Jaké části jsou pracovníci mlýnek na maso

Jaká je pracovní těla v mlýnku na maso?

Pracovní orgány: hlavní sada: Řezná mřížka; Cross nůž; mřížka s velkými otvory; druhý nůž; mřížka s jemnými otvory; pečetní prsten. Sada pro velké řezání: řezná mřížka; zkřížený nůž; pečetní prsten.

Použití: v zařízením pro broušení v potravinách a dalších průmyslových odvětvích. Pracovní těleso sestává z hřídele 1 a připojené k němu nůž sestávající z lopatek 2 a 3. Nůž je zasazen svou centrální částí 4 na hřídeli, volné konce nože jsou připojeny k hřídeli 1 v místech 5 a 6.

Extracelastic Cvičení na domácí práci na téma: „Zařízení a práce masových brusek“.

Upozorňujeme, že v souladu s federálním zákonem N 273-FZ „na vzdělávání v Ruské federaci“ v organizacích zabývajících se vzdělávacími činnostmi, školení a vzdělávání studentů s ABS, a to jak ve spojení s jiným studentem a v jednotlivých třídách nebo skupinách.

Účel: tvorba znalostí a praktických dovedností studentů, ve věcech mlýnek na maso. Aplikace teoretických poznatků o mlýnku zařízení v praxi. Úkoly:

Vzdělávací. dát znalosti o mlýnku zařízení. Představte si nádobí na vaření s masovými mlýnkami, rozvíjet praktické dovednosti vaření. Dovednosti racionálně organizovat a naplánovat jejich práci. 2. Vzdělávací. vzdělávat technologickou disciplínu, pečlivý a ekonomický postoj k potravinám, kultuře chování u stolu. 3. Rozvoj. Intilling Studentské dovednosti nezávislosti v práci, vzdělávání, práce práce, odpovědnost za svěřené podnikání.

Correctional: Vývoj řeči, vodní rezervace doplňování, upevnění a opakování studovaného.

Slovník: mísa masa. Nožů. Šnekový zásobník. Pesher. Mlýnek na maso. Zelí. Mrkev, brambory.

jeden.Konverzace. Opakující se materiál prošel. Přechod z teoretické části k praktickému

První mlýnek na maso vynalezl v 19. století Karl Friedrich Christians Ludwig Baron Dressee Sauerbronn, on byl tvůrcem prvního kole. Vynález však nebyl okamžitě široce distribuován, to bylo známo až do světa později. Jak se mince připravil před vzhledem moderních masových brusek? Hosteska používaná na kuchyní Speciální obouruční, zakřivené půlkruhovým nožem. Houpání nepohodlného zařízení ze strany na stranu, zpracování, tak maso, bylo možné získat hrubý mletý.

Zvažte zařízení vybavené pracovní komory mlýnek na maso:

dřík; 2. Šroub; 3. nůž nástroje; 4. upínací matice; 5. tvrdohlavý kroužek; 6. Pusher s omezovačem; 7. Zásobník zavazadlového prostoru.

Připravené kousky masa jsou přiváděny přes nakládací otvor, který může být jak kulatý, tak obdélníkový, s pomocí posunovače k ​​pracovní komoře mlýnek na maso. Kde s pomocí šroubu poháněného motorem se maso dodává do systému nožů a mřížek, pro následné broušení. Jmenování mřížek nožů se může lišit v závislosti na počtu a průměru otvorů v nich. Například pomocí mřížky pro velké broušení je snadné a snadné připravit náplň pro velké klobásy nebo mince pro nasekaný bifhtex. Mlýnek na maso může provádět standardní „clo“ a používat jako další vybavení. Moderní brusky na maso jsou obvykle vybaveny dalšími znaky, mezi nimiž by mělo být zaznamenáno: funkce lištu; Funkce řezání zeleniny a funkce struhadla / Juicer.

Mlýnek na maso ruční bruska na maso elektrický

Populární výrobky vyrobené s masovými bruskami.

Maso mletého masa je nádherný vynález osoby. Můžete ho vařit z jakéhokoliv typu masa: od ptáků, hovězího masa, jehněčího masa, vepřového masa. Míchání není obtížné, hlavní věc byla mlýnek na maso. Mleté jídlo se snadno připravují. Recepty mletých jídel se proto nacházejí téměř ve všech kuchyních na světě. V Mexiku s masem, mleté ​​maso připravit lahodnou bližší (Chile Kona Karna), ve Skandinávii. karbanátky, karbanátky a „Ježek“, v Itálii. Lazagna, v Rusku. Cutlety, knedlíky. Z masa mletého masa a lehkého svačinu a slavnostního misku. Velkou výhodou masa mletého masa v kombinaci se zeleninou a jinými produkty.

Delmeni Zelí Rolls

Výkon a produktivita

Výkon mlýnek na maso může být stanoven jako množství výrobků (maso), které lze recyklovat za jednotku času. Často výrobce označuje tento parametr jako reklamní krok, avšak odkaz na takové aplikace by měly být opatrné: Za prvé, první produktivita zařízení se může ukázat jako výrazně nižší než uvedené marketéry a za druhé, v mnoha případech Skutečná produktivita zařízení se ukáže, že je omezena na takové nezjevné faktory jako průměr krku trysky (to je, jednoduše řečeno, velikost kusu masa, který bude schopen dát do mlýnek na maso).

My v našich testech měří výkon masových brusek v reálných úkolech a výkonu, které jsme nikdy neměřili nás, se nezklamali, že by byl vyhlášen výrobcem, ale méně. velmi často (zároveň, ještě méně než méně, to je například jeden kilogram za minutu místo uvedených dvou).

Pokud vezmete skutečný výkon, pak pro domácí podmínky, asi 1,5 kg / min je zcela přijatelná možnost, která zařídí převážnou většinu uživatelů. Asi 2 kg / min. to je velmi dobrý výsledek. Více než 2 kg / min. vynikající.

2 kg mleté ​​za minutu. docela dobrý výsledek (Redmond RMG-1230-7)

V praxi takový rozdíl znamená, že přímo na zpracování předem připraveného (plátky) masa, méně produktivní mlýnek masa stráví jen několik minut více. Vzhledem k tomu, že podstatná část času je vynaložena na přípravu a řezání masa, uložení dvojice-trojité minuty (při zpracování 2-3 kilogramů masa) není vždy možné nazvat významným faktorem. Samozřejmě, že je příjemné dostat hotový mletý bojovník, nicméně, pokud standardní scénář mlýnku masa používá přípravu mletého masa jednou týdně. je nepravděpodobné, že pár minut bude mít významný dopad na celkově Komfort z provozu zařízení.

Stejný nezřetelný parametr je napájení zařízení uvedeno na krabici. Ve většině případů výrobce indikuje maximální (špičkový, blokátor) napájení zařízení, zatímco broušení masa ve standardním režimu se provádí na mnohem menší kapacitě. Například špičkový výkon zařízení může být 1 800 W, nominální. 500 W a během reálných měření se ukáže, že svědectví wattmetru se nevzniklo nad 470 W, což se ukázalo být dost do provozu úkoly.

Vzhledem k výše uvedenému při výběru mlýnek na maso bychom doporučili věnovat pozornost parametrům, jako je síla zařízení a uvedeného výkonu, ale v žádném případě je pochopit doslova.

Vyšší nominální jmenovitý (ne vrchol!) Napájení a vyšší uvedený výkon při porovnávání dvou modelů s největší pravděpodobností naznačují, že mlýnek na maso zájmu vás bude více produktivnější než model s mírnějšími charakteristikami. Není však nutné doufat, že sliby obchodníků budou splněny v plném rozsahu. Studium nápisu na boxu nebude nadbytečný využít zdravého rozumu.

Například vidíme, že výrobce prohlašuje, že mlýnek na maso může brousit pět kilogramů masa za minutu. Možná to bude pravda. Nicméně, to nebude nadbytečný. a osobně můžete předložit pět kilogram nasekaného masa v mlýnku na maso za minutu? To znamená, že kilogram každých 12 sekund? Navzdory skutečnosti, že maso by mělo být umístěno pouze do nakládacího krku, ale také zatlačte do šneku se speciálním interpretací? Nepravděpodobný.

Nakonec nebude nadbytečný najít informace o tom, kolik minut může zařízení pracovat bez přerušení. Tyto údaje zpravidla neposkytují na krabici a „skrytí“ někde v pokynech. Porovnání odhadovaného výkonu a povolených pracovních hodin je možné provést relativně adekvátní představu o tom, co mlýnek masa získala naši pozornost a jaké skutečné příležitosti má.

Brusné a řezací stroje. Mlýnek na maso.

Upozorňujeme, že v souladu s federálním zákonem N 273-FZ „na vzdělávání v Ruské federaci“ v organizacích zabývajících se vzdělávacími činnostmi, školení a vzdělávání studentů s ABS, a to jak ve spojení s jiným studentem a v jednotlivých třídách nebo skupinách.

READ  Jaké nitě používat se šicím strojem

Přednášející zvláštní.Disciplíny Sauch Elena Ivanovna

Předmět: „Zařízení potravinových podniků“

Téma lekce: Stroje pro broušení a řezání. Mlýnek na maso.

Vzdělávací: Systematizovat teoretické a praktické znalosti.

Rozvoj: aktualizovat znalosti v rámci interdisciplinárních spojení.

Zvyšování: Vzdělávání do zařízení pro vybavení, zvýšení profesní úrovně.

Typ lekce: kombinovaný, pomocí prezentace.

jaké, části, jsou, pracovníci, mlýnek, maso

Metoda školení: vysvětlení, demonstrace.

Zařízení pro výrobu materiálu: laptop, obrazovka, snímek, vzorky: mlýnky masa, potravinářský procesor, mixér.

Ublíjime, které specializované stroje se používají v cateringu.

V stravovacích zařízení pro zpracování masa a ryb: masové brusky, tvůrci masa, stash packers, požáry, kurzy, rybolov a univerzální pohony pro maso obchody se souborem výkonných mechanismů.

Proces broušení a řezání je široce používán při výrobě nádobí z vařené zeleniny, ovoce, kroup, tvaroh;

-Příprava stropů, drcených ořechů, koření, kávy;.Řezání výrobků s kousky různých velikostí a tvarů.

V závislosti na způsobu broušení produktů, následující stroje a mechanismy rozlišují.

jeden.Stroj pro řezání mraženého masa (snímek)

Stroj pro řezání zeleniny. pro řezání surové a vařené zeleniny (kruh, kostky, řezy, košťata, česnek) (snímek)

Motor stroj. dlouhé stírací měkké produkty (vařená zelenina, tvaroh, kaše, atd. ) (Skluzavka)

Zářící stroje a mechanismy. pro drcení křehkých výrobků (cukru, sušenky, káva) (snímek)

6.Stroje pro broušení masa a ryb. Mlýnek na maso. pro brusné maso (mleté ​​maso, mleté ​​maso) (skluzavka)

Moderní vybavení (vzorky)

Naše lekce se probudí pěti fází

1-Historie vynálezu mlýnek na maso (snímek)

2-Device MIM-60 mlýnek na maso MIM-82, MIM-82, MIM-105, MMP- II.1, MS-2-70, MS-2-150- Změnitelný mechanismus.

jaké, části, jsou, pracovníci, mlýnek, maso

5- Technické vlastnosti masových brusek.

1 Stage Story z mlýnek na maso (zpráva)

Než se objevil první mlýnek na maso, a dokud se nestalo k dispozici na každou paní díky počátku masové výroby, pro přípravu mletého masa, byl použit speciální dva rukojeti nůž zakřivené půlkruhem. Taková jedinečná položka musela být opakovaně houpat ze strany na stranu, aby prošel na kus masa. Současně se Mince dostal poměrně velké a snahy o jeho přípravu muselo strávit hodně. (Slide) První mlýnek na maso, skutečné starožitnosti. Bylo vynalezeno v osmnáctém století Baron Carl von Dražom. (Slide) Jak víte, byl to ten, kdo se stal vynálezcem první verze starověkého kola (pravda je stále bez pedálů) a psacího stroje. Téměř ihned po vzniku mlýnku baronového masa, vynálezce z Rakouska, Peter Mitterhofer, chtěl zmírnit svou ženu, také vynalezl design pro broušení masa. (Slide) v devatenáctém století, vzácný mlýnek masa byla použita při výrobě klobásy, což bylo auto s řadou nožů, které byly mechanicky stoupat a potopily se nad speciálním kole dřeva. Na palubě pokládání kusů masa, a pak se otočila malý úhel, takže s každým snížením nožů padli na jiné místo. Osa otáčení takového paluby byla mírně posunuta na straně. Jedná se o zcela unikátní předmět, který je poháněn elektromotorem s výkonem téměř jedné síle koní nebo s jedním koněm, by se mohl proměnit v mince dvacet pět kilogramů masa za 40 minut. Další starožitný mlýnek na maso. který vypadá spíše jako moderní, dostal jméno „mlýn“. Byl to válcové tělo, ve kterém hřídel otáčí s ocelovými kolíky umístěnými v pořadí šroubů. Toto jedinečné auto by mohlo podpořit i velké kousky masa, doplněno v nálevce. Maso prošlo přes řadu krátkých nožů, které prováděly zdola a na vrcholu polovin skříně. Když maso spadlo mezi noži, chtělo by to.

Ve starověku byl také vyvinut stroj, ve kterém bylo maso podáváno na speciální mřížce se zkříženými ostrými noži. Maso nebo tuk v tomto případě, ne malá postroje se speciálním čtvercovým průřezem. Na výstupu z takového starého psacího stroje byly umístěny dva ploché nože, které byly řezány do kostek, procházky na stranu.

Dnes každý zná mlýnek na šroubové maso, který byl vynalezen v 19. století. Děkuji své jméno Díky století instalované v něm, což bylo „dopravník“ masa na nůž čtyř lopatek. V této mlýnku na maso byl vytvořen určitý tlak, díky kterému rozdělené plátky procházejí pevným deanizovaným diskem. Je to tato možnost starého mlýnku na maso zůstal téměř beze změny. (Zobrazit vzorek MIM-60)

2-stupeň zařízení pro brusné maso mm-82

MM-82 Masový bruska MM-82 určená pro broušení ryb a masové buničiny (snímek)

Desktopový stroj, připojený ke stolu se čtyřmi šrouby. Skříň vepřového masa z mlýnek na maso je lemována ocelovými plechy. V pouzdru mlýnku masa je pracovní komora pro zpracování produktů, vyrobená ve formě válce, na vnitřním povrchu, z nichž je šroubový řez, což zlepšuje tok masa a eliminuje jej šroubem. V horní části skříně mlýnek na maso se nachází zaváděcí zařízení, na kterém je instalován bezpečnostní kroužek, čímž se eliminuje možnost přístupu k rukou pracovníkům stroje.

Zpracovatelská komora má válcový tvar, ve kterém jsou umístěny pracovníky: šnek, řezání a nůž mřížky, oboustranné nože a upínací kroužky. Shan, který se nachází uvnitř případu. Má formu jednorázového šroubu. Na jednom konci šneku je stopka pro připojení k hřídeli převodovky a na druhém konci. prst, ke kterému jsou nástroje pracovníků. nože a mřížky, které tvoří řezné páry. Mříže jsou prosté prstu a jsou drženy v pevném stavu uvnitř pouzdra s klíčem. Mlýnek na maso zahrnuje dva mřížky nožů, otvory o průměru 3; 5; 9 mm. Pod řeznou mřížkou se stejnými KAPS stále na prst. Dva bilaterální nože jsou těsně kladeny na hromadu šneku na principu profilu a otočte s ním. Hustota nastavení řezných párů je zajištěna tvrdohlavým kroužkem a tlačnou maticí. Nahoře na krku pouzdra nainstalovat zaváděcí misku s bezpečnostním kroužkem. Přitlačení výrobku se provádí pusher.

Mlýnek na maso

V závislosti na výkonu mlýnek na maso je možné rozdělit do tří skupin: domácnost. s kapacitou až 10 kg / h, pro cateringové podniky. s kapacitou od 10 do 500 kg / h, průmyslové (vlk). S kapacitou více než 500 kg / h. Elektrické brusky používané ve veřejném stravování jsou vyráběny ve dvou typech: s individuálním pohonem a jako vyměnitelné mechanismy pro univerzální kuchyňské stroje.

Rýže. 5.jeden. Koncepce brusky masa:

  • 1. případ; 2. šnek; 3. žebra; 4-6- pevné mřížky;
  • 7. tvrdohlavý prsten;
  • osm. tlačné matice;
  • devět Rotující nože

Všechny masové brusky domácí a dovážené výroby mají zásadně identické zařízení pohonu (rýže. 5.jeden). V krytu jeden Mlýnek na maso je pracovní komora pro zpracování produktu, který je pevným dutým válcem, uvnitř které jsou žebra 3, Prevence soustružení produktu vzhledem k fotoaparátu. Umístění žeber může být šroubová (spirála) nebo podélná (paralelní osa pracovního válce). Pro podporu produktu v pracovní komoře, krmení nožů a tlačení přes nůžové mřížky je rotující šnek 2 S roztečem otáček, snížení směru vykládky. Funkce díla šneku je vytvořit tlak dostatečný k podpoře výrobku přes řezací mechanismus bez lisování kapalné fáze obsažené v něm.

jaké, části, jsou, pracovníci, mlýnek, maso

Řezací nástroj mlýnek na maso se skládá z pevné mřížky 4, Rotující nože devět a pevné nože mřížky 5 a 6 s otvory různých průměrů. Pevná řezná mřížka se skládá z vnitřních a vnějších kruhů spojených třemi propojkami, naostřenými na jedné straně. Řezání propojek se nachází pod akutním úhlem k poloměru. Rotující nože mají radiální lopatky se dvěma řeznými rovinami (rotující oboustranné nože). Nože jsou kombinovány do samostatných křížů, z nichž každý má čtyři paprsky. Pevné mřížky nože jsou vyrobeny ve formě disků s kulatými otvory a jsou spárované řezné díly s rotujícími noži.

READ  Jak pálit maso v mikrovlnné troubě

V mřížkách masa používaných ve veřejných cateringových podnicích je řezný nástroj obvykle vybaven třemi nožovými mřížkami s průměrem otvorů 3, 5 a 9 mm. Osy mřížových otvorů jsou kolmé k rovině mřížky nože (přímých otvorů). Nože a mřížky na ocelový prst s paralelními záblesky, přišroubovány do předního konce šneku. Centrální otvor nože má stejnou formu jako vnější obrys šroubu šneku, díky které je otáčení posledně uvedeno na nůž. Mřížky jsou umístěny na razník šneku volně a držet se od otočení klíče, pevně upevněny v pouzdru mlýnku masa. Silné uchycení pracovních letadel nožů a mřížky je zajištěna tvrdohlavým kroužkem 7 a tlačnou maticí osm. Rám jeden Masové brusky mají speciální zařízení, které poskytují jeho upevnění s jednotlivým pohonem nebo univerzálním pouzdrem kuchyňského stroje.

Masové brusky jsou vybaveny hlavní sadou řezných nástrojů pro získání kotoučové hmotnosti a sadu řezných nástrojů pro velké protokolování. Hlavní sada obsahuje: řezací mřížku, dva oboustranné nože, dva nůžové mřížky s otvory 9 a 3 nebo 9 a 5 mm a tvrdohlavý prsten. Sada pro velké protokolování zahrnuje: Řezací mřížka, jeden oboustranný nůž, mřížka nožů s otvory 9 mm a dva tvrdohlavé kroužky.

V importovaných modelech broušení masa se nazývá hlavní nebo úplná sada Velký unger, Nastavit pro velké řezání. Střední under a sada jednoho nože mřížky a jednoho nože (jako v domácích masových bruskách). Malý under.

Produkt nakrájený kousky hmoty od 50 do 200 g (v závislosti na velikosti mlýnku na maso), je dodáván z nakládací misky do zpracovatelské komory, kde je zachycena otočná aukce a je k nim přepravována podél fotoaparátu řezné nástroje. Průvodce žebra existující na vnitřním povrchu komory zabraňují nebo minimalizujte rotační pohyb výrobku.

Vzhledem k postupnému snížení kroků šroubu šroubového produktu se pohybuje podél komory pro zpracování, je zhutněn a vyhovuje pracovním nástrojům ve formě pevné husté hmoty. Poslední cívka šroubu s nejmenším krokem stiskem výrobku ji tlačí do otvorů řezné mřížky. Části produktu, které prošly otvory řezné mřížky, jsou odříznuty z hlavní hmotnosti řezných okrajů řezné mřížky a řezné hrany otočného oboustranného nože, které se pohybují podél roviny dílčího řezání mřížka. Potom je předem rozdrcený produkt stiskl šroubem do roviny první mřížky nože a přitlačuje se do otvorů. Řezání produktu lisovaného do otvorů řeznými hranami otočného oboustranného nože spolu se vstupními hranami otvorů mřížky nože.

Plátky částic produktu zatlačily otvory prvního nože mřížky s následujícími lisovacími částicemi. Když se výrobku výstupy z otvorů první mřížky nože, dojde k řezným okraji druhého oboustranného nože a výstupních hran otvorů první mřížky nože. Částice produktu, které prošly první mřížkou nože a ve vesmíru mezi prvními mřížkami, jsou lisovány do roviny druhé sítí nože. Broušení produktu u vchodu do druhé mřížky se provádí stejným způsobem jako u vchodu do první mřížky. Na výstupu druhé mřížky má produkt formu pevného proudu ve formě silných závitů sestávajících z částic sloučených.

V současné době jsou ve veřejných potravinách hlavně používané masové mřížky pracující z individuálního elektrického pohonu. Patří mezi ně MIM-300 masové brusky, MIM-600 (Torgtekhmash, Bělorusko), stejně jako dovážené vzorky.

A. podélný řez; 6. Obecný pohled: /. prst; 2- Výstupní nůž mřížky; 3. Tvrdohlavé prsteny; 4- tlačné matice; 5. bilaterální nože; 6, 7- průchod a řezné nůžové mřížky; osm- šroub; devět- pojistka; deset- pusher; 11, 12- stopky; třináct. boot mísa; / 4-rychlostní stupeň; patnáct. Zpracování kamery

Stroje a mechanismy pro zpracování masa a ryb

V cateringových zařízeních pro zpracování masa a ryby: masové brusky, markery masa, mineshrhanty, rybolov, mechanismy požití, požáry, nádvoří, mechanismy pro řezání hovězího hovězího hovězího hovězího masa, modul, stejně jako univerzální pohony pro masové obchody se souborem výkonných mechanismů.

MIM-82 Masový brusek (mlýnek na maso) je navržen tak, aby brousil ryby a masovou buničinu (rýže. 7.jeden). Desktopové auto, připojené ke stolu se čtyřmi šrouby. Uvnitř skříně je strojový prostor, strana zpracování je umístěna na straně. naložovací mísa je umístěna. Hnací mechanismus se skládá z elektromotoru a dvoustupňového převodovky čtrnáct, Výstupní hřídel má obdélníkovou drážku pro spojení šroubu.

Zpracovatelská komora má válcový tvar, ve kterém jsou umístěny pracovníky: šnek, řezání a nůž mřížky, oboustranné nože a upínací kroužky. Šroub osm, Uvnitř bydlení 12, Má formu jednorázového šroubu. Na jednom konci šneku je stopka jedenáct Pro připevnění k hřídeli převodovky a na druhém konci jeden, Které pracovníci jsou pracovní nástroje. nože a mřížky tvořící řezné páry. Mříže jsou prosté prstu a jsou drženy v pevném stavu uvnitř pouzdra s klíčem.

Mlýnek na maso zahrnuje dva mřížky nožů 2, 6 s otvory o průměru 3,5 a 9 mm. Řezací mřížka 7s pomáhá stejným klíčem. Dva bilaterální nože 5 jsou těsně kladeny na hromadu šneku na principu profilu a otočte s ním. Řezací hustota úpravy páry zajišťuje tvrdohlavý kroužek 3 a zatlačte matici 4. Na vrcholu krku je nastaven

zaváděcí třináct S bezpečnostním kroužkem devět. Přitlačení výrobku se provádí pusher deset.

Aby se zabránilo vylíhnutí masa na šneku uvnitř skříně, jsou šroubové drážky patnáct.

Mlýnek na maso může být vybaven dvěma sadami mřížek a nožů: pro mělké protokolování. při vaření kotouče (rýže). 7.2, A) A pro velké protokolování. při přípravě přírodních nasekaných polotovarů (b). Zahrnuté je mřížka s otvorem o průměru 3 mm pro přípravu pentu.

Princip operace. Když je bruska na maso zapnuta, je rotační pohyb získán šnekem a oboustrannými noži. Produkt přes nakládací krk spadá na rotující šnek, který zachycuje produkt a odešle jej do brusné oblasti. V tomto případě se tlak na výrobek zvyšuje v důsledku klesajícího kroku šroubové čáry šneku. Produkt je zatlačen přes řezací mřížku a opouštět první čepel prvního nože. Řezaný produkt je lisován proti otvorům mřížky s velkými otvory a opakovaně odřízne druhou čepel prvního nože. Produkt je pak tlačen přes mřížku a při odchodu, řezá první čepel druhého bilaterálního nože, a když je výrobek lisován do otvorů mřížky

Rýže. 7.2. Sada pracovníků masových brusek: A. pro mělké protokolování; B. Pro velké kulatiny

S jemnými otvory, oříznuté druhou čepelí druhého nože. Prochází otvory druhé mřížky, produkt spadne do substituovaného kontejneru. Pro velké protokolování, produkt prochází pouze jedním dělením.

Mami-300 masové brusky, MIM-600 mají podobné zařízení pracovních orgánů a principu provozu. Z masových brusek MM-82 se liší v hnacích mechanismech a výkonu.

Mechanismy pro broušení MS 2-70 masa a mm (brusky na maso) jsou zaměnitelné mechanismy univerzálních pohonů, v tomto pořadí, typu PU-0,6 a km, mají podobné výše uvedeným masovým bruskám pracovních těles.

Od zahraničních mechanismů tohoto typu pozornosti jsou masové brusky společnosti „Conetolylisus“ (Finsko) zaslouženy tím, že jejich sada obsahuje velký počet vyměnitelných nožů a nožových mřížek, stejně jako řezný nůž (mřížka) s oboustranná čepel.

Co je třeba věnovat pozornost výběru masových brusek

Volba masových brusek je tak bohatá, že každý nákup najde vhodné zařízení. Zaměření v technických specifikacích a indikátorech kvality si můžete koupit vybavení s nejlepší hodnotou za peníze.

Referenční charakteristika, ze které by se v zásadě v zásadě odpuzoval. to je síla zařízení. Jmenovitá síla mlýnek pro domácnost leží v rozmezí 150-1500 wattů, výkon zařízení přímo závisí na tomto indikátoru. Výkon považuje hmotnost masa, která může být recyklována za 1 minutu. Technika s dobrou mocností funguje nejen rychle, ale efektivně, zvládá se s tvrdým masem, nabídkami a filmů.

Rada! Pro domov 1-1,5 Kvatt dost. Je důležité pochopit silnější zařízení, hlasitější to funguje.

Materiály, ze kterých je zařízení vyrobeno, musí být vysoká kvalita. Tyto údaje, které přicházejí do styku s jídlem, by měly být vyrobeny z plastu, kovu a gumy vhodné pro výrobu potravin. Napájecí díly působící v pohybu a pro snahu, jako jsou nože a šnek, lépe si vybrat od korozivního kovu, a ne měkkých značek, ale s dobrými vlastnostmi. Zařízení vytvořené z vhodných materiálů bude trvat mnohem déle.

READ  Chlupy jsou po laserové epilaci tvrdší

Kromě toho budou užitečné následující možnosti.

  • Přítomnost reverzní (reverzní) se vyhnete zbytečné práci: vinutí šlachy na šneku budou možné získat vznešené z této možnosti, aniž by demontoval celé zařízení.
  • Volba provozní kapacity vám umožní regulovat provoz mlýnku masa v závislosti na situaci. Například jemná kuřecí prsa může být zkroucena při minimálním výkonu, dosažení požadovaného výsledku, zatímco spotřeba energie bude také minimální.
  • Možnosti zabezpečení. V jednoduchých modelech je instalována pojistka, která nedovolí zařízení pracovat v případě jeho přehřátí. Při pokročilejším pokročilejším modelům mlýnků masa je k dispozici automatizace, vypnutí zařízení před přetížením. Tyto možnosti pomohou vyhnout se mimořádným situacím a prodlouží životnost zařízení.
  • Další možnosti. Součástí některých zařízení je celý arzenál trysek a zařízení, což významně rozšiřuje možnosti zařízení. Takže některé masové mlýnky jsou schopny zmenšit, rašelinu, plísně, mačkání šťávy z masitého ovoce a citrusů.

Kupní plán pro předmět: „Zařízení potravinářských podniků

Upozorňujeme, že v souladu s federálním zákonem N 273-FZ „na vzdělávání v Ruské federaci“ v organizacích zabývajících se vzdělávacími činnostmi, školení a vzdělávání studentů s ABS, a to jak ve spojení s jiným studentem a v jednotlivých třídách nebo skupinách.

Předmět: „Zařízení potravinových podniků“

Lekce Téma: Masové brusky: Účel, zobrazení. Zařízení, princip operace, pravidla bezpečného provozu.

Typ lekce: (kombinovaný). Lekce systematizace a zobecnění studovaného materiálu, studium nového tématu.

Forma vedení lekce: Podle technologie KMD

(kolektivní mentální činnost cestujících), práce

Cíle a cíle: jeden. Vzdělávací: a) tvorba a systematizace znalostí na základě znalostí „stroje pro broušení masa a ryby“

b) Konsolidace, zobecnění a prohloubení materiálu získaného znalostí.

c) konsolidace v paměti hlavních podmínek a informací „Stroje pro broušení masa a ryby“.

d) tvorba dovedností pro použití teoretických znalostí v praxi;

e) Vnímání a primární povědomí o nových vzdělávacích informacích

„Masové brusky“, k dosažení silných a vědomých znalostí učení.

a) Rozvoj analytických schopností, logického myšlení, schopnost vyjádřit myšlenku.

b) podporovat zvýšení účinnosti aktivního zájmu o techniku ​​v povolání.

a) Vzdělávání schopnosti pracovat v týmu, osobní kvality: empatie, vzájemná pomoc, příjmy, činnost, nezávislost.

b) vzdělávat touhu po samosprávci, iniciativy, sebevědomí a jeho síly.

Mezivládní kravaty: „Technologie vaření“, „výrobní trénink“, „ochrana práce“.

Vybavení lekce: deska, diagramy, didaktický distribuční materiál, křížovky, karty, úkoly, problémové situace, herní moment „otázka. paradox“.

Očekávané výsledky: Studenti vědí, jak používat znalosti při řešení nestandardních výrobních problémových situací, prakticky zvládli montáž pracovníků masových brusek, znát základní pravidla pro bezpečný provoz masových brusek.

a) značka v časopise přítomnosti studentů.

b) Úvod. téma je hlášeno, jeho účel, hodnota.

c) Distribuce studentů v malých skupinách.

Příprava na studium nového materiálu

Pro navázání komunikace naučeného materiálu s materiálem nové lekce může učitel položit následující otázky:

V posádce studií se shromažďují podle čtverců vybraných v barevném schématu, takže každá brigáda ve svém složení má účet s různými úrovněmi přípravy. Výběr Brigadiers.

1 etapa. zahřátí. Konkurenční rychlost hra. Týmy jsou opatřeny stejným úkolem „test s dodatky“, kde potřebujete doplnit zmeškané technické termíny.

3 stupně. V této fázi se navrhují týmy, aby vyřešili jednu nestandardní problémovou situaci vyplývající z výroby. Příkazové odpovědi jsou zaznamenány v tabulce. S tou správnou odpovědí, odborníci oslavují každý účastník na skóre v odhadovaném listu.

Úkol: instalace „Možné příčiny“ a „Metody pro eliminaci“.

2 stupeň. Blitz. turnaj. V této fázi jsou týmy vyzvány, aby držely blesk. turnaj mezi paralelními týmy. „Capeins“ týmy se seznámí s úkoly a pokračují do křížové odpovědi. ankety. Odpovědi by měly být krátké a jasné a jsou zaznamenány v odhadovaném seznamu „Expert“.

Dále učitel používá filmový odraz jako nezávislý zdroj informací, což umožňuje krátkou dobu, aby prokázal velký objem a složitost vnímání. Materiál ve formě abstraktní „hlavní pytlovina“ je uveden do několika kopií každé brigády.

Po vysvětlení nového materiálu, učitel navrhuje zjistit, zda všechny studie se naučily nový materiál s pomocí otázky paradoxu. Můžete použít frontální průzkum z mozku kroužky.

Učitel se shrnuje, analyzuje reakce studentů, kteří doplňují, shrnuje, vyhodnocuje.

Učitel nabízí domácí úkoly pro čtení a označení tématu „Hlavní Sacker“.

Otázky k opakování brigády

Pojmenujte průměry otvorů v mřížích.

Připravit maso do záložky do mlýnek na maso.

Název části stroje, které jsou mazané a ?

Otázky k opakování brigády

Co znamená číslo 82,105 v mlýnku na maso?

Co má mlýnek na maso, aby se všechna pracovní těla utěsnila ?

Co se děje. Pokud je tlaková matice silně utažena ?

Co může vést k rychlému roztržení nožů a mřížek ?

Za co na stěnách pracovních komorních šroubových drážek ?

Otázky k opakování brigády

Za co je na straně auta navržena rukojeť ?

3.Co se děje se slabým šroubovacím maticí ?

Co dává jednotné krmení masa do komory ?

Co znamená špatné fixace. Jaké podrobnosti?

Decry poslední písmeno mi m.

Mlýnek na maso | Vybalení a první mletí

Jaké jsou všechny části a uzly stroje ?

Jak nainstalovat oboustranný nůž podle šipky?

Které vylučují drážky šroubů v pracovní komoře s masem?

7.Přes který detail mlýnek na maso ?

Detail pro utěsnění všech pracovních orgánů.

Sbírejte pracovníky orgánů masových brusek pro přirozenou nasekanou hmotu.

Sbírejte držadlo masové brusky pro pitel._

Klasifikace elektrických řešení

Na policích obchodů s vybavením je prezentována obrovská sortiment masových brusek. Každý najde zařízení pro kapsu a požadovanou funkčnost. Chcete-li vybrat optimální možnost, je nutné reprezentovat, jaké parametry pro tento typ technologie jsou klíčové, které typy jsou a co se liší.

Podle principu práce

Šroubové brusky jsou tradiční verze zařízení, která je nejčastěji používána v každodenním životě. Maso se šroubovým hřídelem (šnek) se pohybuje na nože, kde je rozdrceno. Velikost „zrna“ je tvořena mřížkami na výstupu.

Brusky zabraňují mlýnek na principu mixéru: maso otáčející se při vysokých otáčkách, které jako paprsky se liší od hřídele na obvod. Konzistence maso se vystupuje z kaše a vhodnější pro vaření klobásy než maso. Tato volba je vhodná pro ty, kteří často připravují domácí klobása, jídla dietní maso nebo dětské jídlo. V domácích masných bruskách se tento princip téměř nepoužívá. Pouze ve verzích techniky 2 v 1 (kde je mlýnek na maso volitelná volba v kuchyňském stroji nebo mixéru).

Pro technické kapacity

Obvyklá verze mlýnek na maso. v mono realizaci, když je v přístroji položena pouze jedna možnost. To se provádí nebo snížit zařízení nebo zvýšit jeho výkon. Multifunkční zařízení jsou vybavena svítidly a tryskami pro probublávání zeleniny, výroby lisovaných výrobků (sauker klobásy nebo cookie cookie z těsta) vestavěný odšťavňovač.

Elektrometry s funkcí Juicer

Kombajny jsou univerzální kuchyňské pomocníci. Vědí, jak udělat spoustu operací s produkty, včetně zpracování masa na mletém.

Důležité! Malé kombajny jsou vybaveny mlýnem masem v klasickém porozumění. Nejčastěji je tato možnost investována do mixéru, která nelíbí maso v cashitz nebo nasekané spíše velkými kousky. Na rozdíl od masných brusek se taková zařízení nevyrovnává s pevnými kousky masa a filmů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS