Krb v sauně v relaxační místnosti

Interiér sauny foto

Kvalita vašeho času závisí na tom, jak zajímavá je relaxační místnost. A v naší zemi jsou dřevěné sruby obzvláště oblíbené. Objednejte si jeden z nich a brzy budete mít hotovou kulatou saunu. Nejlepší způsob, jak takovou místnost vyzdobit, je ve starém ruském stylu.

Ručně tesané osikové dřevo bylo vždy považováno za nejlepší srubové dřevo

V předsíni není horko, takže stěny mohou být pokryty borovicovým dřevem

Podlaha v relaxační místnosti by měla být vyrobena z teplých materiálů odolných proti vlhkosti. Prkna jsou ideální pro palubky. Kromě toho jsou na podlaze umístěny teplé podložky pod nohy. Z vnitřního vybavení sauny je třeba sestavit vnitřní vybavení:

Pokud má být místnost zařízena ve staroruském stylu, zejména pokud jsou stěny z kulatiny, jsou slovanské závěsy na oknech velmi krásné. Jsou zde také rozmístěny závěsné police plné ruského lidového nádobí. Harmonickým doplňkem budou nejrůznější džbány a proutěné koše. V interiéru lázeňského domu jsou na stěnách zavěšeny především dubové metly. Jejich počet není omezen na několik kusů.

Nábytek uvnitř sauny by měl přinášet harmonii a soulad

Místnost pro odpočinek, kde je umístěno vše potřebné

Strop může být vyroben ze stejného dřeva nebo může být více tematický. Je vyrobena jako staromódní střecha kostela s příčkou mezi nimi a dokonale zapadá do starobylého ruského designu interiéru lázní.

Velmi zajímavě vypadá odpočinková místnost zřízená jako starobylá vikingská chýše. Hlavním lákadlem místnosti Vikingů jsou těžká masivní prkna napuštěná tmavými oleji.

Důležitou součástí dobré sauny je útulná předsíň

Nábytek i zde splňuje požadavky na masivní a nenáročný vzhled. Jídelní stůl by mohl být vyroben z trámu. Toto řešení by lázni dodalo středověkou divokost.

Všechny prvky interiérového vybavení, dokonce i lustr, jsou inspirovány Vikingy. Kované železo by mělo být všude. Upevnění dveří, dveře šatní skříně jsou se středověkou tématikou.

Skvěle se hodí ozdobné prvky, jako jsou zvířecí kůže, vycpaná zvířata, rohy a další dekorativní předměty. Zde se hodí všude zavěšená koupelnová košťata.

Funkce

Při zařizování chcete, aby se všichni v místnosti cítili pohodlně a bezpečně. Běžně se dodržuje tradiční ruský styl, kdy se k obložení používá dřevěný obklad a pro všechny místnosti a stěny se volí stejný odstín

Při umísťování předmětů dbejte na to, aby nebyly v ostrých úhlech. Podlahy a stěny nesmí být kluzké

Jedná se o důležitý požadavek, který nesmí být opomenut. V opačném případě by mohlo dojít ke zranění

Při zařizování sauny se musí používat pouze přírodní materiály. To je nutné z bezpečnostních důvodů. Nikdo neví, jak mohou umělé materiály reagovat při vysokých teplotách a jaké látky se z nich mohou uvolňovat. Například když je plast vystaven vysokým teplotám, začne se tavit a uvolňovat toxické látky. Ohrožují zdraví ostatních a nepříjemný zápach nepřispívá k odpočinku a relaxaci.

READ  Voda tekla voda v místnosti

V koupelně musí být vhodné místo pro odložení drobných předmětů (košťata, čepice, pantofle, mýdlo, oleje atd.), které mohou být potřebné pro mytí a relaxaci

Pozornost je třeba věnovat také osvětlení. Měla by být nenápadná a uvolněná

Vhodná jsou svítidla, která vyzařují měkké žluté světlo.

Jednoduchá pravidla mohou zaručit bezpečnost vašich rekreantů. Světla lze umístit na strop a stěny.

Design

Ruské lázně: oáza venkovského lidu. Na okna se hodí obyčejné záclony z chintzu a ručně vyráběné obrázky. Často realizované ve stylu lázeňského lovu, další varianty přírodního designu.

Zejména design v parní lázni bude vypadat kombinace dokončovacích materiálů, jako je obklad a kámen, cihly a žulové desky, blokový dům. Kromě krásy musí být interiér parní lázně naprosto bezpečný. Proto je design parní lázně často kompromisem. V saunové místnosti působí efektně zakřivené police, decentní osvětlení a ušlechtilý kámen za sporákem.

sauně, relaxační, místnosti

Při vytváření samostatné saunové místnosti je kladen důraz na pohodlí. Přirozenost je stále na prvním místě

Vhodné jsou také závěsy s volány a pevné žaluzie na oknech. Tato místnost v sauně je obvykle kompaktní, ale světlá.

Moderní lázně vyžadují umývárnu. Zde lze instalovat plnohodnotné sanitární armatury. Místo má často podobu pánve nepředstavitelných tvarů. Pokud nebyl dostatek místa pro bazén, byly sprchy umístěny v umývárně. Moderní stylové sprchy zabírají málo místa a krásně ladí s interiérem lázní. Nepotřebujete ani samostatnou místnost pro sprchy.

V ruských lázních byla vnitřní umývárna uspořádána také kolem kamen v parní lázni. K mytí sloužila jednoduchá umyvadla a vědra. A díky dnešním moderním stavebním materiálům ji lze integrovat do každé moderní koupelny.

Design sauny může být spojen s vaší osobní interpretací barev a jejich kombinací. Tato vlastnost závisí na fyziologii oka, stavu nervů, životních zkušenostech a na tom, jak se oko chová. Psychologové tvrdí, že pro ženy je důležitější barva než forma a pro muže barva.

Rozmanitost materiálů pro dekorativní nábytek

Místnost lze vyzdobit různými materiály:

 • Dlaždice. Keramika je oblíbená v římských lázních (thermae). Podlahy a stěny jsou jím obložené. Dlažba je kombinována s tematickými dekorativními prvky: amfory, obrazy v mozaikové technice, sochy ve výklencích, sloupy nebo pilastry, klenuté klenby. Používá se převážně majolika s různými vzory a glazurami.
 • Filc. Vhodné pro nenáročné interiéry. Materiál se přirozeně hodí k venkovskému, provinčnímu a ruskému stylu.
 • Tapety. Nepoužívají se tak často, protože do relaxační místnosti jsou vhodné pouze spolehlivé varianty odolné proti vlhkosti.
 • Sádrokartonové desky. ještě vzácněji než tapety. Je nezbytná pro vytváření složitých rámů na stropech, podlahách a stěnách.
 • Přírodní cihly nebo kámen. materiál vydrží mnoho let. Zcela imunní vůči vysoké vlhkosti. Pro vyvážení „chladu“, který pochází z obložení, se doporučuje umístit do místnosti krb.
 • Porcelánová kamenina. Robustní a spolehlivá varianta, která dokonale zapadá do ušlechtilého designu.
READ  Jak skrýt hadici od plynové varné desky

Rám místnosti může být natřen, omítnut, pokryt umělými PVC panely, kamenem nebo cihlami, ale tyto možnosti se rychle znehodnotí, pokud přijdou do styku s agresivním mikroklimatem parní lázně. Majitelé obvykle raději neriskují. Vybrané přírodní dřevo:

 • Dub. Dezinfikuje vzduch a chrání stěny před plísněmi;
 • Alder. Vlastnosti podobné dubu;
 • Lime. Materiál se vyznačuje příjemnou medovou vůní, která pomáhá vytvořit v místnosti relaxační atmosféru;
 • Cedr. Uvolňuje do vzduchu mikročástice oleje, které příjemně voní a mají uklidňující účinky;
 • Aspen. Přírodní antiseptikum, které dlouhodobě drží tvar a nedeformuje se; popel. Je známá pro své příjemné, jemné barvy a originální střihy;
 • Pine. Praktické a levné dřevo šíří v místnosti vůni borovice, ale časem může na povrchu vytvářet kapičky pryskyřice.

Na podlahu se obvykle pokládá linoleum, dlažba nebo desky s perem a drážkou. Ty jsou vyleštěné do vysokého lesku, takže jejich povrch nečiní bosým hostům problémy s třískami. U dražších variant se používá stěrková podlaha.

Rekreační místnost s tímto typem povrchové úpravy odpovídá kánonům špičkových stylů. Stropy jsou omítnuté, natřené nebo obložené obkladem.

Laminátové nebo dřevěné podlahy se nedoporučují pro podlahy. Pokud se dostanou do kontaktu s vlhkostí, mohou nabobtnat a znehodnotit se.

Skandinávský styl

Bělené povrchy jsou skvělé pro lidi, kteří mají rádi čistotu a pořádek. Minimální nábytek a světlé barvy zvětšují prostor a činí ho čistším.

Pro severský vzhled je vhodné co nejsvětlejší světlé dřevo, malé skříňky a elegantní stoly a židle. Vítanou změnu této chladné atmosféry představují nadýchané ručníky, pléd a koberec v obývacím pokoji.

Design parní místnosti

V této místnosti je použito dřevo. Stálé teplo a vlhko samozřejmě životnosti tohoto materiálu neprospívají:

 • Modřín velmi dobře odolává nástrahám života a v průběhu let jen sílí;
 • Dub je skvělý pro parní lázeň, ale vysoká cena zastaví mnoho stavitelů;
 • Osikové dřevo nemá špatné vlastnosti a má antibakteriální účinky;
 • Lípa má jemnou barvu a lehkou vůni, ale časem ztrácí svou atraktivní bělost;
 • Olšové dřevo přitahuje svou měkkostí a jemnou vůní;
 • Toto dřevo časem netmavne a je trvanlivé.

Levné borovice a smrk nevypadají špatně, ale materiál při dlouhodobém zahřívání uvolňuje pryskyřici, která může způsobit popáleniny, a jeho silné aroma může být nebezpečné pro vaše zdraví.

Nábytek pro tuto místnost budou police a lavice a hlavním dekorativním prvkem bude sporák, který může být vyzdoben nejneobvyklejším způsobem.

Pořadí konstrukce saunové pece

Bez ohledu na konfiguraci, kterou si pro svůj zděný saunový sporák zvolíte, zůstává postup instalace ve všech situacích stejný. od základů přes komín až po povrchovou úpravu. V následující tabulce najdete důležité informace o jednotlivých fázích instalace.

READ  Ruční chladnička odmrazování tak často

Tabulka. Postup konstrukce saunové pece

Zednické práce pro saunovou pec, instalace dalších prvků

Komín v sauně

Toto je moje druhá spolupráce s Alexandrem Selivanovem.

Požadavky zákazníka byly zaoblené rohy a obloukové portálové okno. Zbytek byl na nás.

Cihly jsme pokládali na sucho, aby bylo dobře vidět, jak bude krb umístěn a kolik místa zabere.

Na stěnu jsme přibili čedičové desky s fólií, abychom saunu izolovali.

Mezi cihlami a čedičovou deskou bude také 100 mm vzduchová mezera.

První řada je položena na střeše s krytinou z plsti. Tato řada bude zcela pod hotovou podlahou, takže rohy nebyly zaobleny. Plánujeme použít podlahové vytápění jako hlavní topný systém.

Přehlídkové molo. Uprostřed bude pod krbem.

Cihla je zaoblená a broušená. Více informací o cihlářské práci ZDE

sauně, relaxační, místnosti

Spodní část a stěny topeniště jsou vyrobeny ze žáruvzdorných cihel SHB-8. Pro tuto cihlu použijte speciální šamotovou směs TERRAKOT.

Mezi keramickou cihlou a šamotovou cihlou je mezera

A tohle shora. Tohle je poprvé, co jsem to udělal. Dobrá myšlenka byla převzata z Afanasjevovy knihy.К. KRBY MODERNÍHO VZHLEDU

Je čas umístit do místnosti oblouk. K tomuto účelu jsem si vyřízl klopu z prkna

Sauna je ve výstavbě. Nyní stavíme první patro. Přízemí je zabedněné. To vytváří iluzi, že krb není venku. Chovat se lehce a nezakrývat krb. Včerejší déšť nadělal spoustu nepořádku: na podlaze před krbem a dokonce i v peci jsou louže.

Boční stěny spojte se zadní stěnou v řadě čtvrtkruhovými cihlami.

Nyní jsme vědci a zakryjeme krb přes noc plastovou fólií

Nad ventilem se průřez komína zmenší na 260×260 mm pro šestihrannou trubku

Provedeme podhled a zastavíme se zde, abychom nechali druhé patro a střechu v cestě stavbařům.

Až budou krokve nainstalovány, postavíme komín, ale mezitím můžeme připravit další objekt

Projekty lázeňského domu 6×3 m

Sauna s těmito parametry je určena pro 3 nebo 4 osoby najednou. Z tohoto důvodu potřebujeme pro parní lázeň 3 až 5 metrů čtverečních prostoru.Zbývající místnosti lze rozdělit podle vlastních preferencí.

V projektu sauny této velikosti jsou pokoje vybaveny dřevěným nábytkem:

Pro příjemný pobyt v sauně doporučujeme dřevěný nábytek. Pohovka, dvě křesla, televize. pobyt v sauně zanechá trvalý dojem.

sauně, relaxační, místnosti
| Denial of responsibility | Contacts |RSS