Kolik soli dát poprvé do myčky nádobí

Kolik soli dávat do myčky nádobí

Veškerá voda z vodovodu a potrubí obsahuje vápník a hořčík. Čím vyšší je koncentrace těchto solí ve vodě, tím je voda považována za tvrdší. Pokud se taková voda používá k mytí nádobí v myčce, může se na jejích součástech usazovat vodní kámen, který může způsobit nenapravitelné škody.

Aby tomu výrobci myček zabránili, vybavují tyto spotřebiče iontoměniči. Tato zařízení obsahují pryskyřici, která přitahuje vápník a následně jej odstraňuje. Pryskyřice však vyžaduje chlorid sodný, který je hlavní složkou solí do myček nádobí.

Sůl do myčky nádobí nejen prodlužuje životnost spotřebiče, ale také důkladněji čistí, takže nádobí není po umytí šmouhaté a skvrnité.

V čem je rozdíl?

Při letmém pohledu na balení soli do myčky nádobí zjistíte, že 98 % soli je kuchyňská. Do myčky můžete dát i obyčejnou sůl? Nikdy! Přestože speciální mycí prostředek obsahuje velké množství obvyklého přípravku, nesmí být nahrazen žádnou běžnou solí. Výrobky ze soli do myčky nádobí mají jinou velikost částic a strukturu než běžný NaCl.

Jak zjistit, kdy je čas doplnit sůl do myčky nádobí?

Myčky nádobí jsou obvykle vybaveny indikátorem soli. To vás informuje o tom, kdy je čas doplnit příslušnou myčku nádobí. Indikátor zůstává rozsvícený, dokud není sůl doplněna. Obvykle se pozná podle piktogramu šipek, které se proplétají do tvaru písmene „S“. Abyste to mohli provést bez jakýchkoli komplikací, musíte si pečlivě přečíst uživatelskou příručku. Všechna nastavení a indikátory jsou předdefinovány.

Některé modely nemají kontrolku. V takovém případě se za signál, že je čas nasypat sůl do přihrádky, považuje špatné mytí nádobí. Zanechává na něm stopy, které jsou patrné zejména na nádobí z bezbarvého čirého skla. V takové situaci doporučujeme sledovat proces praní a sami určit přibližný čas, kdy se kvalita sníží. Pak jednoduše nasypte sůl a nečekejte, až se vytvoří nános.

Jak používat sůl do myčky nádobí

Na tomto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 26 047.

Sůl do myčky nádobí je speciální prostředek určený ke změkčení vody. Tvrdá voda může způsobit, že nádobí vypadá špinavé, šmouhaté nebo jako by bylo pokryté filmem. V oblastech s obzvláště tvrdou vodou (Velká Británie a většina Evropy) má většina myček nádobí zabudovaný změkčovač vody, který vyžaduje občasné přidání soli. Sůl do myčky nádobí není náročná na použití a zajistí vám čisté a lesklé nádobí!

Vyjměte spodní koš, abyste získali přístup k zásobníku na sůl. Úplně vyjměte spodní koš z myčky a položte jej na kuchyňskou linku nebo stůl. Mírně jej nadzvedněte, abyste jej mohli vyjmout z válečků. Zásobník na sůl musí být umístěn na dně myčky, v blízkosti jedné z jejích stěn. Pokud tam nic není, je možné, že vaše myčka nemá zabudovaný změkčovač vody. [1] X

READ  Kolik ohřívá průtokový ohřívač?

Do změkčovače přidávejte pouze sůl do myčky nádobí. Tento druh soli můžete koupit v obchodech s potravinami, v obchodech pro kutily nebo si ji objednat online. Na značce soli nezáleží, ale nikdy nepoužívejte kuchyňskou sůl, ale mořskou nebo košer sůl. Tyto typy soli obsahují přísady, které mohou zvýšit tvrdost vody. Navíc by tato sůl mohla být příliš jemná a ucpat spotřebič. [3] X

 • Nálevka zabrání vysypání soli při nalévání do nádrže. Nálevku nevkládejte do nádrže, ale držte ji nad nádrží. Pokud se nálevka namočí, sůl nebude správně vytékat.

Pevně zašroubujte víko. Vraťte víko na místo a pevně jej zašroubujte. Pokud se během pracího cyklu odšroubuje víko a do změkčovače vody se dostane prací prostředek, může dojít k jeho poškození. Přece byste nechtěli platit za novou myčku jen proto, že jste špatně našroubovali víko? [6] X Zdroj informací

Vyměňte spodní koš a myčku opět zapněte. Jakmile se přesvědčíte, že víko těsní, vložte spodní koš zpět do myčky. Vložte nádobí do myčky a spusťte mycí cyklus. Po doplnění zásobníku na sůl není nutné spustit mycí nebo oplachovací cyklus bez nádobí. [7] X

Kam putuje speciální sůl

Jak vložit sůl do myčky nádobí? U každé myčky jsou totiž uvedeny podrobné pokyny. kolik, kam a co přesně do ní vložit nebo nalít. Než zapnete stroj, vezměte si návod k obsluze a pečlivě si jej přečtěte.

Pokud jste si však myčku koupili z ruky a nemáte k ní návod, otevřete dvířka myčky a vyjměte všechny koše. Pokud se pozorně podíváte na dno, měl by se na samém dně přístroje nacházet zásobník na sůl. stačí jej najít, otevřít a nasypat správné množství soli. Moderní myčka nádobí dokáže sama rozpoznat tvrdost vody a podle toho ji změkčuje pomocí soli. Mají také určité senzory, které vás upozorní, jakmile dojde sůl v zásobníku.

Kdy přidat sůl?

Myčka nádobí vám řekne. Pokud na ovládacím panelu bliká příslušná ikona nebo indikátor, je čas načíst novou dávku. Nejde o to, kdy a kolik solného roztoku použít, ale o to, abyste ho měli v přístroji vždy k dispozici.

Téměř všechny myčky nádobí mají stejný zásobník na sůl. Nachází se na dně přihrádky pod spodním košem. Pokud je výrobek granulovaný, plňte jej přes nálevku, abyste zabránili náhodnému rozsypání.

Nebojte se, pokud něco nevíte. Podívejte se do uživatelské příručky k zařízení s označením. je v ní podrobný plán, abyste věděli, kde se co nachází. Zásobník na sůl může být na dně, na boku nebo na spodní straně dvířek.

Pokud solné tablety zkoušíte poprvé, naplňte nádobu na sůl nejprve vodou a teprve poté přidejte sůl. krystalky se tak snáze rozpustí a nelepí se na stěny.

Testování myčky

Když vám domů přijde dlouho očekávaný nový spotřebič, chcete ho okamžitě vyzkoušet a ujistit se, že funguje.

Není třeba spěchat. Nejprve byste si měli pozorně přečíst návod k použití, aby se standardní provozní postupy spotřebiče nejevily jako příznak poruchy.

Jediným rozdílem mezi zkušebním a probíhajícím provozem je absence jakéhokoli nádobí v koši. Zbytek se pere stejným způsobem. pomocí pracího prostředku, soli a leštidla. Doporučuje se vyzkoušet spotřebič na cyklu s nejvyšší teplotou

Myčky nádobí se mohou u jednotlivých výrobců značně lišit, a proto výrobci poskytují podrobné pokyny pro první použití. Nedbejte jejich doporučení, jinak se můžete při používání spotřebiče setkat s neočekávanými problémy.

Účel zkušebního provozu myčky nádobí

Před prvním použitím je nutné myčku otestovat. spustíte ji na jeden cyklus bez náplně.

kolik, soli, poprvé, myčky, nádobí
 • Čištění. Po výrobě ve výrobním závodě jsou uvnitř dílů nového spotřebiče stopy maziva a drobných nečistot. Když stroj stojí v dílně, je kontrolován a dotýká se rukama, což vede ke vzniku skvrn. Zkušební jízda odstraní nečistoty a připraví stroj k použití.
 • Kontrola funkčnosti. Závady při výrobě spotřebiče lze zjistit již při prvním použití. Pokud byl během přepravy poškozen, bude to zřejmé.
 • Zkontrolujte, zda je spotřebič správně nainstalován a připojen. Život je vždy plný nešťastných náhod. Montéři mohli udělat chybu při instalaci nebo při připojení vody či odtoku. Někdy prostě zapomenou odstranit přepravní kování. Test odhalí závady.
 • Školení pro uživatele. I když to není vaše první myčka, musíte si na nový spotřebič zvyknout. Stroje různých výrobců mají své specifické vlastnosti, které je třeba před uvedením spotřebiče do provozu objasnit.
READ  Lze mixér mýt v myčce nádobí?

Pro zkušební provoz je nutná startovací sada. mycí prostředek, sůl a oplachovací prostředek. Lze jej zakoupit samostatně pro vyzkoušení myčky nebo jej lze namontovat jako samostatný mycí přístroj pro budoucí použití. Pomáhá určit množství soli, typ mycího prostředku a jeho množství.

Při zkušebním praní je důležité postupovat stejně jako při mytí nádobí: přidat prací prostředek, zvolit režim. Díky tomuto jednoduchému úkonu okamžitě zjistíte, jak stroj funguje

Uživatelé někdy dělají chybu, když první cyklus spustí bez pracího prostředku a vloží pouze sůl. Tímto způsobem se snaží ušetřit několik tablet nebo dávek gelu navíc. To není nutné. Horká voda smyje technický tuk, ale pod gumami mohou zůstat stopy tuku.

Postup pro běh naprázdno

Myčku nádobí je třeba nejprve pečlivě zkontrolovat. Ujistěte se, že není poškozený a že se v něm nenacházejí žádné cizí předměty. Někdy se na pěnová těsnění, nálepky atd. zapomene uvnitř spotřebiče.д. Pokud je to v pořádku, lze stroj zapojit, odšroubovat ventil, který zastaví přívod vody.

Sůl zlepšuje kvalitu vody. Je důležité zkontrolovat množství změkčovadla s ohledem na tvrdost vody. Použijte testovací proužky, které jsou součástí provozní sady přístroje

 • Zkontrolujte, zda je stroj správně nainstalován.
 • Všechna přívodní a zpětná potrubí musí být pevně spojena a spoje utěsněny. Ujistěte se, že.
 • Otevřete dvířka spotřebiče. Zkontrolujte, zda se rozprašovač volně otáčí. Za tímto účelem jím několikrát otočte.
 • Odšroubujte vypouštěcí filtr, důkladně jej opláchněte pod tekoucí vodou a čisticím prostředkem pro domácnost a poté jej znovu vložte.
 • Při výběru čisticích prostředků hledejte takové, které nepoškodí části stroje. Okamžitě vypočítejte potřebné množství soli a oplachového prostředku, abyste mohli sestavit program pro budoucnost.
 • Po dokončení všech příprav se pračka nastaví na nejdelší možný prací cyklus bez vložení koše. Je důležité, aby teplota byla co nejvyšší.
 • Zbývá jen pevně zavřít dvířka, spustit myčku a zkontrolovat její chod. Pokud vše probíhá dobře, není třeba zasahovat a snažit se to zlepšit.

Aby se regenerační sůl během provozu neucpávala, nalije se do prázdného zásobníku soli přibližně jeden litr čisté vody.

Teprve po provedení těchto úkonů je možné ji vyplnit. Doporučené množství vody je přibližně 300-500 g.

Pokud myčku neodpojíte od napájení, zůstanou přednastavené parametry (typ mycího prostředku, množství soli, oplachovací prostředek) stejné. V případě výpadku proudu však budete muset tyto údaje zadat znovu

Pokud myčka sama nerozpozná mycí prostředek, je třeba zadat typ mycího prostředku a soli ručně do nastavení. Moderní stroje ukládají zadané parametry.

Co je třeba zvážit

Když je myčka v testovacím režimu, měli byste zkontrolovat tyto funkce:

 • Průtok vody. normální průtok vody je normální a stroj se nezastaví;
 • ohřev. ujistěte se, že je topné těleso v pořádku; nelze jej zkontrolovat v místě prodeje a lze jej zjistit pouze při zkušebním provozu;
 • vypouštění. voda by měla odtékat úplně a bez prodlení;
 • Sušení. zkontrolujte, zda na konci cyklu zůstává v komoře vlhkost.
READ  Jak opravit netěsnost topného kotle

Kolik naplnit?

Aby nedocházelo k plýtvání přípravkem a aby bylo dosaženo požadovaného účinku, je nutné vědět, kolik solného přípravku. buď prášku, nebo tablet. je třeba vložit do konkrétní násypky. Nejdříve si přečtěte informace na obalu. Obvykle je tam napsáno, že určený kontejner musí být zcela naplněn. Kapacita těchto košů se u jednotlivých modelů liší, takže úkolem majitele je jednoduše koš naplnit. Jak dlouho řešení vydrží, je jiná otázka.

U většiny modelů obsahuje nádoba na solný roztok 2/3 1,5 kg balení. Pokud je sůl v tabletách, naplní zásobník na sůl až po okraj.

Hodnocené značky a výrobci

Nepoužívejte obyčejnou kuchyňskou sůl. což není vůbec užitečné. Regenerační sůl pro domácí spotřebiče prochází speciální úpravou a má složitější složení. Od obyčejné soli se liší velikostí granulí a tím, že neobsahuje žádné nečistoty. Potravinářský výrobek obsahuje složky, které mohou poškodit vnitřní části a ovlivnit výkon iontoměniče. V obchodech najdete mnoho různých druhů soli, která se přidává do myček nádobí. Před nákupem by zákazníci měli věnovat pozornost nejen ceně, ale také obsahu soli.

Speciální sůl do myčky nádobí 1.5 kg

Sůl do myčky nádobí účinně čistí nerezové, stříbrné a skleněné nádobí. Sůl zabraňuje tvorbě nečistot. Neobsahuje žádné vonné látky, fosfáty ani chlór.

ve formě prášku;

odvápnění a změkčení vody;

hmotnost. 1.5 kg.

kolik, soli, poprvé, myčky, nádobí

Sůl do myčky nádobí Somat 1.5 kg

Je k dispozici ve formě prášku;

Výsledkem je změkčení vody;

hmotnost. 1.5 kg.

Tuto jemnou sůl je třeba dávat proto, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene na vnitřní straně spotřebiče a na povrchu nádobí. Přípravek se rychle rozpouští ve vodě a je účinný při všech teplotách. Žádné cizorodé látky, zejména žádné parfémy.

Filtero hrubá sůl MEGA BOX 3 kg

Sůl by měla být vložena do myčky, aby se příliš tvrdá voda stala měkkou. Tím se zabrání předčasné poruše spotřebiče. Výrobek neobsahuje žádné toxické látky. Použití soli pomáhá mýt příbory beze šmouh. Velké balení vydrží dlouho. Kromě soli obsahuje 3 tablety.

ve formě prášku;

účinek. změkčení vody; účinek. ochrana proti vodnímu kameni;

hmotnost. 3 kg.

Sůl do myčky CleanFresh 1.8 kg

Vysoká kvalita, účinnost a hospodárnost použití. Přispívá k prodloužení životnosti spotřebičů. Certifikovaná sůl CleanFresh.

složka. prášek;

účinek. změkčení vody a ochrana proti vodnímu kameni;

hmotnost. 1.8 kg.

kolik, soli, poprvé, myčky, nádobí

Jundo Sůl do myčky nádobí ionizovaná stříbrem

Sůl chrání myčku a změkčuje vodu. Zadržuje soli těžkých kovů a mechanické nečistoty. Obohacuje vodu o prospěšné stopové prvky a ionizované stříbro. Odstraňuje zákaly a šmouhy na skle a nádobí. Sůl vhodná pro různé typy myček nádobí.

Ve formě soli;

akce. změkčování vody;

hmotnost. 3 kg.

Používání solných produktů není složité. Jen musíte vědět, kdy a kolik soli do myčky použít. Včasné doplnění spotřebního materiálu zajistí kvalitní praní a prodlouží životnost spotřebiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS