Jaká indukce se liší od elektrického sporáku

Co je lepší, indukční nebo elektrický pečení: Výhody a nevýhody vaření povrchů

Inovativní technologie v segmentu domácích spotřebičů rychle nahradí klasická řešení. Jasný příklad. vaření povrchy. Stylový, kompaktní a praktický, vysunejí standardní talíře známé mnoha. Souhlasit?

Nyní v moderních kuchyních se stále více zjištěna ergonomická zařízení. Zabývat se dohromady, že je lepší. indukční nebo elektrický panel vaření, zvažte jejich principy práce, důstojnosti a nevýhody a budeme definovat, jaký druh zařízení je lepší dát preferenci v jedné situaci nebo jiné.

Jaká je výhoda varné desky?

Tato technika odkazuje na kategorii modulárních jednotek: panely jsou kompaktní, snadno kombinované s jinými typy vestavěných nebo oddělených domácích spotřebičů. Povrch vaření je ideální pro ty, kteří nebudou spokojeni se standardními interiérovými řešeními a plánuje individuálně a zamyšleně přistupovat k problematice optimalizace pracovního prostoru.

jaká, liší, elektrického, sporáku

Hlavní rozdíl od desky a klíčovou výhodou panelů je možnost montáže na skříňový nábytek ve skutečnosti v jakékoli části kuchyně. Nezávislé vestavěné modely mají své výhody a zápory, ale určitě pomáhají zachránit užitečnou oblast v kuchyni se správnou organizací prostoru. Takové agregáty jsou vytvořeny na principech ergonomie a poskytují dostatečné příležitosti pro přizpůsobení, a to jsou dva nejdůležitější trendy ve vývoji kuchyňských strojů.

Volba takového zařízení a kombinování povrchu vaření s mosazným šatním skříněm, který je vybaven pracovního prostoru, se zaměřením na osobní potřeby a kritéria komfortu. V rozsahu předních výrobců je snadné najít vybavení s vhodným designem a požadovaným designem: s různými místy, velikostí a formou topných zón. Existují i ​​modely, které mají celou oblast představuje jeden velký pracovní plochu. Takové vzorky jsou vzácné fenomén, ale design získává popularitu.

Porovnání rozdílů a výhod, je bezpečné říci: Indukční a elektrické panely s velkou topnou plochou poskytují bezprecedentní svobodu akcí v kuchyni ve srovnání s tvarovacími deskami. Praktičtější varné panely umožňují kompaktně umístit různé typy jídel a zároveň připravují spoustu nádobí.

Pokud jde o vlastnosti, ukazatele výkonnosti, účinnosti a bezpečnosti, pak se hraje typ ohřívače. Chcete-li vyzvednout optimální model, stojí za to zvážit všechny technologie prezentované na trhu. To nebere moc času. v seznamu moderních a slibných řešení pouze dvě klíčové pozice.

Rychlost vaření nádobí

Důležitá je čas, po kterou se sada složek změní na hotové jídlo, a jeho trvání závisí výhradně z topných zařízení.

Elektrický panel se rychle zahřívá, ale přenos tepla je znatelně nižší, lhostejný k materiálu nádobí a ochlazuje relativně dlouhou dobu, než v případě potřeby dává nádobí k dosažení stavu.

Situace je pozorována u konkurentů. Seznam hlavních:

 • Povinná podmínka je speciální nádobí. Musí to být z magnetických materiálů. Sklo, neželezné kovy a podobně jako. jsou k ničemu.

Všimněte si, že z nějakého důvodu nebo jiného, ​​nemůže se zaúčtovat s bývalým kuchyňským nádobím, a pro indukční pec. nehodí. postarejte se o adaptér (adaptér).

 • Velikosti pánve, pánev, kbelíky a další musí striktně namontujte na průměry hořáků a územně na určených místech. V opačném případě může být proces vytápění neúčinný, nebo dokonce i miska k dosažení stavu s velkým zpožděním.
READ  Výměna teplého panelu na skleněné keramické sporáku

3. Vysoká účinnost až 90% indukčního desky snižuje minimálně čas strávený na vytápění a vaření.

Panelová péče je velmi jednoduchá a bezpečná, t.na. Panel není vyhřívaný.

Snadné použití

Hlavní ctnost, která bude pro vás potřebná při používání elektrického sporáku. trpělivost. Hořák se ohřívá dostatečně rychle, téměř okamžitě však přenést své teplo do nádobí potřebuje čas. Hodně času. Chcete-li ohřívat pánev na teplotu vhodnou pro smažení, opustí asi 7 minut, aby se vařil do hrnce vody pro těstoviny. 15-20 minut.

Aby se změnila teplota již vyhřívaná nádobí, není také snadné. rychle zvýšit „oheň“ z nízké k maximum bude jednoduše selhat, a nejspolehlivějším způsobem, jak rychle snížit topení je odstranit nádobí ze sporáku. Snad to je nejdůležitější nevýhodou elektrického vaření povrchu. je to pomalé, inertní, a to je strašně nepříjemné.

S indukčním povrchem vaření není vše. Zdroj tepla v jeho případě je dno samotné nádobí, takže zvýšení nebo snížení ohřevu dochází v doslovném smyslu okamžitě: Pokud byla vaše předchozí deska plyn, ani si nevšimnete rozdíl.

Konkrétně jsem provedl experiment a seděl čas, který byl požadován mou pyramidou IFEA 640 B, aby se přivedl k varu 2 litr vody v pánvi bez víka. Trvalo to 9,5 minuty. dva časy méně méně, než bych strávil pomocí elektrického sporáku. Kromě toho, indukční povrch vaření má další výhody vyplývající ze svého principu.

Za prvé, to je vysoká účinnost. tepelná energie nechodí „do vzduchu“, a téměř zcela používané k ohřevu potravin.

Zadruhé, jeho ekonomika. protože téměř veškerá energie se používá pro jeho zamýšlený účel, indukční deska bude stále konzumuje méně elektřiny a náklady, které jste levnější. Vzhledem k tomu, že elektrické a indukční povrchy vaření jsou přibližně stejné, je to extrémně užitečná vlastnost v aktuálním čase.

Zatřetí, kamna se automaticky vypne, pokud si pronajímáte pokrmy z hořáku, což také přispívá k úsporám a přírodním zdrojům a vašim penězům. Obecně platí, pokud jde o pohodlí, indukční vaření panel si zaslouží pevný pěti (což v našem měřítku odpovídá pevnému množství).

Indukční vaření Plocha. 2 body Elektrický sporák. 0 bodů

V procesu jeho práce, indukční povrch vaření dělá různé zvuky, což byl pro mě objev, protože elektrický sporák je naprosto tichý. Je nemožné to říci v indukci, to havaruje tiše, zahrnuje ventilátor skrytý ve svých hloubkách k ochlazení cívky a radiátoru tranzistoru, slovo, žije svůj život.

V žádném případě si nemyslím, že tyto zvuky jsou naštvané, vyděsit nebo nějak zasahovat do mě žít, ale oni jsou a po několika letech, které již několik let nedělal sebemenší zvuk elektrického sporáku. Pro cti indukční desky, mohu zajistit, že tyto zvuky jsou docela tiché, a všimněte si, že se rychle zastaví rychle.

READ  Jak vyrobit zapalovač pro plynový sporák

Indukční povrch vaření. 1 bodový elektrický povrch vaření. 2 body

Srovnávací vlastnosti

Zjistit, který panel je lepší a co se liší v tabulce, kde je přístroj porovnán.

Charakteristika Elektrický sporák Indukční vařič
Míra topení Nádobí se zahřívá za pár minut Vytápění se vyskytuje za několik sekund
Nádobí Použité nádobí různých forem Použité nádobí s feromagnetickými vlastnostmi a hladkým dnem
Řízení Nastane jak smyslové, tak mechanické řízení Dotkněte se nastavení
Bezpečnostní Existuje malá pravděpodobnost dostat hoření Zařízení je bezpečné, ale nedoporučeno pro použití lidmi s instalací kardiostimulátory
Úspora elektřiny Zvýšená spotřeba elektřiny Menší spotřeba elektřiny
Čištění Znečištění Eliminujte bez velkých obtíží Eliminace skvrn s měkkou houbou
Hluk Nízký hluk Tichý buzz
jaká, liší, elektrického, sporáku

V procesu jeho práce, indukční povrch vaření dělá různé zvuky, což byl pro mě objev, protože elektrický sporák je naprosto tichý. Je nemožné to říci v indukci, to havaruje tiše, zahrnuje ventilátor skrytý ve svých hloubkách k ochlazení cívky a radiátoru tranzistoru, slovo, žije svůj život.

V žádném případě si nemyslím, že tyto zvuky jsou naštvané, vyděsit nebo nějak zasahovat do mě žít, ale oni jsou a po několika letech, které již několik let nedělal sebemenší zvuk elektrického sporáku. Pro cti indukční desky, mohu zajistit, že tyto zvuky jsou docela tiché, a všimněte si, že se rychle zastaví rychle.

Indukční povrch vaření. 1 bodový elektrický povrch vaření. 2 body

Jaký druh pokrmů je vhodný pro efektivní práci s indukcí a co byste neměli používat

Každý typ desky s odporovým vytápěním vám umožňuje zahřát v kontejneru jakéhokoliv návrhu. Neexistují zde žádná omezení.

Panely vytvořené pro indukční vytápění jsou v této věci příliš hlasovat. Nejsou absolutně vhodné pro pánve a pánve:

 • s tenkým dnem a stěnami do 2 mm;
 • Vyrobeno z mosazi, mědi, hliníku a neželezných kovů;
 • Stejně jako sklo, keramický, ohňostroj.

Uvnitř těchto materiálů nejsou vytvořeny vírovými proudy fouco.

Stará světla pánev hliníku slitin není rozpoznána indukcí a nebude zahřát.

Nebudete vůbec pracovat alespoň na teplotu vody ve skleněné nádobě, keramický hrnek, štítku štítku.

Ani se ani nepokoušejte vařit něco v kulinářské fólii. Téměř okamžitě bliká a začíná spálit s otevřeným plamenem.

Jídla se speciálním tlustým dnem bude fungovat dobře.

Ve spodní části takové pánve a pánve výrobce způsobuje speciální značky zobrazující tři smyčky ve formě po sobě jdoucích spirálových otáček.

Kromě ní můžete vidět symboly, které mohou nádoby ponořit nádoby v myčce, vyhřívané na skleněné keramické a elektrické fazole.

Podobné nádobí jsou k dispozici ve velkém sortimentu.

Kromě nových vzorků speciálních jídel pro indukci můžete použít:

 • Staré výrobky z určitých odrůd oceli. To zahrnuje všechny kuchyňské spotřebiče s smaltovaným povlakem;
 • Babushkina litinové pánve a řezníci (hrad, který dal v ruské troubě);
 • Hliníkové nádobí, ve kterých je upevněno indukční dno.

Když vznikají pochybnosti, pak může být magnet připojen ke spodní části pánve. Pokud je přitahován, kov má feromagnetické vlastnosti.

Pro ty uživatelé, kteří nechtějí získat soubor drahých jídel, výrobci produkují speciální adaptéry (adaptéry). Zapadují se na skleněný keramický povrch a zahřívají se vortexovými proudy fouco.

READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

Z takového adaptéru je topení přenášeno na dno, dejte jej na jakoukoliv pánev nebo pánve, což vám umožní vařit v nich.

Použití adaptéru umožňuje indukci pracovat na stejných principech jako nástroje s tradiční odporovou odolností. Teplo z něj je přenášeno na dně a částečně rozptýleno do životního prostředí.

Adaptér snižuje účinnost užitečnosti. Použijte jej nebo ne. vyřešit vás.

Mnoho blogger YouTube vykazuje různé způsoby alternativního použití starých pokrmů, které nejsou určeny pro práci s indukčními panely.

Doporučuji, abyste se na ně kriticky odkazovali. Například v drahé pánvi s teflonovým povlakem, doslova po několika tepelných ošetření, charakteristické defekty jsou tvořeny vírovými proudy na vnějším povrchu.

I v případě, že záruční doba pro takový povlak neskončila, je nepravděpodobné, že by tato pánev vyměnila nebo opravila. Není určeno pro takové vytápění. Buď opatrný.

Vezměte prosím na vědomí, že můžete zkazit zvláštní drahé pokrmy se znakem tří zatáček spirály. Musíte sledovat jeho instalaci přesně na označení výrobce, což znamená, že ohřívají hranice.

Jak vybrat varnou desku | Nákupní rádce

Pokud se některá část posune nebo působí (když je spodní průměr trite více než pracovní plocha), spodní část bude nerovnoměrná k zahřátí. Vše, co mimo kruh zůstane chladnější.

Vzhledem k teplotním rozdílu vznikají deformace kovů. Časem, pojistí ploché dno. Přestane pevně zapadnout. Profesionální kuchaři, kteří neustále pracují s takovým vybavením, již dlouho obeznámeni s tímto problémem, snažte se jí zabránit.

Příprava Speed

Chcete-li ohřívat hořák, elektrický panel bude potřebovat asi pět minut a asi deset let odejde na posilovač. Ochlazuje to příliš pomalu, takže na povrchu povrchu, hotová miska nějaký čas může „latis“.

Indukční deska zde je významnou výhodou. elektromagnetický proud okamžitě ohřívá nádobí, takže trvá přibližně 5 minut na vaření vody. V tomto případě zůstává teplota hořáku do 60 stupňů. Podle recenzí vlastníků by mělo být použito k této rychlosti, aby potraviny nespalovaly.

Existují indukční desky se senzory, které řídí teplotu ohřevu vody, nenechají se vzniknout na „uprchlý“.

Výhody a nevýhody modelů

By si měl být vědom! Univerzální elektrické povrchy jsou známé pro následující výhody:

 • Snadná správa a údržba;
 • Jednoduché nezávislé připojení zařízení;
 • schopnost vydržet vysoké teploty;
 • přítomnost energeticky úsporného režimu;
 • dostatečný soubor funkcí pro pohodlné vaření;
 • Není třeba získat nové vhodné pokrmy;
 • přijatelná hodnota.

Následná ložiska elektrochannels mohou být nazývány drahé opravy v případě poruch nebo rozbití, jakož i suspenzi pracovního postupu, když je kapalina zavěšena na povrch.

Pokročilé indukční modely mají také mnoho výhod, včetně:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS