Jaký druh extraktu vybrat, zda není ventilace

Jak si vybrat kuchyňskou kapotu: Nápověda rozhodnout o kritériích

Volba výkresu pro kuchyni je docela jednoduchý úkol, zejména pokud si přečtete hlavní vlastnosti tohoto zařízení předem (což musíte říct, ne tolik).

Ale nejprve řekněme pár slov o tom, zda potřebujete kapuci a jaké funkce funguje. Hlavním úkolem výfuku je nucené větrání a čištění vzduchu, což je v kuchyni nevyhnutelně znečištěno. Jedná se o tuk šplouchá a sediment od spálených nečistot přítomných v domácím plynu a obvyklý tabákový kouř. Nejjednodušší způsob, jak čistit takový vzduch, jednoduše jej odstraní z místnosti. Složitějším způsobem. filtrovat vzduch a vrátit jej za loupanou.

Definovali tedy první parametr, pro který potřebujete vybrat kapuci: zda se vypne z kontaminovaného vzduchu nebo se vrátí zpět do kuchyně?

Typy kuchyňských digestoří

Všechny výfukové výfuky pro domácnost musí pumpovat množství vzduchu rovného 10násobnému objemu kuchyně. Takový požadavek je obsažen v hygienických normách, je založen na skutečnosti, že topná zařízení pracují v kuchyňských prostorách, jsou často otevřené plameny, potraviny se připravuje, vlhkost se zvyšuje vlhkost. Všechna tato zařízení přispívají k akumulaci oxidu uhličitého, vodní páru, cizí vůní.

Sanitární normy vyžadují organizaci odvolání

Pokud se podíváte na kuchyňský gril, který během měsíce pracoval na sporáku v průměrné rodině, můžete vidět významný počet znečištění. Je zřejmé, že bez tohoto zařízení by všechny nečistoty byly zavráceny na nábytek, strop a nádobí. Zvýšená vlhkost přispívá k předčasnému zničení nábytku, kazí výzdobu stropů a stěn. Při vysokých teplotách a otevřené plameny kyslíku výrazně klesá.

Tolik nečistot se hromadí na větrání mřížky

Znečištěný vzduch musí být odstraněn. Tento cíl je dosažen dvěma způsoby: Odstoupení špinavého vzduchu se směrem ven a nahrazuje čistý nebo cirkulující filtrování.

a) recyklace b) odstranění výfukového vzduchu s tokem čerstvého

S vypouštěním

Kulačky pro kuchyň s kohoutkem ventilace jsou klasická a nejznámější zařízení, která jsou instalována v bezprostřední blízkosti sporáku jako hlavní zdroj znečištění. Deštník sání vzduchu je vybaven speciální odnímatelnou mřížkou, na které jsou usazeny kapky tuku a prachu. Je nutné tak, aby se nečistoty nedostaly do společného kanálu. Větrání je obvykle vynuceno, s použitím vestavěného ventilátoru.

Odstranění vzduchu přes větrací otvory s výfukovým ventilátorem

Pro provoz takového výfuku je nutné zajistit příliv, protože odtok vzduchu je významný. V nepřítomnosti přítoku. okna nebo speciálního napájecího kanálu. tzv. Převrácení dochází, když vzduch z samotného ventilačního kanálu začíná místnosti s řídkou atmosférou.

Kapuce, která se připojuje s ventilačním kanálem

Bez odstranění

Kapuce do kuchyně bez odstranění ve větrání jsou výkonné vzduchové filtry. Jsou také namontovány v blízkosti desek, ale mají menší rozměry. Kromě odnímatelného mřížky a ventilátoru v jejich provedení jsou zahrnuty filtrační systémy:

 • Hrubý filtr, zpoždění vlhkosti, kapky tuku a prach pro domácnost, je mělký plast nebo hliník odnímatelná opakovaně použitelná mřížka;
 • Uhelný filtr, který odstraňuje mikročástice, absorbuje vodu a zápach párů, tento filtr je určen pro přibližně měsíc použití, po kterém je předmětem výměny.

Výkon takového čisticího systému odpovídá hygienické normě, nicméně, musí používat výkonnější elektromotory. Postupem času, protože filtry jsou kontaminovány, kapky výkonu. Uhlíkový filtr není vyčištěn, musí být zlikvidován a nahrazen novým.

Typy výfukových plynů ve konstrukčním provedení

Kuchyňský sporák se nachází na různých místech místnosti, a to i uprostřed. Proto mohou kapuce mít jiný design v závislosti na umístění desky. Přidělte následující hlavní typy:

Různé konstrukce kapucí v závislosti na místě desky

Možnosti namontované na stěně jsou nejoblíbenější kvůli klasickým schématu umístění desek. Může mít širokou škálu domizérových forem.

Island. umístěný nad samostatným kamenem, který nemá doplněk ke stěně a jsou připojeny ke stropu s kabelem nebo speciální trubkou. Nejčastěji mají kopulí formulář pro zachycení více páry. V souladu s myšlenkou designérů může být skutečný dekorativní prvek místnosti.

Ostrovaya typ kuchyňské kapuce s úložnými prostory

druh, extraktu, vybrat, není

Vestavěné výfuky se používají pro malé místnosti a namontovány v dekorativní krabici nebo vestavěný kuchyňský sluchátka. Nejčastěji vybaven speciálním zatahatelným panelem pro zvýšení pracovní plochy. Hlavní výhodou je šetří prostor v efektivní práci.

Vestavěný kapuce se zatahovacím panelem

Kuchyňské digestoře s kohoutkem ventilace: Výhody, nevýhody

Vařit v čisté kuchyni s čerstvým vzduchem vždy pěkný

READ  Jak udělat Kudri fén s tryskou

Existují 2 způsoby, jak vyčistit kontaminovaný vzduch v místnosti. „řídit“ ji přes filtrační systém nebo vypnout, vyměnit čistý. Systémy prováděné na prvním principu Funkce na uzavřeném kruhu: Plot. čištění filtru. výstup. Pro druhý případ, kapuce pro kuchyni s kohoutkem do větrání, výstup vzduchových hmot v externím prostoru, na ulici.

Kuchyňský výfuk s větracím výstupem je výhodnější než zařízení podobné funkčnosti, ale bez vzduchového potrubí. Hlavní výhodou závodů v úvahu. kontaminované vzduchové hmotnosti jsou rychle a efektivně odstraněny z místnosti, což umožňuje dosáhnout 100% své aktualizace. Pro velké plochy z hlediska místnosti jsou výkonné jednotky s 2 motory.

druh, extraktu, vybrat, není

Kuchyňský extrakt s výstupem do větrání je z hlediska využívání z hlediska provozu, t.na. Nevyžaduje pravidelnou výměnu filtrů. Zvažující zařízení je vybaveno 2 typy řešení. kovové giroslavl (mřížky) nebo akrylové čističe. Pro ty vyžaduje periodickou výměnu.

Pohyb proudění vzduchu s filtrací a větrání

 • Instalace instalace je doprovázena silným hlukem;
 • Kompetentní instalace potrubí silami pouze pro provádění specialisty;
 • Obtížnost samočinného instalace / výměny zařízení.

Kuky pro kuchyni bez letadel jsou instalovány mnohem snadnější, dokonce i nezkušený majitel se snadno vyrovnává s instalací. Tato zařízení se však neliší na vysoké výkonu a vysoké náklady na zaměnitelné filtry snižují ekonomický přínos jejich akvizice.

Blok: 2/6 | Počet znaků: 1694

Proč si vybrat kapotu nejen pro plynárenské desky?

Moderní zařízení umožňují eliminovat pachy, které jsou tvořeny nejen v procesu vaření, ale všechny aromy se hromadí uvnitř. Obvyklá kapuce pro plynový sporák pracuje na přívodu vzduchu v místní instalační zóně. Zbytek oblasti místnosti si proto ponechá vůně potravin, tabáku a dalších pachů, protože kuchyně je centrem bytu nebo domu, kde budou hosty. Nejenže jíst, ale odpočinek.

Zařízení s větracím připojením poskytuje aktualizaci vzduchu přes oblast. Vůně jsou tedy eliminovány v bytě, bez ohledu na zdroj jejich vzhledu. Exit na ventilační kanál Copeses s nadměrnou vlhkostí, který je tvořen v kuchyni, obývacím pokoji.

Rada! Při propojení kuchyňské oblasti s jídelnou, obývací pokoj s výfukem do větrání. univerzální jednotka, která poskytuje svěžest vzduchu po celou dobu velké místnosti. Totéž platí pro studio apartmány s vizuálním zónovým prostorem.

Porovnání nejlepších modelů extraktů s recirkulací

Nejlepší modelové buňky bez připojení k větrání byly hodnoceny klíčovými parametry:

 • Úroveň hluku. přípustný je indikátorem 50-55 dB, když překročíte toto vlastnosti, prázdné modely mají snížené body, protože během provozu uživatelé budou cítit nějaké nepohodlí (zvuk motoru se může utratit konverzace v blízkosti techniky) ;
 • Poměr ceny, funkcí a výkonu. pro každou cenovou kategorii je relevantní pro určité funkce (přítomnost rychlosti, typu žárovek a druhý); Také bere v úvahu objem vzduchu, který je recyklován za hodinu práce;
 • Typ výfuku. důležitým parametrem je typ technologie, pokud jde o různé kategorie, určitý druh cen se charakterizuje (například vložené techniky jsou přístupnější než plnohodnotné modely stěny).

Jet Air Anny SL 50 podle uživatele a odborníci obdrželi vysoké body. Za prvé, úroveň hluku publikované v této modifikaci je jedním z nejnižších mezi všechny výfuky tohoto typu (až 40 dB). Během práce prakticky neslyšíte provoz fanoušků a motoru. Uhelný filtr pracuje efektivně, a je nutné ji změnit více než jednou za šest měsíců. Model je snadno namontován na zeď. Kovové pouzdro je prezentováno v několika barvách: bílá, šedá nebo černá. Vzhled umožňuje instalaci Jet Air Anny SL 50 pod moderním a dokonce klasickým kuchyňským stylem. Mechanická kontrola rychlosti výkresu a spolehlivě osvětlené a trvanlivé. To je dobrá volba pro malé peníze na kuchyně do 20 metrů čtverečních.

Maunfeld Crosby Push 50. hlavní výhodou tohoto modelu před proudovým vzduchem Anny SL 50 a další leží na vysoké výkonu (výkon více než 700 metrů krychlových vzduchu za hodinu). Cenově dostupná cena. další klíčový faktor při výběru. Výfuk bez odstranění do ventilace Maunfeld Crosby Push 50 Můžete si koupit pouze 120 amerických dolarů. Věnujte pozornost modernímu designu, který v kombinaci s preferenčními vlastnostmi výkonu a nízkých cen, provést extrakční výfuk.

Bosch DWP64CC60Z. německý extraktor, který vypadá jako proudový vzduch anny sl 50. Poměr cenově dostupných cen a ukazatelů kvality je prospěšný pro mnoho znalců kompetentních úspor. Neexistují žádná dotační tlačítka nebo jiné inovace. Na rozdíl od Maunfeld Crosby Push 50 se používá výjimečně nerezová ocel pro výrobu pouzdra. Německá výroba. zajištění kvality a dlouhá služba.

Hotpoint-Ariston HKT 4 x je nestandardní možnost, která patří do kategorie ostrovních zařízení. Schopnost nepřipojit takové zařízení k dumpingové ventilaci zlepšuje pohodlí a praktičnost jeho provozu. Kuželové pouzdro z nerezové oceli. nestandardní, ale moderní řešení. Taková volba je považována za nejlepší na ostrově výfukové vybavení pro kuchyň.

READ  Ikona, kterou nemůžete umýt v psacím stroji

Instalace, připojení, instalace v kuchyni

Instalace filtračních kapotací je mnohem jednodušší a zabírá mnohem méně času než instalace kapucí se vzduchovým potrubím, protože nemusí instalovat vzduchové vedení v kuchyni pro jeho instalaci. Při instalaci s výstupem do ventilace potřebuje spotřebitele pouze ve vzdálenosti asi 75 cm od povrchu vaření (například vestavěný elektrický sporák) upevněte tělo na stěnu pomocí dvou šroubů, pokud je namontován, nebo Nastavte stejným způsobem uvnitř nábytku, pokud je postaven. Po upevnění skříně je extrakt připraven k použití v přímém určeném účelu. Můžete si také přečíst o tom, jak ostrovový extraktor a o inteligentní domovské gadgets.

Existují pouze dva typy recyklačních kapucí: plochý model a vložená kapuce, která se mírně liší, ale mají určité výrazné výhody.

Plochý výfuk bez připojení k větrání má objemný panel skříně, vnitřní ventilátor a filtrační systém; Vyznačuje se kompaktním velikostí ve srovnání s klasickým kopulovým modelem a v kuchyni je méně místa. Současně je práce takového extraktu hodné: nasává vzduch a filtruje ho z malých částic plaku, tuku, vůně a produkuje ho zpět. Instalace takového modelu se vyskytuje pod skříňkou kuchyně, je důležité, aby vývod nebyla daleko od kapoty.

Vestavěný cirkulační výfukový model má stejné „plnění“, ale je instalován v kuchyňské skříni, takže otevřený vytratí pouze elegantní ovládací panel. Mimochodem, není nutné získat samostatný kabinet pro výfuk, může být „skrýt“ díky dalšímu modelu v hlavní barvě kuchyně. Zvláště populární byl teleskopický systém, který umožňuje odsoudit výfuk do práce a držet se zpět k dokončení absorpce vzduchu.

Každý z modelů se vyskytuje ve velikostech 50 cm a 60 cm, tj. Vhodné pro „tolín“ ve standardní velikosti montované kuchyňské skříně.

Odrůdy výfuku

Ve většině prezentovaných výrobků, mnoho odlišných od sebe funkčností. Hlavní rozdíly. Metoda upevnění, výkonu, režimy provozu, typu filtru, hlukového efektu a design těla.

Formou upevnění

Aby bylo možné vytvořit pohodlí v montáži, stejně jako pohodlně uspořádat zařízení v místnosti, modely se používají:

V každém z uvedených kategorií existují populární čerpání výfuku.

Ubytování stropu jsou dobře doplněny kuchyňským vybavením, které se nachází v určité vzdálenosti od stěn.

Modely namontované na stěně jsou vybaveny zatahovacími panely. Poskytuje zvýšení oblasti zachycené kapotou.

Vložené možnosti jsou vhodné pro malé kuchyně. Mohou být umístěny v kuchyňském nábytku a být skryté před vzhledem.

Produktivitou

Tento parametr je určen počtem zpracovaného vzduchu za hodinu. To je také odlišné a vybráno individuálně v závislosti na oblasti oblasti vaření. Odborníci se domnívají, že pro univerzální kuchyni ve standardním pětipatrovém domě o rozloze asi 10 m2. Metry dostačující budou zařízení s výkonem v oblasti 500 metrů krychlových.M / c.

Podle režimu provozu

Tento znak kapucí je navržen tak, aby purifikoval vzduch uvnitř tuku a prachu. V závislosti na typu zařízení jej může navíc aktualizovat. To je předmětem techniky s kombinovanou funkčností. Tyto produkty také nemusí být přidány do ventilace. Ale na rozdíl od běžných digestořů, jejich cena je mnohem vyšší.

Podle typového filtru

Univerzální modely zboží bez odstranění jsou vybaveny dvěma typy filtrů:

Uhlíky jsou plastové nádoby obsahující drcený aktivovaný uhlík. Průchodem je, vzduch je vyčištěn od těkavých prachových částic a vrátí se do místnosti. Tyto kapacity musí být pravidelně změněny. Mohou být zakoupeny v obchodech, vybrat filtr stejné značky a výrobce nebo zvolit podobnou verzi jiného výrobce.

Antique filtry jsou kovová síťka, která zachycuje kapky tuku tvořených v procesu vaření. Ve struktuře není schopna čištění vzduchu z prachu, takže pro větší účinnost zařízení se v něm používají dvě filtrační data. S periodicitou jednoho měsíce musí být taková mřížka pečlivě vyčištěna.

Dokonce i přítomnost filtrů v zařízení vyžaduje pravidelnou ventilační prostor pro aktualizaci vzduchu v něm.

Na hluku

Podle odborníků musí být hladina hluku kuchyňského vybavení bez odstranění do 60 dB. Ale oprávnění do 70 dB.

Vzhledem k tomu, že v kuchyni je také značné množství „hlučného“ technika, nadměrný nadbytek hluku je nežádoucí. To nakonec může ovlivnit domácí péči.

Jak vybrat správnou velikost a druh dveří?

Designu bydlení

Konstrukcí tělesa výrobků pro kuchyně bez odstranění jsou rozděleny do:

Vertikální kapuce jsou vhodné pro kuchyně s rozsáhlým oblastem. Filtrování a jiné konstrukční prvky jsou kolmé k varné desce.

Zařízení s horizontálním pouzdrem je přijatelné pro prostory standardního objemu. Nachází se v paralelní rovině k trenéře.

Důležité! Pokud je v místnosti sloupec plynu, pak odborníci doporučují přesně bez odstranění.

Použití standardních trakčních zařízení může vyvolat reverzní trakci v ventilaci, plné nepříjemné následky.

Hodnocení nejlepších kreslí bez odstranění ventilace pro 2022

Podle mnoha recenzí kupujících zboží prezentovaných kategorií se nejoblíbenější modely následujících výrobců stal nejoblíbenější.

READ  Jak odstranit měřítko v myčce

Strop

Tento produkt zaujímá vedoucí pozici v seznamu lepšího vybavení. Ačkoli cena je vysoká (asi 150 000), ale je to odůvodněna kvalitou a produktivitou (1200 metrů krychlových. m / h). Stylový produktový případ, vyrobený z vysoce kvalitního dřeva. Správa tohoto produktu pohodlně přes dálkové ovládání. Také na bydlení je podsvícený a regulátor tří míry čistoty.

 • Pohodlné parametry;
 • Stylový design;
 • vysoce kvalitní shromáždění;
 • vysoký výkon;
 • Dostupnost dalších funkcí.

Také je vůdce mezi stropními strojiem tuto značku. Vyrobeno z vysoce kvalitního kovu a skla v moderním stylu, zařízení nejenže provádí své přímé funkce, ale také slouží jako další konstrukční prvek v interiéru místnosti. Široký plochý povrch je bezpečně připojen ke stropu a spustí ovládacího panelu. Dalším znakem tohoto modelu je příjemné osvětlení, přítomnost čtyř rychlostí a dvou režimů provozu. Sání purifikovaného vzduchu se provádí také kolem obvodu konstrukce. Nízký šumový efekt zdůrazňuje tuto značku mezi analogy. Tyto preference produktu jsou preferovány majiteli celkových prostor. Jeho hodnota je cca 140000 Je třeba poznamenat, že tento výrobek není určen k čištění vzduchu z prachu. V něm není uhelný filtr.

 • Odolný a vysoce kvalitní design;
 • Krásný vzhled;
 • dálkové ovládání;
 • nízký hlukový efekt;
 • Dostupnost dalších funkcí.

Tato rozmanitost kreslení má také stropní montáž. Jeho kompaktní rozměry podobné malé lampy, stejně jako stylový design bílého skla poskytují snadné použití v restaurantových zařízeních. Takové produkty nezabývají mnoho místa, protože jsou vysoké nad povrchem vaření. Ale navzdory velké vzdálenosti má zařízení silný motor schopný čtvrté rychlosti, aby zajistil purifikaci vzduchu v množství 650 krychle. M / c. Pro maximalizaci rychlosti neudělala spoustu hluku, speciální zařízení, která se utopených hlukových efektů jsou zabudovány do výrobku. Proto při maximálním zatížení je indikátor šumu SMEG KSCF90B na 50 dB. Tento model je vybaven následujícími dalšími funkcemi: podsvíceným, automatickým vypnutím po dokončení použití a absorpce vzduchu kolem stavebního obvodu. Správa tohoto produktu se provádí pomocí vzdálené konzoly. Do výrobku jsou zabudovány dva filtry: uhlí a mazivo.

Také upozorňuje SMEG KSCF90B mezi „jehličnany“ jeho ekonomika. Hodnota spotřebované energie je pouze 107 W.

 • miniaturní;
 • Krásný design;
 • velká kvalita;
 • vysoký výkon;
 • účinnost;
 • minimální hlukový efekt;
 • pohodlí v managementu;
 • přítomnost dvou filtrů;
 • Další funkce.

Pozastavený

Dekorace jakékoli místnosti bude sloužit tomuto modelu. Zavěšené na čtyřech nastavitelných kabelech, vypadá to spíše jako krásný lustr než na výfuku. Zavedení je použito, skutečnost, že výška stropu pro řízení zařízení pomocí dotykové tlačítka nezáleží. V každé situaci lze délku kabelů nastavit pod jednotlivé parametry.

Kombinace lakovaného skla a vysoce kvalitního kovu při výrobě zboží jí dává stylový moderní pohled. Optimální rozměry tvořící 1,01 x 0,43 x 0,43 m, přispívají k rostoucí popularitě mezi spotřebiteli.

Tento model vytváří čištění vzduchu ve dvou režimech. V prvním případě je jeho rychlost dosažena až 720 metrů krychlových. m / h a ve druhém 24hodinovém purifikaci vzduchu se provádí při nižší rychlosti. Správa režimů dochází do dotacích tlačítek umístěných na bydlení. Dálkové ovládání v tomto produktu není k dispozici. Další funkce v Falmek Rubik Isola 450 43 BK je přítomnost časovače, se kterým můžete nastavit dobu trvání procesu čištění vzduchu.

„Zvýraznění“, stejně jako omluva spíše vysoké ceny, složka asi 200 000, je uznávána modelem různých typů kouře a nečistot v okolním vzduchu a když mají nezávislé zapnutí. Také v dalším možnosti tohoto produktu vstupuje do ionizace prostoru.

S vysoce výkonným Falmkem Rubik Isola 450 43 BK má nízkou hladinu hluku.

 • Stylový design;
 • Snadnost použití;
 • vysoký výkon;
 • ionizace vzduchu;
 • přítomnost tří rychlostí;
 • Multifunkční;
 • Velká čistící zóna.

To je jeden z rozpočtových možností pro zavěšené kapoty bez odstranění. Jejich cena se pohybuje od 3500 Výběr Darina Flap 501 x je ideální pro miniaturní kuchyni. Jeho malé rozměry (0,5 m) umožňují pohodlně umístit nad povrchem vaření. Vyrobeno z vysoce kvalitního kovu, představuje standardní klasiku s mechanickou kontrolou. Docela nízká produktivita (250 metrů krychlových. m / h), ale dostačující pro kompaktní prostory, zajišťuje velmi tiché vybavení. Jeho hladina hluku je pouze 35 dB. Díky uhelnému filtru je okolní vzduch účinně vyčištěn z znečištění prachu a vůní přípravy. Kromě univerzálních funkcí v tomto modelu byly přidány podsvícení a anti-otočný ventil.

 • Univerzální klasický model;
 • optimální rozměry malých místností;
 • nízká hladina hluku;
 • přítomnost dalších funkcí;
 • Rozpočtová hodnota.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS