Jaké je nebezpečí opálení po laserové epilaci?

Mohu po depilaci použít solárium??

Dnes existuje mnoho způsobů, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Jednou z nejčastěji kladených otázek je, zda můžete po depilaci používat solárium. V naprosté většině případů je odpověď záporná. Před opalováním musíte několik dní počkat.

Používání solária po depilaci je třeba odložit z důvodu následujících komplikací. Odstraňování chloupků totiž činí pokožku citlivou a zranitelnou a vyžaduje péči a zvláštní ochranu před UV zářením. Pokud po depilaci přejdete rovnou k opalování, riskujete nežádoucí účinky, jako jsou např

 • zarudnutí;
 • podráždění;
 • popáleniny;
 • Výskyt pigmentových skvrn;
 • Vzhled černých skvrn;
 • zarůstání vlasů;
 • mechanická poranění epidermis.

A odborníci doporučují omezit vystavení UV záření nejen po zákroku, ale i před ním. Na sluncem spálené pokožce nebudou mít některé typy epilace požadovaný účinek.

Vyplatí se opalovat před epilací laserem??

Laserová epilace umožňuje na dlouhou dobu zapomenout na chloupky. Zvláštností této technologie je, že laserový paprsek působí na pigment, ničí chloupky a poškozuje činnost žárovky. Vzhledem k tomu, že se množství melaninu v kůži po vystavení slunci a opalování zvýší, bude účinnost zákroku mnohem nižší. Existuje také zvýšené riziko alergických reakcí a popálenin.

Fotoepilace a solárium

V minulosti bylo zakázáno provádět fotoepilaci po opalování. Důvodem byla skutečnost, že světelné záblesky působí na vlasové folikuly, dlouhé vystavování se slunci nebo soláriu po dobu kratší než dva až tři týdny před epilací by mohlo vést k tepelným popáleninám během procedury.

Dnes se však používají moderní přístroje, které mají nízký vliv na kůži, a proto není nutné odmítat opalování po tak dlouhou dobu. Přesto má tato skutečnost také negativní vliv na účinnost postupu.

Odstraňování chloupků depilací a holením před opalováním

Pokud se hodláte zbavit chloupků depilací voskem nebo cukrovou depilací, vyplatí se odložit i návštěvu solária. Odstranění chloupků tímto způsobem vyžaduje odstranění horní vrstvy pokožky, takže opálení bude ležet nerovnoměrně. Existuje také riziko podráždění.

Typy laserové epilace

Typ laserové epilace závisí na typu laseru, který se při ní používá. V současné době existují čtyři.

 • Rubínový laser (zastaralý a velmi zřídka používaný) má vlnovou délku 694 nm, která ničí vlasový pigment a nemá žádný škodlivý účinek na folikul.
 • Alexandritový laser (oblíbený) s vlnovou délkou 755 nm, který účinně odstraňuje chloupky jakékoli barvy rostoucí na pokožce typu I. IV.
 • Diodový laser (populární) s vlnovou délkou 808. 810 nm, který dokáže odstranit tmavé a tmavovlasé chloupky na pokožce typu I. VI.
 • neodymový laser (kvůli svému „agresivnímu“ působení se používá zřídka) o vlnové délce 1064-1-320 nm, který působí na vlasový pigment a způsobuje koagulaci (uzavření) cév, které vyživují folikul.

Znalost vlnové délky světla je nutná k odhadu koeficientu absorpce světla. Dlouhé vlnové délky snadno dosáhnou folikulu. To je na jedné straně dobře, na druhé straně to však znamená, že jeho energie může být absorbována konkurenčními chromofory kůže (melaninem a vodou obsaženou v tkáních), což vede ke snížení účinnosti epilace. Zatímco krátké vlnové délky nedosáhnou do folikulu, jsou špatně absorbovány chromofory kůže a cíleně se zaměřují na pigment vlasového stvolu.

READ  Inteligentní podlahové diagnostické váhy picooc mini

Pokud porovnáme postupy na populárních zařízeních mezi sebou, je epilace alexandritovým laserem považována za jemnější. Zatímco použití diodového laseru umožňuje ošetření tmavší pokožky na obličeji a těle, použití diodového laseru umožňuje ošetření tmavší pokožky na obličeji a těle.

Výhody a škody laserové epilace

Použití laserové technologie zaručuje dlouhodobé výsledky, které lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi jasné výhody tohoto postupu patří tyto důležité body:

 • neinvazivnost. bez narušení integrity pokožky;
 • bezkontaktní. na kůži působí pouze laserový paprsek;
 • bezbolestné. použití chlazení a lokální anestezie eliminuje nepříjemné pocity
 • sterilita. světelná energie laseru vykazuje baktericidní účinek;
 • univerzálnost. procedura je vhodná pro muže i ženy všech typů pleti a barev vlasů;
 • vysoká účinnost. odstraní všechny nežádoucí chloupky v aktivní růstové fázi.

Současně se na populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutuje o opačných informacích o nesmyslnosti a nebezpečnosti postupů. Jeho provádění je obklopeno mýty připomínajícími „hororové příběhy“ o škodlivosti laserové epilace pro tělo: říká se, že vede ke vzniku kandidózy (afty), rakoviny a zvýšenému růstu chloupků. Tyto mýty lze snadno vyvrátit pomocí základních znalostí medicíny a lidské fyziologie.

Světelná energie laseru má silný baktericidní účinek. Jeho působení inaktivuje (ničí) patogeny, včetně plísní rodu Candida, jejichž aktivní množení vede ke vzniku kandidózy.

Negativní účinky laserové epilace v oblasti bikin se tedy nevyskytují. V tomto případě dochází k opačnému efektu: zcela čistá „normální“ oblast. úplná nepřítomnost plísňové infekce, která je potvrzena metodou polymerázové řetězové reakce.

Laserová energie nezpůsobuje nekontrolovanou proliferaci (množení) buněk, která je charakteristická pro onkogenezi. Jeho účinky nezpůsobují vznik rakoviny! Kromě toho se lasery v poslední době aktivně používají při léčbě rakoviny děložního čípku po chemoterapii a radioterapii.

Energie laserového světla nezvyšuje růst chloupků. Tento proces je řízen hormony produkovanými v endokrinních žlázách. Při ošetření problematických oblastí na ně laser nemá žádný vliv.

Je těžké říci, na základě čeho se rodí takové absurdní mýty, které nutí dívky ptát se, zda je laserová epilace škodlivá pro zdraví. V odpovědi na tuto otázku lze říci, že pokud je postup prováděn správně a při absenci kontraindikací, nezpůsobuje tělu žádné škody.

Postup laserové epilace?

Na první schůzce s vámi lékař pohovoří, provede vyšetření a vysvětlí vám samotný zákrok, jak laser působí na chloupky a jaké výsledky lze očekávat, a vyloučí případné kontraindikace zákroku. Poté následuje samotná epilace, která trvá 10-30 minut v závislosti na zvolené oblasti. Po ošetření lékař ošetřené oblasti ošetří zklidňujícím prostředkem.

Postup odstranění chloupků diodovým laserem nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Před zákrokem se doporučuje oholit chloupky ve voskované oblasti. Důvodem je snížení energetických ztrát laserového paprsku a minimalizace bolesti. Přípustná délka vlasů. 2 mm.

VELMI DŮLEŽITÉ je netraumatizovat vlasový folikul, což znamená tři týdny před zahájením laserové epilace neprovádět voskování, holení ani jiné metody vytrhávání chloupků. Takové traumatické postupy výrazně snižují účinnost laserového zásahu. Pouze v tomto ohledu je možné hovořit o „opětovném růstu chloupků“. před zahájením aplikace laseru. Během tohoto období je lze bez obav oholit.

READ  Jaké hrnce jsou vhodné pro skleněné keramické desky

A mezi jednotlivými sezeními, pokud není možnost přijít na další ošetření, je nejlepší rostoucí chloupky oholit nebo zastřihnout. 4-7 dní před léčbou byste se také neměli opalovat.

Proč je epilace Moveo bezbolestná?

Moderní člověk věnuje hodně času svému vzhledu. To platí i pro nejcitlivější oblasti, jako jsou bikiny. Jednou z nejdůležitějších součástí péče o pleť je odstraňování chloupků. Bohužel většina způsobů, jak se zbavit nežádoucích chloupků, mnohým nevyhovuje: jejich účinek je dočasný, způsobují bolest, podráždění pokožky, riziko zarůstání chloupků. A jsou účinné pouze dočasně. Laserová epilace Moveo. nejbezbolestnější epilace bikin podle mnoha odborníků a těch, kteří ji již vyzkoušeli na sobě.

Na rozdíl od mnoha jiných typů laserové epilace ji lze provádět i na velmi tmavé, tmavé pokožce a na všech barvách chloupků kromě šedých. Laser prochází safírovým hrotem a výsledkem je, že jsou zasaženy pouze chloupky, nikoli kůže. Kontaktní chladicí systém zajišťuje příjemnou teplotu 15 °C.

Jak je postup účinný

Podle statistik tato metoda odstraní až 99 % všech nadbytečných chloupků na dobu 6 až 10 let. Účinek je individuální, závisí na typu vlasů, jejich tloušťce a dalších fyziologických faktorech.

Tato technika je založena na aplikaci světelné energie do vlasových folikulů. Paprsek světla proniká do folikulů, zahřívá je a ničí melanin, který obsahují. V důsledku toho je folikul zcela zničen a vlas sám vypadne po 10-14 dnech.

Je třeba říci, že po prvním sezení je odstraněna pouze část chloupků. v průměru 10 až 30 %. Proto se laserová epilace provádí v průběhu, protože efekt jednoho sezení nebude dlouhodobý. Pro úplné odstranění chloupků postačí mnoha pacientům 5-8 sezení. Tento údaj je však individuální a závisí na mnoha parametrech.

Je možné, že postup nemá žádný účinek? Pokud je zákrok proveden správně a je použito kvalitní vybavení, výsledek bude jistě dobrý. Samozřejmě jsou tu některá „ale“. Zákrok se například neprovádí na bílých vlasech. nemají melanin, což znamená, že světelný paprsek na ně nebude mít žádný vliv.

Mnoho pacientů, kteří podstoupili laserovou epilaci na jiných klinikách, si stěžuje, že efekt byl velmi slabý. To je pravděpodobně způsobeno nízkým výkonem použitého laseru a nesprávnou technikou. Pokud je sezení provedeno v souladu s technikou a správným nastavením přístroje, bude pozitivní výsledek téměř ve 100 % případů.

Kolik dní po spálení sluncem můžete podstoupit laserovou epilaci

Aby se předešlo fotostárnutí pokožky nebo popáleninám po sezení, nedoporučuje se provádět laserovou epilaci týden po opalování. Podle všech pravidel a předpisů musí uplynout nejméně 14 dní, a pokud máte obzvláště citlivou nebo příliš světlou pokožku, může vám odborník individuálně doporučit dodržet delší interval.

Připomeňme, že zvláštností epilace pomocí diodového laseru je, že nejlepší účinek zákroku je pozorován, pokud na světlé pokožce rostou tmavé chloupky. Laserová epilace a opalování v soláriu nebo na přímém slunci se proto v žádném případě nekombinují. Chloupky zesvětlí, ale pokožka ztmavne a laserový paprsek jednoduše nerozpozná chloupky, protože pigment je „pryč“, ale pokožka může být poškozena. V nejlepším případě nebude mít zákrok žádný účinek. Proto musíte počkat alespoň 2 týdny po opalování a poté navštívit kosmetický salon.

READ  Jaké nádobí je vhodné pro varnou desku

Vezměte na vědomí!

Než se objednáte, přečtěte si prosím náš článek Kontraindikace laserové epilace a ověřte si, zda je pro vás tato technika epilace vhodná.

Totéž platí pro opalovací přípravky ve spreji. Mohou být použity nejpozději 2 týdny před ošetřením laserovou epilací a nejdříve 2 týdny po ošetření.

Laserová epilace

Odstranění chloupků laserem lze provést kdykoli během roku, pokud je zákrok proveden zodpovědně. Hlavně neprovádějte laserovou epilaci těsně před dovolenou u moře, protože chloupky mohou vypadávat i za 2 týdny a nedoporučuje se jít na zákrok ihned po návratu z teplých krajin. Jde o to, že opálená kůže obsahuje poměrně hodně melaninu (stejně jako v chloupcích zasažených alexandritovým laserem). Zvyšuje riziko popálení.

Základní pravidla pro laserovou epilaci v létě:

Před laserovou epilací musí uplynout minimálně 2 týdny

Po dobu 2 týdnů po ošetření se neopalujte.

jaké, opálení, laserové, epilaci

Po laserové epilaci je nutné během jednoho měsíce používat na exponované části těla krém na ochranu před sluncem.

Pokud nemůžete sami určit stupeň svého opálení, přijďte na bezplatnou konzultaci o laserové epilaci na kliniku „Laser Doctor“.

Mohu se po depilaci opalovat?

Po laserové epilaci potřebuje pokožka jemnou péči. Pro obnovení místní imunity a pružnosti pokožky je nutné používat výživné a opalovací krémy. Aby byla vaše pokožka po zákroku bezpečnější, zvažte následující tipy:

 • návštěvy lázní a saun;
 • Po dobu 14 dnů se neopalujte;
 • Opakovaná epilace voskovými pásky;
 • Ošetření pokožky agresivními přípravky s obsahem alkoholu;
 • Masírujte ošetřená místa;
 • Pohyb na přímém slunci bez použití krémů s ochranným faktorem SPF.

Lidé, kteří se rozhodnou pro laserovou epilaci obličeje, musí být velmi opatrní. Abyste se vyhnuli vzniku pigmentových skvrn a spálenin na pleti, je lepší nepoužívat podkladový krém a BB krém. Před pobytem venku je třeba použít opalovací krém s ochranným faktorem SPF30.

jaké, opálení, laserové, epilaci

Odstraňování chloupků Moveo

Výhody ošetření i ve srovnání s tradiční laserovou epilací. Především je rychlejší díky své speciální technologii: 10 až 25 sekund stačí k účinnému ošetření plochy o rozloze sto centimetrů čtverečních. Za druhé, je dokonce možné odstranit chloupky po opalování v soláriu! Stejně jako dříve. Zatřetí, s Moveo můžete odstranit chloupky jakékoli barvy kromě šedé. Normální laser nefungoval na blond vlasy. Jinak je postup podobný klasické laserové epilaci.

V den ošetření je třeba odstranit chloupky v ošetřované oblasti. Kromě toho se vyhněte používání deodorantů a jiných kosmetických přípravků v oblasti ošetření ve stejný den. Délka sezení závisí na velikosti ošetřované oblasti, ale netrvá dlouho: v průměru trvá 5 až 45 minut. Jak bylo uvedeno výše, kombinace solária, solária a laserové epilace je vynikající, takže se můžete vrátit následující den pro další dávku UVA záření.

Laserová hlava Motus AX (používaná k ošetření) má kontaktní chlazení, takže ošetření je pohodlné a bezpečné. Procedura je ideální pro odstranění chloupků na jakékoli části těla nebo obličeje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS