Kam umístit dělený systém v místnosti

Jak umístit klimatizaci do místnosti

Většina obyvatel naší rozlehlé země se tak či onak potýká s problémem letních veder! Každý chápe, že split systém je nejlepší záchranou před horkem v bytě. Proces jejího nákupu provázejí dvě hlavní otázky. kam v bytě instalovat klimatizaci a jaký model zvolit? Podívejme se na nejúspěšnější varianty umístění klimatizace.

Dělený systém se skládá z vnějšího bloku klimatizace, který je instalován venku, a vnitřního bloku, který je instalován uvnitř. Elektrické a freonové komunikace jsou vedeny mezi bloky. Připojení provádějí kvalifikovaní odborníci, kteří při své práci používají speciální nástroje.

Při instalaci vnitřní jednotky split-systému je důležité zajistit volnou cirkulaci vzduchu v místnosti bez překážek pro proudění chlazeného vzduchu.

Vnější jednotka musí být chráněna před různými vlivy, které mohou zařízení poškodit: liják, padající rampouchy nebo sněhové laviny ze střechy. Konstrukce se montuje na vnější stranu budovy pomocí kvalitních upevňovacích prvků. Je žádoucí instalovat jednotku na stinné straně pod oknem s otevíracím křídlem, aby byla umožněna snadná údržba.

Existují také určitá pravidla týkající se umístění vnitřní jednotky:

  • Musí být snadno přístupný;
  • Doporučuje se instalovat nad jednotku střechu, aby byla chráněna před srážkami a přímými slunečními paprsky;
  • Ve vzdálenosti 0,5-1 m od venkovní jednotky by neměly být žádné stromy, protože jinak by vítr odnášel větve a listí na lopatky jednotky;
  • Venkovní jednotku není vhodné umisťovat na zasklený balkon, protože by se mohla přehřát a selhat;
  • Venkovní jednotka nesmí být instalována v blízkosti plynového potrubí. Během provozu se může velmi zahřát a vysoké teploty a plyn jsou katastrofou.

Existují také monoblokové klimatizace podlahového a okenního typu. Konstrukce je velmi jednoduchá, všechny ovládací prvky jsou uzavřeny v jediném krytu.

Je zakázáno montovat vnější bloky klimatizace na prosklené balkony, které brání odvodu tepla, a také v blízkosti země nebo v blízkosti stromů a plynových komunikací.

Při instalaci klimatizace je třeba počítat s odvodem kondenzátu. Nedovolte, aby se na stěnu dostala voda. Toto smáčení je možné vyloučit namontovaným kanalizačním systémem, který může být také zahrnut do projektu instalace zařízení.

chyb při instalaci a připojení klimatizační jednotky v bytě.

Jak klimatizátor nainstalovat a připojit svépomocí?? Buďme k sobě upřímní a odpovězme si na tuto otázku přímo, i když mluvíme o málo výkonné variantě pro domácnost. v žádném případě.

Pokud nemáte speciální vybavení (váleček, momentové klíče, vakuová pumpa a tak dále) a dovednosti práce s nimi, pak to udělat vlastníma rukama poprvé se vám pravděpodobně nepodaří.

Bez ohledu na to, kolik dobrých tipů a triků od A do Z jste si přečetli, může se stát, že kvůli nedostatku zkušeností přehlédnete nějaký detail nebo práci nezvládnete správně.

Nakonec budete muset po určité době stejně zavolat odborníky a vše předělat.

Proč tedy tento článek?? Při pozvání montéra klimatizace nebo týmu montérů můžete nezávisle kontrolovat kvalitu prací při jejich instalaci a mít jistotu, že vaše klimatizace bude dlouho a bez problémů fungovat.

Kde začíná práce?? Nejprve vyberte místo pro instalaci klimatizace a vyznačte otvor pro položení meziblokových komunikací.

Poté vyvrtejte průchozí otvor na vnější straně. Je třeba použít vrták o délce nejméně 800 mm a průměru od 45 mm.

Pro výkonné klimatizace s výkonem nad 2,5 kW budete potřebovat vrták o průměru 80 mm.

Aby se zabránilo prachu v místnosti, ekonomická možnost, zavěste plastový sáček pod místo vrtání.

Profesionální montéři již dávno používají k tomuto účelu vysavač.

Při mokrém vrtání do pevných betonových stěn vás však nezachrání žádné ochranné kryty ani vysavače.

Tento otvor bude po protažení všech komunikací následně vyplněn pěnou.

Dbejte na to, že pro normální odvod kondenzátu byste měli vrtat pod malým úhlem k ulici.

V tomto případě bude kondenzát odtékat bez překážek a voda se nebude hromadit a plesnivět v odtoku.

To není správné. Pokud totiž vrtáte na předem určeném místě, můžete omylem zasáhnout výztuž.

READ  Kávovar Delong Hydraulický systém prázdný vyplnit systém

V důsledku toho bude nutné otvor přemístit. V důsledku toho se samotná klimatizace posune uvnitř místnosti o několik centimetrů.

Při výběru místa pro průchozí otvor a umístění venkovní jednotky na straně okna vrtejte tak dlouho, dokud nebude otvor téměř v úrovni venkovní jednotky.

Tím se dosáhne maximálního sklonu hlavních trubek a zabrání se vniknutí oleje do výparníku.

Vyrovnejte montážní desku přesně podle vodováhy.

Vzdálenost od stropu ke klimatizační jednotce by neměla být menší než 10 cm. Tím je zajištěn dobrý přívod vzduchu a volná montáž/demontáž vnitřní jednotky.

Pro bezpečné upevnění použijte kvalitní hmoždinky a hřebíky o délce 640 mm nebo 832 mm.

Poté můžete přistoupit k instalaci venkovní jednotky. Označení montážních bodů pro držáky.

Vyvrtejte otvory pomocí 12mm vrtáku. Poté upevněte držáky pomocí hřebíků hmoždinek 1280mm.

Pevně je upevněte, zejména pokud klimatizace visí na straně domu, kde je chodník nebo dlažba.

Vzdálenost od zadní stěny venkovní jednotky ke stěně budovy nejméně 10-20 cm. I když hodně záleží na výkonu ventilátoru.

Umístění venkovní jednotky: pod okno nebo na stranu je otázkou estetiky a pohodlnosti obsluhy.

Mnoho lidí jednoduše nemá rádo další metry kabelů a trubek visících po stěně. V tomto případě je vybrána vedlejší poloha.

Ačkoli, kompetentní instalatéři mohou položit kabel a freonoprovod velmi krásně. Hodně záleží na úrovni profesionality dodavatele.

Chyby při instalaci podlahové klimatizace v bytě nebo domě.

S příchodem letních veder každý myslí na klimatizaci svých místností.

K pohodlnému ochlazení vzduchu si můžete vybrat tři typy zařízení, která si s tímto úkolem rychle poradí.

Pro venkovské domy a venkovská sídla se častěji kupují mobilní varianty. Využívají je také majitelé květinářství, nájemníci bytů a kanceláří nebo ti, kteří si na fasádu nemohou zavěsit standardní jednotky.

Jsou velmi pohodlné a lze je instalovat každý den v různých místnostech a podlažích. Přestěhovali se do jiného domu? Vezmete si klimatizaci s sebou a bez problémů ji nainstalujete na novém místě.

K instalaci nejsou potřeba žádné speciální znalosti a dovednosti. Jedná se o monoblok, kde je vše v jedné krabici.

Princip jeho fungování je znázorněn na daném schématu.

Délka potrubí je obvykle max. 1,5 m. Průměr se pohybuje od 80 do 150 mm v závislosti na kapacitě jednotky.

Potrubí zajišťuje odvod teplého vzduchu oknem, dveřmi (na lodžii) nebo speciálním otvorem ve zdi.

Pokud tento vzduch nevyhodíte na ulici, nebudete mít ze systému žádný užitek. Místo standardních poměrně tuhých kanálů můžete použít také pružnější fóliovou verzi z digestoře.

Někteří výrobci klimatizačních zařízení aktivně propagují takové systémy bez jakýchkoli kanálů.

Opravdu fungují? Na jednu stranu se zdá, že je to ideální možnost. Žádné trubky, žádný hluk, používejte jej a užívejte si chladu.

umístit, dělený, systém, místnosti

Ale všechno je to podvod a šizení. Uvnitř těchto zařízení se voda odpařuje přes porézní filtr, který je následně rozháněn proudem vzduchu.

Při takovém odpařování teplo skutečně odchází, ale v tak malém množství, že stejný účinek má i běžný ventilátor nebo zvlhčovač vzduchu.

A také zvyšuje vlhkost, i když o to nepožádáte.

Vyplatí se tedy přeplácet?? Většina lidí se rozhodne, že neexistuje. Proto si vybrali mobilní verzi jiného designu.

Při připojování a instalaci podlahové klimatizace se však každý setká s velkým problémem. Kam a jak vést vlnovec s teplým vzduchem.

Když je okno zcela otevřené nebo dokonce mírně pootevřené, vzniká v otvoru obrovská mezera a část teplého vzduchu se okamžitě vrací zpět. V důsledku toho. klimatizace přestane správně fungovat.

Proto všechny stížnosti na jeho neúčinnost a nízkou efektivitu. Při instalaci se tedy musíte zaměřit především na. vytvořit takový vývod ven, aby mezery byly minimální nebo žádné.

Samozřejmě s tím můžete něco udělat, a to lepením nejrůznějších druhů lepicích pásek, plastových fólií nebo prostě ucpáním mezer látkami.

Existuje mnoho nešťastných příkladů tohoto problému.

Pokud máte dřevěné okno, které se neotvírá sklopením křídla, ale zvednutím nahoru a dolů, můžete ze sendvičových panelů vyříznout obdélník. Můžete do něj vložit odbočku a na ni přitisknout obdélník s rámečkem.

Nebo stačí část skla nahradit neprůhledným plastem a umístit tam zásuvku.

Přesto však nepůsobí esteticky a vypadá jako další prvek, který se do místnosti nehodí.

Málokdo bude souhlasit s vrtáním otvorů do stěn, a to i takových obrovských průměrů, které jednoznačně snižují tepelnou izolaci domu.

READ  Kam umístit myčku v malé kuchyni

Pravidla instalace

Když už víte, kam v bytě instalovat klimatizaci, měli byste si nastudovat důležitá pravidla instalace. Pro udržení příjemného mikroklimatu je důležité je dodržovat. Dodržování těchto jednoduchých pravidel také prodlouží životnost vaší klimatizace:

Klimatizace musí být umístěna mimo radiátory a jiné zdroje tepla. Klimatizace nesmí být instalována v blízkosti trouby, sporáku nebo radiátorů;

Venkovní jednotka musí být instalována na severní nebo západní straně. Pokud jsou vaše okna orientována na jih, zvažte instalaci dodatečné ochranné střechy, která zabrání přehřátí jednotky;

Neinstalujte klimatizaci příliš blízko záclon. Zejména pokud jsou těsné a málo propouštějí vzduch. Spotřebič také nesmí být zakrytý dveřmi nebo jinými překážkami. Vzduch z klimatizace musí volně proudit do místnosti;

Neumísťujte klimatizaci do blízkosti oken. Nechte si trochu místa, 50 až 100 centimetrů. Díky tomu může spotřebič pracovat efektivněji, aniž by mu překážely záclony nebo sluneční světlo;

Při instalaci děleného systému zohledněte vzdálenost vnitřní jednotky od stropu. Nezapomeňte na stropní podstavec, jeho rozměry je také třeba vzít v úvahu. Čím výše zavěsíte kondicionér, tím lépe. Je však důležité, aby mezi zařízením a stropem zůstalo nejméně 15-20 cm pro volnou cirkulaci vzduchu.

Toto jsou základní doporučení. Při instalaci klimatizace je musí vzít v úvahu profesionální montéři. Provoz a servis vám tak nezpůsobí zbytečné potíže.

Jak správně nainstalovat klimatizaci doma: zvláštnosti instalace

Pokud hovoříme o instalaci zařízení, měli byste si především uvědomit, že kvalita instalace ovlivní provoz zařízení. Pokud vás zajímá, jak nainstalovat kondicionér vlastníma rukama, budete potřebovat profesionální vybavení a zkušenosti s těmito pracemi, abyste mohli dát správnou odpověď. V opačném případě je lepší svěřit práci odborníkovi.

Při instalaci split-systému je třeba vzít v úvahu umístění freonového potrubí mezi bloky, jeho celková délka je zpravidla asi 5-10 metrů. Spojovací prvky je lepší zakrýt dekorativními kanály nebo je skrýt ve stěnách: je to příjemnější a bezpečnější pro interiér i pro samotný systém.

Při výběru místa instalace klimatizace v bytě a umístění budoucího chladicího okruhu je třeba mít na paměti, že jeho délka ovlivňuje náklady na instalaci.

Instalační vlastnosti děleného systému podlaha-strop

Konstrukce těchto klimatizací připomíná kazetové systémy. Pouze vnitřní jednotka je umístěna nejen ve stropě (nikoliv v podhledu), ale i podél stěny u podlahy. Jsou vhodné pro velké prostory od 100 m2 do 100 m2, pro které je nutné omítnutí stěn.м.

Venkovní jednotka je zavěšena na fasádě, na balkoně nebo v technické místnosti. Připojení se realizuje pomocí standardního schématu.

Nechte si poradit:

Co dělat v první fázi opravy?

Omítnuté stěny vyžadují děrování. Tuto činnost lze zadat stavební firmě. Montéři si za tuto službu účtují příplatek, který je obvykle vyšší.

Šířka drážek. 50-70 mm. Zahrnují pokládku trasy: kabelů a měděných trubek. Stěny lze poté omítnout, vyrovnat a vytapetovat.

Druhá fáze. instalace vnitřní jednotky

Po opravě přijdou pracovníci montážní firmy znovu provést práce v bytě. Mistři upevní montážní desku a na ni zařízení zavěsí. Oba bloky jsou pak připojeny ke komunikaci.

Pracovníci budou také vysávat systém a provádět práce spojené s uvedením do provozu.

Tím se skryjí kabely a vnitřní prostor zůstane nepřehledný.

Instalační kroky

Pojďme si krok za krokem vysvětlit, jak si sami nainstalovat dělený systém. Montáž splitové klimatizace se skládá z několika klíčových fází, z nichž každou lze rozdělit na dílčí fáze. Pro lepší představu o množství práce si přečtěte stručný popis procesu instalace:

Výběr místa, instalace držáku, přeprava jednotky do požadované výšky, instalace jednotky, instalace ochranné stříšky;

Výběr umístění trasy, volba materiálů (potrubí a tepelné izolace), výpočet množství materiálu, perforace stěny, položení trasy, připojení k venkovní jednotce, vyústění odvodňovacího potrubí, omítnutí trasy (při instalaci pod omítku);

Výběr místa, instalace montážní desky, instalace jednotky, připojení k trase a elektrickým rozvodům, uzavření trasy ozdobnou krabicí (při vnější instalaci);

Vakuování, plnění chladivem, první uvedení do provozu a testování.

Jak vidíte, rozsah prací je velký. Než začnete, ujistěte se, že máte potřebné dovednosti a pracovní síly, abyste práci provedli správně a kompletně. K instalaci klimatizace budete potřebovat profesionální nářadí a několik hodin, stejně jako vaši spolupracovníci.

Doporučujeme svěřit práci profesionálním montážním firmám. Ano, jejich služby jsou drahé, mnoho majitelů split-systémů není na takové výdaje připraveno. Ale věřte mi, že to není výdaj, na kterém by se dalo ušetřit. Nesprávná instalace vede k dalším problémům, které musíte následně řešit za peníze. A někdy to vede k vyšším nákladům, než kdybyste instalaci původně svěřili zkušenému odborníkovi.

READ  Jaké je nebezpečí opálení po laserové epilaci?

Dále si podrobně řekneme, jak vybrat správné místo pro instalaci, jak provést instalaci bloků a trasování, jaké práce je třeba provést po instalaci.

V jednom článku se nemůžeme věnovat všemu. Podrobné informace o instalaci klimatizačních jednotek naleznete v samostatné sekci na našich stránkách. prostudujte si ji. Je zde mnoho užitečných informací.

Jak vložit tapetu pod klimatizaci?

Tapetování pod vnitřním blokem klimatizace není jednoduchý úkol. V tomto článku jsou uvedena praktická doporučení, jak to udělat správně, aniž byste se museli obracet na odborníky.

Jsou lidé, kteří se řídí kritériem „při opravě to stačí“, a jsou jiní: jejich cílem je dokonalost. Tento materiál je připraven přesně pro ně.

Jak tapetovat pod klimatizační jednotkou?

Pokud je v místnosti nainstalována klimatizace, pak při tapetování existují dva způsoby: buď udělat kličku a přesně nalepit nové tapety na zeď, které se umístí pár centimetrů pod vnitřní jednotku (vždy je tam malá mezera), nebo na chvíli odstranit klimatizaci a vše dobře upravit.

První varianta je méně nákladná z hlediska času, sil a někdy i peněz. Výsledek však nebude vyhovovat každému, protože budou zbytečné švy, „ruční práce“ bude vidět pouhým okem a „kurz šití a stříhání“ bude ničit nervy.

Druhá varianta umožňuje dokonalé lepení tapet. Existuje však nebezpečí, že po opravě místnosti bude následovat oprava klimatizace. Jak to nedovolit?

Kdo může odstranit klimatizaci?

Pokud s otázkou „kdo může vzít kondicionér off?“Je třeba zavolat mistra, ten odstraní vnitřní blok, po vytapetování přijde znovu a nainstaluje blok na jeho místo. Mimochodem, bude vám doporučeno provádět každoroční servis vaší klimatizace.

Kolik to bude stát. V různých regionech země se ceny zásadně liší. V průměru však musíte zaplatit 4-5 tisíc za demontáž a montáž a dalších 1,5-2,5 tisíce za technický servis.

Pokud je vám líto vašich těžce vydělaných peněz a jste si jisti, že se obejdete bez pomoci odborníků, začněte se připravovat: klimatizace demontujeme sami.

Jak odstranit klimatizaci svépomocí?

Odstranění klimatizace svépomocí není vlastně nic složitého. Nejprve odstraníme ozdobnou krabici, ve které je „ukryto“ freonové potrubí. Je snadné ji odstranit, protože není pevně zabudovaná.

Vnitřní blok kondicionéru je upevněn na montážní liště připevněné na stěně. Před zahájením prací si přečtěte návod k montáži a obsluze vašeho modelu klimatizace. S plastovými „ušima“, na kterých jednotka „sedí“, je třeba zacházet velmi opatrně: při použití příliš velké síly by se mohly snadno zlomit.

umístit, dělený, systém, místnosti

Není obtížné vyjmout vnitřní jednotku ze zdi a odstranit lištu, ale problém spočívá v dalším. Nikdy nenechávejte jednotku viset na vlastních trubkách! I když je hned nerozbijete, musíte mít na paměti, že jakákoli deformace měkkých měděných trubek může způsobit mikrotrhliny, kterými bude freon unikat. Oprava klimatizace je v tomto případě zaručena.

Proto musíte být před vyjmutím jednotky připraveni:

  • vysoký žebřík. žebřík
  • kus měkkého hadru (např. froté ručník)
  • nůžky
  • Vyztužená páska
  • dobrovolný přítel nebo člen rodiny.

Na horní část otevřeného žebříku položte hadřík, který chrání kondicionér před poškrábáním a promáčknutím. Opatrně umístěte vnitřní jednotku vyjmutou ze zdi na žebřík umístěný co nejblíže ke zdi. Po zvolení nejstabilnější polohy jednotky ji pevně připevněte ke stupňovitému žebříku pomocí zesílené lepicí pásky. V tomto kroku se neobejdete bez pomoci zvenčí. Nešetřete lepicí páskou. konstrukce musí být monolitická.

Poté, co jste pod kondicionér nalepili tapetu na zeď a nechali ji dobře vyschnout, vraťte montážní lištu zpět na její místo. Poté opatrně sejměte vnitřní jednotku ze schůdků a připevněte ji ke stěně. Ujistěte se, že jsou všechny západky na svém místě, jinak bude mezi jednotkou a stěnou zřetelná mezera. Namontujte krabici na potrubí. Zkontrolujte, zda klimatizace funguje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS