kartáče, pračce

Konečná fáze přípravy. Odvodňovací vodní zbytky ze systému. Chcete-li to provést, namontujte podlahu pod hadry psacího stroje, nahraďte malou nádobu na místě odpadního filtru a odšroubujte jej. Z otvoru v pánvi, celá kapalina existující v trubkách. Dále bude zůstat strávět stroj ze zdi a přejděte na výměnu kartáčů.

Výměna a demontáž jednotky

Pokud identifikuje důvody pro odstraňování problémů v práci pračky, jste zde řešili servisní středisko, zde a proveďte výměnu uhelných elektronek. Pokud taková možnost neexistuje taková možnost, musí být oprava agregátu prováděna doma. Chcete-li začít, je nutné rozebrat pračku. Pro tuto potřebu:

 • Zakažte pračku od sítě, odpojte hadice pro vytáčení a vypouštění vody.
 • Dalším krokem je odšroubovací upevňovací prvky, které spolehlivě drží zadní kryt zařízení. Po odstranění hardwaru by měl být panel odstraněn.
 • Z řemenice je nutné odstranit hnací pás.
 • Stojí za to odstranit rotor. Chcete-li to udělat, odšroubujte šrouby. který detail je připojen k bubnu.
 • Mělo by být pečlivě vzat obrázek tak, aby bylo možné vidět, jak a kde je připojen určitý prvek.
 • Nyní můžete kontakty odpojit a odebrat uhelné elektrické zásuvky z hnízd.
 • Měděné desky stojí trochu. Pro to můžete použít brusný papír. Práce s těmito detaily by mělo být opatrné.
 • Tipy mědi by měly být vymazány na nových kartáčích. Měděný prach může být vakuum.
 • V hnízdě musí být instalovány nové podrobnosti.

Štětce pro pračku: elektromotory pro elektromotory, výměna motoru, změna nejde o nejde

Nepostradatelné v zařízení pračky jsou speciální kartáče. Pokud během provozu pračky uslyšíte praskání, můžete bezpečně předpokládat, že kartáče vymazané na motor. Tento problém je třeba okamžitě odstranit, aby se zabránilo závažnějším členěním. Electrokers lze zakoupit ve speciálním obchodě nebo v servisním středisku pro opravu domácích spotřebičů.

Elektromotory elektromotory: Hlavní účel a typy

Electrokers. Speciální detail v pračce, která je zodpovědná za kontakt. Pomáhá přenášet energii z externího řetězce do motoru tak, aby se jeho rotace dojde a pracuje pračku.

Všechny kartáče mají ocelovou pružinu a kontakt mědi, ale upínací část se může lišit.

Jak změnit program na pračce Beko?��

Můžete se seznámit s druhy a destinací elektromotorů pro elektromotory v specializovaných prodejnách

Specialisté poradit koupit originální díly. výroba BEKO, BOSCH, ZANUSSI nebo WHIRPOOL. Některé kartáče konkrétního výrobce jsou vhodné pro pračky jiných značek.

Například, uhlí kartáč InSit typ L C00194594 je vhodný pro mnoho modelů praček. Indesit, stejně jako na některé chleby z Bosch, Samsung a Zanussi.

Univerzální kartáče jsou levnější než originální, ale kolik problémů s nimi může být. nevhodná velikost, nekvalitní materiál, rychlé oblečení! Proto byste neměli ušetřit na malém detailu, abyste se následně nedostali do velkých peněz.

Podle průzkumů majitelů praček a zaměstnanců servisních středisek bylo zjištěno, že agregáty z Aristonu a Indesit. 33% praní byly nuceny projít do opravy v důsledku určitých problémů.

Když potřebujete výměnu kartáčů na pračce

Merchant stroje nejčastěji lízat v elektromotoru, které nelze opravit nezávisle. Někdy v rozpadu obviňovat elektroláty, které jsou považovány za spotřební a často selhání. mohou být nahrazeny vlastním rukama, aniž by se podložku opravila.

READ  Kde je čerpadlo v pračce

Štětce jsou vyrobeny z měkkého materiálu, který je rychle prodloužen, je snazší je vyměnit, než je pračka motoru. Jako praxe ukazuje, kartáče jsou mimo provoz méně často než jakýkoli jiný „vážný“ detail stroje.

Vyměňte kartáče v pračce s vlastními rukama, pokud jste kompetentně prozkoumali pokyny

Známky elektrického selhání:

 • Zastavení provozu agregátu, nesouvisí s výkyvy napětí nebo odstavení energie;
 • Vznik nového hluku (crack, klepání) v čase promývání;
 • Snížení výkonu motoru, může být viděno chudým kůčením prádla;
 • Během provozu stroje se může objevit nepříjemný pěstný zápach plastů;
 • Program se nezdaří, na elektronické tabulce se zobrazí kód chyby.

Když se zobrazí jeden nebo více známek, znamená to, že přišlo ke změně kartáčů v elektromotoru. Aby se zabránilo takovým problémům v budoucnu, doporučuje se dodržovat pokyny pro mytí. nepřeplňujte věci bubnu a rovnoměrně rozdělte zatížení na mytí, neměli byste stroj 3krát začít v řadě, je lepší rozdělit Dirty věci několik dní.

Jak si vybrat štětce pro pračka elektromotory

Aby bylo možné čelit, jak je to možné s poruchami domácích spotřebičů, musíte ji co nejvíce kontaktovat. Pokud jste přesně nainstalováni, že problém je přesně v elektrolantech, musíte si koupit nové a nainstalovat je do pračky.

změnit, kartáče, pračce

Nedoporučuje se nakupovat dříve používané díly. Je lepší zaplatit za novou položku, než zaplatit nové opravy po chvíli.

Pokud nezávisle nemůžete vyzvednout kartáče pro elektromotor, pak je lepší hledat pomoc mistrům

 • Doporučuje se měnit kartáče pro elektromotor do originálu. od jednoho výrobce. Můžete použít univerzální části, ale jejich instalace může někdy způsobit přerušení motoru, což znamená vážnější členění.
 • Vzhledem k tomu, že dvě kartáče se používají k práci, je nutné změnit obojí, i když jeden z nich vstoupil. Kartáče by měly být stejné!
 • Nezapomeňte zkontrolovat podrobnosti pro skryté vady.

Práce na nahrazení kartáče je jednoduchá, takže mnoho vlastníků se rozhodnou zažít svou sílu při opravě pračky.

Jak vyměnit motory pračky motoru udělat to sami

Takový detail jako kartáč je považován za spotřebu, v průběhu času se opotřebovávají a musí být pravidelně změněny. Ve většině modelů není nutné rozebrat celý stroj, aby nahradil elektrosky. bude nutné odstranit pouze zadní panel. Existují však modely, ve kterých je přístup k motoru obtížné, takže demontáž motoru je možné pouze v servisních střediscích.

Před zahájením výměny motorových kartáčů je lepší připravit nástroje nejprve, aby nebyl během pracovního procesu rozptylován

Hlavním úkolem je odpojit motor od bubnu. Nejdříve musíte odpojit všechny kontakty a pracovat přímo s motorem.

Musíte se ujistit, že členění leží v kartáčích. Nosit staré kartáče budou viditelné pouhým okem. Pokud je délka vyhořelého prutů na kartáčích 1,5-2 cm, pak je lepší je nahradit, protože jejich opotřebení je nerovnoměrné.

S tak dlouhým, mohou být rychlejší a náhrada může být zapotřebí za pár týdnů.

změnit, kartáče, pračce

Celý průběh práce na demontáži stojí buď fotografování nebo skica. V budoucnu to pomůže řádně sbírat auto a nezaměňovat podrobnosti.

Po odstranění kartáčů pomocí šroubováku musíte zkontrolovat kolektor motoru. Pokud je v malých škrábancích a prachu, musí být tyto vady odstraněny. Shot papír s malým zrnem Vyčistěte kolektor a znečištění kartáče kartáčem. Nainstalujte nové (nejlépe originální) kartáče a stiskněte šrouby.

Proveďte zpětnou sestavu pračky. pro instalaci motoru namontujte, upevněte jej, upevněte elektrické potrubí a vložte zadní kryt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS