Kam umístit myčku v malé kuchyni

Jaké jsou možnosti umístění myčky v malé kuchyni

V dnešní kuchyni si lze jen těžko představit kuchyni bez jednoho z jejích hlavních pomocníků. myčky nádobí (myčky). Každá hospodyňka si při rekonstrukci kuchyně plánuje pořídit myčku nádobí. Výčet výhod myčky je poměrně rozsáhlý. nemusíte ztrácet čas a energii mytím hromady nádobí, myčka mnohem lépe odstraňuje nečistoty a skvrny, díky vysokým teplotám je možné zničit bakterie, spotřeba vody a elektřiny myčky je minimální.

Instalaci myčky je nejlepší naplánovat již ve fázi plánování kuchyně. Můžete si tedy vybrat nejvhodnější místo, připravit potřebné inženýrské sítě, zvážit možnosti velikosti. Ale i když neplánujete renovaci a chcete myčku nádobí, zde je několik tipů, jak toho dosáhnout.

Některé ženy v domácnosti by si rády pořídily automatickou myčku nádobí, ale nemohou si to dovolit kvůli velikosti své kuchyně. V tomto článku vám poradíme, jak si z široké nabídky myček vybrat tu svou, kam zabudovat automatickou myčku, pokud neplánujete rekonstrukci, a jaké je řešení, pokud je vaše kuchyně velmi malá, ale myčku chcete.

Výhody a nevýhody malých myček nádobí

Hlavní výhodou malé myčky nádobí je, že ji můžete instalovat téměř kdekoli. Některé myčky nádobí mají podobnou velikost jako mikrovlnné trouby a lze je umístit do skříňky pod dřezem nebo na pracovní desku.

Malá myčka nádobí se nejen snadno používá, ale je také skvělým doplňkem vašeho interiéru. Při nahrazení ručního mytí by se také výrazně snížila spotřeba vody, protože průměrný objem na šest náplní nádobí by činil až sedm litrů. Ekonomický efekt vzniká opětovným využitím vody v jakékoli provozní fázi.

Hlavní nevýhodou tohoto stroje je jeho malá kapacita, která stačí pouze pro dvou až tříčlennou rodinu.

Pohled do lednice

Žijete sami nebo nemáte ve zvyku dělat si zásoby potravin na celý týden? Vyplatí se nahradit obvyklou objemnou chladničku vestavnou chladničkou nebo dokonce jednokomorovým modelem. Vejdou se do skříňky a jsou maskovány čelními plochami. skvělá volba pro úsporu místa v kompaktních kuchyních.

Chladničku s mrazničkou lze také umístit mimo kuchyň, kde je potřeba méně často než v chladničce s mrazničkou.

Kompaktní spotřebiče na mytí nádobí

Přemýšlíte, kam umístit myčku a ledničku?? Nebojte se, je to jasné. Dobrým nápadem jsou prostorově úsporné chladničky. ačkoli tradiční stojící myčky nádobí se mohou obejít bez kompaktních modelů. Stolní myčky nádobí jsou darem z nebes pro ty, kteří musí žít ve stísněných prostorách. Můžete jej umístit na nějaký předmět, například na stůl, a bude tam fungovat bezvadně. Musíte se však smířit s několika nevýhodami:

 • omezená kapacita, do 6-7 sad nádobí;
 • nemožnost mýt velké předměty, které se prostě nevejdou;
 • hlasitý hluk při provozu.

Nadměrná hlučnost je „nemocí“ většiny kompaktních myček nádobí. Je těžké se ho zbavit, ale pokud vás neobtěžuje, nemusíte si s ním dělat starosti.

Všimněte si, že kompaktní myčky nádobí se obvykle instalují do závěsných skříněk nebo se připevňují ke stěně pomocí speciálních pevných držáků. Díky tomu je myčka produktivnější, aniž by zabírala další místo, a je stále stejně funkční, jako kdyby stála na pracovním stole. Kompaktní spotřebiče na mytí nádobí se vejdou pod dřez. Ani tam nikomu nepřekážejí a fungují dobře.

Poměr velikosti a kapacity

Mnoho lidí si myslí, že vnější rozměry myčky nádobí nemají žádný vliv na její kapacitu, ale to je mýtus. Velkou část jeho objemu tvoří nákladní nádrž. Čím menší je pračka, tím méně příborů můžete umýt. Jak pochopit poměr mezi velikostí stroje a jeho kapacitou?

 • Průměrná velikost největší pračky je zpravidla 60x60x85 cm (šířka. hloubka. výška). Toto jsou rozměry volně stojícího modelu v plné velikosti. Některé stroje se mohou lišit o několik centimetrů, ale to je vzácné. Tento typ jednotky má největší nádrž; můžete v ní vyprat 10 až 12 sad.
 • Kompaktní stroje. Mluvíme o vestavných modelech, které jsou obvykle menší než volně stojící jednotky. Jejich průměrné rozměry jsou 45x60x85. Navzdory malým celkovým rozměrům je kapacita mycí komory jen zhruba poloviční, protože měří 6 až 8 sad nádobí.
 • Kompaktní stroje. Nepředstírají obrovské objemy zatížení (4-6 sad). Rozměry jsou 45x55x45.
READ  Co potřebujete pro depilaci horkým voskem

Sada je sada příborů pro jednu osobu. Obvykle se používá talíř pro první chod, talíř pro druhý chod, vidlička, lžíce, nůž a hrnek. Co se v daném modelu považuje za sadu, je definováno v pokynech.

Pravidla instalace

Instalace myčky nádobí se musí řídit základními pravidly:

 • v blízkosti jsou inženýrské sítě. zásuvka, kanalizace, vodovod;
 • Připojení je provedeno na studenou vodu;
 • Od zdrojů tepla, jako jsou radiátory, trouba, chladnička, mikrovlnná trouba, je třeba dodržovat vzdálenost 40-50 cm;
 • Pračka je izolována v samostatném výklenku, aby se zabránilo přenosu vibrací na stěny myčky.

myčka nádobí vedle chladničky je pravděpodobnější, že ji poškodí. Stěny automatické myčky nádobí jsou velmi horké a chladnička je navržena pro určitou teplotu okolí.

umístit, myčku, malé, kuchyni
 • na povrchu se sklonem;
 • ke zdi;
 • do krajní skříně bez boční montáže;
 • s prodlužovacím kabelem;
 • bez uzemněné zásuvky.

Profesionální nábytkáři tradičně zajišťují prostor pro automatickou myčku nádobí vedle dřezu. Pokud jsou vodovodní a kanalizační potrubí prodloužena, můžete je umístit na libovolné místo. Prodlužování hadic se nedoporučuje. V takovém případě nemůže výrobce zaručit, že spotřebič bude spolehlivě fungovat.

Postup instalace

Po přípravě vybraného povrchu a pečlivém přečtení návodu k použití automatické myčky nádobí můžete začít s instalací vlastníma rukama:

umístit, myčku, malé, kuchyni
 • Ve stěnách výklenku nebo skříně jsou vyvrtány potřebné otvory pro vedení kabelů a hadic.
 • Chraňte materiál pracovní desky před bobtnáním umístěním ochranné fólie přímo vedle budoucího umístění dvířek stroje.
 • Trubky jsou vedeny do místa připojení.
 • Vestavná myčka nádobí je instalována ve výklenku. Výška nožiček se nastavuje tak, aby byl spotřebič v rovině a kryt byl pevně spojen s pracovní deskou.
 • Po utěsnění hadic, připevnění držáků k pracovní desce a bočním panelům skříňky se odklopí ozdobný kryt dvířek.
 • Po kontrole spojů a seřízení stroje jej lze vyzkoušet bez zátěže.

Jednotlivé spotřebiče se také někdy snaží skrýt. Skříňka pod pračkou se sušičkou musí pojmout nejen skříňku a hadice. Závěsy dvířek na nábytku obvykle neberete v úvahu a mohou být docela na obtíž.

Schémata a výkresy

Před nákupem byste měli zvážit velikost a hmotnost stroje vzhledem k prostoru, který máte k dispozici. Za tímto účelem proveďte všechna měření na místě. Skříňka pro pračku musí být větší, ale ne příliš prostorná. Příklad na plánu níže.

předem vyberte místo pro připojení k síti, které nesmí být dále než 1,5 m od stroje. Ideální umístění. zásuvka za myčkou, vpravo nebo vlevo, 30-40 cm nad úrovní podlahy.

Níže uvedený obrázek ukazuje zadní pohled na tradiční sestavu v blízkosti dřezu.

Nejprve popíšeme nejjednodušší a nejpohodlnější uspořádání myčky a pračky. Nejjednodušší je umístit stroje vlevo a vpravo od modulu dřezu. Výhody tohoto uspořádání jsou zřejmé:

 • Méně úsilí při připojování spotřebiče k vodovodnímu a kanalizačnímu systému. Nemusíte budovat inženýrské sítě;
 • Nemusíte se starat o maskování vodovodních trubek a odtoků po celé kuchyni;
 • Špinavé nádobí lze velmi snadno vložit ze dřezu do myčky.

Integrované spotřebiče se lépe začlení do prostředí kuchyně. díky čelním plochám, které spotřebiče zakrývají, zůstane zachován vzhled místnosti.

Není zásadní rozdíl v tom, na které straně dřezu je umístěna myčka nebo pračka se sušičkou. Můžete si vybrat podle vlastních preferencí. Přemýšlejte o nejlepším umístění pro vaši rodinu. Ve velmi malé kuchyni to může vyžadovat trochu chytrého uvažování. Pračka se systémem vertikálního plnění spotřebičů by mohla být ukryta pod pracovním „ostrůvkem“. Víko pracovní desky je výklopné. Vše vypadá následovně:

V zavřeném stavu je tato část kuchyňské sestavy pracovní plochou. I v tomto uspořádání je pračka umístěna v blízkosti dřezu, takže není nutné budovat přípojky. Pokud jde o myčku nádobí, lze ji umístit mezi dřez a varnou desku. Nezapomeňte mezi elektrické spotřebiče umístit tepelně izolační materiál. Tím se zajistí správná funkce spotřebičů.

READ  Что значит а на стиральной машине

Další možnost umístění pračky na pracovním ostrůvku, ale na opačné straně kuchyně, u okna. Místo jídelního stolu lze použít pult. Toto uspořádání je vhodné i pro malé místnosti o rozloze 6 m2. м. Myčku nádobí umístěte také vedle dřezu.

Další možností je umístit pračku pod okno. V tomto případě je okenní parapet prodloužen a přeměněn na pracovní plochu. Pro větší pohodlí umístěte myčku nádobí vedle modulu dřezu. Toto uspořádání vyžaduje vestavěný spotřebič. Nábytek navržený na míru.

Pokud nemáte jinou možnost než umístit myčku a pračku vedle sebe, ujistěte se, že je mezi spotřebiči dostatečný odstup. Každá jednotka je instalována ve vlastním modulu. Mezi skříněmi můžete vytvořit antivibrační vrstvu, pod pračku je třeba dát silikonovou podložku se stejnými vlastnostmi. Impulzy, které dávkovač při ždímání vydává, jsou pak částečně tlumeny. I do malé kuchyně se totiž vejde myčka, pračka a lednice. Pokud si svůj prostor rozumně uspořádáte, určitě se vám to podaří.

Dobrá otázka: Jak si vybrat myčku nádobí pro vaši domácnost?

Život bez mytí nádobí je možný Nemilosrdná statistika: ročně se na mytí nádobí vyplýtvá 220 hodin, což je zhruba 36 minut denně. A když jsem neměla myčku, rozhodně jsem utrácela víc. samozřejmě ne za vidličky a talíře, ale za hrnce a pánve, což jsem nesnášela. Mimochodem, spotřebujete kbelík vody, zatímco myčka jí spotřebuje jen třetinu, a kvalita mytí je vždy bezvadná (vaším jediným úkolem je nastavit a zvolit správný program). A myčka nádobí spotřebuje stejné množství energie jako televizor. přibližně 215 kW ročně.

Tolik k výhodám. Proč tedy stále váháme??

Ukazuje se, že otázka nespočívá v úspoře vody nebo energie, ale spíše v tom, „kam s myčkou“. Nebo že nejsou dostatečné důvody pro výměnu jedné ze skříněk v kuchyni. Jak se tam dostat.

Na adrese

Vestavná, pevná nebo přenosná myčka nádobí. jak si vybratVestavnáTato myčka není na kuchyňské lince vidět. přední část myčky je buď zcela skryta kuchyňskou linkou, nebo je vidět pouze ovládací panel. Tyto jednotky se montují na vlastní nohy mezi dva volně stojící podstavce. Zavěšení kuchyňských čel na dvířka spotřebičů. Pro nové kuchyně se často volí integrované jednotky.

Může být buď částečně vestavěný (tj. bez krytu), nebo volně stojící. Ovládací panel je na dvířkách. můžete jej spustit a sledovat časovač, aniž byste museli otevírat víko. Můžete jím nahradit starou skříňku ve stávající kuchyni nebo jej umístit do volného prostoru. Pevnou myčku lze také zakrýt běžným nábytkovým čelem (například tím, které jste odstranili ze skříňky).

PřenosnáTato myčka je velmi malá, o něco větší než mikrovlnná trouba. Ideální do venkovské kuchyně nebo garsonky. Je však dostatečně velký pro jednu nebo dvě osoby.

Přejít na

Pro vestavnou kuchyň si vyberte model bez velkých tlačítek. Hloubku myčky výrobce obvykle nezohledňuje. A to znamená, že vás doma může čekat nepříjemné překvapení: myčka se nedá zavřít ozdobným čelem.

Myčka je obvykle hluboká 55 až 62 cm a její výška se pohybuje od 81 do 85 cm. Pokud je pracovní deska namontována v neobvyklé výšce (např. pro vyšší uživatele), myčka se zvedá na šroubových podpěrách.

Malé myčky nádobí jsou obvykle 45. 46 cm široké a 46 cm vysoké se standardní hloubkou. Mohou být umístěny na podlaze nebo na stojanu, skryté za kuchyňskou linkou. Malý stroj se například snadno vejde pod dřez na místo, které obvykle zaujímá kbelík (kupte si model s pedálovým víkem).

Na

Tip: Dbejte na rozměry uvedené ve schématu zapojení. Na cenovkách se šířka a výška někdy zaokrouhlují. To je důležité u vestavných nebo volně stojících strojů, které jsou navrženy tak, aby se vešly do stísněných prostor. Například myčka nádobí může být široká 46,6 cm místo obvyklých 45 cm. A stroj se nevejde mezi dva boční díly.

READ  Jak odstranit podráždění po epilaci epilátoru

Na

Při plánování kuchyně je snadné myslet na vestavné spotřebiče včetně myčky nádobí. Nejdůležitějším aspektem je přístup k inženýrským sítím; optimální umístění je vedle umyvadla. Obvykle je nad ním skříňka na sušení. a pokud v ní máte každodenní nádobí, snadno ho uklidíte. nemusíte se zdržovat.

Správné umístění myčky: vlevo nebo vpravo od dřezu? Neexistuje jediná správná odpověď. Pokud stále plánujete myčku integrovat, zkuste napodobit domácí scénář. Praváci obvykle zvedají talíř levou rukou a pravou rukou jídlo odebírají. Chcete vzít talíř do pravé ruky a vložit ho do myčky, nebo je jednodušší to udělat levou rukou?? To je odpověď na otázku, kam byste měli umístit myčku nádobí.

Důležité: Odhadněte vzdálenost od dveří k zásuvkám myčky. Pokud nemůžete otevřít myčku a zásuvky současně, musíte talíře nejprve vyndat na pracovní desku. V malých kuchyních je to někdy nevyhnutelné, ale pokud máte dostatek prostoru, raději si předem spočítejte, abyste každý den udělali méně práce.

Umístění dřezu však není axiom. Myčka nádobí navíc může být umístěna mimo podlahu, například uprostřed skříňky (jako na obrázku výše). To usnadňuje nakládání, zejména pro starší lidi. není třeba se ohýbat a přehýbat desetkrát.

Elmira Maksutova, designérka společnosti Ulyanovsk Kitchens: „Myčka nádobí může být umístěna nad zásuvkou. Dvířka myčky se však obvykle otevírají směrem dolů, takže je důležité, aby se nedotýkala přední části zásuvky. Ve většině případů je mezi nimi ponechán prázdný prostor. Záleží na vás, zda potřebujete ve skříni mezeru.

V

Co je to přerušovač únikuModerní pračka je vybavena přerušovačem úniku. Čím pokročilejší technologie, tím vyšší náklady na myčku. Existují dva systémy: ochrana proti přetečení a úplná ochrana proti úniku (druhý systém je dražší).

Dobrá otázka: Malá kuchyně, nic se nevejde. co dělat?

Je skvělé, když máte prostornou kuchyň. můžete si pořídit velkou jídelní a varnou plochu, skříňky a dokonce i ostrůvek. Je tu jen jeden problém: ve starých i standardních nových budovách k tomu téměř nikdy nedochází. Pěti-, sedmi-, v nejlepším případě devítimetrové kuchyně. s tím se stále setkáváme v projektech našich klientů. Jak se rozšířit v místnosti této velikosti?

Vyměňte známé položkyTypické vybavení kuchyně. linka pro ořezávací skříňky, standardní vysoká lednice, jídelní stůl a výběr spotřebičů. Absolutně každý dodatek lze nahradit alternativním designem. a malá kuchyňka by z toho měla prospěch.

Například jídelní stůl: Nikdo zatím nevymyslel nic pohodlnějšího než tradiční sezení, ale velká kulatá nebo obdélníková pracovní deska je pro prostornou jídelnu spíše volbou. Proto první řešení.

Nemusí jít nutně o důsledek globální přestavby, při níž se odstraňují zdi. poměrně hodně novostaveb je ve formátu „euro“, kdy je obývací pokoj zpočátku spojen s kuchyní a všechny inženýrské sítě jsou umístěny v rohu daleko od okna.

umístit, myčku, malé, kuchyni

V izolované kuchyni staršího domu to může být pult podél okna, který rozšiřuje kuchyňskou linku (příklad na fotografii). Nejdůležitější je naplánovat dostatečně hluboký pult, aby radiátor nezasahoval do nohou.

V

Nápad s

Existuje také řešení pro kuchyně, kde je okenní parapet umístěn mnohem níže než pracovní deska: pult lze na jeho podpěrách zvednout o několik centimetrů.

Další zajímavý příklad umístění nábytku v malé kuchyni: dřevěný pult je umístěn kolem vnějšího rohu a rozšiřuje pracovní desku. Kombinace dvou různých materiálů. umělého kamene a dřeva. v jedné kuchyni. Ale i když plánujete celou pracovní desku z jednoho materiálu, je nepravděpodobné, že by při tak složité konfiguraci byla bezproblémová.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS