Kde je čerpadlo v pračce

Pračka čerpadla: Co potřebujete, jak odstranit a změnit se, udělej to sami

Funkce čerpadla pračky (čerpadla) je v injekci vody do jednotky jednotky na začátku promývání a odstraňování výfukových kapalin na konci procesu. Čerpadlo se skládá z oběžného kola (prvek kola s lopatkami), elektromotorem a šnečí.

Hadice je připojena k zařízení, kterými se provádí kapalný odtok, stejně jako tryska. Pompem má docela jednoduchou strukturu, ale jeho nesprávná práce je způsobena řadou poruch v práci domácích spotřebičů.

Proč vytáhnout čerpadlo?

Masters říkají, že vypouštěcí čerpadlo je srdcem pračky. Bez ní není možné provozovat cirkulaci vody. Ale stejně jako srdce, zařízení podléhá poškození. Jejich příčina se obvykle stává nečistotou spolu s odpadní vodou. Proto pro nepřerušované pracovní techniky musí být čerpadlo pravidelně vyčištěno. Kontaminace vodičů vypouštěcího čerpadla:

 • Použití nástrojů s nízkou kvalitou pro mytí;
 • přijetí špinavé nebo příliš těsné vody;
 • Přizpůsobit malé detaily oblečení, vlasy, mince.

Takže čerpadlo není ucpáno, zapomenuté položky z kapes a pěkná tlačítka nejsou dost. Při mytí se doporučuje umístit věci ve speciálních taškách. Je také důležité pravidelně extrahovat a opláchnout odpadní filtr.

Možné řešení problémů

V 85% poruchách CANA „viny“ elektromagnetická cívka. Vypálí jeho vinutí, membrána se neotevře, když je řídicí jednotka vody vázána, a pračka nevytočí.

Více zřídka rembytete servisní inženýři čelí následujícím ventilům přívodu vody, zejména u strojů s dlouhou životností.

 • Městský síťový filtr u vchodu do CEN. Filtr je instalován před ventilem a chrání jej od částic obsažených v vodovodní vodě. Vzhledem k tomu, filtr se postupně ucpaný, což je obtížné proudit. Pračka začíná pomalu získat vodu a může vydat chybu zátoky.
 • Poškození membrány. Děje se v důsledku opotřebení, ale nejčastěji toto „trpí“ auta, která jsou provozována nebo uložena v nevyhřívané prostorách. Když se zbytky vlhkosti ve ventilu zmrazují, a to nejen membrána, někdy trhliny tělesa ventilu. Ken s poškozenou membránou projde vodou, takže cm bude vytočit i v off stavu.
 • Siblors, rzi a vápno vázaných částí ventilu v kontaktu s vodou. Mohou bránit typu vody psacím stroji a naopak vede k situaci, kdy podvody vody v postiženém stavu. První ze všech, membrána a jeho mechanismus jsou zranitelné. guma, plastová část, pružina, tyč. Například, když je tyč v důsledku rez, zkroucená v uzavřené poloze, membrána se neotevře a voda v autě neudělá.
READ  Jak čistit prášek v pračce

Nabízíme seznámit se s úklidem bytů po opravě: základní pravidla, fáze a prostředky

Breakáž přívodu vody je vždy doprovázeno jedním z následujících příznaků a v prvních třech značkách může také vydat chybu zátoky.

 • Pepherly zvedne nahoru. Může signalizovat vstupní filtr vstupního ventilu.
 • Voda nepřichází vůbec. Může spálit cívku, zbloudilý filtr ucpaný nebo ventil sám, ventilová tyč.
 • Voda se plave na mytí, ale neexistuje opláchnutí, nebo naopak. Cívka této části ventilu je spálena, která je zodpovědná za soupravu na odpovídajícím cyklu (pro dvojité nebo trojité ventily).
 • Sama získává vodu v pryč nebo nalévá a odtoky při mytí. Poškozená ventilová membrána nebo tyč zasvěcený v otevřené poloze.

Můžete také odeslat elektronickou aplikaci.

Standardní hlavní dorazí během dne ve vhodném čase pro vás nebo na zadané adrese.

Někdy po mytí můžete vidět, že stroj stál bez práce po dlouhou dobu, a hodně vody nahromaděné ve svém bubnu. Důvodem je obvykle selhání ventilu, který prochází vodou.

Selhání ventilu může být způsobeno ucpáním filtrační sítě. Eliminovat takovou poruchu je jednoduše. musíte nejprve blokovat vodu, pak demontáž hadice přívodu vody a vyčistit mřížku.

Mnohem méně často, selhání ventilu je porucha elektromagnetických cívek. Pokud jsou zarostlé, tyč není nakreslen a proto není voda rekrutována. Vzhledem k tomu, že většina ventilů je vyráběna zakoupený typ, nepodléhají opravy. Náhrada za nový ventil.

Jak zkontrolovat pračku čerpadla. 4 způsoby

V závislosti na známkách rozbití používáme jeden ze čtyř metod kontroly pračky.

Kontrola by měla být provedena na principu „od jednoduchých až po komplexní“. První zkontrolujte Zamor.

S výhodou bez odstranění vypouštěcího čerpadla z mytí. To ušetří čas a úsilí, pokud zjistíte další příčinu poruchy. Některé modely automobilů jsou v přístroji poměrně složité a neobvyklé budou docela obtížné dostat se do čerpadla.

Příčiny poruch, jejich značky a možnosti eliminace

Mezi nejčastější důvody pro problémy s drenážem odpadních tekutin se mistři nazývají trubky trubek, odebrané vody do kanalizačního systému, poškozené napájení, mechanické poškození a konečně nedostatečné výkon motoru.

Nejčastější příčinou problémů s čerpadlem. Vomor. V tomto případě je nutné čistit vnitřní prostor čerpadla, šnečí a švestkového filtru.

Za prvé ze všech de-energize zařízení. Ve spodní části skříně je malý kulatý poklop; Náhradit vhodnou nádobu pod ním sloučit zbývající vodu. Vypočítejte skutečnost, že objem kapaliny bude nejméně 1 litr. Otevření poklopu, vyjměte filtr a vyčistěte jej. Pak vraťte mřížku na stejné místo, zavřete poklop a znovu spusťte pračku.

READ  Jak umýt přehoz v pračce

Vypouštění stále nefunguje? Způsobuje poškození čerpadla. Problémy s malcyal mohou být spojeny s elektrikářem: jeden z vodičů může být poškozen, v důsledku čehož je napájení napětí do čerpadla. V tomto případě byste měli odstranit zadní stěnu zařízení a vizuálně zkontrolovat stav každého kontaktu, jakož i spolehlivost jejich spojení. Chcete-li najít přestávky zapojení, použijte tester nebo jiný přístroj.

Pokud je provoz čerpadla doprovázena vibracemi, příčina poruchy je spojena s problémy v provozu otočné části čerpadla. nazývá se oběžné kolo. Musíte auto rozebrat a vyměnit poškozený prvek čerpadla.

Odtok vody je doprovázen humem? S největší pravděpodobností, oběžné kolo zasekl. Nejčastěji se příčinou těchto problémů stává. Za účelem odstranění odpadků musíte nejprve odstranit švestkový filtr ze skříně stroje a pak šnek.

Pokud jste byli přesvědčeni, že v oběžném kole není hadřík, ale voda stále opustí buben velmi pomalu, příčinou problému spočívá v nevýhodě moci.

Při výměně čerpadla stojí za to říct, jestliže následující „příznaky“ projevují během provozu mytí zařízení:

 • Zařízení se zastavilo bez absolventu od provedení daného programu;
 • Technika funguje, ale odtok vody nedochází;
 • Odtok vody je neustále doprovázen podivnými zvuky. hučením, hlukem a tak.

Přečtěte si více: O Perrino matrace. Perrino. Fmatry

Typy čerpadel

Naposledy rozmetací čerpadla synchronizována s magnetickým rotorem, které mají synchronní rychlost otáčení rotoru.

čerpadlo, pračce

Hlavní výhodou těchto čerpadel čerpadel je jednoduchost není velká velikost.

čerpadlo, pračce

Ale v době startu jsou také nevýhody, mělo by být také synchronizováno po určitou dobu, pokud nemá čas na „moc“ kapky motoru zastaví.

Pro usnadnění momentu spuštění oběžného kola na hřídeli není tvrdý a přes spojku, která dává rotor 180 stupňů volného pohybu.

Typické vlastnosti čerpadla

Max. Max. Teplota vody: ne více než 90 stupňů.S.

Vinutí elektromotoru je chráněn před přetížením vestavěnou tepelnou ochranou, otevírací kontakty při teplotě vinutí asi 150 stupňů.S.

čerpadlo, pračce

Existují také čerpadla s asynchronním motorem a krátkozrakým rotorem. Mají sílu asi 100 W, obvykle mají chlazení oběžného kola.

Jsou běžné a mění zavedené místo s šnekem, ale obvykle stojí spolehlivější ve drahých vozech, že je nepovažuji.

Výměna vypouštěcího čerpadla v pračce

Když se čerpadlo zlomí, musíte jej nahradit. Je důležité si vybrat položku vhodnou pro konkrétní model jednotky. před zakoupením čerpadla budete konzultováni prodávajícím.

Práce na výměně vypouštěcího čerpadla pračky se provádějí takto:

 • Vytáhněte podložku z výstupu, překryjte přístup k vodě.
 • Získejte přístup do části v souladu s návrhem jednotky.
 • Odšroubujte čerpadlo, pre-otočte jeho šrouby.
 • Oddělené dráty.
 • Vyjměte hadici a trysku, vypusťte vodu.
 • Nainstalujte nové čerpadlo.
READ  Není odstraněn deset v pračce

Odrůdy čerpadel

Pokud je touha jít hluboko do této otázky, můžete zjistit, jaký druh čerpadla je instalován v automatu. Rozlišovat pouze dva typy. To může být:

 • cirkulující čerpadlo. To dává pár se standardním čerpadlem na moderní prémiové laky v Indesitu, Ariston a další. V tomto případě je voda neustále cirkulující v systému, díky nimž se zvyšuje účinnost praní;
 • Standardní čerpadlo. Takové čerpadlo je vybaveno většinou Styras. V tomto případě je znečištěná mýdla voda jednoduše sloučena z nádrže do kanalizace.

Pokud čerpadlo instalováno na SMA, statečná, oprava položky bude nepraktické. V takové situaci musíte koupit nové čerpadlo a namísto staré. Naštěstí nalezení a objednání komponentů pro automatické stroje většina značek jsou nyní poměrně jednoduché. Pokud položka právě ucpaná, můžete ji vyčistit. To vyplývá:

čerpadlo, pračce
 • Mužský náklad;
 • překrývají ventil zodpovědný za přívod vody;
 • Vypusťte zbytky kapaliny ze systému přes odpadky;
 • dát stroj na stranu;
 • Vyjměte paletu, pokud je k dispozici;
 • odstraňte prvek připojených trysek;
 • Vyjměte čerpadlo z pouzdra odšroubováním jeho šroubů;
 • Demontujte kryt čerpadla, vyčistěte „uvnitř“ z odpadků a nečistot, odstraňte nitě zabalené na oběžné kolo, hromadu a vlasy.

Siemens iQ500. Výměna vypouštěcího čerpadla v pračce

Pak čerpadlo je instalováno pro předchozí místo. Odstraňte odpadky z oběžného kola nemůže odstraňovat čerpadlo z pouzdra. Chcete-li to udělat, stačí, aby odšrouboval odpadkový filtr a dostat vše na výsledný otvor, který je zraněn na čepeli.

Purifikační pokyny

Pod čištěním čerpadla znamená určitý posloupnost akcí. Nejprve mluvíme o odstranění cizího bláta z pompu oběžného kola. Vezměte si drážkovaný šroubovák, odšroubujte dvě strany samo-lis a najděte malý kroužek s lopatkami. Je nutné jej vyčistit z nití zabalených na spirálové, vlasy, vlněné nebo oteklé mince. Jakmile se mechanismus začne volně otáčet. jděte do šnečí.

Šnek je palubní místo čerpadla, a zde by měl také čistší. Také sbírejte kousky odpadků, umýváme hadrovým měřítkem uvnitř i vně. Po komplexním čištění čerpadlo se vrátí do šnečí. Pro úspěšnou instalaci jednáme stejným způsobem, ale v opačném pořadí. Nezapomeňte na zkušební praní a pokud byl stroj řezán bez úniku, alarmující bzučení a zastavení. vše se provádí správně.

Známe umístění čerpadla a nuancí jeho odstranění, je možné jej pravidelně čistit a sousední prvky odtokového systému z akumulovaného odpadu. Pak bude „srdce“ držákem složit v době déle.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS