Kyvadlová zařízení v šicím stroji je

Kyvadlový zařízení.

Kyvadlová zařízení mají nejsložitější design ve srovnání s jinými pracovními těly v šicí stroje. Kyvadlový přístroj je nutné zachytit jehlou smyčku a provádění jeho závitu z cívky přes něj.

Nejčastějším kyvadlová zařízení v šicí stroje s rovnoměrně otáčením s vodorovnou osou a rovnoměrně otáčení vertikální osy.

V horizontální ose kyvadlová zařízení otočující s vodorovnou osou jsou víčko cívky a držák pásky drženy od otáčení montážního prstu, který je součástí drážky slugader. Přítomnost garantované mezery mezi výstupkem instalačního prstu a drážkou drážky umožňuje, aby jehlový závit volně obejít kolem sklápěče.

Punk Cap drží houpání. Nastavení lisování deskových pružin můžete změnit napětí kyvadlového vlákna.

Zvažte konstrukci rovnoměrně otáčení s vodorovnou osou otáčení kittle sady (rýže. 4.5). S šrouby deset (dva nebo tři) bydlení třináct Kyvadlová zařízení je připojena k kyvadlovému hřídeli stroje (na Obr. 3.7 není zobrazeno).

Rám třináct Má trysku devět Chcete-li zachytit jehlovou smyčku. Nos devět Při práci by mělo být přístroj ve stroji směřovat a ne drsný. Na bydlení třináct Zařízení šroubů 12 Horní deska je upevněna jedenáct. Přední a boční povrchová deska jedenáct Stejně jako boční povrchy nosu devět, musí být pečlivě leštěné a leštěné. V krytu třináct Tam je drážka čtrnáct. ve kterém je chudoba zahrnuta šestnáct Shpuyaderzhatel osmnáct. Od poklesu lodí osmnáct Z bydlení třináct Semir-Bracket se používá, fixuje třemi šrouby 7 na pouzdru třináct. Nos 5 polo-chaos kroužek 15 by měl být leštěný, protože prochází jehlovou smyčkou, když to opustí z kyvadlového zařízení.

Pohled šestnáct Shpuyaderzhatel osmnáct otevřený nahoře. Jeho konce podél konců na místě mezery přes okraje, stejně jako další povrchy dílů, se kterými v procesu tvorby stehu kontakty, musí být leštěný.

Čelní část Tiploader osmnáct Má Groove 17, který obsahuje výstupek 3 Západka jeden. V přítomnosti v řezu osmnáct dvě drážky 17 sekund se používá k interakci s odporem. V horní části přední části betonu osmnáct K dispozici je drážka 6, která zahrnuje výčnělek 5 instalačního prstu 21. Instalační prst 21 Opravy skříně stroje se šroubem 20. Ve středu shpailencer osmnáct Centerpiece se nachází devatenáct Pro založení a zajištění víčku 23.

Pouzdro víčko houpání na přední straně má zvýšenou drážku 24, který vstoupí do západky 3. Západka 3 zavěšené (prstem třicet) připojen k pohyblivé desce 2. Na západku 3 (Aby se zabránilo jeho pádu z víčko houpání), je nainstalován šroub 4. Zásobník 3 pevná v dutinách středu devatenáct Pomocí pružiny 31, který je instalován v díře 29 Knižní bydlení. Jaro 28 Regulovat napětí kyvadlového závitu upevněného instalací 26 a nastavení 27 Šrouby na bočním povrchu pouzdra 23 Víčko.

Cívka 22 na válcovou dutou osu 25 Punk cap 23. Snížení setrvačného odvíjení závitu z cívky 22 uvnitř skříně víčko houpání 23 Winker připnul talíř obloukovitý pružinu.

Kvalita návrhu a správný provoz kyvadlového zařízení v mnoha ohledech zabraňuje přerušení závitu jehly. Čím větší je rozměry kyvadlového zařízení, tím více jehly navlékne kyvadlový zařízení, tím větší je pravděpodobnost zlomeného závitu z eradikace a ztrátou produktivity z přepisu závitu jehly. Ale velké rozměry kyvadlového zařízení umožňují vyrábět sudu větší kapacity a tím snížit ztrátu QCM0 „výkon od změny nárazu.

READ  Jak změnit jehlu v šicím stroji

Při práci stroje mezi pružinou 28 a bockbing bydlení 23 Pravidelně akumuluje hromadu nití, které chcete odstranit.

Diagram zařízení pro šicí stroj

Existují základní části šicího stroje, bez kterého není nutná žádná jednotka:

 • setrvačník;
 • Motalka;
 • rukáv;
 • Šicí plošina;
 • volební kolo kola;
 • Stánek
 • Přijímač (zpět)
 • držák jehly;
 • jehlová deska;
 • chodidlo;
 • Zvedněte páku a dolní končetiny.

To jsou však ty, které jsou viditelné s kontrolou povrchu. jsou malé spinty skryté pod očištěm mechanismu. Existuje komplexní systém pro ovládání kyvadlové dopravy. Můžeme říci, že práce šicího stroje je zcela založena na kyvadlovém zařízení. Pro nepřipravenou osobu se může schéma podrobností o konvenčním šicím stroji zdát složitý a matoucí, ale vše je jasné, pokud to zjistíte.

kyvadlová, zařízení, šicím, stroji

Typy Chelnokov

Typy raketoplotů jsou běžné:

Každý z nich se liší v designu.

Horizontální nitenasther

Kyvadlová doprava

Prezentovaný prvek se schází v automobilech ekonomické třídy. Například v modelu „Seagull“ se používá raketoplán, který pracuje na principu kyvadla. Předložený detail se také nazývá houpání. V době vrácení hlavy je vlákno zajato. Výhodou spočívá v tom, že stroj lze snadno navrhnout a prvek lze snadno vyměnit.

Šicí stroj LADA Q60B

Zajímavý! Během provozu kyvadlo prakticky nevyžaduje časté kontroly. Staré modely však nejčastěji potřebné pro konfiguraci.

Klobouk a tyče jsou pevné, když pracují, neuzavírají se. Během šití jsou vady zřídka pozorovány. Při zvažování designu jsou prostory v tvorbě smyček patrné. Kyvné prvky mají své nevýhody:

Kyvadlo nitenasther

Vertikální raketoplánová dvojstranná trouba

Vertikální prvek se liší od kyvadla. Někteří specialisté mu říkají rotační, existují rysy návrhu. Hlava je pevná, je v kruhu. K dispozici je půlkruhová svorka, která může změnit jeho polohu.

Důležité! Rotační uzel se často nachází v profesionálních modelech nejvyšší kategorie. Specialisté si to vyberou, protože je zajištěna vysoká rychlost šití.

Rotační prvek dvojitého vchodu se nebojí opotřebení, je schopen poslouchat dlouhou dobu. Ve skutečnosti je poskytnut vynikající steh, můžete být pyšný na práci. Ostatní výhody jsou připsány následujícím:

Budete mít zájem o pravidla prošití ruky záclon

Nevýhoda je pouze vysoká cena.

Horizontální kyvadlová doprava

Kyvadlováva tohoto typu je umístěna v horizontální poloze a vizuálně vypadá jako deska. Existují možnosti s otevřeným a průsvitným víkem. Žádná čepička. další funkce. Je tedy vždy viditelné pro vlákno a navrhuje hlavní výhodu. Během šití se mistr dívá na materiál a je schopen rychle určit barvu.

Horizontální nitenasther

Vinutí je vyrobeno na cívce. Existují prvky s plastovým nebo lehkým kovem. Některé podrobnosti o mechanismu jsou kombinovány, ale v profesionálním prostředí není vítána. Pro horizontální výpisy je důležitý typ nití, doporučuje se dodržovat tipy od výrobců.

Zajímavý! Cívka s horizontálními prvky mohou být vyměněny (opravy nevyžaduje velké investice). Ale opotřebení hlavy vyžaduje magisterský zásah.

Při kontaktu se servisním středisku bude muset stanovit velké množství. Když jsou stroje s horizontálními prvky zvažovány, nejčastěji v předem vyměnitelných bobbech.

Vyměnitelné společnosti Bobbs

 • malé vibrace;
 • žádný hluk;
 • hladká čára;
 • žádné zkreslení;
 • Možné náhradní cívky;
 • Rychlá náplň;
 • Vhodné pro lněné smyčky;
 • schopnost ovládat elektronickou jednotku;
 • Dostupnost pro cenu.

Mínus je považován za dlouhý mechanismus. Deska před šitím je nutné nastavit a pro tento účel je instalován šroub. Dalším problémem spočívá v nepříjemnostech, protože cívek je v těžkém místě.

READ  Mohu po laserové epilaci pít alkohol?

Instalace šroubu

Jak vložit vlákno v kyvadlovém šicím stroji

Pokud má šicí stroj horizontální typ typu, pak vložte vlákno v něm je mnohem snazší. V tomto ohledu je takové zařízení pohodlnější než vertikální. Ta věc je, že cívek bude muset být jednoduše vložen do již vestavěné raketoplánu. Obvykle je vybaven průhledným oknem, kterými lze vidět, kolik vláken zůstalo na cívce. Totéž lze říci o napětí horního a dolního závitu. Provádí se automaticky zde.

Vše, co potřebujete udělat pro doplňování horizontální kyvadlové dopravy, je otevřít průhledný kryt, vložte cívku a zavřete víko. Automaticky se podléhá vlákna. Není třeba odstranit materiál z pod nohou nebo odstranit závity z jehly.

Důležité! V procesu práce bude závit utěsněn z cívky. To nedovolí, že je zmatená, a samotné zařízení bude fungovat klidnější a měkčí.

Tankování spodního závitu v šicím stroji není nejsložitějším procesem. Je mnohem těžší vytvořit proces čištění nebo opravy zařízení, vyměnit ty nebo jiné pohyblivé uzly nebo válcování s ním. Práce s nití a Bobins v moderní techniku ​​je zjednodušena co nejvíce. Dokonce i na starých vzorcích typu Zinger, Podolsk nebo zpěvák tradice, tento proces není obzvláště obtížný.

Zvolte správné podprocesy

I když je zařízení dokonale nakonfigurován, a vlákno je správně vloženo, můžete se setkat s problémem konstantního útesu špičkového vlákna. To znamená, že nitě nejsou vhodné pro typ stroje nebo typu. Ačkoli by bylo správné vybrat jehlu pod použitou tkaninou a podprocesy pod instalovanou jehlou. V případě, že je vlákno velmi tenké, rozbije se příliš tlusté příliš breaky, pokud se nevejde na typ jehly.

kyvadlová, zařízení, šicím, stroji

Při výběru podprocesů se doporučuje použít následující pravidla:

 • Nepoužívat zastaralé nitě sovětského vzorku.
 • Označení jehly musí odpovídat značení nití.
 • Bavlněné nití se používá v pronajaté práci, ruční šicí.
 • Závit z polyesteru je vhodnější, protože je silný a není náchylný k oděru.
 • Funkce závitu X / B mají závit polyesteru s bavlněným povlakem, který může být použit pro tkáně jakéhokoliv typu.
 • Přírodní vlákna jsou vhodná pro přírodní tkaniny.

Správně vyberete vlákno, je nutné jej okamžitě opravit.

Co je kyvadlová doprava v šicím stroji

Klapka. klíčový pracovní mechanismus jakéhokoliv šicího stroje s dvojrozměrnou linií. Z jeho zařízení závisí kvalita nastavení na kvalitě švu a rychlosti práce. Chcete-li lépe pochopit, co je kyvadlová doprava a jaká je jeho jmenování v šicím stroji, budeme zabývat principem zařízení a fungování.

Princip operace

Hlavním úkolem raketoplánu je zachytit horní smyčku z jehly a přejde ze dna, utípne cívku.

Pro tvorbu stehu je kyvadlová zařízení. Kromě Samotné kyvadlové dopravy obsahuje: bobby čepici s pružinovým napětím, houpání a kyvadlový kryt

Formační steh a princip provozu stroje závisí na typu raketoplánu. Může být vertikální nebo horizontální. První volba je navíc rozdělena do dvou kategorií: otočná a otočná raketopy.

 • Jehla je snížena, propíchne materiál a tráví horní závit dolů.
 • Jehla stoupá na 2.5 mm a v blízkosti krátké drážky jsou uši vytvořeny o šířku asi 2 mm.
 • Kyvadlová doprava v tomto okamžiku se otočí. vůle pro průchod smyčky.
 • Další pohyb kyvadlového výtoku přesune smyčkou-scab na víčku.
 • Lovelová páka stoupá, házet smyčku z raketoplánu.
 • Kyvadlový motor se začíná otáčí v opačném směru.
 • Pylide Launcher zobrazuje smyčku z kyvadlového mechanismu. Ve stejné době uvnitř smyčky již existuje nižší vlákno.

Rozteč utáhne smyčku, šetří další „část“ horního závitu z cívky, tkanina se přesune do nového stehu.

U strojů s rotačním raketoplánem je proces tvorby stehů obtížnější. Kniha čepice s cívkou se otáčí kolem jeho osy. Princip provozu horizontálního mechanismu. tvorba stehu po provedení dvojitého obratu.

READ  Jak ušít dokonale rovný steh na šicím stroji

Účel

Je to kyvadlová doprava, která poskytuje dvourozměrnou linii. Soudržnost typu stroje, kvalita šití závisí do značné míry na úpravě kyvadlového zařízení.

Mělo by dojít k mechanickému poškození raketoplánu, olejových a prachových zbytků, stopy koroze, které mohou interferovat s posuvným závitem

Operace a provozní charakteristiky šicího stroje jsou z velké části závislé na typu raketoplánu

 • možnost zpracování různých materiálů v tloušťce;
 • rychlost a výkon;
 • úrověn hluku;
 • odolnost a udržovatelnost opotřebení;
 • Komfort provozu a jednoduchosti služby;
 • Způsob úpravy napětí spodního závitu.
kyvadlová, zařízení, šicím, stroji

Shuttle. jedna z klíčových parametrů pro výběr šicího stroje. Je třeba věnovat pozornost a pochopit nuance práce každého mechanismu.

Starý a nový typ kyvného kyvadla

Vzhledem k tomu, jak je uspořádáno šicí lesk houpajícího typu, je třeba říci několik slov o odrůdách tohoto prvku zařízení, které se liší v provozních vlastnostech. Existují svorky starého a nového vzorku. Druhá možnost je vhodnější (například v Bernině), protože má zlepšený design.

Staré ukázkové raketopy jsou náročné na správnost procesu šití. Takže se neobjeví na výtoku, není možné vytáhnout tkaninu rukou. Jinak se materiál a jehla posune současně. Zároveň se nosem raketoplánu spadne do jehly a tupý.

V nových odrůdách kyvného kyvadlového dopravy jsou všechny prvky pevně upevněny ve stejné poloze. Nezávisle přinese nastavení současně, že nebude fungovat. V takových mechanismech nemusíte přizpůsobit práci. Značka „Seagull“ stroje se bohužel nemohou pochlubit podobnými vlastnostmi. Proto se v průběhu času objevují různé selhání.

Šicí stroje kyvadlový steh

Dvoutýdenní plná závěrka. Kyvadlový steh stroje jsou jedním z nejčastějších typů šicích strojů používaných při výrobě šicích produktů nejen v průmyslu, v malých podnicích, ale i v každodenním životě. Schopnost provádět mnoho operací pro sestavení produktů pro různé sortimenty, které mají být považovány za údaje stroje jako stroje pro obecný účel. Stroj šije detaily produktu s dvourozměrnou kyvadlovou čáru, sestávající ze dvou závitů: horní (jak je na povrchu materiálu) jehly (naplněn v jehlu) a dno (jak je položeno z něj Spodní strana materiálu) Shuttle (vychází z kyvadlového zařízení, cívky).

Výhody dvourozměrné kyvadlové linie jsou stejný typ linky na horních a dolních stranách materiálu, jeho stabilita se rozpustí, nedostatek zahušťování na místě pokládání a účinnosti ve spotřebě závitů. Nevýhody raketoplánu zahrnují jeho špatnou rozšiřitelnost, která je zvláště důležitá při šití pletencích materiálů a potřebu periodicky posunout cívku s kyvadlovým závitem při provádění linky autem. Náklady na nahrazení cívky je až 15. 25 s.

Vysoce kvalitní pohled na dvourozměrný kyvadlový linka je zvažován, když je uspořádáno prokládání nití uprostřed mezi zpracovanými materiály (rýže. 4.jeden, A). Při uvolnění nitě jehly zespodu (rýže. 4.jeden, b) nebo raketoplán (rýže). 4.jeden, v) Věříme, že linkové smyčky zespodu nebo výše.

Běžná spotřeba / DSM) Shuttle nebo jehlová vlákno závisí na frekvenci T a tloušťka Tcm Steh v řádku:

kde L. Délka linie, cm; K = 0.9. 1,1.1. koeficient s přihlédnutím k stupni utažení závitu v lince; T. Frekvenční linka, t.E. počet stehů na 1 cm linku; T (M- tloušťka stehu nebo tloušťka stylizovaných materiálů, mm.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS