Lze espadrilky prát v pračce?

Jak prát espadrilky?

Měli jste pár espadrilek Stella McCartney? Jsou trochu ošoupané a potřebují vyčistit. Jednou jsem se do nich v dešti zamotal, nabobtnaly a jakoby se pokřivily?! Naštěstí jsem na ně šlápl a zmizelo to. Lze prát v pračce nebo pouze v ruce?? Kdo to zkusil? Prý existují speciální čisticí spreje?

Nechala jsem je vyčistit v čistírně. Mám dva páry v bílé a růžové barvě.

Pokud se v dešti zdeformovaly, nejsou příliš odolné. kartáčem a mýdlem

Espadrilky nejsou určeny pro chůzi v dešti.

ve stroji. 30 stupňů.neublíží.

Zde je zajímavý výběr espadrilek http://www.vogue.ua/fashion/samye-modnye-ehspadrili-sezona874.html

ve stroji. 30 stupňů.neublíží.

Moje rty jsou jakoby kožené jako semiš. Můžete je prát v pračce

Moje rty jsou tak trochu kožené jako semišové, dají se prát v pračce

Omlouvám se, mám modré semišové, ale kožené se dají prát v pračce

Odstranění skvrn

K tomu, aby tenisky vypadaly hezky, často nestačí pouhé vyprání. Na odstranění skvrn je třeba vynaložit určité úsilí pomocí speciálních čisticích prostředků. Zde je několik z nich:

 • Guma, která snadno odstraní nečistoty a skvrny od trávy, zejména na podrážkách;
 • Skvrn od inkoustu a oděrek na podrážkách se zbavíte etylalkoholem, stačí jím skvrnu několikrát přetřít;
 • odstraňovač laku na nehty nebo ředidlo k odstranění skvrn od barvy;
 • Směs 1 lžíce (50 ml) citronové šťávy a 1 lžíce (90 ml) bílého čaje. lžíce jedlé sody a půl polévkové lžíce. Lžíce peroxidu vodíku k vybělení podrážek tenisek nebo nazouváků. Směs se nanese na tenisky, nechá se působit půl hodiny a poté se opláchne;
 • Citronová šťáva je také účinný způsob bělení chodidel;
 • Zubní pasta je skvělý způsob, jak se zbavit skvrn na bílých teniskách.

Boty s neobvyklým názvem můžete prát obvyklým způsobem. V závislosti na kvalitě samotné obuvi je možné praní v pračce i ruční praní. Čím šetrněji se k obuvi chováte a čím pečlivěji o ni pečujete, tím déle vydrží.

Doporučení pro choulostivé oděvy

Abyste espadrilky nemuseli čistit nebo prát co nejčastěji, je třeba dodržovat některá preventivní opatření:

 • Nenoste tyto věci za blátivého nebo deštivého počasí, vyhýbejte se kalužím.
 • Skvrnu vyčistěte co nejdříve, protože čím déle skvrna na botě zůstává, tím hůře se jí zbavuje.
 • Mokré espadrilky vždy vysušte. Za tímto účelem je nutné je vycpat novinami a vystavit čerstvému vzduchu.
 • Espadrilky by měly být před pobytem venku ošetřeny speciálním přípravkem odpuzujícím vlhkost.
 • Espadrilky skladujte pouze v krabicích od bot. Tím se zabrání usazování prachu a minimalizuje se výskyt skvrn na povrchu oděvu.
 • Kdykoli jdete ven, vždy používejte měkký kartáč, abyste udrželi obuv čistou. Takové opatření by zabránilo hromadění nečistot na ostatních oděvech.

Jak prát espadrilky? Odkaz na hlavní publikaci.

Espadrilky jsou lehké letní boty z přírodní látky, obvykle bavlněné, s provazovým prvkem mezi podrážkou a látkou. Espadrilky byly vynalezeny ve Španělsku, kde je suché a teplé podnebí. Proto espadrilky nejsou odolné vůči vlhkosti a musí se s nimi zacházet se zvláštní péčí.

Před čištěním botu jemně oprašte měkkým suchým kartáčem. Poté namočte čistý hadřík do studené vody a jemně otřete všechny skvrny. Neotírejte lanovou část boty, aby nedošlo k jejímu poškození. Nezapomeňte, že čím méně vlhkosti, tím lépe pro vaši obuv.

Chcete-li odstranit hluboké skvrny, použijte odstraňovač skvrn na bavlnu. Roztok naneste na skvrnu a nechte zaschnout při pokojové teplotě. Nevystavujte obuv přímému slunečnímu záření. Po zaschnutí skvrnu setřete vlhkým měkkým kartáčem.

Pokud nemáte k dispozici speciální čisticí prostředek, postačí mýdlo na praní, šampon nebo bezbarvý prostředek na mytí nádobí. Po vyčištění obuvi použijte vodoodpudivý přípravek, který pomůže oddálit další čištění.

espadrilky, prát, pračce

A nyní několik skvělých triků z čistírny Fresh:

Bezbarvá zubní pasta vyčistí chodidla; 2. Guma vám pomůže zbavit se nečistot na podrážkách;

Etylalkohol smyje černé stopy na podrážkách; 4. 1 polévková lžíce jedlé sody a půl polévkové lžíce peroxidu vybělí vaše chodidla za 30 minut.

READ  Kolik pracího prostředku dát do pračky

Aby si obuv zachovala dlouho svůj vzhled, noste espadrilky pouze za slunečného počasí. Neperte je v ruce ani v pračce. Obáváte-li se o své oblíbené espadrilky, svěřte je profesionálům. Vezměte své boty do čistírny Fresh, určitě se o ně postaráme. Víme také, jak ošetřit vaši koženou nebo semišovou obuv

Péče o stélky

Látkové vložky se dobře čistí pracím mýdlem nebo pracím prostředkem. Důležité je důkladně je opláchnout, abyste nezanechali zbytky po čištění.

Kožené stélky vyžadují šetrnější čištění. Dětský krém je účinný krém na boty. Na povrch se nanáší v tenké vrstvě. Po dvou hodinách lze skvrny odstranit bavlněným hadříkem. Odstranění usazených nečistot pomocí peelingu na obličej nebo pasty z jedlé sody a vody.

Jaké předměty by se neměly prát v pračce

Nejprve věnujte pozornost konstrukčnímu materiálu boty. Měli byste zvážit nejen vnější, ale i vnitřní povrch. Tuto obuv nedávejte do pračky:

Tyto materiály snášejí jen malé nebo žádné nárazy při dlouhodobém kontaktu s vodou. Kromě deformace může dojít ke ztrátě integrity struktury samotné suroviny. Nubuková nebo semišová obuv bude drsná a kožená obuv může při kontaktu s povrchem bubnu prasknout nebo se odřít. Proto neriskujte, zejména pokud máte sportovní obuv prestižních značek, jako je Nike nebo Adidas.

Měli byste se také vyhnout botám s nalepenými ozdobami. Stylové tenisky s kamínky, kameny a korálky je třeba prát v ruce. Teplota vody nesmí nikdy překročit 30 nebo 35 stupňů Celsia. Pokud mají vaše boty kovové výstupky, například hroty, mohly by poškodit skleněnou tabuli.

Věnujte pozornost způsobu spojení podrážky a svrchního materiálu. Do pračky se sušičkou je vhodné vkládat pouze sešité boty. Lepené díly se mohou po delším ponoření do vody rozpadnout, a to i v případě, že jsou vyrobeny z látky. Program praní v pračce navíc vyžaduje častý a silný kontakt s kovovými žebry bubnu. Tím se zhorší mechanický dopad na všechny části výrobku.

Správná metoda

Nejbezpečnějším způsobem péče o espadrilky je jejich chemické čištění. V tomto případě nehrozí žádné riziko. Tato metoda je vhodná zejména pro drobné znečištění. Při čištění obuvi na vysokém podpatku. dámské i pánské. to hlavně nepřehánějte. Botu jemně vydrhněte kartáčem, ale nepoužívejte hrubý kartáč.

Důležité! Nepřehánějte to, jinak poškodíte materiál lana.

Pokud se ukáže, že skvrna je mimo dosah kartáče, budete muset kartáčovat silněji:

 • Připravte si misku s čistou vodou.
 • Připravte si malou čistou utěrku. takovou, která je pro vás pohodlná.
 • Namočte hadřík do vody.
 • Bláto z boty odstraňujte malými, jemnými tahy bez nadměrného tlaku.
espadrilky, prát, pračce

Důležité! Pokud jsou vaše boty silně znečištěné, můžete zvážit volbu efektivnější specializované čistírny.

Péče o espadrilky

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba o těchto botách vědět, je to, že je zničí i sebemenší vlhkost, nemluvě o kalužích nebo ranní rose. Voda rychle pronikne do měkčích podrážek a ty se jednoduše rozlepí.

Jak pečovat o espadrilky:

 • Pokud jsou však vaše podrážky pogumované, můžete k čištění použít i zubní kartáček, protože hadr nebo měkký kartáček nestačí.
 • Lze použít k udržení čistoty obuvi. Ochrání vás však pouze před malou vlhkostí.
 • Při čištění nepoužívejte velké množství vody, vrchní materiál by mohl ztratit barvu a tvar.

Tenisky by měly být nejen čisté, ale také krásné. Zde je tedy několik lidových triků, které vám pomohou se o espadrilky snadno postarat:

 • Zubní pasta. skryje skvrny na podrážkách;
 • Guma je dokonalým prostředkem pro chodidla;
 • Ethylalkohol. černé skvrny a odřeniny na chodidlech, zbavíte se jich během několika tahů;
 • Aceton nebo ředidlo a nebudou vás obtěžovat skvrny od barvy;
 • 1 polévková lžíce. Lžíce jedlé sody a půl lžíce peroxidu. jedná se o roztok na bělení chodidla, který je třeba nanést na chodidlo na půl hodiny a poté opláchnout.

Dnes si můžete vybrat z mnoha možností letní obuvi. Všechny druhy bot, sandály, žabky a podobně. A nyní můžeme do tohoto seznamu přidat další druh obuvi, který nese název espadrilky. Kůže na chodidlech je díky nim velmi pohodlná, prodyšná a má spoustu dalších možných výhod.

READ  Výměna topného prvku v pračce

Takovou obuv lze nosit k různým účelům. Může to být dlouhá procházka, dovolená v přírodě, výlet, přátelské setkání, rande, v podstatě cokoli. Podle názvu by mnozí tipovali, že se tyto boty objevily někde ve Španělsku. A měli by pravdu. Ve skutečnosti mají espadrilky španělské kořeny.

Tyto boty byly původně určeny výhradně pro chudé. Časem však bohatí zjistili, že je velmi pohodlný a praktický. A po nějaké době se začali zajímat o přední návrháře obuvi. A tak urazily dlouhou cestu od chudých bot až na vrchol módních trendů.

espadrilky, prát, pračce

Dnes už prostě nesmí chybět v šatníku žádného módního návrháře nebo návrhářky. Koneckonců existují espadrilky pro muže i ženy. Jejich hlavním charakteristickým rysem je výhradní použití přírodních materiálů. To platí nejen pro svršek, ale také pro podrážku.

Při výrobě nejsou povoleny žádné syntetické látky. Můžete si tak být stoprocentně jisti, že se v nich vaše nohy budou cítit skvěle. K výrobě espadrilek se používá bavlna, len a další přírodní materiály. Dnes existují také krajkové a kožené verze.

Mohou být vyšívané, korálkované a zdobené různými kameny a mušlemi. Vypadá to docela zajímavě a neobvykle. Vzhledem k tak velké oblibě těchto bot se mnozí zajímají o to, co se v nich dá nosit, aby vypadali stylově a krásně. Nejlepší možností je nosit je s oblečením, které je také vyrobeno výhradně z přírodních materiálů.

Lze je nosit také k džínám, kombinézám, šortkám, košilím a tričkům. Důležité je nosit je naboso a nijak jinak. Pokud nechcete vypadat hloupě, je lepší nenosit espadrilky k obchodním oblekům, večerním šatům a přísným sukním. Vůbec se neshodují.

Pokud chcete, aby vám espadrilky dlouho vydržely pohodlné, musíte dodržovat několik pravidel, jak o ně pečovat. Jejich hlavním a nejhorším nepřítelem je voda. To je v podstatě stejné pro všechny textilní boty. Pokud se espadrilky dostanou do kontaktu s vodou, nejvíce utrpí podrážka.

Je to proto, že podrážka je pogumovaná, a pokud se na ni dostane voda, může ji absorbovat a nabobtnat. Pokud chcete, můžete si espadrilky koupit v obchodě. Pokud je třeba vyčistit podrážky, je nejlepší použít měkký kartáč. Nevyvíjejte při tom příliš velkou sílu.

Čistěte je velmi jemně. Pokud budete dodržovat tato malá pravidla, budete moci nosit espadrilky dlouho. V létě, kdy se před horkem není kam schovat, není příliš času na chůzi na podpatcích nebo v kožených botách. Nohy se velmi rychle unaví.

A na tomto pozadí vypadají lehké přírodní espadrilky jako záchranná sláma, která zachrání v každé situaci. Na nohou ji ani neucítíte. Proto je tato obuv lehká a pohodlná. Jakmile si je pořídíte, už nikdy nebudete na pochybách, jaké boty si na léto koupit. I nejslavnější návrháři ve světě módy používají ve svých kolekcích espadrilky. proto jsou vždy v sezónních trendech.

Všechny.Každopádně si tento druh obuvi zaslouží zvláštní pozornost a rád bych o něm psal samostatně! Nejsem výjimkou a nemohu mlčet, protože tento týden jsem koupila pár pro sebe a manžela a poradila svým přátelům, aby si je koupili na léto!)) Jde o pohodlné, ekologické boty, MUST HAVE sezóny (i když už druhý rok po sobě). espadrilky!

Což je důležité pro velmi zaneprázdněné osoby? Úspora času a peněz, stále pohodlí a útulnost a samozřejmě krása. Tady jde o espadrilky !

Obecně má tento druh obuvi bohatou historii. Espadrilky jsou letní boty, plátěné pantofle s provazovou podrážkou z přírodních materiálů, které se nosí naboso. Narodil se ve Španělsku a na jihu Francie. Do módy přišly v 80. letech. Espadrilky nosí muži i ženy. Až do 60. let 20. století, kdy se Yves Saint Laurent na průmyslovém veletrhu v Paříži seznámil s Isabelle Castanetovou, nebyly espadrilky haute couture ani podpatky.

Dnes již slavná španělská továrna na obuv CASTANER, která vyráběla espadrilky od roku 1776, se ocitla na pokraji bankrotu. Pro tuto tradiční rolnickou obuv nebyl téměř žádný trh. Proto se Yves Saint Laurent rozhodl požádat Castanetovou, zda by mohla vyrobit espadrilky na vysokém podpatku.

READ  Jak vyčistit zaschlý prášek v pračce

Sušení

Nikdy nepoužívejte sušičku. vysoké teploty by mohly poškodit lepidlo a museli byste si najít novou podrážku.

Stejně tak by se boty neměly sušit na radiátoru nebo v blízkosti elektrického topení. Ze stejného důvodu.

Můžete: opatrně naplnit boty novinovými kuličkami (aby neztratily tvar) a nechat je přirozeně uschnout na balkoně nebo v místnosti, mimo dosah radiátorů.

Není to nic složitého, ale je tu mnoho jemností. S nimi však boty určitě přežijí praní a vydrží vám další sezónu.

Moderní dámské boty se stále častěji nazývají módními slovy. Například slovo vans zní neobvykle a není snadné uhodnout, o jaký druh bot se jedná. Jsou to vlastně jen tenisky pro ženy. Existuje několik variant těchto tenisek a všechny se nazývají jinak, slip-ony, espadrilky, mokasíny. Pro většinu z nás je však běžnější nazývat pohodlnou sportovní obuv teniskami. Tento článek není o historii těchto bot, ale o tom, jak je správně prát.

Ruční praní bot je nejúčinnější a nejšetrnější způsob praní, protože je nemusíte dlouho namáčet, což může způsobit odlepení podrážky nebo deformaci paty. Pochopíme, jak takovou obuv ručně vyprat.

Před praním je třeba připravit prací prostředek. Potřebujete čtvrt šálku pracího prostředku a dva šálky vlažné vody. Místo běžného pracího prášku můžete použít také prášek:

Nalijte roztok některé z výše uvedených látek do malého umyvadla, druhé umyvadlo by mělo být naplněno čistou vodou k opláchnutí. Kromě toho budete potřebovat malý hadřík na mytí tenisek.

Jakmile budete hotovi, spusťte praní. Navlhčete hadřík mýdlovou vodou a otřete jím tenisky. Poté ji opláchněte v čisté vodě, znovu namočte do roztoku a otřete tenisky. Postup se opakuje, dokud nejsou boty čisté. Ten lze použít nejen na vnější, ale i na vnitřní stranu.

Tkaničky se musí prát zvlášť. Je třeba je namočit do mýdlového roztoku, nechat odstát a poté opláchnout v čisté vodě.

Pokud jde o podrážky, můžete je čistit kartáčkem na zuby. pokud ho nemáte, použijte tvrdou houbu. Protože v gumovém běhounu mohou uvíznout nečistoty, nevystačíte si pouze s hadrem. Očistěte podrážky bot nebo návleků mýdlovým roztokem. Espadrilky byste neměli třít bez námahy kartáčem. Skutečnost, že jejich podrážky nejsou vyrobeny z gumy a z jutových provázků.

Po skončení čištění je třeba boty otřít čistým vlhkým hadrem, aby se odstranily všechny stopy nečistot a mýdlového roztoku. V případě skvrn je třeba použít speciální prostředky, které prozradí více. Když jsou tenisky umyté, přikryjte je novinami a nechte uschnout, můžete je dát na slunce.

Automatické mytí

Mnoho lidí se ptá, zda lze tyto boty prát v pračce. Koneckonců, šetří to spoustu času. Pokud mluvíme o sportovní obuvi s gumovou podrážkou, pak je šetrné praní zcela reálné, ale nedoporučujeme experimentovat s espadrilkami. Co je třeba udělat?

 • Nejprve vyjměte stélku a případné tkaničky.
 • Vložte botu do sáčku na tenisky nebo do žínky. Tím se ochrání buben i obuv.
 • Zvolte nízkootáčkový cyklus, například Ruční praní nebo Jemné praní. Teplota vody musí být minimální, jinak se návleky rozpletou.
 • Přidejte prací prostředek, nejlépe tekutý.

Po vyprání nechte tenisky dobře uschnout. Ale ne v pračce, i nízké teploty způsobí rozštěpení lepidla a zničení boty. Nechte boty přirozeně uschnout.

Důležité! Nepoužívejte automatické pračky na praní kožených svršků.

Nejlepší způsob správného sušení bot

Celkově vzato, toto je konec všech těchto jednoduchých a přímočarých tipů na mytí. Stačí si zapamatovat tato základní pravidla, nezanedbávat proces sušení a vaše boty zůstanou čisté a nositelné po mnoho let.

Nezapomeňte, že ne všechny boty lze prát v automatické pračce, boty z kůže, semiše a nubuku potřebují speciální péči a ošetření, a to by mělo být samostatným tématem diskuse Nezapomeňte na to, jak je správně prát!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS