Jakou spotřebu má termokonvice v pohotovostním režimu?

Co je úspornější. rychlovarná konvice nebo termohrnec?

Termokonvice v poslední době získávají na popularitě a pomalu, i když ne příliš stabilně, nahrazují rychlovarné konvice. Jedním z důvodů je větší funkčnost termokotlů a potenciální úspora energie. Funkčnost znamená schopnost termokonvice udržovat teplotu vody uvnitř po celý den, což však vyžaduje dodatečnou spotřebu energie.

Nabízí se otázka, zda je úspornější konvice nebo termokonvice? Pokusíme se provést triviální matematiku a dojdeme k závěru.

Spotřeba rychlovarné konvice. Průměrně se na konvici o objemu 1.5 l má jmenovitý výkon 2.2 kW. Voda se v této konvici uvaří na počáteční standardní teplotu 20-25 °C během 5 minut.

Pro 1 cyklus varu vody bude tedy spotřeba elektrické energie konvice činit

2200/60 x 5 = 0.183 kW nebo 183 wattů.

Pokud v domě žijí v průměru 3-4 osoby, musí se konvice vařit 5-6krát denně (a někdy i vícekrát). Následující obrázek je následující: 183 W x 6 = 1.1 kW (1 100 W). Obyčejná rychlovarná konvice tedy denně spotřebuje 1.1 kW elektrické energie.

Spotřeba energie termokonvice. Průměrná spotřeba energie běžného termohrnce je 800 W. Objem nádržky na vodu je 4 litry. Doba varu konvice je mnohem delší kvůli nízkému výkonu a velkému objemu vody uvnitř. Je to přibližně 14 minut (s ohledem na standardní pokojovou teplotu vody).

Podtrženo a sečteno: 800/60 x 14 = 0.186 kW nebo 186 wattů.

To je téměř tolik, kolik je potřeba k uvaření vody v běžné konvici. Převařená voda se však v termoforu dále neochlazuje. Speciální regulátor udržuje teplotu vody na 90 stupních po dobu dalších 15 hodin. To vyžaduje dodatečnou spotřebu energie 30 W/h.

Přídavná spotřeba pro udržování teploty: 30 x 15 = 450 W.

Sečtěte spotřebu energie pro první ohřev a získáte výsledek:

186 W 450 W = 636 W nebo 0.64 kW/den. denní spotřeba energie termoportu.

Závěr je snadný: termokonvice je úspornější než varná konvice. Ukázalo se, že udržovat teplotu 90 stupňů je úspornější než pokaždé vařit studenou vodu. Nákup termohrnce se tedy časem vrátí díky úsporám nákladů na energii.

Je však také třeba mít na paměti, že termo konvice jsou ve srovnání s běžnými konvicemi technicky složitější zařízení (i když ne o mnoho), takže stojí více. A tento cenový rozdíl mezi rychlovarnou konvicí a termokonvicí může snížit pravděpodobnou úsporu při používání termokonvice na „nulu“. Obecně je třeba vzít v úvahu tento faktor.

Teplota

Než se vydáte na nákup, rozhodněte se, jakou teplotu vody pravidelně potřebujete? Jak dlouho musí být horká?

Většina zařízení má 1 až 6 nastavení teploty. Čím více jich je, tím vyšší jsou náklady na spotřebič. Přepínání se provádí mechanicky (běžnými knoflíky a přepínači) nebo elektronicky (dotykovou obrazovkou).

Nejlepší volbou je termokonvice se 3 až 4 provozními režimy, protože v ní ohřátou vodu lze použít k přípravě různých nápojů. Například káva se připravuje při 95 °C a černý čaj při 98 °C.

Všechny naše termofory ohřívají vodu tak, že se zapínají v pevně stanovených intervalech. v tom je jejich krása. Vezměte prosím na vědomí, že při každém zapnutí spotřebovává elektrickou energii, takže spotřebič ohřívá vodu po určitou dobu a poté se automaticky vypne.

Doba nepřetržitého provozu se u jednotlivých modelů liší, většinou se pohybuje mezi 3 a 12 hodinami. Výběr závisí pouze na vašich preferencích.

Závěr: Čím více teplotních zón, tím více funkcí termohrnec poskytuje. Pokud to váš rozpočet dovoluje, vyberte si modely s dlouhou dobou provozu a dotykovým ovládáním.

Nejlepší termohrnky 2021-2022

Kategorie Název lokality Hodnocení
Nejlepší levné termohrnky 1 Panasonic NC-PH30ZTW 9.5 / 10
2 Midea MP-8104 9.3 / 10
3 CENTEK CT-0081 9.2 / 10
4 Delta DL-3034/3035 9.1 / 10
5 Scarlett SC-ET10D11 9.0 / 10
Nejlepší středně velké termohrnky 1 Zojirushi CD-JUQ30 9.8 / 10
2 Panasonic NC-EG4000 9.7 / 10
3 Značka 4404 9.5 / 10
4 FIRST AUSTRIA 5448-4 9.5 / 10
Nejlepší termohrnky pro velkou rodinu 1 Zojirushi CD-LCQ50 9.9 / 10
2 FIRST AUSTRIA 5448-7 9.6 / 10
3 Xiaomi Deerma DEM-SH60W 9.5 / 10
Nejlepší vysokokapacitní dávkovač horké vody s rychlým ohřevem 1 Caso HW 400 9.7 / 10
2 Kitfort KT-2501 9.6 / 10
3 ProfiCook PC-HWS 1168 9.5 / 10

Panasonic NC-PH30ZTW

Naším nejlépe hodnoceným termoforem pro rok 2021 je Panasonic NC-PH30ZTW. Malý 3litrový termohrnec má při ohřevu spotřebu 700 W a při udržování teploty pouhých 25 W. Má 2 nastavení. 60 °C pro kojeneckou výživu a 98 °C pro horké nápoje. Vakuově izolovaný panel mezi stěnami pláště udržuje vodu teplou i při výpadku proudu a zabraňuje přílišnému zahřátí pláště. Značkový povlak uvnitř žárovky snižuje usazování vodního kamene. Jediná nevýhoda. není zde automatický přívod vody, ale ruční čerpadlo je docela praktické a spolehlivé.

Nepostradatelná věc, na konvici už nemyslíme. Ruční čerpadlo ve skutečnosti vůbec neobtěžuje, spolehlivá věc. Dobře udržuje teplotu, kvalitní tepelná izolace je patrná. stačí na 4 hodiny.

Midea MP-8104

Výkon termoforu 0,75 kW (v režimu udržování t. 25 W) od oblíbené čínské značky bude užitečný v domácí kuchyni, kanceláři nebo malé kavárně v hotelu, hostelu. Vnitřek zařízení tvoří nerezová baňka o objemu 5 litrů a vnitřek víka je rovněž vyroben z oceli. Ovládací panel je umístěn vedle víka: celkem 5 tlačítek: zapnutí/vypnutí, vaření, volba udržování teploty, průtok vody a dětská pojistka. Funkce dechlorace není nic jiného než několikaminutové vaření vody po převaření, čímž se sníží obsah chloru v ní. Indikátor LED zobrazuje aktivaci každého režimu. Rozměry zařízení jsou 22,5 x 30,5 x 31 cm. Vyrobeno v Číně, záruka jeden rok.

 • 5 nastavení teploty: 45, 55, 65, 85, 100 °C.
 • Okamžitá voda pomocí elektrického tlačítka.
 • Zámek proti zapnutí bez vody.
 • Zajištění proti nechtěnému spuštění teplé vody.
 • Ukazatel hladiny kapaliny.

Docela dobrý termohrnec za slušnou cenu. Velká kapacita, dostatek vody na několik dní, na čaj, dětská výživa vždy po ruce, na vařiči ihned zalévám ohřátou vodou na vaření polévky, aby se rychleji uvařila, na nádobí namáčím zaschlé zbytky jídla.

READ  Jak se suchým vlasem s fénem pro objem

CENTEK CT-0081

Pokračování našeho top seznamu nejlepších termohrnek CENTEK CT-0081. Jednoduše a prakticky 0,75 kW termokonvice o objemu 4 litry. Vaří vodu doplňováním a automaticky přepíná na udržování teploty. Pohodlné a jednoduché. Doma, na venkově, v kuchyňce v kanceláři, v malé kavárně Má praktické držadlo pro přenášení a po položení na základnu se otáčí o 360°. Výrobek ruské značky, vyrobený v Číně, záruka jeden rok.

 • Snadné ovládání.
 • „Dávkujte vodu ručním čerpadlem, elektrickým čerpadlem, stisknutím tlačítka na výlevce se sklenicí.
 • Automatické vypnutí v případě nedostatku vody nebo bez vody.
 • Zobrazení: Vaření / Podržení.
 • Ukazatel hladiny vody.
 • Kovové pouzdro.
 • CENTEK CT-0082. Model s objemem 5 litrů, 750 W
 • CENTEK CT-0083. 3.5 l, 890 W, osvětlený číselník, LED displej
 • CENTEK CT-0084. 5 l, 890 W, displej, světlo
 • CENTEK CT-0094. hnědý model o objemu 4 litry a výkonu 750 W

Termohrnec pro velké skupiny: Objemný, tichý, snadno ovladatelný. Mírně stříkající proud z výtoku, ale není to kritické. Vypne se, když není voda.

Delta DL-3034/3035

Pozoruhodný termohrnec inspirovaný Gželem. Deklarovaná kapacita je poměrně velká. 4,5 litru, nicméně uživatelé v recenzích poznamenali, že ve skutečnosti zařízení pojme o něco méně vody. asi 4,2 litru. Při vaření odebírá 1000 wattů elektřiny a při udržování teploty pouze 35 wattů. Má 2 způsoby ohřevu a vestavěnou funkci dechlorace a vaření. Tělo se na podstavci otáčí o 360°, takže je snadné nalévat vodu z obou stran. Vnější stěny jsou dvojité, vyrobené z tepelně odolného plastu, který nepálí na dotek.

Dobře vypadající termohrnec, dobře vyrobený, víko se snadno, ale pevně zavírá. Uvařeno večer, ráno si můžete ihned připravit čajový sáček bez čekání, teplota vody není opařená.

Scarlett SC-ET10D11

Termohrnec o výkonu 0,75 kW má objem pouze 2,5 litru, takže se voda rychle ohřívá a vaří. Díky svému objemu je vhodný pro 2 až 3člennou rodinu. Režim vaření se aktivuje, jakmile připojíte napájecí kabel. Výrobek se při varu automaticky přepne do režimu udržování teploty. Pokud teplota vody během automatického udržování teploty klesne pod bod varu, můžete vodu rychle znovu uvařit stisknutím jediného tlačítka „Re-boil“. Dodávka vody. mechanickým čerpadlem, bez ohledu na to, zda je k dispozici elektřina. Velikost: 29x23x30 cm. Čínská značka a výkon, roční záruka.

Kapacita

Objem nádrže je třeba nastavit individuálně podle vašich potřeb. Záleží na počtu osob, které budou termokonvici používat, zda máte časté hosty, kojence nebo velké milovníky čaje a kávy.

Pro domácnost se třemi osobami postačí třílitrová nádoba. Stačí na jeden den bez stagnace vody a plýtvání elektřinou.

Rodina s mnoha dětmi, která potřebuje vařit vodu pro více účelů, má smysl koupit konvici o objemu 5 litrů nebo více.

Pokud plánujete umístit ohřívač do kanceláře, budete potřebovat větší objem, a to 10 litrů nebo více.

Termohrnky

„Kettle“. tak se často označuje člověk, který něco neumí, je nezkušený. Například na silnicích bohužel není mnoho řidičů, kteří jezdí podle svých vlastních jedinečných pravidel. Rychlovarné konvice, o kterých bude řeč v tomto článku. termostatické konvice. však mají naopak širší rozsah dovedností (ve srovnání s konvenčními). Náš příběh o tom, jaké termohrnky jsou dnes k dostání v místních obchodech. Cenový strop. 3 tisíce. Ruble.

Termokonvice je „pokročilá“ rychlovarná konvice. Jejím hlavním rysem (a rozdílem od běžné konvice) je schopnost udržet vysokou teplotu vody po jejím uvaření. A netrvá to 30-60 minut (to zvládnou některé běžné konvice), ale během několika hodin. Dnes existuje mnoho modelů, u kterých si můžete zvolit požadovanou teplotu udržování (obvykle od 60 °C). Voda se vaří pomaleji (někdy i 20-30 minut) než v obyčejné konvici, protože ta má vyšší výkon. Příkon moderní rychlovarné konvice (který ovlivňuje dobu varu) může být až 2,5 kW, ale termokonvice nepřesahuje 1 kW (často 600-800 W). Pohodlí spočívá v tom, že po 1 převaření vody v termokonvici si ji uživatel může kdykoli (dokud voda nedojde) ohřát. aniž by ztrácel čas (byť krátký) čekáním na její převaření v konvici. Objem termohrnce je obvykle větší než u rychlovarné konvice. od 2,5 litru. K tomu je třeba připočítat úsporu energie díky termopotru. To se projeví, když uživatel nespotřebuje všechnu převařenou vodu z konvice najednou, ale vaří ji opakovaně (na šálek čaje). to je nejčastější případ. Příkon termohrnce v režimu udržování teploty obvykle nepřesahuje 70 wattů.

Velmi levné

Začněme náš přehled s cenově nejdostupnějšími termohrnky, Koneckonců, mnozí z nás vždy chtějí ušetřit peníze. Seznamte se s nejpříznivějšími možnostmi pro rozpočet.

Značka Polaris nepatří mezi „first tier“ značky. Pod touto značkou se vyrábějí poměrně levné spotřebiče. Vyrábí se převážně v Číně. Tato země je však nyní. Rodiště drtivé většiny malých spotřebičů (včetně kuchyňských). Na stejném místě se vyrábějí i modely známějších, „vyšperkovaných“ značek.

Thermophot Polaris PWP 3007 se na trhu objevil relativně nedávno. I přes své velmi malé rozměry splňuje všechny moderní požadavky. Má kovový kryt s dvojitými stěnami (dodatečná pevnost, tepelná izolace). Nádrž na vodu je rovněž kovová, má objem 3 litry a plovákový ukazatel hladiny vody. Příkon spotřebiče. 700 wattů. Existují dva typy čerpadel pro vodu v hrnku: elektrické čerpadlo a mechanické čerpadlo (pro případ nedostatku energie). je vybaven časovačem. můžete nastavit dobu, po kterou bude termokonvice ohřívat vodu a udržovat její teplotu. Tento model má však pouze 1 teplotní režim. 95 °C (to je „mínus“ mnoha levných termopotů). K dispozici je funkce „Druhé vaření“ (proces trvá mnohem kratší dobu než první vaření). Existuje blokování práce bez vody, stejně jako blokování rozlití („Childproof“). Elektrický kontakt je středový (termopohon lze zapnout o 360°), topné těleso je uzavřené (mají ho všechny termopohony).

jakou, spotřebu, termokonvice, režimu

Přibližně za stejnou částku (1-1,2 tisíce rublů) si můžete koupit termokonvici Feya TP-401. rublů). Nenechte se zmást domácím názvem zařízení. Feya je skutečně jednou z mála slavných (od roku 1982) sovětských značek domácích spotřebičů. Nyní jsou však komponenty čínské. Ale montáž se podle některých zdrojů skutečně odehrává v Rusku, v Udmurtsku, ve městě Votkinsk („vedlejší“ výroba obranného závodu). Podle dalších informací, které Culinary Eden získal, se však zařízení Feya montuje také v Číně. Oficiální komentář se nám nepodařilo získat. dotaz z moskevského zastoupení Culinary Eden zůstal bez odpovědi. Soudě podle uživatelských recenzí je však čínský původ spotřebičů Faye potvrzen.

READ  Zobrazení režimu rozděleného systému

Vraťme se od „výrobních peripetií“ přímo k termopotě „Feya TP-401“. Termohrnec je jako termohrnec. Výkon. 750 W. V režimu udržování teploty vody spotřebuje termokonvice až 35 wattů. Teplotní režim. jeden. Kapacita. 4 litry vody (baňka je vyrobena z nerezové oceli, má indikátor naplnění). Plášť je vyroben z kovu. Centrální elektrický kontakt je součástí konstrukce. K dispozici je elektrické čerpadlo pro zásobování vodou a ruční čerpadlo. Při použití elektrického čerpadla začne voda proudit po stisknutí pohárku na páce (není třeba mačkat speciální tlačítko). Je zde zámek pro provoz bez vody.

Z levných čtyřlitrových modelů stojí za zmínku například termokonvice BRAND 34402. Stojí 1,3-1,5 tisíce. rublů. Výkon. 800 W. I zde vše splňuje všechny moderní požadavky. Kovové pouzdro. Baňka je samozřejmě také z kovu (nerezová ocel), indikátor plnosti. Udržování teploty. 1 režim. Elektrické čerpadlo a ruční čerpadlo pro dodávku vody. Dodávka vody přiložením pohárku na ventil. Centrální kontakt. Zablokování při nedostatku vody, automatické vypnutí při varu, ochrana proti přehřátí.

Větší, ale vždy levnější modely. Supra TPS-3004 pojme až 5 šálků vody.5 l vody. V charakteristikách modelu v mnoha internetových obchodech je uvedena kapacita 5 litrů, ale pokud naplníte termohrnec na značku FULL. ukáže se, že jen 5,5 litru a na těle je uveden tento přesný objem. Kovová nádrž na vodu, tento model má plastový kryt. Výkonný termohrnec Supra TPS-3004 750 W. V režimu udržování teploty. 65 W. K dodávce vody je určeno elektrické čerpadlo, ale není k dispozici ruční čerpadlo. Na jedné straně je tu nevýhoda. Na druhou stranu jsou však výpadky proudu v dnešní době velmi vzácné, i když k nim dochází. Nevýhoda, ale ne velká. Má funkci vaření. Elektrický kontakt je centrální. Víko termohrnce se při používání uzamkne. Termohrnec bez vody nepracuje. Má odnímatelný filtr pro zachycení vodního kamene.

Výkon a spotřeba energie termohrnce

Termokonvice je typ kuchyňského spotřebiče, který kombinuje funkce rychlovarné konvice a termosky. Díky jedinečné konstrukci zůstane ohřívaná voda déle na vysoké teplotě a v případě potřeby ji udrží na určité úrovni. Tento typ zařízení je velmi oblíbený ve velkých rodinách a šetří náklady na energii. Kolik energie spotřebuje termokonvice??

Množství potřebné energie

Vypočítejme spotřebu elektřiny termokonvice a běžné rychlovarné konvice.

 • Normální konvice. Předpokládáme-li, že průměrná rychlovarná konvice má výkon 2500 kW a dobu varu 3 minuty, dostaneme při čtyřnásobném vaření denně následující spotřebu:kW/měsíc=2,5(34/60)30=15kW/měsíc.Získaná hodnota je průměrem. To se může lišit v závislosti na frekvenci a výkonu spotřebiče.
 • Termohrnec. Předpokládejme, že příkon spotřebiče je 800 W. Průměrná doba varu při objemu 4 litry 12 minut. Přístroj pracuje v režimu udržování teploty (90 stupňů) denně po dobu 10 hodin. Průměrná spotřeba energie pro údržbu. 30 wattů. Proveďme výpočet: kWh/měsíc=0,80,230100,0330=13,8

Jak je patrné, spotřeba energie je silně závislá na tom, jak často se používá normální vytápění i režim udržování teploty.

Při těchto hodnotách je rozdíl 1,2 kW, což je malá hodnota.

Množství energie, které termokonvice spotřebuje za měsíc, tedy závisí výhradně na kapacitě zařízení a četnosti jeho používání. Závěr: Vzhledem k tomu, že mnoho výkonnostních ukazatelů se ve skutečnosti bude od těchto značně lišit, měl by výběr zařízení pro ohřev vody vycházet výhradně z osobních potřeb a preferencí.

Výhody a nevýhody zařízení

Jako každé zařízení má i termokonvice své pozitivní i negativní stránky. Mezi výhody tohoto typu spotřebiče patří:

 • snadné použití;
 • Schopnost udržet vodu dlouho horkou;
 • velký kryt;
 • není třeba spotřebič naklánět.

Stálá dostupnost teplé vody je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí udržet nízkou spotřebu energie. Tento bod je často rozhodující při výběru kuchyňského spotřebiče, protože umožňuje udržovat nastavenou teplotu a vyhnout se nadměrným výdajům za neustálé vaření vody. Díky velkému víku a absenci nutnosti naklánět spotřebič pro nabírání vody je vynikající volbou pro starší osoby.

Navzdory všem pozitivním vlastnostem má termokonvice i některé negativní aspekty:

 • relativně nízká spotřeba energie;
 • Udržování stálé teploty vody spotřebovává další energii;
 • Vysoký stupeň nebezpečí;
 • nízký příkon, dlouhá doba zahřívání;
 • vysoké náklady.

Termohrnec má poměrně malý výkon. 800-1200 kW, což výrazně ovlivňuje rychlost ohřevu vody. Proto se tento typ zařízení nehodí pro rychlý a aktivní život, kdy se počítá každá strávená minuta.

Kromě toho byly zaznamenány případy, kdy termopohon způsobil vážné popáleniny. To platí zejména v případě dětí, které mohou spotřebič z nepozornosti převrhnout.

Na co si dát pozor při výběru

Při výběru nového spotřebiče je třeba vzít v úvahu následující body:

Objem těchto spotřebičů se může pohybovat od 3 do 5 litrů. V závislosti na vašich požadavcích byste měli zvolit spotřebič s optimálním poměrem objemu a výkonu. Tyto faktory ovlivňují rychlost ohřevu vody.

Ruční čerpadlo pomůže získat horkou vodu z termokonvice i bez elektřiny. To platí pro lidi žijící v oblastech s nestabilními dodávkami elektřiny. Digitální displej umožňuje snadné nastavení, takže rozhraní je intuitivní.

Kolik energie spotřebuje rychlovarná konvice za čas a za měsíc

Nástup spotřební elektroniky lidem výrazně usnadnil život. Nyní už nemusíte trávit spoustu času a námahy při praní prádla, ohřívání jídla, mytí nádobí atd. п.

Ale za elektřinu musíte platit hodně peněz. Různé spotřebiče spotřebovávají různá množství energie, ale v kombinaci s nimi to dělá velké peníze.

Co je třeba v tomto případě udělat?? Má smysl mít elektrické konvice, když máte doma plyn?? Pokusíme se zjistit.

Kolik energie spotřebuje rychlovarná konvice

Spotřeba energie elektrického spotřebiče závisí na tom, jak často jej používáte. Lidé například nepoužívají vysavač příliš často, ale spotřeba energie vysavače je velmi nízká.

A rychlovarná konvice a žehlička spotřebují více energie než všechny ostatní spotřebiče. Při kapacitě 1,5 až 2,5 kWh se měsíčně vyplýtvá 20 až 25 kWh. Za předpokladu, že se nepoužívá častěji než čtyřikrát denně.

Jak vidíme, konvice spotřebuje poměrně hodně elektřiny.

Jakou má chladnička spotřebu elektrické energie?

Lze jej nazvat skutečným spotřebním monstrem, protože jedno použití tohoto zařízení se téměř vyrovná těm, které používáme neustále. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí ohřívá konvici několikrát za hodinu, může být spotřeba energie mnohonásobně vyšší. Ti, kteří nejsou ochotni utratit tolik peněz za elektřinu, se budou muset používání konvice vzdát.

READ  Příprava na epilaci bikiny poprvé

Pokud je v domě plyn, není třeba používat rychlovarnou konvici, protože je mnohem úspornější a výhodnější ohřívat ji na sporáku.

Pokud v domě není elektřina, je lepší vařit na elektrickém sporáku. také šetří peníze.

Jak ale ukazuje praxe, ti, kteří nemají plyn, dávají přednost rychlovarným konvicím, v důsledku čehož utrácejí spoustu peněz za elektřinu.

Výhody a nevýhody rychlovarných konvic

Mezi výhody patří:

 • schopnost rychle ohřívat vodu;
 • dlouho uchovává teplo, téměř jako termoska;
 • nezpůsobuje nepříjemný zápach vody;
 • dobře vypadající;
 • díky svému speciálnímu povrchu se nemůže opařit;

kolik elektřiny spotřebuje pračka

 • vysoká spotřeba energie;
 • často používanou konvici je třeba neustále čistit;
 • se při pádu pravděpodobně zdeformuje;
 • vysoká cena.

Zatímco běžná rychlovarná konvice je poměrně levná, zejména pokud si ji vyberete na trhu, rychlovarná konvice je téměř vždy velmi drahá.

Kromě toho je standardní nádobí trvanlivé na rozdíl od elektrického, které se rychle rozpadá. Neupřednostňujte čínské výrobky, protože jsou často nekvalitní a mají krátkou životnost.

Čínské konvice vydrží maximálně 1-2 roky, pak se mohou vyhodit, protože se jen zřídka opravují.

Kolik světla spotřebuje multicooker během provozu

Rychlovarné konvice Tefal se osvědčily jako velmi oblíbené. Jsou prostorné, spolehlivé a atraktivně vypadající.

Je velmi důležité, aby hrnec pojal dostatečné množství vody, protože se často stává, že výrobek je určen pro 1-1,5 litru vody, ale spotřebuje hodně energie.

Spotřeba elektrické energie musí odpovídat kapacitě ohřívané konvice. Nemusíte v ní pak neustále ohřívat vodu, a tím spotřebovávat velké množství energie.

Výhody a nevýhody

Jako každý spotřebič má i termokonvice své dobré i špatné stránky. Mezi výhody tohoto typu zařízení patří:

 • snadnost použití;
 • schopnost udržet vodu dlouho horkou;
 • velký kryt;
 • nemusíte spotřebič naklánět.

Stálá dostupnost teplé vody je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí udržet nízkou spotřebu energie. To je často rozhodující bod při výběru kuchyňského spotřebiče, protože umožňuje udržovat nastavenou teplotu a vyhnout se nadměrným výdajům za neustálé vaření vody. Díky velkému víku a absenci nutnosti naklánět spotřebič pro nabírání vody je vynikající volbou pro starší osoby.

Přes všechny pozitivní vlastnosti má termokonvice i některé negativní aspekty

 • relativně nízký výkon;
 • Neustálé udržování teploty vody vyžaduje další energii;
 • vysoký stupeň nebezpečí;
 • Dlouhá doba ohřevu v důsledku nízkého výkonu;
 • vysoké náklady.

Termofor má poměrně nízký výkon 800-1200 kW, což výrazně ovlivňuje rychlost ohřevu vody. Proto se tento druh zařízení nehodí pro rychlý a aktivní život, kdy se počítá každá minuta.

Kromě toho jsou případy, kdy se termopohon stal příčinou vážných popálenin. To platí zejména pro děti, které mohou zařízení nepozorně převrhnout.

 • Konvice jsou výhodné pro své malé rozměry, rychlost ohřevu vody na teplotu varu a ani cena není nijak závratná. Pro malé rodiny, malé pracovní týmy, víkendová setkání. v těchto případech jsou nejvhodnější.
 • Termohrnce jsou vhodnější pro výrobu ve velkém měřítku, tj. pro velká shromáždění, pro použití v kancelářích, kavárnách, možná i v barech nebo mateřských školách. V tomto ohledu je bezpečný, riziko opaření je minimální.
 • Rodina s mnoha dětmi nebo matky batolat, které potřebují udržovat umělou výživu a další potraviny pro dítě při určité teplotě, mohou používat termostat.
 • Termokonvice není ekonomická, pokud ji používáte jen několikrát denně.

V poslední době si rychlovarné konvice získávají stále větší oblibu a pomalu, i když ne příliš stabilně, nahrazují varné konvice. Jedním z důvodů jsou pokročilejší funkce termopotrubic a možné úspory energie. Z funkčnosti vyplývá, že termokonvice může udržovat vodu uvnitř po celý den při konstantní teplotě, i když to vyžaduje další elektrickou energii.

Nabízí se otázka. co je úspornější. konvice nebo termokonvice?? Pokusíme se o triviální výpočet a dojdeme k závěru, že.

Spotřeba energie rychlovarné konvice. Průměrně se na konvici o objemu 1.5 l má mocninu 2.2 kW. Voda v takové konvici s počáteční standardní teplotou 20-25 C se uvaří za 5 minut.

Z toho vyplývá, že spotřeba energie konvice pro 1 varný cyklus činí

jakou, spotřebu, termokonvice, režimu

2200/60 x 5 = 0.183 kW nebo 183 wattů.

Pokud v domě žijí 3-4 osoby, je třeba vařit v konvici průměrně 5-6krát denně (a někdy i vícekrát). Celkem získáme: 183 W x 6 = 1.1 kW (1 100 W). To znamená, že běžná rychlovarná konvice spotřebuje 1 kW/den.1 kW elektrické energie.

Spotřeba energie termopotrubí. Průměrný výkon standardní termokonvice je 800 wattů. Objem nádržky na vodu 4 litry. Doba varu termokonvice je výrazně delší díky nízké spotřebě energie a velkému objemu vody uvnitř. Trvá přibližně 14 minut (při běžné pokojové teplotě).

Celkem získáme: 800/60 x 14 = 0.186 kW nebo 186 wattů.

To je téměř tolik, kolik je potřeba k uvaření vody v běžné konvici. Převařená voda se však v termokonvici dále neochlazuje. Speciální regulátor udržuje teplotu vody na 90 stupních po dobu dalších 15 hodin. To vyžaduje dodatečnou spotřebu energie 30 wattů za hodinu.

Přídavná spotřeba pro udržování teploty: 30 x 15 = 450 W.

K této hodnotě připočtěte spotřebu energie na první ohřev a získáte:

186 W 450 W = 636 W nebo 0.64 kW/den. denní spotřeba energie termostatu.

Závěr je nevyhnutelný: termokonvice je úspornější než varná konvice. Ukázalo se, že udržovat teplotu 90 stupňů je úspornější než pokaždé vařit studenou vodu. Nákup termokonvice se proto časem vrátí díky úspoře energie.

Měli byste však také vzít v úvahu, že termokonvice jsou složitější technické zařízení (i když ne o mnoho) ve srovnání s běžnými konvicemi, takže stojí více. Rozdíl v ceně konvice a termokonvice může snížit pravděpodobnou úsporu při používání termokonvice na nulu. Obecně byste měli vzít v úvahu i tento faktor.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS