Jaké hrnce jsou vhodné pro skleněné keramické desky

Jaké hrnce nejsou na skleněné keramické desce?

Není dovoleno používat nádobí s hliníkem nebo měděným dnem bez povlaku, protože je podstatně méně pevná látka, tyto kovy interagují s povrchem desky a zanechávají stopy na něj, negativně ovlivňují životnost povrchů vaření a jejich vzhled.

jaké, hrnce, jsou, vhodné, skleněné, keramické
 • z nerezové oceli;
 • titan;
 • hladké litiny;
 • uhlíková ocel;
 • eloxovaný hliník;
 • Hliník s keramickým nebo teflonovým povlakem nebo ocelovým dnem.

Funkce skleněných keramických povrchů

Hladký povrch skleněné keramické desky je velmi krásný, ale zároveň je to dost snadné na poškrábání. Aby to se nestalo s hořákem v žádném případě, mohou nádobí s nerovným nebo dokonce jen hrubým dnem. Před uvedením pánve na sporáku musíte se ujistit, že spodní část je suchý a čistý.

Vytápění nádobí dochází v důsledku kontaktu dna s povrchem vaření. Je-li pouze malá část pánve kontaktuje sporák, pak se jídlo připraví na dlouhou dobu a jídlo na konci je sotva spokojen s chutí. Proto jsou kavišery, pánev a jiné kuchyňské nádobí s úzkým dnem a postupně expandujícími stěnami lépe používat na skleněných plochách.

jaké, hrnce, jsou, vhodné, skleněné, keramické

Ze stejného důvodu byste měli vyzvednout nádobí na velikosti hořáku (je přípustná, že dno je mírně širší než hořák). V případě, že průměr pánve je menší než topný kruh, povede ke ztrátě tepla a iracionálnímu využití energie. Neustále přehřátá povrchová deska může rychle selhat. Pokud je průměr větší, dno se zahřeje nerovnoměrně, což ovlivní kvalitu vařených potravin.

Pokud je průměr nádobí menší než topný kruh, povede ke ztrátě tepla a iracionálnímu využití energie

Sporák bude přehřát a v případě, že budou na dně pánvi drážky, vzory nebo jiné nesrovnalosti. Perfektní volba je naprosto hladký a hladký povrch nádobí v místě kontaktu se sporákem.

READ  Jak ušít dokonale rovný steh na šicím stroji

Vyberte pánev a pánve s výhodou velikostí hořáku. Perfektní volba je naprosto hladký a hladký povrch nádobí v místě kontaktu se sporákem

Skleněné keramické desky jsou dva typy:

Pro indukční povrch vaření existují další omezení spojené s procesem přenosu tepla. Spodní část nádobí se v tomto případě zahřívá v důsledku výskytu indukčních proudů. Jídla, která mohou být použita na indukčních plochách, vyrábějí speciální technologií. Výběr nádobí pro tyto desky by proto mělo být zvláště opatrní.

Hrnce a pánev, které mohou být použity na indukční desce, jsou vyráběny speciální technologií. Na výběr těchto jídel by měly být osloveny zejména pečlivě.

A jaké jsou nedostatky a jsou?

Pohodlné funkce moderních skleněných keramických panelů

Od elektrického kamene se liší od dokonalého hladkého povrchu a vnějšího provedení hořáků.

Výrobci nabízejí široký výběr modelů, které lze zakoupit v závislosti na preferencích: počet hořáků s různými topnými prvky, kompletní s troubou a různou sadou funkcí.

Sporák ohřívá dno kuchyňského nádobí, díky které je teplo rovnoměrně rozloženo v celém kontejneru.

Jaký druh pokrmů je vhodný pro takové vybavení

Jako pravidlo, nádobí pro klasické desky jsou různorodnější než pro indukční modely ze skleněné keramiky. Standardní elektrické stehy jsou univerzálnější, takže se mohou připravit v následujících typech kuchyňských kontejnerů:

 • Ocelové nerezové cesty a smažení.
 • Produkty rezistentní na lem.
 • Hliníkové objekty se speciálním ochranným povlakem.
 • Smaltovaná zařízení.

Při výběru jednoho nebo jiného peer, stojí za to věnovat pozornost zvláštnostem výrobního materiálu, funkčnosti a tloušťky dna. Posledním kritériem je jedním z nejdůležitějších, protože hustší dno, tím lepší je potravina připravena.

Nádobí pro skleněnou keramiku: Jaké vhodné

Nádobí pro skleněnou keramiku musí odpovídat řadě požadavků.

Materiály

Volba pánve pánve, brambory přímo závisí na tom, který topný prvek je instalován ve sporáku.

Standardní panely ze skleněné keramiky jsou vybaveny spirálovými ohřívači, které mohou ohřát kapacitu z jakýchkoliv materiálů, které mají ploché dno, jednoduše za použití některých nedoporučených výrobci.

 • Plechovky s smaltem vybaveným speciálním označením;
 • Kapacity z tepelně odolného skla (Luminarc, Berghoff);
 • Kapacity oceli, litiny.

Indukční modely jsou vybaveny indukčními cívkami, neovlíží hořák, ale nádobí, nebo spíše její dno. Přístroje mohou zahřívat pouze produkty s magnetickými vlastnostmi, jinak zařízení nebude fungovat. Mezi ně patří ocel, litina.

READ  Jak zabudovat mrazák do skříně

Chcete-li vybrat správné pokrmy, které byste měli použít magnet: Pokud je spodní část pánve zvětšovací, můžete jej použít na indukčním panelu.

Položky z litiny (palačinky, Hussy) by měly být používány. Vše proto, že materiál je dostatečně těžký, má velkou tepelnou vodivost. Produkt může poškodit vaření panel, nechat crack, poškrábání. A schopnost zůstat horké po dlouhou dobu může vést k zakázání zařízení.

Přečtěte si více Jak si vybrat plynový vaření panelu: hodnocení nejlepších modelů, věnovat pozornost při nákupu

Emaletované potahovací hrnce se doporučují pro použití v jednom případě: pokud jsou vybaveny speciálním označením.

Dno

Dalším důležitým faktorem. Flat Rodyshko hrnce. Na plynových sporákech můžete použít nádrže s jakoukoliv úlevou na dně, pro panely skleněné keramiky je nepřijatelné. Pro vytápění je nutný přímý kontakt s spodním povrchem nádrže.

Kuchyňské potřeby, které po dlouhou dobu byl používán na plynové burkers, často exponovaná deformace, takže pro novou desku bude muset koupit nové nádobí s dokonale hladkým dnem.

Požadovaný průměr

Dalším faktorem je správný výběr kontejnerů. Pro rychlé vaření musí velikost dna odpovídat velikosti hořáků. Objem odvolání by neměl být příliš velký, hrany hrnky by neměly být v okrajích hořáku.

Proč by se nádobí měla být „zvláštní“?

Po zakoupení nové technologie s nevědomostí, že pro použití potřebují speciální nádobí pro skleněnou keramickou desku, často vzniká nepříjemná situace. Mnozí jsou přesvědčeni, že můžete použít již existující, zejména pokud je v dobrém stavu.

 • Hladký dno. Tento parametr musí být dodržen ke snížení nákladů na elektřinu a rozšířit životnost desky. Pokud existuje alespoň malé ohýbání na dně, vytváří vzduchovou vrstvu mezi povrchem vaření a nádobí, která snižuje absorpci tepla z desky a může vést k jeho přehřátí.
 • Dostupnost speciální ikony. Aby nedošlo k hádání, kolik jídel pro novou desku splňuje všechny následující požadavky a mohou být použity, ujistěte se, že ikona s označením sklokeramické desky.
 • Feromagnetické vlastnosti. Desky se skleněnou keramikou rozpoznávají pouze taková jídla. Povrch vaření se nevyhřívá zcela, zatímco zbývající chlad, zatímco hořáky a pánev nebo pánev.
 • Průměr nádobí a velikost hořáku se musí shodovat. Je nutné zabránit přehřátí povrchu a v důsledku rychlého selhání.
jaké, hrnce, jsou, vhodné, skleněné, keramické

Když selže s jedním hořákem, budete muset změnit celý povrch vaření, takže buďte opatrní.

READ  Plynová vrtačka přestane svítit - baterie jsou nové

Pozor při výběru pánve na indukci. Jak neudělat chybu?

Užitečné tipy pro péči a použití nádobí pro skleněnou keramiku

Aby se nádobí připravila lahodná a užitečná jídla a potěšena jejich vzhledem, je nutné pro ni správně starat.

Černý matný dno zahřát lepší než lesklý a světlý.

Několik tipů, které mohou používat hostesku.

 • Při nákupu nové misky je nutné opláchnout měkkým detergentem a před použitím vyschnout.
 • Udržujte atributy kuchyně čisté, což je zvláště důležité pro potahování desek skleněné keramiky.
 • Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, které poškrábat povrch. Produkty s nelepivým povlakem jsou obzvláště citlivé na abraziva, poškrábání jsou vytvořeny na povrchu, a není možné použít taková jídla v přípravě. Nerezová ocelová hrnec bude ztmavne a ztratila lesklý povrch.
 • Při čištění povrchů je lepší používat produkty Folk Care. S čištěním téměř všechny znečištění jsou potravinové sody a hořčičný prášek dokonale vyrovnatelný s vaším panelem.
 • Nedovolte, aby se sporáka prázdných nádobí na talíři, přehřátí je nebezpečné nejen váš hrnec, ale také. Je žádoucí, aby hrnec plná 4/3 objemových produktů.
 • Vyhněte se nastavení na předehřáté varné desce mokrého dna pánve nebo pánve, povlakem odolného proti keramiku, ale s těmito kontakty mohou vytvářet mikrotrhliny, které snižují životnost varné desky.

Některé moderní modely se prostě nezapínají, když jsou na svém povrchu nevhodná jídla. Mezi ně patří: sklo, hliník, statečné předměty.

Správně volba kuchyňských atributů v obchodě, budete dlouhodobě používat svou oblíbenou hrnku a nepoškozujte krásný povrch skleněného keramického panelu.

Před nákupem Sudina pro skleněnou keramiku si přečtěte užitečné informace v internetových zdrojích nebo se obraťte na prodejce před nákupem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS