Led na stěně chladničky

Co dělat, pokud na zadní stěně chladničky letí ledu?

Vzhled ledu a sněhu na zadní stěně chladničky. jeden z nejčastějších chyb. Nejčastěji se nachází v agregátech s odkapávacím systémem odmrazování chladicího prostoru. Jak víte, jakékoli členění chladničky dělá změny ve své práci a porušuje známý režim skladování produktů. Takže produkty v okolí ledu a sněhu se pravděpodobně změní na led a po odmrazování získá neslušný pohled. Kromě toho se mýtantost zasněženého „kožichu“ může začít hodit chladničku.

Mezitím rozmrazování nebo „sekání“ ledu není řešením problému, pokud byl vytvořen z důvodu členění jednoho ze sestav jednotky. S největší pravděpodobností, po nějaké době, „kožich“ roste znovu. Takže, co by mělo být provedeno, pokud zadní stěna chladničky letí ledu?

Za prvé, stojí za to určit příčinu tohoto jevu a zjistit, zda se něco zlomilo v chladničce, protože zadní stěna chladničky by mohla být pokryta sněhem a z jiných důvodů, které nejsou spojeny s výstupem poruchy jednotky.

Proč je led v mrazničku tvořen pod krabicemi

Fotoaparát s ručním odmrazením představuje skříňku s dvojitým pouzdrovým otiskem polyuretanem. Vnitřní komora má design vyrobený jako stojany pro zásuvky nebo podnosy tenkého hliníku. Ze dna do každé police trubky výparníku.

Výrobky jsou umístěny v zásuvkách nebo za dveřmi. Během mrazu se odlišuje voda, usadí se na trubkách, což je důvod, proč led letí pod krabicemi v mrazničku. Proto je nebezpečné umožnit velkou vrstvu. je obtížné extrahovat výrobky, můžete omylem poškodit trubku.

Tvorba ledu v mrazničce pod policemi. přirozený fyzikální proces. Ale led je izolátor, zhoršuje přenos tepla. Čím větší je sněhová stehna v komoře, tím delší je cyklus kompresoru, více energie je vynaloženo na zmrazení výrobků.

Poruchy vyžadující opravu

Je-li nutné pro odmrazování chladicí skříňky příliš často, zatímco těsnění je neporušeno, jsou dodržovány všechny pravidla operace a režim je navržen správně, pak byste měli přemýšlet o tom, zda se souhrnný samotný. Protože blesk je důsledkem poruchy jednoho z jeho mechanismů.

READ  Jaký je rozdíl mezi stacionárním mixérem z planety

Tato tabulka zobrazuje nejčastější členění.

Toto členění je charakteristické pro chladicí skříně s nejjednodušším zařízením.

V zařízením mrazu, s odkapávací odmrazování (volný mrazu), také začne akumulovat řidiče uprostřed nebo pod chladicím strojem.

Potřebu vyčistit odvodnění osobně nebo pozvat specialisty.

Vyžaduje poškozené rozmrazovací jednotky.

Musí eliminovat únik a naplnit agregát chladiva. Pokud netěsnosti v výparníku. musíte to nahradit.

Potřebu vyčistit potrubí a vyplnit freon.

Je třeba změnit elektromagnetický ventil.

Když je problém zjištěn, musíte nejprve odmrazovat chladničku. V případě, kdy je led na zadní stěně zařízení znovu u konce, potvrzuje jeho poruchu. Pokud se po opět zobrazí nezávislá kontrola, potřebuji odbornou pomoc. Diagnostikuje, najde příčinu selhání systému a bude držet kvalitní opravy.

Určete onemocnění v příznacích

Kontrola chladničky by měla vyrábět specialisty. Ale je možné určit některé důvody sami. Pro vaše pohodlí dejte tabulku nejčastějších poruch a neúspěchů v práci chladničky a jejich příznaky. Můžete zhruba definovat, co se stalo s jednotkou.

Jak nainstalovat chladničku Samsung?

V chladničkách měniče není motor (kompresor) vypnutý. Funguje neustále, ale při různých rychlostech (výkon, výkon, intenzita). V běžném kompresoru se pravidelně zapne a odpojeno.

Nápisy
Led se pomalu vytvoří po celém povrchu zadní stěny, kompresor se zapne častěji než obvykle nebo pracuje intenzivněji. Těsnost fotoaparátu je přerušena, teplotní čidlo nebo termostat selhal, ne stejný typ Freon, který je hodnocen odvodnění, nesprávná nastavení a režimy provozu, problémy s magnetickým ventilem.
Zmrazený celou zadní stěnu, kompresor funguje jako obvykle. Pracuje jiným freonem, těsnost je rozbitá, bez mrazu (bez mrazu), chladnička je přetížena výrobky, jídlo je skladováno v otevřené misce, zpracování drenáže.
Led je vytvořen na zadních částech stěny, kompresor funguje v normálním režimu. Jeden z ventilátorů nefunguje nebo vzduchový kanál (bez mrazu) je ucpaný, separace nebo police je zatížena v plném plném, úniku chladiva, ucpání freonské dálnice.
Ice nebo sníh na zadní straně zad, kompresor funguje intenzivně normální nebo častěji se zapne. Vomor nebo sraženina v měděných kapilárních trubkách s chladivem, úniku freonu, wedrochla a zapálená část tepelné izolace stěny.
READ  Jak si oholit nohy epilátorem bez bolesti

Žádné mrazu a celkem Žádné mráz: Problémy s oběhovoucí

V chladničkách bez mrazu systému za zadním panelem je jeden nebo více fanoušků. Poskytují foukovou komoru studeným vzduchem a rovnoměrným chlazením výrobků. Při poruše nebo bloku jednoho nebo více ventilátorů je zadní stěna chladničky zcela nebo částečně pokryté ledem.

Zkontrolujte, zda je výkon foukání systému jednoduše. Otevřete chladničku po dobu 20-30 sekund. Přiveďte řeku do vzduchových kanálů v zadním panelu. Pokud foukání necítí ani slabý. problém s ventilátorem. Může selhat, ucpat bahno nebo zmrazit.

Vyčistěte ventilátor může být nezávisle:

  • Zakažte chladničku z napájecího zdroje;
  • Plně vykládat výrobky, demontovat police a zásuvky;
  • Počkejte, až se led ze zadní stěny roztaví;
  • Odstraňte plast z zadního panelu;
  • Zapněte chladničku a zkontrolujte výkon fanoušků.

Zavolej průvodce nebo zkuste problém vyřešit sami. vyřešit vás. Doporučujeme čištění fanoušků z nečistot. Pokud se problém nerozhodne. oprava nebo výměna ventilátorů, diagnostiku elektroinstalace.

Syndrom Plushkin

Velký počet výrobků a hotových pokrmů. důvod, proč je zadní stěna chladničky pokryta ledem. V komoře by mělo být dostatek místa pro míchání studeného a teplého vzduchu.

Pokud neexistuje dostatečná konvekce, zadní stěna na dně se velmi dobře vychladne. Kondenzuje vlhkost a zamrzne. To souvisí především k lednicím s odkapávacím systémem. Domácí spotřebiče bez mrazu technologie jsou méně náchylná k nebezpečí tvorby ledu v důsledku nedostatku volného místa.

Když je chladnička skórována výrobky tolik, nemůže být žádná řeč o cirkulaci vzduchu

Jaké jsou šance, jak se zbavit ledu v komoře?

Jakákoli porucha je eliminována, pokud chápete, co dělat. Pouze zkušený mistr je schopen určit příčinu vzhledu ledové kůry a účinně jej eliminovat. Takoví specialisté pracují ve společnosti „frostrem“. Úroveň profesionality našich mistrů pro opravu chladničky v Petrohradu vám umožní zaručit kvalitu poskytovaných služeb, takže si můžete být jisti, že z těchto odborníků získáte kvalifikovanou pomoc!

Pokud se objevil malý únik, ale chladnička zamrzne, nebude mít vliv na produkty. Pro uložení řešení problémů a odstranění není. Trvalá vlhkost vstupující do pracovních částí spotřebiče pro domácnost může způsobit větší členění.

Pokud jste se nepodařilo odstranit zlomení vozidla, průvodci vám poradí kontaktovat servisní centrum.

stěně, chladničky

V tomto případě existuje několik pravidel operace, která vám pomůže zabránit poruchám:

  • Nenechávejte otevřené dveře. Někteří lidé opustí chladničku otevřenou, aby odstranily nepříjemný zápach, který se objevil v chladicí komoře. Pokud je taková akce povolena 1 čas, nebude použito mnoho poškození zařízení. Časté větrání nebo volný uzávěr dveří však způsobuje vzhled půdy na stěnách a selhání hlavních uzlů zařízení.
  • Aby se zabránilo odtokovému otvoru umístěnému v chladničce, při umístění výrobků do polic, musíte se postarat. V blízkosti polohovacích produktů do zadní stěny by neměly být. Jinak se potraviny mohou dostat do odtokového otvoru a způsobit blokování.
  • Nedoporučuje se dát do tekutiny v nádržích bez krytů. Takže, pánve s polévkou, otevřené lahve se šťávou nebo mlékem přispívají k odpařování kapaliny a seduje na stěnách kamery ve formě ANEA a země.
  • Při odmrazování, nějaký pokus o urychlení procesu, takže počítají kousky ledu s nožem nebo jinými ostrými předměty. Udělejte to kategoricky nedoporučeno, t.na. Můžete poškodit podrobnosti o chladničce a bude brzy proudí.
  • Prach, který se hromadí ze zadní části spotřebiče domácnosti, může způsobit udržení hlavních detailů, takže je třeba pravidelně eliminovat znečištění.
READ  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Pokud dodržujete taková jednoduchá doporučení, můžete svůj domácí spotřebič chránit nejen z toku, ale také z mnoha dalších poruch. Výsledkem je, že atlantní chladnička, indesit nebo jiné mohou sloužit déle.

Užitečné tipy a doporučení

Každá chladnička potřebuje péči. Jeden nebo dvakrát ročně je nutné rozmrazovat, umýt, osušit a ventilovat.

Chladničky bez systému bez mrazu vyžadují periodické vypnutí, odmrazování, čištění, aby se zabránilo nepředvídaným poruchám a udržet život.

Jakákoliv chladnička pojme pouze určité množství výrobků, takže by nemělo být ucpáno na maximum.

stěně, chladničky

Nemělo by být příliš často otevírání dveří, uvolňující studený vzduch směrem ven, je nutné vyměnit neúspěšný tmel v čase. Aby se zabránilo přehřátí kompresoru, stojí za to zavolat specialistu, chrání se před extra drahou opravou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS