Kolik pracího prostředku dát do pračky

Kolik pracího prostředku dát do pračky, množství a dávkování

Množství pracího prostředku není jediným faktorem, který ovlivňuje kvalitu praní vašeho oblečení. Aby pračka fungovala bez problémů a vaše oblečení zůstalo nepoškozené, musíte vědět, kolik pracího prostředku do pračky dávat.

Množství pracího prostředku, které je třeba použít při praní, určíte podle různých faktorů: tvrdosti vody, míry zašpinění oblečení a jeho hmotnosti.

Úroveň znečištění a technická tvrdost vody

Výrobce uvádí na každém balení výrobku radu, jaké množství pracího prostředku použít. Nejčastější údaje jsou následující:

Téměř na každém balení zvlhčovače vody je uvedeno, že tento průtok je určen pro vodu měkkou a středně tvrdou. V opačném případě byste měli přidat dalších 20 gramů do jednoho cyklu. Ale jak již bylo zmíněno, výrobce zde podvádí tím, že nadhodnocuje množství pracího prostředku potřebného na jedno praní.

Uvádí se, že na 1 kg středně silně znečištěného prádla při praní v pračce je třeba 1 polévková lžíce pracího prostředku, což je asi 25 gramů prášku. Na 4 kg suchého prádla je pak potřeba v průměru 100 g pracího prostředku.

Pokud jsou na oděvu odolné skvrny, je vhodné jej před praním nejprve namočit. Použití většího množství pracího prostředku, než je nutné, není ani hospodárné, ani rozumné, protože množství pracího prostředku nemá na kvalitu praní žádný významný vliv. Pokud je voda opravdu tvrdá, je lepší přidat 1-2 lžíce jedlé sody, která ji trochu změkčí a pomůže prášku lépe se rozpustit.

READ  Co dělat, pokud je přetíženo pračkou

Důležité je ! Použití jedlé sody při praní hedvábí a vlny není přípustné.

Negativní důsledky používání nesprávného množství pracího prostředku

Přidání příliš velkého množství pracího prostředku může mít za následek neúplně rozpuštěné krystalky prášku na oblečení. skvrny od mýdla na tkaninách, což je obzvláště důležité pro syntetiku. Chemické zbytky v prášku po praní mají škodlivý vliv na zdraví. U alergiků to může způsobit řadu problémů.

Dodatečné opláchnutí může vyřešit část problému. Ale proč plýtvat prostředky, když můžete jednoduše vypočítat správné množství pracího prostředku? Z těchto informací pak vycházíte při praní, když víte, kolik pracího prostředku dát do pračky.

V zásobníku na pěnu může také zůstat nespotřebovaný prášek, který vytváří usazeniny nebo ucpává odtokový filtr. Což v budoucnu nevyhnutelně vede k poškození spotřebičů.

Nadměrné úspory mohou mít opačný účinek. špatně vyprané prádlo a nepříjemný zápach.

Rozumné používání pracího prostředku by vám zajistilo nejen lepší praní a úsporu pořizovací ceny, ale také delší životnost vaší pračky.

Podmínky ovlivňující spotřebu pracího prostředku v pračce

Abyste pochopili, na co si dát pozor při rozhodování o dávkování pracího prostředku, musíte si uvědomit, že existuje několik faktorů, které určují, kolik pracího prostředku použít.

  • Tvrdost vody.
  • Kapacita pračky se sušičkou pro určitý režim praní a kapacita bubnu.
  • Úroveň znečištění a používání přídavných čisticích prostředků.
  • Typ mycího prostředku.
  • Typ tkaniny.
  • Další funkce a vlastnosti pračky.
kolik, pracího, prostředku, pračky

Kolik pracího prostředku použít na praní prádla

Chcete-li zjistit, kolik pracího prostředku vložit do automatické pračky na 5 kg nebo 6 kg prádla s plnou náplní a nepříliš špinavým prádlem ve středně tvrdé vodě, podívejte se na následující tabulku.

Hmotnost prádla Spotřeba mycího prostředku
1 kg 25 г
3 kg 75 г
4 kg 100 г
5 kg 125 г
6 kg 150 г
7 kg 175 г
8 kg 200 г

Pokud například peru pokaždé 5 kg látky, 3 kg prášku by odpovídalo 24 náplním.

READ  Kde se plní prášek do pračky Whirlpool

Samozřejmě, že byste neodměřovali prací prostředek pro domácnost polévkovou lžící nebo na lékárenské váze. Dávku můžete naplnit do odměrky, která je součástí pracího prostředku nebo se prodává samostatně. Pokud však žádný z nich doma nemáte, můžete se vždy obrátit na místní zdroje.

Jak prát hedvábí, vlnu a dětské oblečení?

Pro tyto choulostivé předměty jsou k dispozici samostatné skupiny pracích prostředků. Jsou méně agresivní než standardní čisticí prostředky. Obsahují přísady zabraňující deformaci. Tyto prací prostředky obvykle obsahují speciální oplachovací prostředek.

kolik, pracího, prostředku, pračky

Dětské oblečení by se mělo prát nejlépe se speciálním dětským práškem. Tato tekutina nezpůsobuje alergie u dětí a je bez parfemace. Kolik pracího prostředku dát do pračky při praní dětského oblečení? Dostatečné množství 40 ml (méně než čajová lžička) na 5 kg prádla.

Kromě prášku

Změkčovač tkanin a přísada do pracího prostředku se používají ke změkčení vody a snížení spotřeby pracího prostředku. Prací prostředky se používají pro jemné tkaniny, snadné žehlení a antistatické účinky.

K odstranění všech typů skvrn použijte odstraňovač skvrn. Pro bělení a odstraňování skvrn na bílých látkách použijte kyslíkové bělidlo.

Calgon a Stork chrání stroj před vodním kamenem. Většina moderních prášků obsahuje ochranu proti vodnímu kameni, ale přidání těchto látek není bezdůvodné.

Správná kombinace pracích prostředků a speciálních pracích prostředků, třídění prádla před praním a správný prací program pomohou oblečení vydržet déle.

Označení v kontejneru

Pokud věnujete pozornost nádobě na prášek v jakékoli pračce, uvidíte malou značku. Toto je označení, do kterého musí být prací prostředek nalit. Nebuďte však příliš rychlí, abyste se řídili pouze značkou. Výrobci používají oblečení s odolnými skvrnami jako kritérium pro výpočet potřebného množství pracího prostředku. Také nevíte, zda experimentujete s koncentrovaným práškem nebo ne.

To slouží k tomu, abyste nenasypali více pracího prostředku, než pračka potřebuje ke správné činnosti.

READ  Indukční varná deska Kolik kilowattů za měsíc

Označení v koši

Pokud se podíváte do zásuvky na prací prostředek v jakékoli pračce, uvidíte malou tečku. Do této polohy je třeba přidat prací prostředek. Nebuďte však tak rychlí, abyste četli pouze označení. Výrobci používají oblečení s odolnými skvrnami jako kritérium pro výpočet potřebného množství pracího prostředku. Kromě toho není známo, zda byl detergent použitý při těchto pokusech koncentrovaný, či nikoli.

kolik, pracího, prostředku, pračky

Značení je navrženo tak, abyste nevkládali více prášku, než stroj potřebuje ke správné funkci.

Poměry pro mytí kapslemi, tekutým práškem

Často se používají alternativy, aby byl prací prostředek účinnější, voňavější, jemnější. Patří mezi ně gely, kapsle nebo tablety. Pro každý typ praní existuje správné opatření.

Každá tableta nebo kapsle je určena pro 1 mycí cyklus.

Gelový tekutý prášek je koncentrovaný prací prostředek. Najděte správné množství experimentováním. Pro začátek použijte dávku doporučenou výrobcem pro každý cyklus a s každým dalším cyklem ji snižujte, dokud se vám nebude líbit kvalita praní a vůně čerstvě vypraných věcí.

Nezapomeňte ještě na jednu alternativu pracího prostředku. Nevíte, zda můžete dát prací prostředek do pračky??

Výrobce uvádí průměrnou spotřebu 75-150 ml na jeden prací cyklus, ale obvykle stačí jedna polévková lžíce pro měkkou vodu a dvě polévkové lžíce pro tvrdou vodu. Pokud má buben velký objem a spotřeba vody je vysoká, zvyšte dávkování na 3 až 4 lžičky.

Tyto pokyny vám pomohou rozhodnout, kolik pracího prostředku do pračky dát, a pak jej používat střídmě. Automatická pračka vás potěší kvalitním prádlem a bezproblémovým provozem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS