Je možné umývat nože v myčce

Proč nemůže umývat nože v myčce: odpověď na vzrušující otázku

Chcete-li rychle opláchnout nůž, absolutně není určeno použít myčku. Musíte pozorovat pouze několik tipů:

možné, umývat, nože, myčce
 • Snažte se nechat pozůstatky potravin sušených na čepeli. Pak bude nutné jej jednoduše sklouznout pod proud teplé vody a otřete jej suchým ručníkem.
 • Pokud se kontaminace nedokázala smát, je nutné dát nůž na talíř s teplou vodou a čisticím prostředkem méně než několik minut. Po. umýt zbytky bahna.
 • Udržujte nože nejsou nezvratné a suché, nestarejte se o.
 • Je třeba pečovat o všechna zařízení, a to i pro ty, které se občas používají.

Provádění těchto řádných pravidel vám umožní využít dlouhých a dlouhých let.

Jak se starat o profesionální nože?

Profesionální nože jsou každý den podrobeny obrovskému zatížení, takže je třeba pečlivě a pravidelně starat. Náš článek tak bude poradit z značky Mercer pro nože péče.

Sharery.

Dokonce i nejlepší nože z nejspolehlivější oceli vyžadují pravidelné ostření, ale před ostření je nejlepší použít Musat. potřebuje nůž pro koření (a ne pro ostření, protože mnoho lidí si myslí). Když vyplní, břit se začíná ohnout vlevo nebo vpravo, vrásčité. Musat tyčinky se skládá a ohýbá hranu k původnímu formuláři.

možné, umývat, nože, myčce

Ostrost se provádí pomocí ostření, které nám je známější, například od Merceru (jako na fotografii výše). Můžete také použít brusný kámen. Brusné kameny dostupné v různých barvách a stupni abrazivity. Na obou stranách mohou být použity kameny a mají na každé straně různé úrovně abrazivity. Je nůž zaostřen dostatečně ve 2 fázích nebo jeden. závisí na svém stavu. Surové kameny se používají pro zpracování poškozených nebo hloupých hran. Méně abrazivní kameny Polské malé nepravidelnosti a naostřené čepele. Kameny pro ostření na obou stranách Mercer: Stone M15951 400/1000 a M15952 1000/3000 Postup pro ostření nožů s kamenem: 1. Namočte kámen po dobu 5 minut a připravte místo pro kámen umístěním vhodného protiskluzového stojanu nebo ručníku na mokrý stůl. 2. Udržujte nůž pod úhlem 15-20 stupňů, hladké pohyby s lehkým tlakem. Čepel na povrchu kamene strávte, dokud nůžová čepel stává docela ostrou. 3. Při otáčení čepele přidejte vodu do kamene, abyste poskytli dobrý snímek. 4. Opakujte stejné s jiným, měkčí stranou kámen, ale s menším tlakem na čepel. 5. Vyčistěte povrch kamene měkkým kartáčkem a nechte uschnout ve vzduchu. Způsob lze vidět

READ  Co můžete umýt v myčce

Rada! Po ostření používejte celý povrch kamene tak, aby ostřejší je tak ostré a rovnoměrněji po celé délce čepele.

Důležité! Nikdy nenechávejte kámen na podlahu nebo kontinumu, protože jsou křehké. Jak často potřebujete ostření profesionálního nože? Samozřejmě neexistuje žádná jednoznačná odpověď. to vše záleží na tom, jak často ho používají a co přesně je řezáte, stejně jako jaký povrch, který jste řezali (plast / dřevěná deska a t.D.). Nezapomeňte otřete nůž s ručníkem po ostření.

Co do myčky rozhodně nepatří a jak (ne)šetřit vodou

Úložný prostor

Je nejlepší udržet nože vedle místa, kde se nejčastěji používají. To však neznamená, že musí být jen složen do krabice.

Nástěnné magnetické držáky pro nože jsou praktické, ale existuje riziko poškození čepele, takže se podívejte na dřevěné držáky pro nože (mohou být také instalovány na zdi). Zde jsou některé nápady na skladování:

Střih

Nedoporučuje se snížit na keramické, sklo, kamenné a kovové povrchy. jsou příliš pevné a mohou rychle poškodit nože.

mytí nádobí

Ponoření nože není nutně lepší ihned po použití. Neumáčujte nože v myčce. Nepoužívejte kovové houby. Vyzkoušejte meče Softter Scotch-Brite žínky a myšte nůž ihned po řezání citrusů nebo rajčat. obsahují kyseliny, které mohou poškodit čepel.

Nejtěžší místo. na základně čepele, často je to špatné, proto existují patogenní bakterie. Zkontrolujte tuto oblast pravidelně a dále zpracována (v tomto ohledu, Mercer má nejvíce ergonomické nože, které se snadno čistí).

Nevystavujte nože s účinky bělení, sodovkového nebo chloru obsahujícího prostředky. dokonce i vysoce kvalitní ocel nebude napájet takové dopady a začne oxidovat.

Více několika tipů: Pokud používáte nože s dřevěnou rukojetí, periodicky promazejte rukojeť olejem tak, aby nedošlo k suchu.

Je lepší mít několik nožů pro každý typ výrobku (nejlépe s barevnými rukojetí) než univerzální.

Pokud je na lopatkách skvrn, vyčistěte jej olejem a solí a opláchněte vodou.

Konečně si pamatujte anatomii kuchyňského nože.

Doufáme, že tento článek byl užitečný! Nechte svou radu o péči o sekeru! Profesionální kuchyně nože potravin akademie

Jak čištění nožů

Správné čištění prodlouží životnost výrobku. Doporučení pro čištění:

 • Otírejte po použití pokaždé. Odstraňte zbytky výrobků. Umýt se ubrouskem nebo houbou;
 • Čistí měkkým detergentem. Mokré houby v mýdlovém roztoku, odvíjte od sebe s čepelí a umyjte znečištění;
 • Pokud je nečistota obtížně promytí, pak inventář je namočený po dobu 2 minut ve vodě. Pokud je více než 2 minuty, čepel podléhá korozi;
 • Otírejte suchý ručník čistý, čepel od sebe.
READ  Voda není rekrutována v myčce

Správné čištění. slibe dlouhé služby.

Tipy pro správnou péči

Tak, že nože slouží na dlouhou dobu, stojí za to si pamatovat následující pravidla pro použití a péče:

 • Použijte pro každé cílové oddělené zařízení. Nůž pro řezání masového filé může být zkažen řezacími kostmi. A olejový nůž je navždy rozmazlený řezáním ryb.
 • Udržujte nůž v krabici, kterou potřebujete zabalit s papírem nebo lepenkou. Tak bude absorbovat nadměrnou vlhkost a čepel nebude poškodit jiná zařízení.
 • Je lepší používat dřevěné a plastové řezné desky. Keramika, skleněné desky, mramor velmi rychle nosit a zkazit čepel. Perfektní volba. hustý papír nebo měkká lepenka.
 • Jen a praktický pro skladování akutních přístrojů na magnetickém držáku, který lze instalovat přímo na stěně kuchyně.

Doporučujeme: Je možné prát plech v myčce nebo lépe pracovat s rukama?

Takže v myčce, je lepší umýt žádné drahé profesionální, ani levné čínské nože. Agresivní středa v autě rychle kazí jakýkoliv čepel a rukojeť. Snazší, bezpečnější a rychlejší jen pro sklouznutí nože, otřete suchým hadříkem a odstraňte až do dalšího použití.

Skladování a péče

Jediný kov, který je 100% vhodný pro mytí v myčce. nerezová ocel. Je těžké poškodit a nezruší.

Nádobí z litiny nebo uhlíkové oceli ocel rychle rezavy z vody. Proto se od litinových lištářů a pánve smažení nedoporučují umýt vůbec, ale jen důkladně otřete hadříkem. Smaltované pokrmy umyje v myčce, ale v průběhu času může být smalt poškozen.

Neposílejte nádobí z hliníku do myčky: bude ztmavnout a zčernalé, s blátivé bílé suché skvrny. Hliník je jedním z nejmůležitějších a „citlivých“ kovů, reaguje nejen s alkálií a kyselinami, ale také vodou. Chcete-li jej vyloučit, výrobci ho pokrývají ochrannou vrstvou oxidu. Detergenty pro myčku obsahují fosfáty a jsou schopny zničit nátěr. Není to jídlo škodlivé, a můžete použít nádobí, ale externě to bude vypadat nevzhled a vydrží méně.

Náchylný k otupujícím kovům (měď a mosazi), také lepší nepoužívat v myčce. Minimálně ztrácejí třpytky pod vlivem tvrdých detergentů.

Nevkládejte do myčky nádobí a pánev s non-stick nátěrem. Zbytky potravin jsou snadno odstraněny z takového povrchu běžnou mokrou houbou a v autě se vrstva proti laně snadno poškodí.

A stiskněte pro česnek

Myčka nádobí se nemůže vyrovnat s těmito kuchyňskými doplňky.

READ  Proč sklízet vlasy po epilaci vosku

A síta a tisk pro česnek patří do typu kuchyňského příslušenství, které jsou velmi obtížné prát s vlastními rukama. Musíte zásobit nejen párátka, ale také trpělivost. Je však stále lepší strávit extra 10 minut na jejich čištění, než posunutí této práce na myčce. Faktem je, že i silné trysky vody nejsou schopni tlačit kusy česneku ven, tolik, že se uvízli v mřížce.

Pokud jde o síto, není také snadné umýt, protože když v kontaktu s vodou se mouka stane jednou pevnou lepicí hmotou. V důsledku toho je ucpané do malých otvorů a musí utratit minimálně půl hodiny, aby se mytí síto.

Existují nějaké další požadavky na mytí nožů v myčce?

Existují také požadavky na termín nožů po mytí v jednotce. Je nutné je rychleji vytáhnout a dát do stojanu. Důvodem je potřeba zajistit stabilitu proti korozi, to znamená, že ne-švestka v kontaktu s vodou nebo zjištění v nádobě s vysokou vlhkostí, takže jakákoliv slitina čepele nože není chráněna před vzhledem rez.

Pokud existují pochybnosti, můžete použít tradiční metody ručních mytí nožů. To vyžaduje spoustu času, ale pravděpodobnosti, aby se dlouhodobě zachovala pracovní nože mnohem více.

Je třeba poznamenat, že pro konzumující účinnost je při výběru myčky nádobí zohlednit své technické vlastnosti, jako například:

 • energetická náročnost;
 • intenzita vody;
 • Přítomnost vody přívodu různých teplot v různých prostorách. Pro paliva a tenké skleněné nádobí je horké médium kontraindikováno, protože jak pro nože;
 • Rozměry kanceláří v myčce;
 • Mycí rychlost jídel.

Všechna data naleznete v dokumentaci pro technologii nebo při konzultaci s prodávajícím.

Řešení mytí nebo ne prací nože v myčce závisí na vašich vlastních tužbách, i když dva prezentované možnosti jsou jednoduché, s výhradou nezbytných požadavků.

Měděné pánve a hrnky

Takové kuchyňské potřeby je třeba prát ručně být lesklý a světlý. Nespojujte svůj život. nedávejte to do myčky nádobí. Tvrdá voda a detergenty budou zkaženy a jen příjemné vzpomínky zůstanou o krásných jídlech.

možné, umývat, nože, myčce

Balíčky pomohou okurům. Zajímavý LifeHak od mého souseda

Někteří lidé mohou mít přirozené protilátky proti koronavirům: Zjištění vědců

Přečtěte si knihy a trávíte čas s rodinou: Co by měli studenti dělat na karanténě

| Denial of responsibility | Contacts |RSS