Kotel řídicí jednotky na pevném palivu

Funkce, nejlepší soupravy a náklady na automatizaci pro kotle na tuhá paliva

Kotly na tuhé palivové kotle nového vzorku se významně liší od předchozího kolegy. Mají modernizovaný systém řízení, který zjednodušuje proces provozu jednotky, dodatečnou funkčnost, zvětšený počet možností.

Z ergonomického hlediska je nastavení požadovaných parametrů práce docela ziskové: jakmile vyrábí akce, a není třeba pravidelně regulovat.

Náklady na kotle na pevném palivu ovlivňují nejen dostupnost vysoce kvalitních komponent, ale vylepšená verze řídicí jednotky: dražší, modernější automatizace.

Automatický řídicí systém je zaměřen na automatizaci řízení spalovacího procesu v tepelném generátoru tohoto typu.

Řídící jednotka a ventilátor slouží k implementaci následujících úkolů:

 • Podporujte specifikovanou teplotu chladicí kapaliny v systému.
 • Poskytovat vysokou účinnost.
 • Přispět k rostoucí účinnosti.
 • Pracovat nezávisle na kvalitě paliva.

Vzhledem k zařízení kotle s automatickým systémem bylo možné nastavit teplotní režim a zvýšit dobu spalování jednoho zatížení o 25-35%.

Ať už automatizace pro kotle s pevným palivem zaplatí?

Nesporným faktem, který lze snadno kontrolovat doma. automatizace prodlužuje dobu spalování na jedné kartě paliva a snižuje svou spotřebu o 20-30%. V důsledku toho bude návratnost tohoto zařízení pro malé předměty maximálně 2 topné roční období. Pro středně velké objekty (domy od 200 do 500 m 2) návratnost pro tvorbu 4-5 měsíců. Kotle na tuhá paliva s automatizací jsou téměř vždy dodávány do velkých objektů, protože neexistuje ani návratnost.

O pohodlí, stejně jako časové úspory a sílu, nemůžeme ani zmínit.

Jak zvolit automatizaci pro kotle na pevné palivo

Za prvé, vložíme jasnou otázku na regulátor, a to. co potřebujete pro správu? Pouze ventilátor nebo čerpadlo? Nebo dvě čerpadla? Dále jdeme do sekce „Automatizace pro kotle“ a umístit zaškrtávací políčko „regulátor“, vyberte za cenu a přečtěte si popis. Každý model má podrobný popis s plnými technickými charakteristikami, fotografiemi a připojenými pasy. To znamená, že všechny druhy informací, které budou usnadnit volbu.

Za druhé, po výběru řídicí jednotky otevíráme pas vašeho kotle a podíváme se na to, jak rychle je kw, po kterém se vrátíme na naše stránky, otevřeme sekci „Fanoušci pro kotle“ a vložte ventilátor „Fan vzhůru“, vyberte si na cenu a přečtěte si popis (pokud kotel do 30 kW, vhodný).

Za třetí, pokud máte nějaké pochybnosti nebo otázky. v horní části stránky jsou naše telefony, volání, pomoc s jakoukoliv otázkou!

Odkaz se můžete seznámit s celou řadou automatiky pro kotle na tuhá paliva, zkontrolovat ceny, detailní popis, foto a přečíst recenze.

Výhody, které automatizační sada pro kotel s pevným palivem poskytuje

Nehody nebo náhody v našem světě se nestávají, a automatizovat proces spalování tuhého paliva v kotli ohřevu, který člověk neměl stejně takový. to je množství dobrých důvodů. Nejdůležitější je bezpečnost. Ten, kdo používá pevné palivo pro vytápění doma, je pravděpodobně známý než přehřátí chladicí kapaliny. vroucí voda v kotli může dokonce vést k výbuchu s vážnými následky. Za prvé, automatické ovládání vám umožní ovládat přesně tento okamžik. osoba podle přírody je zapomnětlivý stvoření a automatizace pracuje na programu a neexistuje žádná taková věc jako „zapomenout“ pro to.

Kromě toho, automatizace kotle na pevném palivu poskytuje osobu na řadu dalších výhod.

 • Optimalizace klimatu uvnitř domu. Odstraní ostré teplotní rozdíly. když je kotel právě zatížen, a spalování dosáhne svého vrcholu, v domě je horký, a když je ohniště prázdný, v domě se zchladne. Automatizace odstraní první teplotní skok ve směru rostoucího.
 • Palivová ekonomika. Dodává se díky provozu termostatu. Přináší teplotu chladicí kapaliny na předem stanovenou hodnotu, automatizace zastaví spalování, přenesení provozu kotle do záření. je zde pomalé topení, které je mnohem méně paliva.
 • Problémem řízení procesu spalování je odstraněn na osobu. To znamená, že jste načtili kompletní požární přenos a šel do našeho vlastního podnikání. zůstane jen spát další zatížení kotle.
kotel, řídicí, jednotky, pevném, palivu

Automatizace pro kotle s pevným palivem

Jedná se o primární úkoly, které jsou navrženy tak, aby vyřešily automatizaci pro kotle na pevném palivu. Kromě nich v závislosti na jeho složitosti může mít automatické řízení spalování paliva také další možnosti, které se rozšiřují.

READ  Plynový kotel pro otevřený topný systém

Automatické řízení vytápění doma s vlastními rukama. Část 1

Multifunkční zařízení BM8036 a NM8036 vyrobená velrybou velryb mohou být použity jako centrální část topení, chlazení, větrání a t.P. Na základě NM8036 se jeden z našich kupujících rozhodl dělat automatiku řízení topení doma a podrobně popsán proces implementace jeho myšlenky:

„Já jsem v článku Topení pro dům napsal o tom, jaký druh automatizace je potřeba pro topný systém s vodou tepelnou baterií (WTA). Na základě požadovaného algoritmu a vlastností provozu topného systému tohoto druhu jsem dospěl k závěru, že je zapotřebí programovatelná řídicí jednotka, která provádí nejen funkce termostatu, ale také časovač s kalendářem. V zásadě můžete jednoduše vzít starý počítač, nějaký Pentium 2nd, napsat program pro něj, který bude provádět všechny požadované funkce. a konec případu. Přiznávám, ještě jsem neztratil takovou náladu. Nicméně, náhle jsem si vzpomněl na takovou firmu, kde si můžete koupit spoustu různých sad pro širokou škálu úkolů. To je mistr velryba.

A musím říci, že tato společnost dodává různé soupravy pro montáž rádiových elektronických zařízení. Co je to sada? To je obvykle deska s obvody a soubor podrobností pro montáž. Je pravda, že již jsou shromážděny, hotová zařízení. Já ve skutečnosti používal tuto službu dříve, sbíral jsem něco a teď jsem v jeho katalogu úplně hrabáván, našel jsem zařízení, že obecně plně splňuje mé požadavky. Jedná se o čtyřkanálový časový termostat NM8036.

Tam je v katalogu a analogu takového termostatu, ale již na 8 kanálech: BM8036.

Pohodlné vytápění peletami

Přístroj je dodáván v zpevněné podobě s instalovanými napájecími tlačítky s pouzdrem a 8-dimenzionální teplotní senzory

Pokud se seznámíte s jinou možnost, pak osobně můj výběr: 4-kanál. Proč? Je snadné rozšířit až 12 kanálů. Přesněji řečeno obě zařízení mohou být převedena na 12-kanálovou verzi. To znamená, instalovat pod jeho ovládací prvek 12. A to není můj vynález, na webu hlavní velryb říká všechno. Moje volba padla na NM8036, jak je levnější. Použití této nebo této možnosti však závisí na úkolech, schopnost pájení a t.D. (někdo bude snazší a pohodlnější používat hotové zařízení).

Co to může být zařízení? No, například elektroakla topného systému, oběhová čerpadla, elektrotech, ventilátory, elektricky řízené ventily ECA mi umírá. Ventily, fanoušci Duc, už předstírám, že tento termostat bude fungovat nejen topný systém, ale také udržuje optimální skladovací teplotu v suterénu.

Není nadbytečný, aby si všimli zároveň, že vstupy tohoto zařízení mohou být připojeny pouze obrovské množství teplotních čidel. Digitální senzory s vysokou přesností. A pro gurmány z elektroniky je stále možné připojit a stále páry analogových senzorů do vstupu ADC.

Ale vrchol této jednotky není ani v tom. Jeho program jádro vám umožní programovat práci bez znalosti jakýchkoli programovacích jazyků. Vše na úrovni lidského porozumění v ruštině. Ačkoli, samozřejmě, člověk daleko od takových věcí bude pravděpodobně obtížné se s ním vyrovnat. Alespoň ne okamžitě, ne s plakem.

kotel, řídicí, jednotky, pevném, palivu

Ale to, co jsem se to líbilo, takže to je to, co tento stroj může být připojen k počítači a odhadněte si nad tím, že již nepoužívají jeho pravidelná tlačítka a z klávesnice počítače. Zobrazení programu, změnit, nalijte nové verze firmwaru obtížný, mistr? Nevím, že to tak není. Dnes je věk takový, že 12leté vnoučata, vyhráli, už se při pohledu na tlačítka klávesnice. A co je hodím, nebo co? Dudov, nebudeme dohnat!

Stručně řečeno, jsem sestavil toto zařízení, propuštěn. Nyní zůstává maličkost: umístit teplotní čidla a vytvořit program podle algoritmu, který potřebuji pro provoz systému. A to není vůbec neobvyklé. Podívej, mistra, přečtěte si, kolik lidí už používá tento termostat. Neudělal jsem žádný objev, prostě jsem našel to, co potřebuji, a za dostupnou cenu.

Co je potřeba pro kompletní montáž mé řídicí jednotky? Myslel jsem to do mého seznamu přání, a rozhodl jsem se používat všech 12 kanálů najednou. Možná ne okamžitě, ale řídicí jednotka musí být shromažďována plná. Tak:

Časovač termostat nm8036 1 ks 2. Blok Executive Relay NM4411 3 ks 3. Napájení PW1220D 1 ks 4. Digitální teplotní snímač DS1822 4 ks

To je vše, co jsem si koupil v internetovém obchodě. Teplotní senzory ve skutečnosti přicházejí v sadě s časovačem, tam jsou již 4 kusy. Ale stále jsem vzal prodloužení 4. Nebytečný. A v místním obchodě jsem se podíval na tělo pro řídicí jednotku, kde můžete držet všechny tyto komponenty.

READ  Kotel Bosch 6000 Jak zvýšit tlak

Master Kit obchod sám neudělá, dělá různé obchodní prodejce, včetně internetových obchodů. V mé vesnici nejsou žádné supermarkety, protože používám online obchody.

Promluvme si o montáži a spuštění řídicí jednotky topení na základě NM8036.

Mistr velryby má velmi dobrou instrukci pro práci se sadou. Na stránce SET Popis na konci je odkaz.

Ale dnes nemám pro příběh tak, aby toto pokyny mohly opakovat. Existují různé podvodní oblázky a dlažební kameny, které nejsou uvedeny v pokynech, a cvičil jsem si vlastní nebo klopýtal, nebo zázračně tomu se vyhnulo, ale mohl jsem narazit. To je o tom a mluvíme.

Nebudu říct a ukázat, jak pájet položky do desky s plošnými spoji. Samozřejmě to není prováděno nepoužívat pájecí lampu a určité minimální dovednosti, samozřejmě velmi žádoucí. Zde jsou pravidla jednoduchá: přesnost a pozornost, závěry a kontaktní polštářky se snaží přehřát.

Schémata se sadami jsou k dispozici, seznamy prvků jsou vloženy, názvy na prvcích jsou napsány. mám, jak říkají, oči a ruce. Ale chci připomenout jednu věc: po montáži, čištění a mytí nesmítte okamžitě zapnout. Take, Master, Lupu mnohem více a nejvíce pečlivě zkontrolujte každý pájení. KAŽDÝ! Takže kruhy byly ploché, takže uzávěry pájecího snot do jiných kontaktů. Podíl Lionu na závad se vyskytuje právě z nekvalitní pájení.

Účel

Řídící jednotka. skvělý způsob, jak automatizovat provoz s pevným palivovým kotlem. Udržuje teplotu v systému stabilní, bez ohledu na vnější faktory. a to je jeho hlavní výhodou.

Výsledkem je, že možnost paliva se zcela změní a zároveň dává teplo na plné. Spotřeba paliva se snižuje a doba mezi jeho záložkami v závorkové komoře zvyšuje.

Regulátor pracuje s ventilátorem. Výsledkem je, že spolupráce je zajištěna takto: \ t

 • Sada teplota chladicí kapaliny v topném okruhu je zachována;
 • Účinnost kotelu se zvyšuje;
 • Vysoká účinnost s různými kvalitou paliva.

Teplota chladicí kapaliny je monitorována pomocí speciálního senzoru.

Připojení řídicí jednotky kotle na pevném palivu

kotel, řídicí, jednotky, pevném, palivu

Schéma páskování

Pevná palivová jednotka je obvykle svázána kotlem, který běží na jiném typu paliva. Taková je obvykle elektrická jednotka.

Paralelní pevné palivové peci instalovat elektrické. Toto je tzv. Pomocný prvek. Jeho role je následující: Pokud je například hostitele dlouho v domě v domě ne, a v tuhém kotli paliva, palivo je u konce, pomocný prvek automaticky přichází do pracovního stavu, v tomto případě. elektrická jednotka. Podporuje teplotu plus. Další o tom, jak to funguje.

Nejprve je chladicí kapalina pod tlakem cirkulačního čerpadla dodávána do kotle, prochází tím, který se zahřeje nahoru. Dále, chladicí kapalina vstupuje do chladiče, kde je pohyb na principu přirozeného oběhu. Pak vstoupí do speciálního kotle, uvnitř toho, který je serpentin, který je ponořen do vody. Chladicí kapalina, procházející cívkou, ohřívá, v důsledku toho se voda zahřívá. Takže obyvatelé domu jsou poskytovány teplou vodou.

Po kotli přichází chladicí kapalina opět v radiátorech a cívkách teplé podlahy. Ale před tím, musí projít speciálním jeřábem. Pokud teplota chladicí kapaliny odpovídá zavedené normě, jeřáb se otevírá a chladicí kapalina cirkuluje na podlahových cívkách a pokud je teplota vyšší než normální, jeřáb je uzavřen.

Kuřáky pro instalaci kotle

Jak bylo uvedeno výše, přirozený tah není vždy dokonalé spalování paliva a odstranění výfukových plynů. To se děje z mnoha důvodů, z nichž patří nejčastější: povětrnostní podmínky a absence přítoků vzduchu. Pokud může být průtok vzduchu vytvořen jednoduchým otevřením oken, pak není možné změnit teplotu vzduchu v letním období. Aby nedošlo k závislosti na tahu v komínu, uživatelé nastavit zařízení pod systémem odvodu kouře. Kromě toho použití kouře vám umožňuje více hroznových pevných částic sazí na stěnách komína, a proto a méně často uchýbáme se službami potrubí.

Tento výfukový ventilátor namontovaný v kovovém uzlu, který je namontován mezi kotlem a ústy kouře. Obrázek ukazuje design ventilátoru kouře.

Instalace kuřáků pro domácí solidní palivové kotle jsou poměrně jednoduché:

 • Nainstalujte uzel na sestřihu kouře. Pro těsnost naneste tepelně odolné těsnění.
 • Na 4. čepy nosit tělo oběžného kola ventilátoru uvnitř. Ujistěte se, že pokládání těsně přiléhající k jednotce Upevnění kouře.
 • Nasaďte na puky a ořechy na čepy a rovnoměrně utáhněte ventilátor na uzlu.
 • Uzemněte zařízení a připojte k němu napájecí konektor.
READ  Jak vyměnit ohřívač v pračce

Tip: Aby se zabránilo úrazu elektrickým proudem, doporučuje se všechny práce na připojení zařízení k elektrickému zdvihu doporučeno důvěřovat elektrikář s odpovídající tolerancí k práci.

Jaké jsou typy automatizace

Možnosti moderních elektronických zařízení obsažených v zařízení řídicího zařízení přes provoz topného zařízení jsou dostatečně široké, což vám umožní upravit zařízení v souladu s vlastními prioritami a touhy. Ve většině případů obsahuje sada moderních komplexních topných spotřebičů:

Dnes můžete pravidelné poloautomatické pevné palivové jednotky téměř jakéhokoliv druhu pro vybavení automatické řídicí jednotky pro komfortní eco. Poloautomatický kotel s pevným palivem, vybaveným takovým množstvím, může již většinu procesů provádět samostatně. Snímače jsou upraveny na teplotu ohřevu chladicí kapaliny, na stavu tahu. Všechny informace vstupují do obrazovky. Obvyklé nebo souhrn dlouhodobého spalování s automatizací se stává objednáním pohodlněji v provozu a bezpečnější.

Pokud je elektronika stále méně jasná, pak by se mechanická část zjistila, tím více. Existuje klasifikace automatizace, pokud jde o autonomii. V tomto případě je obvyklé rozlišit:

V prvním případě se výkon hlavních zařízení provádí pouze tehdy, když jsou přístroje připojeny k napájení. Pro zlepšení bezpečnosti těchto zařízení je autonomní topný systém vybaven UPS. První volba vypadá vhodnější, protože automatizace pracující ze sítě má více funkční.

Druhý případ je zaměřen na větší autonomii. Takové možnosti jsou velmi vhodné v těchto situacích, kdy jsou konfigurovány časté přerušení napájení a topné zařízení, aby fungovaly nezávisle bez zbytečné elektroniky.

Připojte automatizaci na kotle na pevném palivu

Proces instalace začíná z ventilátoru, který je instalován na vzduchu nebo popelník. V mnoha moderních modelech s pevným palivem jsou již místa a otvory pro upevnění. V opačném případě je nutné vyvrtat díry na vlastní pěst a upevnit ventilátor zástrčky ze čtyř šroubů.

Věnujte pozornost přítomnosti tepelně odolného těsnění: je nutné, ale není k dispozici na všech modelech fanoušků. V důsledku toho musí být turbína instalována v souladu s níže uvedenou fotografií

Druhý krok. instalace a připojení samotné automatizace do kotle na pevném palivu. Regulátor je instalován nahoře nebo straně skříně skrz otvory zařízení určené pro toto. Navzdory tomu, že případ mnoha regulátorů je vyroben z tepelně odolných materiálů, je žádoucí instalovat zařízení do nejchladnější části těla kotle, pokud je to nutné, pokládání tepelně odolného těsnění od nehořlavého materiálu.

Zbývá pouze připojit všechny položky a připojit regulátor k mřížce napájení. Podrobný schéma připojení je vždy uveden v automatickém manuálu, například to vypadá jako schéma připojení k regulaci ECO Komfort:

Připojovací schéma automatického na příkladu KOMFORT ECO.

Jak konfigurovat

Podrobný algoritmus nastavení také závisí na modelu a je vždy popsán v pokynech. Obecně platí, že nastavení implikuje takový řád akce:

kotel, řídicí, jednotky, pevném, palivu
 • Nastavení teploty oběhového čerpadla. umožňuje zapnout čerpadlo okamžitě, a když se chladicí kapalina již zahřeje, je nutné zabránit tvorbě kondenzátu (obvykle nastaveno na 50 ° C).
 • Nastavení požadované teploty topného okruhu nebo vnitřního vzduchu, v závislosti na modelu a ovládacích prvcích.
 • Instalace rychlosti otáčení ventilátoru (od 1 do 10) nebo volba jedné z režimů automatického řízení jeho otáček. S plně ručním nastavením tlaku musíte také určit parametry provozu ventilátoru a frekvenci jeho zařazení do režimu podpory spalování.
 • Záložka Palivo a Razjig kotle. Ovládání jeho práce a v případě potřeby upravte parametry.

V některých modelech můžete také programovat pracovat na den nebo týden dopředu, nastavit teplotní práh, po kterém ventilátor začne snížit revoluce a t.D.

 • Co je potřeba a jak automatika pracuje na plynových kotlích starého vzorku
 • Spotřeba plynu Gazagolder pro vytápění: Jak vypočítat minimalizační tipy
 • Jak snížit výkon plynového kotle: Nejlepší možnosti ke snížení spotřeby plynu kotlem
 • Snímač teploty s dálkového snímače teploty: Princip práce
 • Připojení a výpočet kapacity pufru k kotli na pevné palivo
 • Dálkové ovládání kotle: GSM, Internet a další možnosti automatizace
 • Proč plynový kotel zhasne: Jaké příčiny a co dělat, pokud je zakázáno
 • Přehled topných plynových kotlů Rinnai
 • Kotel v atmosférickém nebo atmosférickém plynu? co vzít?
 • Jak vypočítat sílu plynového kotle
| Denial of responsibility | Contacts |RSS