Je možné upravit stmívač rychlosti ventilátoru

Regulátory rotace ventilátoru obvod 220 v

Pro regulaci rychlosti otáčení jednofázových elektromotorů na napájecím napětí 220 V se používají regulátory Simistor regulátory otáčení rychlosti.

Stmívač (Symistore Mírný), na tahu je navržen tak, aby řídil odporové zatížení a mělo by být použito pouze jako knoflík nastavení lampy.

V pasy a příručkách pro použití je obvykle indikací nepřípustnosti použití stmívače pro řízení motoru.

Například v popisu stmívače 300W, společnost Eljo (Švédsko) označuje: indukční a kapacitní zatížení (běžné transformátory, zářivky a elektromotory) nemohou pracovat s DIMMERS.

V oblasti stmívačů a regulátorů Simistor Regulátory jsou aplikovány těsné řídicí obvody. Oba používají princip regulace fází, když se moment zapíná změn simistoru relativně k přechodu síťového napětí přes nulou. Pro jednoduchost se obvykle říká, že změny výstupního napětí.

Schéma regulátoru SIMISTOR se liší od schématu stmívače v následujícím textu:

Prahou napětí je instalována na motorovém motoru

Výkon SIMISTOR je vybrán tak, aby jeho maximální provozní proud přesahuje provozní proud ventilátoru nejméně 4 krát. S odporovým zatížením při 2 a stačí, aby si Simistor také na 2 a.

Pojistka je vybrána na základě výkonu elektromotoru. Typicky musí být maximální pojistkový proud 20% více provozního proudu motoru.

Pro správnější tvorbu sinusoidů je instalován přídavný fázový tlumící kondenzátor tlumení fáze.

Pro snížení interference sítě se používá další interferenční kondenzátor

Točivý moment asynchronních motorů kapky v poměru k čtverci dodávaného napětí. Když je dosaženo nízkého napětí, motor se nemusí spustit. Pro jednofázové axiální a kanálové ventilátory jsou nižší hodnoty 40-60 V.

Jednoduchý stmívač

Vzhledem k tomu, že motor se neotáčí, stále spotřebuje proud, vinutí ventilátoru se začne zahřívat. Motor začíná zveřejnit charakteristický zvuk (buzz). V důsledku toho, pokud motor není vybaven spolehlivou vnitřní tepelnou ochranou, vypálí během jedné hodiny.

možné, upravit, stmívač, rychlosti, ventilátoru

V regulátorech Sormistor je minimální napětí dodávané do ventilátoru instalováno v továrně. Obvykle je to 80-100 v. To zajišťuje normální provoz ventilátoru při nízkých napětí.

Při startování motoru stručně spotřebovává aktuální, 6-7krát více než maximální pracovníka (startovní proud). Pro spolehlivý provoz při spuštění motoru se používá Simistor s velkým provozním proudem.

Pro správné ochranu motoru před proudovým přetížením (zvýšené napětí sítě, přehřátí ložisek a t.P.) Maximální pojistkový proud musí být vybrán typem motoru. Pro regulátory semistory je tato hodnota 15-20% vyšší než maximální proud motoru.

Při aplikaci sníženého napětí, kapky výkonu motoru a rotor spustí sklouznutí vzhledem k pole statoru. S určitými otáčkami dochází k fázovému posunu a motor začne stručně spotřebovat proud vyšší než maximální práce. Aby se zabránilo takové situaci v systému regulátoru Simistor, je navázán další tlumící kondenzátor a výkonnější SIMISTOR.

Tvar sinusoidů s fázovým řízením indukčního zatížení je složitější než při řízení aktivního zatížení, proto je další kondenzátor zapotřebí ohromujícím rozsahem interference. Stmívač, ovládání ventilátoru, může interferovat s viditelným na obrazovce počítače nebo televizoru.

Často v domácnosti je nutné instalovat regulátor otáček ventilátoru. Ihned je třeba poznamenat, že obvyklé stmívače pro nastavení jasu osvětlení není vhodný pro ventilátor. Moderní elektromotor, zejména asynchronní, je důležité mít u vchodu do správného tvaru sinusoidu, ale obyčejné stmívače pro osvětlení to zkroucené docela silně. Pro efektivní a správnou organizaci nastavení rychlosti ventilátoru je nutné:

    Použijte speciální regulátory určené pro fanoušky.

Schéma regulátoru SIMISTOR se liší od schématu stmívače v následujícím textu:

Připojení zařízení, zohlednit různé typy vyslanců LED umístěných na pásku. Mohou to být:

Proto je schéma osvětlení osvětlení a příchozích uzlů založeno na typech a parametrech získané pásky. Například pro bílé monochromatické, jednokanálové stmívače instalované po použití napájecího zdroje.

READ  Po zapnutí ventilátoru se motor začne zadrhávat

Chcete-li provést zkušenosti na principu provozu zařízení, je nutné: SD páska, bp, osciloskop, stmívač.

Funkce DIMMER. Správa světla jasu. Čip, když přijal napětí 12 V, transformuje jej na výstupu do trvalého 5 voltů. Vyživuje elektronický generátor a provozní zesilovač, který tvoří signál pulsu šířky. Jeho parametry jsou nastaveny regulátorem, který je umístěn na předním panelu zařízení. Dodává se do dvou paralelních povolených terénních tranzistorů, jehož účelem zapněte nebo vypněte LED pásku.

Proces nastane tak, že dočasná spínací páska, která nepřichází okem, vytváří různé úrovně jasu. V závislosti na jaké době jednoho období je připojeno k napětí.

Stmívání LED lampy na obrazovce osciloskopu

Na obrazovce osciloskopu dodané napětí na SD L. Je tvořen impulsy. Jídlo není doručeno neustále, ale přerušované. Proto jsou LED diody záře nebo ne v závislosti na výstupu napětí. Jas je tedy řízen délkou času, ve které bude stuha záře. Je snadné zkontrolovat: Zvýšení doby luminiscence, Jas záření se přidá, resp. (Obrázek 1). Řízení stmívače, šířka pulsu při nastavování jasu záře změn, která je charakteristická pro šířku a pulzní modulaci.

Možná budete mít zájem o článek, jaký kabel vyberete pro vývody

Jaké transformátory se používají ve spojení s stmívači

Elektronické transformátory jsou široce používány. Vyznačuje se hladkým startem, kompaktní velikostí a minimální hmotností. Zobrazuje napětí na vstupu optimálních parametrů, dochází k automatickému řízení napětí, dochází k ochraně proti zkratu.

Také používal speciální toroidní transformátory, které vykazují vysokou úroveň spolehlivosti. Na rozdíl od elektronických zařízení vyžadují konstantní výkon.

Okruh regulátoru napájení na SIMISTOR 3,5 kW

Pokud hledáte jednoduchý režim regulátoru regulátoru, bude tento systém pro vás užitečný. Je to poměrně jednoduché, nosnost je 3,5 kW, s nápovědou můžete nastavit osvětlení, topné půdy a podobně.

Jediným mínusem tohoto schématu je, že není možné připojit indukční zatížení na něj, protože Simistor selže!

Podrobnosti regulátoru

Odpor R2 510 omezuje maximální napětí k kondenzátoru 0,1 μF, pokud vložíte motor regulátoru na 0Ω, pak odpor řetězu bude stále 510

Nabíjejí se prostřednictvím odporů R2 510 a variabilní odpor R1 420kom, po napětí na kondenzátoru dosáhne desteřného napětí DB3 Dolcer Otevřené napětí, distoror tvoří puls, který otevírá SIMISTOR, po které, když se sinusoidy projíždí, SIMISTOR se uzavírá. Frekvence otevírání symistar závisí na napětí na kondenzátoru 0.1MKF, který zase závisí na odolnosti střídavého odporu. Proto přerušení proudu (s vysokofrekvenčním) obvodu nastavuje napájení v zatížení. Předpokládejme, že pokud připojujete elektromampu přes diodu, budeme dělat to „do podlahy tepla“ a prodloužíme její životnost, ale není možné regulovat jas, a nemusí se vyhnout nepříjemné blikání. V simistorových diagramech tohoto nedostatku je ne, protože frekvence spínání Simistor je příliš vysoká, a vidět blikající lampu lidského oka není pod. Při práci na indukčním zatížení, jako je elektromotor, můžete slyšet něco jako zpěv, bude to frekvence, s jakou SIMItor připojuje zatížení k řetězci.

Připojení stmívače na LED stuhou.

Jak připojit všechna zařízení. První zástrčka, ale nedodávají napětí, síťové dráty 220 voltů. Upevnění do určených terminálů (sušička pro zastřihovače a neutrální) napájení. Dále se připojte k „plus“ a „mínus“ stmívače. S jakými dvěma vstupy jsou spojeny s 5 m lehkými stuhami, pozorování polarity uvedené na těle. Nyní pro prodloužení podsvícení zařízení je druhá páska připojena ke stmívači. Ale před tímto je nutné použít druhý zdroj napájení, které má „a“. „. Je připojen k zesilovači k označení V. a V na signálu ve svorkách (infoingový kontakt) Zavřete vodiče ze stmívače. Nyní zůstane připojit pásku s zesilovačem. Na terminálech, kde výstup, LED. a LED dioda jsou označeny vodiči druhé kazety LED diod.

Připojení stmívače na LED stuhou.

Takže schéma se shromažďuje (obr. 2). Máme dvě napájecí zdroje, které vstoupily do úzkého výklenku. Zesilovač je připojen k jednomu z nich a na druhý. stmívač. První, podle výkresu, je jeden cívek, druhý až stmívač. Pomocí ovládacího panelu zkontrolujte výsledek práce. Zapněte BP. Před zahájením práce musí být všechny uzly zakázány ze sítě. Oba stuhy pracují synchronně. Změníme jas osvětlení, otočením regulátoru z minimální hodnoty a dále se zvyšuje na 50,75 a 100%.

READ  Je možné dát pergamen v multicooker

Možná budete mít zájem o požadavky na bezpečnost výrobku při použití LED osvětlení. Část 2

Připojte Dimmer

Líbil video? Přihlásit se na náš kanál!

Někdy chceme, aby lampa svítila jasně, jak den. Někdy, naopak, je nutné zamíchat světlo k vytvoření romantické atmosféry. Chcete-li takový úkol vyřešit, měli byste použít stmívač (světelný krok). Stojí za zmínku, že v závislosti na provedení může být stmívač použit jak pro běžné, tak i LED lampy, zatímco schéma připojení je téměř stejný. V tomto článku vám řekneme, jak připojit stmívač jednoduchého a průchodu.

Připomínáme, že elektrická práce by měla být prováděna pouze s plným dodržováním bezpečnostních požadavků.

Diagram připojení DIMMER

Nejprve zvažte, jak se provádí instalace jednoduchého stmívače. Pro připojení osvětlení přes stmívač s vlastními rukama, budeme potřebovat následující materiály:

Dvou- a tří-core kabel s průřezem 1,5 mm.kV (například VG-P 21,5, Vog-p 31.5 Výroba ruského kabelu); Stmívač (regulátor světla); lustr nebo jiné osvětlovací zařízení; Izolované rukávy a spojovací prvky (například WAGO terminály).

V předem připraveném zdvihu položíme třížlový kabel VG-P na distribuční krabici tak, že konec kabelu v něm má spoustu délky pro opětovné připojení.

V štítu proveďte připojení podle následujícího schématu:

Přívod s bílou izolací je připojen k volnému svorce jističe; Modré jádro. na nulu pneumatiky „n“; Žluté zelené jádro. k uzemňovací pneumatice.

Vrátíme se do distribučního boxu, čistíme a označíme žíly:

Bílý žil. označení „L“; Modrá žila. označení „n“; Žlutá zelená žila. označení „PE“.

Z spojovacího boxu v předem připraveném zdvihu snížíme kabel dvojitého pouzdra kabelu WG-P na montážní skříň, takže konce kabelu mají průchod délky pro opětovné připojení. Čistíme kabel a označíme žíly na obou stranách.

Bílý žil. označení „L“; Živá modrá. označení „LSETEL“.

Dále přejděte na položku kabelu pro připojení lampy. Z spojovacího boxu provádíme tříčelový kabel VG-N v mrtvici, a pak až do stropu, natáhnout jej kabelem v potrubí, který je instalován v překrytí a vytáhněte kabel. Čistíme kabel a označujeme žíly na obou stranách:

Bílý živý. označení „LSETEL“; Modrá žila. označení „n“; Žlutá zelená žila. označení „PE“.

Poté, v krabici připojujeme žíly se stejným označením pomocí samorozbrojených svorek typu WAGO, zavřete IT a výrobu dokončovací práce. Poté pokračujte do připojení stmívače:

Tělo bílé s označením „L“ Připojujeme se k terminálu „L“ řezačky osvětlení; Modré jádro s označením „LSETOL“ Připojte k terminálu označenému jako stmívatelné zatížení.

Po připojení, upevněte mechanismus v krabici a nainstalujte dekorativní rámec.

Poté přejděte na spojení lustry:

Bílý přebývaný s označením „LSVET“ spojit s izolovanými rukávy s černými lustry; Modrý obytný s označením „n“ Připojujeme se pomocí izolovaných rukávů s drátěným vodičem; Žlutá zelená bytová s označením „PE“ Připojujeme se ke speciálnímu šroubové lustrové lustr s pozemním označením.

Po provedení připojení nainstalujte a upevněte lustr na strop.

Připojení frézy světelného průchodu

Dále zvažte spojení, ve kterém bude ovládání osvětlení prováděno jak přes stmívač, tak prostřednictvím průchodového spínače. Je třeba poznamenat, že diagram průchodu stmívače je stejný jako u pasáže.

Takže, abychom dosáhli takové souvislosti, budeme potřebovat:

Plochý třížlový kabel s průřezem žil 1,5 mm.kV. (například VG-P 31.5 Výroba ruského kabelu); Stmívač, jejichž schéma znamená použití jako spínač zátěže; Přepínač; lustr nebo jiné osvětlovací zařízení; Izolované rukávy a jiné spojovací prvky (svorky WAGO).

V předem připraveném zdvihu položíme třížlový kabel VG-P na distribuční krabici tak, že konec kabelu v něm má spoustu délky pro opětovné připojení. Po pokládání ve štítu provádíme spojení podle následujícího schématu:

Přívod s bílou izolací je připojen k volnému svorce jističe; Modré jádro. na nulu pneumatiky „n“; Žluté zelené jádro. k uzemňovací pneumatice.

Vrátíme se do distribučního boxu, čistíme a označíme žíly:

Bílý žil. označení „L“; Modrá žila. označení „n“; Žlutá zelená žila. označení „PE“.

Dále, ve svislém zdvihu, položíme třížlový kabel VG-P od distribuce do montážní skříňky, ve kterém bude stmívač instalován. Konce kabelu na obou stranách by měly mít zásobu délky.

Kabelové žíly čisté a štítek na obou stranách:

READ  Jak řídit psací stroj s kyselinou citrónovou

Žil hnědý. „lbit“; žít v černém černém. „L1“ (fáze v poloze 1); Žil šedá. „L2“ (fáze v poloze 2).

Poté, v mrtvici položíme třížlový kabel VG-P od distribuce do montážního boxu, ve kterém bude spínač průchodu instalován v následujícím. Konce kabelu na obou stranách by měly mít zásobu délky. Kabelové žíly čisté a štítek na obou stranách:

Žil hnědý. „l“; Žil v černém. „L1“; Žil šedá. „l2“.

Vracení do distribučního rámečku a na místo instalace lampy. Nasazíme tři jádrové VVG-P. Nejprve ho spustíme do mrtvice a pak s pomocí kabelu protáhnout trubkou instalovanou v překrytí a zobrazení kabelu. Čistíme shell a kabelová izolace a označovací žíly:

Komunity činí fanouškem blogu a stmívače pro světlo. nebuďte přáteli?

Při pokračování tématu o větrání v kuchyni v Khrushchevu. Takže ve skříni zavírání Ventkanal, odřízněte díru, rozbil mříž času Car Chrushchev. Ke stěně skříně šroubování xs, nepamatuji si, co se nazývá. Ve dveřích skříně vyřezal díru pod fanouškem firmy PropellerPro.Ru 150. Všechna tato připojená zvlnění 150 s svorkami. Shrnul 220. vydělané, větrání bylo foukáno. objevil se thust. Rozhodl jsem se však plynule upravit revoluce, zeptal se podpory ventilátoru. můžete dát. No, jsem dal. A když se zapnul ventilátor, se objevil ošklivý. Co záleží na tom, jak se vypořádat?

Hlavní výhodou těchto regulátorů je nízká cena, která jim umožňuje aplikovat je na každodenní život. Nevýhoda. slabá ekonomika. Když revoluce sníží pouze hluk, spotřeba elektřiny se ve skutečnosti nemění. Další nevýhodou je nemožnost spojování výkonných zařízení, ale pro domácí použití není kritická.

  • Krok regulátory pomocí autotransformátoru;
  • Elektronická řídicí vozidla;
  • Simistor nebo tyristorové regulátory.

POZORNOST! Při použití regulátoru otáček musíte instalovat ventilátor o něco vyšší než ten, na kterém se místnost vypočítá. To prodlouží svůj život.

Ovládání kroku pomocí autotransformátoru

Princip tohoto regulátoru je následující. Napájecí napětí 220 V je dodáváno do napájení T1. Vinutí má několik větví z otočení. Když je zatížení připojeno k větvi, spotřebitel obdrží snížené napájecí napětí. Pomocí spínače SW1 se motor M připojuje k požadované části vinutí a rychlost jeho změn otáčení. Při spouštění napájecího napětí se sníží spotřeba elektřiny. Výstupní signál je čistý sinusoid, který má příznivý vliv na stav vinutí motoru. Nevýhodou je velká velikost řídicí jednotky. Úprava úpravy má zpravidla stupňovité stupnice, ne více než pět pozic. Není možné hladce kontrolovat rychlost otáčení.

Elektronická řídicí vozidla

Elektronický autotransformátor pracuje na principu impulsní modulace. Schéma tranzistoru, modulační pulsy. hladce mění výstupní napětí. Výhody takového regulátoru jsou kompaktní velikosti a nízké náklady. Nevýhoda kabelu od regulátoru k motoru je omezen. Jednotka AutoTransformer se proto obvykle provádí v samostatném případě z ovládacího knoflíku a nachází se v těsné blízkosti ventilátoru.

Symstorn (tyristorový) regulátor

Aniž by došlo do detailů principu fázové správy, podle kterého regulátoři tohoto typu práce stručně popisují schéma. Každý tyristor „Řezá“ střídavá proudová polovina vlna, snižuje výstupní napětí. Hodnota je nastavitelná pomocí řídicí jednotky. Výhody. nízká cena, kompaktní rozměry. Zatáčky lze nastavit téměř od nuly. Nevýhodou je jiskření vinutí motoru, omezené nosnosti.

Elektronické autotransformers

Tento regulátor otáček ventilátoru je tranzistor napětí. Princip jeho působení spočívá v modulaci zeměpisné a impulsy. Co se týče výstupní kaskády autotransformátoru, se skládá ze dvou typů tranzistoru:

Tyto tranzistory mají izolovaný závěrku, jehož spínání se provádí při frekvenci asi 50 kHz. Chcete-li nastavit rychlost ventilátoru, dojde k pracovnímu cyklu pulzů. To znamená, že výkon motoru klesá se stejným způsobem, protože počet pulzů se snižuje.

Připojení ventilátoru k tomuto regulátoru má jeho nevýhody. Vzdálenost mezi nimi by měla být malá. Tento nedostatek je však vyrovnán svou nízkou cenou. Elektronický autotransformátor se navíc charakterizuje přesnost vysokého výstupního napětí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS