Je možné nosit fén v letadle

Požadavky leteckých společností do ručního zavazadla

Těžký kufr je špatný cestovní společník, zejména pokud letíte s transfery nebo zkontrolujete různá města. A je také příjemné ušetřit na lístku bez zavazadel a nečekám na můj kufr na stuze (nečekám s rizikem). Řekněte, jak uklidnit a dodržovat požadavky leteckých společností.

Do konce roku 2017 jsme mohli bezpečně počítat o 10 kg zavazadel při létání ruskými společnostmi. Teď se rozhodnou, jaká váha a v jakém tarifu můžete přepravovat, a nejlevnější vstupenky jsou prodávány bez „zavazadlového prostoru“. pouze s ruční smyčkou.

Co je ručně vyrobené?

To je malá taška, která se vejde na polici přes sedadlo nebo pod židlí v rovině. Ruční hmotnosti zavazadel. minimum, 5 kg. Ale rozměry takového pytle letecké společnosti určují.

Nezapomeňte zkontrolovat tyto normy na webových stránkách dopravce, aby nedostali se do nepříjemného příběhu: pokud váš taška nezadává kalibrátor při přistání (speciální krabička pro měření pokládání sáčků), platí za jeho poskytnutí více než při placení zavazadel) Během nákupu letenek.

Okamžitě řekněte: máte právo navíc k příručním zavazadlům nést jednu osobní věc, která se vejde do letecké židle. To je stanoveno v pravidlech federální letectví (n. 135) a pořadí Ministerstva dopravy 09.

Lisky tašky nebo malé batohy jsou také zahrnuty v seznamu povolených osobních věcí. Přečtěte si více o tom. dál.

možné, nosit, letadle

Takže je vždy lepší odhadnout předem, zda bude možné věci věci, například v balení 363027 cm, jako „vítězství“. Některé společnosti příliš přísně zkontrolují rozměry ručního zavazadla a rozdíl v několika centimetrech nemá hodnotu. Ale jako ankety a recenze show, to vše záleží na letišti a jeho zaměstnanci: může klesnout na kola, která vyčnívají z kalibrátoru nebo rukojeti. Proto je lepší doufat v dobré štěstí.

V této tabulce jsme shromáždili rozměry pro ruční putovníky populárních leteckých společností. Čísla jsou relevantní pro červen 20121, ale stále je určují na webových stránkách svého dopravce před nákupem lístku. A dokonce i pro dražší tarify vstupenek, velikostí nebo ručního zvyšování hmotnosti.

A je to všechno? S vámi můžete vzít jen takový malý kufr.

READ  Magnety na chladničce jsou škodlivé nebo ne

Ruské letecké společnosti jsou povoleny kromě ručních pytlů k nést osobní věci s nimi. a to je dobrá zpráva. To vše je uvedeno v pravidlech federální letectví (n. 135) a pořadí Ministerstva dopravy 09.

Jaké nebezpečné látky a zatížení mohou být přepravovány v příručních zavazadlech?

Jaké nebezpečné látky, věci a položky cestující mohou utratit jako věci s nimi (pro sebe)?

 • Balon s nehořlavým plynem zabudovaným do záchranné pláště (oxid uhličitý nebo jiný plynu kategorie 2.2, ne více než dva (2) malé válce na cestující a ne více než dva náhradní poplatky)
 • Vlasový lak, parfémy, kolínské a léky obsahující alkohol (celkový čistý počet výše uvedených předmětů by nemělo překročit 2 kg nebo 2 l a množství sítí každé jednotlivé položky (látky) by neměla překročit 0.5 kg nebo 0.5 L (použitelné pouze pro položky zakoupené ve clo-free obchodní zóna))
 • Alkoholické nápoje (sazby obsahujících objem více než 24%, ale méně než 70% alkoholu, a samotné nádrže nepřesahují 5 litrů, celkové množství sítě na jedné osobě je 5 litrů (použitelné pouze pro zakoupené nápoje V zónách bez duty))
 • Válce s oxidem uhličitým pro aktivaci umělých končetin, jakož i náhradní válce podobných velikostí, v případě potřeby k zajištění nezbytných zásob pro cestování.
 • Přenosná elektronická zařízení s lithiovými nebo lithiovými iontovými prvky nebo bateriemi, jako jsou hodiny, kalkulačky, fotoaparáty, mobilní telefony, přenosný počítač, videokamery a t.D. Při přepravě cestujícími nebo členy posádky pro osobní potřebu
 • Přenosná elektronická kuřácká zařízení provozovaná bateriemi (například elektronické cigarety, elektronické tenké doutníky, elektronické doutníky, elektronické trubice, osobní parní generátory, elektronické systémy elektronických zařízeních nikotinu) (v maloobchodníků obsahujících více než 24%, ale méně než 70% alkohol, a kontejnery samy nepřekročí 5 litrů, celkové množství sítě na jedné osobě je 5 litrů (použitelné pouze pro nápoje zakoupené ve clo-free obchodní zóna))
 • Implantované srdeční svalové stimulanty nebo jiná zařízení na radioaktivní izotopy, včetně výživových zařízení z lithiových baterií nebo jiných radioaktivních farmaceutických přípravků, větraných v lidském těle pro terapeutické účely
 • Bezpečné zápasy nebo jedno lehčí (bezpečné zápasy nebo jeden individuální použití lehčí, obsahující kapalné palivo (benzín), plně absorbovaný pevnou látkou přepravovanou cestujícím nebo členem posádky s vámi. Nicméně, přeprava zapalovačů s neabsorbovanou kapalinovou palivem (s výjimkou zkapalněného plynu), palivem pro zapalovače a plnicí prvky není povolena ani s nimi nebo v registrovaných nebo ručních zavazadlech)

Pravidla pro provádění ručně vyrobených tašek v rovině

Držitelé vstupenek v salonu ekonomické třídy mohou vzít se mnou na palubu 1 místo ruční balas, obchodní cestující a první třída 2.

Přípustná ručně vyrobená velikost, zpravidla je: 55 cm x 40 cm x 20 cm nebo 115 cm. v součtu 3 měření.

READ  Jak nosit gumu v pračce

Přípustná hmotnost závisí na letecké společnosti, jako je letadlo a trasa, ukazuje přípustné váhy některých leteckých společností:

Letecká linka Váha zavazadel
Lufthansa 8 kg.
KlM 12 kg.
Rusko 8 kg.
Aeroflot 10 kg.
Air Baltic 8 kg.
Air Berlín 8 kg.
Rakouské letecké společnosti 8 kg.

Zavazadla, rozměry a hmotnost, jejichž hmotnost se nevejdou do těchto norem, doprava v nákladním prostoru.

Výjimky jsou rozpočtové dopravci. Jejich požadavky na manuální tmely, jak hmotnost, tak velikost, se mohou významně lišit a často stojí za to platit manuál.

možné, nosit, letadle

Zakázané věci v letadle pro ručně vyrobené

Letecké společnosti zveřejní na oficiálních stránkách Seznam zakázaných dopravy. Takový zákaz je schválen výhradně pro bezpečnost všech letových cestujících.

Co nelze přepravovat v příručním zavazadle:

 • Položky piercingu;
 • Zbraně a střelivo;
 • plyny a výbušné látky;
 • Toxické a jedovaté kompozice;
 • hořlavé kapaliny;
 • radioaktivní materiály;
 • Mobilní zařízení pracující na lithium-iontových bateriích.

Před balením kufry pro cestování letadlem, naučit se seznamem zakázaných dopravních předmětů umístěných v ručním bodnutí!

Taška nebo kufr. co si vybrat pro ručně vyrobené

Někteří cestující preferují kufr, jiné. cestovní tašky (včetně batohů). Volba závisí na způsobu cestování, jeho trvání a pohybu. Každá možnost má své vlastní funkce.

Cestování s kufrem na kolech je pohodlný, i když je dítě blízko

Kufry. Populární kvůli tuhému rámu. nebojí se stávek nebo pádu. Věci jsou spolehlivě chráněny před poškozením. Nevýhody. S takovým nákladem je nepohodlné sestupovat podél kroků a rozměry jsou uloženy i s neúplným zatížením. Kromě toho má prázdný kufr má také hmotnost (2-3 kg).

Vylítávky: Co vědět, když letíte poprvé

 • Je nutné ubytovat spoustu věcí;
 • Je důležité pro pohodlí při pohybu;
 • Existují křehké předměty;
 • Velká hmotnost nákladu (kufr na kolech je vhodná i pro křehké ženy).

Cestovní tašky jsou sportovní tašky, batohy, transformátorové sáčky, obětování. Neexistuje žádný tvrdý rám, který uprchlí křehké objekty z poškození. Výjimka. čtverec, který má pevnou podšívku.

 • Neberete spoustu věcí;
 • Přenos a pohyb jsou plánovány (s batohem za rameny, můžete prozkoumat nové město, pokud jsou věci některé);
 • cestovat po krátkou dobu (až 5-7 dní) a plánovat turistiku;
 • Je důležité, aby tam byly volné ruce: výběr batohu, dokonale distribuujete závaží na ramenou;
 • nebudou používat taxi nebo převod (raději získat veřejnou dopravu do bydlení);
 • Osídlení v hotelu neprodleně.
READ  Je možné umývat nože v myčce

Poznámka! Existují speciální batohy a kufry vhodné v souladu s normami většiny firem (samostatné modely. speciálně pod Loukostarem). Měkké tašky / batohy se speciálními odstraňujícími popruhy mohou být pohodlné. Díky nim snižují velikost již balené.

Kufr se nachází výhradně na speciální polici. Taška nebo batoh přípustný dávat pod přední rameno (s výjimkou počtu nouzového výstupu).

Stupeň účesů

Cluku, železo a fén je dovoleno nosit. A speciální prostředky pro pokládku vlasů (pěna, gel nebo lak). Jedná se o kapaliny. O tom, jak je přepravovat jsme mluvili těsně. Vlasový lak je aerosol, takže to nestojí za to plivat, jako ruční bodnutí. Lépe to dát zavazadel.

Můžete nést výplatu, ale opět zopakuje, že kapacita by neměla být více než 100 ml a ne ve formě aerosolu. Mnoho leteckých společností Forbade nesoucí aerosolové fondy v příručním zavazadle.

Zde je odpověď jednoznačná. je přísně zakázána. Pokud jste si vzali nůž na silnici, než nastoupíte do letadla, budete se s ním muset zúčastnit, projíždět do zavazadel. Je neuvěřitelně těžké identifikovat přítomnost keramického nože. Pokud to nedáte dobrovolně, pak s ruční inspekcí si to prostě vezmete. Pro přepravu je povoleno pouze plastový nůž.

Co lze přijmout v ručním bodnutí

V manuálu můžete vzít většinu důležitých zařízení a nabíjení na ně:

 • smartphony;
 • notebooky;
 • kamery;
 • videokamera;
 • Elektrické zubní kartáče;
 • Vysoušeče vlasů a nástroje pro styling vlasů (s výjimkou rozestupu plynu);
 • Malé domácí spotřebiče (železo, rychlovarná konvice, kávovar);
 • Tablety.

Je třeba mít na paměti, že všechny vaše ruční stánek musí vážit maximálně 5 kg. Jinak se některé z jeho věcí budou muset dostat do zavazadel.

To vše v zavazadlovém prostoru je také možné, ale je lepší mít potřebnou techniku ​​s sebou v případě. Takže nebudete bez připojení a počítače, pokud budou zavazadla zadržena.

Nezapomeňte si s sebou telefon s vámi. zpoždění zavazadel občas, ale

Tyto články pomohou připravit se na další cestu:

Pravidelně monitorujeme novinky o Coronavirus a cestování. Udržujte záložky stránky, abyste udrželi kroky ke karanténním opatřením a odstraňováním omezení cestování.

Skyscanner. největší světový vyhledávač cestovního ruchu, pomáhá ušetřit na Airlocks, hotely a pronájem aut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS