Kam umístit bělidlo v pračce LG

Kam umístit bělidlo v pračce LG. Nalijte do pračky správné množství pracího prostředku

Použití aviváže k máchání prádla není prací postup. Někteří lidé ji přijímají negativně, někteří jsou na ni alergičtí a jsou i tací, kteří nevědí, kam ji zařadit.

Dobře, pokud je váš stroj intuitivní a výrobce se postaral o označení vložek, ale co když tomu tak není?? Proto se vyplatí zjistit, co je co, a přesněji, jaký prací prostředek použít, kde a kdy ho použít.

Výběr zásuvky na tekutý prací prostředek

Tekutý prací prostředek se dodává ve formě gelu. Na štítku zásuvky na tekutý prací prostředek je uveden slot na tekutý prací prostředek. Prádlo je po vyprání čisté, měkké a svěží.

Důležitou výhodou gelu je jeho nízká spotřeba. Jako dávkovač se nejčastěji používá uzávěr lahvičky s gelem.

Upozornění: Doporučený rozsah teplot pro praní s pracím gelem je 30-40 °C.

Prací gel se snadno používá, stačí jej nalít do příslušné přihrádky. Většina praček má následující přihrádky:

 • Ten vlevo je označen A nebo I, 1. Tato možnost se používá zřídka a pouze v případě, že je vyžadováno předběžné namočení.
 • Na pravé straně je hlavní přihrádka označená B nebo II, 2. Tento zásobník je určen k plnění prášku. Zde se prací prostředek dostává k oděvu.
 • Malá přihrádka označená písmenem C nebo číslem III, 3. Nádrž se používá k plnění kondicionéru, oplachovacího prostředku a dalších pomocných kapalin. V závěrečné fázi přechází do bubnu.

Přihrádky pračky

Tento systém označení se používá při označování různých praček. Některé značky používají vlastní systém označování.

V případě potřeby je třeba nahlédnout do návodu k obsluze spotřebiče, který musí obsahovat všechny důležité body.

Oddělení 2 (nebo B)

Určeno pro základní prací cyklus.

K tomu je vhodné zvolit výrobek vhodný pro daný typ tkaniny: vlna, bavlna, barevné nebo bílé oblečení.

Zvláště důležité je zvolit správné složení pro jemné tkaniny a dětské předměty. V každém případě pro praní v pračce vybírejte prací prostředky určené speciálně pro automatické cykly. Nevhodné pro mytí rukou kvůli silné pěnivosti.

Upozornění: tekuté prášky (prací gely) se ve vodě rozpouštějí snadněji a rychleji a doporučují se pro kratší cykly; suché prášky by se měly používat v programech s vysokými teplotami a vysokými otáčkami.

Abyste zajistili racionální použití pracího prostředku, musíte dodržovat doporučení výrobce ohledně dávkování pracího prostředku na jednu dávku prádla.

Pokud se ho přidá více, než je nezbytně nutné, mohl by zůstat v přihrádce a ucpat ji, protože by se během praní z tkaniny dostatečně neodstranil. Pokud nepoužijete dostatečné množství čisticího prostředku, ztratí účinnost, skvrna zůstane a bude nutné znečištěná místa více čistit.

umístit, bělidlo, pračce

Speciální použití bělidla při praní v pračce

Dámské halenky, pánské košile, spodní prádlo a ponožky. vše, co se často pere. ztrácí svou svěžest a bělost. Drobné předměty lze snadno vyprat a vybělit ručně pomocí přípravku, který je uveden v návodu.

Povlečení nebo tylové závěsy se snadněji a rychleji perou v pračce. U některých modelů je k dispozici speciální zásobník pro vkládání bělidla do pračky se sušičkou, který má tvar trojúhelníku.

Obvykle se jedná o odnímatelnou část, která se vkládá do zásuvky na prací prostředky pro předpírku. Přihrádka je obvykle označena římskou číslicí I nebo písmenem A. Tato metoda je vhodná pro kyslík nebo optické zjasňovače, které nejsou součástí pracího prostředku.

Ne vždy je však možné přidat do pračky bělidlo. Před použitím stroje byste si měli vždy přečíst návod k použití konkrétního stroje. Pokud výrobce povoluje použití chlorového bělidla, znamená to, že těsnění poklopu, vypouštěcí hadice, nádrž a buben stroje jsou vyrobeny z odolných materiálů.

Chlorové bělidlo musí být používáno tak, aby do kontaktu s žíravou kapalinou přišlo co nejméně částí stroje. Odměřte přípravek podle doporučeného dávkování, rozpusťte jej ve 2-3 litrech vody a přidejte přímo do bubnu.

umístit, bělidlo, pračce

Před praním roztřiďte prádlo na bílé a barevné a pak ho roztřiďte podle typu látky. Výrobky s kovovými šperky, nýty, knoflíky a zipy se nesmí bělit.

Pokud pokyny k praní obsahují přímý zákaz používání chlorovaných pracích prostředků, můžete bílé věci předem namočit, abyste osvěžili odstín, v plastové nádobě s roztokem „Belize“ a inkubovat 20-30 minut, silně znečištěné. až 1 hodinu. Jednotný recept neexistuje, proto bělidlo připravujte v poměru uvedeném na obalu.

umístit, bělidlo, pračce

Po namočení do bělidla je třeba oděv důkladně vymáchat (dokud nezmizí silný zápach chlóru) ve velkém množství teplé vody, vyždímat a vložit do bubnu pračky. Pak zvolte program pro konkrétní tkaninu a spusťte dlouhý prací cyklus s extra mácháním.

Bělení, ať už je koncentrace účinné látky jakkoli nízká, ničí strukturu tkaniny. Pro delší životnost spotřebiče se doporučuje postup opakovat po 3 až 4 praních.

Na webu najdete články doporučující čištění pračky bělidlem. Nestojí za to riskovat drahé vybavení. Nerezová ocel použitá k výrobě bubnu a některých vnitřních částí bude jistě poškozena chlornanem sodným, který způsobuje korozi většiny kovů.

 • Chcete-li odstranit vodní kámen a zatuchlý zápach z topného tělesa, přidejte 80-100 g kyseliny citronové nebo dejte do přihrádky na prášek 2 šálky stolního (9%) octa a spusťte prací cyklus bez praní, v režimu 90 °C, s extra mácháním. Po dokončení otřete povrch bubnu a pryžové těsnění do sucha čistým hadříkem.
 • Pokud zaznamenáte zápach zatuchliny, důkladně umyjte kliku dveří a vnitřek bubnu roztokem síranu měďnatého (30 g na 1 litr vody) a nechte působit 24 hodin. Poté pokračujte v praní ve stejném pracím programu jako při prvním praní.
READ  Potřebujete sušení v pračce

Kam naplnit tekutý prací prostředek v pračce: podrobnosti

Na trhu s pracími prostředky jsou nyní alternativní látky k běžným suchým pracím prostředkům. Patří mezi ně tekuté nebo gelové formy. Oproti běžnému provedení mají několik jasných výhod: lépe se perou, šetří peníze a nešpiní oblečení. Některé ženy v domácnosti však raději používají běžné prášky. Vysvětlením je, že nevědí, jak správně používat prací gel.

Co je tekutý prací prostředek?

Název tekutý prací prostředek označuje gelové látky používané k odstraňování nečistot. Tento produkt se prodává v kapslích, které se rozpouštějí přidáním vody, nebo jako hustá tekutina v plastových nádobách. Přípravek má vysokou koncentraci mycích látek, takže jejich spotřeba při praní je minimální.

Zvláštnosti, odrůdy a použití

Ve srovnání s tradičními sypkými pracími prostředky má tekutý prací prostředek několik výhod:

 • odstraňuje všechny druhy špinavých stop;
 • dobře se odstraňuje z vláken tkaniny;
 • Plně se rozpouští ve vodě při jakékoli teplotě;
 • Nezanechává šmouhy na tkanině;
 • je šetrný k barvě tkaniny;
 • Tkanina je měkčí;
 • snadno se skladuje, nedrolí se a nedělá hrudky;
 • lze použít různými způsoby.

Hlavní nevýhody této formy pracího prostředku jsou:

Gely jsou ideální pro případy, kdy potřebujete osvěžit oblečení při každodenním praní. Gely jsou také ideální pro choulostivé předměty, které je třeba prát. Nedokážou si však poradit se starými a odolnými skvrnami.

Pryč jsou doby, kdy mýdlo a prací prostředky byly minulostí. Moderní verze je

Typ tekutého pracího prostředku se volí podle typu oděvu. Pokud v bubnu perete smíšené tkaniny najednou, zvolte tekutý univerzální prací prostředek. Oděvy z jemného hedvábí, gipuru, krajek, vlny a dalších jemných vláken se perou v cílených koncentrátech. Na pultech jsou také antialergické gely na džíny. Tato látka neobsahuje žádné vonné látky, chlór ani barviva.

Na trhu jsou k dispozici tekuté přípravky v různých barvách. Odstín prášku nemá žádný vliv na kvalitu praní. Barvivo se přidává pouze pro zlepšení pocitu z výrobku.

Tekutý prací prostředek se dodává ve dvou komerčně dostupných příchutích:

 • Výhodou kapslí je, že není třeba odměřovat přesné množství pracího prostředku, plnit nádoby a kontrolovat kvalitu máchání. Kapsle se jednoduše vloží do jednotky. Obal tobolky se po naplnění vodou rozpustí. Není tedy třeba ji otevírat.
 • Klasický tekutý prací prostředek je v plastových lahvích. Požadované množství přípravku se obvykle odměřuje plastovým uzávěrem jako odměrkou. Tyto uzávěry praček mají nyní vnitřní odtok. Tím je zajištěno, že se tekutina po otáčení dávkuje do láhve a nekape na podlahu.

Kam naplnit tekutý prací prostředek v pračce

Pokud je oblečení příliš špinavé, ošetřete je před praním znovu. Na skvrny se pak nanese malé množství tekutého čisticího prostředku, který se za tímto účelem rozetře. Koncentrát předem neřeďte vodou. Po 20 minutách až půl hodině čekání se začne prát. Podle některých hospodyněk není třeba prací prostředek vtírat do látky, aby se prádlo předepíralo. Stačí ji nalít do pračky.

Kde naplnit koncentrát

Moderní automatické pračky mají velmi jasné pokyny, které podrobně popisují, v jakém pořadí a do jakých přihrádek vložit prací prostředky. Pro ještě větší zjednodušení jsou žlaby a přihrádky očíslovány a označeny římskými nebo arabskými číslicemi. Používají se také abecední štítky:

 • Označení I, 1 nebo A vedle pozice, do které je třeba přidat prací prostředek pro předpírku. Prací prostředek z této přihrádky vytéká pouze tehdy, když je zvolen určitý program. V opačném případě by gel nebo prášek zůstal v nádržce nedotčený, i když je nádržka naplněná.
 • Odznak II, 2 nebo B má zásobník pro hlavní cyklus praní nečistot. Proto se do této oblasti často lije tekutý gelový prací prostředek.
 • Hvězdička, sněhová vločka nebo květina se používá k označení nádoby, do které můžete nalít změkčovadlo nebo aviváž. Do tohoto zásobníku nemusíte dávat mycí prostředek, ale je škoda, když ho tam omylem dáte. Prací gel se dokonale rozpouští a vypírá z vláken, takže po něm nezůstávají žádné zbytky.

Výrobci pracích prostředků někdy doporučují umístit gel přímo do špinavého bubnu. Prací prostředek se pak nalije do speciálního dávkovače.

Dávkování

Množství pracího prostředku na jedno praní zjistíte na obalu tekutého pracího prostředku. Výrobci obvykle doporučují 70 až 120 ml na cyklus. Množství potřebného mycího prostředku závisí na množství nečistot a tvrdosti vody v obci. Uvedené limity jsou pouze orientační. Spotřebu lze snadno snížit použitím předúpravy. Poté stačí naplnit přihrádku přístroje 2 polévkovými lžícemi. л. tekutý prací prostředek.

Při použití gelů není potřeba používat speciální kondicionér na vůni v pračce. Z tohoto důvodu zůstává tato část spotřebiče prázdná. Hospodyňky, které dávají přednost voňavému prádlu po praní, si raději koupí gel s nějakou vůní.

Tekuté prací prostředky jsou dobře rozpustné ve studené vodě. Jsou však aktivní pouze při teplotách mezi 30 a 60 stupni Celsia. Tuto teplotu je třeba nastavit na pračce.

Kde naplnit kondicionér v pračce LG

Pračky LG se mohou pochlubit nejen řadou funkcí a nejvyšší kvalitou praní i těch nejnáročnějších tkanin, ale také intuitivním ovládáním, díky kterému je práce s technikou jednoduchá a příjemná.

V zásuvce na prací prostředek jsou tři paralelní přihrádky pro různé režimy praní. Jeden pro cyklus předpírky, jeden pro normální cyklus praní (známý také jako „hlavní přihrádka“) a jeden pro aviváž.

Jak a kam plnit prášek do pračky LG, přečtěte si více zde.

Zastavme se podrobněji u třetí možnosti, protože otázka, jak a kde naplnit kondicionér v pračkách LG, se mezi novými majiteli zařízení objevuje poměrně často.

Kondicionér na prádlo (také známý jako prací kondicionér) je tekutý prací prostředek, který plní hned několik funkcí: změkčuje tkaninu prádla, zachovává její barvu, usnadňuje žehlení, zabraňuje tvorbě žmolků na tkaninách, které jsou k tomu náchylné, a odstraňuje statickou elektřinu.

Kondicionér na tkaniny však není povinný. Práci zvládne i běžný prací prostředek (pokud zvolíte správný režim praní).

Přesto se většina lidí rozhodne kondicionér využít a přidat ho do pračky.

READ  Kam umístit myčku v malé kuchyni

Zjistit, kam nalít kondicionér do pračky LG, je poměrně snadné. To můžete provést při prvním použití spotřebiče. Jak již bylo zmíněno, v zásuvce na mycí prostředky je zvláštní přihrádka pro klimatizaci. Nedoporučuje se nalévat ji do bubnu pračky přímo na předměty. Během mycího cyklu bude opláchnut vodou a nebude mít na spotřebič žádný vliv.

Zde je návod, jak najít přihrádku na kondicionér v pračce LG:

 • Najděte v pračce přihrádku na prací prostředek. Vzhledem k tomu, že společnost LG vyrábí pračky s vodorovným plněním, je tato přihrádka umístěna vpředu.
 • Přihrádku otevřete jemným zatažením za speciální zářez.
 • Zobrazí se tři přihrádky. Dva z nich jsou označeny římskými číslicemi I a II. Toto jsou přihrádky na prací prášek. Třetí přihrádka je označena ikonou hvězdičky U většiny praček LG má také jinou barvu než přihrádky na prací prostředek. Toto je zásuvka s kondicionérem.

Kdy přidat kondicionér do pračky LG?

Kondicionér musí být smíchán s pracím prostředkem před zahájením pracího cyklu.

Pokud to z nějakého důvodu neuděláte, můžete přidat kondicionér těsně před opláchnutím. To provedete tak, že jej rovněž nalijete do přihrádky k tomu určené.

Co dělat, když je v přihrádce klimatizace voda??

Po skončení praní je vhodné otevřít přihrádku na prací prostředek a nechat ji vyschnout, aby se zabránilo vzniku plísní. V některých případech můžete zjistit, že je v prostoru pro kondicionér voda. Důvodů může být několik. Zde jsou ty nejčastější:

Jak používat bělidlo v pračce

Ruční bělení oblečení je časově i pracovně náročný proces. Pokud však máte pračku, není to žádný velký problém.

Možná vás zajímá, jak používat bělidlo v pračce? Jak bezpečné je používat bělidlo v pračce??

Existuje spousta rad, jak postupovat při bělení oblečení, které ztratilo svou atraktivní bílou barvu.

Některá ekonomická bělidla jsou agresivnější, takže je možné, aby zažloutlé nebo zašedlé oblečení vypadalo opět svěže. Existuje mnoho výrobků, které obsahují bělidlo.

Zde je návod, jak používat bělidlo v pračce. Získáte nejlepší tipy, jak správně používat bělidlo.

Použití bělidla v pračce

Bělidlo je chemická látka. Lze v pračce používat chlorové bělidlo?? Jaká je pravděpodobnost, že látka poškodí buben nebo pryžové hadice??

umístit, bělidlo, pračce

Je to docela jednoduché: otevřete si návod k obsluze pračky. Pokud vám výrobce nedoporučí používat bělidlo, řekne vám to. Pokud je odpověď ano, pak je automatický model vyroben z plastových trubek a buben je vyroben z vysoce pevného kovu.

Kde bělidlo naplnit

Pračka již dávno nahradila ruční práci. Praní už není časově náročné a díky pračce doma můžete snadno vybělit věci do původní bělosti.

Ale mám otázku: kam dáváte bělidlo do pračky?? V kyvetě je k tomu určena speciální přihrádka.

Na nádobě je značka, která zajišťuje, že množství bělidla, které do ní nalijete, není příliš velké.

Nezapomeňte, že časté automatické bělení může poškodit části pračky. Prací prostředky na bázi bělidel doporučujeme používat jen velmi zřídka.

Jak zvládnout práci

Kam se dává prášek, vědí všichni majitelé praček. Doporučujeme dodržovat pokyny pro použití bělidla:

 • Pokud začínáte s bělením oblečení, měli byste nejprve provést kontrolu. Pokud se na oděvu nacházejí kovové předměty, je vhodné je odstranit. Pokud jsou předměty neodstranitelné, měli byste použít čisticí prostředek, který neobsahuje chlór. Kovové díly při jeho působení ztmavnou.
 • Namočte oděv do studené vody a vložte jej do bubnu na praní.
 • Pro lehké praní stačí nalít do pračky šálek bělidla. V případě potřeby přidejte mycí prostředek.
 • Pokud do bubnu nalijete bělidlo, musíte ho zředit malým množstvím vody. Tím se zabrání poškození tkanin.
 • Spusťte program, který lze nastavit na maximální teplotu 45 °C. Funguje také cyklus oplachování.
 • Oblečení by se mělo dvakrát opláchnout. Proč je to nutné? Zbavení se nepříjemného zápachu bělidla. K tomuto účelu je ideální změkčovač tkanin.
 • Pokud se chystáte bělit jemné a lehké tkaniny, měli byste vědět, že by se měly prát v bělidle maximálně 15 minut. Totéž platí pro barevné látky. Aby se vaše oblečení nebo spodní prádlo nezničilo, nezapomeňte sledovat proces praní.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou zjistit, kam umístit bělidlo, abyste si nezničili oblečení.

Použití odstraňovače skvrn

Většina výrobců pracích prostředků vyrábí tekuté prací prostředky. Bělidlo do pračky se sype do speciální přihrádky určené k tomuto účelu. Mnoho lidí však neví, kam odstraňovač skvrn umístit.

Nalijte tekutinu do stejné nádoby jako prací prostředek. Odstraňovač skvrn se při praní opravdu vyjímá. Skvělým způsobem, jak odstranit skvrny z jakéhokoli oděvu, je použití odstraňovače skvrn.

 • si poradí se všemi typy nečistot;
 • nevytváří prakticky žádnou pěnu;
 • ekologické složení nezpůsobuje podráždění pokožky;
 • levné;
 • Přicházejí do styku se studenou vodou;
 • vhodné pro všechny typy tkanin.

Klíčem k úspěšnému a kvalitnímu praní je vědět, kam umístit prací prostředek, bělidlo a prášek. Nebudete mít žádné problémy se zašedlým a obarveným prádlem.

Pračka a speciální prací prostředky vám pomohou rychle a bez námahy zbavit oblečení nečistot a zachovat jeho lesk a zářivost.

Jak používat bělidlo v pračce

Ruční praní prádla vyžaduje spoustu úsilí a času. Není mnoho hospodyněk, které by měly staromódní přístup k práci. Někteří volí barevná prostěradla a povlaky na polštáře, jiní využívají moderní technologie. Pokud máte pračku, můžete prádlu navrátit jeho původní bělost pomocí starých nebo nových pracích prostředků. Zde je návod, jak používat bělidlo v pračce.

Jak bělíte prádlo??

Existuje mnoho různých způsobů, jak používat bělidlo v pračce:

 • Reaktivní roztoky kyslíku.
 • Chlorové bělidlo je levnější bělidlo. Jsou agresivnější a dokážou si poradit i v těch nejzanedbanějších situacích. Hospodyňky používají bělidlo k obnovení bělosti svého oblečení, i když je zašedlé a vybledlé.

Nejoblíbenějším bělidlem je bělidlo bílé. Jedná se o silnou sloučeninu, která dokáže napadnout nejen znečištěné tkaniny, ale také kov a gumu. Plast se však roztoku chlóru nebojí, a proto se prodává v plastovém obalu.

Jak používat „Belize“?

Uživatelé se obávají, zda agresivní prostředek nepoškodí samotnou pračku? Co když způsobí korozi jiných dílů?? Neexistuje jednoduchá odpověď. Chcete-li zjistit, zda je bělidlo pro vaši pračku nebezpečné, musíte si přečíst návod k použití. pokud jsou roztoky obsahující chlor zakázané, je to v něm uvedeno. Obvykle není povoleno používat Belitnu v pračce.

READ  Jak získat položku z pračky

Stroje, které schvalují použití chlorového bělidla, jsou vybaveny plastovými tryskami a bubny z odolných materiálů. Můžete se také nepřímo informovat o možnosti použití prostředků s obsahem chlóru. Podívejte se do kyvety na prášek, kam jste zvyklí přidávat prací prostředek. pokud je tam čtvrtá přihrádka navíc, je to povoleno. Bělení by se nemělo používat příliš často. mohlo by dojít k poškození částí, které přicházejí do styku s chlorovou kapalinou.

Občas však takový zásah prospěje i samotné pračce: chlorové přípravky nejen vybělí prádlo, ale také zničí zárodky uvnitř a odstraní jeho hnilobný a zatuchlý zápach.

Kam naplnit bělidlo v pračce?

Kyveta má speciální zásobník, do kterého se nalije chlorové bělidlo. Na štítku je uveden limit množství pracího prostředku, který můžete do pračky vložit.

Jak vybělit šedé prádlo?

 • Zkontrolujte oděvy, které mají být ošetřeny. Odstraňte případné kovové příslušenství. Někdy nejsou díly odnímatelné a kapalina bez chlóru není vhodná. Ta způsobuje ztmavnutí kovu.
 • Namočte oděvy do studené vody a vložte je do bubnu.
 • Pokud nemáte mnoho prádla, mělo by vám stačit 250 g bělidla. Otevřete zásuvku a pečlivě zkontrolujte, kam jste bělidlo nalili. Je povoleno přidávat prací prostředek současně. pokud je třeba prát věci současně.
 • Zvolte program s teplotou do 45 °C. Bělidlo můžete použít v cyklu máchání.
 • Po použití bělidla dvakrát opláchněte: je důležité důkladně opláchnout, abyste se zbavili stop a zápachu chemikálie. Doporučuje se používat změkčovač tkanin.
 • Choulostivé tkaniny neperte v bělidle déle než čtvrt hodiny. Dohlížejte na proces. aby se nic nezničilo.

Proč se předměty zhoršují?

Aby se vaše oblečení po namočení do bělidla nepoškodilo, nestačí jen vědět, kam tekutinu nalít, ale musíte vědět, jak ji správně použít. Pokud není proces mytí proveden správně:

Odborníci nedoporučují používat bělidla v CMA vůbec. Ale zkušení lidé ujišťují: je to všechno v technologii použití a správné dávkování. Správný způsob, jak se zbavit skvrn, vybělit tkaniny a nepoškodit přitom pračku.

Užitečné tipy

 • Zachování bílé barvy. Dvě polévkové lžíce Belize zřeďte v 10 litrech vody. Důkladně promíchejte. Namočte bílé oblečení na 20 minut. Opláchněte a umyjte.
 • K odstranění odstínů šedi, skvrn a zažloutnutí. Roztok se připravuje stejným způsobem jako předchozí, ale doba namáčení je třikrát delší. celá hodina.
 • Pro husté tkaniny. Neředěnou směs naneste na problematická místa. Počkejte maximálně minutu a namočte se do stejného roztoku na 60 minut. Poté ji umyjte rukama.

Rady zkušených hospodyněk a odborníků ohledně bělení v pračce:

 • Nalijte kapalinu přímo do bubnu místo do prostoru, aby se s korozivní kapalinou dostalo do styku méně dílů.
 • Před naplněním bubnu vždy bělicí roztok zřeďte. Podívejte se na etiketu. je na ní uvedeno, v jakém poměru ředit. Před praním namočte utěrky do studené vody.
 • Než začnete, je dobré zkontrolovat náchylnost bubnu k bělidlu. Navlhčete buben hadříkem a otřete jej. uvidíte výsledek. Pokud nedojde k žádné změně, pokračujte.
 • Nebělete v příliš horké vodě: škodí to pračce i prádlu.

Speciální použití bělidla

Při používání drsných chemikálií je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla. poškodí se nejen povlečení a části pračky, ale i vy. Bezpečnostní opatření při manipulaci s bělicími roztoky:

 • Při bělení používejte rukavice a obličejovou masku. Styk s kůží způsobuje popáleniny, korozi a alergie.
 • Nepoužívejte bělidlo na barevné tkaniny: skvrnu sice odstraní, ale barva zmizí.
 • Nepoužívejte na kůži, vlnu a hedvábí. Odstraňování skvrn z nich je vůbec velmi problematické, přípravky s chlorem materiál pouze kazí nebo způsobují žloutnutí. Aplikace je povolena na bavlněné, lněné a syntetické tkaniny.
 • Pokud je nádoba s přípravkem Belitna otevřená delší dobu. šest měsíců nebo déle. není vhodné ji používat, protože chemický účinek sloučeniny je výrazně snížen.

Mohu dát čistič tkanin do bubnu??

Někdy si můžete práci zjednodušit a vložit prací prostředek přímo do bubnu. Mnoho žen v domácnosti to dělá rádo. To platí zejména pro staré pračky, které byly věrně používány déle než rok. Začnou špatně oplachovat přihrádku na prášek, čímž se zvýší spotřeba pracího prostředku. Pokud je však nádoba na konci cyklu čistá, je bezpečné ji používat.

Pokud používáte silnější prací gel, možná jej budete muset zředit vodou. Lépe se tak vymyje.

Někteří výrobci dodávají vaničku do myčky určenou pro umístění do bubnu. Nejčastěji se přikládá k látkám na praní dětského prádla a slibuje šetrnější praní. Bělidla a odstraňovače skvrn je naopak nejlépe umístit do vhodně označené nádoby. Jsou poměrně agresivní. Při přímém použití tedy mohou věci poškodit.

Čisticí prostředky mohou být tekuté nebo práškové (už jsme vymysleli, kam je umístit). Kapsle nebo stlačené kostky se však v samostatné nádobě nerozpustí. Proto je nejlepší přidat je přímo do bubnu. Totéž platí pro většinu produktů bez obsahu sulfátů. Pokud používáte rostliny obsahující saponiny k mytí, vložte je do pytle.

Aby pračka běžela nepřetržitě a dosahovala optimálních výsledků, je důležité nejen vložit prací prostředek do správné nádržky, ale také zvolit správný prací prostředek. Musí mít nízkou pěnivost, proto nepoužívejte žádné, které jsou označeny jako „na mytí rukou“. Kromě toho je třeba dodržovat dávkování doporučené výrobcem. Často uvádějí maximální přípustné množství. Je tedy možné ji snížit, zejména pokud prádlo není špinavé. Stupeň použití by měl být stanoven individuálně pro každý náklad a program.

Používejte spotřebič způsobem určeným výrobcem. Prášek včas nasypte do správné přihrádky, buben pravidelně vysoušejte tak, že na chvíli otevřete poklop. Vyplatí se prostudovat uživatelskou příručku. Pračka tak vydrží déle v provozu a vaše oblečení zůstane svěží a čisté. Znalost malých triků může pomoci v každé situaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS