Kotle na tuhá paliva s automatickým přikládáním dřeva

Automatické kotle na tuhá paliva

Potřebujete adekvátní cenu za automatické kotle na tuhá paliva v Petrohradě a Moskvě? Navštivte náš katalog v online obchodě, kde snadno najdete vhodný model pro váš domov.

Kotle na tuhá paliva s dlouhým spalováním a automatickým přikládáním. moderní přístup k řešení problémů s vytápěním. Díky tomuto spotřebiči nebudete muset vypínat topný systém ve svém domě, pokud budete potřebovat odjet na několik dní pryč. Takové topné zařízení je schopné pracovat 7 dní bez vašeho přímého přičinění. Přečtěte si více

Kotle na tuhá paliva s automatickou dodávkou paliva se liší cenou v závislosti na následujících parametrech:

Při výběru kotle na tuhá paliva s automatickou dodávkou paliva byste měli nejprve věnovat pozornost ploše vytápěného prostoru, požadované konfiguraci zařízení a cenovému rozpětí. V současné době existuje spousta výrobců, kteří nabízejí progresivní topná zařízení, jež ve vás probudí to nejlepší. Topná zařízení s automatickým podavačem paliva jsou vybavena speciálními mikrokontroléry, které regulují potřebný režim. Nejde jen o automatické zásobování palivem, ale také o řízení celého fungujícího systému.

Hodnocení nejlepších kotlů na tuhá paliva

Kategorie Název lokality Hodnocení
Nejlepší kotle na tuhá paliva pro dlouhodobé spalování 1 Stropuva S40U 9.3 / 10
2 ZOTA Topol-16VK 8.9 / 10
Nejlepší klasické kotle na tuhá paliva 1 ZOTA Optima 20 9.4 / 10
2 Sime SOLIDA EV 5 9.3 / 10
3 ZOTA Pellet 25S 9.3 / 10
4 Protherm Beaver 40 DLO 9.1 / 10
5 ZOTA Master 12 8.9 / 10
6 Teplodar Kupper Praktik 8 8.8 / 10
7 Lemax Forward 16 6.0 / 10
8 Kentatsu ELEGANT-03 2.0 / 10
Nejlepší dvouokruhové kotle na tuhá paliva 1 Kiturami KRM 30R 9.5 / 10
Nejlepší kombinované kotle na tuhá paliva 1 ZOTA Mix 20 9.6 / 10
2 Teplodar Kupper PRO 22 9.4 / 10
3 Teplodar Kupper Expert-15 9.1 / 10

Stropuva S40U

Stropuva S40U otevírá náš žebříček nejlepších kotlů na tuhá paliva. Při výběru kotle na tuhá paliva je rozumné podívat se především na ty „všežravější“ modely a v tomto ohledu vypadá řada U (Universal) od Stropuvy atraktivně: výrobce tvrdí, že jedna dávka uhlí vystačí na 130 hodin provozu, brikety. až na 72 hodin, dřevo. až na 31 hodin. Kromě toho se nyní litevské kotle pro náš trh vyrábějí v Petrohradě, i když to má vliv hlavně na cenu. kvalita je obecně srovnatelná, jediný rozdíl je v tom, že montéři nyní nepreferují „Shvituris“, ale „Baltika“. A také to, že litevské stránky jsou poctivější než ruské: v seznamu charakteristik Litevci výslovně píší, že doba hoření je uvedena pro minimální zatížení, ale uvádějí i údaje pro maximální zatížení. A tady se okamžitě ukáže, že uhlí pro skutečné použití není tak výhodné, jak by se mohlo zdát z „reklamních“ údajů. stačí naplnit pytel a zůstat pár dní pryč. „Na limitu“ se náklad uhlí spálí za 27 hodin (což není špatný rozdíl)?), ale brikety „fungují“ po dobu 72 hodin stejně. Teď už chápu, proč si na fórech majitelé stěžují, že uhlí se utrácí mnohem rychleji, než sliby reklamy.

kotle, tuhá, paliva, automatickým

Účinnost kotle je deklarována na 85 %, což je poměrně dobré. Tím spíš, že výkon 40 kilowattů vás nechá v klidu, že vám v zimě nebude zima. Ale sudovitý tvar stojí za to vývojářům vytknout. pokud vám to příliš nevadí u uhlí, zkuste do něj pořádně naskládat palivové dřevo (čemuž dále brání trubka centrálního přívodu vzduchu a rozdělovač). Hned je jasné, že univerzálnost zde má jistá omezení. i když kotel „žere“ všechno, nemá rád všechno stejně. A ani jeho čištění není zrovna snadné. Obecně je zajímavé být koncipován ale realizace některých „šprotů“

ZOTA Topol-16VK

16kilowattový kotel s ocelovým výměníkem nemá žádnou výhradu zdroje tepla: instalace topných těles je možná, ale jsou volitelná. Na druhou stranu, pokud topná tělesa nejsou v zásadě nutná (ne všude je na ně dostatek elektrické sítě), umožňuje to ušetřit. Obecně platí, že kotel není špatný na dobu hoření, což není překvapující pro jeho typické pro moderní „dolgoigrakih“ design pece a výměníku tepla. Možnost instalace plynového hořáku nebo hořáku na pelety. Absence poklopu na horní stěně však snižuje komfort údržby, takže ekonomika na něm není nejlepší.

Oko však hned ulpí na grafu „hmotnost“ v technických specifikacích. stejné „Kuppery“ srovnatelné kapacity váží o necelých 40 kg více. A kov v kotlích není nikdy zbytečný. proto tento kotel na tuhá paliva nedostává nejvyšší hodnocení.

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

Pokud si pořídíte automatický kotel na pelety, připravte se na řadu potíží. Po předvídání všech možných potíží se můžete plně těšit ze stabilního a spolehlivého topného systému.

Automatické kotle mají poměrně velké rozměry, což je dáno nutnou dostupností zásobníku paliva. Kromě toho je zapotřebí dostatečně velký prostor pro skladování paliva.

K vypalování by se mělo používat pouze důkladně vysušené, vysoce kvalitní palivo.

Zařízení vyžaduje pravidelný dohled a účast na provozu, tyto kotle nejsou tak autonomní v provozu jako plynové nebo elektrické.

Automatický kotel vyžaduje také pravidelné čištění, odstraňování sazí, kouře a popela.

Větrací a komínový systém musí být pečlivě navržen a musí splňovat bezpečnostní předpisy.

Na domácím trhu je patrná přítomnost jednotek známých značek vyrobených v Německu. Zpravidla se vyznačuje vysokou mírou automatizace, pečlivým provedením a vysokými požadavky na dodržování ekologických norem. Výbava a příplatková výbava poskytují majitelům libovolný komfort, ale jsou velmi citlivé na kvalitu místního paliva a bez důkladné přípravy nemusí poskytovat slibovaný výkon a účinnost.

READ  Kompresor mrazničky chladničky Stinol se nevypíná

Česká a slovenská výroba dodává poměrně kvalitní zařízení pro vytápění rodinných domů. Z hlediska automatizace, spolehlivosti a bezpečnosti jsou zcela srovnatelné s německými jednotkami, ale mají nižší cenu. Ruská produkce se postupně zviditelňuje i na tomto trhu. Především velké množství jednoduchých, ale poměrně moderních nízkorozpočtových kotlů.

Teplodar Kupper Praktik 14

Jeden z nejlepších a nejběžnějších kotlů na dřevo pro vytápění rodinného domu nebo rekreační chaty. Jednoduchý, jednookruhový, mechanicky řízený klasický kotel s přímým spalováním 14 kW. Přestože jsou uváděny jako energeticky nezávislé, mají předinstalovanou 6kW topnou spirálu, která může pomoci udržet nízkou teplotu systému připojením do zásuvky. Podle recenzí majitelů je výkon topných těles dostatečný, aby udržel dům teplý i večer po posledním dohoření (v oblasti do 150 m 2 ).

Jeho účinnost nedosahuje 80 %, ale pro nejnižší cenový segment je více než dostačující. Při plném naložení je doba hoření jedné dávky palivového dřeva 8 hodin. Většina levných modelů má i své nevýhody: ocelový výměník tepla, malá velikost topeniště, omezení délky polen.

Protherm Beaver 20 DLO

Slovenský litinový kotel. jedna z nejlepších možností, pokud rozpočet není omezen na 20-30 tisíc korun. Mezi jednookruhovými kotli s přímým ohřevem a mechanickou regulací se tento kotel může pochlubit vysokou účinností 91 % a nízkými tepelnými ztrátami (díky důmyslné konstrukci výměníku a kvalitní slitině). Téměř všichni majitelé upozorňují na vynikající kvalitu provedení, přiměřenou velikost okénka topeniště, kterým lze volně přikládat dřevo až do výšky 30-32 cm, praktický design kotle. Zásuvka na popel je velká, velmi snadno se vyjímá a poměrně snadno se čistí.

Za více než 7 let zkušeností s instalací se model osvědčil jako naprosto bezproblémový, což není překvapivé, protože v tak jednoduché, rovné litinové konstrukci není co rozbít. Jedinou nevýhodou je velká hmotnost, typická pro litinové kotle, a také nedostatečně hluboké topeniště, při přikládání dřeva může vyletět z popela.

Viadrus Hercules U22 D4

Další kotel české výroby. Jednookruhové, přímé spalování, s litinovým výměníkem tepla, ale jeho účinnost je nižší. 80 %. Požadavky na palivo jsou také mnohem jednodušší: je možné použít ne nejsušší dřevo s vlhkostí vyšší než 25 % a délkou do 34-35 cm. Je to skvělá alternativa ke dřevu Protherm „Beaver“, pokud plánujete použít dřevo jakékoliv kvality. Stejně kvalitní zpracování, praktický design, žádné větší problémy s životností.

kotle, tuhá, paliva, automatickým

Nevýhodou je vysoká hmotnost jednotky 247 kg (při výkonu 24 kW) a ne zrovna příznivá cena.

Kentatsu ELEGANT-03 17

Jednookruhový mechanický kotel s přímým spalováním, vyrobený a smontovaný v Turecku, ale navržený a vyvinutý v Japonsku. Jedná se o jeden z nejlevnějších litinových modelů na trhu. Má poměrně dobrou konstrukci a účinnost: účinnost 80 %; kompaktní rozměry; přítomnost tepelně izolační vrstvy, která snižuje tepelné ztráty tělesem; ochrana proti přehřátí pomocí vodou chlazených roštů.

Vzhledem k nízké ceně je zde více nevýhod: průměrná kvalita provedení, malá pec a doba hoření jedné dávky až 4 hodiny. Je také důležité si uvědomit, že struktura služeb v Rusku není v mnoha regionech tak rozvinutá nebo vůbec dostupná.

Buderus Logano S171-22W

Špičkový německý pyrolýzní kotel se spodní spalovací komorou. Vysoká účinnost až 89 % a mnoho pokročilých automatizačních systémů: regulace otáček dmychadla a spalinového ventilátoru, regulace oběhového čerpadla topného systému, evidence externích teplotních čidel, ovládání přes mobilní telefon a PC.

Velikost topeniště a jeho praktičnost je třeba zmínit zvlášť, protože pro spalování můžete použít polena o délce až 58 cm. Průměrná doba hoření 3-4 hodiny, spotřeba dřeva 6,2 kg/h. Výměník tepla není vyroben z litiny, ale z 5 mm silné pecní oceli. Aby mohl fungovat, musí být samozřejmě připojen k elektrické síti. Nevýhody, kromě vysoké ceny, je obtížné najít.

STROPUVA S20

Nejznámější litevský model dlouhého spalování šachtového typu (s horním spalováním). Základním palivem je dřevo, ale kotel může spalovat i jiné druhy paliva, např. uhlí, dřevěné pelety. Účinnost. 85 %, výkon modelu 20 kW má objem spalovací komory 262 l a dokáže spalovat dřevo až 40 hodin (a uhlí až 7 dní). Můžete použít až 45 cm dlouhá polena. Kotel zcela energeticky nezávislý, litinový výměník tepla v ocelovém plášti.

Jedinou nevýhodou jsou poměrně vysoké nároky na palivo, těžké dehtování stěn a vysoká hmotnost kotle. 231 kg.

Jak vybrat automatický kotel na tuhá paliva?

Nejprve si připomeňme hlavní dostupné druhy pevných paliv: černé uhlí, hnědé uhlí, břidlice a dřevo. Pokud jste se rozhodli vytápět svůj dům tuhými palivy, musíte si před výběrem kotle ujasnit, která z možností vytápění tuhými palivy je v místě vašeho bydliště nejdostupnější.

Není žádným tajemstvím, že každý kotel na tuhá paliva vyžaduje určitou lidskou účast: přivést palivo, roztavit ho, vložit do ohniště, vynést popel. Jak často je třeba chodit ke kotli „tankovat“ a čistit, závisí na několika faktorech: tepelné ztrátě domu v závislosti na kvalitě stavebních materiálů a kvalitě konstrukce, venkovní teplotě a především na samotném kotli.

Ať už je však kotel na tuhá paliva jakkoli kvalitní, nesmíte ho v zimě nechat bez dozoru déle než jeden den, jinak hrozí, že se vrátíte do promrzlého domu. Naštěstí existuje řešení. kotel na tuhá paliva s automatickou dodávkou paliva.

Existují různé druhy tuhých paliv vhodných pro automatické přikládání do kotle. Je zřejmé, že hlavním požadavkem na tento druh paliva je velikost a homogenita jeho částic. musí být stejně velké, ne příliš velké a ne příliš malé, aby se podávací mechanismus neucpal a poslal do pece přesně takové množství, které je potřeba ke spálení.

Takovým palivem může být černé nebo hnědé uhlí o frakci 4 až 25 mm nebo dřevěné pelety o frakci 6 až 8 mm. Pokud jde o pelety, nebo jak se jim říká, pelety, mohou být vyrobeny nejen ze dřeva. Surovinou pro výrobu pelet mohou být v současné době také různé zemědělské zbytky, jako jsou slunečnicové slupky, ovesné slupky, seno nebo sláma, které se nehodí jako krmivo, a dokonce i slepičí trus a podestýlka.

Pokud jde o výhody a nevýhody různých druhů tuhých paliv, je třeba poznamenat, že černé uhlí poskytuje při spalování více tepla než hnědé uhlí a bílé dřevěné pelety poskytují více tepla a méně sazí a dehtu než zemědělské pelety.

Takže jsme definovali palivo, vybrali jsme kotel. Především je třeba si uvědomit, v jakém režimu jej plánujete využívat. pouze v automatickém nebo kombinovaném režimu: například používání dřeva a uhlí o víkendech, ruční přikládání do kotle a v době odpočinku (když nikdo není doma). v automatickém režimu.

READ  Jak přepnout kotle na teplou vodu

Začněme univerzálními možnostmi. Například litinový vícepalivový kotel italské výroby Lamborghini Ecologik může pracovat na palivové dřevo, uhlí, toe nebo brikety a po instalaci dalšího vybavení (přestavbová dvířka, hořák na pelety, šnek a násypka) i na pelety. Přídavné zařízení lze na kotel umístit bez nutnosti demontáže základního zařízení. To znamená, že jakmile v topeništi shoří uhlí (nebo dřevo), můžete otevřít hlavní popelová dvířka, vynést popel a zavřít kotel dalšími dvířky, na kterých je instalován hořák na pelety, a pokračovat v provozu kotle v automatickém režimu. V případě potřeby pak můžete tuto operaci zopakovat v opačném pořadí. pro převedení kotle na kusové palivo s ručním přikládáním.

Stejným způsobem lze použít i kombinovaný kotel na tuhá paliva české výroby VIADRUS LP A0C. Podobně jako Ecologik může být vybaven a provozován v automatickém nebo manuálním režimu. A není to jen kotel na pelety s automatickým přikládáním, je to kotel na tuhá paliva s plynulou regulací výkonu a online dálkovým ovládáním přes GSM nebo Wi-Fi.

Další zajímavou možností od společnosti Viadrus je kotel Fanda. Jeho zvláštností je kombinovaná náplň. Díky dvěma odděleným topeništím nevyžaduje kotel žádné dodatečné úpravy pro přechod z jednoho paliva na druhé. V horní části kotle je hořák na dřevo a ve spodní části hořák na pelety. Takže když jste doma, topíte v kotli dřevem. V době vaší nepřítomnosti, když dřevo v topeništi dohoří, automatika kotle sama spustí hořák na pelety, takže po vašem návratu na vás bude čekat teplý a útulný domov. Kotel Fanda můžete ovládat i na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu.

Podobné provedení se dvěma hořáky nabízí český výrobce ATMOS. je kotel ATMOS DCSP. Jedna ze spalovacích jednotek je nejen kotel na dřevo, ale také pyrolytický, což znamená, že proces spalování dřeva je účinnější a trvá déle.

Jakkoli lákavě však mohou kombinované kotle vypadat, jsou stále horší než kotle určené pouze pro automatické přikládání paliva. A tady je důvod: automatický kotel má složitější třícestný výměník tepla, ve kterém produkty spalování absolvují delší cestu, než se dostanou do komína, a v důsledku toho odevzdávají do topného systému více tepla. Spotřebuje se tak méně paliva, což šetří peníze, námahu i čas.

Jeden z těchto kotlů. je český OPOP Biopel Premium. Jeho hlavními výhodami jsou vysoká třída energetické účinnosti (5. třída) s faktorem účinnosti nad 90 %, kompaktní rozměry a modulární konstrukce. Hořák kotle lze namontovat na levou nebo pravou stranu v závislosti na konfiguraci kotelny. Kotel je také vybaven několika variantami připojených kompaktních násypek o kapacitě 60, 150 a 250 kg a samostatnou násypkou o kapacitě 220 kg, kterou lze zvýšit na 350 kg. Kompaktní silo může být navíc vybaveno pneumatickým systémem podávání pelet a je automaticky přiváděno z hlavního sila, které může být umístěno 10 metrů od kotle v sousední budově.

Konstrukce automatického kotle na tuhá paliva

Individuální automatický kotel na tuhá paliva je plně autonomní topeniště. Všechny procesy. od zapalování až po odvod spalin. jsou automatické.

Existují automatické kotle tt s různými stupni automatizace. Palivové brikety a pelety, stejně jako uhlí, se do pece přivádějí pomocí vakuového nebo šnekového dopravníku. Dřevo se nakládá ručně.

Existují dva základní typy automatických kotlů v závislosti na typu použitého zásobníku paliva:

  Integrovaný zásobník paliva. tento typ modelu je vybaven zásobníkem na pelety, který může být umístěn na boku nebo na horní straně kotle. Výhodou tohoto řešení je, že není nutné dodatečně přestavovat jednu z místností budovy na mechanizovaný sklad. Nevýhodou jsou omezení spojená s dobou provozu kotle.

Automatické kotle se kromě zařízení pro skladování paliva liší přítomností speciálního hořákového zařízení a systému dodávky paliva.

Uspořádání hořáku automatického kotle tt

Autonomní kotle na tuhá paliva s automatickou dodávkou paliva pomocí speciálního hořáku, který je úzce propojen se zásobovacím systémem. Automatika řídí intenzitu a rychlost přívodu paliva do hořáku, čímž mění teplotu ohřevu. Moderní modely pracují v režimu modulace výkonu kotle v rozmezí 30 až 100 %.

kotle, tuhá, paliva, automatickým

Spalování probíhá pod tlakem vzduchu, což zajišťuje minimální podíl nespálených zbytků a popela. Hořák je vybaven pohyblivými rošty. Po spálení paliva se popel ukládá do zásobníku paliva.

Automatický systém přívodu vzduchu, rovněž napojený na automatizaci. V moderních kotlích je do hořáku přiváděn předehřátý vzduch, který umožňuje spalovat i suroviny s vysokým obsahem vlhkosti.

Když teplota dosáhne mezní teploty topného média, automatika vydá signál k vypnutí. Dopravník paliva se zpomalí, čímž se tok pelet v hořáku omezí na minimum. Po ochlazení topného média se pohyb obnoví v plném rozsahu.

Zapalování se provádí plazmovou metodou. Na hořáku je nainstalován optický senzor, který detekuje přítomnost plamene. Pokud plamen zhasne, automatika vydá signál k opětovnému zapálení plamene.

V případě nouze automatika zastaví automatický systém podávání paliva a vyšle signál k vypnutí ventilátorů, což vede k rychlému útlumu plamene v kotli.

Metody automatického podávání tuhých paliv

Domácí automatické kotle na tuhá paliva používají dva základní typy přikládání pelet do hořáku:

  Automatické podávání paliva pomocí pneumatického dopravníku. výdej se provádí pomocí vzduchu proudícího do trubek pod tlakem. Pneumatická doprava je při provozu velmi hlučná a spotřebuje přibližně 1,5 až 2 kW elektrické energie za hodinu.Výhodou tohoto zařízení je, že krmení probíhá pouze jednou denně. Vypnutí elektřiny nemá na provoz kotle prakticky žádný vliv.
READ  Bojler na teplou vodu v bytě elektrický

Každý typ paliva má své výhody a nevýhody. Volba je založena na skutečných vlastnostech budovy: jak daleko je skladovací zařízení od kotle, četnost výpadků proudu atd.п.

Dřevo a uhlí v kogeneračním kotli

V současné době se v Rusku nevyplatí topit uhlím, což se o topení dřevem říci nedá. Palivové dřevo je v mnoha oblastech Ruska levnější než plyn, ale z praktického hlediska má hmatatelné nevýhody:

 • Palivové dřevo musí být řádně obstaráno;
 • Palivo v prostoru kamen rychle hoří, proto je nutné tento proces kontrolovat;
 • v případě plného spalování je třeba dřevo do kotle pravidelně doplňovat.

Mnoho lidí volí uhlí jako alternativu. Jedná se také o pevné palivo, které je levnější než plyn. Pokud si pořídíte automatický kotel na tuhá paliva, ušetříte peníze i čas (nemusíte mít službu u topeniště). Je však třeba vzít v úvahu, že ne každé uhlí je pro TKDG dobré.

Klasický litinový kotel na tuhá paliva nahrazuje sporák. Zařízení se vyznačuje jednoduchou konstrukcí, pracuje na principu přímého spalování. zdola nahoru. Zařízení vyrábějí různí výrobci: od řemeslných podniků až po přední firmy v oboru. Po analýze 9 značek nabízíme pozornost 4 kotlům s originálním designem, vysokou úrovní bezpečnosti a dobrou tepelnou izolací, díky čemuž je provoz ekonomičtější.

Lemax Forward-12,5

Klasický jednookruhový kotel s účinností 75 %. Výkon 13 kW vám zajistí pohodlí v malém domě o rozloze 120-130 metrů čtverečních.м. Jako palivo lze použít dřevo, uhlí, antracit. Horní nakládání umožňující co nejkompaktnější konstrukci. Plášť je vyztužen kanálem a jako základní materiál je použita 4 mm silná ocel. Pro ochranu proti korozi je kov ošetřen inhibitory a žáruvzdorným dekorativním nátěrem.

Krbový rošt je vyroben z šedé litiny. materiálu, který je mimořádně odolný vůči teplu. Na předním panelu je zabudován teploměr pro kontrolu teploty. Zařízení lze ovládat mechanickým ovladačem.

 • Maximální doba provozu při jednom zatížení 12 hodin;
 • Zesílený výměník tepla;
 • Energetická soběstačnost pro úplnou autonomii;
 • Jednoduchý systém připojení ke kotli pro nepřímé vytápění;
 • Nízké náklady.

Kotel lze přestavět na plynovou síť. Stačí nainstalovat plynový hořák. Díky této konstrukční vlastnosti je tento model nejlepší volbou pro novostavby.

Bosch Solid 2000 B SFU 12

Jednookruhový kotel s vysokou účinností až 84 %. Jako palivo lze použít dřevo, uhlí, koks, dřevěné nebo uhelné brikety. Spotřeba paliva 5,3 kg/hod. Primární výměník tepla je vyroben ze žáruvzdorné oceli. Možnost instalace zařízení pro mechanickou regulaci vzduchu. Popelová dvířka jsou vybavena nastavitelnou škrtící klapkou, která zjednodušuje přívod primárního vzduchu.

Doporučená teplota topného média 65-95 stupňů. Pro kontrolu základních provozních parametrů instalovaný teploměr a manometr. Doporučený tlak vody v topném okruhu 2 atmosféry.

 • Snadná údržba;
 • Svislé zatížení;
 • Energetická nezávislost;
 • Účinná tepelná izolace;
 • Pokročilá konstrukce spalovací komory.

Evan Warmos TT-18

Jednookruhový topný kotel s výkonem 6 až 18 kW. Díky konstrukci roštového systému je zařízení nenáročné na použité palivo. V komoře lze spalovat dřevo a dřevěné zbytky s vlhkostí až 70 %. Velkokapacitní komora umožňuje použití polen o délce až 55 cm. Maximální doba hoření na jednu dávku až 15 hodin s vysoce kvalitním uhlím.

Ochranná obrazovka zajišťuje bezpečnou obsluhu. Kombinovaný termomanometr pro sledování hlavních provozních parametrů. Regulátor tahu, který mění výkon od 30 do 100 %. Jako záložní zdroj tepla je v kotli integrován elektrický ohřívač s tepelným omezovačem a termostatem.

 • Kombinovaná tepelná izolace šetří teplo a chrání před opařením;
 • Systém sání horkého vzduchu prodlužuje dobu spalování;
 • Zesílená konstrukce;
 • Spalovací komora je vyrobena ze žáruvzdorné oceli;
 • Snadná instalace.

Protherm Beaver 20 DLO

Jednookruhový, podlahový model vhodný pro vytápění domů o rozloze 160 až 180 metrů čtverečních.м. Účinnost 70,8 % při provozu na uhlí. Konkurence pyrolýzních a plynových kotlů. Jako palivo se používá dřevěné uhlí nebo dřevo. Teplotu teplonosného média lze měnit v rozmezí 30 až 85 stupňů Celsia. Dvouprůchodový litinový výměník tepla zajišťuje velkou topnou plochu a maximální přenos tepla.

Regulační systém se skládá z regulátoru tahu a termostatického regulátoru, jejichž činnost nevyžaduje elektrickou energii. Vestavěný teploměr a manometr umožňují kontrolu klíčových provozních parametrů. Maximální přípustný tlak v systému. 4 atmosféry. To umožňuje vytápět velké budovy.

 • Bezvadná kvalita montáže;
 • Rychle ohřívá topné médium na danou teplotu;
 • Velká spalovací komora;
 • Delší interval čištění;
 • Snadná údržba.

Výběr typického kotle na tuhá paliva

Klasická zařízení na dřevo se používají k vytápění soukromých a zahradních domů, chat, průmyslových, výrobních a skladovacích prostor. Cena kotle na tuhá paliva pro rodinný dům je nižší ve srovnání se stacionárním spalovacím kotlem. Při výběru je vhodné zvážit následující kritéria:

 • Oblast vytápění.
 • Počet okruhů (pouze vytápění. jednookruhové jednotky, vytápění a ohřev vody. dvouokruhové jednotky).
 • Forma (kulaté zařízení bude vyžadovat více místa, je vhodné umístit obdélníkový kotel na tuhá paliva do rohu, cena může být vyšší, ale záleží na dalších vlastnostech).
 • ÚČINNOST.
 • Druhy paliva.

Kotel na tuhá paliva lze instalovat nejen v soukromém nebo zahradním domku. Můžete jej použít k vytápění dílny, nebytových prostor nebo technické místnosti a udržovat v ní požadovanou teplotu.

Nákup kotle u společnosti Pro Comfort

Pokud potřebujete kotle na tuhá paliva, můžete je zakoupit v Pro Comfort. Dodávka a instalace na místě. Kupující musí pouze provést platbu a počkat, až bude vše připraveno. Kotel na tuhá paliva si u společnosti Pro Comfort můžete zakoupit na úvěr nebo na splátky. To umožňuje vyřešit problémy s vytápěním hned a zaplatit za ně později.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS