Kuchyňský ventilátor se zpětným ventilem

Instalace odsavače par se zpětnou klapkou: nuance a instalace s cennými radami

Nucené větrání v kuchyni nebo koupelně je v moderním bydlení samozřejmostí. Pokud však není výměna vzduchu správně organizována, hrozí zamlžování oken, plísně, nedostatek kyslíku a další nežádoucí jevy. Aby se tomu zabránilo, je nutné použít odsavač par se zpětnou klapkou nebo podobným zařízením.

Je to snadné, pokud víte, kde a kdy je potřeba použít zábranu zpětného tahu. Znalost pravidel pro větrání domů a základů fyzikálních zákonů pohybu vzduchu pomáhá.

V tomto článku se dozvíte, jaká provedení zpětných ventilů jsou k dispozici, kde by měly být použity a kde je umístit ve větracím systému. Samotná instalace je poměrně jednoduchá, ale některé detaily byste měli znát předem, aby montáž proběhla snadno a proudění vzduchu bylo bezproblémové.

Jakou značku odsávacího ventilátoru zvolit?

Při nákupu odsávacího ventilátoru je vhodné omezit výběr na spolehlivé výrobce. Společnosti specializující se na konstrukci a výrobu větracích zařízení poskytují nejlepší kvalitu.

Odborníci se zařadili mezi nejoblíbenější výrobce:

 • VENTS. Nepochybná jednička na domácím i zahraničním trhu, a to jak v kvalitě, tak v sortimentu. Společnost má vlastní výzkumnou a výrobní základnu v Evropě a samostatně vyrábí všechny typy zařízení, od domácích až po průmyslové. Vlastní značky Domovent, Aluvent, X-VENT, AirVENTS a Plastivent.
 • Soler Palau. Jednou z konkurenčních výhod společnosti je neustálý výzkum, vývoj a zavádění moderních technologických řešení. Společnost klade důraz na kvalitu, výrobní závody se nacházejí v Evropě, Spojených státech, Číně a Singapuru. Výrobky Soler Palau se dodávají do 90 zemí světa, kde je po nich stálá poptávka.
 • Blauberg Quatro. Společnost vyrábí moderní energeticky úsporná větrací zařízení pro obytné a průmyslové použití. Kromě vynikající německé kvality nabízíme také různé barvy a elegantní, stylový design.
 • ERA. Společnost vyrábí ventilační zařízení od roku 1997, kdy vyvinula sortiment až 2 000 položek. ERA dodává do 50 zemí světa a uplatňuje aktivní exportní politiku, která vyžaduje přísnou kontrolu kvality v každé fázi, od návrhu až po testování. Spolehlivost a stálost výkonu učinily ze značky lídra na ruském trhu.
 • Electrolux. Švédská společnost je světovou jedničkou ve výrobě domácích spotřebičů. Značka nabízí tisíce výrobků pro různé účely, včetně domácích ventilačních zařízení. Za více než sto let zkušeností získala společnost mnoho ocenění a cen. O kvalitě výrobků není pochyb, proto si zákazníci vybírají Electrolux.

Konstrukce se zpětnou klapkou

Tichý ventilátor se zpětnou klapkou může mít kulatý nebo obdélníkový tvar a stejný výkon pro vzduchovod. Zpětný ventil může být kulatý nebo hranatý.

READ  Jak vyjmout ventilátor v pračce LG

Podle konstrukce lze ventily rozdělit na:

 • jeden list (1 list na ose, otáčí se o 90 stupňů);
 • dvoukřídlé žaluzie (2 křídla, otočná o 90°, oddělené osy, lze otevřít jedno nebo obě současně);
 • lamelární (záklopka ve formě vzájemně se překrývajících lamelárních destiček);
 • inerciální mřížky (ventil Tulip, pasivní typ s více lopatkami).

220pro nabízí tiché ventilátory se zpětnou klapkou do kuchyně, koupelny a dalších domácích prostor

V našem katalogu naleznete následující produkty

kuchyňský, ventilátor, zpětným, ventilem

Můžete si vybrat sami nebo požádat o radu vedoucího prodejny. Váš odborník vypočítá kapacitu a vybere správný model s ohledem na vaše přání ohledně ceny a designu. Nabízíme také kompletní sortiment vzduchotechnických jednotek na klíč se všemi komponenty. od ventilátoru až po příslušenství.

Lze získat se zpětným ventilem od společnosti 220pro Shop. vždy čistý vzduch ve vaší domácnosti!

kuchyňský, ventilátor, zpětným, ventilem

Odsávací ventilátory se zpětnou klapkou

Ventilátor s moderním designem a nízkou hlučností. Lze namontovat na stěnu, do větracího otvoru nebo do podhledu. Ventilátor je vybaven zpětným pružinovým ventilem a má ochranu proti vlhkosti IPX4

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-120, bílý 20W

Odsávací ventilátor řady Slim s účinností v ultra tenkém provedení. Zpětný ventil na odtahovém ventilátoru zabraňuje proudění vzduchu z ventilačního systému budovy, takže nedochází k nepříjemným zápachům, a japonská valivá ložiska v motoru zvyšují účinnost.

Odsávací ventilátor Electrolux EAFS-100 15W

Ventilátor s moderním designem má nízkou hladinu hluku. Lze instalovat na stěnu, do větrací šachty nebo do podhledu. Ventilátor je vybaven pružinovou zpětnou klapkou a má ochranu proti vlhkosti IPX4

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-100, bílý 15W

Odsávací ventilátor Magic představuje elegantní způsob, jak udržet čerstvý vzduch v místnosti. Ventilátor je vyroben ve SLIM designu: přední panel je těsně přiléhající k pouzdru ventilátoru, takže zařízení je prakticky neviditelné v každém interiéru. Řada je vybavena zpětným ventilem co.

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-100 15W

Odsávací ventilátor je určen k trvalému nebo periodickému větrání sanitárních místností, sprch, kuchyní a dalších domácích prostor.K montáži do větracích šachet nebo k napojení na potrubí.Odsávací ventilátor má moderní design a estetický vzhled.

Odsávací ventilátor AURA 4C MR s časovačem, se zpětným ventilem na kuličkových ložiskách D100

Ventilátory SILENT jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, vybaveny zpětnými ventily a jednofázovými motory (230V-50Hz), izolační třída B, s vestavěnou tepelnou ochranou. Elektromotor je na skříni připevněn pomocí pryžových „silentbloků“, které lze přišroubovat ke skříni.

Odsávací ventilátor Soler Palau SILENT-100 CZ 8W

Název odsávacího ventilátoru BREEZE dokonale vystihuje jeho neobvyklý tvar a elegantní design. Sami se rozhodněte, jaký BREEZE chcete: slavnostní šampaňské, moderní chrom, tichý šedý kov nebo diskrétní slonová kost! Charakteristický rys BREEZE. široký.

BREEZE 5C, axiální odsávací ventilátor se zpětnou klapkou, spínač tahu šňůry D 123

Odsávací ventilátor Soler Palau SILENT-200 CZ DESIGN 3C

Ventilátor SolerPalau SILENT-200 CZ DESIGN-3C je určen pro větrání domácích prostor. Zařízení je vyrobeno z plastu ABS odolného vůči UV záření. Díky pryžovým tichým blokům se model vyznačuje nízkou hladinou hluku a vibrací.

READ  Jak sestavit binatone A 1685 ventilátor

Odsávací ventilátor Soler Palau SILENT-200 CZ DESIGN 3C

Vlastnosti:

 • Axiální ovládací mechanismus
 • Výměna vzduchu 175 m³/h
 • Jmenovitý výkon 16 W
 • Instalační průměr 120 mm
 • Hladina hluku 35 dB
 • Pouzdro odolné proti povětrnostním vlivům
 • Materiál pouzdra plast
 • Materiál předního panelu plast
 • Šířka 21 cm
 • Výška 21 cm
 • Hloubka 14.5 cm
 • Hmotnost 0.88 kg
 • Kuličková ložiska

Závěr a užitečné video

Montáž klapky do větracích mřížek se standardními rozměry:

Způsob instalace ventilu pro střídavý provoz nuceného a přirozeného větrání:

Instalace zpětné klapky v systému odvádění vzduchu zajistí správnou funkci větrání, zabrání zpětnému proudění vzduchu, nepříjemným zápachům a toxickým těkavým sloučeninám.

Toto zařízení lze instalovat samostatně, pokud je zakoupena prefabrikovaná verze, která odpovídá průřezu větracího potrubí v domě.

Pokud se chcete podělit o svůj názor na tyto informace nebo máte další dotazy, neváhejte a zanechte své komentáře. Napište prosím do bloku pod textem tohoto článku. Sdílejte užitečné informace, zveřejňujte fotografie

Vlastnosti instalace ventilátoru

Ventilátor tohoto typu se instaluje do větrací šachty přímo v místnosti, kde je instalován, například v koupelně.

Před zahájením prací je třeba zkontrolovat správnou funkci ventilačního systému. Pokud je ucpaný odpadky nebo sousedé nainstalovali nepovolené mosty, ventilátor nebude moci plnit svou funkci. Je důležité zachovat optimální geometrii větracího okénka, příliš malé neumožní dostatečné proudění vzduchu, což negativně ovlivní výkon spotřebiče.

Pro instalaci kanálového ventilátoru s klapkou doporučujeme následující algoritmus.

 • Okno v šachtě musí být geometricky přizpůsobeno ventilátoru. Pokud je příliš malý, je třeba jej zvětšit na správnou velikost pomocí pera. Pokud je otvor trochu větší, lze jej utěsnit montážní pěnou. Pokud je otvor velký, lze jej zabudovat pomocí sádrokartonu nebo jiným způsobem.
 • V závislosti na schématu zapojení jsou kontakty připojeny k čidlu, spínači nebo vypínači světla. Pokud na zařízení není automatický spínač, je vhodné vytvořit dva spínače: ruční a světelný. Veškerá kabeláž musí být skryta před přímým kontaktem s atmosférou, a to vyhloubením a uložením pod omítku nebo do kabelových kanálů.

Zařízení by mělo být zasunuto do okna a dobře zajištěno upevňovacími prvky. Nemají žádné vůle, deformace ani trhliny. V případě potřeby použijte těsnicí materiály. Jakékoli zbytečné otvory propouštějí vzduch, čímž se ventil stává nepoužitelným. Celá konstrukce musí být pokryta drátěným pletivem.

Závěr: pečlivě vybírejte výrobky se zpětnou klapkou a věnujte pozornost nejmenším detailům vašeho bytu nebo domu a jeho umístění, abyste zajistili, že větrání v místnosti nebude ohroženo. Abyste se vyhnuli negativním chybám, které se nemusí objevit okamžitě, ale až po určité době používání zařízení, je lepší obrátit se na profesionály a objednat si instalaci ve firmě zabývající se údržbou ventilačních systémů.

Co je to kuchyňský odsavač par se zpětnou klapkou??

Kuchyňský odsavač par se zpětnou klapkou se neliší od běžného odsavače ani z vnějšího, ani z konstrukčního hlediska. Jedinou zvláštností je přítomnost zařízení pro regulaci výstupu a přívodu vzduchu. Trendem posledních let je vést větrací potrubí kuchyňské digestoře přes nosnou stěnu přímo do atmosféry. Zpětný ventil je povinnou součástí odsavače par.

READ  Jak si oholit nohy epilátorem bez bolesti

Potřebujete zpětný ventil pro kuchyňský odsavač par??

Není shoda na nutnosti zpětného ventilu v kuchyňské digestoři. Odborníci se domnívají, že je to nutné, pokud je ve ventilačním systému častý zpětný tah. Proudění vzduchu z šachty může do domu přinášet cizí, ne vždy příjemné pachy. Ochrana potrubí jim předchází a zvyšuje komfort.

Instalace zpětné klapky je oprávněná pouze v případě, že je potrubí přímé.

Ohyby potrubí a větrací mřížka neutralizují zpětný tah. Zpětný ventil není u těchto odsávacích systémů nutný.

Jak funguje: princip činnosti a zařízení

Existuje několik typů zpětných klapek.

 • Membrána (jednolamelový gravitační tlumič). s nízkým odporem listů, používané v systémech přirozeného větrání. Nejjednodušší šoupátko membránového typu lze vyrobit ručně připevněním kusu pružné lavsanové membrány na zadní stranu větrací mřížky.
 • Lalokový ventil (žaluziový). Často se instalují místo větrací mřížky a zavírání a otevírání klapek lze ovládat průvanem nebo elektromotorem.
 • Motýl (dvoulistá pružina). Instalace v systémech nuceného větrání, kuchyňských odsavačích par. Součástí konstrukce je omezovač, který zabraňuje otáčení lopatek o více než 90°. Pružiny vracejí klapky do původní (zavřené) polohy.

Navzdory rozdílům v konstrukci fungují všechny tlumiče na stejném principu:

 • Proudění vzduchu způsobuje otáčení klapek;
 • otevře se otvor ventilu;
 • Plyny jsou odváděny do větrací šachty;
 • Uzavřené klapky blokují přístup vzduchu z ventilačního kanálu.

Kuchyňské odsavače par se zpětnou klapkou: výhody a nevýhody

Kuchyňské odsavače par se zpětným ventilem jsou stále oblíbenější z několika důvodů:

Má také své nevýhody:

 • Při zpětném tahu se některé modely ventilů otevírají a zavírají s charakteristickým praskáním;
 • Zpětný ventil kuchyňského odsavače vyžaduje pravidelné čištění, aby se odstranily nečistoty a mastnota.

Závěr a užitečné video

Pravidla pro výběr tichého odsávacího ventilátoru se zpětnou klapkou do koupelny:

Test odsávacích ventilátorů různých výrobců. Rada pro potenciální kupující:

Koupě koupelnového ventilátoru je rozumným krokem k vytvoření příjemného prostředí ve vaší domácnosti. Po instalaci a zapojení je spotřebič připraven k provozu a rychle odstraňuje nepříjemné pachy.

kuchyňský, ventilátor, zpětným, ventilem

Spolehlivá zpětná klapka zabrání pronikání štiplavých pachů z celkové ventilační sítě do místnosti, čímž se zvýší uživatelský komfort.

Máte v koupelně neuvěřitelně tichý ventilátor od jiného výrobce, který jsme v tomto článku nezmínili, a rádi byste ho doporučili ostatním uživatelům? Řekněte nám o výhodách tohoto modelu, přidejte jedinečné fotografie vašeho ventilátoru se zpětným ventilem do pole pro komentář.

Pokud byste chtěli výše uvedený materiál doplnit o užitečné návrhy pro výběr nebo použití ventilátorů, napište prosím své komentáře níže.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS