Jak zvýšit tlak v kotelu Westen

zvýšit, tlak, kotelu, westen

Proč plyn kapky v plynovém kotli

Vyřešit všechny problémy s vytápěním a ohřevem vody, mnoho vlastníků soukromých domů nastavit plynové kotle s uzavřeným oběhem nosiče tepla. Bohužel může existovat situace, kdy tlak poklesne v kotli, z důvodu, jaké problémy vznikají v práci celého topného systému.

V tomto článku budeme zvážit důvody pro pokles tlaku, řekněte mi, jak to zvednout a poradit, jak se vyhnout problémům.

Optimální tlak v plynovém kotli

V průměru je tlaková rychlost 1 nebo 2 atmosféra. Ve výškových rezidenčních budovách, přípustné pro 2-3 atmosféry. Mezní hodnota v systémech uzavřeného pohledu je 2,4 barů. Moderní modely mají tlakoměr s šipkou, která indikuje hladinu tlaku. Pokud však kotel nemá vestavěný tlakoměr, pak se musí dostat.

Měření tlaku často nestačí k provádění plné diagnostiky. Musíte instalovat tato zařízení na trubku, v blízkosti čerpadla a v samotném systému. Kontrola měření není přímo ovlivňovat provoz zařízení, ale pomáhá detekovat vady a vyřešit ji. Manometry samy by měly být také zkontrolovány dobré.

Expanzní nádoba a jeho čerpání

V systému uzavřeného typu může být příčinou poklesu tlaku v obvodu selhání expanzní nádoby.

 • Časté krmení systému. Pokud je potřeba dodatečně vstoupit do systému, alespoň jednou týdně, bez viditelných úniků, problém spočívá v nesprávné práci expanzní nádoby;
 • Distribuce manometru pro různé režimy provozu systému. Prudký pokles v hlavě chladicí kapaliny v systému při použití zásobování teplé vody také označuje chyby v Běloruské republice.

Tlak uvnitř expanzní nádoby

Pro testování výkonu je nádrž potřebná a kontrola dodržování tlaku v tlaku v tlakovém systému v topném systému.

 • Blokovací jeřáby (přímá a návratová voda);
 • Otevřete montáž, sloučit vodu, dokud se velikost tlaku v kotli nebude nulovou;
 • Odstraňte odečty na prodlužovací nádrži v poloze montáže „Open“. Přítomnost kondenzátu na Bělorusku republiky by neměla být dodržena;
 • Čerpadlo čerpadla v Běloruské republice předtím, než kapalina nepřestane tekoucí. Dejte přehled o nádrži úplně;
 • Uvolňovat vzduch;
 • Opakujte postup, zatímco držíte tlak v Běloruské republice na úrovni 1,1 1,3 bar;
 • Otevřené uzavírací ventily;
 • Spusťte chladicí kapalinu do sítě. Nastavit úroveň tlaku 1 1,1 bar.

Vstřikování vzduchu

V nepřítomnosti speciálního čerpadla pro RB můžete použít obvyklou cyklistiku.

Netěsnost

Řezačky určují vizuálně, ohnutá voda do potrubí na určenou úroveň a zastavte cyklus. Nejvíce náchylnější k netěsnosti jsou místa připojení potrubí, uzavírací ventily, přídavky radiátorů a kotle přímo.

Jedním z důvodů pro pokles tlaku. únik na křižovatce trubky a radiátoru

 • Přítomnost koroze na kovových trubkách a spojích;
 • Nekvalitní instalace potrubí;
 • Oslabující spoje;
 • Poškození trubky v mechanické expozici.

Odstranění problému

Pokud je spojení poškozeno, montáž je vyměněna nebo samotná spojení. Pokud je průtok detekován (speciálním skenerem) v trubce za dekorativním oddílem, stěnou nebo pod podlahou, je nutné demontovat povrchy a opravy.

Principy provozu plynových kotlů

V plynových kotlích (GK) se ohřívá teplo, protože zemní plyn je spálen. Tento proces se ukazuje hodně tepla. A následuje tepelný výměník k nosiči tepla (TN). Vyhřívané TN se liší v průběhu topné sítě.

zvýšit, tlak, kotelu, westen

Model se dvěma obrysy je prezentován s teplou vodou do všech sanitárních zařízení v domě a pro systém „teplé podlahy“.

Pokud jste zjistili pokles tlaku v GC a nízký indikátor drží po poměrně dlouhou dobu, musíte kontaktovat specialisty.

Do topné sítě fungující správně, kotle musí udržovat stabilní tlak. Takže vyhřívaný TN bude obíhat normálně napříč sítí.

Snížení tlaku může narušit provoz celé sítě. Výsledkem je, že dům ztratí teplo.

READ  Jak snížit tlak v plynovém kotli

V návrhu GK se různé zařízení integrují, aby ji ovládaly. Sbírají údaje o stavu topné sítě. A tato data na displeji se zobrazí uživateli.

Například tlaková rychlost v soukromém domě je považována za 1,5-2 atm. Indikátor níže nebo vyšší označuje poruchy v práci zařízení.

Obtíže s tlakem v topné síti domu jsou tvořeny pouze v technologiích, kde je nucený oběh.

Lambert Kolibri T32 / T15. nejmenší komerční proudový motor (recenze a demontáž)

Tlak klesající k odstranění jejich úsilí je téměř nemožné. Nezapomeňte pozvat profesionály v opravě GK.

Nuance padajícího tlaku v kotlích z různých výrobců

Ariston

Tento výrobce má obtokový prvek, který vám umožní vyřešit otázku, jak zvýšit tlak v kotli Aristonu, když je elektřina vypnuta.

Umožňuje snížit přebytečné zahřívání tepla v důsledku nedostatečné spotřeby vody. Spustí se průtok chladicí kapaliny v systému, obchází cirkulační čerpadlo.

Buckuck

Minimální tlak těchto kotlů podlahových tyčí, s jeho insuficiencí na obrazovce kotle, chyby jsou vydávány E40 a E41. Může být upraven čerpadlem pneumatik, velvyslanectvím ventilu na kotli boakes je obvyklá automobilová vsuvka.

Poznámka! Když se nejprve spustíte chladicí kapalinu do systému, může kotel vytvořit chybu E10, projde automaticky.

Námaha

Tyto korejské kotle jsou konstrukčně určeny pro upuštění tlaku na 0,1 bar, které minimalizuje nouzové zámky. Takové agregáty jsou ideální pro výškové budovy. Kotel je vybaven systémem trysek, ochrannými systémy a napájecími zařízeními, které umožňují pracovat se sníženým tlakem na 4 mbar. Tlak můžete nastavit dálkovým ovládáním.

Systémy vytápění venkovských a venkovských domů. Kotle, plynové reproduktory, ohřívače vody. Oprava, servis, provoz. Doporučení pro instalaci a instalaci.

 • Baxi eco čtyři
 • Baxi eco-3
 • Baxi Fourtech
 • Baxi Main-5
 • Baxi hlavní čtyři
 • Komfort Baxi Nuvola-3
 • Protherm Bear Klom
 • Protherm Bear Tlo
 • Protherm Bear Per
 • Protherm Bear Bear KLZ
 • Protherm Skat
 • Ferroli Domina
 • Ferroli Domina Pro / Special
 • Ferroli Fortuna
 • Buderus Logano S111
 • Buderus Logano G234
 • Buderus Logano G221
 • Buderus Logano G124

V závěsném kotle Navien Ace nemůže zahřát hory. voda. Jde téměř zima. Pomoci pochopit, co se stalo?

Problémy lze hledat v následujících směrech. Alternativně porucha teplotního čidla TUV, musíte nahradit senzor. Snad nastavení výkonu vody.

Čas od času se tlak topného systému stoupá. V poklesu tlaku expanzní nádrže na limit 2.1-2.3 ATM. Může se stát, že kontury topení proniká trubky horké vody?

Růst tlaku v topném systému je tvořen následujícími hlavními důvody. Žádný tlak na expandér nádrže. Pohybový jeřáb pokračuje.

Proč při práci systematicky je přehřátí plynového kotle navien Ice?

Hlavní zdroj. Žádný oběh v topném okruhu. Také možné znečištění filtrů nebo nadměrné množství vzduchu v topném systému.

Včera vznikly potíže. Kdy zavřít ventil studené vody a otevřít kohoutek pro přívod teplé vody, všechna voda zmizí z topného systému. Proč se to stane?

Zřejmě nesprávně funguje ohřev přívodního ventilu. Dává vodu ve dvou směrech. Pokud je v systému tlak tekutiny, pak se přenos v jiném směru nemůže stát.

Jednotka při spuštění a před tím, než jsem udělal bzučení a v tomto čase hlasitěji. Zpočátku byl zvuk po dlouhou dobu slyšet, nyní pokračuje mnohem déle. Slyšel dlouho, s takovým problémem?

Tvorba nadměrného nepříjemného zvuku lze vysvětlit přítomností minerálních sedimentů uvnitř tělesa výměníku tepla, jehož ohřev je nerovnoměrný v důsledku různých tloušťkových stěn. Čím více tepelného výměníku kontaminovaného, ​​silnější zvuk hluku a přenos tepla je odpovídajícím způsobem snížen.

Crack Breakage Navien Ice 13, zobrazí chybu 02. Jaký je důvod?

READ  Teplá voda nefunguje v kotli

Nejprve na chybových kódech naleznete v pasu. Existují dešifrování, některé chyby lze opravit. Za druhé, 02 může zobrazit 2 důvody: a) nízká hladina vody v jednotce, b) špatné cirkulace v topném systému. V tomto případě zkontrolujte filtry, pokud je to možné. Buď vznášet vzduch z baterií.

V práci dvojitého plynového kotle NAVIEN ACE 24K. Život. 2,5 let. Dnes jsem si všiml, že teplota horké vody nezíská 40 stupňů, (režim je nastaven na maximální ohřev vody). I když tlak vody, jako dříve. Před týdnem jsem nefungoval pro vytápění. Výsledkem je, že pokojová teplota klesla z 21 do 16 stupňů. Restartovat všechny odstraněny.

Vyjměte víko a zkontrolujte jednotku v horkém vodním režimu, otočením kohoutku z hor. Voda. Zároveň vytápění v tomto okamžiku nefunguje. Otočte topnou trubku (kovové díly). Musí rychle vychladnout. Pokud se náhle, topení a teplá voda zároveň znamená problém v 3-rutním ventilu. Pokud je vše v pořádku, znamená to, že je nutné vyčistit hlavní výměník tepla mimo odpadky a uvnitř z měřítka, a také zkontrolovat výměník tepla DHW z topné strany. Úplně pro toto období by mohlo být ucpané ve stejném měřítku.

Zde se ptám teplotu domu 30 a na radiátoru 80, a když mrazy teplotní dům ukazuje 16-19. Co by mohlo být, mám navien Ace 13K kotle.

S největší pravděpodobností nemáte dost baterií. Zkontrolujte, že to není těžké. Pokud vystavíte na radiátoru 80 a kotel získává tuto teplotu a dům je studený. Rozhodně postrádá úseky nebo špatnou cirkulaci vody v topném systému.

V pracím NAVIEN ACE 30K je instalována kolektorová izolace zahříváním, objektu 140 m2 při aplikaci pro kolektorovou vodu 80 stupňů radiátory někde 55-60 pole 40-45 přirozeně postrádá teplo, může celá otázka v moci v moci Cirkulační čerpadlo a jak se zvýšit otočení?

S takovými značkami ve vašem popisu, důvod v jednom: špatný oběh. Zkontrolujte průměry trubky. Pokud jsou trubky plastové, průměr by měl být nejméně 25 mm a lepší než 32 mm po celém domě. Pak by kotlové čerpadlo vyrovnáno s oběhem. Jistě vaše průměry méně. V tomto případě můžete nainstalovat další čerpadlo, které pomáhají svému rodilému. Ve vestavěném čerpadla není regulována. Ve stejné době, pokud je přídavné čerpadlo jednoduše zařazeno do výstupu, pak není žádoucí používat teplou vodu. Pokud potřebujete horkou vodu, pak je zapotřebí další čerpadlo přes další relé pro připojení k automatizaci, takže když zapnete teplou vodu, toto čerpadlo bylo odpojeno. Jinak je možný nesprávný provoz jednotky, hydrowardů v topném systému, je možné rychlý výkon 3cestného ventilu.

V provozu namontovaného kotle NAVIEN ACE 13, atmosférický. Otázky na důležitosti: v provozu 3 roky. Při nákupu mi bylo řečeno o službě. Ale já jsem na tom skóroval. Během provozu musím udělat jakoukoliv údržbu pro kotle? Pokud je to nutné, pak to mohu udělat sami? (Instalace kotle vyprodukoval). Zařízení má minimální teplotu 40 stupňů, při které nefunguje. Pracuje od 41 stupňů. Tak asi všichni. Ale na jaře a na podzim pro můj dům 40. To je hodně. Potřebuji od 25. A musíte přepnout do režimu provozu ne teplotou nosiče, ale teplotou vzduchu, což není příliš vhodné, protože jednotka je v jiné oddělené od domu. Když léto a kotel nefunguje, ale používáte pouze horkou vodu, velmi podivné se stane. Vždy, když otevřete teplou vodu, proč není jasné, proč je oběhové čerpadlo zapnuto, a velvyslanci horké vody se vypnou. Otázkou je proč?

Základní kódové kódy

Stejně jako jakýkoli mechanismus, někdy sloupec selže, zvažte nejčastěji vyvolávající chybové kódy kotelu Westen plyn a pochopili, jak je eliminovat.

Chyba E01 signalizuje nepřítomnost zapalování, pro odstranění tohoto problému zkontrolujte následující:

 • První věc, kterou potřebujete, je pokusit se restartovat kotle. Chcete-li to provést, stiskněte klávesu „R“, držte jej několik sekund.
 • Dále se pokuste změnit polaritu ve výstupu. Chcete-li to provést, vytáhněte zástrčku ze zásuvky, zastavte ji.
 • Podívejte se, zda je plynový ventil otevřen. Pokud se inkluze provádí po dlouhých prostojech, určité množství vzduchu by mohlo být akumulováno v plynových trubkách, takže bude několikrát uvolněna.
 • Podívejte se na stav elektrod zapalování. V případě potřeby pozor.
READ  Výměna topného kotle v soukromém domě

Chyba E03. Došlo k bezpečnostnímu termostatu (tahový senzor).

 • Zkontrolujte integritu komínového kanálu.
 • Zkontrolujte korespondenci průměru komínové trubky a trysky zařízení.
 • Možná je komínový kanál skóroval a neexistuje žádná trakce. Vezměte si list papíru a připojte ho k komínovému otvoru. Pokud je normální, list by měl být uzl, a pokud je tyč špatná.
 • Dva trubky jdou z tiskové služby, možná kondenzát. je třeba odpojit a vyhodit. Tisková služba se dvěma výstupy
 • Snad nedostatečný průtok vzduchu vnitřní, otevřete okno a dveře.

Chyba E10. Položil signál z hydraulické lisovací služby.

 • Podívejte se na tlak. Musí být v souladu s tabulkovými údaji v pokynech.
 • S pomocí suché tkáně zkontrolujte celý topný okruh pro úniku. Pokud je nalezen, eliminujte jej.
 • V samotném zařízení je možné také tok. Odstraňte čalounu a zkontrolujte. Zvláštní pozornost věnujte výměníku tepla.

Chyba E25 Žádná cirkulace kapaliny (blokováno čerpadlo).

 • Vadný poplatek. Je třeba nahradit. Westen kotle Board
 • Skóroval filtr. který je umístěn před senzorem potrubí, vyčistěte jej.
 • Rozebrat a sledovat samotné čerpadlo. Možná bude stačit k vyčištění a opláchnutí.
 • Výměník tepla vytvořil velké množství stupnice. potřebuje čištění. Vyrábí se za použití chemikálií obsahujících kyseliny. Můžete si vytvořit řešení sami, s kyselinou citrónovou a vodou v poměru 1 až 3. \ t.

Vyjmutí výměník tepla, je umístěn v nádrži namontované na pomalém ohni a polovině naplněné kapalinou. Pak se v tepelném výměníku se vylévá do připraveného roztoku a nechte 40 minut na pomalé teplo. Pak se promyje pod jeřábem a pokud je kanál dobrý, instalován na místě.

Chyba E35. Možné parazitické plameny.

 • Udělat restart.
 • Poplatky za poplatky. Dejte to diagnóze nebo nahradit nové.
 • Na palubě není uzemnění v terminálu.
 • Přesuňte zástrčku spínače na druhou stranu. Připojení zásuvky

Chyba E97. Vybrané nevhodné napájení.

Jak řešit problém tlaku?

První věc, která má být přijata v takových případech, je zkontrolovat ventil. Před kontrolou se ujistěte, že je jeřáb krmení nejvíce uzavřeno. Zkontrolujte, co se stane, když je plynový kotel v off stavu. Chcete-li to provést, odpojte jej od napájení. Totéž se děje i v samotném stavu. řešení je jedna věc. zavolejte servisní službu, která nahradí váš jeřáb. Výměna jeřábu sami doma se nedoporučuje, protože pro tuto práci může být vyžadováno speciální vybavení.

Pokud se tlak sníží pouze při zapnutí kotle, a to se nevyskytuje během použití teplé vody, ale pouze v případě, že je kotel vypnutý, pak důvod pro rozkladu je s největší pravděpodobností v expanzní nádobě. Eliminovat poruchu bude snadno pracovat a doma. Docela externí inspekce najít poruchu, nejčastěji je to nějaký druh poškrábání nebo malou díru, pak patch to se speciálním lepidlem. Pokud je platforma velká, pak bude pomoc specialistů potřebovat nebo úplnou výměnu expanzní nádrže.

Přihlásit se k odběru naší YouTube, skupina. Yandex Zen. Existuje mnoho užitečného a zajímavého obsahu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS