Jaké kotle na pevném palivu jsou lepší

Hodnocení: Top 7 Kotle s pevným palivem 2019

Kotle na tuhá paliva, vytvořená pro organizaci topného systému venkovských domů, dnes je vynikající alternativou k tradičním pece. V podstatě jsou jejich zlepšení modifikace, pro kterou se jako palivo používají uhlí, palivové dřevo, pelety, brikety a další produkty. Takové hořlavé materiály jsou levnější než elektřina, takže v případě potřeby dává smysl, je-li to nutné, má smysl preferovat pevné palivové zařízení pro elektřinu. Bude to nepostradatelné a neexistence zplyňování v osadě.

V současné době existuje velký výběr modelů kotlů na pevné palivo:

  – Funkce na speciálních granulích získaných ze dřeva dodávaného do komory držáku, bez lidské účasti;. mít nejvyšší účinnost v důsledku přežití plynů vytvořených během provozu;. palivo pro ně může sloužit jakémukoliv produktu zpracování dřeva, zatímco na jednom uspořádání bude taková jednotka fungovat nejméně 8 hodin.

Jaké jsou změny v kontrolách kotlů na pevná paliva

Abychom vám pomohli chybu s volbou a zakoupíte opravdu kvalitní, spolehlivé zařízení, vypracovali jsme 7 nejlepších kotlů na pevné paliva na základě jejich technických specifikací a recenzí našich zákazníků.

Top 10 nejlepších pevných palivových kotlů

Existuje mnoho modelů topných pevných palivových jednotek. V závislosti na výrobci a ceně má zařízení různé technické parametry, konstruktivní specificitu, vlastnosti práce.

Po analýze recenzací vlastníků soukromých domů jsme přidělili deset nejlepších nejlepších modelů a shromáždili je v samostatném hodnocení. Místa jsou distribuována na základě posouzení uživatelů a provozních kvalit. Doporučujeme se seznámit se s každým z účastníků.

Místo # 1. Protherm Beaver 20 DLO

Snadná udržení a produktivním kotlem slovenského výrobce Protherm může být kombinován s elektrickými a plynovými spotřebiči. Vysoká účinnost a nízká tepelná ztráta umožňují tento model používat v budovách o rozloze do 500 m². Průměrný

 • Typ kotle. jedno-spojovací;
 • Síla jednotky je 18-19 kW;
 • Indikátor účinnosti. 90,2%;
 • Konstrukce spalovací komory. otevřený;
 • Instalace. venkovní;
 • Výměník tepla. litina;
 • Maximální teplota. 85 ° C;
 • Omezte extrémní tlak. 4 bar;
 • Průměr otvoru pod spalinami je 15 cm;
 • Hmotnost zařízení. 230 kg.

Jako palivo pro zařízení se strom používá s vlhkostními vlastnostmi ne více než 20%, jemně tokovým uhlí.

Zvětšená kamera vám umožní vytvářet velké mezery mezi obložením palivového dřeva a před naložením nezapojte do důkladného broušení. Vzhledem k objemovému prostoru pro popel, zařízení nepotřebuje příliš časté čištění.

Intenzita spalování je řízena nastavovacím ventilem. Jednotka je navíc vybavena termomechanickým regulátorem výkonu a vestavěným termomanoměrem.

Funkce modelu. dvoucestný litinový výměník tepla pro 4 sekce. Zařízení je vyrobeno podle speciální technologie odlévání, což přispívá k jednotnému ohřevu chladicí kapaliny.

Po úplném spalování litinového paliva pomalu vychladněte, udržujte teplo v místnosti. Tento materiál má však mínus. za účelem zahřátí kotelního kotle, hodně času bude potřebovat. Kromě toho je zařízení velmi těžké: není možné jej nainstalovat nezávisle.

Místo # 2. Teplodar Coupper asi 22

Měď ruské ochranné známky Teplodar. univerzální zařízení pro uspořádání topných systémů otevřeného a uzavřeného typu v soukromých domech, na technických, průmyslových zařízeních. Model slouží až do 220 m² oblasti.

Jedná se o kombinovanou možnost a může fungovat na různých typech uhlí, dřeva / uhelných briket, palivových dříví, plynové palivo. Kde

 • Typ kotle. jedno-spojovací;
 • Síla jednotky je 22 kW;
 • Indikátor účinnosti. 90%;
 • Konstrukce spalovací komory. otevřený;
 • Instalace. venkovní;
 • Výměník tepla. ocel;
 • Maximální teplota. 95 ° C;
 • Limitový limit tlak. 2 bar;
 • Průměr otvoru pod spalinami je 15 cm;
 • Hmotnost zařízení. 115 kg.

Vynikající účinnost jednotky je způsobena kvalitním výměníkem tepla, stejně jako řadou úspěšných designových řešení. Střed pece je speciální design. vodní košile skládající se z 27 trubek umístěných v chaotické kontrole.

V zařízení je několik přihrádek. Uzavřené dveře neprojevují kouř a prodlužují proces hořícího paliva. S výhradou plného zatížení může přístroj pracovat na 8 hodin.

Model je doplněn malým teploměrem. Jedním z hlavních výhod kotle je vestavěná deset opěrná optimální teplota ve spalovacím procesu hlavního palivového materiálu.

Přístroj nezpůsobuje problémy v údržbě: Zatahování ASHPAN a odnímatelný výměník tepla jsou snadno odstraněny a vyčištěny akumulovaným sazbou.

Mezi nedostatky kotle patří malá pec, a proto je třeba často hodit palivové dříví. Stejně jako mínus. vysoké náklady na komponenty. Pro vytápění malého prostoru je lepší zvolit zařízení s méně výkonem.

Místo # 3. Lemax dopředu-20

Souhrn ruské firmy Lemax stojí asi 19 tisíc, tedy odkazuje na rozpočtovou kategorii topných zařízení. Má mimořádně jednoduchý design, takže majitelé nemají v provozu žádné potíže.

To je dobrá možnost uspořádat autonomní vytápění v domě nebo v zemi až 200 m².

 • Typ kotle. jedno-spojovací;
 • Síla jednotky je 20 kW;
 • Indikátor účinnosti. 75%;
 • Konstrukce spalovací komory. otevřený;
 • Instalace. venkovní;
 • Výměník tepla. ocel;
 • Maximální teplota. 95 ° C;
 • Limitový limit tlak. 2 bar;
 • Průměr otvoru pod spalinami je 15 cm;
 • Hmotnost zařízení. 78 kg.
READ  Ohřívač vody je jednoduchý, když je teplá voda vypnutá

Nelatilní kotle funkce na palivovém dříví, uhelné palivo, dřevní odpad. Poskytuje dostatečný přenos tepla, upraveně upevněného paliva, pomalu vychladne, udržuje teplo.

Pravděpodobnost vstupu do místnosti škodlivých částic generovaných během procesu spalování je téměř zcela vyloučena.

Díky promyšlenému vertikálnímu typu nakládání usnu a distribuovat palivové dřevo v komoře snadno a jednoduše. Nakládací dveře jsou vybaveny pohodlnou rukojetí.

Vyšší výměník tepla s tepelně odolným povlakem a krytem kotle je vyroben z vysoce kvalitních specialit Tolstoy, což zaručuje službu s dlouhým vybavením.

Model podlahy typu instalace je relativně kompaktní, má estetický design. Protože nevyžaduje další prostor pro údržbu, je instalován bez problémů v malém kotli.

Slabá účinnost je zaznamenána z nedostatků a spíše rychlých přípon palivových paliv, což významně snižuje intervaly stahování.

Místo # 4. Bosch Solid 2000 B SFU 12

Klasický kotel na pevném palivu německé značky Bosch je zvýrazněn stylovým designem a dobrými technickými vlastnostmi. Přístroj je určen pro vytápění různých typů místností o rozloze cca 130 m².

Výhody a nevýhody dlouhodobých agregátů

Za prvé, výše uvedené zařízení se vyznačuje jeho účinností. Vzhledem ke speciálnímu designu se palivo uvnitř zařízení nespaluje a pomalu rozbije. To vám umožní výrazně zvýšit efektivitu (až 85%), stejně jako dlouhodobě zahřátí působivou plochu.

Seznam důstojnosti kotlů pracujících po dlouhou dobu by měl také obsahovat objem spalovací komory. V obrovské většině zařízení najednou lze stáhnout na 50 kg paliva. V důsledku toho budete dlouho zapomenout, že musíte jít do kotelny a hodit oheň.

Také, na rozdíl od jeho analogů, topné zařízení dlouhodobého spalování může pracovat na různých typech paliva. Například na palivovém dříví, uhlí, tak, peletách, konvenčním a lisovaných pilinách. Díky všestrannosti můžete, jako vlastník, můžete ušetřit hmotnou částku.

Schopnost fungovat na palivu z různých typů poskytuje možnost zvolit nejpohodlnější pohled na palivo. Současně, například, například palivové dřevo může být nejvíce odlišnější (od pilin na brikety). Pomáhá ušetřit drahé čtvereční metr v kotelně

Pokud jde o nedostatky, nebyly žádné hmatatelné minusy ze zařízení této třídy. Ale chtěl bych zmínit vysoko a vyšší. Ano, můžete najít levnější modely, ale nebudou moci potěšit jejich účinnost a snadnost použití.

Důležité Při instalaci kotle na pevném palivu pro dlouhodobé skladování reagujte na návrh topného systému. Koneckonců, pokud si nemyslíte pečlivě, nebudete cítit všechny výhody spotřebičů uvedených výše.

jaké, kotle, pevném, palivu

Kritéria pro výběr kotelního paliva

Než začnete hledat dokonalou jednotku pro váš domov, měli byste zjistit několik důležitých bodů.

jaké, kotle, pevném, palivu

  Topení a GVS. Rozhodněte se, které úkoly budou provádět zařízení: pracovat pouze na ohřevu místnosti nebo navíc poskytují pouzdro s teplou vodou. V prvním případě stojí za volbu jeden-kontaktní modely. A pro horkou vodu, musíte si koupit další vybavení.

Kotle s pevným palivem provádějí pouze jednu funkci. vytápění, takže pro ohřev vody tuzemských účelů, aby se navíc připojilo kotle nepřímého topení. Taková parta je považována za nejúčinnější. Existují také dvojité obvodové modely, ale vzhledem k vlastnostem zařízení na pevném palivu, taková zařízení slouží dlouhodobě a neúčinné.

Poznámka! Klasické kotle s přírodní zátěží nezávisí na elektřině a jsou považovány za neajtavé. Nastavení spalovacího procesu se provádí v důsledku mechanického otočného regulátoru (nejčastěji se zakoupí samostatně) nebo seřizuje šrouby na dveřích pro podnět.

Pro vytvoření dalšího tahu v jednotkách je instalován ventilátor, který nasává vzduch z kotelny, čímž se upravuje proces spalování paliva. Pro takové kotle je zajišťuje automatizace, která potřebuje další zdroj energie.

Stojí za to zapamatovat, zda musí být k topným zařízení připojen nepřímý kotel, pak musí být jeho výkon více. Ve většině případů musí být napájení zvýšeno o 10-15%, ale přesné výpočty by měly být svěřeny odborníkům na naší společnosti.

Antracit a uhlí mají nejvyšší účinnost účinnosti, ale tyto suroviny jsou drahé a nejsou vždy možné zakoupit v Bělorusku. Palivové dřevo má průměry, ale zároveň levnější a cenově dostupnější.

Výměník tepla litiny je odolný vůči korozi a udržuje teplo delší, ale vyžaduje pečlivé cirkulaci. Ocelová rozlišená vysoká pevnost a odolnost vůči teplotním rozdílům, ale při praskání, takový výměník tepla nebude opraven. Pokud je jednotka vyrobena z tepelně odolné oceli o tloušťce 4 mm, pak bude trvat mnoho let.

Větší objem spalovací komory umožňuje méně časté nakládací kotle s dříví nebo jiným palivovým materiálem. V případě, kdy bude palivové dříví používáno jako palivo, věnujte pozornost hloubce fotoaparátu. Pokud to není dost velký, budete muset objednat dříví určité délky nebo řezání již existujících protokolů.

Bezpečnost kotlů na TT

Samostatný bod je poznamenat, že poskytování bezpečného provozu topného systému v kombinaci s pevnou palivovou jednotkou. S tím, že všechny moderní systémy soukromého domu vytápění domu s nuceným oběhem chladiva (uzavřené), s nouzovým odpojením elektřiny a zastavovacích cirkulačních čerpadel, existuje riziko varu vody v kotli a v důsledku toho Možnost výbuchu. To je způsobeno tím, že pevné palivo je inertní a není možné okamžitě vyložit. Vylévání vodní komory je také přísně zakázáno bezpečnostními předpisy. Voda v kotli se tedy zastaví a přichází na teplotu více než 100 ° C, t.E. Rozšiřuje a pod tlakem poškozuje topnou jednotku.

Aby se zabránilo takovým situacím, jsou instalovány nárazníkové nádoby, které jsou vázány s kotlem za přirozeným oběhem. V tomto případě, i když čerpadlo se zastaví, voda bude i nadále cirkulovat mezi tepelnou akupunkturou a zdrojem tepla. Buffer kontejnery také provádějí další funkce.

READ  Jaké nádobí je vhodné pro varnou desku

Alternativní možnost, jak se vyhnout zastavení čerpadel může být instalace nepřerušitelného napájení. Čerpadla budou i nadále pracovat. Doba jejich práce určitě závisí na kapacitě baterie.

Typy a pravidla pro výběr kotle

Kotel s pevným palivem. dobrý stimul finanční úspory na vytápění. Stává se, že i při instalaci horkých vodoměrů, nástroje šití účtů s čísly bydlení.

Jednotlivé vytápění závisí na centralizovaném topném systému a umožňuje kontrolovat objem spotřebovaného paliva.To je zvláště důležité, pokud jde o domácí použití, ale o vytápění prostor podniku. Náklady přímo ovlivnit náklady na výrobu.

Stanovení nákladových faktorů

Autonomní topný systém na pevném typu paliva. poměrně praktický způsob vytápění malých průmyslových odvětví. Takové kotle se používají v nedostatku elektřiny nebo nepřítomnosti připojení k plynové dálnici.

Instalace takových agregátů je zvláště relevantní pro dřevoobráběcí průmysl nebo v malých obchodech (tuhé palivo. to jsou všechny druhy uhlí, dřeva, piliny a t.D.)

Klasický kotel s pevným palivem s dodatečnou ochranou. Perfektní řešení pro soukromé budovy domu

Pro zvýšení nákladů může mít také vliv materiálů použitých při výrobě výrobku, jeho výměník tepla (nejčastěji používané litiny). Poslední faktor, který ovlivňuje cenu, je moc. Kotel na pevném palivu pro malý dům bude stát levnější než ten, který může zavítat zámek v 200 kV. M.

Litinová a kalená ocel se používají jako hlavní materiály pro výrobu tepelného výměníku kotle. Kotel litého podává asi třicet let a vyžaduje pravidelné čištění. Můžete si stáhnout libovolné pevné palivo a účinnost těchto modelů je poměrně vysoká. Jakou úpravu přístroje k výběru. závisí na parametrech vytápěné místnosti.

Litinový kotel. Použít pro vytápění velkých oblastí. Na základě své síly se dobře vyrovnává s jakýmkoliv druhem paliva

Ocelové kotle jsou levnější než litiny, ale prakticky se neliší od nich. mají vysoký výkon za nižší cenu. Výměník tepla z ocelové slitiny se zahřeje rychleji, ale také chladí rychleji. Při výběru nějakého modelu se musíte postarat o žáruvzdorné prostory místnosti, kde bude zařízení instalováno.

Jsou nejžádanějšími zařízeními mezi uživateli. Práce na palivovém dříví a uhlí. Nevýhodou je, že je to většinou uhlí, protože palivové dřevo popálí příliš rychle

Má dvě spalovací komory. Na rozdíl od litinového zařízení může být pro tepelné topení použit kotel pyrolysis. Jeho princip práce umožňuje udržování procesu spalování dřeva na 10 hodin

Pracuje na stlačené dřevo nebo dřevěné granule (pelety). Má speciální bunkru pro pelety, takže kotelní práce se může vyskytnout bez lidského zásahu a závisí pouze na množství paliva v bunkru

Může pracovat na palivovém dříví, uhlí. Díky konstruktivním vlastnostem spalovací komory může jedno dřevěné pokládky spalovat od 12 hodin do dvou dnů. Kromě toho, najednou v kouřovodu můžete dát do 50 kg surovin

Celý rozsah je prezentován ve formě jednopístného a dvojího obvodového obvodu. Jednorázové kontakty se používají pouze pro vytápění a dvojí obvod stále používaný k ohřevu vody (předpokládá se další výměník tepla).

Jsou praktické pro instalaci v malých domech, kde je výhodné mít jeden topný uzel namísto několika.

Ocelový kotel. Vynikající řešení pro soukromé budovy domu. Poskytuje dobré úspory na vytápění a teplou vodu

S velkou oblastí je možné instalovat spárovaný topný systém. Tyto práce mohou provádět pouze instalačníky. aniž by měli zkušenosti při provádění takové práce, můžete čelit dodatečným nákladům na zařízení a zapojení v celém domě.

Podrobnosti o argumenty výběru výzev pro venkovský dům jsou uvedeny v dalším článku, s M. Doporučujeme vám seznámit se.

Trochu o značkách topných kotlů

Uživatelé topných zařízení mají velký zájem o vybavení Viessmann a Condoord. Takže italská značka solidních palivových kotlů Viessmann vyniká na trhu snadné instalace a kvality montáže hotových výrobků.

Instalace velkých litinových příloh, inženýrů poskytují uživatelům možnost načíst dříví až 70 cm dlouhý. Hlavní

Ruské produkty jsou nejoblíbenější na domácím trhu. Společnost „Konade“ je skvělým zástupcem. Díky velkému modelu modelu můžete vyzvednout jak ekonomickou možnost a „průmyslové“, pro velké oblasti. Na domácích typech topných zařízení začínají od 50 tis

jaké, kotle, pevném, palivu

A jeho jednotky pro autonomní vytápění nejsou horší než cizí. Pomocí moderního vybavení vytvoří ruské inženýři docela konkurenční možnosti, někdy nadřazené evropským protějškům v moci a výkonu.

Toto pravidlo nefunguje pro všechny výrobce zařízení. Nejčastěji je to výhodnější koupit souhrn evropské společnosti, který odkazuje na průměrnou kategorii cen. V takových modelech je kvalita a cena nejlépe kombinována.

O vybavení vybavení Stupně

Hlavní body Při výběru před zakoupením klasického kotle na pevném palivu nebo dlouhé hořící můžete vybrat rozměry a funkčnost. Pro každý typ místnosti vyzvednutí kotle bude mít individuálně. Někdy je stále přestavěn, s ohledem na funkce vyhřívaného pouzdra.

Kvalita Kotle na pevné palivo. 2022

Rozpočet klasických modelů

Malý ve velikosti agregátu má otevřenou komoru spalování, 2 kW deset. Je určen pro vytápění velkých místností (přibližně 200 kV. m). Uhlí, dřevo, pak od volby, z níž je kotelen přímo závisí na 8 až 25 kW. Nezávislé na elektřině.

 • Univerzita: vhodná různé paliva;
 • Snadno ovladatelný;
 • Malé náklady;
 • Malá váha;
 • Velký objem ohniště.
READ  Neexistuje žádná hlava horké vody z ohřívače vody

Relativně levné vybavení vhodné pro malý soukromý nebo venkovský dům. Typ paliva je nutný. dřevěné uhlí a palivové dřevo.

Kombinuje nízký výkon (16 kW) a vysoký výkon (asi 80%). S řádným provozem je schopna poslouchat 10 let. Do výměníku tepla můžete přivítat Svwells, které zvýší jeho odpor.

 • Poměr cena-kvalita „;
 • Kotel může být převeden na práci s plynem;
 • Jednoduchost designu;
 • Jakýkoliv typ paliva je vhodný.

Dlouhé hořící kotle

Jednoduché v managementu, nenáročném „workhorse“ od ruské společnosti. Existuje systém řízení spalování. Wow a hořící odpad mohou být vymazány bez zastavení práce jednotky. S plným zatížením je doba trvání práce až 24 hodin.

jaké, kotle, pevném, palivu

Liší se spolehlivost a trvanlivost: Výměník tepla je vyroben z litiny. Jako palivo, výrobce doporučil palivové dřevo, uhlí a koks. Level KPD. 85%.

 • Lehká instalace;
 • Stylový vzhled;
 • Vysoká kvalita;
 • Velké nakládací dveře vám umožní používat velké lampy.

Schopen udržovat teplo na 60-70 hodin, nevyžaduje dohled. toto je jeho významné plus. Design vám umožní položit 50 kg dříví v peci. Model s vysokým výkonem (40 kW), který vám umožní dát velké oblasti místnosti. Vhodné pro topenářský obchod, obchod, velký dům.

 • Vysoká kvalita;
 • Účinnost;
 • Kompaktnost;
 • Bezpečnost: má pojistný ventil;
 • Ne-volatilita;
 • Hospodárný.

Kotle jsou vyráběny sériové. Provozní výkon kotle: 15-45 kW v režimu dlouhodobého vypalování, řízení a nastavení. automatické. PIC Power. 90 kW. Kotel je schopen pokles místnosti o rozloze 150-400 kV.M., Co dělá ideální volbou pro velký dům nebo chalupu, sto mytí aut. Jedno zatížení ve 300 litrech může zajistit výkon kotle do 7 dnů. S ohledem na skutečnost, že kotel je všežravý, nebude obtížné s výběrem paliva. Ale stojí za to zvážit, že je to opravdu dlouhé na uhlí značky t, SS a.

 • Použité materiály: ocel 5 mm Značka 09G2C Výroba „MMK“;
 • Výrobní technologie kotlů je patentována;
 • Kvalita je zajištěna kontrolou každé fáze výroby;
 • Výrobce poskytuje kompletní sadu dokumentů potvrzujících požární bezpečnost a spolehlivost použití kotle.

Mimochodem! Výrobce pojištěn svou odpovědnost spotřebiteli ve výši 10 000 000 (Rosgosstrakh SC).

Kde mohu koupit

Kupní kotle se doporučují ve specializovaných odděleních obchodů topných zařízení, stejně jako v výrobci výrobců zařízení pro vytápění.

Nyní můžete umístit online objednávku správného souhrnu v internetovém obchodě se specializovat na prodej tohoto zboží. Kromě toho, na stránkách populárních agregátorů „Yandex.Market „nebo e-katalog lze vždy nalézt s požadovanými informacemi. kolik stojí správné náklady na kotle, prozkoumejte popis, porovnejte parametry, vyhledejte úložiště a proveďte objednávku.

Při nákupu musíte věnovat pozornost vlastnostem, zejména na účinnost, která by se neměly skrýt.

Výrobci se často snaží přeceňovat hodnotu účinnosti kotle!

Rodinné kotle s automatickým přívodem paliva

V pořadí kotlů tuhých paliv s plnou automatizací procesu vytápění existují dva modely dobře známých výrobců, kteří pracují na rohu jemné frakce. Široká distribuce topných zařízení tohoto typu je omezena všudypřítomným zavedením peletových systémů topení, jejichž činnost není spojena s prachem a blátem zlomku uhlí.

Kentatsu vulkan PR-30P. univerzální automatický kotle s maximální tepelnou kapacitou 35 kW navržen tak, aby pracoval s peletami nebo uhlí s zrnitostí nejvýše 30 mm.Konstruktivní vulkan PR-30P je pevná palivová jednotka s třícestnou spalovací komorou, automatickou spotřebu uhlí, ručním zapalováním a přívodem vzduchu ventilátor pro optimalizaci procesu spalování. Pro zvýšení účinnosti v pohybu spalin instalovaných tepelně odolných trubek se speciálními návrhy turbulizery.

 • Pohodlný a funkční ovládací panel pomáhá vlastníkovi vytvořit a udržovat hlavní parametry topného systému, a také vydávat konec uhlí v bunkru;
 • Těsný víko bunkru zabraňuje vzniku reverzního tahu a ohně uhlí při jeho skladování.

Odborný názor: dobrý model automatických topných zařízení na rohu, jejichž rozšířená distribuce, která drží slušnou cenu a velkou hodnotu minimálního tepelného výkonu.

Zota Forta 20. relativně levný automatický uhelný kotel výrobce Krasnoyarsk je navržen tak, aby pracoval s uhlí mělké frakce (ořech) a je určen pro nepřetržitý provoz na jednom stažení na 6-7 kalendářních dnů.Zota Forta 20 má maximální tepelný výkon 20 kW, což umožňuje dát domy o celkové rozloze až 200 m².Příjem uhlí ze skladovací plochy (bunkru) ve spalovací zóně je organizován pomocí převodového motoru a je instalována modrá velký objem, aby se odstranily produkty spalování na Zota Forta 20.

 • Univerzální design topného zařízení umožňuje instalaci bunkru pro uhlí vpravo a na levé straně;
 • Volitelné rozšíření kontejneru bunkru umožňuje výrazně zvýšit dobu práce na jednom uhelném zatížení;
 • Dvojitý ochranný motor redukce zásobování uhlí zvyšuje spolehlivost palivového traktu;
 • Zvětšená a pohodlná konstrukce popelníku nevyžaduje časté odstranění popela.
 • Provozování automatizace v kontinuálním spalovacím cyklu uhlí vyžaduje povinnou přítomnost nepřerušitelného napájení v případě zmizení sítě AC;
 • Konstrukce sestavy dodávek paliva je velmi náročný na kvalitu a rychlost uhlí. Použití uhlí s průměrem více než 20 mm může vést k zastavení.

Znalecký posudek: dobré řešení pro automatizaci vytápění na pevném palivu. Před nákupem je vhodné analyzovat místní trh cenovou dostupností uhlí s malou frakcí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS