Kolik tráví elektrický sporák

Kolik táhne elektrický sporák za měsíc?

V souladu s tím je možné vypočítat, kolik kamen spotřebovává měsíčně. od 90 do 120 kW. Pokud je však zařízení správně otevřeno, mohou být tyto náklady významně sníženy.

Obvyklý elektrický sporák, který má čtyři litinové hořáky, v průměru spotřebovává od asi 4 do 8 kilowatt za hodinu. Tento ukazatel se však vypočítá za předpokladu, že všechny hořáky fungují společně, pokud je zapnuta pouze jedna, spotřeba je významně snížena.

Elektrický sporák bez trouby

Předpokládejme, že vaříte ve všední dny a strávíte v kuchyni. Přibližně 20 minut se vaří snídani a zbytek 40 minut. připravit večeři a oběd druhý den.

Vzpomenout si na víkend. V těchto dnech, kamna může pracovat a 180 minut denně. Přibližně tolik, aby se rodina přijala v týdnu. Statistiky potvrzuje, že na snídani o víkendech trávíme více času. A v víkendu se mnozí znepokojují, že budou dělat mezery pro období od pondělí do pátku.

Obvykle 4 hořáky nefungují společně. Zahrnujeme je střídavě. Kromě toho, že dosáhlo určité teploty, zahřívání hořáku končí.

To znamená, že věříme, že při vaření se jedná o pár hořáků, který používá 2/3 z maximální úrovně výkonu. Pokud hovoříme o moci, elektrické kamny spotřebovávají od 4 do 8 kW. Střední indikátor. 6 kW. Na tom a udržet mezník. Celkem, když parametry, které jsou specifikovány, elektrický sporák spotřebovává 0,9 kW / h. Tento týden bude 9 kW / h. Za měsíc. 38,5 kW / h.

DŮLEŽITÉ! Vezmeme v úvahu, že elektrické kamny jsou různé. A proto jejich spotřeba elektřiny není standardizována. Proto není snadné vypočítat průtok indukčními dlaždice, protože mají působivou moc, je stále ekonomičtějšími deskami.

READ  Kolik vosku potřebujete na depilaci bikin

Odrůdy

Tato technika je dvě kategorie, například:

Zvláštnost první kategorie je, že má panel zepředu, který provádí kontrolu hořáků a konkrétně mosazné skříně. Z tohoto důvodu je často možné pracovat pouze s vařícími panely pouze specifickými kategoriemi. V takovém případě výrobce obvykle nabízí sadu troubových a varných panelů. Také jako nedostatek stojí za zmínku, že spojení těchto dvou prvků by mělo být co nejblíže navzájem, jinak tyto dvě zařízení mohou jednoduše nefungovat mezi sebou. Ale na druhé straně má taková technika jediný styl předem, a proto není nutné se obtěžovat a hledat harmonickou kombinaci trouby a varné desky. Také je nemožné opustit skutečnost, že pokud je panel přerušen, nebudete moci ovládat jeden typ technologie: žádná deska, ani trouba. To je významná chyba.

Nezávislá kategorie se liší od závislých v tom, co má vlastní spínače. A proto mohou být tato zařízení provozována společně s jakoukoliv varnou deskou nebo dokonce bez něj. Ano, a můžete tento druh řešení vložit téměř kdekoli. Nejčastěji chvála výrobce bosch.

Pokud vezmete velikost jako kritérium, pak je trouba:

Rozměry ovlivňují, jak přesně bude pec vložena ve zdi v kuchyni nebo nočním stolku.

kolik, tráví, elektrický, sporák

Pokud je kritérium pro klasifikaci funkčnost, pak je trouba následující:

Je přesně to, že kapacita, kterou je skříň spotřebovává, protože mohou být použity různé typy topení. A další další funkce, tím vyšší je spotřeba energie trouby.

kolik, tráví, elektrický, sporák

Ohřívač vody: 525-1277 kWh za rok

Ohřívače vody jsou dva typy: kumulativní a tok. Kopírovat montáž a teplá voda ve speciálních nádržích. kotle. Tekoucí přímo do mixéru a teplé vody v reálném čase.

Kopírování ohřívače vody potřeboval 1,5 hodiny na teplotu 50 litrů vody na 65 ° C. 3 kW půjde do varu a 0,5 kW na tepelné ztrátě. to je 17 najednou. Za měsíc, tento údaj bude růst na 511 a za rok. až 6221 rublů.

READ  Kolik pracího prostředku dát do pračky

Připojení sporáku na 380V čtyřžílovým kabelem. MORA C 726 AW

Proti tomuto zázemí, náklady na tekoucí ohřívač vody vypadají velmi skromně: 50 litrů vody zahřeje pouze 20 minut a 1,44 kW h. to je 7 najednou. Takže v měsíci použití ohřívače průtoku, 210 se rozpadne a za rok. pouze 2560.

Ohřívač vody nezbytná spotřeba energie pro 50 litrů denně, kWh h spotřeba energie za rok, kWh h náklady na spotřebu energie za rok,
Neproplněný 1,44 525.6 2560
Kumulativní 3.5 1277.5 6221
kolik, tráví, elektrický, sporák

V čem trik? Navzdory zdánlivým dávám se tekoucí ohřívač vody nevyrovnává silný tlak a velký objem vody. Je tedy vhodnější použít k mytí nádobí, umýt nebo vyčistit zuby.

Akumulační ohřívač vody je kompletní náhrada přívodu centrální vody. Zatímco dodávka vody v kotli nekončí, můžete se osprchovat s dobrým tlakem.

Pokud se kotle nezastaví, zahřeje vodu a udržuje teplotu nepřetržitě, zvyšuje návrh zákona o elektřině. Proto je lepší instalovat časovač na něm, který bude obsahovat zařízení pouze v době, kdy opravdu potřebujete teplou vodu. Například za hodinu a půl před vaším probuzením nebo naopak odpad.

Který ohřívač tráví méně elektřiny pro chaty a jiné bydlení?

Na základě různých experimentů lze odlišit jeden druh, který spotřebovává méně elektřiny. Takový spotřebič je konvektor. Princip provozu je podobný olejovému radiátoru, ale liší se ve své bezpečnosti a modernosti.

Prostřednictvím topného tělesa, který je uspořádán v konvektoru, dojde k oběhu vzduchu. Takže je zde výměna tepla. Konvektor může být dodán po dlouhou dobu bez dozoru, protože je jedním z nejbezpečnějších zařízení.

Pro domeček chaty je takové topení perfektní. Není suchý vzduch a teplota zahřívání nemůže překročit 60 ° C. Po zapnutí konvektoru začne místnost zahřívat po 20 minutách. Spotřebovává elektřinu o 25% nižší než jiná topná zařízení.

READ  Barva na sporáky a krby bílá

Konvektor je považován za nejekonomičtější pro domov.

Kategorie spotřeby energie

Každá společnost výrobce chce být konkurenceschopná a vyrábět zařízení, která spotřebovávají méně elektřiny. A desky, jako ostatní zařízení, patří do určitých tříd absorpce elektřiny. Kategorie jsou označeny písmeny A, B, C g. Začátek jde od nejvyššího označení. Dnes jsou často takové variace: A a dokonce. To naznačuje, že parametry spotřeby překročí kategorii A.

kolik, tráví, elektrický, sporák

Kategorie ovlivňuje absorpční objem elektřiny, když se dosáhne stanovených teplot. Největší svazky jsou stráveny při troubě. Ale pokud je tento prostor dobrý izolovat, můžete snížit ztrátu tepla, takže bude to významné úspory.

Odrůdy desek

Elektrické kamny zařazené takovými ukazateli:

  • Materiál pracovních prostor (litinová, spirálová nebo skleněná keramika);
  • metoda nastavení (smyslové nebo mechanické);
  • Stravování (1-fáze nebo 3-fáze).

Samostatně, je možné zvážit desky metody indukce topení. Takový elektrický sporák používá inovativní technologii. nezahřívá materiál termoelementu, ale spodní část nádobí a teplota jde na pracoviště hořáku. Takové elektrické kamny jsou silnější než Classic, jsou dražší, ale s řádným a kompetentním provozem je závažná možnost velké ekonomiky elektřiny, jako:

  • Sporák se rychle zahřívá;
  • Topení je automaticky odpojeno, pokud jsou nádobí odstraněna z hořáku;
  • Můžete použít nádobí, které eliminují tepelné ztráty.

Jaké jsou dobré plyny a povrchy vaření:

Na rodinné konzultaci bylo rozhodnuto, že se plynou, o kterém bylo výše. Jako dočasné řešení následované nahrazením indukce. Ještě není připojen. plyn ještě není povolen. Jakmile se objeví skutečné výpočty. budu psát.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS