Kde sloučit kondenzát z kondenzačního kotle

Co dělat, pokud v kondenzátu plynového kotle: Metody prevence tvorby „rosy“ v komínu

Společně se zvýšením účinnosti moderních topných zařízení se zvyšuje složitost agregátů a požadavky na její zvýšení údržby. Souhlasím, je extrémně nepříjemný, pokud jeden rok nebo dva po instalaci zařízení najdete kondenzát v plynovém kotli: Co dělat v tomto případě, řekneme vám níže.

Pokud není naléhavě nebere jednat, zařízení a komín se začne kolapsovat. Zároveň budou stěny vařeny uvnitř nástroje vybavení, stěny budou ochlazeny, zobrazí se černá forma, dokončení se dostane do havarádia.

Kompetentně vybrané a správně zavedené komín vyřeší všechny problémy. Také se vyrovnat se situací pomůže kondenzátní pasti, která výrazně prodlouží životnost systému komínového systému. Z článku navrhovaného u nás se dozvíte, co je kondenzát, jak se ho zbavit a co by měl být komín.

Jak zvolit instalační místo kotle

Nejlepší místo pro vytvoření kondenzačního kotle je nebytový pokoj. Pokud v domě není taková samostatná místnost, kotel může být instalován v kuchyni. V ideálním případě se stěny místnosti, kde bude kotel instalován, by měly být dokončeny dlažbou, ale v žádném případě s nebezpečnými látkami. Podlaha musí být použita k nehořlavému povlaku, je žádoucí, aby v místnosti je kanalizace. Poskytovatel kotlů topení Přítomnost výfuku vnitřní, kde jsou instalovány.

Namontovaný kondenzační kotle je upevněn na zdi se speciálními háčky s hmoždinkou. Správně, pokud je kondenzační kotel umístěn takovým způsobem, že jeho spodní část ustoupí ze zdi více než nahoře.

Pokud naopak to znamená, že kotel je pevný. Instalace kondenzačního kotle se provádí tak, že neexistuje žádný válec, jinak může vést k uzavření.

sloučit, kondenzát, kondenzačního, kotle

Proto, když je kotel upevněn na háčků, musíte zkontrolovat svislost kotle velmi dobře tak, aby nebylo nakloněno dopředu nebo vzlyk.

Jaká je škodlivá kondenzace

Na první pohled není nic strašného v tom, že uvnitř kotle se objeví určité množství vody. Dříve nebo později se bude ještě vypařovat pod akcí vysokých spalin. Nicméně, tady není tak jednoduché. Ve skutečnosti, složení kondenzátu nezahrnuje čistou vodu, ale slabý roztok kyselin. Kromě toho se úplný odpařování kondenzátu nemusí stát, pokud se objeví v příliš velkém množství.

Navzdory nízké koncentraci jsou kyseliny v prostředku kondenzátu schopny korodovat kovové pouzdro kotle i v jedné sezóně aktivního provozu agregátu. V řádně nakonfigurovaném topném systému se to nikdy nestane. Ale zapálení generátoru tepla vyrobené s chybami vede k tomu, že kondenzát je vytvořen během celé doby kotle. V důsledku toho se hromadí a neustále postihuje kovové povrchy, postupně je zničí.

Druhý problém spojený s vzhledem kondenzátu je, že částice sazí začínají nalít. V procesu spalování paliva do spalin, určité množství sazí, z nichž většina vychází z komínového kotle na ulici. Pokud je však nějaký kondenzát na povrchu výměníku tepla, pak malé procento sazí neustále se drží na těchto kapkách.

V důsledku toho s časem na výměníku tepla je dostatečně hustá vrstva. Pokud se navíc mokré palivové dřevo používá během provozu generátoru tepla, tato daň obsahuje různé hořlavé pryskyřice. Postupné zahušťování takové slupky vede k pádu CPD kotle, protože izoluje kryt kovového výměníku tepla z tepla předehřátých plynů. Teplota z pece k chladicí kapalině je přenášena horší a horší s každým následným začleněním generátoru tepla.

Další nebezpečí spojené s tvorbou soli sazí a pryskyřice na povrchu výměník tepla v nebezpečí požáru této směsi. Čištění kotle by mělo být provedeno alespoň jednou za tři týdny. Je nutné odstranit produkty spalování paliva na stěnách agregátu. Pokud nedodržíte tuto sazbu, výsledná krusta se může rozsvítit a vést k vzniku ohně nebezpečné situace.

Při údržbě generátoru tepla je jedna funkce, která není na první pohled tak zřejmá, ale stává se hlavním důvodem příliš vzácného čištění kotle. Mluvíme o tom, že moderní pevné palivové jednotky mají poněkud komplikovanou strukturu, která se speciálně vypočítá pro zvýšení účinnosti zařízení.

Výsledkem je, že velký počet matoucího Sumulia se pohybuje uvnitř kotle, významně komplikuje proces čištění. Z jakého čase, každá touha zmizí, aby provedl tento postup s nezbytnou pravidelností. Ze stejného důvodu je nemožné přístup, který opět potvrzuje potřebu vyřešit problém s kondenzátem.

READ  Jak vyměnit ohřívač v pračce

Požadavky na komíny

Většina chyb při instalaci kondenzačních kotlů dochází v důsledku porušení doporučení výrobce rostliny nebo nerešpektuje normy kouře.

Často jsou v důsledku použití koaxiálních trubek nebo oddělených sad z tradičních kotlů. Materiál pro výrobu koaxiálních trubek tradičních kotlů podává slitiny hliníku a oceli. Jejich účel. vydržet vysoké teploty emisí spalovacích produktů (110 ° C a vyšší). Specifika provozu kondenzačních kotlů. teploty nízkých spalin ve standardních režimech (40. 90 ° C), zatímco často pod teplotou rosného bodu (57. 60 ° C, v závislosti na přebytečném koeficientu vzduchu). Kondenzace vodních par od produktů spalování se vyskytuje nejen v modulu kotle, ale také v komínu. Kondenzát má nízkou kyselost na úrovni pH = 4, ale s dlouhodobou expozicí hliníku nebo oceli kouření kanálů je může zničit. Proto jsou komíny kondenzačních kotlů na emisní dráhu vyrobeny ze speciálních polymerů (například polypropylenu), odolné vůči korozi kyseliny kondenzátu a schopných odolávat teplotám do 120 ° C. Například, Baxi (Itálie) dodávky pro kondenzační kotle. Účinnost, jejíž 108,9%, plastová koaxiální trubka se špičkou 60/100 mm průměru, délka 750 mm. Balení obsahuje: spojka a těsnění; hrot chránících proti větrům; Dekorativní obložení z nerezové oceli na venkovní části zdi.

Rýže. 4. Nástěnný kondenzační kotle

Použití komínových sad z tradičních kotlů na kondenzační kotle a naopak je zakázáno.

Existují také porušení v důsledku použití kanalizačních trubek jako komíny. Vzhledem k hezké výšce speciálních komínů kondenzačních kotlů může svádění často používat kanalizační trubky, protože teplota nízkých spalin je jedním z vlastností těchto kotlů. Chyba je, že kanalizační trubky nejsou určeny pro dlouhou práci při vysokých teplotách (80 ° C a vyšší). A teplota spalin může být vyšší než tato hodnota, například při provozu kotle v režimu DHW. Kanalizační trubky jsou deformovány, těsnicí kroužky dýchají a prasklí, komín přestane být hustý. Zároveň je životnost lidí podléhá riziku a poškození komíny v důsledku jejich odpojení od kondenzátu a postupného destrukce. V tomto ohledu je použití kanalizačních trubek jako komíny kondenzačních kotlů nebezpečné a přísně zakázáno.

Špatný sklon komínových nebo přívodních trubek. Možnosti montáže komína kondenzačních kotlů se mohou lišit v závislosti na podmínkách. Je však třeba dodržovat základní pravidlo. sklon komínového potrubí musí přispět ke kondenzátu kondenzátu zpět do modulu kotle. Sklon přívodu přívodu vzduchu by měl zabránit dopadu atmosférických srážek uvnitř skříně kotle.

Na obr. 6 schematicky dává správné způsoby, jak organizovat komín a přívod vzduchu s různými typy kouření trubek. Takže v rýži. 6 A ukazuje použití jedné komínové trubky a přenos kotle k práci s sedadlem vzduchu z místnosti. Koleno (pokud existuje) se shromažďuje s takovým výpočtem, aby se zajistilo kondenzaci kondenzátu zpět do kondenzačního modulu. Je velmi důležité se vyhnout možným místům s negativními předpětí, kde se stagnující kondenzát bude sestaven a porušen provoz ventilátoru.

Jak se konkrétní případ používá jediný komín, který vychází z kotle striktně nahoru bez kolen. Pokud odstraníte emise spalovacích produktů do již existujících (nebo společného pro vícepodlažní domy) komín (rýže. 6 b), pak je nutné se ujistit, že tento komín může být provozován s kondenzačními kotlů a má sběr kondenzátu s sifonem ve spodním bodě. Emise spalin z kondenzačních kotlů v cihlových komínech vede k jejich zničení v důsledku otáčení. Emise železné oceli nebo hliníku do komínů vede k jejich zesílené korozi. Nejpopulnější jsou izolované komíny z polypropylenu nebo nerezové oceli. Pokud má zákazník komín, jako je cihla, pak to může být „guilizovaný“ polypropylenovými trubkami nebo z nerezové oceli.

Při montáži komínu je velmi důležité dodržovat pořadí připojení: V zásuvce s těsnicím kroužkem se z nad hladká strana vloží následující graf. To umožňuje volně odtok kondenzátu zpět do modulu kotle. Ale často komíny z nerezové oceli jsou sestaveny z bakalářských materiálů, a dokonce s hrubými poruchami (spodní potrubí vstupuje do špičky spadl), tedy kondenzát proudící zády přes trubku, ukazuje se pomocí sloučenin, které vede v některých případech deplorovatelné výsledky. Například kondenzát začíná vyplnit kotle.

V případě použití standardní koaxiální soupravy je také nutné dodržovat vzestupný sklon komínové trubky (rýže. 6 v). Ve stěnových kotlích nízký výkon je sklon zajištěna konstrukcí terminálu. s horizontálním uspořádáním vnější trubky, vnitřní má vzhůru sklon.

Konstruktivně možná instalace kotle s jedinou vodorovnou emisí pro stěnu. Bias, jako ve výše uvedených případech. vzestupně (rýže. 6 g).

READ  Jak sloučit vodu ze Samsung Machine

Na obr. 7 ukazuje schémata nesprávné instalace komínových a přívodních trubek. Současně je možné vytvořit stojatou zónu, která zabraňuje provozu ventilátoru a vede k blokování kotle (rýže. 7 a). V případě instalace, jako na Obr. 7 b nebo rýže. 7b, kondenzát ve velkém množství proudí a zamrzne tvorbou rampouchů. Umístění přívodu přívodu vzduchu je znázorněno na rýži. 7 g, povede k atmosférické vlhkosti v pouzdru kotle a pak na blokování kotle nebo zkratu.

Kondenzační kotel pro plyn

Vysoká účinnost generátoru kondenzačního plynu je zajištěno přítomností v jeho konstrukci přídavného výměníku tepla. První pravidelný pro všechny topné kotle Zahradní směnárna přenáší chladicí kapalinu energie spáleného paliva. A druhý se k němu zvyšuje a zahřívá z obnovy výfukových plynů.

Kondenzační kotle pracují na modrém palivu:

 • hlavní (směs plynů s převrácností metanu);
 • Gazgolder nebo balón (směs propan s butanem s převahu nebo první nebo druhou složkou).

Je přípustné používat libovolnou možnost plynu. Hlavní věc je, že hořák je navržen tak, aby pracoval s jedním nebo jiným typem paliva.

Kotle kondenzačního plynu jsou dražší než konvenční konvekční modely, ale získali je na nákladech na palivo v důsledku snížení spotřeby plynu o 20-30%

Nejlepší účinnost kondenzace tepla generátor ukazuje, když hoří metan. Propan-buttane mixer zde je trochu nižší. A více propanový sdílení, tím lépe.

V tomto ohledu, „zimní“ plyn pro Gazagolder dává mírně větší účinnost na výstupu, spíše než „léto“, protože komponenta propanu v prvním případě výše.

Na rozdíl od kotle kondenzačního plynu v konvekční části tepelné energie jít do komína spolu s produkty spalování. Klasické konstrukce účinnosti a je lokalizována v oblasti 90%. Je možné ji zvýšit výše, ale technicky příliš obtížné.

Ekonomicky není oprávněné. Ale v kondenzátu se teplo získané z pálení plynu používá více racionálně a zcela, protože teplo páře přidělené během zpracování je akumulováno a přenášeno do topného systému. Tak dodatečně ohřívá chladicí kapalinu, což snižuje spotřebu paliva při výpočtu získaného tepla 1 kW.

Zařízení a princip operace

Podle návrhu je kondenzační kotle převážně podobný konvekci ekvivalentu s uzavřeným spalovacím komorou. Pouze uvnitř je doplněn sekundárním výměníkem tepla a regenerační jednotkou.

Hlavní vlastnosti zařízení kondenzačního tepla generátoru. přítomnost druhého výměníku tepla a uzavřené spalovací komory s ventilátorem

Kondenzační kotel na plynu z:

 • Uzavřené spalovací komory s modulovaným hořákem;
 • Primární výměník tepla;
 • Chladicí komory výfukových plynů do 56-57 0 s (Dew Body);
 • sekundární kondenzační výměníku tepla;
 • komín;
 • Ventilátor přívodu vzduchu;
 • Nádrž pro kondenzát a systém odstranění.

Zohlednění vybavení je téměř vždy vybaveno vestavěným chladivním cirkulačním čerpadlem. Obvyklá verze s přirozeným proudem topných trubek vody je malá. Pokud do sady nejsou čerpadlo, pak bude nutné jej obstavovat při přípravě kotelního projektu.

Další procenta účinnosti v kondenzačním kotli jsou vytvořeny v důsledku ohřevu výnosů chladicími výfukovými plyny v komínu

Kondenzační kotle na prodej jsou jednovrvodý a obvodový obvod, stejně jako ve venkovním a nástěnném výkonu. V tomto rozdílu nemají klasické konvekční modely.

Princip provozu kondenzačního kotelu je následující:

 • Hlavní tepelná ohřátá voda přijímá v tepelném výměníku z pálení plynu.
 • Potom se nosič tepla prochází podél obrysu topení, chladí a spadá na sekundární výměnu tepla.
 • V důsledku kondenzace spalovacích produktů v tepelném výměníku se ochlazená voda zahřívá v důsledku regenerovaného tepla (šetří až 30% paliva) a opět opustí k novému cyklu cirkulace.

Princip kondenzace

sloučit, kondenzát, kondenzačního, kotle

Chcete-li přesně řídit teplotu výfukových plynů, jsou kondenzační kotle vždy vybaveny modulovaným hořákem s výkonem 20 až 100% a ventilátorem přívodu vzduchu.

Nuance operace: kondenzát a komín

V konvekčním kotli se produkty CO2 spalování, dusík a páry páry ochladí pouze na 140-160 0. Pokud jste se ochladí níže, bude spadat do komína, agresivní kondenzát se začne tvořit a hořák bude.

Takový vývoj situace, všichni výrobci klasických generátorů plynových tepla se snaží vyhnout se maximalizovat bezpečnost práce, stejně jako prodloužit životnost jejich vybavení.

V kondenzačním kotli se teplota plynu v komíně liší v oblasti 40 0 ​​s. Na jedné straně to snižuje požadavky na tepelnou odolnost materiálu komínového potrubí, ale na druhé straně ukládá omezení podle svého výběru, pokud jde o odolnost vůči kyselinám.

Výfukové plyny z plynového kotle během chladicí formy agresivní s vysokým kyselým kondenzátem, který je snadno korozivní i oceli

Výměníky tepla v kondenzačních tepelných generátorech z:

Oba tyto materiály mají zvýšené vlastnosti odolné vůči kyselinám. Litina a obyčejná ocel pro kondenzát jsou zcela odlišné.

Komínová trubka pro kondenzační kotel se nechá instalovat výhradně z nerezové oceli nebo kyselinovitého plastu. Cihla, železo a další komíny pro takové zařízení nejsou vhodné.

sloučit, kondenzát, kondenzačního, kotle

Během regenerace v sekundárním výměníku tepla se vytvoří kondenzát, což je slabý roztok kyseliny a odstranění z vodního topení

READ  Jak sloučit vodu z kotle feril

Při provozu kondenzačního kotle s kapacitou 35-40 kW se vytvoří asi 4-6 litrů kondenzátu. Zjednodušené asi 0,14-0,15 litrů na 1 kW tepelné energie.

Příčiny výskytu

Zimní vlhkost na vnitřní trubce kuřácké rostliny, t. na. Jeho chladné stěny jsou přeměněny na ledové zácpy a na vrcholu deprese. v Sosuli. V době provozu plynového kotle je trubka rovnoměrně zahřívána, zmrazení ledu, vlhkost proudí do trysky, narušuje hořák a neovlivňuje celkový stav kouření.

Zvyšuje tvorbu kompozice kondenzátu chem. Když se jedná o spalování, rozlišují se páry vody, které zůstávají na stěnách komínového kanálu, jsou spojeny s vlhkostí a solí spalin. Takový macar, tvořené brutální kyseliny, které korodují povrch trubek.

Samotný mechanismus a zařízení kotle samotné přispívá k tvorbě kondenzátu. Systém komínového kanálu na plynových zařízeních. Teplota odchozích plynů je zanedbatelná (až 120 ° C) a nemá čas zahřát kouření, protože vlhkost se vždy objeví na jeho potrubí.

Vzhledem k režimu volby zařízení pracuje občas a vypne, když systém dosáhl značených teplotních vlastností, což také vylučuje nejlepší oteplování kanálu kohoutku.

Jeden-spojovací nebo obvod: Jaký kotel si vybere a proč?

Otázka, jak bude dodávka teplé vody spolupracovat v domě, musíte se rozhodnout co nejdříve. v krocích výběru plynového kotle. Nejlepší řešení bere v úvahu všechny vlastnosti domu.

Provoz kotelu peletu: cena paliva, dodávky, skladování

Pelety. zavedení a ekologicky šetrné palivo, které se zdály vůbec ne tak dávno. V kotelně pracující na „biogla“, mnoho výhod. Ale před výběrem kotelu peletu vypočítat náklady.

Kde kondenzát jde?

Tato otázka se často ptá spotřebitele, kteří se rozhodli získat kondenzační kotle. V návrhu topného zařízení je malý zásobník, kde kondenzát jde. Odtud se zobrazí v kanalizaci. Mimochodem, v Evropě je tato voda v kanalizaci zakázána. Každý spotřebitel musí být na vlastní náklady na recyklaci kondenzačních kanálů. Jedná se o tvrdé požadavky.

Kolik kondenzátu je tvořeno například denně? Pokud berete 30-kilowatt podlahový kondenzační plynový kotel, bude produkovat asi 30 litrů kondenzátu denně. Objem je značný, tak Evropany a nedávají povolení k vypuštění všeho v obecném kanalizačním systému. TRUE, DNES se dnes objevily modely na trhu, jehož konstrukt, který je upevněn neutralizátor. Jedná se o nový zásobník naplněný granulátem hořčíku a draselného, ​​které jsou alkalické kovy. Kyselý kondenzát prochází alkalickým médiem s výskytem chemické reakce. V důsledku toho jsou vytvořeny konečné produkty. oxid uhličitý a voda. Tato voda již může být sloučena do kanalizace.

Pozornost! Při nákupu kondenzačního kotle můžete od manažerů slyšet, že jeho účinnost je nad 100%. Nevěřte. je to jen reklamní trik.

A teď několik slov o maximální účinnosti kondenzační jednotky. Pokud získáte tento model, ale ponechte starý topný systém, kde není žádná paprsek trubek, neskládejte, že úspory selhávají. Koneckonců, tento kotel bude účinně pracovat pouze během zahřívacího období, a pak všechno půjde podél starého schématu. Proto Rada. okamžitě změní schéma rozvržení. To je první.

Zadruhé. teplotní rozdíl v výstupu kotle a vchod by měl být nejméně 55 stupňů. Zároveň by měla být optimální teplota teploty chladicí kapaliny na výstupu 82 ° C. A to je s přirozeným oběhem horké vody uvnitř topného systému.

Instalační funkce

Speciální zařízení je obvykle instalováno ve spodní části svislé sekce komína, na montážní místo Tee. Pokud nemáte dovednosti k práci s tímto prvkem, může být instalace svěřena zkušeným profesionálům.

Tekoucí po kyselém kapalině může být shromažďována ve speciální nádobě. V tomto případě je nutné pravidelně sloučit. Jinými slovy, musíte sledovat úroveň a v případě potřeby sloučit. Také kondenzát kolektoru, můžete připojit hadici, která bude odklonět vlhkost z komína do kanalizace. Pro tyto účely pouze udržitelná hadice. Tato volba je vhodnější pro provoz, protože zařízení nepotřebuje speciální údržbu a funguje automaticky.

Pokud se rozhodnete pro modlitbu komínem, neodkládejte instalaci kolektoru kondenzátu na později. Instalací zařízení okamžitě budete moci vyhnout negativním případným důsledkům a poruchám topného zařízení. Cena zařízení není vysoká, takže úspory budou iracionální.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS