Kde se v pračce nachází přihrádka na kondicionér?

Jak používat kondicionér na tkaniny

Sortiment pracích prostředků pro domácnost zahrnuje nejen prášky a čisticí prostředky, ale také pomocné prostředky pro máchání, jako jsou kondicionéry a máchadla. Tento článek vysvětluje, jak vybrat správný změkčovač tkanin a jak jej používat doma.

Názory hospodyněk na používání změkčovačů tkanin jsou velmi rozdílné. Někteří lidé si myslí, že přípravky jsou plné škodlivých chemických složek, a nepoužívají je. Jiní mají naopak rádi příjemnou vůni a kvalitu tkaniny po praní s máchadlem.

Jak známo, cyklus praní prádla v pračce zahrnuje 4 kroky: předpírku (namáčení), hlavní praní, máchání a odstřeďování. K oplachování lze použít oplachovací prostředek. kondicionér. Pro tento účel je ve stroji speciální přihrádka. Látka nasytí prádlo příjemnou vůní a tkaniny jsou díky ní měkčí a příjemnější na dotek.

Každý třetí indesitron zjistil, že používání oplachovacího prostředku snižuje tvorbu statické elektřiny a zpomaluje usazování nečistot. Obvykle se používá na lůžkoviny, ručníky, vlnu, syntetiku a mýdlo.

Kde a jak správně naplnit prací prostředek?

Zásobník na prášek pračky Indesit je speciální výsuvný zásobník umístěný v levém horním rohu předního panelu. Zásobník je rozdělen na tři přihrádky, z nichž každá je určena pro prací prostředek, který má pračka použít v určité fázi praní:

 • Přihrádka označená „I“, „1“ a „A“ slouží k předmytí. Tento oddíl lze naplnit jak suchým pracím prostředkem, tak tekutým, gelovým pracím prostředkem.
 • Přihrádka označená „II“, „2“, „B/W“ je naplněna suchými práškovými nebo tekutými pracími prostředky pro hlavní praní.
 • Koš s ikonou květiny nebo “ “ se používá pro změkčovač a máchadlo.

Jelikož jsou změkčovadla k dispozici v kapalné formě, je u koše označeného kytičkou navíc omezena hladina náplně (stupnice nebo mřížka), která nesmí být překročena.

Pokud nejsou přihrádky z nějakého důvodu označeny, musíte se řídit velikostí přihrádek, abyste měli jistotu, že do nich nalijete správné množství pracího prostředku.

Největší přihrádka je určena pro prášek potřebný pro hlavní praní. Střední zásobník se používá při spuštění předpírky. Nejmenší koš je nepostradatelný, pokud chce majitel zlepšit kvalitu praní pomocí změkčovadel, kondicionérů a antistatických prostředků.

Co se stane, když vyplníte špatný oddíl?

Pokud dojde k omylu a změkčovač tkanin se vylije do zásuvky na prací prostředek, spotřebiči se nic nestane. Pro pračku to nemá žádné negativní důsledky, protože je navržena pro použití nejen sypkých, ale i tekutých pracích prostředků.

pračce, nachází, přihrádka, kondicionér

Jediným rozdílem je čas, kdy vstoupí do bubnu. Nejprve se opláchne prášek na předpírku, pak hlavní praní a poté přijde na řadu přípravek pro péči o tkaniny. Pokud je zásobník na prášek naplněn oplachovacím prostředkem, dostane se do bubnu jako první.

Jedinou nevýhodou tohoto postupu je, že prádlo není vyprané. Složení není schopno zvládnout znečištění, takže program bude muset být znovu spuštěn.

Někdy se stává, že v důsledku dlouhodobého nebo nesprávného používání pračky se sušičkou dojde k vyplavení štítků na zásobníku. V takovém případě stačí posoudit velikost přihrádek. Ten pro klimatizaci bude nejmenší.

S nestandardní přihrádkou

Společnost Samsung vyrábí některé modely s neobvyklým použitím přihrádky na oplachovací prostředky. V pračce Samsung EcoBubble wf602 je nádržka na prací prostředek rozdělena do tří oddílů.

Přihrádka na kondicionér je blíže k uživateli a má malý čtvercový otvor.

Jak je znázorněno na obrázku, v telefonu Samsung S852 je zásobník kondicionéru označen vzorem „Flower“.

Tímto způsobem je možné přidat do zásobníku na prádlo oplachovací prostředek během pracího cyklu:

 • Stisknutím tlačítka Start/Stop cyklus praní dočasně pozastavíte;
 • Nalijte oplachovací prostředek do prostoru pro kondicionér;
 • Stisknutím tlačítka Start/Stop pokračujte v mycím programu.

Co dělat, když jsou štítky opotřebované?

I když u zásuvek nejsou žádné štítky, vždy snadno najdete, kam máte oplachovací prostředek umístit. Přihrádka na oplachovací prostředky je vždy nejmenší a nejužší.

Některé jednotky nemají klimatizační přihrádku vůbec. Prací prostředek lze poté přidat přímo do bubnu. Nedoporučuje se však nalévat ji přímo na předměty.

Měla by se používat speciální plastová nádoba na prací prostředek. Díky němu je látka rovnoměrně rozložena. Kondicionér by se měl přidávat až po ukončení hlavního praní nastavením cyklu máchání.

READ  Režim vlny pračky Samsung

Nemusíte používat změkčovač tkanin. Je to jen doplněk hlavního procesu. Pokud jste se však rozhodli pro oplachovací prostředek, zde je několik tipů, kterých se držte.

Kam vložit kondicionér do pračky

Technologie usnadnila život ženám v domácnosti. Jedním z nejžádanějších zázraků moderní civilizace je pračka.

Ne všichni lidé využívají všechny možnosti tohoto pomocníka v domácnosti na maximum. Mnoho lidí umí zapnout jediný prací cyklus „vše v jednom“ a ignoruje další možnosti. Výsledek praní je mnohem lepší, pokud mechanismus nastavíte správným způsobem.

Jedním ze způsobů, jak dále zlepšit kvalitu praní, je použití pomocného prostředku pro závěrečné máchání oděvů v pracím cyklu.

Výhody kondicionéru na tkaniny

V moderních pračkách jsou obvykle 3 stupně praní:

Fáze předpírky se používá pro velmi špinavé prádlo a je podobná cyklu máchání.

Základní praní představuje skutečné odstranění nečistot opakovaným otáčením tkanin v bubnu pračky.

Cyklus máchání zahrnuje také přidání změkčovače tkanin.

Tento prací prostředek se vyrábí jako tekutina, která se přidává do pračky během praní.

Má lahodnou vůni, změkčuje tkaninu a snižuje statickou elektřinu. Některé hospodyňky mají připomínku, že prádlo s kondicionérem zůstává déle svěží a nešpiní se.

Hlavní kontraindikací pro použití oplachového přípravku je alergie na složky přípravku.

Doporučujeme přidat kondicionér na praní ložního prádla, ručníků a oděvů (pokud nejsou alergické).к. Změkčuje tkaniny, je příjemnější na dotek a usnadňuje žehlení.

pračce, nachází, přihrádka, kondicionér

Syntetické nebo vlněné tkaniny jsou při kondicionování mnohem méně elektrizované.

V současné době je na trhu široká škála oplachovacích prostředků.

Výběr kondicionéru na tkaniny může být účinnější, např. výrobky s označením „na vlnu a hedvábí“ chrání strukturu tkaniny a zabraňují přenosu statické elektřiny na oděv. Kondicionéry na dětské prádlo jsou hypoalergenní a bez zápachu.

Lze použít běžné i koncentrované kondicionéry na tkaniny. Doporučená dávka druhého z nich je obvykle 2 až 3krát menší, takže jeho použití je ekonomičtější.

Při nalévání přípravku do speciální nádoby pračky je důležité dodržovat doporučené dávkování. Příliš málo žínky nebude mít požadovaný účinek.

Příliš mnoho kondicionéru může zanechat prádlo kluzké, mýdlové a způsobit alergie.

Překročení hladiny v nádržce na oplachování navíc způsobí vyplavení části kondicionéru z hlavního praní a sníží účinek pracího prostředku.

Umístění přihrádky na kondicionér pračky

Otázka, kam umístit kondicionér v pračce, se často objevuje, když si koupíte novou pračku nebo používáte cizí spotřebič na dovolené či v zahraničí.

Nejprve zkontrolujte polohu zásuvky na prací prostředky. U praček nové generace jsou obvykle tři nebo čtyři takové zásobníky, jeden vedle druhého. Prací prostředek můžete potřebovat v různých fázích pracího cyklu, proto používáme různé nádoby na jeho doplňování. Změkčovač tkanin se přidává do zásobníku na máchací prostředek.

Zásuvka kondicionéru se může u různých výrobců lišit barvou, velikostí a umístěním; z tohoto důvodu je nejlepší řídit se návodem k obsluze konkrétního modelu.

Podrobně popisuje a zakresluje, která přihrádka se k čemu používá a kde se nachází.

Pokud to není možné z důvodu ztráty nebo ztíženého přístupu k návodu, můžete jednotku pečlivě prohlédnout a použít následující univerzální rady.

U strojů s vertikálním vkládáním jsou nádoby na prášek a další čisticí prostředky nejčastěji umístěny na krytu spotřebiče.

U modelů s předním plněním je vpravo nebo vlevo od bubnu umístěna zásuvka s více přihrádkami, do které lze nasypat prášek.

Dávkovač na oplachovací prostředky je nejmenší v nabídce. Často jsou vybaveny mřížkou, víkem a výrazně se vzhledově liší od ostatních přihrádek. Někdy je výrobci spotřebičů uvádějí v určité barvě, např. modré, zatímco ostatní nádoby jsou ponechány bílé.

Přihrádka na kondicionér je u různých modelů praček se sušičkou označena číslem III, hvězdičkou nebo květinou, méně často modrou čarou.

Abyste se ujistili, že jste vybrali správnou nádobu, můžete spustit prací program bez prádla tak, že do určené nádoby nalijete malé množství pracího prostředku.

Při každém mycím cyklu můžete otevřít zásobník na prášek a zjistit, ze kterého zásobníku byl prášek vyplaven. Nejprve vyjměte prací prostředek z přihrádky pro předpírku, poté z nádržky pro hlavní praní a nakonec změkčovač tkanin.

Tato metoda není vhodná pro pračky s vertikálním plničem, protože režim praní neumožňuje otevřít víko a pozorovat nádoby s práškem.

U některých modelů praček lze ze všech nádobek na prací prostředky zcela vyjmout pouze zásuvku na prací prostředky; nádobky na prací prostředky jsou trvale připevněny. To je další příležitost zkontrolovat polohu oplachového koše

READ  Jak odstranit gumový steh v pračce

Jak naplnit pračku aviváží

Jakmile se rozhodnete pro umístění dávkovače na máchání, je nejlepší vědět, kdy přidat prací prostředek, protože ten je potřeba až na samém konci.

pračce, nachází, přihrádka, kondicionér

Pro snadné použití by se tekutina měla nalít před začátkem praní, současně s pracím prostředkem.

Funkce prostoru pro prášek CM

Již jsme zjistili, že přihrádka kondicionéru je identifikována obrázkem a vyznačuje se přítomností speciální vložky. U praček Hotpoint-Ariston se tato část nachází na levé straně.

Část pod římskou číslicí I je umístěna mírně vpravo a je určena k předmytí obzvláště znečištěných předmětů. Jednoduše řečeno, přidá se roztok pro předběžné namáčení. Prací prostředek byste měli do pračky vložit pouze v případě, že zvolený program tento krok automaticky vyžaduje, nebo pokud jej zvolíte samostatně.

Přihrádka označená římským symbolem II je určena pro hlavní prací prostředek. Ani tento prostor není těžké identifikovat, protože je zjevně větší a prostornější než ostatní. Je to logické, protože hlavní zásobník na tekutiny vždy obsahuje více tekutin a je pravidelně používán. Do této části se přidává prací prostředek nebo gel pro všechny typy praní. Pokud se tak nestane, věci se opláchnou bez jakýchkoli chemických látek. léčba.

Zásobník na prací prostředek v pračce

U většiny praček s předním plněním je zásuvka na prací prostředek vlevo nahoře, v několika případech vpravo. Přihrádky na prací prostředek a aviváž jsou u strojů s vertikálním plněním umístěny přímo na vnitřní straně krytu. Obecně se všechny zásobníky skládají ze tří různých přihrádek, z nichž každá má jinou velikost a někdy i jinou barvu.

  hlavní praní. Tento oddíl je největší z hlediska velikosti. Nalije se do něj hlavní část pracího prostředku nebo tekutého pracího prostředku. Obvykle se označuje: II nebo B.

 • Přihrádka na prací prostředek pro předmáčení. Tato přihrádka je o něco menší než předchozí. Prášek na předmytí se vkládá do přihrádky na předmytí. Je označen: I nebo A.
 • Prostor pro klimatizaci. Nejmenší přihrádka zásobníku, často v modré barvě. Z koše se vyjme také zásobník kondicionéru. Je navržen tak, aby se kondicionér při mytí nevyplavoval s vodou. Tento zásobník se pozná podle použití květiny.

Kondicionér je třeba nalít do pračky na začátku praní. Zapněte pračku, vložte prádlo, vložte prášek a kondicionér do příslušných přihrádek zásobníku, spusťte prací cyklus. Pokud zapomenete přidat kondicionér, můžete jej přidat také těsně před máchacím cyklem nebo po vypotřebování pracího prostředku a spuštění praní.

Někteří lidé se mohou ptát, zda můžete do bubnu pračky nalít prostředek na máchání prádla? Může, ale záleží na tom. Pokud potřebujete po skončení pracího cyklu opláchnout, můžete po vypnutí pračky přidat kondicionér přímo do bubnu. Nevylévejte jej na předměty, použijte nádobu na čisticí prostředek. V opačném případě se nemusí správně vymáchat a prádlo se zabarví.

Před praním nenaplňujte buben změkčovadlem. Nemá žádný účinek, protože je vyplaven vodou.

Vlastnosti zásobníků v různých modelech praček

Různé modely praček a sušiček mají specifické funkce rozdělení do oddílů. Podívejme se na některé modely strojů s neobvyklými zásobníky.

 • ELECTROLUX EWW51486HW. pračka střední třídy se zásuvkou na prací prostředek se třemi přihrádkami, z nichž pravá je určena na máchací prostředek.
 • Bosch WOT24455O. stojící pračka střední třídy. Zásobník na prací prostředek je umístěn na víku, přihrádka na oplachovací prostředek je uprostřed.
 • Indesit wiun 105 (CIS). Pračka s předním plněním. Zásobník tohoto stroje má také tři přihrádky, z nichž ta vpravo je určena pro kondicionér.
 • Samsung eco bubble wf 602. pračka s bublinkovou technologií. Zásobník na prášek této pračky Samsung se skládá ze 3 přihrádek, z nichž pravá spodní přihrádka je určena pro oplachovací prostředky.
 • Zanussi ZWY. vertikální nakladač. Zásuvka na prací prostředky je rozdělena do 4 přihrádek. Ten úplně vpravo je na kondicionér a ten vedle na bělidlo. Další dvě jsou určeny pro praní pracího prostředku a doplňování.
 • Siemens. pračky této značky mají přihrádku na prací prostředek, v níž je přihrádka na kondicionér opatřena krytem s vyraženou květinou.
 • Miele WDA 100. Špičková pračka se třemi přihrádkami na prací prostředky. Ten úplně vlevo je určen pro kondicionér.

Po prohlídce všech dávkovačů prášku na pračce je zřejmé, že jsou si do značné míry podobné. Abyste se ujistili, že máte správný prostředek na máchání na správném místě, musíte si přečíst návod k použití pračky. Pokud ji nemáte, můžete si snadno vyzkoušet praní bez prádla a přidat do jedné z přihrádek aviváž. Pokud se oplachovací prostředek po prvním praní vymyje, je tato část určena pro prášek. Pokud ne, pak je toto oddělení, které hledáte.

READ  Není odstraněn deset v pračce

kdy a kam kondicionér umístit

Pochopili jsme tedy, kde kondicionér naplnit, nyní je třeba pochopit, kdy je třeba naplnit kondicionér.

Nejjednodušší je přidat kondicionér na začátku praní. Vložte prádlo, nasypte prášek a správné množství máchacího prostředku do přihrádky určené pro jednotlivé druhy prádla.

Nemíchejte je! V opačném případě budete muset vše znovu umýt. A to je asi o 46 litrů vody více.

Stává se, že už začalo praní a vy jste zapomněli naplnit kondicionér. Existuje řešení: přidejte kondicionér těsně před mácháním prádla.

Do bubnu můžete také přidat kondicionér, např. pro dodatečné máchání. Jen ji nelijte na látku, mohla by zanechat stopy!

Pro tyto případy vždy používejte samostatnou nádobu na prací prostředek. Nemá smysl sypat kondicionér do bubnu před mytím, jen se vyplaví vodou a nebude mít žádný účinek.

Seznam modelů s nestandardními zásobníky na oplachovací prostředky:

  U pračky ELECTROLUX EWW51486HW je krajní pravá přihrádka pračky vhodná pro změkčovač tkanin.

 • U vertikálního nakladače Bosch WOT24455O je zásobník na víku, zajímá nás prostřední část.
 • U myčky Indesit wiun 105 (CIS) je oplachovací prostředek umístěn v pravé přihrádce zásuvky. V pračce Samsung eco bubble wf 602 s bublinkovým praním potřebujeme přihrádku v zásobníku vpravo dole.
 • Ještě jeden model s vertikálním vkládáním Zanussi ZWY má 4 přihrádky v přihrádce, ta vpravo je vhodná pro klimatizaci.
 • U strojů Siemens je vše jednoduché; přihrádka na bělidlo je vybavena víkem s květinou.
 • U dražšího modelu Miele WDA 100 je přihrádka na oplachovací prostředky zcela vlevo.
 • V pračkách LG je třeba vložit kondicionér do nejmenší přihrádky; modely této firmy mohou mít 3 nebo 4 přihrádky v kyvetě. Hledá se hvězda, květina, číslo 3.

Kromě rad uvedených v tomto článku použijte návod k obsluze spotřebiče; pokud jste jej ztratili, můžete jej najít na internetu.

Existuje ještě jeden způsob, jak zjistit, kde se má oplachovací prostředek naplnit. Nasypte do přihrádky prostředek na máchání a spusťte praní bez prádla, pokud se po spuštění vody prostředek z přihrádky vyplaví, pak jste udělali chybu. oddíl pro prášek. A pokud je kondicionér stále na svém místě, zvolili jste správně.

Takto lze na základě zkušeností určit, kam naplnit kondicionér v pračce.

Tipy pro používání klimatizace

Pokud jsou v domácnosti malé děti, zejména novorozenci, doporučujeme používat kondicionér s opatrností, protože existuje pravděpodobnost alergické reakce na oplachovací prostředek.

Dodržujte dávkování! Přečtěte si pokyny k použití kondicionéru na lahvičce a podle množství prádla vypočítejte, kolik kondicionéru potřebujete.

Současně můžete použít štítek v zásuvce pračky, na který můžete maximálně nalít prostředek na máchání; toto množství nepřekračujte.

V opačném případě, pokud přidáte příliš málo oplachovacího prostředku, nebude mít žádný účinek.

Upozorňujeme, že pokud jste si zakoupili koncentrovaný kondicionér, jeho spotřeba je třikrát nižší než u běžného výrobku. Pro efektivní využití koncentrátu jej můžete mírně zředit vodou, aby jej stroj lépe vyplavil z kyvety.

Po použití pracího prostředku důkladně propláchněte koš a jeho otvory, aby nedošlo k ucpání pevnými částicemi prášku.

Toho lze dosáhnout několika způsoby:

  vyjměte vaničku, vložte ji do umyvadla s horkou vodou a pořádně ji vydrhněte kartáčem;

 • Nalijte kyselinu citronovou do všech přihrádek kyvety a vyperte bez praní, tento přípravek dokonale vyčistí všechny spotřebiče;
 • Nalijte do zásobníku ocet, přidejte jedlou sodu, nechte 20 minut působit a poté zásobník vyčistěte kartáčkem. je jako nový, bílý a čistý!

Při nákupu kondicionéru na tkaniny si můžete vybrat kondicionér na jakýkoli typ tkaniny nebo velmi specifický typ tkaniny

  u černého oblečení kondicionér zvýší stálost barvy a oblečení zůstane déle černé;

 • pro vlnu a hedvábí, protože tyto výrobky budou po vyprání mimořádně měkké a hedvábné;
 • pro dětské prádlo s jemnějším složením.

Používejte kondicionér podle návodu, nepřekračujte dávkování a sypte jej pouze do příslušných oddílů pračky a budete spokojeni s výsledky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS