Která akční místnost má robotický vysavač

Top nejlepších robotických vysavačů: žebříček 2022

Robotický vysavač není fantazie, ale realita dneška. Člověk se chce od této povinnosti co nejvíce osvobodit. S robotickým vysavačem v domě lze udržovat čistotu autonomně a dokonce i na dálku. Široká nabídka s různými konfiguracemi a cenami může ztížit výběr nejvhodnější varianty, proto se v tomto článku podíváme na náš žebříček nejlepších robotických vysavačů v roce 2022.

robotické vysavače, stejně jako jakákoli jiná technika, mají své výhody i nevýhody. Abyste se vyhnuli pochybnostem o vhodnosti nákupu tohoto zařízení, měli byste si o nich přečíst.

 • Nemusíte vysávat sami, celý proces je plně automatický. Stačí spotřebič spustit, on sám prohledá místnost, vyčistí se a vrátí se do původní polohy.
 • Možnost vzdáleného spuštění robotického vysavače. Převážnou většinu samostatných modelů vysavačů lze spustit na dálku pomocí speciální aplikace. Můžete si sednout k vysávání, když jste v práci, a po příchodu domů mít vše připravené.
 • Snadné použití. Tyto vysavače nemají odpadkové koše, které je třeba pravidelně čistit/vyměňovat.
 • Spotřební materiál (filtry a kartáče) lze zakoupit v každém obchodě s domácími spotřebiči. Naštěstí jich není málo a jejich cena je docela snesitelná.
 • Kompaktní rozměry robotického vysavače. Skladování není problém.
 • Vysoké náklady. V praxi jsou náklady na robotický vysavač 2-3krát vyšší než na běžný vysavač.
 • Problémy s čištěním míst v blízkosti nábytku a v rozích. Je to způsobeno zvláštností jejich konstrukce, boční kartáčky nejsou schopny „dosáhnout“ na těžko přístupná místa.
 • Nízký sací výkon, který nevyčistí koberec správně.

Na co se zaměřit při výběru robotického vysavače?

Hyundai H-VCRQ80

Výkonný vysavač s mokrým chodem, který dokáže vysávat jak hladké podlahy, jako jsou laminátové podlahy a dlaždice, tak koberce s nízkým vlasem.

Má turbokartáč, HEPA filtr a šest senzorů pro orientaci. Pošlete robota k úkolu pomocí dálkového ovládání nebo pomocí dotykové obrazovky na těle robota. Má funkci odloženého startu.

Xbot L7 Pro

Stříbrným medailistou naší TOP 7 je nový „hráč“ na ruském trhu, Xbot L7 Pro. Jedná se o samočisticí robotický vysavač s funkcí lidaru a mokrého čištění. Tento model se ve většině vlastností a funkcí vyrovná robotu Roborock a v některých ohledech je dokonce lepší. Vrcholem je samozřejmě samočistící základna, ale i mapování tohoto robota je na vysoké úrovni.

Mezi jeho hlavní funkce patří:

 • Mapování místnosti a uložení až 4 map úklidu.
 • Zónování místností.
 • Úklid ve vybraných oblastech/pokojích a omezení oblastí úklidu na mapě.
 • Automatické zvýšení výkonu při najetí na koberec.
 • Pokračujte v čištění od místa přerušení po dobití.
 • Dálkové ovládání prostřednictvím mobilní aplikace a hlasového asistenta.
 • Pohyb herringbone v režimu mokrého vytírání.
 • Sací výkon až 2700 Pa.
 • Baterie Li-Ion 5200 mAh.
 • Pracovní doba až 2,5 hodiny.
 • Objem vakuového sáčku 600 ml.
 • Objem nádržky na vodu 110 ml.
 • Úklidová plocha 100 m2.м. na jedno nabití.
 • Hladina hluku 65 dB.

Testovali jsme tohoto robota a dokonce jsme ho porovnali s jinými vlajkovými loděmi, videorecenze se na kanálu objeví velmi brzy. Je důležité si uvědomit, že se základnou pro samočištění nádoby a 36. Pro balíček s běžnou nabíjecí základnou.

Válka proti prachu: jaký robotický vysavač zvolit v roce 2022?

Výběr správného vysavače pro váš dům nebo byt je náročný. Je těžké určit, jaký typ zařízení potřebujete. drahý vysavač se spoustou funkcí nebo levný robotický vysavač. Vše závisí na úkolu.

Jak si vybrat robotický vysavač: recenze

Hlavní věcí, kterou byste se měli řídit při výběru robotického vysavače, je typ úkolů. Pokud chcete jen jednoduše vysávat nasucho a utírat prach, stačí vám levný vysavač. Pokud chcete, aby vysavač odváděl dobrou práci, není levný přístroj s nízkým příkonem tou správnou volbou a musíte zvolit model vyšší třídy. Pokud chcete suché a mokré čištění v jednom, máte šanci, že nejen vyhodíte peníze, ale ani nedostanete to, co chcete. i ta nejdražší zařízení často nejsou univerzální. První věc, na kterou je třeba se zaměřit, je zpětná vazba od skutečných zákazníků. Pomohou vám rozhodnout, zda jste se rozhodli správně.

Na tato zařízení není kladeno příliš mnoho požadavků. Robotický vysavač s rozpočtem do 10 tisíc se obvykle vybírá na základě jednoduchých potřeb: uklízet dům, zatímco je majitel v práci. Neexistují žádné fantastické funkce a nízká cena, takže téměř všechny levné robotické vysavače trpí jednou vlastností. nízkým sacím výkonem a skromným prachovým sáčkem. To způsobí, že některé velké nečistoty budou buď přeskočeny, nebo zachyceny jednotkou, ale při druhém nebo třetím průchodu. Téměř všechny moderní robotické vysavače jsou vybaveny jednotkou s utěrkou z mikrovlákna, kterou můžete buď předem namočit vodou, nebo s ní použít speciální nádobu. Nemůžete očekávat zázraky. s takovým hadrem nedosáhnete kvalitního vyčištění, kromě mírného navlhčení povrchu. Nejzajímavější modely s rozpočtem do 10 tisíc jsou

Robotický vysavač Kitfort KT-570

Plochý robotický vysavač, který se dostane nejen pod gauč, ale také pod radiátor a na další nepřístupná místa. Výkon. 15 wattů. Nevýhody. žádný turbokartáč a vysoká hlučnost 68 dB.

READ  Za jak dlouho zvlhčí zvlhčovač vzduchu místnost?

Robotický vysavač Scarlett SC-VC80R14

Není to nejkompaktnější, ale možná nejlevnější robotický vysavač na trhu. Nemá žádné výjimečné funkce. spotřeba energie je 15 W, nemá turbokartáč ani režim mokrého mopování. Hlavní nevýhodou je vysoká hladina hluku (75 dB) a dlouhá doba nabíjení (téměř pět hodin).

Jeden z nejvýkonnějších a zároveň nejlevnějších robotických vysavačů. Příkon. 40 W, balení obsahuje centrální turbokartáč a velkou nádobu na prach o objemu 0,8 l, ale v zásadě bez nádoby na mokré čištění a funkce mokrého čištění. Stejně jako u většiny modelů nižší třídy jej nelze ovládat pomocí chytrého telefonu. Stejná hladina hluku jako u předchůdce 75 dB, ale kratší doba plného nabití čtyři hodiny.

Zařízení v této cenové kategorii jsou o něco pokročilejší. Základní modely jsou často doplněny o ovládání chytrým telefonem a možnost programování čištění a téměř vždy je k dispozici jednotka s utěrkou z mikrovlákna pro mokré čištění.

Robotický vysavač má údajně dostatečný vysávací výkon 1000 Pa pro každodenní úklid. Puppyoo R30 je dodáván s jednotkou pro mokré čištění, ale i bez ní je jedním z nejvýkonnějších robotických vysavačů na trhu. Při příkonu 25 W má sací výkon 1200 Pa. Malý bonus. ovládání zařízení přes Wi-Fi prostřednictvím aplikace Puppy Robot. Součástí dodávky je nádoba na prach o objemu 0,42 litru a jemný filtr. Hladina hluku není nejpříjemnější 65 dB a doba nabíjení je stále stejná čtyři hodiny.

která, místnost, robotický, vysavač

Robotický vysavač iRobot Roomba 676

Jedná se o jeden z nejprodávanějších modelů na trhu, ale měli byste si ho vybrat pouze v případě, že chcete jednoduché chemické čištění. Příkon iRobot Roomba 676 je 33 W, ale sací výkon je nižší než u konkurence. pouze 600 Pa. Kompenzovaný skromný výkon velké nádoby na prach o objemu 0,6 litru a působivý turbokartáč, který je dobrým pomocníkem při čištění koberců s malým vlasem. Zařízení se ovládá pomocí aplikace iRobot Home a plné nabití iRobot Roomba 676 trvá pouze tři hodiny.

Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších robotických vysavačů na trhu. Nízká spotřeba energie 25 W, ale vysoký sací výkon 1400 Pa. Působivá nádoba na prach s jemným filtrem a objemem 0,55 litru, možnost připojení nádoby s modulem pro mokré čištění. Dodává se s velkým turbokartáčem, ale za cenu značné hmotnosti 2,5 kg. Hladina hluku je průměrná 44 dB. Plná náplň stačí na vyčištění místnosti o rozloze 100 metrů (typický jednopokojový byt, rohy a prostor pod postelí, gauč). Hlavní nevýhody. neustále sbírá nepotřebné předměty z podlahy, zamotává se do drátů, nepohodlné otevírání nádoby na prach, nízká výdrž baterie. pouze 120 minut, vysoká doba nabíjení. čtyři hodiny.

V této kategorii je poměrně velký výběr. Na výběr je suchý nebo víceúčelový čisticí prostředek a drhnoucí/sušící prostředek.

Robotický čistič Honor Choice R1

Dodává se s turbokartáčem, speciálním kartáčem na čištění dílů (IR senzory a kartáče) a 0,5l prachovkou. Přístroj nemá omezovač čisticí zóny a možnost sestavit mapu místnosti, ale to je kompenzováno několika režimy provozu. Maximální sací výkon 2600 Pa, což je mnohem více než u dražších konkurentů. V tomto režimu však zařízení pracuje pouze 15-20 minut a poté se „plazí“ k nabíjení. Plocha, kterou lze při plném nabití baterie vytřít, je cca 150 m, ale kvalita vytírání je diskutabilní. Hadřík z mikrovlákna (součást balení) je volný a podlahu dostatečně nevytře, ale úroveň přívodu vody je nastavitelná. Hladina hluku je také velmi nízká. 58-70 dB.

Kritéria výběru

Navigace na stránkách

Robotický vysavač by měl být vybrán především podle své navigace (orientace v prostoru), která ovlivňuje efektivitu jeho práce.

V roce 2021 budou trh s robotickými vysavači reprezentovat modely, jejichž navigace funguje na následujícím principu:

 • Mechanický nárazník s měkkým dotykem IR senzory nárazu a výškové diference. Nejjednodušší typ navigace, který se vyskytuje hlavně v modelech nižší třídy. Tato varianta je vhodná pro úklid po jednotlivých místnostech, kdy je možné robota přesouvat z místnosti do místnosti a uměle omezit prostor (např. magnetickou páskou nebo zavřením dveří). Roboty s nejjednodušší navigací jsou navíc vhodné pro úklid malých ploch: 30 až 40 metrů čtverečních.м., až 3 pokoje.
 • Mechanický nárazník, gyroskopické senzory. Pokročilejší navigační systém, kterým je vybavena většina robotů Co je gyroskop a jak funguje, jsme vysvětlili v tomto článku: princip robotického vysavače. Stručně řečeno, robot si pamatuje rychlost a trasu pohybu z nabíjecí základny, na jejímž základě vypočítává své souřadnice a pracuje na senzorech, zaměřuje se na překážky a stěny. Po dokončení práce se robot vrátí na domovskou základnu. Robotické vysavače s gyroskopem zpravidla účinně čistí plochy o rozloze přibližně 60 metrů čtverečních.м. pokud je počet pokojů 5 nebo méně.
 • Fotoaparát. V tomto případě je kamera umístěna na horní části těla a snímá místnost podél stropu, čímž vytváří mapu a trasu. Jedná se o pokročilý typ robotického vysavače s navigací. Vhodné pro čištění ploch od 100 metrů čtverečních.м. a další.
 • Laserový dálkoměr (lidar). Tento typ navigace je založen na laseru, který určuje vzdálenost k objektům a stěnám, vytváří plán bytu nebo domu a pamatuje si ho. Lidar mapuje místnost přesněji než kamera, a proto se lépe orientuje na větších plochách.
 • Lidar kamera. V roce 2021 se objevilo několik robotických vysavačů s lidarem a kamerou na palubě. V době psaní tohoto článku se jedná o nejlepší typ navigace. Lidar je zodpovědný za prostorovou orientaci a kamera identifikuje objekty na podlaze, takže se robot nezamotá do drátů a nerozmazává například zvířecí odpad. Existují také roboti s lidarem a kamerou, kde se kamera dívá nahoru a jejím hlavním úkolem je vidět dveřní otvory, aby bylo možné lépe rozdělit byt na místnosti.
READ  Vysavač Tefal se nepřipojí k síti Wi-Fi

Robotické vysavače s lidarem a kamerou jsou nejinteligentnější a nejlépe se orientují ve vesmíru. Ne nadarmo se prodávají v cenách od 15-20 tisíc. Roubles. Chcete si vybrat robotický vysavač s mapou bytu nebo domu. vyberte si modely s posledními třemi typy navigace.

která, místnost, robotický, vysavač

Úklidová plocha a počet pokojů

Neméně důležitým parametrem při výběru robotického vysavače je plocha, kterou dokáže vyčistit během samostatného provozu. Nejčastěji je tato možnost uvedena v technických specifikacích, ale pokud tomu tak není, je lepší se poradit s prodejcem, abyste neudělali chybu. Pokud máte to štěstí, že si vyberete vysavač, který na jedno nabití uklidí až 150 metrů čtverečních, je pravděpodobně nejlepší zvolit robota, který poskytuje dostatečnou podlahovou plochu pro váš domov.м. a plocha vašeho domu je 80 metrů čtverečních.м. Ale co když je dům velký, asi 150 metrů čtverečních, a vy si vyberete model, který je schopen vyčistit maximálně 60 metrů čtverečních najednou?м.? Nepříliš pohodlné a efektivní. Před nákupem si proto nezapomeňte zkontrolovat tuto specifikaci!

Zde je náš stručný návod, jak vybrat robotický vysavač podle plochy a počtu místností:

 • Až 40 čtverečních.м., Pokud jsou v místnostech maximálně 3, jsou vhodné roboty s jednoduchou soft-touch nárazníkovou navigací a senzory.
 • 40-60 m2.м., Pokud je v místnosti 5 nebo méně lidí, zvládne to robotický vysavač s gyroskopem.
 • Můžete si vybrat z nabídky od 60 m2 do 100 m2.м. robotické vysavače s lidarem nebo kamerou (nebo 2 v 1).

Všimněte si také, že mnoho robotických vysavačů ve střední a prémiové cenové kategorii (od 20 tisíc do 20 tisíc korun). rublů a vyšší) jsou schopny pokračovat v čištění i po nabití, což obvykle udává výrobce. Т.е. Pokud je uvedená plocha čištění 100 m2, je maximální plocha čištění 100 m2.м., Pokud máte dům o rozloze 150 metrů čtverečních, je důležité vybrat robotický vysavač s funkcí pokračování v úklidu po nabití z místa, kde robot úklid dokončil. V takovém případě bude jistě vyčištěna celá dostupná plocha.

Na internetu panuje mylná představa, že si můžete sami vypočítat čisticí plochu (pokud není uvedena ve specifikacích) pomocí zjednodušeného systému: vezměte dobu provozu vysavače a odečtěte deset. Výsledkem je přibližná plocha místnosti, ve které je vhodné použít uvažovaný model robotického vysavače. Výsledky nejsou vždy v souladu se skutečným výkonem, zejména pokud robot není navigován. Robot dokáže projet a projede například 100 metrů čtverečních podlahové plochy.м., ale projde desetkrát stejným místem a nemusí se vůbec dostat do třetí nebo čtvrté místnosti. Proto tento způsob výpočtu nedoporučujeme!

Typ čištění

Je třeba si uvědomit, že existují některé modely zařízení schopné pouze „suchého“ čištění, stejně jako čisticí roboty, vysavače.

Existují také suché a mokré verze, které mohou čistit jak za sucha, tak za mokra: https://robotobzor/rejtingi/luchshie-roboty-pylesosy-s-vlazhnoj-uborkoj.html. Je třeba vědět, že k čištění laminátových podlah, parket a kamenné dlažby se nedoporučuje používat omyvatelnou verzi. Pokud si chcete vybrat vysavač na koberce, doporučujeme zvolit kombinovaný model nebo pouze suchý model. V druhém případě by zařízení mělo mít 1-2 hlavní kartáče a boční (pomocné) kartáče.

Možnost turbokartáče

Při výběru robotického vysavače se mnoho lidí těžko rozhoduje, zda zvolit robotický vysavač s turbokartáčem nebo bez něj. K řádnému čištění koberců je zapotřebí turbokartáč, který zachytí vlasy a chlupy. Pokud máte vybrat robotický vysavač na koberec nebo koberce, je nejlepší zvážit tuto verzi. Problém turbokartáčů však spočívá v tom, že mají tendenci na sebe vázat dlouhé vlasy, chlupy domácích mazlíčků a další nečistoty (a jsou proto účinnější při jejich sběru z podlahy). Obsluha tedy bude trvat déle a budete muset kartáčovat neustále.

Robotické vysavače, které spolupracují s Alicí

Přestože existuje široká škála chytrých vysavačů, není mnoho modelů, které podporují službu Yandex.Alice.

iPlus L100

Tento robot se snadno ovládá pomocí hlasového asistenta Yandex.Alice prostřednictvím aplikace Tuya Smart. Stačí propojit zařízení s účtem Yandex, vybrat místnost, kde se nachází nabíjecí stanice, a požádat Alici, aby vysála dům. Pokud jej správně nastavíte, robot bude schopen porozumět vašim hlasovým příkazům. Systém chytré domácnosti Yandex nabízí základní příkazy: zahájení úklidu, výběr režimu, zrušení, pozastavení, návrat do nabíjecí stanice. Hlasové příkazy jako „Alice, vysávej“, „Vrať vysavač do základny“ apod. д. Kromě toho bude iPlus L100 schopen odpovědět na otázky typu „Jaká je úroveň nabití baterie?“?“, „Kde je robot??“a vše, co souvisí s režimem čištění a stavem spotřebiče“.

Příkazy můžete robotovi zadávat ze smartphonu s integrovaným prohlížečem Yandex s aplikací Alice, prostřednictvím stanice Yandex nebo dokonce z chytrých hodinek synchronizovaných s vysavačem. Na umístění nezáleží. Své přátele můžete překvapit tím, že robota spustíte, když jste mimo domov, a ukážete jim, jak ho vyčistit.

V následujícím videu vysvětlíme, jak připojit iPlus L100 k Yandex Alice:

iClebo

Pokud potřebujete zařízení, které rozumí příkazům v ruštině, můžete věnovat pozornost vysavači iClebo O5 Wi-Fi. Zařízení má dobré technické vlastnosti a spolehlivost.

Elari

Pod touto ruskou značkou jsou k dispozici chytré vysavače s podporou hlasu v ruštině. Tyto miniaplikace se vyznačují funkčností a dobrými technickými údaji.

Upozorňujeme na následující modely robotických vysavačů Elari s podporou Alice:

Xiaomi

Aby robotický vysavač Xiaomi mohl spolupracovat s Alicí, musí podporovat ovládání pomocí tohoto virtuálního asistenta.

READ  Co je HEPA filtr z vysavačů

Seznam zařízení podporujících ruského hlasového asistenta se neustále rozšiřuje. Při koupi robota si proto zkontrolujte tyto informace.

Nejlepší samočinný robotický vysavač: iRobot j7 Samočinný robotický vysavač

Pokud se nechcete zabývat prachem a nečistotami, pak je pro vás určen samočinný robotický vysavač iRobot j7.

 • Rozměry: výška 3,4 palce, průměr 13,3 palce
 • Hmotnost: 7,49 lbs
 • Barva: černá se stříbrnými akcenty
 • Objem popelnice: 0,6 litru, přestože má samočisticí funkci
 • Sací výkon: Není specifikováno
 • Kompatibilní povrchy: tvrdé podlahy, koberce s nízkým vlasem, koberce s vysokým vlasem
 • Uklízí nepořádek, jakmile je zjištěn
 • vyprázdní se
 • Vyhýbá se kabelům, odpadkům po domácích mazlíčcích a dalším objemným předmětům

Téměř každý robotický vysavač vyžaduje pravidelné vyprazdňování. Robot iRobot j7 se sám vyprazdňuje, čímž vám ušetří další nepříjemný krok při pravidelné údržbě robotického vysavače.

Má poměrně jednoduchý systém. Samonakládací robotický vysavač iRobot j7 dokovací stanici nabíjí, ale také po každém úklidu vyprazdňuje koš. Sbírané nečistoty ukládá do sáčku, který po naplnění vyprázdníte. Až šest měsíců se nemusíte starat o vyprazdňování jednotky. Než budete muset začít myslet na vyprazdňování čisté základny, může to trvat až šest měsíců, takže tento robotický vysavač je skutečně zařízení, které můžete nastavit a zapomenout. Pomocí aplikace iRobot (k dispozici na iOS a Google Play) můžete iRobot j7 přimět k úklidu místnosti tak, jak byste to udělali vy, a to tak, že si naplánujete úklid každé místnosti ve vaší domácnosti. Dokonce má zabudované senzory, aby se šňůry, kabely a tkaničky bot nedotýkaly. Na rozdíl od jiných robotů dokáže iRobot detekovat nepořádek v okamžiku, kdy se objeví, a odstraní jej dříve, než stačíte sáhnout do zásobníku na prach. Jakkoli je toto zařízení honosné, má svou cenu. A navzdory svému výkonu postrádá přihrádku na baterie. Možná se však vyplatí koupit robotický vysavač, o který se nebudete muset starat celé měsíce.

Proč robotický vysavač nevidí černé podlahy?

Majitelé si často stěžují, že robotický vysavač ignoruje tmavé podlahy. Nepojede na tmavý koberec, laminátovou podlahu nebo dlažbu. Tmavé části podlahy zůstávají neuklizené, což je velmi frustrující. Nezoufejte: řešení existuje.

Zařízení je vedeno prostorem pomocí senzorů. Právě ony zabraňují pádu chytrého zařízení ze schodů. Pokud je podlaha příliš tmavá, robot ji rozpozná jako výškový rozdíl. Aby se předešlo pádu, spotřebič nebude jezdit přes tyto oblasti. Pokud dům není dvoupodlažní a nejsou v něm žádné schody, nejsou tato čidla potřeba. Pokud robot nezachytí černou podlahu, je třeba výškové senzory přelepit páskou. U všech modelů se nacházejí na spodní straně karoserie. V závislosti na modelu může být k dispozici 4 až 6 snímačů. Lze je zalepit běžnou papírovou lepicí páskou.

Pokud zařízení detekuje tmavou podlahu, může dojít k následujícím problémům:

Pokud jsou v místnosti schody nebo nerovná podlaha, nesmí být senzory a kamery oblepeny páskou. Robotický vysavač může spadnout a rozbít se.

Top 12: Nejlepší robotické vysavače pro rok 2022

Název Popis Cena
1. Atvel R80 Nejlepší robotický vysavač Drooming 2022 283
2. Genio Deluxe 500 Pro Jeden z nejlepších úklidových robotů 350
3. Robotický vysavač Xiaomi MiJia P Chytrý vysavač s mokrým mopováním 328
4. Roborock S6 MaxV Špičkový vysavač na mokré a suché vysávání 628
5. Weissgauff Robowash Laserová mapa Kvalitní robotický vysavač pro mokré vysávání 300
6. REDMOND RV-R500 Osvědčený robotický vysavač s dlouhou dobou provozu 218
7. Garlyn SR-600 Omyvatelný robotický vysavač se širokou škálou provozních režimů 437
8. Roborock E4 Robotický vysavač s dobrým poměrem ceny a výkonu 212
9. REDMOND RV-R650S Oblíbený prací robot Hoover 225
10. iBoto Aqua V715B Tichý a praktický robotický vysavač s režimem mokrého čištění 182
11. Xiaomi Dreame F9 Samostatný robotický vysavač, který spolupracuje s Alicí 218
12. Polaris PVCR 0930 SmartGo Vynikající čisticí robotický vysavač 250

Nejlepší robotické vysavače Nejlepší robotické vysavače za rozumnou cenu

Tento typ vysavače je ideální pro vlhké vysávání a obvykle je vybaven podložkou z mikrovlákna. Samotný princip čištění je totožný se suchým čištěním, jedinou výjimkou je, že do odlučovače prachu se dostává prach rozpuštěný ve vodě. Z tohoto důvodu jsou tito roboti oblíbení zejména u alergiků a lidí s dýchacími problémy. Z mnoha důstojných možností jsme vybrali 12 nejlepších vysavačů v tomto formátu.

Polaris PVCR 0930 SmartGo

Polaris PVCR 0930 SmartGo

Pro začátek se můžeme obrátit na poměrně cenově dostupnou variantu od známého Polarisu. PVCR 0930 SmartGo (18 500 Kč). Stejně jako všechny vysavače tohoto typu je vhodný nejen pro mokré vysávání, ale i pro běžnější suché čištění. Tento robot je obzvláště výhodný tím, že je plně automatický. Je vybaven účinným navigačním systémem, který dokáže zmapovat vaše prostory. Pokud se robot někde zasekne, vydá akustický signál. Vzduchový filtr s dlouhou životností zajišťuje téměř úplné odstranění prachu a jiných jemných částic. Lze jej ovládat na dálku díky speciálnímu dálkovému ovládání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS