Jaký je dobrý vysoušeč vlasů?

Základní kritéria pro výběr správného profesionálního fénu. vyberte si správně

Fén, který byl určen výhradně k vysoušení vlasů, je dnes již minulostí. Nahradily je multifunkční jednotky, které vám pomohou vytvořit neuvěřitelný styling jako v salonu. Profesionální spotřebiče se od domácích liší vyšším výkonem a funkčností. Při rozhodování o tom, který přístroj je pro vás ten pravý, je důležité se zaměřit na technické vlastnosti a možnosti profesionálního vysoušeče vlasů.

Profesionální spotřebiče se od běžných liší různými parametry:

 • Spotřebič má několik režimů zpracování. teplotní i rychlostní;
 • Výkon je vynikající a přesahuje 2 kW, což zvyšuje rychlost procesu dláždění;
 • Tělo je robustnější a spolehlivější, při delším používání se nepřehřívá;
 • Hladina hluku je snížena, abyste se cítili méně nepříjemně;
 • Šňůra je mnohem delší, takže se může volně pohybovat kolem zákazníka;
 • Rukojeť je ergonomická a pogumovaná pro pohodlné a bezpečné uchopení;
 • Dodává se s různým příslušenstvím pro vytvoření jakéhokoli účesu a s filtry, které zabraňují vniknutí prachu a vlasů dovnitř přístroje;
 • Přítomnost dalších užitečných možností, jako je ionizace, studený vzduch;
 • Spotřebiče s dlouhou životností, které vydrží déle než 10 let.

Typy vysoušečů vlasů

Fén a stylingové přístroje mohou být standardní nebo kompaktní. K dispozici je také typ sušičky pro domácnost s kartáčem.

Standardní

Tento druh spotřebiče je nejvhodnější pro domácí použití. Může vysoušet krátké, husté i dlouhé vlasy. Má standardní rozměry a obvykle se dodává s několika nástavci.

Standardní fén má větší výkon a rozměry

Kompaktní

Kompaktní vysoušeč vlasů se také nazývá „cestovní vysoušeč„, protože se díky svým malým rozměrům a sklopné rukojeti nejlépe hodí na cesty. Tyto stroje mají obvykle nízký výkon a omezené funkce, ale jsou praktické a malé.

Kompaktní vysoušeč vlasů je skvělou volbou na cesty

Kartáč na fénování vlasů

Fén na vlasy je zvláštní typ spotřebiče, který je určen výhradně pro stylingové účely. Výrobek má nízký výkon, a proto je pro samostatné sušení pramenů neúčinný.

Nevýhoda: nevhodné pro každodenní sušení.

Profesionální motor. bezpečný a spolehlivý

Střídavé motory se používají v profesionálních vysoušečích vlasů a doporučují je kadeřníci; vysoušeče pro domácnost mají buď stejnosměrné motory. Motory střídavého proudu mají životnost nejméně 5 let a často i více. Nepřehřívají se a je nepravděpodobné, že by se fén vypnul, aby se ochladil, pokud ho používáte doma: je určen pro intenzivní používání v salonu. Počet úrovní a rychlostí, které lze zvolit, se značně liší. a právě proto funguje tlačítko „chladný vzduch“ na profesionálním motoru. aby vzduch měl alespoň okolní, ne-li chladnou teplotu (kontrast horký/studený je užitečný pro fixaci stylingu a pro rychlou změnu teploty, pokud se vám zdá příliš horká).

Tlačítko foukání studeného vzduchu: není módní záležitostí pouze u fénů s profesionálním motorem

Teploty a rychlosti

Střední cenový segment má tři režimy proudění vzduchu: horký, střední a studený. Počet úrovní u profesionálních modelů je 6-8. Pro domácí použití jich možná tolik nepotřebujete. rozdíl mezi jednotlivými režimy je těžko rozeznatelný a přeplatek je značný.

 • Horký vzduch. Pro rychlé sušení a styling. Horký proud vody dodává vlasům přirozenou fixaci, takže tvarování účesu je snadné.
 • Teplý vzduch. Vysoušení vlasů je maximálně bezpečné a méně poškozuje strukturu vlasů než horký proud.
 • Studený vzduch. Udržuje vlasy zdravé, zabraňuje jejich vysoušení, udržuje je zdravé. Používá se také pro konečnou úpravu vlasů.
READ  Jak zapojit ventilátor se čtyřmi vodiči

Přepínání rychlostí vám pomůže nastavit fén podle vašich potřeb. Pro sušení vlasů je nejvhodnější vysoká rychlost, pro úpravu vlasů nízká rychlost.

Je skvělé, když můžete ovládat teplotu a rychlost fénu jedním tlačítkem, takže si můžete nastavit teplotu a rychlost podle svých potřeb.

Na co si dát pozor

Výkon fénu je nezbytný. Pokud však nejste profesionál, nehonte se za maximální kapacitou. V opačném případě riskujete, že si vlasy příliš upravíte nebo že je poškodíte a dříve či později vám vypadají.

Foukání studeného vzduchu. To je velmi důležitý bod. Studený vzduch je téměř nezbytný pro upevnění pokládky. Před nákupem fénu je dobré jej v obchodě zapnout a zjistit, zda je rychlost přechodu z horkého na studený dostatečně rychlá.

Bydlení. Pokud nechcete, aby se vám sušička hned první den roztavila, je nejlepší zvolit žáruvzdorný a nárazuvzdorný plast, protože teplota sušičky se odvíjí přímo od její odolnosti vůči teplu. Obecně platí, že v 21. století je fén bez robustního pouzdra bezcenný.

jaký, dobrý, vysoušeč, vlasů

Drát. Musí být izolovaná a nesmí být menší než 2.Délka 5 metrů. Pokud se drátěná základna může v zásuvce otáčet, je to velká výhoda a je lepší zvolit si.

Podívejme se nyní blíže na klíčové parametry pro váš výběr.

Výkon proudu vzduchu závisí na. čím větší je, tím rychleji se vlasy vysušují. V nabídce najdete sušičky s příkonem 400 až 2400 wattů. Pro domácí použití optimální přístroje s příkonem 1400 až 1800 W, které jsou vhodné pro samostatné použití, protože sušení je šetrné, rovnoměrné a poměrně rychlé. Fén s příkonem 2000 W vysuší vlasy během několika minut a je ideální do kosmetického salonu. Bez odborných dovedností však tento vysoušeč vlasů nemůže vyhladit, ale naopak nadměrně krepatí a přesušuje kadeře.

jaký, dobrý, vysoušeč, vlasů

Počet rychlostí

Rychlost proudění vzduchu závisí na výkonu spotřebiče. Základním faktem při používání fénu je, že vlasy se nevysušují kvůli příliš vysoké teplotě fénu, ale kvůli rychlosti proudění vzduchu. Navíc si můžete poškodit vlasy, pokud zvýšíte teplotu. Vyšší rychlost proudění vzduchu znamená kratší dobu sušení. Ukazuje se, že fén s vysokou rychlostí je v tomto případě účinnější.

Spotřebič má tlačítko, kterým se ovládá rychlost proudění: pomalá, střední a rychlá. Běžné vysoušeče vlasů mají pouze dva režimy.

Tip! Při nákupu fénu zkontrolujte rychlost proudění vzduchu.

Rozsah teplot a rychlost vzduchu

Dobrý fén má několik režimů ohřevu, takže můžete teplotu přizpůsobit svým vlasům. Levné sušičky mají kombinovanou regulaci teploty a rychlosti. To není špatné, ale pokud můžete měnit teplotu a rychlost zvlášť, máte ještě více možností, jak si fén přizpůsobit.

Další funkce

Chcete-li vědět, jak vybrat fén, musíte se podívat na doplňky. Takových funkcí je poměrně dost, ale multifunkční spotřebič nemusí být vhodný pro každého.

Vysoušeče se senzorem vlhkosti kontrolují teplotu proudění vzduchu a úroveň vlhkosti pro vaše vlasy. V tomto místě se mění výkon, který můžete sledovat na indikátoru. Oranžová barva znamená, že jsou vlasy mokré, zelená, že jsou suché.

Odnímatelný vzduchový filtr vám umožní používat spotřebič mnohem déle. Filtr lze vyjmout a vyčistit od prachu a nahromaděných vlasů. Fén se senzorem vlhkosti bývá teplejší než ostatní modely.

READ  Zastřihovač vlasů Xiaomi mitu

Funkce automatického vypnutí je velmi praktická. Senzory vypínají fén, když je položen na stole. Díky tomu se spotřebič nepřehřívá, což šetří čas uživatele. Fény často používají kadeřníci a stylisté.

Fén s ionizací se vyplatí zvolit těm, kteří mají poškozené a kudrnaté vlasy, které mají tendenci se trochu krepatit. Proces ionizace funguje tak, že se do vlasů uvolňují záporné ionty. Proudění tohoto vzduchu zanechává vlasy jemnější a méně zamotané. Je vhodný nejen k vysoušení vlasů, ale také k jejich ošetření.

jaký, dobrý, vysoušeč, vlasů

Bezdrátový fén je praktický na cestách nebo když není k dispozici elektřina. Pomůže vám vypadat co nejlépe i bez elektřiny. Akumulátorový fén má také kartáčový nástavec. Je však třeba mít na paměti, že bezdrátový gadget je dražší než stejný model s kabelem. Je to chytrý způsob, jak přeplatit za přenositelnost.

Funkce ticha je rozhodně výhodou. Z několikahodinové práce s bzučícím zařízením vás může bolet hlava, a proto výrobci přišli s tichým fénem. Tyto modely nejsou horší než jejich protějšky. Jediné, co mají společné, je cena.

Trysky

Další nástavce rozšiřují funkčnost spotřebiče. Nejoblíbenější:

 • Koncentrátory (zužují proud vzduchu, takže je výkonnější a plynulejší, ideální pro styling a narovnávání);
 • Všechny naše vysoušeče vlasů používají difuzéry a zvětšovače objemu (pomáhají zvednout kořínky a dodat objem);
 • kartáče a hřebeny všeho druhu (usnadňují sušení, vysoušení a úpravu vlasů současně).

Makers

Fény na vlasy vyrábí velké množství firem. Ty nejlepší však vyrábějí společnosti Philips, Bosch, Panasonic, Braun, Polaris, Supra. Tato značka se prosadila jako levný a kvalitní výrobce fénů.

Ionizace

Mnoho moderních vysoce kvalitních fénů je vybaveno touto užitečnou funkcí. Proud záporně nabitých částic vznikajících během sušení zbavuje vlasy statické elektřiny a zanechává je hladší, lesklejší, jemnější a poddajnější.

Vyfukování studeného vzduchu

Nejenže vlasy vysuší co nejšetrněji, ale také pomáhá udržet tvar pramenů na místě během stylingu. Obzvláště výhodné je, když je tlačítko pro foukání studeného vzduchu umístěno na těle odděleně od ostatních a umožňuje jeho stisknutí z libovolné polohy.

Dobrý fén nesmí být „příliš načechraný“. to znamená, že kovové vinutí motoru je velmi tenké. Fény s profesionálními motory jsou vždy těžší. Dobrý fén váží nejméně půl kilogramu.

Při výběru nejlepšího fénu je třeba zvážit mnoho dalších věcí: pevnost plastu, ergonomii a umístění tlačítek, délku kabelu a jeho otáčení, ochranu proti přehřátí, hlučnost atd.д. Nejprve se však informujte o záruční době: renomované značky mají dvouletou záruku.

Sušáky se spojkou, s klipem a cestovní sušáky

Pro každodenní vysoušení nebo domácí úpravu vlasů je pistole tou nejlepší volbou. A pro ty, kteří si hodně upravují vlasy a rádi s nimi experimentují, existují speciální fény-kartáče (fény-stylery), které mají válcovité tělo a jsou připojeny k různým nástavcům: od jednoduchého kartáče na kadeře až po narovnání.

Pro ty, kteří hodně cestují, existují cestovní modely fénů v různých tvarech: například fén Clatronic HTD 3217 má působivý výkon, 6 režimů a sadu trysek, takže i na cestách si poradíte s jakýmikoli vlasy. Při výběru sušičky na cesty navíc věnujte zvláštní pozornost robustnosti konstrukce a přítomnosti podložek na plášti, které pomáhají zabránit pádu spotřebiče z hladkého povrchu i v případě, že ve vlaku vibruje (podložky jsou obvykle vyrobeny z gumy nebo silikonu).

Pokud se ještě nikam nechystáte, ale jen se rozhodujete, jaký fén si koupit pro domácí použití, zkuste pochopit hlavní kritéria výběru.

Tři výkonové kategorie fénů na vlasy

Slabé vysoušeče vlasů. Až 1 500 wattů

Nejčastější jsou možnosti cestování. Kompaktní, často skládací vysoušeče vlasů, které jsou vhodné pro použití na cestách, ale samy o sobě samozřejmě příliš nefungují.

READ  Jak odstranit škrábance z varné desky

Lidé se slabými nebo řídkými vlasy by však měli vědět, že tento proces sušení pro ně může být skutečně nejlepší. Ve vlasech se nehromadí mnoho vody, takže vysoušení zvládne i šetrný fén. Na druhou stranu samotné vlasy nejsou tak chráněné. Proto je silná tepelná vlna pro vaše vlasy nebezpečnější než zdravý vzhled vlasů. V tom je slabina fénu na vlasy.

Proč náhodně vybírat slabý fén??

Životní zkušenost vám říká, že ne. Zcela jste se vzdali naděje na silné a krásné vlasy?? A pokud jste ještě Co budete dělat se slabým fénem, když ho máte??

Správný vysoušeč vlasů pro vás bude takový, který má možnost přepínat mezi rychlostí a teplotou. Fén můžete používat s vysokým nebo nízkým výkonem. Ale počáteční nízkovýkonný není. jen s nízkou a nic s tím nenaděláte.

Standardní domácí fény. 1 500 až 2 000 wattů

kategorie fénů střední hmotnosti, do které patří většina výrobků pro masový trh. Co na to říct? V zásadě platí, že středně objemné vlasy obvykle uschnou za průměrnou dobu. Takže s takovým fénem nemůžete myslet na opravdu rychlé sušení.

Skutečné profesionální modely. od 2 000 wattů

Ne, fén není univerzální profesionální fén. I když je to samozřejmě důležité.

Více informací o rozdílech mezi profesionálními a domácími fény naleznete v samostatném článku.

Modely s nízkou spotřebou energie

Na co je nejlepší fén?? Zařízení s nízkým příkonem nepřesahujícím 1500 wattů. Tato zařízení jsou kompaktní a často skládací. Tyto spotřebiče se často označují jako cestovní gadgety.

Jejich cena je přijatelná. Spotřeba energie těchto modelů je minimální, takže z tohoto pohledu jsou výhodnější. Jejich výkon často stačí i na ty nejmenší a nejkratší střihy. Tyto modely jsou vhodné pro velmi suché prameny. Pokud chcete, aby vaše vlasy rychle uschly, zvyšováním intenzity horkého proudu se vám to nepodaří a vlasy se nevysuší.

Jaký fén vybrat??

Je oblíbeným mýtem, že všechny fény jsou stejné, liší se pouze jejich značky a ceny. Pravdou však je, že mají různé tvary a velikosti.

Profesionální fén se používá v salonech, ale v případě potřeby i doma. Tento kompaktní vysoušeč vlasů má velký výkon, velký kabel a velkou hmotnost. pracuje dlouhé hodiny, aby vám pomohl upravit účes po jednom.

Domácí fén. s nástavci nebo bez nich. se doma používá snadněji. Snadno se skladuje, snadno se drží, ale nehodí se pro nepřetržité používání. V této kategorii je velký výběr: můžete si koupit rotační fén na vlasy, které potřebují narovnat, nebo fén se speciálními kartáči pro úhledný styling.

Kompaktní fén je vhodný pro ty, kteří často cestují nebo chodí do posilovny. Tento nástroj je často skládaný a má skromné rozměry. Nemůže jít do velkých délek a může být obtížné jej používat, ale může vysušit vaše vlasy.

Dnešní elektrické fény mají více možností, než se jejich předchůdcům kdy zdálo. Patří mezi ně ionizace, která bojuje proti elektrostatickému náboji, několik nastavení teploty a infračervená lampa, která umožňuje vysoušet vlasy při nižších teplotách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS