Lze chloupky po laserové epilaci vytrhnout?

Péče o pokožku po laserové epilaci: co dělat a co ne?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserové epilace je důležité o pokožku po zákroku řádně pečovat, aby se efekt hladké pokožky udržel co nejdéle.

Po sezení vám masér řekne, jaké produkty péče o tělo používat. neimprovizujte a neporušujte jeho rady. Odborníci obecně doporučují používat jemný krém s revitalizačním účinkem, který pomůže pokožku regenerovat.

Trhání vlasů není nutné. počkejte, až vlasový folikul zcela odumře, a vlasy vypadnou samy. Zralé chloupky můžete opět odstranit, ale nejdříve za 3 dny po návštěvě. Použijte normální tkalcovský stav, který odstraní pouze viditelnou část vlasů.

 • Alkoholové krémy a jiné výrobky obsahující alkohol jsou zakázány, zejména po dobu 48 hodin po zákroku.
 • Po dobu 3 dnů po zákroku se nedoporučuje masírovat laserem exponovaná místa.
 • Je třeba zrušit používání peelingů, peelingů a dalších kosmetických přípravků, které mají agresivní účinky na pokožku. před a po odstranění chloupků, nejméně na 3 dny.
 • Opalování v soláriu a přírodní opalování na pláži je zakázáno. nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysoké teplotě je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla pokožka obličeje odstraněna laserem, lékař doporučuje nepoužívat žádnou dekorativní kosmetiku a tradiční krémy. je lepší počkat, až se pokožka plně zregeneruje.
 • Hygienické procedury by měly být prováděny v teplé vodě bez použití mýdel nebo tonik, aby nedošlo k přehřátí pokožky.

Doporučujeme si přečíst o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. „Výhody a nevýhody laserové epilace“.

Chtěli byste mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí chloupky??

Objednejte se na laserovou epilaci pomocí moderního přístroje se zabudovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je vyloučeno.

Odpovědi na vaši otázku „Co dělat po odstranění chloupků laserem??“, „Mohu se po laserové epilaci umýt??“, „Můžete chodit do lázní, sauny, bazénu??odpovídá na otázku“ Kim Valeria Malikovna, kosmetička a kosmetoložka Dermatokosmetologického centra „DM“:

Z jakého důvodu rostou chloupky po laserové epilaci??

Laserová epilace je zákrok, při kterém se chloupky odstraňují uměle pomocí speciálního přístroje, který zničí celou strukturu kůže i s folikuly. Světelné paprsky působí na melanin a chloupky odumírají, čímž ztrácejí schopnost růstu.

chloupky, laserové, epilaci

Je důležité vědět! Je třeba poznamenat, že po prvním ošetření může na ošetřených částech těla okamžitě zmizet maximálně 30 % chloupků.

Laser působí pouze na chloupky v aktivní fázi růstu. Žárovky, které jsou v klidu (kde roste mírné „chmýří“), nemohou být lasery ovlivněny. Časem se „probudí“, takže se nedivte, že chloupky na těle po laserové epilaci nadále rostou. Aby byla pokožka zcela hladká, je třeba provést ne jednu, ale několik kosmetických procedur (až 3-8) a mezi jednotlivými sezeními je třeba udržovat dlouhou pauzu.

Škodlivost laserové epilace

Seznam kontraindikací je standardní jako u většiny kosmetických zákroků: diabetes mellitus, zhoubné nádory, křečové žíly, akutní kožní onemocnění, alergie, akné. Vystavení laserovému paprsku může příznaky zhoršit. Laser je zakázán i těhotným a kojícím ženám.

Je pravda, že po laserové epilaci nelze použít žádné jiné metody odstraňování chloupků??

Ne, to je špatně. Mezi jednotlivými sezeními však doporučujeme odstraňovat chloupky žiletkou, protože ta neovlivňuje vlasové folikuly, ale zkracuje jejich viditelnou část.

Mám citlivou pleť. Může na něm laser zanechat modřiny a škrábance?

READ  Jak odstranit podráždění po epilaci epilátoru

Laserová epilace je nejšetrnější možné ošetření. Nezanechává jizvy ani skvrny a laserovou epilaci lze použít i na citlivé intimní oblasti s jemnou pokožkou.

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí ochlupení??

Objednejte se na laserovou epilaci na nejmodernějším přístroji s vestavěným chladicím systémem. Jedná se o pohodlný a bezbolestný zákrok, při kterém odpadá riziko komplikací.

Mám věčný problém se zarůstajícími chloupky. Mohu použít laser??

Laserová epilace. nejlepší nástroj v boji proti zarůstajícím chloupkům, který není kontraindikací, ale spíše indikací pro použití tohoto typu epilace.

Mohu se během léčby popálit??

Ano, popáleniny se stávají, ale pouze nezkušeným kosmetičkám, které používají nekvalitní čínské lasery. Vybírejte si osvědčené salony s profesionálním vybavením a během zákroku pocítíte pouze mravenčení a žádné následky.

Může laserová epilace způsobit rakovinu kůže??

Laser nezvyšuje riziko vzniku rakoviny. Do kůže proniká jen několik milimetrů. Nenarušuje strukturu buňky, nezpůsobuje mutace, a proto nemůže iniciovat proces vzniku zhoubného nádoru.

Může laserová epilace způsobit neplodnost??

Laserová epilace jako příčina neplodnosti u žen a mužů je mýtus. Laser působí pouze na vlasový folikul, neproniká hluboko do tkání, nemění strukturu pohlavních buněk. Proto ani při pravidelném laserovém odstraňování chloupků v intimních oblastech nehrozí sterilita.

Po epilaci se na pokožce objeví černé skvrny. je to nebezpečné?

Černé skvrny jsou po odstranění chloupků normální pro jejich tuhost a růst. Jedná se o chloupky, které byly spáleny laserem a zůstávají v kůži. obvykle do týdne po ošetření samy vypadnou. Pokud se tak ale nestane, doporučujeme přijít na redepilaci nebo peelingovou masku. její složení a dobu použití je třeba konzultovat s lékařem.

Pravidelně se opaluji v soláriu. Mohu si nechat odstranit chloupky laserem??

Lidé s opálenou pokožkou by neměli podstoupit laserovou epilaci. Ultrafialové i laserové záření vede k hyperpigmentaci kůže. může mít neestetické hnědé nebo světlé skvrny. Musím je odstranit chemickým peelingem nebo injekcemi.

Provedení postupu

Všimněme si také, že v prvních dnech po laserové epilaci je možné pozorovat vytlačování odumřelých chloupků na povrch kůže, což mnozí vnímají jako zvýšený růst chloupků. Nebojte se: po několika týdnech se zastaví a případné odrosty se odstraní při dalších epilacích.

Doba trvání účinku

Chloupky na obličeji rostou rychle (vzpomeňte si na muže, z nichž mnozí se musí holit každý den) a boj o hladkou pokožku je neustálým bojem. Ženy si musí zarostlé chloupky v obočí téměř denně vytrhávat a nedávno depilovaný knír je za několik dní po zákroku opět viditelný.

Na rozdíl od depilace voskem, holení, depilačních krémů s vedlejšími účinky (zarůstající chloupky, infekce, podráždění) se laserová epilace osvědčila jako nejúčinnější a nejbezpečnější metoda odstraňování chloupků na obličeji. Všechny výše uvedené metody zbavení se nežádoucího porostu mají krátkodobý účinek, zatímco laserová epilace umožňuje na problém jednou provždy zapomenout s ohledem na průběh procedur.

Rozdíl laserové epilace od jiných metod epilace

Dnes je význam ženské krásy a hladké pokožky bez chloupků neoddělitelný. Každá žena se při hledání nejlepšího způsobu, jak dosáhnout krásy, musí rozhodnout, a v choulostivé otázce odstraňování nežádoucích chloupků obzvlášť. Co si vybrat: bezbolestná laserová epilace s dlouhotrvajícím účinkem nebo voskové pásky, holení, každodenní holení? Většina žen dává přednost moderní metodě estetické krásy. laserové epilaci. Je rychlá, bezbolestná a dlouhodobá.

Proveďme srovnávací analýzu oblíbených metod odstraňování nežádoucího ochlupení.

Kdy se holit po laserové epilaci

Po prvním sezení se ochlupení výrazně zmenší, ale během jedné návštěvy ordinace se neodstraní všechny chloupky. Proto je přirozené, že mezi ošetřeními laserovou epilací je možné se oholit. Po každém vystavení paprsku vypadne 10-15 % vlasů, zbývající výrazně zeslábnou, ale rostou dál. Průměrná délka celého kurzu je 8-10 sezení. počet se odvíjí od tloušťky a hustoty vašich vlasů.

READ  Proč sklízet vlasy po epilaci vosku

Jak dlouho se musíte holit mezi ošetřeními laserovou epilací?? Je to otázka, která se týká asi každého bez výjimky. Odrostlé strniště se doporučuje odstranit do 14 dnů po kosmetické manipulaci. Během této doby zbytky chloupků dostatečně dorostou, odumřelé chloupky vypadnou a horní vrstva epidermis se plně zregeneruje. Upozorňujeme, že pro holení žiletkou neexistuje žádná speciální technika, ale kosmetičkám se doporučuje nepoužívat pleťové vody, gely a pěny. pokožka by měla být chráněna před podrážděním a zbytečným poraněním.

Holicí strojek, vosk nebo epilátor?

Vzhledem k otázce, zda je možné se po laserové epilaci holit až do dalšího sezení, které proběhne za 4-6 týdnů, je vhodné zmínit produkty, které je zakázáno používat. Použití holicího strojku není na škodu, pokud dodržujete pravidla, protože strojek odstraňuje pouze chloupky, které jsou vyvýšené nad kůží. Vlasový folikul není ovlivněn.

Na to, zda je možné při laserové epilaci oholit nohy, podpaží nebo oblast bikin, se ptají téměř všichni klienti kosmetického salonu, ale jiné způsoby odstranění rostoucích chloupků zvažuje jen málokdo. Kosmetičtí terapeuti zakazují používání jakéhokoli ošetření po laserovém zákroku, které ovlivňuje folikuly skryté pod kůží. Chloupky po laserové epilaci můžete oholit, ale nemůžete je odstranit:

 • epilátor. přístroj vytrhává chloupky „u kořene“, což neguje práci mistra;
 • Horký vosk. i ten nejšetrnější laser traumatizuje pokožku a aplikace roztaveného parafínu na pokožku se po epilaci neobnoví, je plná opakovaných poškození;
 • Shugaring. pomáhá odstranit chloupky, ale pod kůží je mnoho životaschopných vlasových folikulů, které jsou pro laser neviditelné, což negativně ovlivní výsledky zákroku.

Po laserovém ošetření začnou chloupky vypadávat do 10-14 dnů. I když víte, zda je možné po laserové epilaci holit odhalené části těla, neměli byste pokožku vystavovat přílišnému stresu. Pokud existuje možnost, je nutné nechat chloupky vyrůst a před další návštěvou je odstranit strojkem.

Proč po laserové epilaci není možné vytrhávat chloupky??

Technologie laserové epilace spočívá v odstranění chloupků přímým působením na vlasové folikuly, které se nacházejí pod kůží. Aby laser zasáhl správné buňky a začal je ničit, musí být chloupky v aktivní fázi růstu.

Pokud jste si po laserové epilaci vytrhli chloupek i s kořínkem, účinek diodového záření bude v dalším průběhu neúčinný. Na obnovení růstu vlasů je třeba počkat alespoň měsíc. Proto je důležité chloupky mezi jednotlivými sezeními pouze oholit nebo zastřihnout, pak bude každé sezení účinné.

Nemusíte se obávat, že se budete muset holit, protože podráždění zmizí po prvním sezení a nové chloupky dorůstají jemnější a světlejší.

Pokud se chystáte přejít z depilace cukrem/voskem na laserovou epilaci, měl by mezi jednotlivými ošetřeními uplynout alespoň měsíc. Laserová epilace je skvělým způsobem léčby zarůstajících chloupků, protože metody vytrhávání chloupků tento problém nezřídka způsobují.

Když se klienti vrátí z laserové epilace, po nějaké době se setkají s nepříjemným výsledkem v podobě opětovného zarůstání chloupků. Vaše pleť pak vypadá zanedbaně a neupraveně. Nikdo nechce takhle chodit. To ale neznamená, že musíte chodit s chlupy na těle, ale že si je musíte oholit! Nevadí, když jsou trochu silnější, laser si s nimi snadno poradí.

chloupky, laserové, epilaci
 • lokálním podrážděním zvyšuje průtok krve do poškozeného folikulu. V důsledku toho se zlepší výživa buněk a místo jednoho odumřelého chloupku začne růst několik vlasů;
 • Během epilace se přívod krve do bulbu snižuje, krev se od bulbu vzdaluje, což způsobuje jakési „hladovění“. To způsobuje nejprve oslabení a poté úplné zničení vlasů.

Jedná se o dvě neslučitelné metody, které při současném použití nemají žádný účinek, kromě negace účinku laseru.

Stále se ptáte, zda si můžete vytrhávat chloupky po laserové epilaci??

READ  Mohu po laserové epilaci pít alkohol?

Před vytrháváním oslabených chloupků si rozmyslete, zda jste připraveni na nekonečný boj se zbytečnými chloupky. Nebo abyste viděli svou bezchybnou a dokonalou pleť včas před posledním plánovaným sezením?

Laserová epilace „udělej si sám

Existují dva typy laserových přístrojů určených pro domácí epilaci: s funkcí skenování a bez ní. Náklady na konvenční zařízení jsou nižší, ale sezení trvá déle. Každý vlas je individuálně zaměřen paprskem. Jediný záblesk paprsku může pokrýt plochu až 30 mm².

Díky funkci skenování není k přesnému zaměření každého jednotlivého chloupku potřeba specializované know-how. Jednoduše podržte přístroj v kontaktu s ošetřovanou oblastí a nechte jej několik sekund působit. V závislosti na modelu může pokrýt plochu od 35 mm² do 1 cm² jedním výstřelem. Přístroje s vysokým výkonem nejsou vhodné pro depilaci v domácnosti. Může způsobit popáleniny bez potřebné dovednosti.

Tímto levným přístrojem lze ošetřit menší oblasti kůže. Ošetření velkých ploch vegetací je však nepohodlné a časově náročné. Laserová zařízení s funkcí skenování jsou preferovanou volbou.

chloupky, laserové, epilaci

V minulosti se k odstraňování chloupků používaly krystaly rubínu a alexandritu. Laser měl krátkou vlnovou délku a nízkou frekvenci pulzů. U nich je postup delší.

Moderní názvy zařízení: dioda a neodym. Pro domácí použití je vhodná diodová laserová epilační jednotka, která má vynikající výkony.

Neodymový laserový paprsek je schopen proniknout do hloubky. Ale bez zkušeností riskujete poškození kožní tkáně.

Chcete-li si epilovat doma, musíte si koupit přístroj s diodovým laserem. Je považován za nejúčinnější zařízení s nízkými náklady, tzv. zlatou střední cestu.

Laserový epilátor se snadno používá. Nemá stejný výkon jako salonní jednotka, takže se vyhnete popáleninám na kůži. Doporučujeme však nejprve provést test na malé ploše. Povrch kůže musí být předem očištěn a osušen. Délka vlasů by neměla přesáhnout 3 mm. Zapněte přístroj, nastavte nastavení a začněte jej postupně nanášet na pokožku. Po jedné sekundě záblesku přesuňte zařízení do jiné oblasti.

Sezení probíhají s odstupem 3-4 týdnů. Počet ošetření se vypočítá podle vlastností pokožky a stavu hormonálního pozadí. Výsledky jsou viditelné po 4. sezení.

Kosmetičky doporučují začít s odstraňováním chloupků na podzim, protože v létě je slunce příliš aktivní. Má nepříznivý vliv na exponovaná místa, která jsou ošetřena laserem.

Během laserové epilace by klient neměl pociťovat žádné nepříjemné pocity. Citlivou pokožku je však třeba ošetřit speciálním profesionálním gelem nebo krémem (před a po ošetření).

Je možné říci, že po laserové epilaci nenastanou žádné komplikace a že je účinná a bezbolestná?? Tento způsob odstranění chloupků je cenově dostupný a netraumatický. Je však třeba dodržovat všechna doporučení týkající se péče o pokožku.

Proč si klienti vybírají wellness centrum Veronika Herba:

Centrum krásy, kde si můžete dopřát kosmetické ošetření za rozumnou cenu a kde se o váš obličej a/nebo tělo postará ne ledajaký odborník, ale jeden z nejlepších. Jedná se o zcela jinou, vyšší úroveň služeb!

Kvalifikovanou pomoc můžete získat kdykoli se vám to hodí. Centrum krásy je otevřeno sedm dní v týdnu od 9:00 do 21:00. Hlavní je dohodnout se s lékařem předem na termínu a hodině.

Objednejte si schůzku s odborníkem na čísle 7 (495) 085-15-13 a uvidíte sami!

Masáž obličeje proti vráskám: 10 účinných technik

Rychlé a trvalé odstranění dvojité brady

Užitečné vitamíny pro vlasy: pro vypadávání i růst vlasů

Pressoterapie: Zhubněte bez námahy, diet nebo pilulek

Diabetická noha: příznaky, léčba a prevence

Biochemické vyšetření krve jako způsob sledování zdravotního stavu

| Denial of responsibility | Contacts |RSS