Jaký je maximální sací výkon vysavačů?

Spotřeba elektřiny

Příkon vysavačů se pohybuje v rozmezí 1500-3000 W. Udává, kolik elektrické energie spotřebuje spotřebič. Mnoho lidí si myslí, že je to vlastnost, která určuje kvalitu vysávání, ale ne.

Výkon čištění závisí na mnoha proměnných, takže nemusí nutně platit, že dva spotřebiče mohou odvést stejnou práci.

Trh s vysavači má marketingové tajemství, které ne každý zná. Na krytu stroje je uvedena spotřeba energie, což je mnohem slušnější údaj. Sací výkon vysavače lze uvést pouze v dokumentaci přístroje.

Čím nižší je potřeba energie, tím úspornější je provoz spotřebiče. Pro velké a časté úklidy je tedy lepší zvolit vysavač s nejnižším indexem.

Je velký rozdíl mezi tažným a podtlakovým výkonem!

Ano, je to tak. Čistička má dva výkony. Jedno z čísel, které vidíte na podvozku, je pouze množství odebíraného výkonu, nic víc. A nemá to nic společného s tím, kolik prachu se do něj dostane!

Čím více elektřiny vysavač odebírá, tím lépe dokáže čistit. Ale jedno s druhým kupodivu nijak nesouvisí. Sací výkon je vytištěn na krabici nebo na datovém listu malými, skromnými číslicemi. A často se stává, že vysavače, které se pyšní výkonem 2000, mohou mít poměrně skromný sací výkon, například 300. A to není dobrá nabídka, pokud plánujete pravidelně čistit koberce od všudypřítomné srsti vašeho oblíbeného Purrsyho.

Proč tak? Zřejmě marketingový trik. Viděli jste velké číslo? Zapůsobilo na vás ? Koupeno na. Co víc potřebujete?? A nakonec nebude úklid příliš dobrý, ale účty za energie budou vysoké.

Výrobci možná jen nechtějí klamat spotřebitele tím, že by na prvním místě demonstrovali spotřebu energie, ale naopak uvádějí varování. Koneckonců, je to dobrá věc, ale nezbytná pro další použití, o kterých se dozvíte v rámečku níže.

Viz také. který vysavač je nejlepší pro váš byt?

Jak určit požadovaný výkon?

Jakmile si osvojíte základy, je čas seznámit se s tím, jak je správně aplikovat. Nastavení na 350 W znamená, že čistí linoleum, parkety, dlaždice a další hladké povrchy. Na hloubkové čištění koberců nebo čalouněného nábytku nebude stačit spotřebič s vysokým příkonem. 400wattové domácí spotřebiče vyčistí bez prachu nejen koberce, předložky a nábytek, ale i zvířecí chlupy. Domácí spotřebiče s příkonem nad 450 W budou nejlepšími pomocníky při každodenním čištění koberců s dlouhým vlasem a čalouněného nábytku.

Rozhodnout se, který model je nejlepší, je poměrně snadné. Čím větší je čisticí plocha, tím vyšší výkon byste měli zvolit.

Pokud to rozpočet dovoluje, je při zachování všech ostatních podmínek lepší zvolit jednotku s maximálním sáním a regulátorem. Takové zařízení bude nejlepším pomocníkem při každodenním úklidu (bez ohledu na typ podlahy). Instalací kvalitního a výkonného motoru výrobce dokazuje, že nešetří na kvalitě provedení a že spotřebič je konstruován tak, aby vydržel.

Při nákupu je lepší věnovat pozornost spotřebičům známých značek a výrobců. Výrobce si zachovává svůj status a na trh uvádí pouze spotřebiče se spolehlivými a kvalitními komponenty. Tyto vysavače vždy vynikají vysokou kvalitou provedení a účinností.

Pokud si vyberete správný spotřebič, můžete být spokojeni i po 5 až 6 letech používání. Správná volba ušetří peníze za nákup dalších filtračních kazet, můžete ušetřit peníze za elektřinu.

S aquafiltrem. pro ty, kteří chtějí čistý vzduch

Odlučovač prachu s filtrací vody. Nasává suchý prach a cirkuluje ho ve vodě, čímž se prach a nečistoty usazují a čistí vzduch. Tyto vysavače odstraňují prach a vlasy, zvlhčují a osvěžují vzduch a mohou zachytávat tekutiny. Pro alergiky se často doporučují modely s vodním filtrem a jemným filtrem.

Po každém čištění je třeba vypustit znečištěnou vodu a nádobu důkladně vypláchnout a vysušit, aby se zabránilo nepříjemnému zápachu. Přečtěte si recenze a zkontrolujte, zda se koš snadno vyjímá a zda nemá malé části, které by znesnadňovaly jeho čištění. Pozor na manévrovací schopnosti. Ideální, pokud máte vzadu velká kola a vpředu otočná kola o 360°. Některé modely nelze postavit do svislé polohy, když je koš plný vody.

Hoovers pro větší hygienu

Akumulátorové tyčové vysavače 2 v 1

Dyson vyniká. jeho vertikutátory nelze nazývat elektrickými vysavači, ale plnohodnotnými vysavači s vysokým sacím výkonem a dostatečně velkou nádobou na prach. K přeměně na ruční vysavač nedochází oddělením malého vysavače od velkého, ale odstraněním trubice, to znamená, že tryska (jakákoli) je připojena přímo k tělu. Akumulátorové vysavače Dyson mají dvě rychlosti, nejnovější modely mají permanentní filtr, který vydrží po celou dobu životnosti vysavače, a mají více výhod než nevýhod, ale je tu jedna malá nevýhoda, na kterou musíte být připraveni: během čištění je třeba stisknout tlačítko zapnutí a vypnutí. to je poměrně únavné, i když se to dělá kvůli úspoře energie baterie.

Všechny ostatní modely 2 v 1 jsou víceméně stejné: kompaktní vertikální kryt, plastová nádoba na prach (cca 150 ml), jednoduchý pěnový filtr, odnímatelný ruční vysavač, který lze použít k čištění nábytku nebo interiéru automobilu, několik nástavců v balení. na praskliny a nábytek. Mají různou výdrž baterie a výkon, takže klíčem k těmto vysavačům je baterie a její kapacita. Nejdelší výdrž baterie zajišťují lithium-iontové baterie, čím více, tím lépe, a ještě lépe, pokud máte druhou, snadno vyměnitelnou baterii (LG). Při nákupu byste měli zkontrolovat dostupnost baterií pro váš model, protože jsou navrženy tak, aby vydržely rok a půl až dva roky. Nikl-metal hydridové baterie jsou běžné i ve vertikálních modelech, ale v porovnání s lithium-iontovými bateriemi jsou velkou nevýhodou. Další důležitou věcí, kterou je třeba zvážit z hlediska použitelnosti, je to, zda může stát na svém místě: pokud potřebujete zvednout telefon, můžete jej umístit kamkoli a nepřevrhne se.

jaký, maximální, sací, výkon, vysavačů

Šňůrové vertikutátory

Jsou levné, mají vysoký sací výkon (i díky poměrně vysoké spotřebě energie), nemusí se nabíjet na základně, zabírají také minimum místa a, co je důležité, jsou levné: docela dobrá volba pro ty, kteří se nenechají zastrašit jejich nevýhodami. Mezi posledně jmenované patří vysoká hlučnost (není zde vůbec žádný systém tlumení hluku), jedna rychlost, omezený dosah, absence automatického navíjení. Elektrické vysavače v jejich nejčistší podobě, bez ergonomických výstřelků. Zpravidla se jedná o výrobky výrobců „noem“ nebo ekonomické třídy. Supra, Mystery, Sinbo atd.п.

READ  Co je HEPA filtr z vysavačů

Robotické vysavače

Jedná se o samostatnou kategorii, o které napíšeme dlouhý článek, ale můžeme poskytnout několik obecných rad ohledně výběru. V první řadě se nevyplatí kupovat levný model. Zpravidla se jedná o robotické vysavače, které nemají ani boční kartáče, které smetají nečistoty a tlačí je do otvoru ve sběrném koši. Nenechte se však zlákat modely, které stojí 40 tisíc a více, zaujatými stejnými čtyřiceti senzory a vychvalovanou schopností čistit rohy. Můžete najít docela kvalitní model v rozmezí 20000-25000, zvláště pokročilé ve výrobě robotů korejských společností, a to nejen LG a Samsung, ale i další. méně známé. V Jižní Koreji je domácnost bez robotického vysavače nemyslitelná. Na co si dát pozor? Pokud potřebujete oddělit roh nebo celou místnost od péče robota, je k dispozici „virtuální zeď“. Životnost a kapacita baterie. nejlépe lithium-iontové. Možnost naprogramovat plán úklidu. například na týden dopředu: to je užitečné zejména v případě, že máte denní rozvrh: v určitou dobu jdete venčit děti nebo psa a robot uklízí. Možnost připojení utěrky z mikrovlákna, která zachytí i ten nejmenší prach. Velký počet autoprogramů, tj. kombinací doby čištění a určitého vzorce pohybu, však není u robota tím nejdůležitějším, stačí tři nebo čtyři základní programy obsažené v každém modelu.

A pak je tu systém sběru prachu. Téměř všechny vysavače používají plastovou nádobu o objemu od 250 (levné modely) do 600-1000 ml. Nádobu na prach je třeba včas vyčistit. nejvhodnější jsou k tomu roboty od LG a Samsungu. v prvním případě se nádoba vytahuje za rukojeť, hygienicky se otevírá, to vše na nejvyšší úrovni ergonomie. Druhý má systém odvádění odpadu pomocí standardní hadice vysavače. Na první pohled se zdá složitý, ale ve skutečnosti je pohodlný a hygienický. U většiny ostatních modelů se nádoba na prach vytahuje do strany a otevírá se jako krabice. Není to příliš hygienické, pod prachový sáček musíte něco dát, ale to platí pro většinu robotů.

Vynikají modely německého výrobce Kercher. jejich robotické vysavače sbírají odpadky do plastové nádoby a poté. na základně. „předávají“ prach do papírového sáčku, sběrače prachu zabudovaného v základně. Výhodou je, že nemusíte koš často vysypávat. Mínus. časem budete muset kupovat další prachové sáčky.

Jaký je nejlepší vertikální vysavač

V obchodech jsou k dispozici různé přístroje, takže abyste pochopili, který z nich je nejlepší koupit, je užitečné představit klasifikaci tohoto typu spotřebičů.

Vertikální šňůrový vysavač

Tento spotřebič je napájen elektrickou energií z elektrické sítě prostřednictvím vodiče.

 • Může pracovat po dlouhou dobu bez nutnosti dobíjení baterie. Nespěch umožňuje lepší čištění;
 • zařízení tohoto typu mají výkonnější motor než jejich bezdrátové protějšky.
 • Místnost musí být vybavena elektrickými zásuvkami, které v altánech nebo verandách často chybí;
 • se spotřebičem není tak snadné manipulovat kvůli přítomnosti připojeného vodiče;
 • relativně vysoké náklady.

Vertikální akumulátorový vysavač

Elektromotor akumulátorového zařízení je napájen dobíjecí baterií, která vyžaduje dobíjení každých 20-50 minut práce. Li-Ion baterie mají oproti NiMH bateriím výhody.

plus. autonomní provoz. Je bezdrátový a bezdrátový, což usnadňuje čištění v interiéru a použití na místech, kde nejsou elektrické zásuvky.

Nevýhoda: Nízký výkon motoru vede k nízkému sacímu výkonu.

Důležité! Bezdrátové verze jsou z hlediska kvality čištění horší než jejich drátové protějšky, ale jsou velmi užitečné pro složité konfigurace čištěných předmětů a pro rychlé odstranění drobných nečistot.

Tyčový vysavač

Tento model je vybaven zařízením, které dokáže čerpat čistou vodu, a speciální nádrží na špinavou vodu. Některé modely jsou napájeny elektřinou, jiné baterií. Kombinuje režimy mokrého a suchého vysávání.

 • Mytí dlaždic a oken;
 • sbírat rozlité kapaliny;
 • čištění koberců;
 • Nevýhodou jsou velké rozměry a hmotnost vysavače;
 • osvěžit vzduch v domě.

Vertikální ruční vysavač

Je navržen s ručním vysavačem a „prodlužovací tyčí“, která vám umožní používat jej jako stojící vysavač. Tato zajímavá a praktická úprava se nazývá „2 v 1“.

 • Tento model lze po odpojení rukojeti (napájení z baterie) použít k čištění okenních parapetů, polic a interiéru vozidla;
 • Po sestavení se hodí k čištění žebříků, podlah, koberců a předložek v malých prostorách;
 • Nízká hmotnost a snadné použití.

Vertikální ruční vysavač s vodním filtrem

Pokud je pro vás nejdůležitější čištění vzduchu od prachu a látek způsobujících alergie a jeho zvlhčování, pak je nejlepší volbou model s vodním filtrem.

Výhodou této možnosti je stálý sací výkon a snadné čištění nádoby na prach.

READ  Jakou teplotu nastavit v mrazicím oddíle

Nevýhody. velké rozměry a hmotnost zařízení, které komplikují skladování a přepravu.

Varování! Použití modelu s vodním filtrem čistí vzduch a zlepšuje mikroklima v domácnosti.

Sací výkon v číslech

Jaký by tedy měl být sací výkon dobrého vysavače?? Pro snadnější pochopení je lepší uvést odpověď na tuto otázku v číslech. Optimální výkon moderních vysavačů pro domácnost tedy závisí na typu čištěných povrchů:

 • Čistí parkety, laminátové podlahy a další hladké povrchy díky sacímu výkonu 350 W;
 • Pro čištění koberců s krátkým vlasem je nutné zvolit zařízení s užitečným výkonem 380-420 W;
 • Pro čištění čalouněného nábytku, hloubkové čištění koberců s dlouhým vlasem a vysávání čalounění potřebujete stroj s účinným sacím výkonem alespoň 450 W.

Jaký by měl být sací výkon vašeho vysavače

Za prvé je důležité znát rozsah nastavení sacího výkonu pro různé typy vysavačů. Jaký je rozdíl mezi jmenovitým a maximálním výkonem? Zaměřte se na průměrnou hodnotu, protože maximum je určeno pro ideální pracovní podmínky v prvních sekundách. A pak se přičte odolnost znečištěných povrchů filtru. Z praktického hlediska jednoduchý výpočet ukazuje, jaký sací výkon by měl vysavač mít. Pokud kupujete vysavač pro suché vysávání:

 • Pro tvrdé podlahy se všemi druhy nečistot postačí příkon 250-350 W.
 • Chlupy domácích mazlíčků, podlahové krytiny s vlasem vyžadují 350-400 wattů
 • Koberce s dlouhým vlasem a načechrané koberce lze vysávat vysoce výkonným systémem, který vyžaduje 450 wattů.
jaký, maximální, sací, výkon, vysavačů

Dobře vybavené vysavače renomovaných výrobců ztrácejí až 35 % energie na odporu. Průměrný sací výkon vysavače pod podešví závisí na odolnosti filtru, konstrukci a kvalitě sestavení přístroje. Jak vybrat nejlepší vysavač pro vaši domácnost. určují pouze zkušenosti. Při testech však bylo zjištěno, že neexistuje přímá úměra mezi spotřebou a produkcí. Existují kritéria, podle kterých by měl být vysavač zvolen:

 • Velký prostor. větší příkon, aby se čerpadlo při nepřetržitém provozu nepřehřívalo.
 • Nepracujte stále na maximální výkon. urychluje se opotřebení všech součástí.
 • Musí existovat nastavení výkonu.
 • Čím horší je lícování a povrchová úprava, tím větší jsou energetické ztráty a tím méně účinné je sání.
 • V malém prostoru je výkonný spotřebič přítěží. zabírá místo, pracuje na poloviční výkon.

Přišli jste do obchodu; v nabídce vysavačů jsou informace o ceně, výrobci. Jaký je nejlepší vysavač pro vaši domácnost? Seznamte se s tímto nástrojem podrobně? Nejprve si vyberte vysavač renomované značky: mají vyšší účinnost. Sací výkon vysavače pro vaši domácnost již znáte. Vynásobením 100 a vydělením 35 získáte výkon motoru při volnoběžných otáčkách. Zvyšte toto číslo 1,5-2krát a získáte požadovaný výkon sítě.

jaký, maximální, sací, výkon, vysavačů

Nyní požádejte o prohlídku modelu a pečlivě si prostudujte technické specifikace, filtry, sadu trysek.

Nejlepší vysavače s moderními technologiemi však používají jiný výpočet sacího výkonu se zvýšenou účinností od spotřeby energie. Zahrnují nové čisticí technologie.

Jaký sací výkon by měl mít vysavač pro suché vysávání?

Je již jasné, že účinnost vysavače ovlivňuje mnoho faktorů. Jaký výkon zvolit pro suchý vysavač? Odborníci vysvětlují, že vysavač pro domácnost by měl mít spotřebu 1500-3000 W, s ohledem na startovací proud. Existuje však zákonitost, že čím nižší je výkon sítě, tím úspornější je její použití. Vysoká spotřeba energie je drahá a nadměrná pro pravidelné čištění. Pokud vysáváte suchým vysavačem a nemáte žádné další požadavky, jaký je optimální sací výkon? Pokud nemáte výkonný vícestupňový filtrační systém pro alergiky, turbokartáč s pohonem pro vyčesávání vysokých koberců, velké množství vlasů, je více než 320 W sacího výkonu nadměrné.

V náročných aplikacích s vysokou odolností součástí je třeba regulovat tlak vzduchu. Přítomnost stmívače snižuje zatížení elektrické sítě nastavením vysavače na normální sací výkon. Který z nich si musíte vybrat experimentováním s. Odpor vodního filtru je vždy větší než odpor papírového filtru. Cyklónový lapač nečistot udržuje v systému konstantní sací tlak. Odolnost HEPA filtru závisí na pórovitosti materiálu. HEPA 10 má nižší odpor než HEPA 13.

Obsluha zvolí optimální zatížení spotřebiče během provozu. Šetří spotřebu energie, prodlužuje životnost vysavače a chrání koberce před roztřepením.

Jaký je optimální sací výkon tyčového vysavače?

U vysavačů se uvádí pouze jmenovitý příkon, obvykle 1,4-1,6 kW. Jaký je výkon systému?? Nejméně 400 wattů. I zde je třeba zohlednit ztráty při deodorizaci, zvlhčování a cirkulaci. Čím vyšší je faktor sacího výkonu, tím rychleji je práce vykonána a tím rychleji povrch vysychá. Čím vyšší je však příkon, tím obtížnější je zvednout vysavač z podlahy. Při výkonu 1000 W je rychlost kejdy pod základní deskou téměř 180 km/h. Sací výkon 400 W je nejpohodlnější pro vysávání, ale neměl by to být maximální příkon, měl by to být pracovní příkon. Údaje se liší o 15-20 %.

Jaký je sací výkon robotického vysavače?

Kompaktní modely mají zjevně jiný design. Chytré zařízení tedy nemá vzduchovou šachtu, odsávačka je vakuová štěrbina s přímým transportem odpadu o centimetry. Žádná výška, do které je třeba zvedat součásti. Do kompaktního modelu však není možné umístit vysoce výkonný motor. Jejich výdrž baterie je omezená. Jak zvolit správný příkon vysavače pro váš robot, aby odvedl dobrou práci.

Bezohlední výrobci mohou uvádět hodnoty, které jsou v moderním designu nedosažitelné. Jaký výkon potřebuje robotický vysavač? Pokud nehledáte dobrý model střední cenové kategorie, sací výkon běžných modelů je 15-30 W. Často se však místo toho používá sací síla, protože výška sběrače je zanedbatelná. Měří se v pascalech a pohybuje se od 400Pa do 1000Pa. Tyto roboty snadno čistí tvrdé povrchy, uspokojivě čistí koberce, ale selhávají na načechraných površích, kde se zasekávají. Můžete si vybrat z našich vlajkových modelů, které se vyznačují mimořádným sacím výkonem, abyste mohli vyčistit cokoli, co si přejete. Rádi bychom věděli, který robotický vysavač je z hlediska sacího výkonu nejvýkonnější:

READ  Robot vysavač Xiaomi se samočisticí stanicí

nejvýkonnější robotické vysavače

Panda X900 Pro

Robot o rozměrech 340 × 340 × 90 mm váží 3 kg. Cyklónový filtr o objemu 0,4 litru slouží jako sběrač prachu. Volitelný jemný filtr. Nečistoty jsou do sacího otvoru vysavače tlačeny dvěma bočními kartáči, stejný princip funguje i u modelu Okami S90. Při mokrém čištění se do nádržky uvnitř tělesa přidá voda, případně čisticí prostředek. Při čištění se automaticky přenese na hadřík. Měkký nárazník, kterým jsou vybaveny všechny roboty TOP, zabraňuje jejich kolizi s nábytkem. Na horním povrchu je dotykový displej, který zobrazuje informace o provozu vysavače. K dispozici je také protiprachový kryt. Ovládání dálkovým ovladačem. Časovač můžete nastavit na den a čas. Pokročilý navigační systém navádí robota na znečištěná místa a zabraňuje jeho návratu na již vyčištěná místa. Obsahuje virtuální stěnu pro vymezení čisticího prostoru. Na spodní straně je umístěna ultrafialová lampa, která dezinfikuje čištěný povrch. Po dokončení práce robot zamíří k nabíječce, stejně jako ostatní roboti v sekci. Dobíjecí baterie NiCd poskytuje až 120 minut autonomní práce. Výkon kompresoru 65 W.

 • Kompaktní rozměry umožňují dosáhnout i do těžko přístupných míst;
 • manévrovatelnost
 • dobře čistí všechny druhy nečistot, dokonce i vlasy a chlupy domácích mazlíčků
 • dostatek času na úklid bytu.

Robot Panda X900 Pro stojí 15 tisíc rublů. RUB. Absence centrálního kartáče je považována spíše za výhodu než za nevýhodu, protože není třeba čistit jej od smotaných vlasů nebo vlny. Díky jeho absenci se snižuje hladina hluku. Bez dobíjení pracuje o hodinu méně než čisticí robot Xiaomi Viomi V-RVCLM21B. Sací výkon je nižší než u modelu Okami S90. Ale vysavač má inteligentní navigační systém, pedantsky prochází místností a nevrací se do již vyčištěných zón.

Okami S90

Čistička o rozměrech 35 × 35 × 9 cm má nádobu na prach o objemu 0,45 litru. Horní víko se na rozdíl od jiných hodnocených modelů upevňuje magneticky, což usnadňuje jeho otevírání. Má 4 provozní režimy. Vestavěné hodiny, podsvícený displej. Ovládání pomocí dálkového ovladače nebo dotykových tlačítek na krytu. Robot nemapuje místnost, ale vybírá si optimální cestu a naviguje se podle signálů ze senzorů. Má časovač. Vybaveno UV lampou pro dezinfekci povrchu. Díky instalaci virtuální stěny nebude robot uklízet v omezeném prostoru. Je vybaven Li-Ion baterií s kapacitou 2000 mAh. Bezhlučné; sací výkon 90 wattů. Hladina hluku. 45 až 60 dB.

 • stylový design;
 • Pohodlné víko sáčku na prach;
 • Vysokokapacitní baterie;
 • bezhlučné;
 • Můžete nastavit časované čištění;
 • kvalitní mokré vytírání podlahy;
 • Rychle najde základnu;
 • Dobře se orientuje v prostoru, nezasekává se.

Čistič si poradí s různými povrchy, sám si zvolí trasu díky senzorům a navigačnímu systému. Běží méně než Xiaomi na jedno nabití. Má menší sáček na prach. Ale je tichý v provozu, což není typické pro Xiaomi. Výkonem překonává Panda X900 Pro, čistí rychleji a lépe, při zachování ostatních podmínek. Zákazníci jsou spokojeni s vybavením a funkčností robota, doporučují jej ke koupi.

Xiaomi Viomi Čistící robot V-RVCLM21B

Hoover o průměru 35 cm, výšce 9,45 cm a hmotnosti 3,3 kg je vybaven věžičkou na horní straně pouzdra, na které je umístěn lidar (laserový dálkoměr). Skenuje místnost a mapuje ji. Nádoba na prach je největší z popsaných modelů (0,56 litru). Má pouze jeden boční kartáč, který je vybaven centrálním elektrickým kartáčem chytré konstrukce, který lépe čistí odpadky, zabraňuje namotávání vlasů. Kapacita baterie 3200 mAh zajišťuje 180 minut provozu. Dodává se s relativně krátkou dobou dobíjení (90 minut). Pracuje ve třech režimech: Eco, Auto a Turbo. Při mokrém vytírání je nádobka na prach nahrazena nádržkou na vodu, která je elektronicky řízena a rovnoměrně dávkována na utěrku z mikrovlákna. Výkon 55 W. Maximální sací výkon 2150 Pa. Schopnost překonávat prahy vysoké až 2 cm. Lze ovládat pomocí chytrého telefonu. Vytváří mapu místnosti, vypočítává pracovní dobu pro efektivní úklid, který můžete ovládat prostřednictvím aplikace. Může fungovat i v chytré domácnosti. Hladina hluku 69-76 dB.

 • krásný design;
 • dobrá konstrukce;
 • Suché a mokré čištění všech povrchů;
 • dlouhá výdrž baterie;
 • dobré vybavení;
 • Pokročilá navigace a mapování;
 • vysoký sací výkon;
 • Pokud nestihne spustit program a dojde mu energie, vrátí se na základnu a po dobití pokračuje tam, kde skončil;
 • Dálkové ovládání z chytrého telefonu.

Xiaomi Viomi Čistící robot V-RVCLM21B stojí 25 tisíc eur. rublů. Cena je opodstatněná díky technickému vybavení, robotický vysavač zcela samostatně provádí úklid podle sestavené mapy, v případě nedostatku náplně pokračuje v úklidu z místa zastávky. Dostupnost laserového lidaru, možnost ovládání přes aplikaci, přizpůsobení pro Smart Home jej činí výjimečným mezi ostatními TOP zařízeními. Hlučnější než Okami S90, což je považováno za hlavní nevýhodu. Můžete si však nastavit rozvrh úklidu na dobu, kdy majitelé nejsou doma. Za nevýhodu je považována také skutečnost, že robot nemůže provádět mokré a suché čištění současně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS