Jaký je tlak Freon ve Split System

Charakteristika chladiva (Freon) R22, omezení použití

Chcete-li pochopit, jak je nutný tlak v rozdělení systému, měli byste zvážit s hlavní technologií celého zařízení.

Je založen na aplikaci fyziky zákona na vlastnostech tekutin. Tak se odpaří, je schopna zvolit teplo. Při pohybu tekutiny do plynného stavu je teplo zvýrazněno v atmosféře.

 • Regulovat pohyb hlavního chladiva freonu používá externí kompresor.
 • Aby se chladivo přešlo do plynného z kapalného stavu, použije se výparník.
 • Takže Freon se opět pohybuje do kapalného stavu, je nutný kondenzátor.
 • Pro správnou změnu stavu Freon, nízký tlak ve Split System. Poskytuje termoregulační ventil.
 • Pro zvýšení účinnosti a zrychlení zařízení jsou instalovány ventilátory.

Ve vnější části zařízení by mělo být vždy vysoký tlak. A ve vnitřním. nízké.

Kolik chladiva by mělo být v systému?

Většina modelů klimatizací domácností rozděluje systém, tj. Nastavení sestávající ze dvou bloků, z nichž jeden je umístěn na vnější straně místnosti a druhý. uvnitř. Bloky jsou propojeny dálnicí. měděnou nebo hliníkovou trubkou, která cirkuluje freon. Množství chladiva potřebné pro provoz ventilačního zařízení je instalováno přímo výrobcem pro každý specifický model. Zároveň je zohledněna délka trati a výkon instalovaného kompresoru.

Doplňování klimatizace se provádí v továrně, ale množství freonu je obvykle určeno pro průměrnou délku trati, což je 3-5 metrů. Pokud je při instalaci systému, je třeba zvýšit jeho délku, pak budete muset provést nezávislý tankování chladiva (průměr asi 0,15 kg na 1 metr stop). Kromě toho může dojít k nedostatku freonu během provozu klimatizace, pokud došlo k úniku.

Jak často a v jakých případech je nutné zaplnit klimatizaci?

V takových případech musíte zaplnit klimatizaci:

 • Po instalaci nebo přeinstalaci na novém místě.
 • Po opravě, pokud Freon dálnice vypnou během procesu.
 • Pokud došlo k úniku obrysu. Téměř vždy doplní klimatizační jednotka je způsobena únikem.
 • Každé 2 roky (přibližná frekvence, pokud je systém správně namontován. pak můžete a méně často). V průměru pro 1 rok provozu je ztraceno asi 8% objemu chladtu.

Je čas nahradit náhradu. možné kvalitou zařízení.

 • Na vnějším bloku se zobrazí příloha;
 • Místnost je ochlazena (nebo zahřátá) pomalejší než dříve (s přibližně stejnou venkovní teplotou); Klimatizace pracuje delší (nebo vůbec bez přerušení) a musí být naloženo silnější;
 • Model střídače se často vypne a zobrazí kód poruchy;
 • Při provozu klimatizace je nepříjemný zápach (ne prach).

Split System

Je nemožné přesně určit dobu tankování, protože závisí na kvalitě instalace, jakož i kvalitu samotného klimatizace.

Lepší se zaměřit na značky označující nedostatek freonu.

Ale v každém případě je lepší zkontrolovat přítomnost freonu v systému alespoň jednou za dva roky.

Je vhodné provést v komplexu s čistícím klimatizačním kondicionérem, tj. Pro provádění služby.

Mobilní a okno klimatizace

Tyto typy klimatizačních jednotek jsou sestaveny v jednom případě a všechna připojení jsou uvnitř a prováděna v metodě továrního nastavení.

READ  Co dělat s jídlem po odšťavbě

Takové klimatizační tankování je velmi vzácné. Ale jejich zvláštnost je, že nebudou fungovat. je nutné plně doplňovat celý systém.

Bude to trvat, aby doplnil klimatizaci a po některých typech oprav:

 • Výměna kompresoru
 • Výměna čtvrtletí
 • Výměna přístavu tankování
 • Po poškození výměníků tepla. kondenzátor nebo výparníku
 • Po poškození freonových trubek

Metody řízení freonu

ZJIŠŤOVÁNÍ ZJIŠŤUJÍCÍHO JAKÉKOLI JEDNOTLIVÝCH. Pokud je v okruhu příliš mnoho plynu, přístroj bude vážně rozbitý, protože chladivo bude jednoduše vypařovat. Může vážně poškodit kompresor.

Tato situace je horší, než kdyby existuje několik gramů chladiva v systému. Proto během tankování musíte organizovat kontrolu množství Freonového vstupu do systému.

 • Měření změny hmotnosti válce s chladivem;
 • Vzhledem k tlaku v systému, který by měl dosáhnout určitého ukazatele;
 • Vyhodnocení stavu obrysu přes zrakové sklo;
 • S ohledem na změnu teploty z ventilátoru vnitřního bloku.

Nejjednodušší způsob, jak ovládat množství freonu, je opravit změnu hmotnosti válce. Chcete-li to provést, před tankováním je nádrž s chladivem kladen na stupnice, resetujte výsledek a jsou pozorovány pro změnu indikátorů, když je válec jeřáb otevřený.

Jakmile se jeho hmotnost sníží na požadovanou hodnotu, okamžitě zastaví tankování. Tato metoda se samozřejmě používá pouze pro kompletní tankování obrysu. Pokud stačí předběžně instalovat systém, pak se nejprve potřebujete naučit hmotnost chladiva, která je již uvnitř, a doma je obtížné.

Pro tyto účely jsou určeny profesionální váhy, ale mnoho mistrů stojí levné modely domácností.

Přístroj musí splňovat následující požadavky:

Je vhodnější používat elektronické váhy, pro které je snazší sledovat změnu hmotnosti nádrže s chladivem.

Další dostupná volba je přivést tlak uvnitř obrysu na požadovaný indikátor. Chcete-li takové tankování, budete potřebovat kolektor manometru. S tímto přístrojem je tlak hodnocen uvnitř systému.

Chladivo se podává na obrysu malými částmi, neustále kontrolovat informace o tlaku s regulačním indikátorem, dokud není dosaženo náhody.

Как работает сплит-система и фреон | Техно Гаечки

Před doplněním systému musí chladivo zjistit, proč vznikl únik, a pak odstranit detekované problémy. Znovu kontrola se provádí po skončení práce

Sběratel je poměrně drahé vybavení, které nemá smysl koupit použít jednou několik let. Vás bude považovat nejen ve fázi injekce Freon, ale také při vypouštění a evakuaci systému. Můžete si vzít takové zařízení od známého průvodce nebo nájemem ve specializovaném bodě.

Způsob používající pozorovací sklo je k dispozici profesionálům. Je pozorovat stav potoka chladiva, sledování okamžiku, kdy z něj zmizí vzduchové bubliny. V domě se často používají první dvě metody.

Měření teploty je jednoduché, ale ne příliš spolehlivé způsob. Na ventilátoru s naplněním obvodu, teplota by měla být obvykle asi osm stupňů, i když existují modely, pro které je tento obrázek rovný pěti, je povoleno pár stupňů. Chladivo se podává malými částmi, pravidelně měření.

Split System

Zastavíme se více na nejběžnějším modelu klimatizačních systémů. Split System. Obsahuje 2 hlavní části:

 • Vnější. Vezme vzduch z ulice a zpracovává jej.
 • Interiér. Slouží purifikovanému vzduchu do místnosti a znečištěn.

Hlavní složkou zařízení poskytující požadovanou pokojovou teplotu. Freon. Nachází se v připojovacích trubkách mezi dvěma částmi zařízení.

Díky pohodlnému oddělení hlavních částí zařízení mají majitelé schopnost instalovat klimatizaci na libovolném místě vhodným pro ně.

READ  Split systém nevyfoukne studeným vzduchem

Pro pohodlí v moderních modelech jsou uvedeny následující pomocné prvky:

Existuje několik hlavních typů zařízení:

Funkčnost každého z nich poskytuje provozní tlak klimatizace. Když se odchyluje od normy, celý systém selže.

Proč tlak v rozdělení systému nezávisí na počtu freonu

Freony používané v klimatizačních systémech a chladničkách se rozšiřují uvnitř uzavřené smyčky sestávající ze dvou výměníků tepla (výparník a kondenzátor), kompresor a škrtící ventil. V prvním radiátoru se chladivo prochází z kapaliny do plynové fáze, přičemž teplo vzduchu vzduchu, ve druhé se opět změní na kapalinu.

Připomeňme si: Freon je látka varu pod zápornou teplotou (za normálních podmínek). Pro zvýšení bodu odpařování / kondenzace je tlak v obvodu násilně zvýšen kompresorem.

Nomogram odráží, jak se tlak chlazení R410A změní v závislosti na okolní teplotě. Jasně zavedené hranice Neexistuje žádný referenční tlak v systému závisí na několika hlavních faktorech:

jaký, tlak, freon, split, system
 • teplota okolí a teplota vnitřního vzduchu;
 • Režim klimatizace;
 • Stupně znečištění tepelných výměníků a vzduchových filtrů;
 • Značky doplňovaného chladiva;
 • Ostatní, méně významné faktory.

Odkaz. Chladiče domácností jsou obvykle doplňovány dvěma stupněmi Freon. R22 a R410A. Automotive klimatizace jsou naplněny CHLADONE R134A, starými modely. R12.

Skutečný tlak pracovní tekutiny se několikrát během dne několikrát liší kvůli režimům počasí a přepínání. Množství chladiva nemá vliv na žádný vliv, s výjimkou, že látka zcela zmizí ze systému. Při potvrzení těchto slov popisujeme experiment publikovaný v technickém příspěvku slavného autora Patrick Kotzaganian:

 • Vezměte 2 uzavřené nádrže, které napodobují obrys freonu klimatizačního systému. Připojení k nim tlakoměry a vyplnění různých množství chladiva značky R22.
 • Cévy na stejnou teplotu 20 ° C. Všechny tři tlakoměry budou zobrazeny 8 bar bez ohledu na hladinu tekutiny v nádrži. Proč?
 • Při zahřívání se freon odpaří, ale plyn je vyžadován 30krát více než kapaliny. Fáze páry rychle vyplní volný prostor a nasycený, tlak v nádobách roste. Když se vytápění zastaví, svědectví přístroje se stává stejným.
 • Pro ověření schválení být rychlým 2 zásobníky na teploty 27 a 34 stupňů. Manometry budou ukazovat růst na 10 a 12.2 bar.

Závěr. Provozní tlak v klimatizaci nezávisí na objemu freonu uvnitř systému, měří jej bez zohlednění teploty je bezvýznamná.

Faktory ovlivňující tlak v systému Split

Mnoho lidí, kteří nemají dovednosti a znalosti v této oblasti, stanoví množství plynu pouze v systému. Tato definice je však často chybná (zejména v zimě), protože v případě zvýšení okolní teploty se freon odpaří rychleji, respektive tlak v obvodu klimatizace.

A naopak, když se sníží, větší množství chladiva je v kapalném stavu, a tlak se snižuje. Jakékoliv moderní klimatizační jednotky a multi-rozdělené systémy jsou dodávány s již vstřikovaným chladivem. A pokud pro některé známky unikne, je nutné najít problém, eliminovat jej a pak vyplnit hlavní plyn. V opačném případě bude veškerá práce marně.

Před instalacím systému musíte zkontrolovat freon v klimatizaci a určit jeho číslo a pouze specialista je schopen provést kompletní diagnózu. Jeho odpovědnost zahrnují nejen spojující stanici s manometry na požadovaný jeřáb, ale také pochopit design, principu provozu klimatu a znát problémy, které určují únik plynu.

Koneckonců, před kontrolou tlaku plynu u vchodu a výstupu kontury, pro plnou prezentaci by měly být zohledněny další faktory: \ t

 • tlak v době komprese a odpaření freonu;
 • Tlak při odchodu do výměníku tepla;
 • Tlakový tlak na výškový rozdíl v potrubí;
 • Vzdálenost potrubí;
 • provoz zařízení v zimě při negativním teplotách vzduchu;
 • Otevřené dveře a okna.
READ  Jak vyšívat na šicím stroji

Vliv vnější sféry a vlastnosti samotného freonu není možné přesně upevnit indikátory tlaku, které by ukázaly platné množství freonu v klimatizaci.

Charakteristiky R410A na saturační lince

Teplota, c Nasycená kapalina Nasycená pára
Tlak NASOMI, 105 PA Hustota, kg / m3 Specifická entalpie, KJ / kg Specifická entropie, KJ / (KGK) Tlak NASOMI, 105 PA Volání, kg / m3 Specifická entalpie, KJ / kg Specifická entropie, KJ / (KGK) Specifické teplo papíru, KJ / kg
-padesátka 1,123 1339,761 131,4 0,726 1,122 4,526 401.5 1,936 270,1
-45 1,417 1325,036 137.8 0,754 1,415 5,616 404.6 1,924 266.8
-40 1,770 1309,941 144.2 0,782 1,767 6,909 407.5 1,913 263,4
-35 2,191 1294,45 150.7 0,809 2,187 8,435 410.5 1,902 259.8
-třicet 2.689 1278,534 157,3 0.837 2,683 10,224 413.3 1,891 256.0
-25 3,273 1262,162 164.0 0,864 3,265 12,312 416,1 1,882 252.0
-20 3,954 1245,297 170.9 0,891 3,944 14,738 418.8 1,872 247.8
-patnáct 4,743 1227,897 177.9 0,918 4,730 17,546 421.3 1,863 243,4
-deset 5,651 1209,914 185,1 0.945 5,635 20,785 423.8 1,854 238.7
-5 6,690 1191,292 192.5 0.973 6 670 24,511 426,1 1,846 233.6
7,872 1171,968 200.0 1 000 7,849 28.79 428.3 1,837 228.3
5 9,211 1151 863 207.7 1,028 9,184 33,696 430.2 1,829 222.5
deset 10,719 1130,887 215.7.7.7.7 1,055 10,688 39,317 432.0 1,821 216,3
patnáct 12,410 1108,928 223.9 1,084 12,375 45.759 433,6 1,812 209.6
20 14,299 1085,849 232.5 1,112 14,260 53,149 434.8 1.803 202.4
25 16,399 1061,481 241.3 1,141 16,357 61,643 435.8.8 1,794 194.5
třicet 18,725 1035,603 250.5 1,171 18,681 71.44 436,4 1,785 185.9
35 21,293 1007,926 260.2 1.202 21,247 82,798 436.6.6 1,774 176,4
40 24,116 978,057 270.4 1,233 24,070 96 062 436,2 1,763 165.9
45 27,211 945,435 281,2 1,266 27,165 111,722 435,2 1,750 154.0
padesátka 30,592 909,218 292.8 1,301 30.549 130.504 433,4 1,736 140.6

R32 chladivo je považováno za požár nebezpečné. Ale odkazuje na třídu A2L. V této zkratce, první písmeno „A“ znamená, že plyn má nízkou toxicitu. A označení „2L“ znamená, že se vztahuje na látky středního ohně. Třída látek A2L má následující vlastnosti:

Při leukujícím chladivu R32 se může rozsvítit. Ale pro to potřebujete zvláštní podmínky. Obvyklá jiskra nebude schopna nastavit oheň. Takže freon chytil oheň, energie je zapotřebí nejméně 15 megalules. Kromě toho bude hořet, pokud jeho koncentrace ve vzduchu je od 13,3% do 29,3% (podle výzkumu zveřejněného konsorcia evropských historických knihoven).

Pokud je vystavení vysoké teplotě Freon R32 podrobeno ostatním koncentracím, rozkládá se. V tomto případě jsou tvořeny fluoridy. Některé z nich jsou nebezpečné pro zdraví.

R23 Chladivo těžší vzduch téměř dvakrát. Při leukování se hromadí níže. V souladu s tím je velmi obtížné ovlivnit. Tento freon ve skutečnosti nepředstavuje hrozbu pro osobu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS