Jaký druh směšovače pro plynový ohřívač vody?

Směšovač pro plynový ohřívač vody, co potřebujete

Plynové spotřebiče nemají zásobník a jsou určeny pro okamžitý ohřev vody. Uvnitř jednotky je tepelný výměník, kterým prochází vodovodní potrubí. Pod výměníkem tepla se nachází plynový hořák. Teplo vznikající při spalování plynu ohřívá vodu, která protéká výměníkem tepla. Odpadní plyn se shromažďuje ve sběrači a vypouští se ven. Toto je schéma fungování ohřívače vody, ale některé detaily jeho fungování se mohou u jednotlivých modelů lišit.

Nejjednodušší přístroje musí hořák zapálit ručně, dražší modely mají automatické zapalování: jakmile někdo otočí kohoutkem s horkou vodou, ohřívač vody se spustí a po zavření kohoutku se vypne. Teplotu vody lze regulovat buď jednoduchým reduktorem, nebo pomocí moderní elektroniky.

Ze školního kurzu chemie si jistě pamatujete, že pro spalování plynů je zapotřebí kyslík, který se nachází ve vzduchu. Jednoduché domácí kotle mají otevřenou spalovací komoru a nasávají vzduch z místnosti. Spaliny lze odvádět buď běžným komínem (možnost pro soukromé domy), nebo horizontálním komínem s ventilátorem s nuceným tahem. Druhá možnost se používá v bytových domech.

Plynové ohřívače vody jsou vybaveny vícestupňovým bezpečnostním systémem, takže k nim nemůže dojít k žádné újmě, pokud samozřejmě byla provedena správně a neporušujete bezpečnostní předpisy.

 • Kompaktní. I ta nejvýkonnější jednotka, která dokáže ohřívat vodu pro několik odběrných míst, nezabírá mnoho místa a lze ji velmi elegantně schovat v kuchyni;
 • úsporné. Ohřev vody plynem je mnohem levnější než elektřinou. V některých případech je navíc příprava teplé vody tímto způsobem dokonce levnější než její centrální dodávka;
 • možnost pracovat s více než jedním odběrným místem. Pro zajištění ohřevu vody pro 3-4 a více zásuvek průtokovým elektrickým ohřívačem je nutné vzít zařízení s výkonem vyšším než 8 kW, což znamená, že obvod 220 V nebude stačit. bude nutné třífázové připojení 380 V. Plynový kotel určený pro provoz se stejným počtem odběrných míst lze připojit k běžným městským plynovodům. jejich kapacita bude dostatečná.

Někteří dokáží umístit sloup i do místností, které nejsou připojeny k plynovému potrubí, protože existují modely, které umožňují napájení z plynové lahve.

 • složitější instalace ve srovnání s elektrickými ohřívači. Není to řešení, které by bylo možné realizovat interně. je zapotřebí specializovaný servis a speciální povolení;
 • plynové potrubí musí mít dostatečnou kapacitu. Obecně to není problém. většina bytů má dostatečnou kapacitu. Pokud je instalována pouze plynová varná deska, může být napájení ze sítě nedostatečné;
 • spaliny musí být někam odváděny, takže je třeba postavit komín. Nejjednodušší to budou mít lidé žijící v soukromých domech a ve vyšších patrech. Ostatní budou muset postavit komín podél vnější stěny domu nebo nainstalovat turbínový ohřívač a prorazit otvor ve zdi;
 • Nebezpečí způsobené nesprávnou obsluhou. Chcete-li minimalizovat rizika, kupte si reproduktor s bezpečnostní automatikou. Mimochodem, všechna moderní zařízení a většina zařízení vyrobených před několika desítkami let jsou vybavena potřebnými bezpečnostními systémy. Kromě toho je důležité zajistit potřebné množství čerstvého vzduchu: 1 jednotka spáleného plynu by měla obdržet 10 jednotek přiváděného vzduchu.

Směšovač s ventily. výhody a nevýhody

Tradiční model, který byl podle našeho názoru zastánci technologického pokroku předčasně odmítnut. Na rozdíl od pákové baterie musíte k zapnutí vody použít obě ruce. a to je pravděpodobně jediná nevýhoda. Výhody jsou následující.

 • Estetický vzhled. na rozdíl od levných sériových modelů mohou ventilové baterie ladit s různými styly interiérů. Nejběžnějšími modely jsou bronzové baterie s keramickými uzávěry. Běžně se používají v retro, moderním, art-DEKO, venkovském, provinčním, loftovém a mnoha dalších stylech.
 • Snadnější údržba. demontáž pákových baterií je mnohem snazší než demontáž pákových baterií a stejně snadno lze vyměnit opotřebované díly.
 • Snadnější ovládání teploty a průtoku. pákové kohouty mají tendenci se trochu zasekávat a spínat trochu prudčeji.
 • Trvanlivost. Ventilové baterie jsou považovány za odolnější než pákové baterie ve stejném cenovém segmentu.

Všechny tyto výhody samozřejmě platí pro prémiové modely s keramickými ventily: levnější modely s gumovými těsněními budou v průběhu následujících pěti let potřebovat seřízení nebo opravu.

Jednopákové směšovače

Jednopákové nebo jednopákové baterie umožňují nastavit tlak a teplotu vody pomocí jedné páky, kterou lze pohybovat nahoru a dolů (regulace průtoku) nebo doprava a doleva (regulace teploty). V pouzdře je umístěna kazeta s kulovým ventilem nebo keramickými disky.

Co se skrývá v lesklém krytu?

Míchání vody v kulových ventilech probíhá v duté kouli. hlavním prvku směšovací patrony. Koule má tři otvory, dva vstupní a jeden výstupní. vstupy jsou zakryty změnou polohy koule. Kotoučové kazety kombinují pevně slisované ploché keramické desky se speciálně tvarovanými otvory a hnací mechanismus v jednom pouzdře. Všechny jednopákové mixéry vypadají stejně.

Výhody a nevýhody jedné páky

Výhody jednopákového mixéru jsou zřejmé. Jsou ergonomické a snadno se používají. Konstrukce umožňuje rychlé a snadné nastavení požadovaného průtoku a teploty, takže neplýtváte vodou. Někdy se používají speciální konstrukční řešení, což vede k ještě výhodnějším cenám. Kartuše je spolehlivější a odolnější prvek než hlavy baterií a vydrží několik let bez výměny.

Nevýhodou jednohřídelových míchaček je vysoká náročnost na čistou vodu. Písek a jiné nečistoty poškrábou uzavírací desku a způsobí její nefunkčnost. Oprava takových baterií je jednoduchá a spočívá ve výměně kartuše, ale kartuše je dražší díl než kompletní těsnění nebo hlava baterie. Který mixér vydrží dlouho? Tipy pro výběr a provoz

READ  Jaký je rozdíl mezi stacionárním mixérem z planety

Výhody a nevýhody plynových kotlů

Silnou stránkou plynových průtokových ohřívačů vody pro domácnost je jejich schopnost okamžitě ohřát vodu, jakmile otevřete příslušný kohoutek na vodovodní baterii.

Nejen to, ohřívač dodává teplou vodu po neomezenou dobu, dokud je ventil otevřený. To jsou vlastnosti, díky kterým jsou plynová topidla pro uživatele tak atraktivní.

Podívejme se na další výhody plynových kotlů:

 • Modely s otevřenou spalovací komorou nejsou závislé na napájení.
 • Turbo jednotky s uzavřenou komorou jsou úsporné a účinné, protože jsou vybaveny vícestupňovým nebo modulačním hořákem, jehož výkon se automaticky upravuje podle zatížení.
 • Plynové topení zabírá málo místa díky svým malým rozměrům. Harmonicky se hodí do každého interiéru kuchyně. žádný problém.

Nejlepší sloupy nejsou tak účinné jako elektrické ohřívače. Jejich účinnost nepřesahuje 90 %, i když v praxi to není patrné.

jaký, druh, směšovače, plynový, ohřívač

Průtokový ohřívač se hodí do kotelny v rodinném domě i do kuchyně v bytě

Možná se ptáte: Když je s plynovými ohřívači vody všechno tak dobré, proč si mnoho soukromých majitelů domů a bytů kupuje a instaluje elektrické bojlery?? Důvodem jsou nevýhody kotlů, kterých je sice málo, ale jsou poměrně významné:

jaký, druh, směšovače, plynový, ohřívač
 • Jednotka produkuje určité množství vody ohřáté o určitou hodnotu (delta). Například plynový ohřívač vody Neva 4511 o výkonu 21 kW může při ohřevu vody na 25 °C zajistit průtok 11 l/min. Pokud má voda v domě pouze 10 °C, pouze jeden spotřebitel ji dokáže ohřát na 35 °C. A při delta 40 °C je průtok mnohem nižší. 7 l/min. Zvýšit ji alespoň na 8.5 l/min, vyžaduje vyšší výkon 28 kW a dražší ohřívač.
 • Plynový kotel nelze jednoduše koupit, nainstalovat a připojit. Instalaci plynových spotřebičů je třeba koordinovat se správcovskou firmou a vypracovat projekt a připojit se k najaté firmě, jejíž pracovníci mají příslušné „kůry“ a povolení.
 • Při spalování plynu vznikají zplodiny hoření, které je třeba odvádět do komína nebo koaxiálním komínem.
 • Pokud tlak v přívodu vody klesne pod určitou úroveň, ohřívač vody se vypne.

Nyní, když jsou výhody a nevýhody dobře známy, přejděme k výběru ohřívače teplé vody.

Hodnocení nejlepších kotlů

Všechny kategorie obsahují tři nejlepší modely s podobnými vlastnostmi. Žebříček nejspolehlivějších plynových kotlů v provozu je uveden v článku. Informace, které jsme shromáždili a systematizovali, vycházejí z názorů uživatelů.

Porovnání ohřívačů vody se provádí na základě tří kritérií:

V žebříčku plynových kotlů seřazených podle zhoršení vlastností spotřebitelů, podle recenzí uživatelů.

Nejlepší sloupce pro jeden vodní bod

Toto hodnocení představuje modely s cenou do 20 000 p. Všechny modely jsou vybaveny funkcí detekce úniku plynu. Mají také dodatečný režim ochrany proti zamrznutí, který zabraňuje poškození spotřebiče v případě delšího výpadku ohřevu.

Jednotka s nízkým výkonem je Mora Vega 10

Model má malou kapacitu a je určen pro instalaci do bytu. Výměník tepla je vyroben z mědi s dostatečnou tloušťkou stěny. Evropská kvalita provedení zaručuje dlouhou životnost.

Pokud dojde k poruše, je obtížné sehnat náhradní díly, ale vyskytují se zřídka. Zařízení pracuje při tlaku 0,20. Jmenovitý výkon tohoto modelu je 17,3 kW

Zapalování je automatické, napájené bateriemi. Plyn se mechanicky nastavuje tak, aby se dosáhlo požadované teploty. Průměr komína. 110 mm. Model vyrobený v České republice.

Malý rodinný spotřebič Bosch W 10 KB

Ohřívač vody má malý objem a je určen pro instalaci v bytě. Výměník tepla je vyroben z mědi s dostatečnou tloušťkou stěny.

V posledních letech společnost snižuje náklady, což má dopad na kvalitu dílů. Jednotka pracuje při tlaku 0,20. Tento model má výkon 17,4 kW

Zapalování je automatické, napájené bateriemi. Přívod plynu se nastavuje mechanicky, aby se dosáhlo požadované teploty. Průměr kouřovodu 110 mm. Vyrobeno v Portugalsku.

Jednoznačným lídrem je Gorenje GWH 10 NNBW

Tento model má malou kapacitu a je určen pro plošnou instalaci. Výměník tepla je vyroben z mědi s dostatečnou tloušťkou stěny.

V posledních letech společnost snížila výrobní náklady, což má vliv na kvalitu dílů. Trubky výměníku tepla mají malý průměr, proto je nutné na vstupu vody do reproduktoru instalovat filtraci

Zařízení pracuje při tlaku 0,20. Tento model má výkon 20 kW. Zapaluje se automaticky z baterie. Přívod plynu se reguluje mechanicky, dokud se na displeji neobjeví požadovaná teplota. Průměr komína je 110 mm. Model je vyroben v Portugalsku.

Nejlepší dvoubodové cisterny na vodu

Všechny uvedené modely se pohybují v cenovém rozmezí do 25 000 p., Výborně fungují také se zemním plynem a LPG. Všechny ohřívače vody jsou vybaveny ochranou proti úniku plynu. Automatické vypnutí plynu v případě přehřátí.

Chcete-li se dozvědět, proč kromě přehřátí ohřívač vody zhasne a co byste měli v takovém případě dělat, přečtěte si následující článek.

Střední výkon Mora Vega 13

Tento ohřívač vody má střední výkon a je určen pro instalaci v bytech a rodinných domech. Může pracovat s LPG. Výměník tepla je vyroben z mědi s dostatečnou tloušťkou stěny.

Evropská kvalita provedení zaručuje dlouhou životnost. V případě poruchy je obtížné získat náhradní díly, ale jsou vzácné. Spotřebič pracuje při tlaku 0,30. Výkon tohoto modelu je 22,60 kW

Zapalování je automatické, bateriové, ale existují i varianty s piezoelektrickým zapalováním. Plyn se mechanicky nastaví na požadovanou teplotu. Průměr komína je 113 mm. Model vyrobený v České republice.

Zástupce pro rozpočet. Bosch WRD 13-2G

Ohřívač vody má střední výkon a je určen pro instalaci v bytech a rodinných domech. Výměník tepla je vyroben z mědi s dostatečnou tloušťkou stěny.

V posledních letech firma snížila výrobní náklady, což má vliv na kvalitu dílů. Bez horního a spodního krytu. Spotřebič pracuje při tlaku 0,35. Výkon tohoto modelu je 22,60 kW

Automatické zapalování, napájené bateriemi. Plyn se nastavuje mechanicky, dokud se nedosáhne požadované teploty. Průměr komína je 113 mm. Vyrobeno v Portugalsku.

Oblíbenou volbou je Beretta Idrabagno Aqua 14i

Tento model má střední výkon a je určen pro použití v bytech a soukromých domech. Výměník tepla je měděný s dostatečnou tloušťkou stěny.

READ  Ohřívač vody je jednoduchý, když je teplá voda vypnutá

Vodní filtr je součástí dodávky. Spotřebič pracuje při tlaku 0,20. Výkon tohoto modelu je 21,80 kW

Zapalování baterie. Přívod plynu se reguluje mechanicky, dokud není dosaženo požadované teploty. Komín má průměr 113 mm. Vyrobeno v Itálii.

Reproduktor s nejoriginálnějším designem

Kromě technických vlastností si spotřebitelé často vybírají zařízení také podle vzhledu. Kupující musí vědět, jak se bude zařízení hodit do místnosti, kde bude instalováno.

Tento seznam obsahuje nejvýraznější a nejpamátnější návrhy.

Zanussi GWH 10 se zajímavým dekorem

Dodává se ve více než 10 provedeních s tenkým skleněným dekorem. Bez ohledu na konstrukci mají všechny spotřebiče stejné technické vlastnosti.

Která vanová baterie je nejvhodnější pro plynový ohřívač vody?

Albert KratovKdo šetří peníze za vodu? Piju, co mi chutná Magnety na vodoměru a můžu použít tolik vody, kolik chci. Plnění nádrží. Nemohu, protože nemám měřič a platím za 44, 8 metrů krychlových. Nemohu používat tolik, kolik bych chtěl. Neplýtvejte vodou, to je vše. Osobně šetřím vodou tím, že udržuji vodovodní potrubí a měřiče v dobrém stavu. Manželova teta však šetřila vodou, až když si nechala nainstalovat vodoměr, a nyní vodu po koupání nesplachuje a používá ji na splachování záchodu. Zároveň byla voda jen studená,

Kirill NeklyudovJe pravda, že v Chruščovových domech je v létě v koupelně horký sušák na ručníky?? Od roku 1964 až do 90. let jsme bydleli v panelovém domě a radiátor na ručníky byl vždy horký, pokud ovšem nebyla horká voda. Ale když byla teplá voda na 3 týdny odpojena, byl držák na ručníky studený a nechutný, pokrytý kapkami kondenzátu Nejde o „chruščovku“, „stalinku“ atd. a jak jsou na tom věšáky na ručníky ve vašem domě. pokud je v létě vypnuté topení. ručníky jsou studené, ale pokud je vypnutá teplá voda. budou horké po celý rok.

Vjačeslav ApokinPomozte mi porozumět! plynový sporák! Opravdu vyměňte sprchovou hlavici, stojí to levně za výměnu nástrojů, ale pokud jste měli tyto potíže neustále, je možné, že je špatně namontován přepínač sprchy na baterii a neotevře se úplně. můžete zkontrolovat Teplota může záviset pouze na tlaku vody T. е. Pokud kohoutek, kterým voda teče normálně, ztlumíte (snížíte tlak), voda se začne ohřívat.)

Evgeniya PodomarevaDívky, už jste někdy držely v rukou klíč?? Byly opraveny vodovodní kohoutky a vyčištěny plynové spotřebiče? Samozřejmě, že ano. Když byly děti malé, odjeli jsme v květnu na venkov a žili tam až do října. Můj manžel přicházel jednou za měsíc, nepočítaje svátky. Náš dům je na odbočce a na takové odbočce, že nejbližší sousedé jsou kilometr daleko „Je dobré všechno vědět, ale nedej bože si všechno dělat sám.“ Umyla jsem dřez a záclony byly přibité

Victoria VyrupaevaJe možné míchat vodu v plynovém kotli Nebojte se toho! Proč je v koupelně vodovodní baterie?? Vylévá se vařící voda. nemůžete běžet do kuchyně vypnout plyn? Klidně přidejte studenou vodu. Hodně štěstí

Galina MenšikováKdyž v kuchyni otevřete kohoutek se studenou vodou, v koupelně začne téct teplá voda. Co to s tím má společného?? Výměna vodovodní baterie v kuchyni. NAVRŽENO: vyměnit baterie v kuchyni a koupelně, gumičky jsou opotřebované, studená voda vstupuje do potrubí z teplé vody, ale pokud by kohoutek v koupelně netekl sám od sebe, netekl by, když studená voda vstupuje do „teplé“ trubky

Jurij MaiserovJe zde starý plynový kotel. V kuchyni teče voda z plynu normálně, ale v koupelně neteče z kohoutku teplá voda vůbec. Potrubí s teplou vodou zablokované v koleni (kde potrubí dělá obrat Zavolejte instalatér, bude odstranit baterii v koupelně, vyčistit potrubí a baterie znovu dát někdy pravda, a z kohoutku v blízkosti stoupačky je odpojen, vyměnit potrubí a koupelnové baterie. Určitě vyměňte potrubí

Albert TaborskyVysvětlete, prosím, proč země, která sestrojila raketu SS-18, letadlo Ruslan a terénní vozidlo Viťaz, může stavět takovým způsobem?? Protože sovětskému člověku není dovoleno žít jako ČLOVĚK, jinak pocítí chuť Ještě si vzpomínám na profesora z Ameriky, který navštívil profesora z Ruska, občan Spojených států přišel do třípokojového bytu s kolegou a byl v šoku, jak může Člověče, ztratil jsem orientaci, protože na vaši otázku máme vždycky extrémy, abychom se divili, proč jsme postavili dům, ale zapomněli na trubky. Takhle žijeme a sníme o tom, jak rozbít tuhle římsu na půlce kuchyně

Vadim BlinovPlynový kotel NEVA-4511 špatně ohřívá vodu. Propustí různé množství vody za jednotku času. Je to normální. Neotvírejte kohoutek s teplou vodou na baterii úplně (abyste snížili množství vody protékající za jednotku času Tím se zvýší teplota vody vytékající z kohoutku.

Andriy PisliakJaký ohřívač vody dát, aby okamžitě tekla teplá voda? Plynové topení. Při průchodu vodou se ohřívá. Otevřete jeřáb, průtok vody šel, sloupec se zapnul, po 2-3 minutách teče z jeřábu horká voda. Nastavte teplotu na samotném ohřívači teplé vody nebo pomocí směšovací baterie. Přesto Mějte průtokový ohřívač. ale hodně jí. 5 až 10 kw. Musíte k němu vést novou kabeláž. Osobně mám 80litrovou nádrž. dost na koupel a mytí nádobí. je stále zapnutý a jednoduše nastavuje teplotu. vypnuto.

Elizaveta PolyakovaPokud máte plynový kotel, můžete si nainstalovat vířivou vanu? Jistěže může. vířivka jednoduše čerpá vodu krouživým pohybem. pokud jste si někdy všimli, mají takové vany kromě trysek, kterými se masáž provádí, větší otvor s mřížkou nahoře. Prostřednictvím Proč ne?? Jedinou otázkou je: 1. vydrží elektrické zatížení baterie. zapojení, t. к. Musíte mít motor o výkonu alespoň 1,5 kW a nepotřebujete ho. Doporučuji si ho nejdříve vyzkoušet, mně se nelíbil

Dvouventilové směšovací baterie a ohřívač vody Classic

Jak to funguje: Uvnitř kohoutku je tyč s gumovým těsněním. Když se dřík otáčí, osa tlačí na výstup a uzavírá přívod vody. Podle doporučení výrobce je nejvhodnějším způsobem připojení k průtokovým kotlům dvouventilový směšovač.

Směšovač s kuličkovým ventilem splňuje všechny požadavky na zajištění běžných podmínek provozu kotle. Je však třeba splnit několik podmínek:

 • Je přísně zakázáno upravovat teplotu vody pomocí vodovodního kohoutku;
 • Teplota na ohřívači vody by měla být na začátku nastavena na teplotu příjemnou pro praní.
READ  Centek Split System v tom, jaký je rozdíl

Doporučené baterie pro plynové kotle: jednopákové a dvoupákové. Doporučuje se, aby ohřívače vody byly vybaveny regulací ohřevu vody a ochranou proti přehřátí. Pro modulační spalovací kotle lze připojit téměř všechny typy uzavíracích a ovládacích armatur.

Klasifikace závad

Hlavními příčinami selhání jsou:

 • přirozené opotřebení součástí;
 • tovární vady;
 • vadné materiály;
 • koroze kovů;
 • Usazování soli v důsledku zvýšené mineralizace vody, zejména vápníku a železa;
 • abnormální mechanické zatížení;
 • neopatrné zacházení.

Na následujících stránkách se budeme podrobně zabývat různými druhy zařizovacích předmětů v koupelně.

Baterie jsou nepřítelem plynových spotřebičů

„Nepřítelem plynového zařízení vašeho bytu, tedy plynového ohřívače vody, může být obyčejná, nesprávně dimenzovaná směšovací baterie. Jaká je ideální vodovodní baterie pro byt s plynovým ohřívačem vody?? Jedná se o složitý problém, který je třeba důkladně prozkoumat.

Odborníci rozdělují baterie na trhu do tří hlavních skupin: ty, které jsou ideální pro byty s plynovým ohřívačem vody; ty, které jsou v kombinaci s plynovým ohřívačem vody nežádoucí; ty, které rozhodně nesmí být umístěny tam, kde je plynový ohřívač vody.

Podle našeho názoru byla ideální baterie vytvořena v Sovětském svazu. Tímto kohoutkem pomalu vytéká voda z ohřívače vody a stejně pomalu se tok vody ukončuje. Vodovodní kohoutek má tělo, vřeteno, mosazný šroub a těsnění. Hlavními příčinami poruchy takové baterie bylo poškození pryžového těsnění a opotřebované závity baterie.

Vodovodní baterie sovětského typu byly nahrazeny moderními designovými vodovodními bateriemi. Jsou docela pohodlné a krásné, ale ne vždy fungují správně s plynovými spotřebiči instalovanými v bytě. Zde je řešení následující otázky: „Které baterie lze kombinovat s plynovými kotli a plynovými ohřívači vody??“

Instalace plynového ohřívače vody nebo plynového ohřívače vody v bytě je rozumným a praktickým řešením pro vytvoření příjemného domácího prostředí. Bez ohledu na činnost pracovníků HOK budete mít doma vždy k dispozici teplou vodu. Ne všechny baterie však fungují s plynovými spotřebiči.

Typy baterií nabízené ruskými a zahraničními výrobci

Při klasifikaci vodovodních baterií, které jsou k dispozici na trhu, je odborníci dělí na tři typy.

K prvnímu typu patří našim spoluobčanům známé baterie, které mají dva samostatně nastavitelné kohoutky: kohoutek na teplou vodu a kohoutek na studenou vodu. Nejlépe se hodí pro instalaci v bytech s plynovým ohřívačem vody. Při používání tohoto typu mixéru platí jedno velmi důležité pravidlo. V míchačce se nesmí současně míchat dva proudy vody o různých teplotách. Nedodržení tohoto pravidla by mělo za následek poškození a nákladné opravy plynového spotřebiče.

Druhým typem jsou monostabilní jednopákové směšovače. Teplota a průtok vody se ovládají pohybem páčky vpravo vlevo a nahoru dolů. Tento typ baterií nesmí být instalován v domech s plynovým ohřívačem vody. V kombinaci s tímto typem směšovače bude plynový ohřívač neustále pracovat v nouzovém režimu, což povede k poškození drahého plynového zařízení.

Třetím typem ventilu je samostatný typ vodního ventilu s expanzním kloubem a termostatem. Jsou zvláštní tím, že mají na každé straně dvě rukojeti. Pomáhají nastavit tlak vody a teplotu vody v tryskách směšovače. Baterie umožňují přesné nastavení teploty vody pomocí knoflíku, který se shoduje s teplotou vody vyznačenou na plášti. V ruských podmínkách není možné dostatečně přesně nastavit teplotu vody. Tomu brání zchátralé sítě, nestálý tlak a velmi špatná kvalita vody. Tyto baterie jsou také velmi drahé.

V posledních desetiletích se na trhu objevilo mnoho supermoderních baterií s fotoelektrickými články a senzory. Jsou velmi drahé, takže jsou pro většinu Rusů sotva dostupné.

Při nákupu baterie věnujte pozornost označení. kohoutky mají tři až čtyři alfanumerické zkratky, které je odlišují od ostatních. Aby to bylo jasnější, podívejme se na konkrétní příklad, jak rozluštit písmenné zkratky.

Sm-Cam-Ca-Uv znamená, že hledáte umyvadlovou baterii se středovou výpustí a rohovou baterií.

První skupina písmen (Sm) znamená mixér.

Druhá skupina označuje místo instalace, v tomto případě umyvadlo (Um). Pro místo instalace se používají následující zkratky: B. koupelna, M. umyvadlo, D. sprcha, IU. společná koupelna a umyvadlo, K. pro použití v kombinaci s ohřívačem teplé vody.

Třetí skupina písmen označuje typ baterie. Zde platí následující zkratky: C. centrální baterie, LH. nástěnná baterie se spodní výpustí, HB. nástěnná baterie s horní výpustí, WS. nástěnné směšovací rameno, NC. baterie se spodní směšovací komorou, OR. jednopáková baterie, SW. sprchová baterie s flexibilní hadicí a ramenem, SW. standardní sprchový set, WSH. zapuštěná baterie s ramenem.

Kromě výše uvedených údajů může označení míchačky obsahovat informace o materiálu použitém na konstrukci tělesa. Zde jsou zkratky: P jako plast, F jako faure.

Jak správně používat plynový kotel (výměník tepla)

V označení může být uvedeno i další vybavení, kterým je míchačka vybavena. V tomto případě A znamená kohoutek s perlátorem, M kohoutek s kovovou opletenou hadicí a P kohoutek s rozšířenou výpustí.

Instalatérské technologie každoročně zdokonalují design moderních vodovodních baterií. To vedlo k vývoji mnoha různých druhů baterií, od kohoutků na teplou a studenou vodu až po designové, surrealistické, téměř kosmické baterie.

Známá, základní konstrukce a dostupná cena. dvouruční mixér. Každá hlava ventilu obsahuje tři části: mosazný šroub, těsnění a vřeteno.

Hlavními příčinami závad směšovače jsou poškození pryžových těsnění a mosazného šroubového závitu. Pro odstranění problému s touto konstrukcí je nutné vyměnit celou míchací hlavu, což není příliš pohodlné. Tato konstrukce směšovače je však nejvhodnější pro bezproblémový provoz plynových kotlů. Dvouručková směšovací baterie se skvěle hodí i k průtokovým plynovým ohřívačům. U dvouručkových baterií zabraňuje plynulá regulace průtoku vodnímu rázu, který může mít negativní vliv na celý spotřebič.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS