Kolik kyseliny lemondy pro pračku

Jak čištění pračky s kyselinou citrónovou z měřítku

Četná reklamní dědictví: Pokud nechcete chránit pračku s rozsahem měřítka, rychle selže. Pro prevenci nabízejí výrobci používat vodu pro zmírnění vody. Bych měl věřit reklamu? Otázkou je kontroverzní. Možná pro inspekci a kvalitní techniku ​​údržby je lepší pravidelně zavolat specialistu?

Preventivní kontrola pračky může činit opravář

Existuje další řešení problému. Výsledné měřítko můžete odstranit, pokud vyčistíte pračku s kyselinou citrónovou. Tato metoda je mnohem levnější než volání do domu mistra, a výsledek, podle recenzí koní, je lepší než po použití obchodů.

Kyselina citronu usne v separaci prášku a zahrnuje nejdelší režim promývání při teplotě od 60 a vyšší (bez povlečení, bez mycího prášku). Pokud je pračka navržena pro 5-6 kg prádla, musíte trvat 200 g, 3-4 kg. dostatek 100 g. Postup se provádí 1-2 krát ročně.

Jak vybrat pračku | Nákupní rádce

Proč se auto objeví měřítko

Přeskočit. to je útok, s kterým téměř každý, kdo používá zařízení pro ohřev vody. Praktičtí lidé používají různé metody, jak bojovat proti tomuto problému. Nepraktické pravidelně mění samotné ventilátory a zařízení.

Takže, jak je tato tuhá taxa vytvořena? Ve skutečnosti měřítko. to jsou soli obsažené v vodě z vodovodu. Když se zahřátá voda odpařuje a sraženina se připoutá na horkém povrchu, přetáhl se k nim téměř pevně.

Můžete detekovat sůl kožichu v konvici, trubky horké vody a topné trubky a včetně topných částí pračky

Jako součást měřítka nejen sůl. Ve výsledném kožichu můžete detekovat částice rzi z trubek. Většina vápníku a hořčích solí je. Tento hardcort má malou tepelnou vodivost, takže blokuje práci opálení. Ukazuje se, že zařízení se zahřívá a aktivně vynakládá elektřinu a v praxi, voda v zařízení neobdrží splatné teplo.

Poznámka! Rychlost tvorby stupnice závisí nejen na tuhost vody, ale také na jakém režimu funguje váš stroj. Pokud jste neustále vymazáni v režimu 90 stupňů, je zřejmé, že sraženina na lavice se zvýší rychleji. S takovým intenzivním provozem je nutné provést preventivní opatření častěji.

READ  Jak odšroubovat buben v pračce

Prevence rozsahu měřítka je pravidelně čistit všechny souhrnné části vašeho automatu z nečistot a soletových solí. Takže otázka je, jak čistit pračku doma, daleko od nečinnosti. Přímo závisí na účinnosti jednotky a životnosti agregace.

Tak vypadá jako deset, což způsobilo sůl „kožich“

Jak funguje citron kyselina na stupnici

Kyselina lemonská má slávu i v průmyslu. Kdybychom mluvili krátce, kyselina působí jako činidlo při vstupu do reakce s vodními solemi, v důsledku toho druhý převrátí na rozpustné prvky. Acetáty a chloridy získané výsledky této reakce zničí zásobník. Po kterém je snadné jít dolů, naklonil se s vodou. Jediný nuance. zničení stonky nerovnoměrně.

Jak správně vyčistit pračku kyselinou citrónovou

Vše, co bude potřebné pro tento postup je kyselina citrónová a čistý měkký hadřík, který po dokončení čištění otíráte pračku. Dále jednáme takhle:

kolik, kyseliny, pračku
 • Od bubnu odstraňte všechny špinavé věci, odstraňte prášek nebo klimatizaci z podnosu. Chcete-li vyčistit vnitřní části jednotky, musíte umýt na volnoběhu. Pak prádlo nebude trpět a stupnice bude účinně odstraněna poprvé.
 • V zásobníku pro prací prášek, nalijte kyselinu citrónovou. bude zapotřebí 100 g pro malý objemový stroj a 150 až po více objemnější. Pokud máte kyselinu v sáčcích, pak pro jedno čištění potřebujete 3-4 tašky, v závislosti na tom, kolik práškových gramů v něm.
 • Teplota vody je nastavena na 90 stupňů a ne méně. Mycí režim je třeba vybrat nejdelší.
 • Pokud stroj nebyl delší dobu vyčištěn, pak můžete provést: Když je buben naplněn vodou a zahřeje se, stiskněte pauzu a ponechte stroj na půl hodiny. Potom zaručené rozpouštědlo kyseliny i nejhustší usazeniny vápenatých a hořčích solí. Poté vyjměte pauzu a pokračujte v obvyklém režimu praní.
 • Pokud máte pochybnosti, že všechny kusy měřítku byly během oplachování zlomily, můžete zapnout další opláchnutí.

Po absolventech stroje s praní a vypne, otevřete buben a měkký hadřík otřete suchým dílům a rovinami. Ujistěte se, že spusťte okraje gumové těsnění a opatrně ho otřete. Nejprve, v záhybu mohou být vápno, a za druhé, od kontaktu s kyselinovou gumou se stává pevnou a může zlomit.

Proto po každém čištění s kyselinou citrónovou, nezapomeňte otřít těsnění, jinak celkový víko brzy ztratí těsnost.

READ  Jak umýt mikinu v pračce

Pokud jste se dostali ke čištění pračky, nebude to bolet odstranit filtr a vyčistit ji taky. Určitě zadržel částice měřítka, což je lepší okamžitě odstranit. To je vše. Nyní svítí vaše pračky-atom a příjemně voní, můžete jej dále využít.

Jak čištění pračky s kyselinou citrónovou z měřítku, vůně a formy: Instrukce

Chcete-li se zbavit známého útoku, nepříjemného zápachu a výsledné formy, doporučuje se, aby fungoval následovně:

 • Připravený nástroj spící v distributorovi prášku (přihrádka pro hlavní praní).
 • Vyberte program zahrnující mytí při maximální teplotě.
 • Pak aktivujte další režim oplachování.
 • Na konci postupu by se plastová distribuce prášku opláchnuta za odolné vody (pokud je odstraněna) nebo otřete mokré, a pak suchý hadřík.
 • Buben se také doporučuje otřít měkkou tkáň suchou, zkontrolujte manžetu pro měřítko a čisticí prostředky.

Po dokončení čistícího procesu čištění citronu může být přístroj okamžitě použit jako zamýšlený.

Čištění pračky s kyselinou citrónovou: kolik nalije a jak často

Nejčastěji v strojovném stroji, měřítko je vytvořeno na tubu a trubce. Počet solí na nich se zvyšuje s každým prací, takže deset začíná trávit více energie pro vytápění a vroucí vodu. Lemonová kyselina. nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak odstranit vklady s pračkou spolu s octem a sodou.

kolik, kyseliny, pračku

Množství kyseliny citrónové závisí na:

 • Hmotnostní zatížení pračky;
 • vlastnosti používaných prášků, oplachování a jiných zařízení pro ložní prádlo a spotřebiče;
 • četnost používání zařízení;
 • Stupeň znečištění.

Agregáty různých výrobců mohou pojmout od 3 do 9 kg prádla.

Množství citronu závisí na kapacitě nástroje:

Horší kvalita chemikálií pro domácnost a je častěji promyta, je potřeba více kyseliny citronu pro odstranění usazenin, měřítko a odstraňování forem. Například, pokud umýváte denní levný nástroj na jednotce s kapacitou 5 kg, pak je lepší nalije 120-150 g prášku.

Frekvence čištění topných těles závisí také na mnoha faktorech:

 • kvalita vodovody z vodovodu a její stupeň tvrdosti (než je více, častěji provádět postup);
 • Kvalita chemikálií pro domácnost pro mytí (levnější fondy, tím rychleji se objeví měřítko, což znamená, že je nezbytné provádět postup častěji);
 • Frekvence použití.

V průměru se cyklus provádí 1 čas za 4-6 měsíců, ale se zvýšenou tvrdostí vodních a častých praček pomocí levných nástrojů, pořádá 1 čas za čtvrtletí.

Jak se provádí čištění

Tak byl připraven pračka na odpovědnou akci také kyselinu citrónovou. Co dělat dál, jak čistit pračku bez rizika poškození jeho detailů?

 • Zpočátku, kyselina citrónová spadá v určeném množství. Můžete ho nalit namísto prášku, ve speciálním zásobníku nebo okamžitě v bubnu. Odborníci a jen zkušení uživatelé doporučují usnout fondy v zásobníku. pak kyselina citrónová projde všemi detaily a prvky pračky, zničí vápenec a formu v jeho cestě. Ano, a samotný zásobník, který často hromadí pevné sedimenty pracího prášku, čisté. Můžete to opláchnout a odděleně, ale tak rychleji a jednodušší.
 • Nastavte jakýkoliv program praní, co je nejdůležitější. tak, že teplota vody je nejméně 60 stupňů. Pokud psací stroj na paměti nikdy nebyl vyčištěn, můžete nainstalovat nejvyšší teplotu. obvykle je to 90 stupňů. Jaký režim současně bude vybrána. bavlna, trávení nebo jiné. bez ohledu na to. Hlavní věcí je, že program je kompletní, to znamená, že se zapne a namočení a opláchnutí a spin.
 • Nic víc potřeb. Stroj bude fungovat, mazat a vyčistit se z limetních komplikací a jiných akumulačních odpadků. Pokud vaše jednotka není připojena přímo k kanalizaci, můžete vidět, jakou vodu bude po prvním stádiu praní blikat a co. na konci, po lisování.
READ  Kolik ohřívá průtokový ohřívač?

Možná budete chtít po dokončení čištění pračky znovu zapnout na svém režimu „Myčení“. Nebude to bolet. pak si můžete být jisti, že z jejích detailů bude schopen určitě nějaké zbytky odpadků a plátky vápna.

Nezapomeňte otevřít dveře a znovu otočit gumové těsnění a buben. Nezavírejte ji okamžitě znovu. nechte to podniku a konečně. Doporučuje se opustit pračka otevřená po celou noc.

Čistící recenze

Kyselina citrónová v požadovaném množství lze zakoupit v každém obchodě pro několik desítek.

Postup čištění může být dokonce implementována.

A kyselina citronu a vytvořená po rozpouštěcím měřítku vápenaté citrát jsou neškodné pro zdraví.

S konstantním použitím pračky, uvnitř něj je na různých částech vytvořen nájezd, kontaminace akumulátů, vzniklý nájezd. To vše negativně odráží kvalitu stroje a doby trvání jeho provozu. Proto je důležité sledovat jeho stav. Kyselina citronu, aby se zabránilo nebo opravit situaci vám umožní vyřešit podobný problém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS