Kde se plní prášek do pračky Whirlpool

Jak zjistit, do které přihrádky pračky vložit prášek??

Pokud odpovíte na otázku formulovanou v tématu článku jedním slovem, odpověď je zřejmá. prášek by se měl sypat do speciálního dávkovače. Dávkovač je také známý jako kyvetový zásobník na prášek nebo zásobník na prášek. Není těžké najít dávkovač v pračce. Záleží především na tom, jaký stroj a jak je zatížen.

V pračce s vertikálním plněním, tj. s poklopem na prádlo nahoře. Dávkovač prášku je speciální zásuvka připevněná na vnitřní straně krytu poklopu. Tato zásuvka je poměrně velká, obvykle ještě větší než u strojů s předním plněním. U některých starších praček je dávkovač umístěn na levé straně dvířek. To se ukázalo jako nepohodlné, takže výrobci později od této možnosti umístění krabičky s práškem upustili.

Dávkovač prášku u pračky s předním plněním najdete v levém horním rohu pračky. Jedná se o malou zásuvku s několika oddíly uvnitř. K čemu slouží tyto oddíly?? Na začátek upozorňujeme, že v každé pračce je před každou částí dávkovače umístěn piktogram a je dobré tyto symboly rozluštit.

I nebo „A“. Tyto symboly lze vidět před úzkou štěrbinou dávkovače pračky. Oba tyto symboly označují totéž, a to přihrádku pro předmytí. Pokud jste tedy vybrali možnost Předmytí, znamená to, že do této zásuvky dávkujete malé množství prášku. Do této zásuvky je vhodný pouze suchý prášek. nebo změkčovadlo nebo květina. Tyto symboly jsou vidět na pozadí malého rámečku, který je často vyroben z jiné barvy plastu. Do této buňky se sype kondicionér, nikdy do ní nesmíte sypat prášek. II nebo „B“. Je to největší přihrádka v dávkovací zásuvce pračky

Jedná se o nejdůležitější přihrádku, do které se vkládá prášek pro hlavní praní. Tento oddíl se používá pro většinu programů.

To je třeba řešit individuálně v závislosti na modelu pračky. Například u pračky s předním plněním, pokud je zvolen program, který vyžaduje 30 minut namáčení a poté praní, je třeba použít alespoň dvě přihrádky: I a II a případně také přihrádku pro kondicionér.

Vlastnosti práškových oddílů různých strojů. přehled

V pračkách se používají různé práškové články. Zde je přehled několika těchto strojů a jejich využití pro ilustraci vlastností zásobníků na prášek.

 • Whirlpool AWE 6516/1. Dávkovač pracího prostředku této pračky s horním plněním má jednu přihrádku na předpírku, jednu přihrádku na hlavní praní, jednu přihrádku na kondicionér a jeden dávkovač škrobu. Do nádoby se škrobem nepřidávejte suchý materiál, ale směs vody a škrobu.
 • Hotpoint Ariston AQS1D Pračka s nízkým plněním. Jeho nádoba na prášek má několik přihrádek: přihrádku na předpírku, přihrádku na hlavní praní, přihrádku na kondicionér a přihrádku na bělidlo. Zásuvka na bělidlo je vyjímatelná, takže pokud je nasazena, nelze aktivovat funkci předpírky.
 • Bosch WAW32540OE. Krásná, špičková německá pračka. Má poměrně jednoduchý dávkovač prášku, který se skládá z: přihrádky na předpírku, přihrádky na hlavní praní, přihrádky na tekutý škrob nebo kondicionér a přihrádky na tekutý prací prostředek. Výrobce upozorňuje: Pro lepší vymytí hustého detergentu z kyvety je třeba jej zředit vodou.
 • Indesit EWD 71052 CIS. Levná, ale docela dobrá pračka od renomovaného výrobce. Má čtyřdílný dávkovač prášku. Jsou zde: jedna přihrádka na předpírku, jedna na hlavní praní (prášek nebo tekutý prací prostředek), jedna na tekutý změkčovač a aviváž a vyjímatelná přihrádka na bělidlo. Zvláštností je, že zásuvka na bělidlo je rozdělena na dvě další části, jednu na silné bělidlo a druhou na šetrné bělidlo.
READ  Pračky s vertikálním zatížením KAISER

Jak můžete vidět z tohoto přehledu, obecně jsou si práškové buňky různých praček podobné. Přesto existují nuance, jejichž neznalost může ovlivnit kvalitu praní, proto odborníci důrazně doporučují, abyste si před spuštěním programu pečlivě přečetli návod.

Kam a jak vložit prášek do pračky

Pořadí, v jakém je prací prostředek umístěn, závisí na tom, jaký prací program bude použit. V případě silného znečištění, které je třeba předem namočit, naplňte zásobníky pracího prostředku I (A) i II (B). Změkčovač tkanin lze také vložit do vany s hvězdičkou.

Při mírném znečištění prádla se vkládá pouze oddíl označený II (B). Nalijte prostředek na máchání do příslušného oddílu pro změkčování tkanin. Pokud není třeba látku změkčovat, přihrádka označená „hvězdička“ zůstane prázdná.

Možnosti vkládání pracího prostředku do automatických praček různých značek: fotoprůvodce

Pokud jste si řádně prostudovali konstrukci zásobníků moderních praček, nemělo by být příliš obtížné zjistit, jak prací prostředek vkládat. Abyste však mohli snáze najít tu správnou přihrádku, nabízí naše redakce přehledného průvodce s fotografiemi pro jednotlivé značky oblíbených automatických praček.

Vlastnosti zásobníků pračky Indesit: Kam se dává prášek do zásobníků?

Většina moderních praček značky Indesit má tři přihrádky na prací prostředky. Nejširší nádrž, označená šipkou, je určena pro suchý prášek nebo tekutý prací prostředek pro hlavní prací program.

Kam vložit prášek do pračky LG pro funkci hlavního praní

U praček značky LG je umístění přihrádek individuální, například přihrádka na máchadlo nebo kondicionér je umístěna přímo v hloubce nádrže na předpírku. Chcete-li však přidat prací prostředek pro běžné praní, umístěte zásuvku na prací prostředek označenou II, jak je znázorněno níže.

Kam dát prací prostředek do automatické pračky Samsung

Bez ohledu na model pračky Samsung je vnitřní struktura nádržek na prací prostředky prakticky stejná. Podívejte se na fotografii, kam umístit prášek pro hlavní funkci praní. Pokud používáte tekuté prací prostředky nebo kapsle, vložte je přímo do bubnu.

Pokud při pracím cyklu podržíte zásobník několik minut otevřený, uvidíte, kam se voda dostane nejdříve, a můžete zjistit, kam dát prací prostředek.

Kterou přihrádku pračky Bosch naplnit pracím prostředkem pro předpírku?

V předchozí části jste se již seznámili s popisky zásuvek na prací prostředky. Pokud se potřebujete důkladně zbavit skvrn na dětském oblečení nebo prádle, stačí spustit cyklus předpírky a vložit prací prostředek do přihrádky označené (I), viz foto.

Nasypání prášku do bubnu?

Existují specifické prací prostředky, které lze vkládat přímo do bubnu. Prachové kapsle naplněné čisticím prostředkem nebo gelem. Někteří majitelé domů však v zájmu úspory peněz sypou běžné prací prostředky přímo do pračky Samsung a obcházejí přihrádky dávkovače. Jak je tato metoda účinná, se pokusíme zjistit. Výhod této možnosti je celá řada.

 • Nákladově efektivní z hlediska použitého pracího prostředku. Můžete ji vyplnit podle svých představ.
 • Účinnost oplachování. Prášek se nejprve opláchne přímo v pracím bubnu. Zadruhé, veškeré částice pracího prostředku zachycené v nádrži čerpadla se přilepí na prádlo. V tomto případě se nemusíte obávat potíží.
 • Pokud je přihrádka rozbitá, můžete pomocí této možnosti přidat prášek.
 • Některé kapsle, které jsou určeny k přímému vložení do bubnu, obsahují kombinaci čisticích prostředků. Rozhodně to zjednodušuje proces mytí.
READ  Jak vytáhnout vodu z pračky

Vedle určitého výčtu výhod přidávání prášku do nádrže existují také některé nevýhody. Je třeba s nimi počítat, protože uživatel nemůže nic změnit.

prášek, pračky, whirlpool
 • Teplota vody musí být vyšší než 40 °C. V opačném případě se prací prostředek nerozpustí, což znesnadňuje praní. Obvykle se prášek před vstupem do bubnu smísí s kapalinou v prostoru.
 • Lze také doporučit, abyste si zhotovili další speciální zásuvky na prací prostředky. V opačném případě se většina pracího prostředku vyplaví při odčerpávání kapaliny.
 • O případu rozbití přihrádky jsme již hovořili. I když můžete přidat prací prostředek přímo, nemůžete přidat změkčovač tkanin nebo aviváž. Tyto kapaliny se musí přidat bezprostředně před oplachováním.
 • Nevkládejte drsné prací prostředky přímo na prádlo v bubnu. Nevyužité bělidlo nebo odstraňovač skvrn může zničit barvu a kvalitu vašeho oblečení.
 • Pokud chcete použít předprogram, můžete prášek přidávat pouze přes zásobník na prášek.

Jak vidíte, přidávání čisticích prostředků přímo do bubnu má svá pozitiva i negativa. Nelze však říci, že by nám některý z nich zakazoval tuto možnost využít. Proto se při výběru metody řiďte našimi doporučeními. A nechte domácí spotřebič, aby byl vždy vaším pomocníkem.

Kam dát prášek a kondicionér do pračky? Chcete-li si udělat představu o této problematice, podívejte se na tyto stránky

Mladá maminka, manželka a pracovnice na volné noze na částečný úvazek. Jako vystudovaný právník jsem zvyklý shromažďovat a poskytovat co nejúplnější a nejpřesnější informace. neustále se profesně zdokonaluje a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Nalezena chyba? Označte text myší a klikněte na něj:

Před odstraněním skvrn z oděvu zjistěte, jak bezpečné je zvolené rozpouštědlo pro samotnou tkaninu. Naneste malé množství na malou plochu na spodní straně oděvu na 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová svou strukturu a barvu, můžete přejít k barvení.

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají nitě. K jejich získání se kovový drát tahal kleštěmi, dokud nebyl tak jemný, jak bylo třeba. Odtud pochází výraz „tahání“. „zabývat se dlouhou a monotónní prací“ nebo „zdržovat se dokončením práce“.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objevují první známky mateřství v podobě neudržovaných žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje chuchvalce vláken a vrací vašemu oblečení jeho správný vzhled.

Nejen myčky nádobí jsou vhodné na mytí nádobí a šálků. Můžete do něj dát plastové hračky, skleněné kryty luceren a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, ale ne se saponáty.

Čerstvé citrony nejsou dobré jen na čaj: nečistoty z povrchu akrylátové vany můžete setřít tak, že ji potřete půlkou plátku citronu. Nebo můžete provést rychlé mytí v mikrovlnné troubě po dobu 8 až 10 minut při maximálním výkonu v misce s vodou a plátky citronu. Změkčené nečistoty se jednoduše setřou houbou.

READ  Jak odstranit ovládací panel pračky

Zvyk „šetrného“ používání pračky může vést k nepříjemnému zápachu. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

Pro boj s moly existují speciální pasti na moly. Lepkavá vrstva, kterou jsou potaženy, obsahuje přidané samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past se vyřadí z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Stropy z PVC fólie odolávají až 70 až 120 litrům vody na 1 m2 (v závislosti na velikosti, roztažnosti a kvalitě fólie). Takže se nemusíte obávat úniku vody od sousedů z horního patra.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a saze z desky žehličky, je použít kuchyňskou sůl. Posypte papír silnou vrstvou soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát přejeďte žehličkou po solném loži a lehce přitlačte.

Algoritmus vkládání prášku do pračky

Pokud jste si právě zakoupili nový stroj, přečtěte si pozorně návod k obsluze. Další krok je následující:

 • Připojte spotřebič k elektrické síti.
 • Otevřete vodu v přístroji otočením kohoutku.
 • Vyberte požadovaný program.
 • Po výběru cyklu vložte prášek nebo jiný prací prostředek do příslušné přihrádky. Přípravek na máchání lze přidat i během pracího cyklu. před zahájením máchání.

Užitečné informace: Prášek můžete vložit také přímo do bubnu. Některé značky pracích prostředků to důrazně doporučují, protože to urychluje chod pračky a výrazně zlepšuje kvalitu praní.

Při plnění prášku přímo do bubnu se spotřebuje méně prášku. Výrobky ve formě kapslí nebo lisovaných kostek se nedoporučuje vkládat do žlabu. Je tu ještě jeden důvod: pokud je vaše pračka dostatečně stará, časem se prášek nevypere, v zásobníku se začne tvořit plíseň a způsobí nepříjemný zápach. Pro dosažení nejlepších výsledků je nejlepší vkládat přímo do bubnu.

Kam naplnit kondicionér v pračce

Změkčovač a antistatické prací prostředky jsou umístěny v nejmenší přihrádce vany. Obvykle se označuje květinou nebo hvězdičkou a někdy slovem Softener.

Na mnoha modelech je také označení, které udává max. Může to být vodorovná čára pro trimr s nápisem Max. Kondicionér nebo antistatický prostředek se musí nalít tak, aby hladina nedosáhla této úrovně.

Kam dáváte gelové kapsle nebo tablety do pračky?

Tablety a kapsle lze vkládat přímo do bubnu. Tam se zcela rozpustí, a zajistí tak kvalitní proces praní.

Jak vidíte, v pračce se sušičkou nejsou žádné přihrádky na kapsle.

Závěr a užitečné video

Níže uvedený klip ukazuje, kolik pracího prostředku je třeba přidat do pračky:

Pro praní prádla s co nejnižší spotřebou pracího prostředku je třeba vzít v úvahu řadu faktorů.

Pro určení správného množství pracího prostředku je třeba vzít v úvahu množství prádla, které vkládáte do pračky, tvrdost použité vody, míru zašpinění prádla a specifika zvoleného pracího programu.

Měli byste také dodržet doporučený postup pro správné umístění pracího prostředku nebo jiného pracího prostředku do určeného prostoru pračky se sušičkou.

Chcete vysvětlit, jak vložit prací prostředek do zásuvky pračky se sušičkou? Rád bych se s návštěvníky webu podělil o několik tipů a triků? Napište prosím své komentáře, dotazy a obrázky k článku do níže uvedeného formuláře.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS