Jaký je rozdíl mezi epilací elos a laserovou epilací

Elos epilace nebo laserová epilace: co je lepší??

ELOS. Je to akronym pro „Electro-Optical Synergy“, což doslova znamená „Elektro-optická synergie“. Jak bylo uvedeno, technika ELOS-epilace je založena na současném působení dvou druhů energie: optické a elektrické. Název je hezký, ale co je vlastně „elos epilace“?? Podívejme se na!

Pojem „optická energie“ neexistuje. Jedná se o světelnou energii. A v elos. epilátory používají zábleskovou lampu, tj. elos. je typ fotoepilace. Tato technologie nemá nic společného s lasery a nelze ji označit za variantu laserové epilace.

Lampa. blesk nemůže produkovat světlo určité vlnové délky jako laser. Jinými slovy, epilátor ellos je fotoepilátor neboli širokopásmový zdroj světla. Jedinou výhodou fotoepilátorů oproti laserům je jejich nízká cena, protože při jejich výrobě se nepoužívají žádné drahé krystaly, optika ani systémy přenosu energie. Fotoepilátor je pouze vysoce výkonná lampa umístěná ve speciálním manipulátoru (v ruce operátora). Výstupní rána je uzavřena speciálním filtrem, který odřízne ultrafialovou část lampy Spectra (která je pro kůži velmi nebezpečná). Cena takového zařízení může být jen několik set dolarů.

U laserů je celá energie zařízení na výstupu silným cíleným světlem stejné vlnové délky. To umožňuje laserové energii proniknout hluboko do kůže.

Na druhou stranu záblesková lampa produkuje velké množství rozptýleného záření, protože většina z něj nedosáhne k vlasovému folikulu. A všechna ta energie pokožku pořádně zahřeje.

jaký, rozdíl, mezi, epilací

Dalším velkým problémem „optické energie“ elo-epilátoru je, že postrádá směrové světlo, které může poskytnout pouze laser. Světlo zábleskové lampy se náhodně odráží od stěn paže a dopadá na kůži pod různými úhly. A jen zlomek z nich dopadá na kůži kolmo. Lidská kůže je velmi rozptýlená a čím větší je úhel, tím méně energie může proniknout hluboko do epidermis.

A konečně optická součást depilátoru ELOS. Dokonce i ta část spektra, která má požadovanou vlnovou délku (od 1 mikronu) a je kolmá na pokožku, pravděpodobně nedosáhne vlasového folikulu. Proč? Skutečnost je taková, že energie zábleskové žárovky je kombinací energie všech vlnových délek, které generuje. A na ty „užitečné“ zbývá jen malý zlomek. Výrobci Elosu navíc tvrdí, že jejich zařízení má nižší příkon energie než podobné výrobky.

Podle našeho názoru optická část „synergie“ pouze zahřívá povrch pokožky. Vlasy se zahřívají pouze v horní části. Jinými slovy, jedná se o hluboké oholení, ale ne o odstranění vlasového folikulu.

Typy laserů pro odstraňování chloupků: výhody a nevýhody

Laserové přístroje používané v kosmetice k odstranění nežádoucí vegetace se liší typy laserů. Typy laserů se zase liší délkou generovaných vln. Čím delší je vlnová délka, tím hlubší je průnik a tím pozitivnější je výsledek. Všechny typy laserů pro odstranění chloupků však mají své výhody a nevýhody, které je třeba pečlivě zvážit

Rubínový laser

Rubínový laser je považován za nejvíce zastaralý ze všech dnes používaných možností. Má frekvenci pulzů 694 nm, působí na kůži po dobu 3 ms a jeho výkon je 40-60 J/cm2.

Rubínový laser lze použít pouze k odstranění tmavých chloupků na světlé pleti. Světlejší vlasový stonek nelze zničit kvůli vlnové délce a nedostatečnému výkonu. Při použití rubínového laseru na tmavé pleti existuje zvýšené riziko otoků a pigmentace.

Hlavní výhody tohoto typu laseru

jaký, rozdíl, mezi, epilací

žádná bolest nebo nepohodlí v určitých oblastech;

Nové chloupky jsou mnohem jemnější a světlejší.

Vysoké riziko hyperpigmentace a otoků.

Alexandritový laser

Na multidisciplinární klinice Medial se laserová epilace provádí pomocí alexandritového laseru Candela. Klinika je vybavena moderním zařízením Candela GentleLase, které vám umožní zbavit se nežádoucích chloupků rychle, bezbolestně a účinně.

Alexandritový laser generuje dlouhé vlny. 725 nm, opakovací frekvence pulzů je 1. 2 Hz. Je vhodný k odstranění tmavých, silných chloupků, a pokud má pacient světlou pleť, je alexandrit ještě účinnější.

READ  Jak odstranit červené skvrny po epilaci

Vzhledem k tomu, že laserové záření je velmi silné, je třeba, aby zařízení používané k odstraňování chloupků, které je vybaveno chladicím systémem. Alexandrit neodstraňuje světlé chloupky, ale lze jej použít na lehce opálenou pokožku. K zastavení nežádoucího růstu chloupků je zapotřebí 5-10 ošetření. Interval mezi jednotlivými sezeními je zpočátku 1,5 až 3 měsíce, poté se prodlužuje na 4 až 6 měsíců a více.

Hlavní výhody alexandritového laseru

Nevýhod tohoto laseru je jen několik. Je neúčinný při odstraňování hustých a tmavých chloupků, po epilaci v citlivých oblastech zřídka, ale přesto může způsobit podráždění.

Diodový laser

Vlnová délka tohoto laseru je 800. 900 nm, délka impulsu je 30 msec, frekvence 1. 10 Hz. Tyto vlastnosti umožňují provádět zákrok i na silně opálené pokožce. Teplo působí jak na pigment, tak na cévy, které vyživují vlasový folikul. S diodovým laserem se šedivých vlasů nezbavíte, ale se světlými vlasy si snadno poradíte.

jaký, rozdíl, mezi, epilací

Pokud jsou vlasy blond, je k dosažení požadovaného efektu potřeba více sezení;

V přecitlivělých oblastech: obličej, oblast bikin atd. se objevuje mírný diskomfort.

Neodymový laser

Délka pulzu neodymového laseru je 100 cm a vlnová délka dosahuje 1064 nm. Laserové vlny této vlnové délky nejen ničí vlasové folikuly, ale mají také koagulační účinek. Velmi často se neodymové jednotky používají k ošetření pavoučích žilek na kůži, takže účinek epilace je na tom založen. přerušení přívodu krve do vlasového folikulu a dosažení jeho úplného odumření. Je však méně výkonný než výše uvedené lasery, takže doba trvání a účinek je výrazně nižší.

dokáže nejen odstranit nežádoucí chloupky, ale také bojuje proti kuperóze, hyperpigmentaci a má omlazující účinky;

Depilace je vhodná pro všechny typy pleti a barvy chloupků;

po ošetření není nutná žádná zvláštní péče.

Dlouhé paprsky způsobují bolest v citlivých oblastech, které mají být ošetřeny;

Proces odumírání vlasových folikulů po zákroku trvá 1,5-2 týdny;

K dosažení požadovaného účinku je třeba několika sezení.

Vlastnosti elo-epilace

Elos je vhodný pro všechny typy pleti, dokonce i pro velmi tmavou pleť, a nejlépe se hodí pro blond, melírované a šedivé vlasy.

Elektrolýza vyžaduje, aby byl každý vlasový folikul vystaven působení sondy, což znamená, že epilace velkých ploch, jako jsou nohy, záda a břicho, může být časově velmi náročná.

Počet potřebných ošetření je obecně vyšší než u laserové epilace a každé ošetření stojí. nad.

Po zákroku se nemusíte nijak omezovat, můžete pokračovat v běžném životě, aniž byste museli myslet na komplikace.

NÁZOR ODBORNÍKA: Elos je mnohem dražší a trvá mnohem déle než laserová epilace. Umožňuje však pracovat na tmavé pleti, s chmýřím, blond a šedivými vlasy. Specialista společnosti Lumenis pomůže během konzultace vybrat nejvhodnější metodu pro každého klienta. Specialista na laserovou epilaci: Askerova Vusala.

Srovnání laserové a elektrické epilace

Na rozdíl od elektroepilace je laserové ošetření neinvazivní zákrok. To znamená, že se jedná o neinvazivní léčbu, která neproniká do kůže. Do vlasového folikulu proniká pouze světlo laseru. Díky tomu je zákrok hygieničtější a snižuje se riziko infekce, které při elektroepilaci hrozí, pokud není zařízení řádně dezinfikováno. Elektroepilace vyžaduje velmi vysokou úroveň dovedností odborníka. Jde o to, že existuje mnoho správných nastavení pro tento postup. Tomu musí profesionál jednoznačně rozumět:

  • Které aktuální nastavení bude v daném případě účinné;
  • kde se nachází vlasový folikul, pouze podle polohy viditelné části vlasu.

V případě laserové epilace je to jednodušší: všechny důležité parametry jsou v zóně viditelnosti. Je to nezbytné:

Navzdory výše popsanému postupu by laserová epilace neměla být považována za jednoduchý zákrok. Má mnoho funkcí, které odborníci berou v úvahu. Proto nelze laserovou epilaci provádět doma. Samotná metoda epilace je však mnohem bezpečnější než elektroepilace.

Většina lidí, kteří se rozhodli pro elektroepilaci, uvádí, že zákrok je velmi bolestivý. Než se doporučí použití lokálních anestetik. Ne vždy jsou však účinné. Vzhledem k pomalé rychlosti ošetření (jehlu je třeba zavést do každého folikulu a protáhnout jí elektrický proud) může být zákrok pro pacienta emocionálně traumatizující.

READ  Rozdíl mezi jednookruhovým a dvouokruhovým plynovým kotlem
Parametr Laserová epilace Elektroepilace
Doba vynálezu 1997 (uvedení prvního komerčního kosmetického laseru). Poprvé použit v roce 1875.
Rizika Podráždění, zarudnutí, svědění. Některé lasery, například alexandritový laser, mohou způsobit popáleniny. Dlouhá doba hojení. Jizvy. Pigmentové skvrny. Účinek pomerančové kůry na pokožku. Efektivita v rozhodující míře závisí na zkušenostech odborníka. Riziko infekce, včetně HIV, pokud není zařízení řádně dezinfikováno.
Kontraindikace Těhotenství. Všechny typy nádorů. Užívání steroidů nebo léků, které zvyšují citlivost na světlo. Přítomnost čerstvého opálení. Přítomnost změn pigmentace kůže. Přítomnost elektronických stimulátorů srdce a mozku. Těhotenství. Všechny typy nádorů. Přítomnost kovových implantátů v ošetřované oblasti.
Doba mezi ošetřeními u průměrného pacienta 3 až 6 týdnů. 2. 4 týdny.
Efektivita pro průměrného pacienta Odstranění chloupků na dobro. Trvalé odstranění chloupků.
Úroveň bolesti Nízká. Vysoká. Anestezie je nezbytná. Častěji. Vstřikování.
Rychlost léčby Vysoká (oblast ošetření závisí na zvoleném laseru). Nízká (5. 15 vlasů za minutu).
Oblasti použití Všude. Všude kromě uší a nosu.
Účinné pro mnoho typů vlasů a pokožky Účinnější pro tmavé vlasy. Účinné na všechny odstíny pleti a vlasů.

Laserová epilace je novější a modernější způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Nižší riziko. Není však vhodný pro každého. Elektroepilace je starší a známější metoda, která odstraňuje chloupky bez ohledu na barvu nebo odstín pleti. Rizikovější a časově náročnější. Před výběrem vhodné metody depilace byste se měli vždy poradit s odborníkem.

Tabulka srovnání laserové epilace a epilace ELOS

Srovnávací parametr Laserová epilace ELOS-epilace
Náklady Střední. Vysoká.
Účinnost Vysoká: odstraňuje tmavé a světlé chloupky (při použití diodového laseru). Vysoká: odstraňuje tmavé i světlé vlasy.
Rychlost postupu O něco déle (například 15 minut pro oblast podpaží). Mírně rychlejší (např. 10 minut pro podpaží).
Bolestivé Nízká: klient pociťuje pouze lehké brnění. Vysoká: doporučená léčba bolesti.
Kontraindikace Těhotenství; rakovina; změny pigmentace kůže; kožní léze a onemocnění související s odstraňováním chloupků; užívání antibiotik, steroidů atd. Těhotenství; rakovina; změny pigmentace kůže; kožní léze a onemocnění v oblasti epilace; užívání antibiotik, steroidů atd.
Počet ošetření pro průměrného pacienta 6. 8. 5. 10.
Lze provádět doma Ne. Ano, ale domácí modely jsou méně účinné než modely v salonech.
Chladicí systém Duální (rukojeť na přístroji a speciální chladicí gel). Pouze chladicí gel.

Obě metody se osvědčily jako účinné způsoby odstranění nežádoucích chloupků. Laserová epilace je méně bolestivá a cenově dostupnější. ELOS-epilace vyžaduje méně času na zákrok, ale více. V každém případě byste se před výběrem vhodného postupu měli vždy poradit s odborníkem.

Elos-Epilation

Souhlasím, na tom názvu je něco kosmického. Stejně jako Aelita! Ale je to prozaičtější. Elos-epilace je směs elektrické a světelné epilace. kůže.

1 Nezískáte příliš příjemný zážitek. Působí nejen na vlasy, ale také na pokožku v jejich okolí. 2 Silné a tuhé chloupky nelze depilovat. 3 Je to velmi dlouhý proces. 8-10 sezení na oblast, interval mezi sezeními 3-4 týdny. 4 Stojí pěkný peníz za celou léčbu.

Srovnání metod

Laserová energie přeměněná na teplo ničí vlasový folikul.

Laserový paprsek působí pouze na vlasy, tj.к. kůže obsahuje příliš málo melaninu a laser ho „nevidí“.

Postihuje kůži v okolí kůže, t.к. Světelný výkon není koncentrovaný.

Vykazuje účinnost i na blond vlasy

Počet požadovaných ošetření

Postup je pohodlný. Mírné teplo a mravenčení během sezení

Poměrně bolestivý zákrok kvůli elektrickému impulsu na folikul

Zčervenání kůže, které po několika hodinách pomine

Mírné zarudnutí, které během několika hodin zmizí

Během několika dnů dojde k otoku vlasového folikulu a na kůži se objeví kuželovité útvary (papuly)

2 týdny před zákrokem a 2 týdny po něm se neopalujte

2 týdny před léčbou a 2 týdny po ní se nespálit na slunci

Do 2 dnů po ošetření se neholte, abyste nepoškodili hlavičku vyčnívající papuly

Na našich klinikách se můžete zbavit nežádoucích chloupků pomocí alexandritového laseru, který je zlatým standardem v laserové epilaci. High-tech systém umožňuje ošetření nejcitlivějších oblastí, včetně oblasti bikin a horního rtu.

Postup na klinice Laser Doctor

Přihlaste se k odběru propagačních akcí a získejte každý měsíc exkluzivní slevy a další slevu v den vašich narozenin

Kliknutím na tlačítko vyjadřujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů a souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

READ  Jak malovat červený cihlový krb

Elos epilace nebo laserová epilace: co je lepší?

Začněme tím, jak přesně tyto techniky fungují a jaký je mezi nimi rozdíl. Laserové ošetření je založeno na principu ošetření chloupků, konkrétně melaninu, pigmentu, který obsahují a který jim propůjčuje barvu, světelným paprskem o určité vlnové délce a výkonu.

V důsledku toho se vlasový folikul zahřívá a buňky nezbytné pro růst vlasů odumírají. Čím více melaninu je ve vlasech (čím jsou tmavší), tím účinnější metoda funguje. Proto laserová epilace (stejně jako fotodepilace, jejímž cílem je melanin) není vždy účinná ve vztahu ke světlým a šedým chloupkům a nedoporučuje se používat na tmavší pokožce, protože může způsobit popáleniny.

Ne všechny lasery jsou však stejné. Například pokud alexandrit funguje úspěšněji na světlé pleti s tmavými vlasy, rozdíl mezi neodymem a diodou spočívá v tom, že jejich záření nesměřuje na pigment, ale přímo na vlasový folikul, což umožňuje pracovat jak na tmavé pleti, tak se světlými vlasy.

Při elos-epilaci jsou vlasy vystaveny dvěma poškozujícím zákrokům najednou. Zařízení současně vysílá světelný paprsek a elektrický impuls. Světelná energie má tepelný účinek, což znamená, že zahřívá vlas a cévu, která ho vyživuje, a krev v ní se začne srážet, což přestane vlas „vyživovat“ a způsobí jeho odumření.

Vysokofrekvenční proud také zahřívá vlasy, a tím je rozbíjí spolu s kořínky. Je možná účinnější, ne-li silnější než jiné metody, protože kombinuje výhody obou. To vám umožní pracovat s různými odstíny pleti a barvami vlasů.

Jedná se o relativně šetrnou metodu odstranění chloupků, na rozdíl od výkonných laserových zákroků, které jsou často poměrně bolestivé a vyžadují předchozí aplikaci anestetika na pokožku.

Přítomnost chladicích prvků v manipulaci elos-aparátu a regulace intenzity umožňuje vyhnout se možnosti popálení a obecně výraznému bolestivému pocitu. Anestetikum se aplikuje podle potřeby na nejcitlivější místa těla (oblast bikin, vnitřní strana stehen, oblast nad horním rtem, podpaží).

Rozdíly mezi fotoepilací a epilací Elos

Fotoepilace je stejně jako laserová epilace součástí epilace Elos. Hovoříme-li samostatně o fotoepilaci, můžeme říci, že pracuje se širokopásmovým optickým světlem, jehož vlnová délka se pohybuje v rozmezí 560-1200 nm. Během fotoepilace působí světelné paprsky také na kůži. Díky prodloužené vlnové délce se na rozdíl od cílené laserové expozice zvětšuje i plocha fotoepilace. Zůstávají tak chloupky, které nejsou vystaveny světlu, a proto se zvyšuje počet ošetření, abyste se zbavili všech chloupků. Fotoepilace má mimo jiné nežádoucí účinky: alergické reakce, popáleniny, poruchy pigmentace kůže a v některých případech může vyvolat hyperhidrózu.

V podstatě se od sebe tato ošetření prakticky neliší, protože v prvním a druhém případě je zasažen melanin, který pohlcuje světlo a je zničen spolu s vlasovým folikulou. Počet ošetření, náklady na ně a intervaly mezi nimi jsou také podobné. Rozdíly však existují. Vzhledem k tomu, že při odstraňování chloupků se používá proud, proniká hlouběji do folikulu a ničí ho spolu s chloupkem, ale kvůli působení proudu je tento postup velmi nepříjemný. Kromě toho má epilace Elos rozšířenou vlnovou délku a zaměřuje se na pokožku v okolí chloupku, zatímco laserová epilace je selektivnější, tj. zaměřuje se přímo na samotný chloupek. Navzdory kombinovanému účinku energie zdědila epilace Elos všechny nedostatky elektrické epilace, které se projevují bolestivostí a nepříjemnými následky: popáleninami, jizvami a oteklou kůží.

Elos epilace zahrnuje několik klasických metod hardwarové epilace, z nichž některé mají závažné kontraindikace a následky. Náklady, délka trvání a především účinky laserové a elosové epilace jsou prakticky stejné. Většina lidí však volí laserovou epilaci, protože je to nejpohodlnější a nejbezpečnější způsob odstranění chloupků. Síť klinik „Laser Doctor“ vám nabízí absolvování laserové epilace alexandritovým laserem, která vás zbaví chloupků na jakékoli části těla, dokonce i v hlubokých bikinách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS