Jaký je zpětný ventil v kapuci

Dodávka a výfuková ventilace by měla provádět své funkce kdykoliv během roku a jakékoliv počasí, to znamená, aby poskytoval dostatečný příjem vzduchu a odstranění. Reverzní ventilace Zpětný ventil hraje velkou roli v efektivní výměně vzduchu. Takové zařízení je často používáno v systému větrání přírodního a nuceného typu.

S normálním provozem výfukových větrání se vzduch pohybuje ven z místnosti venku. Výfukové otvory mají „ve špinavých nebo mokrých“ místnostech. koupelna, kuchyně. Úkolem této části ventilačního systému je přivést pachy a nadměrnou vlhkost na ulici. Někdy však existuje situace, kdy vzduch prochází výfukovými ventilací v opačném směru. vstupuje do místnosti. Tento okamžik se nazývá sklápěcí tah a snaží se bojovat s tímto phenvalem.

Pro normální provoz systému je zapotřebí reverzního ventilačního ventilu

Zpětný ventil pro ventilaci (výfukový Jak provést zpětný ventil pro Závěrečný ventil pro ventilaci (výfuk.

Proč potřebujete bojovat s opačným pořadím? V případě bytů je plná tok pachů od sousedů, což je velmi nepříjemné. Pokud vezmeme v úvahu soukromé domy, v nich části vnějšího vzduchu v zimě sníží teplotu. Druhý okamžik je nebezpečnější a nepříjemný. když kotel může být v prdeli, z komínu může být vrácen do místnosti hořícího výrobků (a také oxid uhelnatý). V každém případě je hnutí inverzního proudění vzduchu nesprávný provoz ventilačního systému a s tímto jevem musí být bojovat. Reverzní ventilační ventil prostě dal, aby se překrýval pohyb vzduchu nesprávným směrem.

Trochu teorie: Jaký je zpětný ventil pro větrání

Ze správné větrání v domě závisí hodně. Nejmenší chyba a vůně kuchyně namísto Ventkanal se rozšíří po celém bytě. Nebo horší, váš mír rozbije „Ambr“ ze sousedního bytu, kde hosteska obsahuje tucet koček.

Obtíže vznikají nejen v kuchyňském pokoji, ale také v koupelně, WC, chodbě.

Pro zhoršení situace může nejen nízkou kvalitní větrání, ale také instalace hermetických plastových oken a nových dveří, přestavba pokojů

Pokud k tomu dojde, je naléhavě nutné vyřešit problém s jednoduchým a levným zařízením. zpětným ventilem. Je namontován přímo do ventilačního systému. Pokud si ji vyberete správně a nainstalujete, vůně ostatních lidí nebudou naplněni svým domovem.

Nesprávné použití prvků

Společná chyba. instalace v kuchyni nebo v záchodě ventilační mříž s reverzním vzduchovým ventilem. Údajně chrání před dřezem ze sousedních bytů výškové budovy. Proč je tento přístup nesprávný:

 • Důvodem pronikání nepříjemných pachů. sklopení tahu ve větrání;
 • Vrstvy vzhledem k nedostatku příčníku, větší průřez (v kuchyni) způsobuje menší kanál (v koupelně), aby pracoval v opačném směru, vzduch se pohybuje shora dolů;
 • Pokud nastavíte kompenzační napájecí zařízení do okna nebo stěny, obě trubky začnou vytáhnout odvzdušňovací vzduch, cizí pachy zmizí;
 • Ventilační mřížka s laloky s krmivem bude chránit byt od „cizineckého“ vzduchu o 90%, ale zbývající 5-10% plynů bude vybledlé. křídlo se nehodí hermeticky;
 • práce přirozené větrání bez příčníku nebude fungovat.
READ  Potřebujete třícestný ventil pro kotel na tuhá paliva?

Poznámka. Jak udělat přirozenou výměnu vzduchu v venkovském domě, číst v samostatném materiálu.

jaký, zpětný, ventil

Dáváme druhý příklad. schéma nuceného větrání kuchyně a koupelny, který se nachází na mnoha internetových zdrojích. Zde 2 fanoušci se podílejí na celkovém vzduchovém potrubí, dvě kontrolní ventily zabraňují výskytu parazitických toků, třetí vykazuje vnější vzduch. Proč schéma ve výkresu není dobrý kdekoli:

 • Podle požadavků hygienických standardů, výfuku koupelna (koupelna, WC) je zakázáno kombinovat do jednoho kanálu s větráním kuchyně.
 • Když jsou fanoušci odpojeni, toaletní pachy budou upevněny do kuchyně.
 • Když začnete dva fanoušky zároveň, je obtížné předpovědět chování proudění vzduchu. Oba ventily se otevírají, ale jednotka z koupelny „vysílá“ kuchyně, protože instalovaná na rovné oblasti.

Vyjasnění. Pokud je ventilátor kuchyňského deštníku silnější, to „rozšířená“ koupelna jednotka a alespoň blokuje výfuk z WC.

Závěr: Pro každou místnost je zapotřebí oddělený vzduchový kanál, jak je požadováno normou. Poté jsou zpětné ventily instalovány na výstupech horizontálních trubek, tak, aby nedovolily chlad z ulice. Ventkanály ze sprchy a WC sloučit je povolen, jak je znázorněno na výkresu.

Kanály z koupelny pro připojení je povoleno. A tak se se současným provozem ventilátorů neukázal do sousedního potrubí, připojujeme je pod úhlem 45-60 °

Princip provozu ventilové ventilace mřížky

Mřížka se kontrolním ventilem se skládá ze tří hlavních částí: pevná část, pohyblivá část a příruba, na kterou je vzduchový kanál připojen.

Pevná část je mříž hraje dekorativní a ochrannou roli, částečně skrývající ventil a ochrana před mechanickým poškozením. Provádí se z plastu, je to obvykle obdélníkový tvar a překrývá, kromě větracího hřídele, část stěny.

Pohyblivá část vypadá jako obdélníkový okvětní lístek nebo kulatý tvar, otvor v jednom směru. Někdy je zde forma „motýla“. Vzhledem k tomu, že systém je provozován v podmínkách vysoké vlhkosti, je zkontrolujte zpětný ventil z plastu, ne obává se agresivnímu dopadu vlhkosti. Kovové konstrukce mají počátky pokladny a neliší se zejména spolehlivosti.

Příruba je průřez kruhu o průměru 110-150 mm a je navržen pro připojení ventilu do vzduchového potrubí.

READ  Inteligentní podlahové diagnostické váhy picooc mini

Je možné provést bez zpětného ventilu?

Podle některých lidí je možné, a práce ventilačního systému se nezastaví, ale bude to horší. Zpětný ventil Zabrání:

 • Tvorba zpětného tahu, když vzduch spadne do místnosti od přilehlých místností nebo venku.
 • Přístup v zimních studených vzduchových hmotách.
 • Dostat se do ventilačních kanálů a v prostorách hmyzu z ulice, malých nečistot a prachu, které mohou narušit práci celého systému, až k opuštění.
 • Zvýšit vlhkost vzduchu uvnitř domu, v důsledku pronikání venku.

Na základě výše uvedeného je bezpečné říci, že kontrolní ventil je zapotřebí, protože chrání ventilační systém a podporuje svůj normální provoz.

Jak zvolit zpětný ventil?

Samozřejmě spotřebitel vybere kontrolní ventil pro ventilaci, z nichž cena odpovídá kvalitě produktu. Některé modely poskytují výfukové fanoušky, v tomto případě až 3500.

Efektivní provoz kontrolního ventilu závisí do značné míry na rychlosti průchodu vzduchu přes ventilační kanál. Je nezbytné, aby lopatky vstoupily do pohybu i od sebemenšího pohybu vzduchu, protože nedostatečný tah je první příčinou neefektivního provozu celého ventilačního systému uspořádaného na přirozeném principu. Pro posílení touhy, v ventkanálech jsou instalovány s kontrolními ventilemi.

Zpětný ventil pro ventilaci: Jako Zpětný ventil pro ventilaci: Stejně jako Reverzní ventil pro větrání 100 mm

Bez těchto zařízení bude kontrolní ventil sloužit pouze klapku, který překrývá přístup vzduchu. Ventilátory by také měly být vybrány, založené na požadované výkonu, který se vypočítá, spoléhá na velikost místnosti.

Značná účast ve správné práci kontrolního ventilu se provádí takovými faktory jako klimatické vlastnosti této oblasti. teplota, převládající směr větru a jeho rychlost. Nízká teplota vede k polevě ventilu a vítr přispívá k nejrychlejšímu ucpání ventilačních kanálů.

Dnes, výrobci argumentují, že plastový zpětný ventil pro větrání je velmi populární, jehož šířka pásma je 4-6 m / s. Kromě toho nevytváří hluk, a může být použit, když jsou výfukové ventilátory pracují, a jako nezávislé zařízení.

Dokonce i vzhled dekorativní mřížky může ovlivnit volbu, která také do určité míry provádí funkci zpětného ventilu, i když minimum.

Můžete vybavit svůj byt nebo dům se kontrolním ventilem nákupem a zve specialisty na montáž, ale můžete dělat s vlastními rukama. Volba je na tobě.

Řízení a specifikace

Zpětné ventily jsou řízeny automaticky v důsledku energie pracovního prostředí. Při nákupu zařízení musíte věnovat pozornost následujícím specifikacím:

Pojistný ventil

 • Jmenovitý průměr (DN). Průměr podmíněného průchodu spojovací trubky. Tato hodnota se aplikuje při instalaci ventilu do potrubí.
 • Jmenovitý tlak (PN) je hodnota označující největší tlak pracovního média při teplotě 20 ° C, ve které může zařízení fungovat hladce.
 • Koeficient šířky pásma (KVS) je hodnota, která je číselně rovna volumetrického množství vody procházejícího plně otevřenou uzávěrem s tlakovým rozdílem v 1 baru. Koeficient šířky pásma se měří v metrech krychlových a používá se k výpočtu tlakových ztrát.
 • Tlak otevírání ventilu je hodnota, která je numericky stejná jako rozdíl v tlaku tekutiny před a po zařízení, ve kterém je zajištěno úplné otevření závěrky.
READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

Pravidla pro umístění a instalaci s vlastními rukama

Zpočátku definujeme instalační místa kontrolních ventilů v schématu ventilace. Zvažte příklad montáže do větrání za ventilátorem.

 • Vypnout odsávání napájení a demontáže.
 • V otvoru vzduchového kanálu vložte ventil a oslavujte místo připojení na něj. Vezmeme to a vrtáme na přehledných otvorech.
 • Opět vložte zařízení do kanálu a proveďte značení na stěnu, poté se obrátí ventil, vrtá otvory v otvoru betonu pomocí propojky.
 • V betonu skóre hmoždinky a zašroubujeme zařízení.
 • Čističe kolem okrajů důkladně rozmazat silikonový tmel, aby se zabránilo úniku vzduchu a napínače.
 • Po dokončení nastavte kapotu na místě.

Nedávno se sortiment objevil zpětné ventily, které mohou být instalovány před ventilátorem. režie. Их крепление не так хлопотно – не требует демонтажа вентилятора. Решетка с обратным клапаном устанавливается перед входом в вентиляционный канал или на выходе из него. Её легко можно установить своими руками, прикрепив к проему на вентиляцию, используя саморезы или «жидкие» гвозди.

jaký, zpětný, ventil

На выходе вентиляционной шахты применим клапан одностворчатый гравитационного действия и двустворчатый с использованием пружин совместно с мощным вентилятором.

Отличие от обычных изделий

Традиционные решетки пропускают воздух в обе стороны, а с обратным клапаном – только в одну. Кроме того, они обладают следующими достоинствами:

 • являются надежной защитой вытяжки от попадания пыли, мелкого мусора и небольших насекомых;
 • блокируют проникновение неприятных запахов;
 • не допускают появления конденсата, т.na. не пропускают ни слишком теплый, и не слишком холодный воздух;
 • монтаж не вызывает никаких затруднений;
 • vyráběný s širokou škálou designérského designu;
 • spolehlivý v provozu;
 • odkazují na rozpočtové produkty.

Všechny výše uvedené vám umožní dospět k závěru, že je možné zvolit potřebnou mřížku pro každý interiér.

Nevýhody zahrnují potřebu periodického čištění z akumulovaných nečistot a mírný pokles výfukového výkonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS