Jaká je dobrá napařovací žehlička pro domácnost?

Jak si moudře vybrat žehličku s napařovačem? Podívejte se na našeho podrobného průvodce úspěšným nakupováním a hodnocení 2021 Best Buy

Moderní napařovací žehličky usnadňují žehlení. Jsou vhodné pro všechny druhy tkanin, včetně jemných, snadno vyžehlí svrchní oděvy, nábytek, čalouněný nábytek. Výběr správné žehličky pro potřeby vašeho domu je třeba provádět s maximální citlivostí.

Použití žehličky s vertikálním napařovačem je snadné. Do speciální nádržky nalijte studenou vodu, poté přístroj zapojte a po několika minutách je připraven k práci. Pomocí ovladače zvolte páru vhodnou pro váš oděv. nejčastěji střední nebo vysokou intenzitu. Z otvorů v podstavci spotřebiče vycházejí proudy horkého vzduchu a po stisknutí tlačítka se zvyšuje rychlost dodávání páry.

Samotný proces žehlení se liší od tradičního žehlení:

 • Oděv zavěste svisle na rukojeť nebo na ramínko;
 • Přístrojem se pohybuje shora dolů v malé vzdálenosti od oděvu a volnou rukou se látka mírně napíná, aby se vyrovnala.

Užitečné na! S ramínkem s klipy můžete kalhoty žehlit ještě lépe. Záclony a žaluzie je nejlépe ihned vyžehlit a zavěsit je do baget.

Různé parní stroje

Než si vyberete napařovací žehličku na domácí oděvy, musíte se seznámit s odrůdami a klasifikací modelů.

Podle principu fungování

Gravitační zařízení se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Jejím úkolem je vytvářet páru z vody a přirozeně ji dodávat do trysky bez zrychlení.

Spotřebiče vybavené speciálním ventilem pracují pod tlakem. Pára je zadržována v odvaděči páry a shromažďována. Po otevření ventilu z něj vychází mohutný proud, který proniká do vláken tkaniny. Jedinou nevýhodou je, že nějakou dobu trvá, než se v kotli vytvoří pára.

Přístroje s kontinuální párou na trhu. Toto zařízení je považováno za univerzální čisticí přístroj a patří do třídy parních čističů s čerpadlem.

Podle návrhu

Ruční napařovací žehlička je gravitační. Má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Kapacita nádržky na vodu je navržena tak, aby vydržela přibližně 15 minut.

Tip: Ruční modely se skvěle hodí na cesty.

Podlahové spotřebiče jsou odolné, pracují až 2 hodiny a jsou dodávány s náhradními tryskami. Modely si poradí s různými látkami.

Podle funkce

Zařízení s jednou funkcí mohou žehlit ve svislé poloze. nemají žádné další funkce v provozu.

Multifunkční modely plní různé úkoly v domácnosti. Na trhu jsou k dispozici následující kombinace:

 • parní čistič a napařovač 2 v 1. zařízení, které umožňuje vyhlazovat látky a odstraňovat nečistoty z různých povrchů;
 • Parní generátor. napařovač. žehlička 3 v 1. multifunkční zařízení, které dokáže ošetřovat, žehlit a dezinfikovat materiály
 • Napařovač s žehlicím prknem se vyznačuje skládacím prknem pro žehlení a napařovací žehlicí plocha má trojúhelníkový tvar.

Než si vyberete spolehlivý napařovač, je nejlepší zvážit, kde a jak můžete spotřebič používat.

READ  Může se melchior mýt v myčce nádobí?

Hlavní funkce

Napařovací žehlička je univerzálním pomocníkem v domácnosti. Odnímatelné žehlicí prkno urychluje a zefektivňuje žehlení. Nádržka na vodu o objemu 3,7 litru umožňuje nepřetržité používání po dobu 75 minut. ideální pro domácí použití.

S parním výkonem 50 g/min si poradí i s těmi nejtvrdšími tkaninami. K dispozici je také regulátor pro výběr režimu.

Další spotřebič s designem velké plastové hračky. Je zvláštní, že se výrobci výkonných a drahých spotřebičů nesnaží o to, aby jejich vzhled zapadl do jakéhokoli interiéru. Napařovač je určen pro profesionální napařování s jemným nastavením pro krajky i husté záclony. Nahoře jsou pohodlná ramínka, na která můžete pověsit objemnou péřovou bundu.

Výkonný ruční napařovač od společnosti Polaris. Přestože je zařízení kompaktní, výstup páry je 45 g/min. Spotřebič je připraven k použití do 25 sekund po zapnutí, takže můžete rychle uklidit daný oděv.

Použití napařovače je snadné a efektivní díky systému kontinuálního napařování a třem režimům páry, které lze zvolit podle typu tkaniny.

Samotná žehlička je vyrobena z nerezové oceli, aby nekorodovala. Má stejný dvojí ohřev. v nádrži a na výstupu páry. Rukojeť s jedním tlačítkem a indikátorem napájení. Přívod páry lze plynule regulovat otáčením otočného knoflíku na těle přístroje. Jakmile začne voda vytékat, rozsvítí se speciální kontrolka.

Vertikální podlahový napařovač. Teleskopický sloup je výškově nastavitelný, takže můžete pracovat na různých površích. nádržka na vodu má objem 2,2 litru, takže ji lze nepřetržitě používat až 50 minut.

Napařovač má několik provozních režimů pro citlivé a efektivní použití v závislosti na ošetřovaném povrchu.

Díky flexibilní hadici je spotřebič vhodný i do těžko přístupných míst. Speciální parní trysku lze kromě ošetření oděvů použít k čištění různých povrchů.

Výběr odborníků

Chytrá žehlička Saturn Intellitemp 305 003 s vestavěným parním generátorem od britské společnosti Morphy Richards je v našem žebříčku na prvním místě. Žehlička kombinuje ovladatelnost žehličky s výkonem parního generátoru. Vestavěné čerpadlo dodává výkonnou páru na perforovanou desku 485, která vytváří parní polštář. Tlak 1,5 baru zajišťuje hluboký průnik páry a dokonalé žehlení několika vrstev látky bez námahy. Při silném pomačkání se parní ráz 230 g/min., a konstantní výstup páry 50 g/min. IntelliTemp je inteligentní funkce, která vám umožní zapomenout na nastavení teploty, přístroj sám zvolí teplotní režim: žehlit vlnu a pak tvíd nebo naopak. Dvojitý samočisticí systém výrazně prodlužuje životnost žehličky. V kazetě se shromažďuje vodní kámen a samočisticí systém kazetu čistí. Pro vaši bezpečnost je vybaven systémem automatického vypnutí: po 1 minutě stání na patě se po 1 minutě automaticky vypne. Stojí na podrážce a po 8 minutách. stojí na patě. Všechny výrobky Morphy Richards jsou při výrobě důkladně testovány a záruka je 2 roky.

Nejvýkonnější

Vyšší nastavení výkonu ohřívá desku rychleji, šetří se pára a čas žehlení. Náš přehled zahrnuje 3 nejoblíbenější modely.

Philips GC4905/40 Azur

 • dobrý skluz;
 • Kvalitní vyhlazování záhybů;
 • dlouhý otočný kabel;
 • velkokapacitní nádrž;
 • atraktivní design.

Příkon přístroje Philips GC4905/40 Azur je 3000 W. Přístroj má keramickou desku SteamGlide Elite. Vhodné pro všechny žehlitelné tkaniny; s ochranou proti usazování vodního kamene, automatické vypnutí. Vysoký výkon znamená, že se deska rychle zahřeje, a to již za 2 minuty po zapnutí.

READ  Jak si vybrat levnou mikrovlnku pro domácnost

Rowenta DW 9240

 • snadné použití, žehlení nevyžaduje žádnou námahu
 • praktický vývod;
 • Rychle zahřívá žehlicí plochu;
 • Kvalitní vyhlazování záhybů.

Rowenta DW 9240 s nerezovým profilem Microsteam 400 má působivý příkon 3100 W. Profesionální žehlení v domácnosti. Vysoce výkonná žehlička se 400 parními výstupy. Je vybaven ochranou proti úniku vody a vodnímu kameni, automatickým vypínáním, zabraňuje vzniku šmouh na tkaninách. Délka kabelu. 2,5 m.

CENTEK CT-2346

 • Dobře žehlí a napařuje;
 • úzký výtok;
 • skvělá funkčnost;
 • důmyslný design;
 • přiměřená cena.
dobrá, napařovací, žehlička, domácnost

CENTEK CT-2346 s výkonem 3000 W je vybaven keramickým povrchem, který snadno klouže po tkanině. Páru lze dávkovat nepřetržitě a lze ji automaticky regulovat. Nádrž pojme 380 ml vody, délka šňůry je 1,5 m.

Žehlička Philips GC4909/60 Azur

Funkce snadného odstranění vodního kamene a deska SteamGlide Elite odolná proti poškrábání vám zajistí dlouhotrvající výsledky. Vysoce kvalitní vertikální pára zajišťuje rychlý ohřev a vynikající výsledky pro rychlé žehlení. Díky silnému a stálému proudu proniká do tkaniny o více než 50 % více páry, která rychleji vyhlazuje záhyby. Žehlička se automaticky vypne, pokud se s ní nehýbe. Spotřebič se vypne po 2 minutách, pokud je ponechán ve vodorovné poloze, a po 8 minutách. vzpřímený.

místo. Polaris PIR 2483K 3m: Vlastnosti a cena

Polaris PIR 2483K 3m má nejen přiměřenou cenu, ale také se rychle zahřívá. Mezi další vlastnosti patří příjemný vnější design a velká nádrž na vodu.

Power 2400 Watt
Funkce Foukání páry
Spotřeba páry 45 g/min
Délka šňůry 3 м
Cena 2 600 ₽

Polaris PIR 2483K 3m: Výhody a nevýhody

Příjemný vzhled;

Rychlý ohřev;

Dlouhá šňůra;

Perfektně napařujte oblečení;

Velká nádrž na vodu;

Snadné používání;

dobrá, napařovací, žehlička, domácnost

Pozitivní zpětná vazba od majitelů;

Nízká hmotnost;

dobrá, napařovací, žehlička, domácnost

Zobrazení;

Pozitivní komentáře majitelů;

Jaké vlastnosti by měla mít dobrá žehlička s parním generátorem?

Philips HI5919/30

Výstup páry. 100 g/min

Parní pohon. 200 g/min

Philips HI5919/30 se samočisticím parním generátorem a funkcí vertikální páry vás dostane na vrchol nabídky. Nabízí proslulou holandskou kvalitu, která odolává intenzivnímu používání v domácích i profesionálních prádelnách. Je vybaven vertikálním napařovačem a sběračem na odstraňování vodního kamene.

Dobrý parní generátor je ideální pro větší rodinu. Ohřívací výkon 2400 W stačí k rychlému ohřevu vody a dodání až 100 gramů páry za minutu v normálním režimu a až 200 gramů v režimu zesílení. Keramická deska je šetrná k látce, ale odstraňuje záhyby jakékoliv složitosti. Výrobce zavedl samočisticí funkce a funkce ochrany proti vodnímu kameni, které přispívají ke spolehlivosti konstrukce. Maximální tlak páry. 5,2 baru a nádržka na vodu má objem 1,1 litru.

 • Může se napařovat vertikálně;
 • Samočištění od vodního kamene;
 • Spolehlivý systém proti odkapávání;
 • Odolný keramický povlak;
 • Nízká spotřeba vody;
 • Žehličky dobře;
 • Ticho;
 • Dobrý vzhled;
 • Kompaktnost;
 • Drát se nezkroutí.

Braun CareStyle 1 IS1012

Parní pohon. 110 g/min

Parní pohon. 340 g/min

S parním generátorem bude žehlení několikanásobně snazší a rychlejší než s běžnou žehličkou. Braun CareStyle 1 IS1012 má keramickou desku, která zajišťuje hladší skluz a zabraňuje poškození vláken. Chytrá napařovací žehlička je vybavena přesným termostatem, který se ovládá otočným knoflíkem. Změnou jeho polohy můžete nastavit optimální teplotu žehlení.

S nejlepší cenově dostupnou napařovací žehličkou pro každodenní použití můžete díky 1,5litrové nádržce na vodu žehlit bez přerušení nejméně hodinu. S tlakem 5,5 baru má dostatečný výkon, aby s minimální námahou vytvořil dokonalé oblečení bez záhybů pro celou rodinu. Otevírá také možnost vertikálního napařování, které osvěží mírně pomačkané oblečení. Funkce Easy CalcClean je nezbytná pro samočištění. Má také úsporný režim a systém proti odkapávání.

 • Velká nádrž na vodu;
 • Keramická podrážka. Odolné proti opotřebení a snadno klouzavé;
 • Samočištění od vodního kamene;
 • Možnost vertikálního napařování;
 • Snadné nastavení termostatu;
 • Pěkný design;
 • Dlouhé šňůry.
READ  Proč se nemůže opalovat s laserovým odstraněním

Polaris PSS 7510K

Parní pohon. 400 g/min

Polaris PSS 7510K je na vrcholu žebříčku nejlepších napařovacích žehliček pro domácnost pro technologii. Je vybaven několika technologiemi, které zjednodušují používání:

 • Funkce Smart Heat rovnoměrně rozvádí teplo po celém povrchu keramické desky;
 • Funkce Smart Temp automaticky přizpůsobuje teplotu podešve podle typu tkaniny, takže nehrozí riziko propálení.

Přístroj automaticky nastavuje svůj provoz tak, aby bylo žehlení co nejefektivnější a nejjednodušší. Nemusíte ručně nastavovat nastavení a starat se o to, jestli je správné. Topný výkon přispívá k vysoké účinnosti. 3000 W a funkce samočištění od vodního kamene prodlužuje životnost. 1,7litrová nádržka na vodu, která vydrží dlouho.

Polaris PSS 7510K si poradí s pomačkáním a záhyby jakéhokoli oblečení, a to jak přírodních, tak syntetických hustých materiálů. Produkuje až 400 gramů páry za minutu, aby vaše oblečení rychle vypadalo co nejlépe. Můžete doplnit čistou vodu. Keramická žehlicí plocha PRO 5 je odolná proti poškrábání a snadno klouže po všech druzích tkanin, takže žehlení je rychlé a snadné.

dobrá, napařovací, žehlička, domácnost
 • Rychle se zahřívá;
 • Silný parní ráz;
 • Kompaktní a snadno použitelný;
 • Poměr cena/výkon;
 • Vypadá to dobře, zejména černá barva;
 • Pohodlné držení v ruce;
 • Dostatek páry a automatická regulace teploty.

Philips PerfectCare Compact Plus GC 7920

Parní pohon. 120 g/min

Parní pohon. 430 g/min

Philips má automatický parní generátor, který podle recenzí zákazníků automaticky nastaví ideální teplotu žehlení. Má dva parní režimy, silný parní ráz, samočisticí systém. Kovová a keramická deska s názvem SteamGlide.

1 místo. Philips PerfectCare Compact Plus GC 7920

Nejlepší elektrická žehlička na košile automaticky zvolí nejlepší teplotu pro žehlení záhybů. Keramicko-kovová deska s povrchovou úpravou SteamGlide má nízký koeficient tření pro snadné klouzání po všech površích. Systém Smart Calc Clean bojuje proti vodnímu kameni a zvukový signál vás upozorní, když je připraven k použití. Režim konstantní páry odebírá 120 g/min.

Díky silnému parnímu rázu 430 g/min účinně odstraňuje všechny druhy záhybů. Objem nádrže na vodu 1.5 litrů lze oddělit od žehličky. Spotřeba energie 2400 W v běžném provozu. Maximální tlak vyrobené páry. 6.5 barů. Bezpečnostní systém automaticky vypne napájení, když pánev delší dobu stojí. Funkce vertikálního napařování umožňuje žehlit nebo osvěžovat závěsy či oblečení zavěšené na ramínkách. Systém se skládá z parního generátoru, nádržky na vodu a samotné žehličky. Váží 2.8 kg. Spotřebič je dodáván s parní hadicí o délce 1 mm.6 м.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS